Wymagany wiek niani?

Witam, jaki jest wymagany wiek niani pracującej u niemieckiej rodziny? Mam doświadczenie zdobyte w Polsce, Anglii i Hiszpanii. Do tej pory wyjeżdżałam do miejsc gdzie nie było wymogu co do wieku...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Niania Praca - aktualne tematy :

#1 2012-04-23 14:36:59

niania
New member

Wymagany wiek niani?

Witam,
jaki jest wymagany wiek niani pracującej u niemieckiej rodziny? Mam doświadczenie zdobyte w Polsce, Anglii i Hiszpanii. Do tej pory wyjeżdżałam do miejsc gdzie nie było wymogu co do wieku. Pierwszy raz wyjechałam mając 22 lata. Słyszałam, że w Niemczech rodziny chcą opiekunki do dzieci miedzy 25 a 30 lat. Czy to prawda? Ja mam 26 lat, ale moja koleżanka z która chciałabym tym razem wyjechać ma 31 lat i duże doświadczenie w opiece nad dziećmi. Obydwie znamy bardzo dobrze język niemiecki i chciałybyśmy pojechać do dwóch rodzin, które mieszkają blisko siebie. Dowiadywałam się już w kilku miejscach jakie są wymagania i niestety dla kandydatek powyżej 30 roku życia nie ma ofert. Jeśli macie jakieś doświadczenie w tym zakresie proszę o informację.

#2 2012-04-24 09:59:10

Kamilakoz
Member

Re: Wymagany wiek niani?

Ale chcesz być opiekunką dzieci, czy ludzi starszych?

#3 2012-04-25 16:17:30

niania
New member

Chcę jechać jako opiekunka do dzieci.

#4 2012-05-19 09:13:20

MonikaMag33
New member

Hej,

nie konicznie. Wydaje mi sie ze jest duzo rodzin ktorym wiek nie jest az tak wazny. Wrecz przeciwnie starsze kobietki maja wiecej
doswiadczenia i umieja gotowac.
Moja siostra mieszka w niemczech i szuka wlasnie osoby ktora zajelaby sie jej dziecmi.
To bylyby praca na conajmniej rok a nawet dluzej.
Gwarantuje zamieszkanie, wyzywienie oraz placi miesiecznie. Ile? Nie wiem ale nie malo. To sprawa do umowienia.
Wiek nie gra az tak wielkej roli.
Kto ma ochote prosze zglosic sie na: Monika-Daniel@web.de

Pozdrawiam wszystkich szukajacych serdecznie i zycze powodzenia

#5 2013-04-12 10:16:18

jennyf7
New member
Od: Bielsko Biała - aktualnie

Z tego co się orientuję to preferowane są osoby bardziej młode niż starsze. Myślę że jakieś drobne odstępstwa od wytycznych nie mają znacznia, chodzi o sam fakt.

#6 2013-05-26 14:27:50

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

Polecam stronę aupair world.
Tam są różne oferty pracy i jest automatycznie określony wiek, w jakim rodzina szuka niani.
Oferty tam są z całego świata.
Można założyć sobie na tej stronie konto i określić kryteria wg których szuka się rodziny.
Powodzenia!

#7 2013-11-18 15:27:41

kika1985
Member
Od: Gdańsk

Ja zaczęłam pracę w charakterze opiekunki, tuż po ukończeniu szkoły średniej, im wcześniej zaczniemy zbierać swoje doświadczenie, tym lepiej dla Nas (będziemy mieli coraz mniejsze trudności ze znalezieniem kolejnej pracy)

#8 2013-11-23 18:28:36

kornelia
New member

w życiu bym nie pomyślała, że tak istotny jest wiek. U nas chyba stawia się przede wszystkim na doświadczenie i większym zaufaniem cieszą się potencjalne nianie w wieku 30+. Widocznie w Niemczech mają inne podejście do tematu:)

#9 2017-05-15 09:40:27

roonka7
New member

Też bym nie pomyślała, że wiek ma takie znaczenie. Faktycznie większe znaczenie powinno mieć doświadczenie, które nie zawsze idzie w parze z wiekiem. Wydaje mi się, że jeśli są jakieś wymagania, to firmy, z ramienia których wyjeżdża się do pracy, powinny udzielić wszystkich informacji na ten temat. Może ilość ofert zależy też od agencji pośredniczącej i od ilości zleceń - być może akurat był jakiś gorszy czas w tym temacie...

Reklama