img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Opieka nad małżeństwem?

Witam serdecznie Was, koleżanki opiekunki. Mam takie pytanie, jak zapatrujecie się na prace przy małżeństwie? Ja otrrzymałam ostatnio oferte pracy u małżeństwa, gdzie jedna osoba jest zupełnie zdrowa a zajmować trzeba się tylko panią...

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2012-04-15 22:42:47

martyna000
New member
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 2

Opieka nad małżeństwem?

Witam serdecznie Was, koleżanki opiekunki. Mam takie pytanie, jak zapatrujecie się na prace przy małżeństwie?

Ja otrrzymałam ostatnio oferte pracy u małżeństwa, gdzie jedna osoba jest zupełnie zdrowa a zajmować trzeba się tylko panią. Zastanawiam się nad tym, ponieważ słyszzalam negatywne opinie o pracy u pary od mojej koleżanki, która była u małżeństwa. Oboje mieli demencje i pracy było 24 na dobre. Wykończyła ją ta praca. Tutaj na szczescie mąż tej pani jest zzdrowy i będzie mi pomagał w opiece, jednak to nigdy nie wiadomo jak jest naprawdę. Z jednej strony, często podobno ta osoba zdrowa, wcale nie jest w zupełności zdrowa i potem trzeba sie opiekować nie jedną a dwiema osobami. Poza tym słyszałam też, że wiele żon jest zazdrosnych o mężów i utrudniają życie opiekunce. Jak to jest? Zdarzyło Wam się to kiedyś?  Choć ja osobiscie nie mam doświadczenia w takim przypadku, to wydaje mi się ze może być tam wesoło, kiedy jest z kim porozmawiać i jest druga osoba do pomocy. A jakie sa wasze opinie, doświadczenia?

pozdrawiam Martyna

Offline

 

#2 2012-04-16 13:46:39

ola2012.75
New member
Zarejestrowany: 2012-04-16
Posty: 2

Re: Opieka nad małżeństwem?

Witaj Martyna,
ja właśnie mam ten sam problem. Mam ofertę do chorej kobiety, która mieszka z mężem i boję się tego, że pracownik firmy może mnie oszukiwać twierdząc, że nie muszę się zajmować mężem podopiecznej. We Włoszech często opiekowałam się małżeństwami, nawet ciężko chorymi, ale zawsze wiedziałam o tym przed przyjazdem do pracy i oczywiście wynagrodzenie było adekwatne do wykonywanej pracy. Co do zazdrosnych żon to ja się z tym nie spotkałam, ale może Włoszki są inne niż Niemki.

Offline

 

#3 2012-04-16 17:27:57

AgaS
New member
Zarejestrowany: 2012-04-16
Posty: 1

Re: Opieka nad małżeństwem?

Witam


  Szukam pracy od 1 czerwca w okolicach Darmstadt bliżej w kierunku Schaafheim, Aschaffenburga, Dieburg, Groß-Umstadt,Großostheim, Darmstadt lub w tych okolicach . Mam 40 lat bez zobowiązań w Polsce, jestem uczciwa, cierpliwa, opiekuńcza i mam szacunek do osób starszych, lubię gotować i umiem również piec, sprzątać, zajmę się chętnie ogrodem.Posiadam prawo-jazdy kat.B - doświadczenie przy opiece Osób starszych i chorych posiadam jedynie prywatne, jednak wiem, że nie jest to dla mnie przeszkodą. Znam j. niemiecki w stopniu
podstawowym , kontynuuje cały czas naukę i chętnie będę ją kontynuowała w Niemczech a to jest najbardziej wskazane.

Serdecznie pozdrawiam

Agnieszka podaje adres e-mail: nina298@wp.pl

Ostatnio edytowany przez AgaS (2012-04-16 17:29:41)

Offline

 

#4 2012-04-17 14:25:57

anulka0205
New member
Zarejestrowany: 2012-04-17
Posty: 3

Re: Opieka nad małżeństwem?

WITAM MAM 34 LATA POSZUKUJE PRACY W AUSTRI NA TERENIE VORARLBERGU,ZNAM PODSTAWY JEZYKA NIEMIECKIEGO ALE CODZIEN UCZE SIE ,JESLI KTORAC Z PAN POSIADA WIEDZE JAK GDZIE MOZNA SZUKAC PRACY,ABY DOSTAC SZYBKO TO PROSZE O ODPOWIEDZ BEDE BARDZO WDZIECZNA

Offline

 

#5 2012-05-14 14:35:46

katarzynka
Member
Zarejestrowany: 2012-05-02
Posty: 26

Re: Opieka nad małżeństwem?

Koleżanka pojechała do małżeństwa (pan - sprawny, pani - leżąca) i sobie chwaliła. Mąż w sumie sam zajmował się sobą, chodził po ogrodzie i większość dnia siedział na tarasie. Żona to był cięższy przypadek, bo była dość marudna (w sumie w tym miejscu to nie dziwie się, że pan wolał spędzać czas w ogrodzie niż przy niej smile. W każdym razie nie ma się co bać, zawsze lepiej zapłacą smile

Offline

 

#6 2012-05-26 18:45:36

1nastka
Member
Od: 3city
Zarejestrowany: 2012-04-18
Posty: 13

Re: Opieka nad małżeństwem?

Ja właśnie jestem u małżeństwa, pani chora, pan chodzący, sprawny i nie muszę przy nim nic robić. Jednak sprzątam po nim też, no bo jak inaczej. Też piorę i prasuję jego rzeczy, ale to akurat nie jest dla mnie problemem. No i gotuję dla nas trojga, aczkolwiek on dużo nie je a podopieczna tak mało, że prawie wcale hmm Pan pomaga mi jedynie wtedy, kiedy jego żona nie chce leków brać - wtedy wkracza do akcji mad
Ogólnie nie jest źle. Tylko jej demencja mi dokucza i nie wiem jak sobie z nią radzić sad ale to już inna bajka...

Offline

 

#7 2012-05-26 22:49:19

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Opieka nad małżeństwem?

Jeśli trafiamy do starszego małżeństwa to wiadomo, że posiłki robi się dla wszystkich, sprząta , pierze, prasuje tak samo dla osoby na którą jest zlecenie jak i dla współmałżonka. Powiem wam, że to nie jest w porządku i tutaj znowu nas się naciąga. Tzn. akurat ja nie trafiłam na taką sytuację jeszcze, ale nie zgodziłabym się przyjmować zlecenie do jednej osoby a w praktyce obsługiwać dwie.

Offline

 

#8 2012-06-29 11:30:21

bogumiła55
New member
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 2

Re: Opieka nad małżeństwem?

Bardzo często opiekowałam się małżeństwami. Miałam ciężkie i lekkie przypadki. Często było tak, że do opieki była jedna osoba, ale gotować musiałam dla siebie i dla małżeństwa. Na szczęście lubię gotować i nie był to żaden problem smile Powiem szczerze, lubię opiekę nad dwoma osobami. Często jest ciężko, ale jeśli podopieczni są sprawi to zawsze jest raźniej jak jest więcej osób smile

Offline

 

#9 2012-06-29 19:32:49

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Opieka nad małżeństwem?

Z trafieniem do małżęństwa to tak jak ze wszystkim ZALEŻY JAK TRAFISZ I  DO KOGO!!!!
Ja miałam babcie b.chorą a mąż  zdrowy robił wszystko!!!!!!!!!!!! budził mnie zapach kawy i śniadanko na stole a my z pacjentką spałyśmy!!!!!!!!!!
ALE miałam też tyrana męża pacjętki!!!!!!!!!!! Teroryzował ją i chciał teroryzować mnie!!!!!!!!!!! Ale nie ze mną takie ptaszki!!!!!!!!!!!!  Zaskarbiłam sobie pomoc rodziny w rozwiązywania konfliktów z dziadkiem i tyle!!!!!!!!! Dziadek jak usłyszał ze dzwonie do dzieci to na wszystko się zgadzał!!!
Najlepiej być samemu z pacjętką i z dala od dzieci i rodziny!!!!!!!!!!!!!!!!! taka jest moje doświadzcenie i jak babcia okaże się okropna to ja już ją "podreperuje" mam na to swoje sposoby!!!!!!!!!

Offline

 

#10 2012-06-30 10:19:41

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Opieka nad małżeństwem?

Martyna - dobrze jest wiedzieć o rodzinie absolutnie wszystko. Jak są dwie osoby mocno schorowane to rzeczywiście lepiej odpusc. Jeśli pan jest zdrowy to praca moze byc wbrew pozorom lekka i przyjemna. Bedziesz gotowac obiadki a pan ci bedzie duzo pomagał nad żoną. Prblem własnie tkwi w tym ze nigdy nie masz stu procent gwarancji czy rodzina jest opisana prawidłowo i czy nie wpadniesz w tarapaty jak tam pojedziesz.

Offline

 

#11 2012-06-30 10:31:16

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Opieka nad małżeństwem?

Bywa i tak, że rodzina pięknie opisze w ankiecie tak jak powinno być, a potem wychodzi co innego. U mnie wyszła taka sytuacja: w ankiecie rodzina napisała, że opiekunka w ciągu dnia ma 2-3 godzin wolnego. Na miejscu okazało się, opiekunce wolno wyjść z domu najwyżej na 1 godzinę i jak chce sobie pospacerować to w pobliżu domu, a w pozostały czas wolny ma siedzieć w domu. Ileż to razy okazuje się, że opiekunka jedzie do jednej chorej osoby, a przy okazji powinna się zająć też drugą osobą. Czy uważacie, że 200 euro więcej to godziwe wynagrodzenie gdy ma się 2 osoby na głowie? Moim zdaniem myślenie, że jak się pierze dla jednej to i nic się nie stanie kiedy się wypierze drugiej - a jednak tak nie jest, bo tych rzeczy jest więcej do prania, trzeba zadbać o 2 łóżka a nie jedno, tak samo z obiadem. I wiecie dlaczego tak piszę? ponieważ Niemcy są z reguły bardzo zasadniczy jeżeli coś ich obciąża. Tyle, a tyle. Koniec i kropka. W drugą stronę to już tak zasadniczo nie podchodzą, a już tym bardziej jeśli wyczują że opiekunka jest skłonna do spełniania wszystkich stawianych wymagań, gdzie pomija się to co ma w umowie. I czyja to wina?

Offline

 

#12 2012-07-01 09:17:16

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Opieka nad małżeństwem?

jest jeszcze jedna kwestia którą nikt nie poruszył, a mianowicie KIEDY  dane o pacjęcie i jego małżonku były zebrane!!!!!!!!!! Ja miałam dokładne dane ze szczegółami o wszystkich ale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie zapytałam od kiedy mają tego pacjęta u siebie !!!!!!!!!!!! Okazało się że 2 lata!!!!!!!!!! A przez 2 lata zmieniła sie wszystko, grupa pacjętki, jej choroba b.sie rozwineła a jej mąż zdziadział........Rodzina już przeszła na emeryturę lub zmienili pracę i nie mogą zastąpić mnie 1-n dzień w tygoniu itd.........  PYTAĆ jak stare dane mają o rodzinie i pacjencie!!!!!!!!!!!11 Prosić o najnowsze!!!!!!!!!!!!!!  NAWET O takie szczegóły kto mieszka w domu na górze, bo się okaże że ich rodzinka którą trzewa wykarmić i oprać...HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Dmuchajmy na zimne!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#13 2012-07-02 08:52:22

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Opieka nad małżeństwem?

Krysia5555 masz rację. Ale taki opis podopiecznej z całą rodziną i zniedołęzniałym współmałzonkiem, powinien powodowac jedynie w tył zwrot opiekunki i prosbe o zmiane miejsca i podopiecznego.

Offline

 

#14 2012-07-02 18:52:31

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Opieka nad małżeństwem?

jASNE.....KAMILA................jak otrzymujemy taką ofertę to, możemy powiedzieć NIEEEEEEEEEEEE  tO NASZE PRAWO!!!!!!!  NIE I KONIEC!!!!!!!  jA WIEM ŻE TACY LUDZIE TEŻ POTRZEBUJĄ POMOCY ALE CHORZY.......powtarzam CHORZY ....... a nie cała rodzina która liczy na waszą naiwność i biedę...........więc albo negocjujecie,,,,,że ,żadna rodzina z parteru lub 1-szego pietra!!!!!!!!!!!! Tylko robie dla :::::::::::::::; chorej i za ile..a jak chce rodzina żeby o nich dbać  to niech zatrudni Hausfrau i zapłaci......Bo takie prace tak się nazywają..........ale nigdy FLEGE  za co WAM płącą!!!!!!!!!! Jak przyjmowałyściesie do parcy na sekretarkę w firmie to nnie sprzątaliście u szefa w domu!!!!!!!!!!!! Dziewczy to jest to samo!!!!!!!!!!
Podpisujemy umowę za rodzaj pracy OPIEKA i taką wykonujemy!!!!!!!!!!!!!!  podpisujemy umowĘ dla kogo..................i tą osobą się opiekujemy....
NAUCZCIE SIĘ SZANOWAĆ !!!!!!!!!!!  ZAłożę się że w PL nigdy nie zgadzały by się dziewczyny ,na co zgadzają sie w Niemcach.dlaczegO???????
Już to dziewczyny pisały,,cytuje, bo mnie nie stać, bo nie mogę sobie pozwolic żeby wrócić , bo nie mam szansy na pracę w Pl.itd..........
Dziewczyny jak się podpisuje umowę to trzeba się jej trzymać, jak się zgadzacie na jakieś starszne przypadki to wasza decyzja.......wasza  a nie firmy czy KOGOŚ TAM!!!!!!!!!!

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Co robić jeśli opieka nad pacjentem nas przerasta ? - Ja także cały czas szukam teraz pracy w opiece, ale mam pewien problem. Opiekowałam się tylko mamą i teściową...

Opieka 2 osób chociaż kontrakt mówił o jednej - Moja koleżanka właśnie wróciła z pracy w trybie przyspieszonym. Okazało się na miejscu, że do opieki nie ma jednej Pani- a tak jej w biurze powiedzieli, ale jest jeszcze jej siostra, która wymaga bardzo podobnej opieki...

Opieka nad pacjentem cierpiącym na cukrzycę - Na pewno niektóre z Was opiekowały się ludźmi z cukrzycą. Powiedzcie mi w takim razie czy taka zwyczajna opiekunka może dawać zastrzyki z insuliną, czy przychodzi jakaś wykwalifikowana pielęgniarka bądź ktoś tego pokroju? Bo to chyba do obowiązków opiekunki nie powinno należeć...

Opieka nad osobą starszą, leżącą - Opieka nad osobą starszą leżącą, nie jest prosta. Poniżej kilka słów na temat tego co trzeba wiedzieć, aby móc dobrze opiekować się osobą starszą w stanie leżącym...

Jaka opieka osoby z Alzheimerem? - Czy ktoś ma doświadczenie w tego typu opiece? Pozdrawiam

Stopka forum