referencje

Kobietki pomóżcie! muszę napisac referencje,tzn.nie ja ale rodzina babci u której byłam kilka lat,moze któras z was dysponuje wzorem lub najlepiej gotowymi referencjami poniewaz nikt nie ma pojęcia co się tam powinno znajdowac i w jakiej kolejnosci...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2014-02-12 21:02:47

ewa99
Member

referencje

Kobietki pomóżcie! muszę napisac referencje,tzn.nie ja ale rodzina babci u której byłam kilka lat,moze któras z was dysponuje wzorem lub najlepiej gotowymi referencjami poniewaz nikt nie ma pojęcia co się tam powinno znajdowac i w jakiej kolejnosci.,Słyszałam,że oprocz miejsca na podpis rodziny ma się znalezc tez miejsce na podpis lekarza domowego babci(chodzi mi o zwykły "gotowiec")Ma to byc przydatne a własciwie niezbędne do przyszłych prac;)

#2 2014-02-26 23:53:00

Eugenia1
Member

Re: referencje

hej. Ja często biore referencje ale to nie jest żaden szablon, tylko rodzina pisze , że  ja (taka i taka) byłam i opiekowałam siie panią X -tu stan zdrowia podopiecznej), do moich obowiązków należało ......to i owo i jak się z tych obowiązków wywiązałam. Na końcu jak przykro jest rodzinie ,że się ze mną rozstają. smile No i tyle.Pozdrawiam

#3 2014-02-27 06:51:45

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Eugenia1 napisał:

hej. Ja często biore referencje ale to nie jest żaden szablon, tylko rodzina pisze , że  ja (taka i taka) byłam i opiekowałam siie panią X -tu stan zdrowia podopiecznej), do moich obowiązków należało ......to i owo i jak się z tych obowiązków wywiązałam. Na końcu jak przykro jest rodzinie ,że się ze mną rozstają. smile No i tyle.Pozdrawiam

To samo cytowałem w podobnym poście. Jak nie chce rodzinka specjalnie ci napisać referencje niech wystawi - tylko od kiedy byłaś i co robiłaś. Ja mam wszystki napisane na kompie i wydrukowane wraz z własnoręcznym podpidem kogoś z rodziny oraz ważne TELEFON rodziny.
Żadne gotowce nie istnieją

#4 2014-02-27 07:55:55

Andrzej Winiarski
Member

Witam,
a napiszcie mi ludki kochane czy referencje braliscie nawet jak zjezdzaliscie na przerwe czy po wszystkim??

#5 2014-02-27 08:59:53

amelia
Przyjaciel Forum

#6 2014-02-27 10:22:01

ewcia1010
New member

Witam kochane panie nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale ,poszukuje pracy w opiece,mogę wyjechać od razu .Język niemiecki -w stopniu dobrym ,posiadam doświadczenie tel 518901344

#7 2014-02-27 14:10:56

Kasssia
Member

Przecież to nie musi być żaden szablon. Wystarczy, że na schludnym, czystym papierze zamieścisz swoje dane, okres, w którym pracowałaś oraz opis obowiązków. Ważne żeby niczego tu nie pominąć. Najlepiej zamieścić wszystko, co robiłaś w czasie pobytu. Nigdy nie wiesz, czego będzie oczekiwał Twój kolejny pracodawca. Oczywiście podpis rodziny, dane kontaktowe. Warto uprzedzić, że ktoś może dzwonić i o nas pytać - tak żeby później zdziwienia nie było;)

#8 2014-02-27 14:23:21

Elżbieta44
Member

Ja byla w zeslym roku pierwszy raz, i na koniec mojej zminy poprosilam o reerencje, rodzina dl mi pismo na dwie strony, takie ladne że teraz przed kolejnym wyjazdem nikt nie pomy§lał żeby dzwonić a dodam że tym razem jetem łegalnie bez żadnych pośrednikow.Wtedy bylam przez polską firme, ktora brala nie mało i jeszcze niemiecki pośrednik.Przyrzeklam sobie że było to ostatni raz, mam czworkę dzieci i to dla nich pracuje.A sadze że wzor referencji znajdziesz w internecie. Tylko trochę poszperaj.Chociaż najlepsze są te pisane od serca.Nadmienie że firmy polskie zastraszają niemcow wysokimi karami w umowie za erwanie umowy. I tylko dlatego nie wrocilam do pierwszej rodziny.Dziadek mial wpisane 60 tyś euro kary.Pozdrawiam wszystkich pracujacych na obczyźnie.

#9 2014-02-27 22:43:07

ewa99
Member

Dzięki za odzew(referencje juz mam :-)) ale czytałam gdzies,byc moze na naszym forum,ze referencje to kit,opiekunki często same pisza z podstawionymi osobami z luxusowym niemieckim i podaja nr tel,jednakze owy numer jest do "zaprzyjaznionej"osoby.Teraz aktualnie zakupiłam das buch;-) "wstydliwie przemilczana prawda nad osobami starszymi"(schamhaft verschwiegene wahrheiten in der altenpflege)Nie wiem czy ktos czytał ale lekturka pierwszorzędna!  :-)

#10 2014-02-28 07:40:29

copyfield
Member

Andrzej Winiarski napisał:

Witam,
a napiszcie mi ludki kochane czy referencje braliscie nawet jak zjezdzaliscie na przerwe czy po wszystkim??

Im więcej "kwitów" masz tym lepiej. Ja mówiłem, że takie jest prawo w Polsce i łykali to smile

#11 2014-02-28 07:59:08

tersa36
Member

ewa99 napisał:

Dzięki za odzew(referencje juz mam :-)) ale czytałam gdzies,byc moze na naszym forum,ze referencje to kit,opiekunki często same pisza z podstawionymi osobami z luxusowym niemieckim i podaja nr tel,jednakze owy numer jest do "zaprzyjaznionej"osoby.Teraz aktualnie zakupiłam das buch;-) "wstydliwie przemilczana prawda nad osobami starszymi"(schamhaft verschwiegene wahrheiten in der altenpflege)Nie wiem czy ktos czytał ale lekturka pierwszorzędna!  :-)

ewa gdzie kupiłaś te książke chętnie bym spapugowała, a co do referencji to oczywiście że tak robią ludziska. Pozdrawiam i czas zacząć dzień

#12 2014-02-28 10:03:38

kryspinka
Member

ja zawsze proszę o referencje na koniec piwreszego pobytu nigdy nie wiadomo co w miedzyczasie sie stanie.do agencji juz nie wysyłam ale kiedys tak sobie myslę ze bedzie koniec tej pracy i znowu zaządaja ostatnie referencje to tak sobie zbieram a nuz kiedys sie przydadzą

#13 2014-02-28 10:07:01

ewa99
Member

Ksiązke kupiłam w niemczech(jest dwujęzyczna na szczęscie),zamówiłam w księgarni i przysłali mi na adres :-)zapłaciłam chyba 15ojro,ale jest naprawdę super,częśc historii sama doświadczyłam :-(

#14 2014-02-28 10:50:28

Andrzej Winiarski
Member

copyfield napisał:

Andrzej Winiarski napisał:

Witam,

Im więcej "kwitów" masz tym lepiej. Ja mówiłem, że takie jest prawo w Polsce i łykali to smile

i wszystko wiadomo,czyli poprosze o referencje.

#15 2014-02-28 14:40:59

KRYSIA5555
Member

Słuchajcie zastanówmy się czy te'' Referencje'' to NIC INNEGO JAK WYCIĄGANIE DANYCH OSOBOWYCH,
osób u których pracowaliście,,,,,,,, Nie wiem jak wy,,ale ja mam w umowie  zachowanie tajemnicy o podopiecznym,,,, Nie wolno podawać danych osobowych podopiecznych, Gdzie mieszkaja, ani numerów tel też NIE..... Firmy potrzebuja ""Referencje '' po to żeby wyłudzić dane o przyszłych klientach......... Zastanówcie się po co to jest komu potrzebne, Jak firma mówi że musi zadzwonić i sprawdzić opinię o was to uciekajcie od tej firmy daleko,,,,,,,,,,,,,,,To oszuści i wyciągacze danych, za darmo dajecie im bazę potęcjalnych klientów,,,,,,,,,,,, To naciągacze i oszuści.  Referencje MOGA BYĆ TYPU, DZIEKUJEMY ZA TO I ZA TO, BYŁO MIŁO,,,,,,,,,,koniec, podpis,,,,,, Ja mam takie karteczki na odchodne, Firma nie ma prawa niczego więcej żądać, Zasłaniajcie się ochroną danych osobowych i poczytajcie dobrze stare umowy czy czasem nie ma tam ZACHOWANIA TAJEMNICY o podopiecznym i na ile lat, Porządne firmy takie zastrzeżenia dają, Więc nie można spełnić wszystkich fanaberii firm......Zawsze podstawą jest ROZUM....myślmy i myślmy!!!!!!!.

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2014-02-28 14:51:36)

#16 2014-02-28 15:13:00

amelia
Przyjaciel Forum

Krysiu, to nie jest zawsze tak, jak mówisz. Referencje pisze rodzina i podaje takie dane jakie uważa.

Ja mam referencje gdzie rodzina podała imię i nazwisko i numer tel. (nie cały adres). Pisząc to, wyrażają zgodę na podanie tych danych osobom trzecim. Nie ma znaczenia więc zapis w umowie. 
Po drugie. Nie miałam w umowach do tej pory takich zapisów, poza tym jeśli ktoś zadzwoni, i zapyta, to nie znaczy, że musi "podkupić" adres czy rodzinę. A poza tym nie zależy mi na tym.Rodziny nie tak chętnie zmieniają firmy, chyba że jakaś "bylejaka".

Można również wymazać dane, pozostawić tylko treść referencji. ( zawsze to coś). Można wtedy powiedzieć  żeśmy celowo skreśli, gdyż mieliśmy to w umowie zastrzeżone.

Firmy i tak zazwyczaj nie dzwonią dopytywać się czy to prawda. ( Tak było u mnie).

Dla mnie te referencje nie mają większego  znaczenia, ale dla początkujących, to jest coś. Znam osoby, którym  dużo pomogło.

Niemieckie rodziny , chętnie chcą widzieć takie referencje, bo to ich rodak napisał to z pewnością jest prawda.

Pomimo, że jest wiele za....   i przeciw....., to ja staram się mieć parę takich papierków, choćby na pamiątkę.

#17 2014-02-28 16:22:52

kryspinka
Member

ja tez nie widze na tych referencjach całych adresów oczywiście adres dziadków mogą podac i tak agencja go ma ,a jesli nie zamierzam na razie nic zmieniac to nie bede wiecej tych papierków wysyłac tak sobie zbieram na wszelki wypadek a nuz sie przydadzą

#18 2014-02-28 18:43:50

copyfield
Member

Nie popadajmy w paranoje. Numer telefonu i nazwisko z imieniem oraz miejscowść - tak mam wszystkie referencje opisane.
Żadnych klauzuli o zachowaniu tajemnicy nie podpisywałem, co nie oznacza że na potege umieszczam dane o  chorobach moich podopiecznych na "Fejsie". Każdy z nas deko tego rozumu ma.

#19 2014-02-28 20:46:48

ahha
Member

tersa36 napisał:

ewa99 napisał:

ewa gdzie kupiłaś te książke chętnie bym spapugowała, a co do referencji to oczywiście że tak robią ludziska. Pozdrawiam i czas zacząć dzień

Tersa 36 jest na Allegro:) jedna z firemek ja firmuje i  propaguje na Arbeitlandii. smilesmile  To kolejne wznowienie.

Ostatnio edytowany przez ahha (2014-02-28 20:47:56)

#20 2014-03-04 10:17:03

KRYSIA5555
Member

To nie paranoja a nasza rzeczywistość, Ja miałam i mam zakaz na 3-5 lat z obu firm. Ale bez tego nigdy bym nie podała żadnych danych osobowych , ani telefonów. W/g mnie to nowa forma wyciągania danych osobowych. My nie zdajemy sobie sprawę ile dziś kosztują bazy danych !!! Znam kogoś kto zrobił na takiej bazie fajna kasę/oczywiście nie powie ile/ i dalej ja sprzedaje i nie zhańbił się jeszcze pracą, On mnie uczył jak się takie dane uzyskuje, Dlatego jestem taka ''wyszkolona ""

Reklama