Czym jechać do Niemiec?

Witam, do tej pory jeździłam do pracy do Niemiec busami, które działają na zasadzie "z drzwi pod drzwi", albo własnym samochodem. Ostatnio dostałam propozycję pracy w małej miejscowości, do której busy nie jeżdżą, a firma nie pozwoliła mi jechać własnym autem...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2012-04-27 11:31:28

ula
New member

Czym jechać do Niemiec?

Witam,
do tej pory jeździłam do pracy do Niemiec busami, które działają na zasadzie "z drzwi pod drzwi", albo własnym samochodem. Ostatnio dostałam propozycję pracy w małej miejscowości, do której busy nie jeżdżą, a firma nie pozwoliła mi jechać własnym autem. Zabierze mnie jakiś większy przewoźnik autokarem i dowiezie do miejscowości oddalonej od miejsca zamieszkania niemieckiej rodziny o jakieś 70 km. Niby nie jest to daleko, ale ja się boję, że nikt mnie nie odbierze. Firma zapewnia, że nic takiego się nie wydarzy, bo rodzina została już poinformowana o moim przyjeździe i będą na mnie czekać w konkretnym miejscu. Jednak w takiej sytuacji nigdy nie byłam i trochę się obawiam. Napiszcie jakie są Wasze doświadczenia. Dziękuję i pozdrawiam.

#2 2012-04-27 13:48:12

kasia63
Member

Re: Czym jechać do Niemiec?

ula - nie bardzo rozumiem dlaczego bus nie dowozi pod dany adres,poszukaj innej "busiarni"-czasem jest dodatkowa oplata jesli kierowca musi zboczyc z trasy ale z tego co sie orentuje wożą wszyscy.Ta dodatkowa kasa za dowoz idzie dla kierowcy zwykle więc oni raczej problemów nie robią.Mam też pytanko -czemuż to firma ci nie pozwala wlasnym autem jechac????????Rodzina pacjenta jest na nie?????Znajoma miala podobna sytuacje ale byla na czarno i syn pacjenta nie chcial zeby sasiedzi widzieli auto z polska rejestracja.A ty przeciez jedziesz legalnie.....w firmie jak to tlumaczą,ten zakaz?

#3 2012-04-27 15:02:25

Barbara45
Member

W grę może wchodzić jakieś ubezpieczenie w czasie podróży czy coś....

#4 2012-04-28 22:41:52

simona1961
Member

Każdy własciciel samochodu musi obowiazkowo miec opłacone ubezpieczenie OC , a dodatkowo wykupuje sie NW, czyli nieszczesliwe wypadki, poza tym za 160 zł na kqwartał kupujemy asistans, który uprawnia nas do pomocy serwisu w razie awarii samochodu i wszelkich innych wypadków, łacznie z tym, że płacą nocleg po trasie, jesli wydarzy sie cos zlego! Mój nos podpowiada mi, że skoro rodzina nie godzi sie na przyjazd opiekunki samochodem, to albo podopieczny jest mega toksyczny i mając auto pod reką opiekunka ucieknie z marszu, albo jest problem z parkowaniem i chcą zaoszczędzić pare euro. Jakkolwiek by nie było, nie wyobrazam sobie, żeby firma czy rodzina miała mi narzucac czym mam przyjechać. Gdyby taka sytuacja zaistniała na pewno bym odmówiła współpracy!

#5 2012-04-29 14:12:10

ruda
Member

Kasiu,nie jest reguła,że wszyscy dowożą pod drzwi.
Jeżdżę z firmą,która tak robi(kasa za tzw."podwózkę" jest extra dla kierowcy),ale nie w każdym przypadku.Jeśli jest zbyt daleko, to jeden kierowca podwiezie,inny nie,a wcześniej się tego ustalić nie da,bo biuro firmy w tym nie pośredniczy.Biuro sprzedaje bilety na regularną trasę,a wszystko inne jest kwestią dogadania się z kierowcą.
Kiedyś pracowałam w miejscowości oddalonej o 30km od normalnego przystanku busa,ale ponieważ było "nie po drodze" i w związku z tym za daleko(w sumie musieliby dołożyć 60km),to nie chcieli mnie podwozić.
Tak,że różnie z tym jest.
Pozdrawiam:).

#6 2012-07-04 14:16:58

danka65
New member

Ja zawsze jeżdżę dużymi przewoźnikami. Dowożą mnie do większego miasta, a rodzina odbiera z konkretnego miejsca, lub jadę taksówką, a rodzina pokrywa koszty. Nie ma się czego bać, bo firma musi poinformować rodzinę o Twoim przyjeździe i oni mają obowiązek tak to zorganizować żebyś dotarła do podopiecznego. Na pewno nikt o Tobie nie zapomni smile

#7 2013-07-01 20:45:07

fiołek
New member

Ja proponuję korzystać z usług przewoźnika http://www.interbuslublin.pl/. Jeżdżą pięć razy w tygodniu od Lublina aż do Monachium, więc można dojechać do wielu dużych miast.

#8 2013-07-01 22:14:18

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Nie cierpię małych busów.
Jeden kierowca ,jazda nieregulaminowa, nieterminowa, niebezpieczna, rzuca jak diabli i....drogo.
Mój zmiennik jedzie zawsze do Hamburga spod Jeleniej Góry i nie wie czy pojedzie przez ....Holandię, kiedy dokładnie będzie.. Bo kierowca w czasie jazdy dostanie telefon i skręca w sobie znanym kierunku.
Jedna wielka partyzantka.
Jeżdże normalnymi liniami i co z tego że do swojego domu mam jeszcze 150 km. Poczekam i dojadę ale pewnie !!!
Swoją drogą to firmy g....o obchodzi czym jadę swoim prywatnym wozem czy samolotem. Dostaje swoje 150Euro Reisegeld i koniec.
Kochani jesteśmy w Unii i takie samo ubezpieczenie obowiązuje w niemczech jak i Polsce. Masz polskie OC masz to wystrczy reszta są dodatkami tak jak w kraju.

#9 2014-03-28 21:47:49

inez
Member

Ja jestem z POMORZA z jezdze z BUS PL www.buspl.pl
ten kto chce jechać z polnocy to z nimi
auta maja wygodne, ceny normalne, jest kultura bez przesiadek, przerwy krótkie, dobry czas.
Do mojej miejscowości autokary nie dojezdzaja
Ale ja i tak nie zaluje bo z nimi się dobrze jeździ
kulturalnie w dobrych warunkach

INEZ

#10 2014-03-28 22:36:06

krysta63
Member

a Ty to kierowca tego busa jesteś,co tak zachwalasz tu i tam?
ceny normalne????ceny niesamowicie drogie.

inez napisał:

auta maja wygodne, ceny normalne, jest kultura bez przesiadek, przerwy krótkie, dobry czas.

INEZ

#11 2014-03-28 23:17:21

DanusiaS
Member

krysta63 napisał:

a Ty to kierowca tego busa jesteś,co tak zachwalasz tu i tam?
ceny normalne????ceny niesamowicie drogie.

Pewnie szef transportu hahaha wink Dziś pewna firma przewozowa zaspiewała mi 400 zł w jedna strone .... masakra

inez napisał:

INEZ

#12 2014-03-29 06:41:38

kanada
New member

Witam mile panie, nie rozumiem jak kierowca nie pojedzie pod adres,ja jezdze z Boleslawca, przyjezdza pod drzwi i odstawia mnie pod drzwi, zeby nie wiem jakie zadupie bylo, ma wyznaczona trase i tyle- pozdrawiam

#13 2014-03-29 12:11:21

inez
Member

Nie jestem ani szef transportu ani kierowca
dla niektórych widze jest to dziwne ze ktoś otwarcie powie cos dobrego na firme z która jeździ
taka polska mentalnosc
ja mam za sobą 12 LAT jezdzenia
rozumiem tych którzy wybierają autokary
ja tylko mowie ze do mojej miejscowości one nie dojezdzaja dlatego
jezdze busami
a ten jest wporzadku

#14 2014-03-29 12:13:44

inez
Member

do Danusi

Ceny sa normalne jak na duże busy a nie te male konserwy których jest najwięcej
Jak chcecie się gnieść jedzcie za 10 euro mniej
ja tam wole dac 10 euro więcej i jechać w ludzich warunkach
pozdrawiam wszystkich wiedzących o czym mowie

#15 2014-03-29 12:30:24

inez
Member

Krysta ty chyba nie jezdzilas busami ze się na cenach nie znasz
konserwy biora po 240 zl
za bilet w dużym busie płacisz 280 zl a jak kupujesz dwustronny płacisz nie 560 zl tylko 520 zl
wiec to nie sa kosmiczne ceny liczyc chyba każdy potrafi

jak już mowilam mam za sobą 12 lat jezdzenia
jezdzilam roznymi busami za rozna cene o rozym standardzie

ale każdy z nas sam decyduje czym jeździ

pozdrawiam wszystkich w ta piekna sobote smile

#16 2014-03-29 14:46:07

krysta63
Member

ok ,jak ci pasuje to jedz czym chcesz.Ja np za sindbada open płace 295zł.Właśnie dzis jade do domu Monachium-Bydgoszcz.
Czekam na zmienniczke,która też jeżdzi małą konserwą.I ona z południa PL jedzie dziś przez Czechy i Austrie do Monachium.Nie wiadomo na która zląduje.Ja np z Bydgoszczy do Monachium tym małym gów.... bym 2 dni jechała.
Raz jechałam małym i nigdy więcej.Ale trasa Hamburg-Bydgoszcz.
pozdr

inez napisał:

konserwy biora po 240 zl
za bilet w dużym busie płacisz 280 zl a jak kupujesz dwustronny płacisz nie 560 zl tylko 520 zl

#17 2014-03-29 14:53:11

inez
Member

widac kazdy ma inne doswiadczenia
w autokarach SCISK kupa ludzi
dziwie sie ze tak podrozujecie, w tym motlochu,
jezdze wiekszymi busami za te 10 euro wiecej niz u przewoznikow ktorzy maje te male busy
i jestem zadowolona
stajemy na pipi kiedy ktos chce, na papierosa, ale przerwy sa krotkie wiec czas jest dobry...
pa Panie smile

#18 2014-03-29 15:00:57

iza46
Member

inez napisał:

jezdze wiekszymi busami za te 10 euro wiecej niz u przewoznikow ktorzy maje te male busy
i jestem zadowolona
stajemy na pipi kiedy ktos chce, na papierosa, ale przerwy sa krotkie wiec czas jest dobry...
pa Panie smile

A ja sie dziwie,ze jezdzicie busami.Najlepiej mi sie lata samolotem/mam 3 razy w roku przerwy urolpowe dopasowane do cen biletow/teraz w maju za ok 60eur w jedna strone z busami z lotniska i na lotnisko.Bagaz tylko do 20kg plus podreczny do 10kg.Autokarem lub busem z Koblenz do Krakowa jechac trzeba k 20godzin lub lepiej.A tak tanio i komfortowo ,a przede wszystkim szybko.Jak macie blisko do pociagu,tez warto kupic w Angebocie Europa Ticket za ok 50eur z miejscowka.

#19 2014-03-29 15:03:18

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

a ja z kolei nie zamienię prywtnych busików z drzwi pod drzwi na nic innego smile 2 razy w tym roku bylam mzuszona jechać Sindbadem i dziękuję bardzo.. nie lubię, bardzo nie lubię big_smile
Ja to do samolotów nigdy bym nie wsiadła ;P Izunia wielkie wyrazy szacunku tongue Ja chyba bym się rozryczała i histerowała big_smile

Ostatnio edytowany przez marcelinka (2014-03-29 15:05:12)

#20 2014-03-29 15:13:31

DanusiaS
Member

iza46 napisał:

inez napisał:

i jestem zadowolona
pa Panie smile

A ja sie dziwie,ze jezdzicie busami.Najlepiej mi sie lata samolotem/mam 3 razy w roku przerwy urolpowe dopasowane do cen biletow/teraz w maju za ok 60eur w jedna strone z busami z lotniska i na lotnisko.Bagaz tylko do 20kg plus podreczny do 10kg.Autokarem lub busem z Koblenz do Krakowa jechac trzeba k 20godzin lub lepiej.A tak tanio i komfortowo ,a przede wszystkim szybko.Jak macie blisko do pociagu,tez warto kupic w Angebocie Europa Ticket za ok 50eur z miejscowka.

Samolotem na pewno jest szybko i wygodnie , minus na wioske nie dolecisz tongue

#21 2014-03-29 15:21:12

iza46
Member

marcelinka napisał:

a ja z kolei nie zamienię prywtnych busików z drzwi pod drzwi na nic innego smile 2 razy w tym roku bylam mzuszona jechać Sindbadem i dziękuję bardzo.. nie lubię, bardzo nie lubię big_smile
Ja to do samolotów nigdy bym nie wsiadła ;P Izunia wielkie wyrazy szacunku tongue Ja chyba bym się rozryczała i histerowała big_smile

Marcelinka,to nie straszne wcale:)Latam oprocz tego na Kanary /tanio i klimat boski/lub na greckie wyspy.Dziewczyny warto zasmakowac w tych podrozach.Nad Baltykiem ziiimno i drogo.W styczniu na Teneryfie bylo 28stopni i cena hotelu ze sniadaniem i kolacja/wypas full/za 415eur/11dni.Sorki,ze nie ten watek ale chyba nie ma jeszcze takiego:)Oczywiscie najtaniej z Niemiec.

#22 2014-03-29 15:46:36

adaśq
Member

Ja też przez 4 lata jeździłem busem i nie narzekałem(z adresu pod adres). Ze Szczecina do Dortmundu jechałem max. 7 godz, więc tu się z Tobą Krysta63 nie zgodzę, a cena którą podała Inez jest normalna, wcale nie wygórowana. Z dolnośląskiego jest taniej, bo płaciłem 50 euro. Pozdrawiam Panie i Panów smile

#23 2014-03-29 16:07:23

image123456
Member

poszukaj może innego busa , ja tam z lubuskiego mam takie ktore jeżdżą pod kazdy adres , raz nawet zawozilismy dziewczyne na taką wioske gdzie przez pole sie jechało kawałek , i wcale kierowca nie wzial od niej więcej , jedyne za co bierze to jak ktoś ma więcej bagaży czyli np. 3 albo więcej walizek dużych, 
napewno ktoś ci pomoże , tylko musisz sie określić z jakiego województwa jestes, jest mase małych firm , tzw. przewoźników którzy sie nawet nie reklamują w internecie , a jeżdżą 3 razy w tygodniu , ja np. z takimi jeżdżę , Jechałam 2 razy sinbadem , i nigdy w życiu , ciasno , nie ma zkim pogadać , i mało przerw na rozprostowanie kości

Ostatnio edytowany przez image123456 (2014-03-29 21:53:06)

#24 2014-03-29 18:33:25

inez
Member

no w końcu jakies glosy rozsądku
wiadomo ze autokarem dojedziesz taniej ale do wiosk nie dojezdzaja wiec do ceny takiego Sindbada trzeba doliczyć jeszcze
koszt innego srodka transportu, samochodu czy czegos żeby dojechać do swojej malej mieściny
i wcale nie wychodzi taniej

jest mnóstwo małych przewoznikow to prawda dlatego trzeba szukac dobrego przewoźnika z dobrymi samochodami

jeśli ktoś jedzie z polnocy to polecam firme BUS PL i to nie jest żadna reklama www.buspl.pl
jesteśmy tutaj żeby sobie pomagać
kazdy oczywiście wybierze co chce każdy ma swoja opinie ale warto czase, podzielić się swoimi doświadczeniami
żeby Nam opiekunkom zylo się lepiej smile

#25 2014-03-29 18:33:44

copyfield
Member

inez napisał:

konserwy biora po 240 zl

Za bilet lini EST (duży wygodny bus) płacę 171 z Hamburga do Malborka. Sindbad śpiewa 210PLN inne linie powyżej 200.
Co do ścisku to jechałem "małym" liniowym i rzucało jak diabli a był nowiutki .... to już wolałbym swoim wozem jechac

#26 2014-03-29 18:38:33

inez
Member

Panie i Panowie
ciagle rozmawiamy o cenie
nie zapominajmy ze nie tylko o cene chodzi
czasem warto dac te pare euro więcej a jechać przyzwoicie

#27 2014-03-29 22:35:16

amelia
Przyjaciel Forum

inez napisał:

Panie i Panowie

...a Ty w końcu jesteś opiekunką  czy kierowcą?

#28 2014-03-30 07:38:54

copyfield
Member

amelia napisał:

inez napisał:

Panie i Panowie

...a Ty w końcu jesteś opiekunką  czy kierowcą?

A co za różnica????? Mnie osobiście męczą powroty, choć powinno być inaczej bo wracam do domu (pojutrze)smile

#29 2014-03-30 09:43:25

inez
Member

nie jestem zadnym kierowca
mysle ze spotykamy się tu żeby sobie pomoc
dlatego poleciłam firme
to wszystko

#30 2014-03-30 20:27:18

jolki
Member

A bezpieczeństwo? Czy nie jest ważne tak samo jak cena czy konfort?
Przerażające jest to, że np. z Lubelskiego, w piątek rano wyjeżdża bus, tzn. jeden kierowca prowadzi tego busa. Do pierwszej granicy robi  ok. 600 km. ok.10h. Po Niemczech również gzygzakiem następne 10 h. Dalej Belgia i Holandia. Sobota wieczór powrót równie urozmaiconą trasą. Chodzi mi o to, że jeden człowiek w ciągu trzech dni robi prawie 4 tyś. km, praktycznie bez snu, bez wypoczynku.
Ale czyja to zasługa. Kierowcy, który godzi się na taką pracę czy jego szefa, który wymaga zbyt wiele, narażając swoich klientów.

#31 2014-03-30 21:38:53

amelia
Przyjaciel Forum

jolki napisał:

Przerażające jest to, że np. z Lubelskiego, w piątek rano wyjeżdża bus, tzn. jeden kierowca prowadzi tego busa. Do pierwszej granicy robi  ok. 600 km. ok.10h. Po Niemczech również gzygzakiem następne 10 h. Dalej Belgia i Holandia. Sobota wieczór powrót równie urozmaiconą trasą. Chodzi mi o to, że jeden człowiek w ciągu trzech dni robi prawie 4 tyś. km, praktycznie bez snu, bez wypoczynku.
Ale czyja to zasługa. Kierowcy, który godzi się na taką pracę czy jego szefa, który wymaga zbyt wiele, narażając swoich klientów.

Czy to wszystko prawda? (bo aż trudno uwierzyć)

#32 2014-03-30 22:10:07

jolki
Member

Niestety prawda.
Kiedyś jak wracałam z okolic Dortmund jednym z takich busów, sama prowadziłam jako zmiennik połowę drogi, ażeby kierowca po dwóch dniach jazdy mógł się trochę przespać i żebyśmy nie stanęli na na dłuższy czas. To była niedziela, a on od piątku rana w trasie. Jechała jeszcze jedna dziewczyna z nami do Łodzi, a ja do Warszawy i paczka do Wrocławia. I przez 2 paczki proszku do prania i kosiarkę jechaliśmy przez Wrocław, tym samym nadkładając jakieś 500 km. Tragedia.
Mam więcej takich przygód na swoim koncie. Nikomu nie polecam jazdy busami, chociaż sama korzystam z braku alternatywy.

#33 2014-03-30 23:12:18

DanusiaS
Member

amelia napisał:

jolki napisał:

Czy to wszystko prawda? (bo aż trudno uwierzyć)

Amelio to jest prawda...... też tak jechałam ...... masakra. Tylko patrzyłam czy kierowca nie zasnął sad dlatego pewnie często się  zmieniaja ,bo na dłuższa metę kto to wytrzyma!!!!

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-03-30 23:14:47)

#34 2014-03-30 23:20:37

amelia
Przyjaciel Forum

jolki napisał:

Niestety prawda.
Kiedyś jak wracałam z okolic Dortmund jednym z takich busów, sama prowadziłam jako zmiennik połowę drogi, ażeby kierowca po dwóch dniach jazdy mógł się trochę przespać i żebyśmy nie stanęli na na dłuższy czas. To była niedziela, a on od piątku rana w trasie. Jechała jeszcze jedna dziewczyna z nami do Łodzi, a ja do Warszawy i paczka do Wrocławia. I przez 2 paczki proszku do prania i kosiarkę jechaliśmy przez Wrocław, tym samym nadkładając jakieś 500 km. Tragedia.
Mam więcej takich przygód na swoim koncie. Nikomu nie polecam jazdy busami, chociaż sama korzystam z braku alternatywy.

.

Teraz jeżdżę swoim autem ale jechałam też parę razy busami a także Sindbadem. U obu są plusy i minusy ale dzięki Bogu nie przeżyłam jakiś "Horrorów" .

Autobus nie wozi od drzwi do drzwi ale jest tańszy i ma wyznaczoną trasę , znamy więc godzinę wyjazdu i w przybliżeniu godzinę przyjazdu.

Bus jest droższy ale wozi od drzwi do drzwi. Niestety godziny wyjazdu i przyjazdu są ruchome. Mnie męczą przesiadki, często 2-3 razy.
Kiedyś miałam urozmaicona jazdę. Jedna pasażerka wyperfumowana jak drogeria a druga uczulona na zapachy mdlała, do tego trzecia była na kacu i obrzygała busa. Kierowca nie mógł robić porządku, bo miał nudności.
Pozostali pasażerowie nie mieli ochoty robić porządków.

No a ja dobra samarytanka poświęciłam rolkę ręczników papierowych i własny ręcznik, wypucowałam siedzenia i podłogę i jakoś się dojechało. 850 kilometrów w 17 godzin.

No! ale nikt nie obiecywał, że będzie pięknie, tanio i krótko.

W końcu mogło być gorzej. Najważniejsze, że dojechaliśmy żywi  smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-30 23:22:00)

#35 2014-03-31 06:48:16

małgosia511
New member

ja miałam taką sytuację przy pierwszym wyjeździe, miał na mnie czekać syn albo córka dziadka, a nie przyjechał nikt, rozładował mi się telefon od dzwonienia do firmy, gdzie nikt nie odbierał, siedziałam na walizie i kombinowałam co zrobić i jak dojechać do dziadka ponad 30km nie mając grosza w kieszeni, siedziałam na walizie i klęłam, obok mnie stał rozbawiony Murzyn , czekał na autobus, pomyślałam- a ten czego chce?, podał mi swój telefon, zadzwoniłam, wsiadłam w taksówkę i pojechałam, na miejscu rodzina zapłaciła, nie myśl o tym, tam ludzie są bardzo życzliwi, to jest inny świat, poradzisz sobie

#36 2014-03-31 19:07:29

ALEX52
Member

A ja juz od czterech lat jezdze eurobusem i nie narzekam i wygodniej niz w busie ,a wiem bo w polowie stycznia jechalam na zastepstwo busem i powiedzialam ze wiecej nie pojade,zreszto zalezy co kto lubi ,a i na bilecie zarabiam bo od rodziny dostaje zaraz jak przyjade 100euro za podroz a ze jestem stalym klientem Eurobusu to mam znizke 15% wiec 20 euro mam w kieszeni ,a za busa zaplacilam 600zl .Tylko w firmie mowie o ktorej wyjazd i o ktorej bede na miejscu .Ai jeszcze chce nadmienic ze w busie kierowca byl tylko jeden i tez trzeba sie prosic o postuj ,w autobusie jest zawsze dwoch kierowcow no i przerwy co trzy godz.

Ostatnio edytowany przez ALEX52 (2014-03-31 19:10:40)

#37 2014-03-31 22:46:47

amelia
Przyjaciel Forum

ALEX52 napisał:

A ja juz od czterech lat jezdze eurobusem i nie narzekam i wygodniej niz w busie ,a wiem bo w polowie stycznia jechalam na zastepstwo busem i powiedzialam ze wiecej nie pojade,zreszto zalezy co kto lubi ,a i na bilecie zarabiam bo od rodziny dostaje zaraz jak przyjade 100euro za podroz a ze jestem stalym klientem Eurobusu to mam znizke 15% wiec 20 euro mam w kieszeni ,a za busa zaplacilam 600zl .Tylko w firmie mowie o ktorej wyjazd i o ktorej bede na miejscu .Ai jeszcze chce nadmienic ze w busie kierowca byl tylko jeden i tez trzeba sie prosic o postuj ,w autobusie jest zawsze dwoch kierowcow no i przerwy co trzy godz.

W busach zawsze prosi się o postój. wink
                                          ======

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-04-01 15:27:47)

#38 2014-03-31 23:12:42

jolki
Member

W busach ...
Mnie najbardziej denerwuje niepunktualność.
Albo ja mam podwyższone PH, albo to jest standard  _ NIEPUNKTUALNOŚĆ przewoźników. Już nie raz musiałam wstydzić się za polskich kierowców. I to było nieraz kilka godzin opóźnienia.
Ale to jeszcze nic. Najlepszy numer miałam jak w ogóle po mnie nie przyjechali. To dopiero wstyd. Całą noc koczowałam gotowa na kanapie. Telefonu do kierowcy nie miałam, panienka z biura zadzwoniła wieczorem, że za 2 godziny mnie zabiorą, więc czekałam. Potem już nikt w biurze nie odbierał. Następnego dnia, to już była niedziela, siostra zorganizowała mi inny transport. Znowu czekałam. Miał być na 11 tą , a zjawił się przed 18 tą. (Kilka razy dzwoniłam po powrocie do biura dowiedzieć się dlaczego. Wysłałam kilka wiadomości. Odpowiedz była  taka, nie wiemy co się stało, kierowca zapomniał. Kierowca podobno stracił pracę, a mnie prezes zaproponował transport za połowę ceny).
Ostatnio umówiłam się na dworcu Zachodnim o 10 tej. O 10.30 dzwonię do firmy, a panienka zdziwiona, że kierowca jeszcze do mnie nie dzwonił. Zmarzłam na tym wygwizdajewie. Łaskawie zadzwonił i oznajmił, że będzie za 2, 3 godziny. Wróciłam do domu. Przed 17 zabrał mię z domu. Tylko 8 h opóźnienia.

#39 2014-04-01 13:05:17

ALEX52
Member

jolki napisał:

W busach ...
Mnie najbardziej denerwuje niepunktualność.
Albo ja mam podwyższone PH, albo to jest standard  _ NIEPUNKTUALNOŚĆ przewoźników. Już nie raz musiałam wstydzić się za polskich kierowców. I to było nieraz kilka godzin opóźnienia.
Ale to jeszcze nic. Najlepszy numer miałam jak w ogóle po mnie nie przyjechali. To dopiero wstyd. Całą noc koczowałam gotowa na kanapie. Telefonu do kierowcy nie miałam, panienka z biura zadzwoniła wieczorem, że za 2 godziny mnie zabiorą, więc czekałam. Potem już nikt w biurze nie odbierał. Następnego dnia, to już była niedziela, siostra zorganizowała mi inny transport. Znowu czekałam. Miał być na 11 tą , a zjawił się przed 18 tą. (Kilka razy dzwoniłam po powrocie do biura dowiedzieć się dlaczego. Wysłałam kilka wiadomości. Odpowiedz była  taka, nie wiemy co się stało, kierowca zapomniał. Kierowca podobno stracił pracę, a mnie prezes zaproponował transport za połowę ceny).
Ostatnio umówiłam się na dworcu Zachodnim o 10 tej. O 10.30 dzwonię do firmy, a panienka zdziwiona, że kierowca jeszcze do mnie nie dzwonił. Zmarzłam na tym wygwizdajewie. Łaskawie zadzwonił i oznajmił, że będzie za 2, 3 godziny. Wróciłam do domu. Przed 17 zabrał mię z domu. Tylko 8 h opóźnienia.

Niewiem jaka jest ich punktualnosc bo jechalam tylko raz ale i tak na czas nie przyjechal ,no i nocka tez zawalona bo mial przyjechac o 3.00 nad ranem a przyjechal o 4.00,a do autobusu wsiadam zawsze o tej samej porze o 17.45 bo wyjezdzam z katowic wybieram sobie miejsce jakie chce bo jeszcze jest pusty ,no i po drodze mozesz kupic w autobusie kawe albo gzies na stacji jak jest 20min przerwy ,a w busie zrobil nam tylko po 10 min i jazda dalej aby szybciej dojechac bo on musi miec wolne bo na drugi dzien rano jedzie z powrotem .

#40 2014-04-05 13:27:36

inez
Member

amelia
po mnie akurat byli punktualnie, no opoznienie z 20 min, ale to wiadomo, tego sie nie "wyliczy" co do minuty przy takich trasach, poza tym ludzie sie tez grzebia, klienci, sama widzialam, Paniusiu po mnie po lgodziny schodzila na dol, a potem jeszcze cofnela sie po kurtke
po za tym sa korki, kontrole,wypadki rozne nieprzewidziane sytuacje, wybieracie busa to nie stojcie z zegarkiem z reku w drzwiach
trudno, wszystko ma swoje plusy i minusy
klepiecie ze opozniony, ale sami sie rozpisujecie ze trasy maja po 2 tys km
no wiec ktos z Was po wszyskich bylby w stanie byc co do minuty ????
czytam wasze posty i sie zastanawiam gdzie tu logika
ja musze jezdzic busem bo nie mam innego wyboru
w tej firmie co pisalam jechalam akurta z dwoma kierowcami
i byli mozna powiedziec na czas, no poslizg maly z 20 minut

takze
wszystko ma swoje plusy i minusy
ja mam bus pod drzwiami, i nigdzie nie dojezdzam do dworcow przystanku itd
czuje sie bezpiecznie.

ale tak jak mowie, kazdy moze miec swoje zdanie.
milej soboty

#41 2014-04-05 13:41:22

inez
Member

Alex
nie wiem czy Ty jechalas żeby  kawy nie można było kupic na przerwie hahah
no proszę Cie smile
ja jade busem to przerwy sa co 300 km, jak ktoś nie wytrzymuje to tez jest przystanek na zyczenie smile
trzeba tylko poprosić, każdy idzie nomralnie po kawe i na siusiu:)
w busie chcemy film to mamy, nie to nie
wszystko jest "elastyczne"
jeszcze się nie spotkałam żeby ktoś narzekal ze nie mogl sobie kawy na stacji kupic jadac busem smile
eh... smile

nie wiem. wydaje mi się ze przewoźnicy sa po porstu bardzo rozni
i trzeba szukac dobrego

#42 2014-04-05 16:45:51

adaśq
Member

Tymi busami co ja jeździłem przerwy były po 150km, więc ze Szczecina do okolic Dortmundu miałem 4 przerwy przynajmniej smile Z punktualnością jest różnie tongue
Myślę, że zawsze będą zwolennicy autobusów, busów i własnego transportu, więc nie ma co się sprzeczać czym lepiej i wygodniej smile Ile Ludzi tyle wersji smile Pozdrawiam smile

#43 2014-04-05 22:42:56

amelia
Przyjaciel Forum

inez napisał:

amelia
po mnie akurat byli punktualnie, no opoznienie z 20 min, ale to wiadomo, tego sie nie "wyliczy" co do minuty przy takich trasach, poza tym ludzie sie tez grzebia, klienci, sama widzialam, Paniusiu po mnie po lgodziny schodzila na dol, a potem jeszcze cofnela sie po kurtke
po za tym sa korki, kontrole,wypadki rozne nieprzewidziane sytuacje, wybieracie busa to nie stojcie z zegarkiem z reku w drzwiach
trudno, wszystko ma swoje plusy i minusy
klepiecie ze opozniony, ale sami sie rozpisujecie ze trasy maja po 2 tys km
no wiec ktos z Was po wszyskich bylby w stanie byc co do minuty ????
czytam wasze posty i sie zastanawiam gdzie tu logika
ja musze jezdzic busem bo nie mam innego wyboru
w tej firmie co pisalam jechalam akurta z dwoma kierowcami
i byli mozna powiedziec na czas, no poslizg maly z 20 minut

takze
wszystko ma swoje plusy i minusy
ja mam bus pod drzwiami, i nigdzie nie dojezdzam do dworcow przystanku itd
czuje sie bezpiecznie.

ale tak jak mowie, kazdy moze miec swoje zdanie.
milej soboty

Nie wiem dlaczego to tłumaczysz, zwracając się do mnie?
Możesz mi podpowiedzieć?, bo nie bardzo kumam . smile

#44 2014-04-08 21:51:20

ALEX52
Member

inez napisał:

Alex
nie wiem czy Ty jechalas żeby  kawy nie można było kupic na przerwie hahah
no proszę Cie smile
ja jade busem to przerwy sa co 300 km, jak ktoś nie wytrzymuje to tez jest przystanek na zyczenie smile
trzeba tylko poprosić, każdy idzie nomralnie po kawe i na siusiu:)
w busie chcemy film to mamy, nie to nie
wszystko jest "elastyczne"
jeszcze się nie spotkałam żeby ktoś narzekal ze nie mogl sobie kawy na stacji kupic jadac busem smile
eh... smile

nie wiem. wydaje mi się ze przewoźnicy sa po porstu bardzo rozni
i trzeba szukac dobrego

No wlasnie jak sa rozni to co mi tu robisz jakies haha ze nie bylo przerwy na kawe,chyba lepiej wiem czym jechalam , a jak sie nie spotkalas z kims kto narzekal ze nie moze sie napic kawy to masz mnie pierwsza.

#45 2014-04-23 22:53:23

bierbur
New member

Witam, polecam przewóz osób i paczek Polska - Niemcy - Polska. Wyjazdy z Polski we wtorki i piątki, powroty z Niemiec w środy i soboty. Obsługujemy woj. śląskie, opolskie i dolnośląskie ( z adresu na adres ). Dobieramy trasy tak aby nie krążyć po całych Niemczech, bo nam zależy na zadowoleniu naszych klientów. 
Tel.:  0048 669 185 529

#46 2014-07-19 09:27:46

myszkamiki
Member

#47 2014-07-19 12:38:15

ewal8
Member

myszkamiki napisał:

Kazda z nas mogła tam byc...
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wypadek … iary/f8sst

To naprawdę straszny wypadek. Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar. Świeć Panie nad ich duszą. [*]
Tragedia niesamowita..., aż słów brak.

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2014-07-19 12:38:38)

#48 2014-07-19 15:53:43

DanusiaS
Member

ewal8 napisał:

myszkamiki napisał:

To naprawdę straszny wypadek. Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar. Świeć Panie nad ich duszą. [*]

Wyrazy współczucia rodzinom ofiar [*]
Normalnie boje się jechać:)

#49 2014-07-19 16:46:34

malkovic
Member

Ale niefart... Polski autokar w polskiego mikrobusa na nieieckiej autostradzie... kondolencje dla bliskich... [*]

#50 2014-07-19 17:46:07

myszkamiki
Member

A ja cały dzien o tym mysle i urabiam sobie jakies ideologie, historie. Wyobrazam sobie jakąś nasza kolezanke, która cieszy sie że wreszcie wraca do domu...ze na nią tam ktoś czeka...
Ja też jeżdze busem i Sindbadem...i tez z utesknieniem czekam na powrót do domu....
Straszna tragedia i w wiekszosci to wina zmeczonych kierowców, wiecznie się spieszacych i równiez nasze przyzwolenie...
Pamietam jak kiedys zwrócilam uwage kierowcy busa że za szybko jedzie... Nikt mnie wiecej nie poparł... Wszystkim było spieszno do pracy, do domu...
Nie zawsze i nie wszyscy dojezdzaja szczesliwie do domu i szkoda ze takie wypadki nie są przestrogą na przyszlość.

#51 2014-07-19 18:46:10

OlaM
Member

drama [*]

#52 2014-07-19 21:31:04

ewal8
Member

DanusiaS napisał:

ewal8 napisał:

myszkamiki napisał:

Wyrazy współczucia rodzinom ofiar [*]
Normalnie boje się jechać:)

Właśnie wyczytałam na necie informacje, że 5 ofiar z tego wypadku pochodzi z Podkarpacia z mojego powiatu.
Ja też boję się wracać... choć jeszcze sporo czasu przede mną.

#53 2014-07-19 21:59:22

Elizabeth68
Member

myszkamiki napisał:

straszne...
[*]

#54 2014-07-20 06:59:53

krystynka
Member

myszkamiki napisał:

A ja cały dzien o tym mysle i urabiam sobie jakies ideologie, historie. Wyobrazam sobie jakąś nasza kolezanke, która cieszy sie że wreszcie wraca do domu...ze na nią tam ktoś czeka...
Ja też jeżdze busem i Sindbadem...i tez z utesknieniem czekam na powrót do domu....
Straszna tragedia i w wiekszosci to wina zmeczonych kierowców, wiecznie się spieszacych i równiez nasze przyzwolenie...
Pamietam jak kiedys zwrócilam uwage kierowcy busa że za szybko jedzie... Nikt mnie wiecej nie poparł... Wszystkim było spieszno do pracy, do domu...
Nie zawsze i nie wszyscy dojezdzaja szczesliwie do domu i szkoda ze takie wypadki nie są przestrogą na przyszlość.

Ja również urobiłam sobie podobną ideologię.... Straszna tragedia...To co się dzieje na autostradach jest straszne... Nadto zmęczeni kierowcy... Eh.od wczoraj chodzę jak struta i tylko czekam na kolejne wiadomości w tej sprawie... Jeszcze te upały...
Wyrazy współczucia rodzinom ofiar wypadku ... Moje najszczersze kondolencje...

Ostatnio edytowany przez krystynka (2014-07-20 07:02:46)

#55 2014-07-20 08:50:45

ewal8
Member

krystynka napisał:

Ja również urobiłam sobie podobną ideologię.... Straszna tragedia...To co się dzieje na autostradach jest straszne... Nadto zmęczeni kierowcy... Eh.od wczoraj chodzę jak struta i tylko czekam na kolejne wiadomości w tej sprawie... Jeszcze te upały...
Wyrazy współczucia rodzinom ofiar wypadku ... Moje najszczersze kondolencje...

W ogóle jakieś lakoniczne informacje na ten temat są. Na nowiny24.pl dotarłam do potwierdzonych już info o ofiarach:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar … /140719504

Tylko nie wiadomo, czy ten mały bus to jakaś firma przewozowa, czy prywatny. Nic nie wiadomo...

#56 2014-07-20 14:07:18

freja85
Member

copyfield napisał:

Nie cierpię małych busów.
Jeden kierowca ,jazda nieregulaminowa, nieterminowa, niebezpieczna, rzuca jak diabli i....drogo.
Mój zmiennik jedzie zawsze do Hamburga spod Jeleniej Góry i nie wie czy pojedzie przez ....Holandię, kiedy dokładnie będzie.. Bo kierowca w czasie jazdy dostanie telefon i skręca w sobie znanym kierunku.
Jedna wielka partyzantka.
Jeżdże normalnymi liniami i co z tego że do swojego domu mam jeszcze 150 km. Poczekam i dojadę ale pewnie !!!
Swoją drogą to firmy g....o obchodzi czym jadę swoim prywatnym wozem czy samolotem. Dostaje swoje 150Euro Reisegeld i koniec.
Kochani jesteśmy w Unii i takie samo ubezpieczenie obowiązuje w niemczech jak i Polsce. Masz polskie OC masz to wystrczy reszta są dodatkami tak jak w kraju.

jechalam teraz do Niemiec busem i to byl horror., oczywiscie ludzie super, ale jechalismy jak cyganie, wszytkie strony Hamburga objechalismy...potem dalej, po käatach i celu nie bylo widac..

Wracam sindbadem, juz raz nim kiedys jechalam i bylo ok

#57 2014-07-20 15:36:52

amelia
Przyjaciel Forum

Mam koleżankę, której córka jechała Sindbadem. Opowiadała mi i płakała ze szczęścia, że córka żyje. Ma tylko pozszywaną głowę i parę siniaków ale już wyszła ze szpitala.

Opowiadała mi że autobus chyba godzinę przed wypadkiem zatrzymał się wysadził wszystkich ludzi i gdzieś pojechał. Wrócił po pół godzinie , wszyscy wsiedli i pojechali dalej.  Są podejrzenia, że zawiodły hamulce. sad

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-07-20 15:37:51)

#58 2014-07-20 20:13:45

krysta63
Member

zobaczcie ile osób zginęło z małego busa----aż 7 .I co z niego zostało.Ja wolę zdecydowanie duże autobusy.Gdyby wszyscy pasażerowie mieli zapiete pasy--jak informują na poczatku podróży pewnie nie byłoby tyle złamać i potłuczen.Cóż--nie wiadomo co komu pisane i gdzie zakączy się czyjeś życie.(może na polu,na Ukrainie,po katastrofie samolotu)
Tak się zastanawiam--napewno wsród ofiar była jakas nasza kolezanka= opiekunka,która jechała zarobic na życie.

#59 2014-07-20 23:02:17

pfleger
Member

krysta63 napisał:

zobaczcie ile osób zginęło z małego busa----aż 7 .I co z niego zostało.Ja wolę zdecydowanie duże autobusy.Gdyby wszyscy pasażerowie mieli zapiete pasy--jak informują na poczatku podróży pewnie nie byłoby tyle złamać i potłuczen.Cóż--nie wiadomo co komu pisane i gdzie zakączy się czyjeś życie.(może na polu,na Ukrainie,po katastrofie samolotu)
Tak się zastanawiam--napewno wsród ofiar była jakas nasza kolezanka= opiekunka,która jechała zarobic na życie.

ogolnie to zalezy od szczęścia.
Juz widzialem takie  busy które maja tyle bagażów z tylu  po sam dach ze strach pomyslec jak to wyglada po hamowaniu przy 120 kmh.
Z drugiej strony dwu piętrowy autobus jak dachuje przy duzej predkosci...

#60 2014-07-21 09:34:13

freja85
Member

pfleger napisał:

krysta63 napisał:

Juz widzialem takie  busy które maja tyle bagażów z tylu  po sam dach ze strach pomyslec jak to wyglada po hamowaniu przy 120 kmh.

Okropny wypadek, tez myslalam o tym ze duzo ludzi jechalo za chlebem..cholera i taki los..cos okropnego dla rodzin, i tak nagle przerwane, niedokonczone zycie, niespelnione marzenia, i plany sad serce sciska!!!
juz kiedys tez caly BUs sie roztrzaskal i wszyscy zgineli- z reszta nie raz, dlatego chyba bezpieczniejszy jest duzy autobus.

Sporo osöb namawia mnie na powröt z Koln samolotem, bo szybciej, ale nigdy nie lecialam i chyba bym wpadla w panike, po tych doniesieniach co zostaje z ludzi z katastrof sad

#61 2014-07-21 09:42:19

ewal8
Member

Dokładniejsze informacje na temat ofiar wypadku:

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 … pacia.html

Freja, bez przesady. Z Köln do Polski przez Ukrainę nie lecisz, więc nie ma co popadać w skrajności.
Gdybym miała możliwość stąd samolotem, to bym się nie wahała ani chwili. Dwie godziny i jestem w domu, a tak to tłukę się małym busem prawie 12.
Jedynym minusem samolotu jest to, że trzeba za bagaż dopłacić. Podręczny tylko w cenie biletu.

A dzisiaj znowu jakieś czołowe zderzenie dwóch busów koło Stargardu Szcz. Normalnie strach się bać, co to się dzieje.

#62 2014-07-21 10:02:40

beata1970
Member

Straszne to co się stało:( a może w końcu zacząć jeżdzić rowerem przez pola? To może wtedy będzie w miarę bezpiecznie

#63 2014-07-21 15:26:55

ewal8
Member

Właśnie doczytałam, ze wzrosła liczba ofiar tego tragicznego wypadku.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, … omosc.html

Jedna z kobiet, która zginęła, pochodziła z wioski obok mnie.
No nie mogę sobie tego w głowie jakoś poukładać. Skoro ten autokar jakąś usterkę miał, to jakim cudem wyruszył w dalszą podróż, u licha! Narażając na niebezpieczeństwo tylu ludzi. Co to q...a, tylko kasa i terminy się liczą???

#64 2014-07-21 15:44:05

urszula47
Member

freja85 napisał:

pfleger napisał:

krysta63 napisał:

Okropny wypadek, tez myslalam o tym ze duzo ludzi jechalo za chlebem..cholera i taki los..cos okropnego dla rodzin, i tak nagle przerwane, niedokonczone zycie, niespelnione marzenia, i plany sad serce sciska!!!
juz kiedys tez caly BUs sie roztrzaskal i wszyscy zgineli- z reszta nie raz, dlatego chyba bezpieczniejszy jest duzy autobus.

Sporo osöb namawia mnie na powröt z Koln samolotem, bo szybciej, ale nigdy nie lecialam i chyba bym wpadla w panike, po tych doniesieniach co zostaje z ludzi z katastrof sad

Latam z Koln Bonn lub Frankfurt Hahn do Katowic Pyrzowic zamawiam busa razem z przelotem ,razem place ok 60eur /bagaz podreczny do 10kg bezplatny,bagaz normalny /do luku bagazowego/25eur.Wszystko razem do 60eur ,czasem mniej nawet.http://wizzair.com/de-DE/Search  wczesniej zamawiam i robie przelew online:)

#65 2014-07-21 19:07:45

wampirek
Member
Od: slaskie

beata1970 napisał:

Straszne to co się stało:( a może w końcu zacząć jeżdzić rowerem przez pola? To może wtedy będzie w miarę bezpiecznie

O rany! wiecie na początku tu pobytu mialam zamiar wracać do domu rowerem z D,,,ale jak zobaczyłam jak to daleko -chyba z miesiąc jechałabym smile odpuściłam sobie,alubie takie wojaże smile)

#66 2014-07-21 19:10:08

freja85
Member

urszula47 napisał:

freja85 napisał:

pfleger napisał:

Latam z Koln Bonn lub Frankfurt Hahn do Katowic Pyrzowic zamawiam busa razem z przelotem ,razem place ok 60eur /bagaz podreczny do 10kg bezplatny,bagaz normalny /do luku bagazowego/25eur.Wszystko razem do 60eur ,czasem mniej nawet.http://wizzair.com/de-DE/Search  wczesniej zamawiam i robie przelew online:)

Urszula wlasnie widzialam ceny biletöw masakra!!! zaczynaja sie od 1500 zl..koncza na ponad 3 tysiakach...ale Lufthanza, lot, Airberlin czy jakois tak..jakas wyszukiwarka polaczen mi sie pokazala..

#67 2014-07-21 20:50:34

urszula47
Member

freja85 napisał:

urszula47 napisał:

freja85 napisał:

Urszula wlasnie widzialam ceny biletöw masakra!!! zaczynaja sie od 1500 zl..koncza na ponad 3 tysiakach...ale Lufthanza, lot, Airberlin czy jakois tak..jakas wyszukiwarka polaczen mi sie pokazala..

http://wizzair.com/de-DE/Search   zobacz ten link ,sa przeloty tansze,Wizzair :)napisz ,gdzie Ci pasuje Wroclaw czy Katowice?Przepraszam za blad Gdansk czy Katowice?

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2014-07-21 20:56:35)

#68 2014-07-22 09:20:15

freja85
Member

urszula47 napisał:

freja85 napisał:

urszula47 napisał:

http://wizzair.com/de-DE/Search   zobacz ten link ,sa przeloty tansze,Wizzair :)napisz ,gdzie Ci pasuje Wroclaw czy Katowice?Przepraszam za blad Gdansk czy Katowice?

Najlepiej to Poznan....

cholera ale cena  39,99 €  tani ten Wizzar smile ale do Poznania nie leci sad a z Gdanska bede sie tlukla pociagiem 3-4 godziny...w sumie i tak szybciej by wyszlo, sindbad jedzie od 16,30 do 9 rano, a samolot + pociag z 6 godzin..nie wiadomo ile bym zaplacila za walizke bo jest wielka i ciezka jak diabli hehe i bedzie ciezsza..tongue norma..

Ostatnio edytowany przez freja85 (2014-07-22 09:22:37)

#69 2014-07-22 11:21:27

ewal8
Member

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … BoxWiadTxt

No niestety, mimo, że przewoźnik jeden z największych w kraju, cieszący się chyba sporym uznaniem, to jednak nieprawidłowości sporo...
Pewnie jak w każdej firmie przewozowej, niestety, gdzie igra się z naszym bezpieczeństwem i życiem...

#70 2014-07-22 13:05:39

krysta63
Member

Zwróc uwagę ile zostało z małego busa,a ile z piętrowego Sindbada.Ja osobiście nie lubię jeżdzic piętrowymi,ale  nie ma ich aż tak dużo.Natomiast powinno być to nauczką dla każdego,aby zapinac pasy.Do małych busów nie wsiądę przenigdy.Jestem za Sindbadem,a że kęci cos tam  tagrofami,to nie oni jedyni,każdy tak robi.Nie tylko autokary z ludzmi.Chyba takie mamy czasy.
Na samolot mogę sobie pozwolic te osoby co mają w swoim miescie i docelowym lotniska.

ewal8 napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16358883,Czy_kierowca_autobusu_Sindbada_byl_przemeczony_.html#BoxWiadTxt

No niestety, mimo, że przewoźnik jeden z największych w kraju, cieszący się chyba sporym uznaniem, to jednak nieprawidłowości sporo...
Pewnie jak w każdej firmie przewozowej, niestety, gdzie igra się z naszym bezpieczeństwem i życiem...

#71 2014-07-22 13:24:44

urszula47
Member

freja85 napisał:

urszula47 napisał:

freja85 napisał:

Najlepiej to Poznan....

cholera ale cena  39,99 €  tani ten Wizzar smile ale do Poznania nie leci sad a z Gdanska bede sie tlukla pociagiem 3-4 godziny...w sumie i tak szybciej by wyszlo, sindbad jedzie od 16,30 do 9 rano, a samolot + pociag z 6 godzin..nie wiadomo ile bym zaplacila za walizke bo jest wielka i ciezka jak diabli hehe i bedzie ciezsza..tongue norma..

Wizzair z Koeln leci d Katowic Pyrzowic,to wlasciwie Dabrowa Gornicza juz.Stamtad bus jest do Czestochowy .Walizka moze wazyc max 32 kg i placisz za nia 30euro /doczytalam/bilet kupujesz online /przelew w euro/i drukujesz tydzien przed wyjazdem /punkty ksero itp/.Na lotnisku mozna go tez odebrac ale za oplata 106zl chyba?.Walizke czasem wysylam dhl,zeby nie targac jej.

#72 2014-07-23 21:46:42

ALEX52
Member

urszula47 napisał:

freja85 napisał:

urszula47 napisał:

Najlepiej to Poznan....

Wizzair z Koeln leci d Katowic Pyrzowic,to wlasciwie Dabrowa Gornicza juz.Stamtad bus jest do Czestochowy .Walizka moze wazyc max 32 kg i placisz za nia 30euro /doczytalam/bilet kupujesz online /przelew w euro/i drukujesz tydzien przed wyjazdem /punkty ksero itp/.Na lotnisku mozna go tez odebrac ale za oplata 106zl chyba?.Walizke czasem wysylam dhl,zeby nie targac jej.

Oj myliszsie z Dabrowy Gorniczej do Pyrzowic jest kawal drogi ,tak tanie sa bilety Wizzair ale jak go kupisz trzy miesiace przed wyjazdem ,bo jak chcesz z dnia na drugi dzien to wcale tanio nie wychodzi no i bagaz tylko 10kg a dodatkowy placisz osobno wiec suma sumarum tak tanio nie wyjdzie.Pyrzowice a Dabrowe Gornicza dzieli 25km wiec to nie to samo mi kiedys z pyrzowic do Dabrowy bus policzyl 25zl ,a do czestochowy jest okolo 80km wiec bedzie kolo 100zl wcale sie nie oplaca ,chyba ze was ktos autem zawiezie na to lotnisko no i nie jest daleko bo paliwo tez kosztuje ,najlepiej wszystko policzyc i przekalkulowac czy sie oplaca krocej przebyc droge a drozej czy autokarem dluzej a taniej ,a wypadki sa i byly czy na ladzie czy w powietrzu .
Atak jeszcze w nawiasie to wlasnie ten tani WIZZAIR nie lata do wszystkich miast w niemczech wiec jest zbyteczne komus to proponowac ,bo jak bym mogla dostac sie do kazdej pracy w niemczech bez zbednych dowozow to napewno bym latala tym wizzarem bo dojazd do lotniska zajmuje mi tyle samo co do Katowic do autobusu ,ale wiem ze niema takiej opcji bo autobus mam codziennie alot nie wiec chyba wiekszosc z nas tak ma.a skoro dostaje umowe i mam byc na okreslony dzien to co niestety Wizzair odpada bo on wtety nie leci ,no i nie kazdego stac bo nie wszyscy robia tylko na WACIKI.

Ostatnio edytowany przez ALEX52 (2014-07-24 01:11:44)

#73 2014-07-24 13:15:56

ALEX52
Member

Aga35 napisał:

Nie lubię jeździć busami - bo są niebezpiecznie. Najchętniej bym latała samolotem - ale to trochę drogo wychodzi.

Chetnie bym latala samolotem bo do lotniska w Pyrzowicach mam niedaleko no i bez problemu ma mnie kto na nie zawiesc ,tylko jest problem z odbiorem w niemczech nikt pomnie nie pojedzie 100km do Dortmundu mam blizej lotnisko w diuseldorf ale tam wizzair niestety nie lata,wiec pozostaje mi autobus .

#74 2014-07-24 13:30:50

urszula47
Member

ALEX52 napisał:

Aga35 napisał:

Nie lubię jeździć busami - bo są niebezpiecznie. Najchętniej bym latała samolotem - ale to trochę drogo wychodzi.

Chetnie bym latala samolotem bo do lotniska w Pyrzowicach mam niedaleko no i bez problemu ma mnie kto na nie zawiesc ,tylko jest problem z odbiorem w niemczech nikt pomnie nie pojedzie 100km do Dortmundu mam blizej lotnisko w diuseldorf ale tam wizzair niestety nie lata,wiec pozostaje mi autobus .

Faktycznie Pyrzowice daleko od Dabrowy Gorniczej:)Ja dojezdzam na stelle i z do lotniska pociagiem ponad 100km.Taki bilet w" Angebocie"kosztuje 19eur /Bad Ems-Koeln Bonn Flughafen.Ostatnio za wszystko/pociag,moj bilet,bagaz,bus do Krakowa placilam 70eur .kupilam bilet miesiac wczesniej wiec nie tak tragicznie:)Bez walizki  i busa zaplacilabym o 38eur mniej.

#75 2014-07-24 14:00:23

ALEX52
Member

urszula47 napisał:

ALEX52 napisał:

Aga35 napisał:

Faktycznie Pyrzowice daleko od Dabrowy Gorniczej:)Ja dojezdzam na stelle i z do lotniska pociagiem ponad 100km.Taki bilet w" Angebocie"kosztuje 19eur /Bad Ems-Koeln Bonn Flughafen.Ostatnio za wszystko/pociag,moj bilet,bagaz,bus do Krakowa placilam 70eur .kupilam bilet miesiac wczesniej wiec nie tak tragicznie:)Bez walizki  i busa zaplacilabym o 38eur mniej.

No wlasnie tylko ze mi sie niechce jeszcze w niemczech jezdzic pociagami z tymi bagazami wieckupuje sobie zawsze dwa miejsca w autobusie i mam lezace fakt ze jade 18godz ale przynajmniej troche wygodniej .

#76 2014-10-10 10:05:48

DariaSz
New member

Widzieliście dziewczyny, że powstało jakieś nowe forum dla opiekunek. Jest tam temat o wyjazdach do Niemiec http://forumopiekunka.pl/index.php?topic=71.0

#77 2014-10-10 18:00:11

urszula47
Member

..?eto napisał:

Pozdrawiam Was koleżanki.
Ja jeżdzę teraz busem, ale przedtem jeżdzilam autobusami. Z mojego miasta nie mam problemów z autokarami. Żeby znaleźć swjego aktualnego przewożnika musiałam się trochę pogimnastykować (w internecie).Prawdę mówiąc najlepiej pasowało by mi latać samolotem , tanimy lotami. Gdańsk mam pod bokiem. Jednak wtedy musiala bym mieć następujący priorytet: pdejmuję pracę tylko w okolicach dortmundu, bo tam mam tanie połączenie samolotowe z Gdańska. Znałam kiedyś Sylwię  ze Śląska  ona latala z Katowic tanimi właśnie do Dortmundu i tak to sobie zorganizowala.Tak, że wszystko zależy od priorytetów. Chce powiedzięć ,że internet  bardzo usprawnia mi życie . Wchodzę w Google zdaję pytanie np: jak potępować z chorym na  Parkinson, objaw. I cyk mam całe stronice, czytam,  i ewentualnie daję do ulubionych, a po jakimś czasie wywalam. Tak znalazlam  nową firmę, tak znalazłam przewożnika tak znalazlam tanie loty, tak sobie znalazlam Polskie radio internetowe, na jutubie mam kino , kulturę itd itd.Np wpisuje w google poskie komedie wojenne i wyskakuje mi strona z filmami. Ostatnio oglądam b. dużo wloskich filmów. Wprawdzie bez lektora, ale chcę sobie przypomnieć to co umiałam, zrwsztą mam otwartą też stronkę ponds  z j,,ezykiem wloskim słowniczek i jakoś leci. Tak samo slucham różnych wykonawców . Milego popołudnia. Wychodzę teraz na 2godziny wolnego.do miłego...

Moze Ci przypadnie do gustu ten film ?http://www.cda.pl/video/128819be/Pod-sloncem-Toskanii-online-2003-Lektor-PL-HD   ja bylam pod wrazeniem i ten polski watek sympatyczny,choc mowi wiele ....

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2014-10-10 18:01:00)

#78 2014-11-08 18:23:04

jolki
Member

Witajcie,
Jadę właśnie sobie do Berlina linią MeinFernbus. Dawniej korzystałam tylko z busików. Naużerałam się z nimi co niemiara. A tu jadę sobie wygodnie, 600 km za psie pieniądze (22e) i w dodatku mam Internet. Z Berlina mam Ecolines za 18e, również z netem. Tylko trochę długo, bo w sumie 17 godzin = dwa długie wieczory.
Od rodziny dostaje 200e za podróż, na czystą zostaje 120 e.
Żyć nie umierać!

#79 2014-11-08 18:30:31

Tosia
Member

Szczęśliwej podróży.

#80 2014-11-08 19:18:23

Franciszka
Member

Miłej podróży, dobrze to zorganizowałaś i chociaż długo, to myślę, że bardzo wygodnie;-)

#81 2015-06-13 14:15:41

Elizabeth68
Member

Witam:)

Ktos z Was jechal z tym przewoźnikiem:
http://www.needer.pl/

Czekam na opinie:)
Pozdrawiam
EL

#82 2015-07-08 18:32:03

manul
New member

Hej, to chyba nie jest odpowiednie miejsce ale nie wiem, w którym dziale zadać to pytanie - a mianowicie,wiecie może, znacie jakieś strony, aplikacje takie jak polskie " jakdojade" tyle, ze tu w DE? Chciałabym pojechać z Willich do Dinslaken komunikacją publiczną ale umiem znalezc połaczenia...:<

#83 2015-07-08 19:12:27

iza46
Member

manul napisał:

Hej, to chyba nie jest odpowiednie miejsce ale nie wiem, w którym dziale zadać to pytanie - a mianowicie,wiecie może, znacie jakieś strony, aplikacje takie jak polskie " jakdojade" tyle, ze tu w DE? Chciałabym pojechać z Willich do Dinslaken komunikacją publiczną ale umiem znalezc połaczenia...:<

Kliknij Startseite i wpisz miejscowosci ,najlepiej zobacz na mapie google adresy abys miala blisko http://www.bahn.de/p/view/index.shtml  to troche daleko ok 45km sad

#84 2015-07-20 14:40:44

Justyna
New member

PRZEWÓZ OSÓB I RZECZY
LINK PONIŻEJ GORĄCO POLECAM !!
https://www.facebook.com/jjgtransport?ref=hl

#85 2015-07-20 14:42:01

amelia
Przyjaciel Forum

Justyna napisał:

PRZEWÓZ OSÓB I RZECZY
LINK PONIŻEJ GORĄCO POLECAM !!
https://www.facebook.com/jjgtransport?ref=hl

Tobie też odbija!!!!!! Raz wystarczy! ... co za dużo, to i świnia nie chce......

#86 2015-09-15 15:32:14

taka_sobie_ja
Member

Dziewczyny, Panie, Panowie...przepraszam,że tak bezpardonu wchodzę w forum i mam 100 pytań do, ale nigdzie tylu informacji nie znajdę. Otóż powiedzcie mi jak to teraz będzie z tymi kontrolami na granicy PL/DE ? Będą Zolle chodzili i trzepali bagaże etc jak za starych czasów? Wiecie coś może...

#87 2015-09-15 16:08:42

squonk
Member

taka_sobie_ja napisał:

Dziewczyny, Panie, Panowie...przepraszam,że tak bezpardonu wchodzę w forum i mam 100 pytań do, ale nigdzie tylu informacji nie znajdę. Otóż powiedzcie mi jak to teraz będzie z tymi kontrolami na granicy PL/DE ? Będą Zolle chodzili i trzepali bagaże etc jak za starych czasów? Wiecie coś może...

Na granicy niemiecko-szwajcarskiej sprawdzają głównie samochody dostawcze i osobowe z przyciemnianymi szybami, z tego co wczoraj widziałam w wiadomościach na lokalnym kanale. Nie polega to na wielogodzinnym staniu w kolejkach w oczekiwaniu na kontrolę każdego pojazdu i bagażu. Ruch jest płynny, tak przynajmniej mówili.

Przypuszczam, że na naszej granicy będzie to kontrola taka jak była do tej pory czyli zbierają dokumenty tożsamości, sprawdzają a pasażerowie czekają, aż je oddadzą. Czyli jakieś pół godzinki przymusowego postoju. Tylko pewnie będą to robić trochę częściej niż dotychczas.

Ostatnio edytowany przez squonk (2015-09-15 16:09:39)

#88 2015-09-19 19:14:25

nosleep
New member

Ja najczęsciej korzystam z firmy http://twojeprzewozy.pl/oferta. Maja wygodne busy i do tego dobre ceny.

#89 2015-09-19 20:41:21

maja35
Member

squonk napisał:

taka_sobie_ja napisał:

Na granicy niemiecko-szwajcarskiej sprawdzają głównie samochody dostawcze i osobowe z przyciemnianymi szybami, z tego co wczoraj widziałam w wiadomościach na lokalnym kanale. Nie polega to na wielogodzinnym staniu w kolejkach w oczekiwaniu na kontrolę każdego pojazdu i bagażu. Ruch jest płynny, tak przynajmniej mówili.

Przypuszczam, że na naszej granicy będzie to kontrola taka jak była do tej pory czyli zbierają dokumenty tożsamości, sprawdzają a pasażerowie czekają, aż je oddadzą. Czyli jakieś pół godzinki przymusowego postoju. Tylko pewnie będą to robić trochę częściej niż dotychczas.

po czym wnioskujesz ze u nas bedzie kontrola jak dawniej? strefa Szengen dalej obowiazuje, kolezanka w czwartek przekraczała granice  i nikogo nie było ,w Zgorzelcu -Goerlitz sprawdzaja busy otwieraja co jest w srodku dokumentów nie zbieraja

#90 2015-09-19 23:05:16

ariana123
Member

Nigdy w karierze opiekunki(13lat ) nie jeżdziłąm busami i nie mam zamiaru jeżdzić.
Jeżdze dużymi autobusami,odbiera mnie rodzina lub jade taksówką na koszt rodziny podopiecznej/nego. Wszystko wcześniej ustalane jest przed wyjazdem.

Reklama