Znalezienie pomocy dla własnej rodziny

Witam serdecznie Drogie Panie Powiedzcie mi, jak znaleść opiekunkę dla członka własnej rodziny? Bo jak się okazuje, to wcale nie jest łatwe. Kiedy wszystkie znamy realia zarobków w Niemczech, ciężko znaleść kogoś, kto będzie chciał pracować na polskich warunkach...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Polsce - aktualne tematy :

#1 2012-04-16 16:24:04

kamilaaa39
New member

Znalezienie pomocy dla własnej rodziny

Witam serdecznie Drogie Panie

Powiedzcie mi, jak znaleść opiekunkę dla członka własnej rodziny? Bo jak się okazuje, to wcale nie jest łatwe. Kiedy wszystkie znamy realia zarobków w Niemczech, ciężko znaleść kogoś, kto będzie chciał pracować na polskich warunkach. Mam sytuacje w rodzinie, z którą nie umiem sobie poradzić. Moja teściowa do tej pory miała opieke ze strony swojej sąsiadki, która odwiedzała ją kilka razy dziennie, podawała insulinę, przygotowywała posiłki. Strasznie mnie cieszyło, że udało nam się nawiązać z nią współprace- miała bardzo dobry kontakt z teściową. Niestety, sąsiadka zdecydowała się na wyjazd do pracy do Włoch- tam ma rodzine, dostała też pracę. Jak sobie poradzić? Gdzie się udać? Czy jest jakąś organizacja, w której znajdziemy opiekunki- pielęgniarki, gotowe podjąc pracę na polskich warunkach finansowych? Jeśli macie Panie jakieś pomysły to proszę o radę.

Pozdrawiam Kamila

#2 2012-04-16 16:38:35

kasia63
Member

Re: Znalezienie pomocy dla własnej rodziny

kamilaa39- sprobuj dac ogloszenie na www.tablica .pl albo na stronie lokalnej twojego miejsca zamieszkania - jest duzo emerytowanych jeszcze dosc mlodych pielęniarek ktore poszukuja pracy i zgodza sie na polskie finanse,zapytaj tez lekarza rodzinnego twojej tesciowej czy jest mozliwosc zalatwic taka pomoc - ale ja bym na to mniej liczyla,bo to najczesciej sa opiekunki PCK,rzadko pielegniarki -wpadaja na 5 min i tyle .Jest tez cos takiego jak Dom Dziennego Pobytu - kolezanki tata tak funkcjonujeod 9-14 zabiera go auto do takiego domu - taka jakby świetlica dla starszych ludzi - ma tam wlasnie cukier podawany,cisnienie mierzone i zajecia rozne odpowiednie dla wieku i kondycji-nawet pol godz gimnastyki!-a potem odwoza do domu,co 2 dzien tak.Najlepiej w necie poszperac,a nuz cos odpowiedniego znajdziesz.Powodzenia.

#3 2012-04-26 15:34:04

megi
New member

Jeśli potrzebujesz opieki dla członka swojej rodziny to proponuję podejść do najbliższego hospicjum. Pracownicy oprócz sprawowania opieki nad osobami przebywającymi w hospicjach również dochodzą do domów osób, które potrzebują pomocy. Najlepiej jest skontaktować się z jakąś osobą decyzyjną i omówić warunki współpracy. Wiem, że każde hospicjum ma swoje zasady, ale na pewno nie zostawią nikogo bez pomocy.

#4 2012-08-21 23:46:08

zaneta
Member

Myślę, że w kraju jest dużo chętnych również do pracy opiekunki. Nawet zwykłe ogłoszenie gdzieś w okolicy zawieszone może przynieść efekty. Młodsi ludzie chętnie zdobędą doświadczenie.

#5 2012-08-22 11:39:41

poziomka
Member

Kamilaaa 39
Jak sobie poradziłaś z tym problemem?
Pewno już wszystko się ułożyło.Zależy gdzie mieszkasz .
Można dać ogłoszenie do lokalnej prasy,czasem rodziny dają ogłoszenia w gablocie przy spółdzielniach
mieszkaniowych, przy kościołach / także za granicą praktykowane np. w Wiedniu/.Internet: np na stronie: Gumtree,Pajęczyna, Rozgłos, Dobra opieka, darmowo w dziale: opieka, pomoc domowa.W miastach są  też prywatne agencje zatrudniające opiekunki na godziny, lub etat.

#6 2013-01-15 17:48:04

opiiekunka
Member

Ja miałam babcię chorą na raka i juz prawie nic sama nie robiła a ja w tedy byłam za granicą chciałam yć jej opiekunką żeby rodzice nie musieli płacić bo ja też miałam już w tedy kursy i doświadczenie ale jak dojechałam babci się pogorszyło i zmarła w ten sam dzień jak przyjechałam, dlategop ja już wiem, że nie umiałabym być opiekunką dla rodziny bo bym się załamała. sad

Reklama