Wizyta u lekarza

Kochane koleżanki, widze, że porady językowe cieszą się dużym zainteresowaniem, więc i ja postanowiłam coś dorzucić od siebie. Myśle, że przydatne może być słownictwo związane z wizytami u lekarza...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2012-04-26 13:25:19

Wizyta u lekarza

Kochane koleżanki,

widze, że porady językowe cieszą się dużym zainteresowaniem, więc i ja postanowiłam coś dorzucić od siebie. Myśle, że przydatne może być słownictwo związane z wizytami u lekarza.

im Bett bleiben [blajben]- zostać w łóżku
Tabletten drei Mal täglich vor dem Essen einnehmen [tableten draj mal tejgliś for dejm esen ajnnejmen]- przyjmować leki trzy razy dziennie przed jedzeniem
Tabletten nach dem Essen einnehmen [tableten nach dejm esen ajnnejmen]- przyjmować leki po jedzeniu
Blutdruck regelmäßig messen [blud druk regelmesiś mesen]- mierzyć regularnie ciśnienie
Fieber haben [fiber haben]- mieć gorączkę
an einer Allergie leiden [an ajner alergi lajden]- cierpieć na alergie

erkältet [erkeltet]- przeziębiony
krank - chory
gesund - zdrowy
weh tun [wej tun]- boleć
sich gut / schlecht fühlen [zyś gut/ szleśt fylen]- czuć się dobrze/ źle

Artykuł opublikowany przez : olcia
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2012-05-28 16:35:39

plord
New member
Od: Warszawa

Re: Wizyta u lekarza

Witam serdecznie

Pracowałem w Niemczech jako lekarz przez kilka lat. Znam ten język zatem bardzo dobrze. Z chęcią zapraszam na skype, wszystkich którzy chcą porozmawiać w tym języku lub douczyć się. Oczywiście nieodpłatnie i w miarę moich możliwości czasowych:)

mój skype: lekarz381

Paweł

#3 2012-08-27 13:40:39

Marlena45
New member

Re: Wizyta u lekarza

Witam,
mam kilka zwrotów dot. rezerwacji w poradni lekarskiej

1.Musze niezwłocznie spotkać się z lekarzem.
Ich brauche dringend einen Termin. / yś brauche dringend ajnen termin

2.Jakie ma pan ostre dolegliwości?
Was haben Sie denn fuer akute Beschwerden? / was haben zi den fyr akute beszwerden?

3.Chciałbym zarezerwować wizytę na...
Ich moechte einen Termin fuer ... buchen/reservieren. / yś myśte ajnen termin fyr...buchen/rezerwiren.

c.d.n. smile

Reklama