Czas oczekiwania

witam :) kurs j. niemieckiego zaliczony ,egzamin zdany .. tylko teraz te oczekiwanie na oferte pracy. Dziwczyny dlugo czekalyście na wyjazd z firmy? prosze podzielcie sie swoimi opiniami, jak to wyglada mniej więcej...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2014-02-01 10:21:27

gabino71
New member

Czas oczekiwania

witam smile
kurs  j.  niemieckiego  zaliczony ,egzamin zdany .. tylko teraz te oczekiwanie  na  oferte pracy.
Dziwczyny   dlugo  czekalyście  na  wyjazd  z  firmy?
prosze podzielcie sie swoimi opiniami, jak to wyglada  mniej  więcej..zaznaczam iż  czekam  na wyjazd 1 raz...

#2 2014-02-01 11:31:35

andrea
Member

Re: Czas oczekiwania

gabino71 napisał:

witam smile
kurs  j.  niemieckiego  zaliczony ,egzamin zdany .. tylko teraz te oczekiwanie  na  oferte pracy.
Dziwczyny   dlugo  czekalyście  na  wyjazd  z  firmy?
prosze podzielcie sie swoimi opiniami, jak to wyglada  mniej  więcej..zaznaczam iż  czekam  na wyjazd 1 raz...

Różnie, może się udać i pojedziesz szybko a może być tak, że będziesz czekać i czekać. Trudno powiedzieć, rodziny dostają kilka ofert i wybierają osobę, która im lepiej odpowiada. Ale może być też tak, że firma dzwoni i wyjazd za kilka dni.
Za każdym razem jest inaczej.

#3 2014-02-01 11:35:19

gabino71
New member

Ja mam w umowie przedstepnej napisane ,ze po ukonczonym kursie firma ma 12 tygodni na znalezienie mi pracy,tylko czy firma ma jakis wplyw na wybor opiekunki czy raczej nie?

#4 2014-02-01 14:09:14

kryspinka
Member

bedą Cię podsyłać komus a na koncu wyslą Cie jako jedyną kandydatke na podmiane i w koncu wyjedziesz a potem machina ruszy

#5 2014-02-01 15:35:04

krysta63
Member

łeee,jakmasz już umowa przedstępna to wątpię aby ci szybko coś znależli.Radze ci abyś dzwoniła prawie codziennie i się porzypominała.A najlepiej znaleść stellę,gdzie potrzebują na już.Ale pewnie wiąże cię jakaś umowa,skoro zrobiłaś tam kurs.To musisz z tej właśnie agencji wyjechac.

#6 2014-02-01 15:49:05

urszula47
Member

gabino71 napisał:

Ja mam w umowie przedstepnej napisane ,ze po ukonczonym kursie firma ma 12 tygodni na znalezienie mi pracy,tylko czy firma ma jakis wplyw na wybor opiekunki czy raczej nie?

Mysle,ze to nie promedica24?Jezeli tak to poczytaj watki na jej temat tu na forum.

#7 2014-02-01 16:09:22

gabino71
New member

Nie jest  to   promedica24, podpisalam umowe  z firma w swoim  miescie, opinie ma dobra,wyplaty na czas tylko człowiek by juz chcial  jechac,a tu trza swoje odczekać smile

#8 2014-02-01 16:25:45

krysta63
Member

nic nie musisz swojego odczekiwać.Czy to kolejka jak za PRL-u za czymś?.Poprostu dzwon lub chodz do nich codzien.Będą mieli cię powoli dość,to szybciutko cię wyślą na stellę.
koleżanka tak zrobiła po kursie w PR24 upominała się codzien i wyjechała  szybko.

gabino71 napisał:

Nie jest  to   promedica24, podpisalam umowe  z firma w swoim  miescie, opinie ma dobra,wyplaty na czas tylko człowiek by juz chcial  jechac,a tu trza swoje odczekać smile

#9 2014-02-02 09:17:29

Maytaya
Member

a o co chodzi krysta z Promedica i oczekiwaniem? Moja kolezanka dostala sztelle w 5 dni ( z tym ze jej niemiecki jest dobry) .

a 12 tygodni czekac na prace to sporo . 3 miesiace oczekiwania, wiem ze to niby maximimum, ale jak ktoras ma w portfelu ostatnie 50zl to wez czekaj tyle czasu .

#10 2014-02-02 15:37:05

krysta63
Member

chodzi o to Maytaya,ze koleżanka moja także miała  kurs z Promedici,obiecali jej po kursie,ze w dwa tyg wyjedzie.Dwa tyg minęły trzeci leciał,a tu nic.A że był to początek grudnia 2012,koleżanka zaplanowała ,że jej na święta nie będzie.Rodzina kolezanki zaczęła rozjeżdzac się z domu przed świętami .Zaczęła wydzwaniac więc do PR24  rano i  po południu.Wyjechała wkoncu 20 grudnia.I na tej stelli jest do dziś ze zjazdami oczywiście.

To zależy  jak zna się język,akurat w przypadku mojej koleżanki język był lekko beznadziejny,po kursie w PR.I do tej pory taki jest,bo trafiła jej się  babka-Polka.

Maytaya napisał:

a o co chodzi krysta z Promedica i oczekiwaniem? Moja kolezanka dostala sztelle w 5 dni ( z tym ze jej niemiecki jest dobry) .

a 12 tygodni czekac na prace to sporo . 3 miesiace oczekiwania, wiem ze to niby maximimum, ale jak ktoras ma w portfelu ostatnie 50zl to wez czekaj tyle czasu .

d

#11 2014-02-08 11:46:53

shatterfly
Member
Od: Kluczbork

mi w jednej firmie szukali 3 tygodnie, ale fakt nic z nimi podpisane nie miałam, a że się dłużyło, bo ofert miałam sporo ale ciągle jakieś kłopoty w komunikacji z tymi rodzinami niemieckimi, to się w międzyczasie rozglądałam za innymi firmami. I wyszło tak, że w dniu od kiedy podjęłam współpracę z inną firmą to ta pierwsza w końcu załatwiła mi stellę, niestety o ten weekend właśnie za późno. W każdym razie z firmą z którą podpisałam umowę już pierwsza oferta, którą mi przedstawili wypaliła i w sumie trzy dni zajęło znalezienie rodziny, bilet już mam i się zbieram powoli, bo wyjazd ustaliłam na kolejny tydzień bo mam jeszcze kilka formalności do załatwienia w PL, a chcieli kogoś na jak najszybciej, więc w sumie z dnia na dzień praca by była smile

myślę, że tu też nieraz oprócz języka także wygląd i osobowość ma duże znaczenie smile

#12 2014-02-12 09:23:06

gabino71
New member

shatterfly napisał:

mi w jednej firmie szukali 3 tygodnie, ale fakt nic z nimi podpisane nie miałam, a że się dłużyło, bo ofert miałam sporo ale ciągle jakieś kłopoty w komunikacji z tymi rodzinami niemieckimi, to się w międzyczasie rozglądałam za innymi firmami. I wyszło tak, że w dniu od kiedy podjęłam współpracę z inną firmą to ta pierwsza w końcu załatwiła mi stellę, niestety o ten weekend właśnie za późno. W każdym razie z firmą z którą podpisałam umowę już pierwsza oferta, którą mi przedstawili wypaliła i w sumie trzy dni zajęło znalezienie rodziny, bilet już mam i się zbieram powoli, bo wyjazd ustaliłam na kolejny tydzień bo mam jeszcze kilka formalności do załatwienia w PL, a chcieli kogoś na jak najszybciej, więc w sumie z dnia na dzień praca by była smile

myślę, że tu też nieraz oprócz języka także wygląd i osobowość ma duże znaczenie smile

Zgadzam sie z Tobą w 100% ,czyli  kwalifikacje schodzą  na dalszy  plan-  ladna buzka wygra, przynajmniej kolezanka zostala tak wybrana .

#13 2015-08-23 21:31:58

ana
Member

Moze nie ładna bużka tylko wygląd estetyczny ,chyba wiesz o czym mówie .  To nie ma aż takiego znaczenia.  Ładna bużka czasami jest żle widziana jak jest szanowna małżonka podopiecznego.

#14 2015-10-07 15:16:37

Bastet
Member

Witajcie moje Anioły.
Znowu mam problem ( jestem stara, głupia i zawsze sobie z czymś nie radzę) i proszę o pomoc.  Miałam kłopot z podopieczną ale dzięki Waszej mądrości dokonałam zmian, w tym zjechałam też wcześniej ze Stelli. Na moje szczęście i nieszczęście. Szczęście, bo byłam wykończona i psychicznie i fizycznie a nieszczęście, bo od tego czasu siedzę w domu( ponad 3 miesiące ). Pomimo tego,  rodzina była zachwycona moją pracą i miałam super opinię. Po moim powrocie, panie z agencji zaproponowały mi jeden wyjazd z opcją dodatkowego gotowania dla  członka rodziny, który nie mieszkał z podopieczną, oczywiście gratis- na co się nie zgodziłam i  nastąpiła cisza. Kiedy sama dzwonię do firmy panie mówią,że szukają mi oferty i znowu cisza. O przepraszam, ostatnio 2 razy mi zaproponowały wyjazdy, ja się zgodziłam i krótko przed terminem wyjazdu panie dzwoniły ,że oferta nieaktualna. Zastanawiam się czy nie jest to forma kary dla mnie,ze wtedy nalegałam na wcześniejszy zjazd czy forma manipulacji- zbliżają się Święta Bożego Narodzenia- wtedy wyposzczona, bez kasy delikwentka, zgodzi się na wszystko - może tak uważają, czy tylko moja wyobraźnia doszukuje się czegoś i rzeczywiście tak trudno o oferty pracy, choć wcześniej nie miałam w innej agencji z tym problemów . Ja akurat w te Święta muszę być w domu a potrzebowałabym już wyjechać- brak kasy. Skoro nie ma tu ofert dla mnie czy mogę szukać w innej agencji? Mam umowę-zlecenie  na czas nieokreślony więc nie wiem czy wolno mi podejmować pracę gdzie indziej, bo w końcu, tu mam świadczyć w czasie kiedy nie jestem w Niemczech, usługi rekrutacyjno- informacyjne czy jakoś tak, he he. Żartuję, choć nie jest mi do śmiechu, brak kasy wpędza mnie w depresję, bo utrzymuję
się sama. Nie wiem co robić w tej sytuacji. No i może się czepiam ale nie wiem czemu mam nieodparte wrażenie ,że śliczne młode, wypielęgnowane panie zza biurka w  mojej agencji robią mnie w konia.
Pozdrawiam Was i proszę o podpowiedź co mam robić.

#15 2015-10-07 15:51:57

mobilna
Member

Masz normalną pokutę.
Po prostu zmień agencję. Na co ci takie tłumoki co przez 3 miesiące nie znajdują ci zlecenia.

#16 2015-10-07 15:55:29

mobilna
Member

A ze świetami masz racje.
Zwlekaja bo zaraz wychaczą 2 miesiące a w nich ?
tadammmmmmmm:) Święta i Nowy Rok

#17 2015-10-07 15:59:00

urszula47
Member

Bastet napisał:

Witajcie moje Anioły.
Znowu mam problem ( jestem stara, głupia i zawsze sobie z czymś nie radzę) i proszę o pomoc.  Miałam kłopot z podopieczną ale dzięki Waszej mądrości dokonałam zmian, w tym zjechałam też wcześniej ze Stelli. Na moje szczęście i nieszczęście. Szczęście, bo byłam wykończona i psychicznie i fizycznie a nieszczęście, bo od tego czasu siedzę w domu( ponad 3 miesiące ). Pomimo tego,  rodzina była zachwycona moją pracą i miałam super opinię. Po moim powrocie, panie z agencji zaproponowały mi jeden wyjazd z opcją dodatkowego gotowania dla  członka rodziny, który nie mieszkał z podopieczną, oczywiście gratis- na co się nie zgodziłam i  nastąpiła cisza. Kiedy sama dzwonię do firmy panie mówią,że szukają mi oferty i znowu cisza. O przepraszam, ostatnio 2 razy mi zaproponowały wyjazdy, ja się zgodziłam i krótko przed terminem wyjazdu panie dzwoniły ,że oferta nieaktualna. Zastanawiam się czy nie jest to forma kary dla mnie,ze wtedy nalegałam na wcześniejszy zjazd czy forma manipulacji- zbliżają się Święta Bożego Narodzenia- wtedy wyposzczona, bez kasy delikwentka, zgodzi się na wszystko - może tak uważają, czy tylko moja wyobraźnia doszukuje się czegoś i rzeczywiście tak trudno o oferty pracy, choć wcześniej nie miałam w innej agencji z tym problemów . Ja akurat w te Święta muszę być w domu a potrzebowałabym już wyjechać- brak kasy. Skoro nie ma tu ofert dla mnie czy mogę szukać w innej agencji? Mam umowę-zlecenie  na czas nieokreślony więc nie wiem czy wolno mi podejmować pracę gdzie indziej, bo w końcu, tu mam świadczyć w czasie kiedy nie jestem w Niemczech, usługi rekrutacyjno- informacyjne czy jakoś tak, he he. Żartuję, choć nie jest mi do śmiechu, brak kasy wpędza mnie w depresję, bo utrzymuję
się sama. Nie wiem co robić w tej sytuacji. No i może się czepiam ale nie wiem czemu mam nieodparte wrażenie ,że śliczne młode, wypielęgnowane panie zza biurka w  mojej agencji robią mnie w konia.

Wez te umowe i poradz sie u radcy prawnego lub w najblizszej Inspekcji Pracy jak zerwac te pseudo umowe.Placa pewnie Ci skladki do Zusu? Aplikuj w miedzyczasie do kilku firm,wejdz na my polacy multum ofert na juz.Ja znalazlam po kilku tygodniach sleczenia wreszcie cos .Place niestety za posrednictwo ale nie tygodniowke jak czesto to bywa.Biernosc niestety nic Ci nie da .Zerwij te umowe z glowa smile

#18 2015-10-07 16:03:39

mobilna
Member

urszula47 napisał:

Bastet napisał:

Witajcie moje Anioły.

Wez te umowe i poradz sie u radcy prawnego lub w najblizszej Inspekcji Pracy jak zerwac te pseudo umowe.Placa pewnie Ci skladki do Zusu? Aplikuj w miedzyczasie do kilku firm,wejdz na my polacy multum ofert na juz.Ja znalazlam po kilku tygodniach sleczenia wreszcie cos .Place niestety za posrednictwo ale nie tygodniowke jak czesto to bywa.Biernosc niestety nic Ci nie da .Zerwij te umowe z glowa smile

Nikt takim samarytaninem nie jest by płacić składki za niepracującą osobę.

#19 2015-10-07 16:05:44

mobilna
Member

Nie wierzcie również w zatrudnianie na niemieckich warunkach z prawem do emerytury po 5 latach.
To pic jakich mało.
Konik z Głogowa tak się reklamuje.

#20 2015-10-07 17:02:17

jakniew
Member

mobilna napisał:

Nie wierzcie również w zatrudnianie na niemieckich warunkach z prawem do emerytury po 5 latach.
To pic jakich mało.

Oczywiście, że to pic. Nie ma takiej możliwości aby polska firma zatrudniała na warunkach niemieckich i jeszcze z opcją prawa do niemieckiej emerytury. Nawet firmy niemieckie tego nie mogą zrobić, a jedynie poprzez zatrudnienie przez rodzinę niemiecką. Jak można takie kłamstwa wmawiać ludziom?

#21 2015-10-07 17:06:35

jolki
Member

Bastet napisał:

Witajcie moje Anioły.

Powinnaś jak najszybciej wypowiedzieć tę umowę. Nie radzę po prostu jej zrywać, bo jak każda umowa naszpikowana jest karami.   Przeczytaj ją jeszcze raz. Na pewno masz zapis w jakiej formie należy rozwiązać i jaki jest termin wypowiedzenia. Zrób to najlepiej zaraz.
Pracy jest b. dużo od już! Trzeba tylko wybrać co się chce i za ile.
Szukaj  w ogłoszeniach, dzwoń do firm, nie czekaj z założonymi rękami!
Powodzenia!

#22 2015-10-07 19:19:16

barbara.b
Member

konik z głogowa to nie jest niemiecka firma! tylko konik z GŁOGOWA. zrozumcie, że jeśli chcecie być zatrudnione na niemiecką umowę to się szuka niemeickiej firmy a nie jakiś pseudo niemieckich firm w POLSCE!!!, czy polaczków w niemczech co sobie nebenbei kilka zleceń mają i udają, że zatrudnią na niemiecką umowę.
a odnośnie konika z głogowa- rok temu dostałam od nich ankietę. część niemiecka miała byk na byku w każdym zwrocie lub zdaniu. pół nocy im poprawiałam błędy dziwiąc się jak firma może ankietę z takimi bykami wysyłać. odesłałam pani ankietę po poprawce i grzecznie zwróciłam jej uwagę, że nie wypada by firma wysyłała ankiety z takimi bykami. pani zamiast grzecznie podziękować i wyrazić skruchę, wytłumaczyć się, że ciężko znaleźć kogoś z niemieckim puściła mi wiązankę... tyle na temat firmy konik.

mobilna napisał:

To pic jakich mało.

#23 2015-10-07 19:27:33

mobilna
Member

barbara.b napisał:

konik z głogowa to nie jest niemiecka firma! tylko konik z GŁOGOWA. zrozumcie, że jeśli chcecie być zatrudnione na niemiecką umowę to się szuka niemeickiej firmy a nie jakiś pseudo niemieckich firm w POLSCE!!!, czy polaczków w niemczech co sobie nebenbei kilka zleceń mają i udają, że zatrudnią na niemiecką umowę.
a odnośnie konika z głogowa- rok temu dostałam od nich ankietę. część niemiecka miała byk na byku w każdym zwrocie lub zdaniu. pół nocy im poprawiałam błędy dziwiąc się jak firma może ankietę z takimi bykami wysyłać. odesłałam pani ankietę po poprawce i grzecznie zwróciłam jej uwagę, że nie wypada by firma wysyłała ankiety z takimi bykami. pani zamiast grzecznie podziękować i wyrazić skruchę, wytłumaczyć się, że ciężko znaleźć kogoś z niemieckim puściła mi wiązankę... tyle na temat firmy konik.

mobilna napisał:

To pic jakich mało.

Bo to Biuro Tłumaczeń i Agencja Pracy Konik :DDD
Takie tłumaczenia jakie zlecenia smile

#24 2015-10-07 19:30:48

barbara.b
Member

z tymi świętami to faktycznie tak jest, że jak w ankiecie się zaznaczy, że człowiek jest gotowy pracować na święta to się sam wkopie w minę. firma odłoży sobie taką osobę na święta. i dopiero krótko przed świętami się odezwie z ofertą. wcześniej będzie wysyłała opiekunki, które nie chcą pracować na święta. więc pisanie w ankiecie, że jest się gotowym pracować w święta mija się z celem. nie będzie to bowiem z korzyścią dla opiekunki. ja przynajmniej takie miałam doświadczenia. mogę pracować na święta ale firmie daję 2 tygodnie na znalezienie zlecenia. nie rozumiem dlaczego najpóźniej po pierwszym miesiącu siedzenia w polsce nie wypowiedziałaś umowy. przecież jest tyle firm.

Bastet napisał:

Witajcie moje Anioły.

#25 2015-10-07 19:34:32

mobilna
Member

I dlatego ja preferuje system coś za coś.
Oni mi fajne zleconka a ja w swięta się odwdzięczam swoją gotowoscią za odpowiednią stawkę.

#26 2015-10-07 20:20:34

..?eto
Member

Bezinteresowność jest rzadkim zjawiskiem i manifestuje się tylko wtedy , kiedy wykonujemy coś dla kogoś bez poprzedzajacego go myślenia. Wykonujemy jakies działanie spontanicznie.
Jeśli pojawia się przed działaniem myślenie, zawsze jest ono ukierunkowane na to, co ja bedę z tego miał/a.
Nawet takie myślenie i motywacja, że zrobię dobry uczynek oznacza , że wrzuczamy ją na szalę ku pamięci np. na po śmierci i liczymy  na łatwiejszy rozrachunek u bram Piotrowych przy wejściu do nieba.
Oczywiście , że nie ma  w takiej postawie  nic złego.
Oczywiście , że liczy się każdy dobry uczynek.
Jednak dla mnie jest wyczynem i mistrzostwem swiata wykonywanie spontanicznych pozytywnych działań.
Póki co nie osiągnęłam tego ideału, ale pracuję nad tym.
A system coś , za coś jest "zdrowym" systemem i jest po prostu interesem.
My z firmami "pertraktujemy", ustawiamy interes czyli ustawiamy coś za coś. Moim zdaniem normalna kolej w interesie. wink

#27 2015-10-07 20:30:38

mobilna
Member

Bo to jest interes.
To moja praca i z niej żyje ja i firma również.
W pracy nie ma miejsca na sentymenty.
Dobre uczynki pozostawiam dla najblizszych.

#28 2015-10-07 20:32:21

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Bastet napisał:

Witajcie moje Anioły.
Skoro nie ma tu ofert dla mnie czy mogę szukać w innej agencji? Mam umowę-zlecenie  na czas nieokreślony więc nie wiem czy wolno mi podejmować pracę gdzie indziej, bo w końcu, tu mam świadczyć w czasie kiedy nie jestem w Niemczech, usługi rekrutacyjno- informacyjne czy jakoś tak, he he. Żartuję, choć nie jest mi do śmiechu, brak kasy wpędza mnie w depresję, bo utrzymuję

"Umowa zlecenia została podpisana na czas nieokreślony (jednorazowo) i pracownik ma obowiązek wystawiania co miesiąc rachunku za pracę".
Wystawiasz rachunki co miesiąc dla firmy???? Wiec to jest o kant dupy tu są symptomy umowy o pracę.
Wysyłaj CV gdzie tylko się da

#29 2015-10-07 21:15:56

..?eto
Member

mobilna napisał:

Bo to jest interes.
To moja praca i z niej żyje ja i firma również.
W pracy nie ma miejsca na sentymenty.
Dobre uczynki pozostawiam dla najblizszych.

Czyli jesteśmy biznesmenkami!
Witaj w klubie!big_smilei

#30 2015-10-07 21:41:23

Franciszka
Member

jolki napisał:

Bastet napisał:

Witajcie moje Anioły.

Powinnaś jak najszybciej wypowiedzieć tę umowę. Nie radzę po prostu jej zrywać, bo jak każda umowa naszpikowana jest karami.   Przeczytaj ją jeszcze raz. Na pewno masz zapis w jakiej formie należy rozwiązać i jaki jest termin wypowiedzenia. Zrób to najlepiej zaraz.
Pracy jest b. dużo od już! Trzeba tylko wybrać co się chce i za ile.
Szukaj  w ogłoszeniach, dzwoń do firm, nie czekaj z założonymi rękami!
Powodzenia!

Karami bym się tak nie przejmowała, ponieważ są bezpodstawne i prawnie nieuzasadnione. Umowa podpisana na rok czasu, to jest umowa , która ma cechy przywiązania nas do danej firmy. Mamy jednak zawsze możliwość wypowiedzenia takiej umowy i należy to zrobić w określonym  w umowie czasie. Nie ma powodu do paniki. Ty decydujesz  z kim pracujesz!

#31 2015-10-07 21:45:51

mobilna
Member

W moim krótkim życiu nie ma miejsca i czasu na plajtę.

#32 2015-10-07 23:07:39

jakniew
Member

Oto ogłoszenie, które zawisło na FB z firmy GE RUF Pflege Agentur. Ciekawe czy wymagane kwalifikacje są potrzebne dla pdp, kotów czy prac w ogrodzie?

OPIEKUNKA -Weilheim-Rohr - NR REF. 121015

Poszukujemy Pani do opieki nad 62 letnią Panią.
Podopieczna ma zaburzenia równowagi, stwardnienie rozsiane z silnymi bólami i ataki słabości.
Pani nie może nic robić w domu, często leży lub porusza się na wózku.
Mieszka samodzielnie.
Drugi stopień opieki.
Pani jest wegetarianką, nie pali i ma lekki niedosłuch.
Jest bardzo sprawna umysłowo, kocha zwierzęta, interesuje się duchowością i medytacją.
Do obowiązków należy: podstawowa opieka nad chorą Panią, gotowanie i podawanie posiłków, leków, utrzymywanie czystości w domu, pranie, prace w ogrodzie, opieka nad 4 kotami.

Praca od 28.10.2015
Nr oferty pracy: 121015

Wymagania:
Wykwalifikowana opiekunka
Dyspozycyjnej do wyjazdu od zaraz
Z dobrą znajomością języka niemieckiego.
Niepaląca.
Dobrze gotująca - zdrowo.
Lubiąca koty.

Nasza oferta:
Praca na umowę zlecenie
Dodatkowe ubezpieczenie za granicą, korzystne dla opiekunek
Organizacja dojazdu
Zakup biletu do Niemiec dla opiekunki
Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie
Powiedz czego potrzebujesz, pomożemy Ci!

Kontakt z nami:
Zadzwoń lub wyślij sms na numer: 512 312 469 lub 512 312 468
Wyślij email: karolina@ge-ruf.pl lub aneta@ge-ruf.pl

#33 2015-10-07 23:46:06

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

Oto ogłoszenie, które zawisło na FB z firmy GE RUF Pflege Agentur. Ciekawe czy wymagane kwalifikacje są potrzebne dla pdp, kotów czy prac w ogrodzie?

Podopieczna ma zaburzenia równowagi, stwardnienie rozsiane z silnymi bólami i ataki słabości.
Mieszka samodzielnie.
Drugi stopień opieki.
Jest bardzo sprawna umysłowo, kocha zwierzęta, interesuje się duchowością i medytacją.
Do obowiązków należy: podstawowa opieka nad chorą Panią, gotowanie i podawanie posiłków, leków, utrzymywanie czystości w domu, pranie, prace w ogrodzie, opieka nad 4 kotami.

Praca od 28.10.2015

Wymagania:
Niepaląca.
Lubiąca koty.

Nasza oferta:
Praca na umowę zlecenie
Organizacja dojazdu

Kontakt z nami:

...normalnie jaja sobie robią .......

#34 2015-10-08 08:03:32

Rawa
Member

amelia napisał:

jakniew napisał:

Mieszka samodzielnie.
Drugi stopień opieki.

Praca od 28.10.2015

Wymagania:
Niepaląca.
Lubiąca koty.

Nasza oferta:
Praca na umowę zlecenie
Organizacja dojazdu

Kontakt z nami:

...normalnie jaja sobie robią .......

Zapomnieli pewnie jeszcze dodać że trzeba chodzić na rzęsach i klaskać pośladkami a zapewne wszystkie te atrakcje za no właśnie za ile?

#35 2015-10-08 08:42:59

copyfield
Member

Oj tam, bez przesady pisać każdy może. Tylko od nas zależy - czy znajdą się desperaci. Swego czasu także miałem ofertę, żeby tylko z Babcią z do opery jej towarzyszyć. Jako że nie lubie specjalnie - zrezygnowałem.
Notabene kotów. Wojnę o kota toczył już Pawlak z Kargulem -tak myślę, że coś może w tym jest. Może Stella być ciekawa smile

Ostatnio edytowany przez copyfield (2015-10-08 08:48:44)

#36 2015-10-08 09:56:29

barbara.b
Member

mobilna skąd ty masz informacje? jeśli się pracuje na niemiecką umowę, odprowadza składki to po pięciu przepracowanych latach należy się emerytura. oczywiście jesli ma się wiek emerytalny. mam znajomą, która sobie wypracowała taką emeryturę. z tym, że to są grosze. wiadomo, że przez 5 lat nie wypracujesz nie wiadomo jakiej emerytury. ale zawsze coś. znajoma dostała troszkę ponad 200 euro. z tego, że przy tak niskiej emeryturze ponoć nie należało jej się w tym ubezpieczenie i ubezpieczenie sama musiała sobie opłacać z tej mizernej emerytury. tak więc jak dla niej to z tą emeryturą wyszła prawie na zero. nie ma się jednak czemu dziwić. dlatego nie pracuje się na dziwnych umowach, po których się nic nie należy. i wtedy lata się zbierają i emerytura jest też wyższa. ja pracuję obecnie dla polskiej firmy. tydzień dogorywałam z grypą. nadal ledwo mówię. pierw leczyłam się tabletkami, które miałam w zapasach, potem czosnkiem, cebulą.. normalny człowiek idzie do lekarza w takiej sytuacji. do tego mam przewlekłe choroby i w sumie conajmniej raz na 2 miesiące powinnam być u lekarza. robić badania, dostawać recepty. z kartą ekuz, którą się dostaje pod koniec wyjazdu jest to wręcz niemowżliwe. na niemieckim ubezpieczeniu płacisz za leki max 5 euro za każdą receptę. przy niskich zarobkach mogę się nawet starać o całkowicie bezpłatne lekarstwa.
dla kogoś, kto mieszka w polsce nawet taka emerytura to duży plus. u nas na 200 euro niektórzy pracują całe życie. ubezpieczyć można się pod męża lub wykombinować coś z kruzem. a jeśli się przepracuje lata w niemczech a nie tylko 5 to może się nazbierać emerytura o wiele wyższa. której w polsce żadna opiekunka sobie nie wypracuje.
dlatego pomimo, że mam w sumie stelle, któremu nie wiele można zarzucić- mnóstwo czasu, nikt mi nie wydaje poleceń, babcia i rodzina się w nic nie wtrąca zmieniam firmę na niemiecką. bo korzyści jakie płyną z pracy dla polskiej firmy to jedynie wypłata, która fakt wpływa 1. każdego miesiąca. w niemieckiej firmie prócz regularnej wypłaty mam składki, z której zawsze mi się coś nazbiera do emerytury, ubezpieczenie, które gwarantuje mi nie tylko opiekę zdrowotną w nagłych wypadkach ale umożliwia korzystania z lekarzy rodzinnych jak i specjalistów, darmowych leków, zameldowanie, nawet arbeitslosengeld by mi się należał jeśli po roku przestała bym pracować.
nie wiem po co to wszystko piszę. niektórzy powbijają sobie jakieś głupoty do głowy z plotek, z niewiedzy zamiast sprawdzić to u żródła i piszą właśnei takie głupoty jak ty. nie potrafią odróżnić oszustów od niemieckiej firmy...

mobilna napisał:

To pic jakich mało.

#37 2015-10-08 10:03:41

barbara.b
Member

i przede wszystkim nie stukasz nie wiadomo ile godzin dziennie, masz wolny dzień, prawo do płatnego urlopu. jak normalny człowiek.
niemiecka firma- KONIK Z GŁOGOWA.  jak by się polniescher Pferd albo Esel nazywała to może bym uwierzyła, że jest niemeicka :-))))))) a jak by człowiek nie uwierzył to by przynajmniej pasowała taka nazwa do polskiej firmy.

#38 2015-10-08 12:17:31

..?eto
Member

barbara.b napisał:

i przede wszystkim nie stukasz nie wiadomo ile godzin dziennie, masz wolny dzień, prawo do płatnego urlopu. jak normalny człowiek.
niemiecka firma- KONIK Z GŁOGOWA.  jak by się polniescher Pferd albo Esel nazywała to może bym uwierzyła, że jest niemeicka :-))))))) a jak by człowiek nie uwierzył to by przynajmniej pasowała taka nazwa do polskiej firmy.

Oj barbaro.b za szybko czytałaś, podobnie, jak ja.
po cofnięciu się do początku wątku doczytalam , że komentarz dotyczy polskiej firmy, która proponuje niemieckie tralalalali emeryturę, co naturalnie jak zgodnie napisały Mobilna i Jakniew jest nie możliwe.
To, co ty piszeszesz dotyczy innej sytuacji, którą jednocześnie jasno przedstawilaś i wg. mojej wiedzy tak jest.
Dodam tylko, że jeśli nawet nie uzbieramy tych sześciesięciu miesięcy, to nic nam nie przepada.
Polska z Niemcami od lat mają podpisaną umowę o łączeniu składek.
Zatem niemieckie organy wysyłahą dole do polskiego organu i wszystko jest zliczone i wypłacone.
I odwrotnie.
Ty nasz "trzepaczku" smilei

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-08 12:18:37)

#39 2015-10-08 13:39:19

mobilna
Member

barbaro , może wrócisz i poczytasz uważnie.
Pozdrawiam

#40 2015-10-08 13:48:33

mobilna
Member

barbaro , nie zapomnij pomniejszyć tej niemieckiej emerytury o 30%.
Tak się dzieje przy zamieszkiwaniu na stałe za granicą.

#41 2015-10-08 13:56:11

mobilna
Member

Nie zapomnij o wyroku Trybunału który to orzekł że nie można jednocześnie zamieszkiwać formalnie w dwoch krajach.
Wyrokiem w/w polskie świadczenie może być również pomniejszone o to z innego kraju.

#42 2015-10-08 16:17:03

barbara.b
Member

mobilna . ty to nie wiem skąd jesteś? przeciez nie będę pobierała dwóch emerytur- jedną w de drugą w polsce. tylko to co mi się uzbiera stworzy jedną emeryturę :-))))

#43 2015-10-08 16:22:19

barbara.b
Member

mobilna weź odjedź na swojej hulajnodze.. czy co tam sprawia, że jesteś mobilna. pierw piszesz o umowach niemieckich polskich firm.. teraz o jakiś przekrętach z podwójnymi emeryturami... nie zajmuje się przekrętami tylko piszę o normalnych przypadkach a nie jakiś przekrętach. sytuacje o których piszesz są absurdalne a ty ich używasz jako przykładu, że coś nie funkcjonuje, jest nieprawdą...

#44 2015-10-08 17:05:27

mobilna
Member

Niestety by w 100% brać niemiecka emeryturę trzeba przebywać w tym kraju więcej niż pół roku.
Taki jest wyrok trybunału w Luksemburgu , czy tego chcesz czy nie to przepisów nie przeskoczysz.
Zapytaj  tutejszych obywateli.
A skoro chcesz brać jedną to nie pisz ludziom o magicznej sumie 200 euro tylko się najpierw dowiedz w jaki sposób ci to ZUS przeliczy i oczywiście uśredni.
Przestań pisać ludziom banialuki bo to nie będzie tak że polskiej emerytury dostaniesz 1500 i dodasz sobie do tego wartość 200euro niemieckiej.
Tak nie będzie.

#45 2015-10-08 17:41:31

..?eto
Member

Dziewczyny spokojnie.
W przepisach ciągle się coś zmienia.
Kiedy zapadly te wyroki w luksemburgu?
Może kolezanka barbary otrzymala tę emeryture wcześnie i na innych przepisach.
Od kiedy zmienily sie te  przepisy.
Mobilna to bardzo cenne informacje , co pisze.
Czy możesz podać  jakieś stronki do tego tematy , jakieś & i ustawy.
Będziemy wdzięczne. smilei
My tu ciaglę się czegoś dowiadujemy.
Twoje informacje są bezcenne.
dziękuje ci w swoim imieniu, bo niewiedzialam o tym.
Ponieważ noe bylam bardzo tym zainteresowana nie kopalam głeboko.
Ale dobrze wiedzięć , o ty co zapodałaś.Napisz cos więcejjeśli chcesz.

#46 2015-10-08 17:42:54

mobilna
Member

wyrok zapadł w 2013 roku.

#47 2015-10-08 17:48:59

mobilna
Member

Każda niemiecka emerytura ulega automatycznemu obniżeniu o 30% jeśli centrum życia emeryta jest poza granicami kraju.
To jakoś tak 186 dni , czy cos w tym stylu.
Jeśli chce się ją otrzymywać w 100% trzeba mieć tu miejsce zamieszkania ( co za tym idzie meldunek, zameldowany samochód itp.mniejsze i większe duperele)
Dodam że dość kosztowne duperele.

#48 2015-10-08 17:51:04

mobilna
Member

eto
jestem spokojna i opieram się na faktach  smile

#49 2015-10-08 18:04:15

copyfield
Member

mobilna napisał:

Nie zapomnij o wyroku Trybunału który to orzekł że nie można jednocześnie zamieszkiwać formalnie w dwoch krajach.
Wyrokiem w/w polskie świadczenie może być również pomniejszone o to z innego kraju.

Coś poknociłaś. Ja mam zameldowanie stałe w dwóch krajach. Figuruje w dwóch urzędach skarbowych.
"Centrum Interesów Życiowych" to inna bajka. Tak jak zaczęłaś pisać...musisz przekonać np. dany Urząd Skarbowy, że de facto "twój dom" to niemcy. Oprócz rzeczy które wymieniłaś dodaj sobie - otrzymujesz tam listy, ........ masz swoją szczoteczkę do zębów....i takie pierdoły.
Mi się bardziej opłaca rozliczać w Niemczech, dlatego.... trzymam nawet karty do głosowania do lokalnego AMT czy pisma z kościoła katolickiego adresowany na niemiecki adres....

#50 2015-10-08 18:07:47

mobilna
Member

A jestes na emeryturze ?
Bo ja tu o emeryturze pisze.

#51 2015-10-08 18:52:44

barbara.b
Member

magiczna suma 200 euro to było odnośnie znajomej- nie pochodzącej z polski. która pracowała tylko w niemczech.  mobilna ty masz tak okrojony umysł, że wiedzę, którą zdobywasz nie potrafisz odnieść do różnych sytuacji tylko klapki na oczy...
a zus już będzie wiedział jak mi to przeliczyć. nie łam się.

mobilna napisał:

Niestety by w 100% brać niemiecka emeryturę trzeba przebywać w tym kraju więcej niż pół roku.
Taki jest wyrok trybunału w Luksemburgu , czy tego chcesz czy nie to przepisów nie przeskoczysz.
A skoro chcesz brać jedną to nie pisz ludziom o magicznej sumie 200 euro tylko się najpierw dowiedz w jaki sposób ci to ZUS przeliczy i oczywiście uśredni.
Przestań pisać ludziom banialuki bo to nie będzie tak że polskiej emerytury dostaniesz 1500 i dodasz sobie do tego wartość 200euro niemieckiej.
Tak nie będzie.

#52 2015-10-08 18:57:37

barbara.b
Member

mobilna wiesz, jak byś była obok to bym ci po prostu strzeliła... napisałaś, że mieszkać można w jednym kraju według trybunału a nie że pobierać emeryturę można w jednym kraju. co jest oczywiście bzdurą. chodziło ci oczywiście o emeryturę tylko masz tyle informacji w głowie a może jakaś chmurka w cyberprzestrzeni ciągnie się za tobą bo w głowie się to nie mieści i ciężko ci to wszystko poukładać i powiązać z różnymi przypadkami...

mobilna napisał:

A jestes na emeryturze ?
Bo ja tu o emeryturze pisze.

#53 2015-10-08 19:00:13

barbara.b
Member

idiotka.

mobilna napisał:

Tak nie będzie.

#54 2015-10-08 19:03:28

mobilna
Member

Nie łamie się bo mnie już takie lata przeliczono i nie jest to korzystny przelicznik, kapcie mi od niego nie spadły.
Mowa jest o sytuacji gdy jako obywatel Polski usiłujesz powiązać świadczenia z różnych krajów.
I oddychaj głęboko bo na strzelenie mnie nie masz najmniejszych szans.
Ale dużo to mówi o sposobie traktowania przez ciebie współrozmówców.

#55 2015-10-08 19:04:39

barbara.b
Member

ide stąd. mądrzy milczą a odzywają się tu jedynie jakieś puchacze. dużo huhu monologu, przegląd prasy "absurdy stulecia" a dialogu 0. poza nielicznymi, którzy też chyba nie potrafią przemilczeć w obliczy głupoty i czasami coś skrobną.

#56 2015-10-08 19:05:51

mobilna
Member

Czy swoich podopiecznych też strzelasz lub wyzywasz od idiotów ?
Brawo.

#57 2015-10-08 19:08:10

mobilna
Member

Określenie "centrum interesów zyciowych" dotyczy tylko jednego kraju.

#58 2015-10-08 19:08:41

barbara.b
Member

mobilna jestem pełna podziwu, że nazywasz się współrozmówcą:-))))
dobrze, że zbierałaś świadczenia z różnych krajów, żeby je doliczyć do polskiej emerytury. już się obawiałam, że przeleciałaś kilka krajów europejskich i chciałaś pobierać kilka emerytur aż cię trybunał uświadomił.

#59 2015-10-08 19:13:51

barbara.b
Member

wiesz, zazwyczaj mam demencyjnych ale poziom dyskusji z nimi jest o wiele wyższy niż z tobą.  pewnie jak byli jeszcze zdrowi to i umysł mieli bystrzejszy niż ty i informacje podstawowe poprawne a nie jakieś wyssane ze skandali i absurdów i coś im zostało z tej mądrośći. strach pomyśleć co z twojej " mądrości zostanie ci na starość ".

mobilna napisał:

Czy swoich podopiecznych też strzelasz lub wyzywasz od idiotów ?
Brawo.

#60 2015-10-08 19:16:06

mobilna
Member

A która z tych informacji jest nieprawdziwa ?

#61 2015-10-08 19:19:00

barbara.b
Member

a ciebie z podopiecznym sobie tak wyobrażam " nein name, nein name" dziadek ci coś tłumaczy a ty znowu " nein name, nein name" i tak coraz głośniej z nadzieją, że jak powiesz głośniej to cię prędzej zrozumie :-)))))

ludzie latami się kształcą, dokształcają, doczytują, mają dostęp do o wiele większej literatury niż ty, zasady się zmieniają. prawnicy czasami nie są pewnych spraw a ty opiekunka wiesz wszystko bo śledzisz wyroki trybunałów. marnujesz się w opiece. nein, name, nein, name...

#62 2015-10-08 19:26:15

barbara.b
Member

mobilna, nie śledzę wyroków trybunału tylko polskie i niemieckie prawo pracy, do którego się stosują przeciętni ludzie. bez przekrętów, bez lamentów, bez skandali, bez oczekiwań, że w w systemie 2 na 2 człowiek przez parę lat sobie emeryture wypracuje, której pozazdrościć można będzie. z czegoś te emerytury muszą się w końcu nazbierać.  możesz mi nawet napisać, że trybunał orzekł, że podatki przy pracy w opiece można opłacać na marsie i nie udowodnie ci, że to nie prawda bo z trybunałem mam nie wiele wspólnego.

#63 2015-10-08 19:30:39

barbara.b
Member

liczy się w jaki sposób potrafisz powiązać zdobytą wiedzę z różnymi sytuacjami. każdy jedne przypadek różni się od drugiego a w twojej głowie powstały święte prawdy, które odnoszą się do wszystkiego.

#64 2015-10-08 19:40:18

mobilna
Member

#65 2015-10-08 19:41:34

mobilna
Member

Jesli zapada precedens to wszystkie urzędy mają obowiązek zastosować się do niego.

#66 2015-10-08 19:59:58

mobilna
Member

barbara.b napisał:

mobilna, nie śledzę wyroków trybunału tylko polskie i niemieckie prawo pracy, do którego się stosują przeciętni ludzie. bez przekrętów, bez lamentów, bez skandali, bez oczekiwań, że w w systemie 2 na 2 człowiek przez parę lat sobie emeryture wypracuje, której pozazdrościć można będzie. z czegoś te emerytury muszą się w końcu nazbierać.  możesz mi nawet napisać, że trybunał orzekł, że podatki przy pracy w opiece można opłacać na marsie i nie udowodnie ci, że to nie prawda bo z trybunałem mam nie wiele wspólnego.

Masz pojęcie ile wynosi miesiecznie suma składek?
Około 1000euro .
Pomijam fakt że masz obowiązek meldunkowy, przerejestrowania auta itp.
Przy takich kosztach suma kwoty wpłacona do systemu niemieckiego przez 5 lat wynosi 60.000tyś euro czyli ok.240.000tyś zł.
Teraz przelicz sobie te kwoty.

#67 2015-10-08 20:02:08

mobilna
Member

To tyle jesli chodzi o fakty i ekonomię
Ubezpieczenie zdrowotne w np. krankenkase Barmer dla osoby w wieku ok 50 lat wynosi jakieś 350-400euro.

#68 2015-10-08 20:04:18

jakniew
Member

Tutaj chyba znajdziecie wiarygodną informację:

http://europa.eu/youreurope/citizens/wo … dex_pl.htm

#69 2015-10-08 20:36:04

ewal8
Member

mobilna napisał:

barbaro , nie zapomnij pomniejszyć tej niemieckiej emerytury o 30%.
Tak się dzieje przy zamieszkiwaniu na stałe za granicą.

Oj mobilna, faktycznie coś pomieszałaś.

Te 30 % to Ci potrącają jeśli stałe miejsce Twojego pobytu jest poza państwami członkowskimi UE i nie jest obywatelem UE.
Skąd to wiem? Ano z podanego przez Ciebie linku:
http://www.deutsche-rentenversicherung. … _node.html

Cytuję odpowiedni fragmenty:

” W przypadku stałego miejsca zamieszkania w państwach członkowskich obywatele niemieccy i obywatele państw członkowskich otrzymują pełną rentę lub emeryturę na podstawie wszystkich okresów składkowych i nieskładkowych tak jak w przypadku pobytu w Niemczech.”

„W kwestii wypłacania renty lub emerytury europejskie rozporządzenia w zakresie zabezpieczenia społecznego stawiają obywateli krajów trzecich objętych prawem europejskim na równi z Niemcami. W przypadku pobytu w państwach członkowskich UE obywatele wspomnianych krajów otrzymują więc swoją rentę lub emeryturę jak w przypadku przebytych w Niemczech. Nie dotyczy to pobytu w takich krajach jak Norwegia, Islandia, Liechtenstein i Szwajcaria.
Jeśli jednak osoba uprawniona ma stałe miejsce pobytu poza państwami członkowskimi UE, to jako obywatel kraju trzeciego nie ma takich samych praw, jak obywatel Niemiec, a jego renta czy emerytura będzie regularnie wypłacana tylko na podstawie okresów składkowych przebytych na terytorium obecnej Republiki Federalnej Niemiec z 30% potrąceniem.”

Przypominam, że Polacy z racji przynależności do UE nie są obywatelami krajów trzecich, ale to chyba jasne jest...

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2015-10-08 21:09:47)

#70 2015-10-08 20:59:41

..?eto
Member

No tak z tym precedensem to się zgadza-obowiązuje dalej jako nowy przepis.
Jednak zastanawia mnie ta sprawa z luksemburga.
Tam byly dwa inne rodzaje świadczenia renta rodzinna po mężu( defakto pani nie pracowala w Niemczech )i emerytura w Pl.
Uważam na mój chlopski rozum, ze jest to zupełnie inny przypadek niż emeryrura dla pracujęcego w  w dwóch różnych krajach unii.
A zgodnie nawet z linkiem , jaki podałaś nie ma znaczenia , że pracowalo się w dwóch krajach.
emerytury należą się z obu  państw, co potwierdza link Jakniew no i barbara. b ma rację wg. mnie.
niedyskutujemy tutaj o wys. skladek, bo ja pracując na gewerbie mogłam placić skladkę emerytalną  z tego co ustalilam +-400euro i coś by bylo z tego niezaleznie od tego czy przepracowalabym 5 lat.
W gewerbie w naszym fachu nie było wtedy musu placenia sładki krankienkase i emerytalnej( zeby nie zniechęcic pań , bo kto bedzie pielęgnowac niemieckich staruszkow)Jak jest teraz nie wiem, ale sądzę , że nic się nie zmieniło , bo wtedy wszyscy zrezygnowali by z tej formy zatrudnienia , jako nieoplacalnej.
Tak Więc? roll

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-08 21:02:34)

#71 2015-10-08 21:50:02

mobilna
Member

Na gewerbie składka emerytalna jest do dziś dobrowolna .

#72 2015-10-08 23:29:19

barbara.b
Member

widzisz mobilna. ktoś cię pokonał twoimi własnymi linkami. zadał sobie odrobinę trudu żeby sprawdzić fakty i masz... to jest właśnie dowód na to, że fakty o których czytasz interpretujesz na swój sposób lub ich po prostu nie do końca rozumiesz, nie potrafisz powiązać. szczerze mówiąc gówno wiem na te tematy poza podstawowymi szczegółami odnośnie polskiego i niemieckiego prawa pracy. czuję się bardzo potwierdzona, że z moją małą wiedzą potrafię bardziej powiązać fakty niż ty ze swoją. przypuszczam, że to nawet nie jest twoja wiedza tylko siedzisz, wrzucasz coś w szukarkę, czytasz migiem i piszesz bzdury na forum. mniej czytaj, więcej zrozum i zapamiętuj a może po jakimś czasie będziesz potrafiła to ułożyć w całość. powodzenia. i miłej zabawy. ja wolę dobrą komedię niż wgłębianie się w twoje histeryczne wypowiedzi- życie jest takie skomplikowane. po świecie krążą tysioce eurosów, dolarów, złotówek a emerytury ni jak nie wykombinujesz przyzwoitej bo trybunał wydał wyrok. ( ironia). propozycja. pracować całe życie na spokojnie a z pewnością coś się uzbiera. bez szaleństw, kombinacji. wiadomo, że w niemczech prawdopodobieństwo, że się więcej nazbiera niż w polsce jest większe i bardziej pewne są te emertury niż w pl. ale ty pewnie znajdziesz przykłady, żeby zaprzeczyć.... ja też. tylko wyjątek nie potwierdza reguły!
adio

#73 2015-10-09 09:26:05

ANTONIA***
Member

Linki polskie mają to do siebie, że nie zawsze oddają wiarygodność ( niestety ) aktualnych przepisów, które w Niemczech zmieniają się  ( prawie zawsze na niekorzyść ) z prędkością pioruna kulistego, są czasami znalezione w przestarzałych źródłach ( mam wrażenie, że ten od mobilnej jest bardzo stary ) i mają kłopoty z nadążaniem na bieżąco.

Parę razy polecałam tutaj na forum polską gazetę wydawaną w Niemczech :

info&tips

kosztuje 1,40 i jest do nabycia w każdym punkcie z gazetami.
Kłócić się i obrzucać epitetami nie ma po co: jak ktoś potrzebuje informacji już i teraz niech zatelefonuje do :

- Rechtsanwalt Edmund Ropel
Linden, tel. 064039728382

lub

mgr Zbigniew Prus
tel.0211/743370 lub 0211/9688923

Owe nazwiska odpisałam z polecanej wyżej gazety - może się przydadzą...
A ze "słyszenia" wiem, że z renty ( w Niemczech nie używa się terminu emerytura ) coś się tam faktycznie potrąca, jeżeli ktoś nie mieszka tutaj, tylko pobiera ją w Polsce. Jak jest prawda - czort wie..

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2015-10-09 09:30:24)

#74 2015-10-09 10:08:14

..?eto
Member

ANTONIA*** napisał:

Linki polskie mają to do siebie, że nie zawsze oddają wiarygodność ( niestety ) aktualnych przepisów, które w Niemczech zmieniają się  ( prawie zawsze na niekorzyść ) z prędkością pioruna kulistego, są czasami znalezione w przestarzałych źródłach ( mam wrażenie, że ten od mobilnej jest bardzo stary ) i mają kłopoty z nadążaniem na bieżąco.

Parę razy polecałam tutaj na forum polską gazetę wydawaną w Niemczech :

info&tips

kosztuje 1,40 i jest do nabycia w każdym punkcie z gazetami.
Kłócić się i obrzucać epitetami nie ma po co: jak ktoś potrzebuje informacji już i teraz niech zatelefonuje do :

- Rechtsanwalt Edmund Ropel
Linden, tel. 064039728382

lub

mgr Zbigniew Prus
tel.0211/743370 lub 0211/9688923

Owe nazwiska odpisałam z polecanej wyżej gazety - może się przydadzą...
A ze "słyszenia" wiem, że z renty ( w Niemczech nie używa się terminu emerytura ) coś się tam faktycznie potrąca, jeżeli ktoś nie mieszka tutaj, tylko pobiera ją w Polsce. Jak jest prawda - czort wie..

Pozdrawiam

Witam Cię Antonio serdecznie!
Jak zdrowko?
mam nadzieję , że dobrze
Dzięki za podpowiedź.
Ja kiedyś znalażłam  w google link z wszystkimi polskojęzycznymi prawnikami zajmującymi sie naszymi sprawami, ale czy sa oni specjalistami?
P. Prusa znam i z w"współpracowałam" z nim 3, 5 roku.
Do dzisiaj nie przyśłał mi oryginału( pomimo próśb z mojej strony) dwóch dokumentów.Mam tylko kopie.
O właściwie był na etapie uczenia się przepisów i prawa dla opiekunek, bo to taki drobny dodatek do jego pracy zawodowej no i może z racji pochodzenia podjąl sie tego.
Ja w każdym razie byłam bardzo rozczarowania nim.
Z tego co, slyszlam sporo Pań zrezygnowalo z współpracy z nim , bo znalazły naprawddę dobrych prawników.
Mówiły szczególnie o jednym , chyba z Franfuru P. Piotr Nowak, ale naprawde nie jestem pewna .
Prosze nie traktujcie tego , jako reklamy, zresztą  myślcie co chcecie.winki

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-09 10:12:59)

#75 2015-10-09 10:18:13

Franciszka
Member

"Aby dostać świadczenie (emeryturę) w Niemczech, do niedawna trzeba było skończyć 65 lat i udowodnić minimalny okres ubezpieczenia (zazwyczaj 5-letni).

Przewidziano stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego w latach 2012-29 do 67 lat, począwszy od osób urodzonych w 1947 r. Ubezpieczeni będą mogli w dalszym ciągu przechodzić na emeryturę w 65. roku życia bez zmniejszenia wysokości emerytury w przypadku wpłacania przez 45 lat obowiązkowych składek z tytułu zatrudnienia i opieki oraz okresów wychowywania dzieci w wieku do 10 lat.

W lipcu 2014 znów doszło do zmian przepisów. Bundestag zdecydował, że osoby, które mają 45-letni staż składkowy będą mogły przejść na pełną emeryturę już w wieku 63 lat. A jeżeli ktoś będzie miał niższy staż? Będzie musiał pracować do 65, a docelowo do 67 lat. Do 45-letniego stażu będą zaliczane okresy bezrobocia, z wyjątkiem dwóch ostatnich lat przed ukończeniem 63 lat".

Do poczytania dla zainteresowanych warunkami życia i pracy w Niemczech:

http://www.eures.praca.gov.pl/zal/warun … Niemcy.pdf

#76 2015-10-09 12:32:47

urszula47
Member

Bastet napisał:

Witajcie moje Anioły.

Wejdz na my polacy ,masz zastepstwo na 3 tygodnie http://www.mypolacy.de/ogloszenia/opiek … 13640.html dzialaj i ogarnij to wypowiedzenie z darmowym radca prawnym .

#77 2015-10-09 21:40:31

andrea
Member

A ja tak prosiłam moją agencję o pracę pod koniec września, a tu już połowa pażdziernika i nic, niby coś mają, ale to za niższe pieniądze, a to bardzo ciężkie przypadki, a ja siedzę w domu i się wkurzam, a bardzo zależałoby mi w tym roku być w Boże Narodzenie w domu
z tą agencją współpracuję od jakiegoś czasu
takie czekanie, pojadę nie pojadę, albo już jadę też jest denerwujące w tej pracy

#78 2015-10-09 21:56:30

barbara.b
Member

ciężki kawałek chleba. nijak nie da się coś na 100 % zaplanować. jak się zmienia firmy, żeby szybciej mieć kolejne zlecenie to nie wiadomo co w międzyczasie z ubezpieczeniem i na jaką firmę się trafi, jak się firmy nie zmienia to się siedzi i czeka aż coś odpowiedniego znajdą. a na koniec babka wyciagnie nogi i tyle :-))))

andrea napisał:

A ja tak prosiłam moją agencję o pracę pod koniec września, a tu już połowa pażdziernika i nic, niby coś mają, ale to za niższe pieniądze, a to bardzo ciężkie przypadki, a ja siedzę w domu i się wkurzam, a bardzo zależałoby mi w tym roku być w Boże Narodzenie w domu
z tą agencją współpracuję od jakiegoś czasu
takie czekanie, pojadę nie pojadę, albo już jadę też jest denerwujące w tej pracy

Reklama