Kantor internetowy

Witam wszystkie opiekunki. Chciałabym polecic Wam kantor internetowy. Z wlasnego doswiadczenia wiem jaki jest trudny wyjazd kiedy trzeba kogos prosic zeby wybrał z konta euro, pozniej to sprzedal a jeszcze pozniej znow wplacil na konto zlotowkowe...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2014-01-09 20:18:34

myszkamiki
Member

Kantor internetowy

Witam wszystkie opiekunki.
Chciałabym polecic Wam kantor internetowy. Z wlasnego doswiadczenia wiem jaki jest trudny wyjazd kiedy trzeba kogos prosic zeby wybrał z konta euro, pozniej to sprzedal a jeszcze pozniej znow wplacil na konto zlotowkowe....itd, itp.
Wyjezdzam wkrotce do pracy, nie mam kasy na oplaty na najblizsze 2 mies. i wlasnie tu z pomoca przychodzi mi kantor. Dostaje wyplate na konto walutowe, wymieniam w kantorze po korzystnym kursie (lepszym niz w banku) i robie oplaty. Jestem takim sposobem niezalezna od rodziny, znajomych... Ja akurat mam konta w ING wiec cala operacja trwa ok. 2 godz. W innych bankach troszke dłuzej. Nawet jak jestem w domu nie musze biegac codziennie do kantoru zeby sprawdzac jaki jest kurs obecny.
Korzystam z tego kantoru prawie rok. Sprawdzony i wiarygodny. Podaje link.

https://internetowykantor.pl/?pkt1=090230

#2 2014-05-26 10:51:54

Ableck
New member

Re: Kantor internetowy

Popieram, że kantory internetowe to świetny pomysł. Jest dużo wygodniejszy, bardzo bezpieczny i korzystny cenowo. A to ważne, żeby nie przepłacić i nie biegać po mieście w poszukiwaniu kantoru, który nie przesadza z kursami. Ja stawiam na Amronet.

Ostatnio edytowany przez Ableck (2014-05-26 10:53:05)

#3 2014-05-26 11:18:45

amelia
Przyjaciel Forum

Ableck napisał:

Popieram, że kantory internetowe to świetny pomysł. Jest dużo wygodniejszy, bardzo bezpieczny i korzystny cenowo. A to ważne, żeby nie przepłacić i nie biegać po mieście w poszukiwaniu kantoru, który nie przesadza z kursami. Ja stawiam na Amronet.

A skąd to wiesz? Jesteś jego właścicielem , czy tam pracujesz?

#4 2014-05-26 11:41:50

larysazajcew@gmail.com
Member

Można jeszcze prościej..metoda 2 w 1,czyli walutowe i złotówkowe konto obok siebie w jednym banku,wtedy operacia trwa nie 2 godziny,a dwa kliknięcia myszką..A co tam,zareklamuje..W CITYHandlowym..

#5 2014-05-26 12:14:46

GarśćWiatru
Zbanowany

larysazajcew@gmail.com napisał:

Można jeszcze prościej..metoda 2 w 1,czyli walutowe i złotówkowe konto obok siebie w jednym banku,wtedy operacia trwa nie 2 godziny,a dwa kliknięcia myszką..A co tam,zareklamuje..W CITYHandlowym..

Larysa , masz rację  !!! Ale ja  nie podam na tym forum nazwy banku z którego korzystam wink
Ja też używam 2 konta w jednym banku. Jedno walutowe drugie złotówkowe.  Jest to bardzo wygodne smile , mam dostęp przez internet do swoich kont i otwierając swoja stronę bankową mam swoje konta na wyciągnięcie ręki ( myszki komputerowej wink ) . Sama sobie zamienię euro na złotówki lub odwrotnie , gdyby mi zabrakło euro big_smile .  Nie muszę od razu zamieniać wszystkiego a tylko tyle ile np. potrzebuję na dane 2 tyg. lub miesiąc. I jeszcze coś fajnego, do obu kont posiadam karty do bankomatu. Gdybym nawet zapomniała uzupełnić zł na koncie to w sklepie w Polsce mogę zapłacić karta od euro ( lub odwrotnie w Niemczech , kartą złotówkową mogę zapłacić za zakupy np. w Niemczech ) - to takie dodatkowe wygodnictwo big_smile big_smile big_smile
Oczywiście staram się nie zapominać o uzupełnianiu poszczególnych kont big_smile big_smile. Myślę jednak , że taka opcja jest bardzo wygodna i bezpieczna .
Zapewne stracę 4-6 gr na 1 € ale zamiana jest w moim banku z jego gwarancjami, więc dużo mniej ryzykuję niż te internetowe kantory.

Ostatnio edytowany przez GarśćWiatru (2014-05-26 12:17:54)

#6 2014-05-26 12:56:51

larysazajcew@gmail.com
Member

GarśćWiatru napisał:

Larysa , masz rację  !!! Ale ja  nie podam na tym forum nazwy banku z którego korzystam wink
Ja też używam 2 konta w jednym banku. Jedno walutowe drugie złotówkowe.  Jest to bardzo wygodne smile , mam dostęp przez internet do swoich kont i otwierając swoja stronę bankową mam swoje konta na wyciągnięcie ręki ( myszki komputerowej wink ) . Sama sobie zamienię euro na złotówki lub odwrotnie , gdyby mi zabrakło euro big_smile .  Nie muszę od razu zamieniać wszystkiego a tylko tyle ile np. potrzebuję na dane 2 tyg. lub miesiąc. I jeszcze coś fajnego, do obu kont posiadam karty do bankomatu. Gdybym nawet zapomniała uzupełnić zł na koncie to w sklepie w Polsce mogę zapłacić karta od euro ( lub odwrotnie w Niemczech , kartą złotówkową mogę zapłacić za zakupy np. w Niemczech ) - to takie dodatkowe wygodnictwo big_smile big_smile big_smile
Oczywiście staram się nie zapominać o uzupełnianiu poszczególnych kont big_smile big_smile. Myślę jednak , że taka opcja jest bardzo wygodna i bezpieczna .
Zapewne stracę 4-6 gr na 1 € ale zamiana jest w moim banku z jego gwarancjami, więc dużo mniej ryzykuję niż te internetowe kantory.

Tak ,to wszystko i ja mam ,a dodatkowo ( z wygodą niewątpliwą dla siebie) z konta walutowego spłacam kredyt we frankach szwajcarskich,kurs atrakcyjny,czas operacji-klik myszką

#7 2014-05-26 13:02:28

simona1961
Member

Sprawdziłas i porównałaś jaki kurs euro oferuje Ci Twój bank, a jaki internetowy kantor??? Różnica jest ogromna. Tez mam 2 konta w tym samym banku i jak się zorientowałąm jaka jest róznica w kursach, od tego czasu wymieniam euro tylko w internetowym kantorze. Transakcja trwa na ogół nie dłużej niz 40 minut. Sprawdziłam teraz kursy w swoim banku i internetowym kantorze. Proszę o to porównanie!

Kurs kupna euro przez mój bank -  4,0002 zł
Kurs kupna euro przez kantor internetowy 4,1402

Podobny kurs jest w innych bankach. Wymieniając 1000 euro w banku tracimy w tym momencie 140 zł. Jak kogoś stac to prosze bardzo, ale ja wolę sobie za to kupić ładną , nowa bluzkę, albo pójść do dobrej knajpy na obiad czy kolację.

#8 2014-05-26 13:21:57

Alexia25
Member

simona1961 napisał:

Sprawdziłas i porównałaś jaki kurs euro oferuje Ci Twój bank, a jaki internetowy kantor??? Różnica jest ogromna. Tez mam 2 konta w tym samym banku i jak się zorientowałąm jaka jest róznica w kursach, od tego czasu wymieniam euro tylko w internetowym kantorze. Transakcja trwa na ogół nie dłużej niz 40 minut. Sprawdziłam teraz kursy w swoim banku i internetowym kantorze. Proszę o to porównanie!

Podobny kurs jest w innych bankach. Wymieniając 1000 euro w banku tracimy w tym momencie 140 zł. Jak kogoś stac to prosze bardzo, ale ja wolę sobie za to kupić ładną , nowa bluzkę, albo pójść do dobrej knajpy na obiad czy kolację.

Też mam konto złotówkowe i walutowe w jednym  banku. Ale tu simona ma rację ,i ja tez wymieniam przez kantor internetowy ,jest o wiele korzystniej smile

#9 2014-05-26 15:13:48

larysazajcew@gmail.com
Member

Alexia25 napisał:

simona1961 napisał:

Też mam konto złotówkowe i walutowe w jednym  banku. Ale tu simona ma rację ,i ja tez wymieniam przez kantor internetowy ,jest o wiele korzystniej smile

Nie wymieniam w ogole w banku kochane ojraski,tylko wybieram po powrocie,wymieniam w normalnym kantorze(mam ten plus że mieszkam baaardzo daleko od zachodniej granicy i kurs w stolicy Podlasia zawsze wyzszy),no i mam na przysłowiową bluzkę,a jak ładnie sie dogadam,to i na porzadny kosmetyk zostanie..

#10 2014-11-17 12:01:25

lukasz1991
New member

Również warty uwagi jest ten serwis: http://strefawalut.pl/ , aktualne kursy , wypis a także charakterystyka kantorów online i  tych tradycyjnych oraz forum. Polecam.

#11 2014-11-17 14:31:12

zosias
New member

Nie wymieniam w ogole w banku kochane ojraski,tylko wybieram po powrocie,wymieniam w normalnym kantorze(mam ten plus że mieszkam baaardzo daleko od zachodniej granicy i kurs w stolicy Podlasia zawsze wyzszy),no i mam na przysłowiową bluzkę,a jak ładnie sie dogadam,to i na porzadny kosmetyk zostanie..

Ja wymieniałam w tradycyjnym kantorze - kurs był całkiem niezły, ale ta obawa przed noszeniem z kantoru do banku sporej sumy i też czas potrzebny na załatwienie - zawsze schodziło ok. 2-3 godziny (a czas to pieniądz.. ) Teraz korzystam z kantoru internetowego FritzExchange.pl i narazie jest OK - chociaż nie testowałam innych.

Ostatnio edytowany przez zosias (2014-11-17 14:33:32)

#12 2014-11-17 17:40:16

loxodroma
Member

ja mam konto w milenium -mam konto walutowe i złotówkowe jestem posiadaczką karty visa
niestety kartą płacić nie mogę więc żeby kupić cokolwiek musze przez internet z konta walutowego wysłać pieniądze na konto
złotówkowe potem iść do bankomatu i z konta zlotówkowego wybrać pieniążki w ....euro koszmar
po przyjeździe do polski założe konto w deutsche banku jak dostanę kartę to bez problemu mogę nią płacic w sklepach nie denerwując sie
żadnym przewalutowaniem pozdrawiam

#13 2014-11-17 17:58:21

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

myszkamiki napisał:

Witam wszystkie opiekunki.
Chciałabym polecic Wam kantor internetowy. Z wlasnego doswiadczenia wiem jaki jest trudny wyjazd kiedy trzeba kogos prosic zeby wybrał z konta euro, pozniej to sprzedal a jeszcze pozniej znow wplacil na konto zlotowkowe....itd, itp.
Wyjezdzam wkrotce do pracy, nie mam kasy na oplaty na najblizsze 2 mies. i wlasnie tu z pomoca przychodzi mi kantor. Dostaje wyplate na konto walutowe, wymieniam w kantorze po korzystnym kursie (lepszym niz w banku) i robie oplaty. Jestem takim sposobem niezalezna od rodziny, znajomych... Ja akurat mam konta w ING wiec cala operacja trwa ok. 2 godz. W innych bankach troszke dłuzej

Dziewczyno jakie 2 godziny - to średniowiecze - przelewasz do internetowego kantoru - wymieniasz i automatycznie kwota ląduje na zdefiniowanym przez ciebie koncie - to jest parę sekund w zależności od szybkości klikania

#14 2014-11-18 00:14:59

simona1961
Member

loxodroma napisał:

ja mam konto w milenium -mam konto walutowe i złotówkowe jestem posiadaczką karty visa
niestety kartą płacić nie mogę więc żeby kupić cokolwiek musze przez internet z konta walutowego wysłać pieniądze na konto
złotówkowe potem iść do bankomatu i z konta zlotówkowego wybrać pieniążki w ....euro koszmar
po przyjeździe do polski założe konto w deutsche banku jak dostanę kartę to bez problemu mogę nią płacic w sklepach nie denerwując sie
żadnym przewalutowaniem pozdrawiam

Dlaczego nie mozesz płacić kartą? Ja tez mam konto w millenium i normalnie płace kartą . Mam również karte do konta walutowego i wypłacam euro bez problemu.

#15 2014-11-18 06:06:14

kakadu
Member

Jakoś nie mogę się przekonać do tego kantoru internetowego.
Mam takie irracjonalne przekonanie,że wymieniając tam jakieś małe kwoty-tak w celu przetestowania-wszystko będzie normalnie,ale jak przeleję jakąś większą kwotę-no to stracę swoje pieniądze.
Nie mam żadnych podstaw,żeby tak twierdzić,ale nie umiem takiego myślenia przełamać.
A kursy rzeczywiście różnią się znacznie.Niestey,to wietrzenie podstępu,czy innego oszustwa mnie paraliżuje.

#16 2014-11-18 07:22:27

myszkamiki
Member

kakadu napisał:

Mam takie irracjonalne przekonanie,że wymieniając tam jakieś małe kwoty-tak w celu przetestowania-wszystko będzie normalnie,ale jak przeleję jakąś większą kwotę-no to stracę swoje pieniądze.
Nie mam żadnych podstaw,żeby tak twierdzić,ale nie umiem takiego myślenia przełamać.
A kursy rzeczywiście różnią się znacznie.Niestey,to wietrzenie podstępu,czy innego oszustwa mnie paraliżuje.

Ja wymieniam w dobrym momencie całą wyplatę. Na poczatku wymienialam po 100-200 euro. Teraz juz nie boje sie.

#17 2014-11-18 07:30:29

copyfield
Member

kakadu napisał:

Jak cię paraliżuje, to znajdź bank ze swoim kantorem. Wówczas masz gwarancję bankową. Logujesz się tymi samymi danymi co do normalnego banku. Np ALIOR. Przeważnie kantory internetowe mają fundusz gwarancyjny !!!!!!!. Nie wymieniasz przecież w parabankach. Tylko z  Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Ja wymieniam od kilku lat i sumy raczej powyżej tysiąca.

Ostatnio edytowany przez copyfield (2014-11-18 07:31:33)

#18 2014-11-18 08:36:22

kakadu
Member

Czy jak wpiszę w wyszukiwarkę kantor internetowy-to trafie na ten,z którego Ty korzystasz,czy też tego jest więcej??i wybierać trzeba?

#19 2014-11-18 09:55:02

DanusiaS
Member

kakadu napisał:

Czy jak wpiszę w wyszukiwarkę kantor internetowy-to trafie na ten,z którego Ty korzystasz,czy też tego jest więcej??i wybierać trzeba?

Ja korzystam z tego kantoru od dłuższego czasu smile
https://internetowykantor.pl/

#20 2014-11-18 09:59:15

simona1961
Member

DanusiaS napisał:

kakadu napisał:

Ja korzystam z tego kantoru od dłuższego czasu smile
https://internetowykantor.pl/

Ja również od dłuższego czasu sprzedaję euro w tym kantorze. Nigdy nie mialam żadnego problemu, transakcje realizowane są bardzo szybko.
Kiedy robiłam pierwszy raz wymianę, to po prostu zadzwoniłam do tego kantoru i konsultantka krok po kroku mówiła co mam zrobić.
Polecam.

#21 2014-11-18 14:43:27

ewal8
Member

kakadu napisał:

Oooo Kakadu, jak miło, że nie jestem sama. wink
Ja to jestem taki neandertalczyk technologiczny, że nawet konta internetowego nie mam big_smile big_smile big_smile, a co dopiero mówić o kantorze internetowym. smile

#22 2014-11-18 15:03:52

simona1961
Member

ewal8 napisał:

kakadu napisał:

Ja to jestem taki neandertalczyk technologiczny, że nawet konta internetowego nie mam big_smile big_smile big_smile, a co dopiero mówić o kantorze internetowym. smile

Matko kochana, magistry, inzyniery, a z nowoczesnosci nie potrafią korzystać big_smile big_smile  Wstydzcie się dziewczynki!

#23 2014-11-18 15:54:25

ewal8
Member

simona1961 napisał:

ewal8 napisał:

kakadu napisał:

Matko kochana, magistry, inzyniery, a z nowoczesnosci nie potrafią korzystać big_smile big_smile  Wstydzcie się dziewczynki!

Hahahaha, a kto jeszcze niedawno twierdził, że nie kupi sobie telefonu z ekranem dotykowym???  big_smile big_smile big_smile
To dopiero siara bać się smartfonów i stare cegły do ucha przystawiać big_smile big_smile big_smile big_smile
A ja jak z rachunkiem na pocztę lecę, to nie każdy wie, w jakim celu przy okienku staję big_smile big_smile big_smile big_smile

#24 2014-11-18 16:11:14

ST
Member

kakadu napisał:

Masz to samo, co ja miałem lata temu, gdy wchodziły do użytku konta internetowe i możliwość opłacania z nich rachunków.  Też mi się na początku wydawało, że jeśli nie pójdę do okienka na poczcie, nie odstoję kolejki i nie dostanę do ręki pokwitowania na papierze, to pieniądze "ulecą" gdzieś na łączach internetowych, rachunek nadal będzie niezapłacony, a ja pieniędzy nie odzyskam.... ;D big_smile big_smile

#25 2014-11-18 16:43:18

simona1961
Member

ewal8 napisał:

simona1961 napisał:

ewal8 napisał:

Hahahaha, a kto jeszcze niedawno twierdził, że nie kupi sobie telefonu z ekranem dotykowym???  big_smile big_smile big_smile
To dopiero siara bać się smartfonów i stare cegły do ucha przystawiać big_smile big_smile big_smile big_smile
A ja jak z rachunkiem na pocztę lecę, to nie każdy wie, w jakim celu przy okienku staję big_smile big_smile big_smile big_smile

Taaaa, z pewnoscią biegasz tam dla listonosza big_smile big_smile big_smile big_smile
A smartfona sobie nie kupię i już!!!!

#26 2014-11-18 16:45:33

simona1961
Member

ST napisał:

kakadu napisał:

Masz to samo, co ja miałem lata temu, gdy wchodziły do użytku konta internetowe i możliwość opłacania z nich rachunków.  Też mi się na początku wydawało, że jeśli nie pójdę do okienka na poczcie, nie odstoję kolejki i nie dostanę do ręki pokwitowania na papierze, to pieniądze "ulecą" gdzieś na łączach internetowych, rachunek nadal będzie niezapłacony, a ja pieniędzy nie odzyskam.... ;D big_smile big_smile

Oj tam, ja tez kiedyś bałam się korzystać z bankomatu, a jak w moim banku pani proponowała mi konto internetowe, to mało nie zemdlałam big_smile big_smile big_smile
Głupia ci ja byłam i nieoświecona big_smile big_smile big_smile Z postępem trza iść, z postępem, a niektórzy, co to maja prawo jazdy dla picu, niech się jeździć odważą big_smile big_smile big_smile

#27 2014-11-18 17:30:05

DanusiaS
Member

ewal8 napisał:

simona1961 napisał:

ewal8 napisał:

hahaha Ewa smile to tak samo jak byś stała do okienka ..... tylko że to okienko  jest w lapku big_smile (smartfona mam ) tongue

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-11-18 17:31:21)

#28 2014-11-18 18:03:54

copyfield
Member

kakadu napisał:

Tak wygląda "moja strona"  bez logowania oczywiście:)
http://kantor.aliorbank.pl/

#29 2014-11-18 19:16:19

ST
Member

Moja też tak wygląda ! big_smile big_smile big_smile
Teraz to już w ogóle nie ma żadnego problemu!- zakłada się konto w takim banku, który w swojej ofercie ma również Kantor.  W ramach tego konta otwiera się rachunki w takich walutach, jakimi się chcemy posługiwać. Kupno/sprzedaż walut sprowadza się do przelewania pieniędzy pomiędzy swoimi rachunkami!!!
  Dla całkowitej jasności: mamy konto w Alior-Bank-Kantor.  W ramach tego konta mamy rachunek w PLN i drugi w €.  Firma przelewa nam wynagrodzenie w € na rachunek w €. Chcemy zamienić 500€ na PLN (po kursie lepszym od kantorów stacjonarnych i o wiele lepszym od przeliczeń bankowych). Klikamy więc opcje "sprzedaj" i zaznaczamy 500€. Po zatwierdzeniu znika nam z rachunku 500€ a na drugim rachunku (złotowym) pojawia się nam natychmiast równowartość tych 500€ w PLN smile  - PROSTE!!!
  PS: Jeszcze niedawno, gdy banki nie miały kantorów, trzeba było powiązać swoje konto w banku z kontami jakiegoś (wybranego - np. LIDERWALUT) kantoru i przesyłać tam pieniądze do sprzedaży, a potem czekać (max 1dzień roboczy) żeby równowartość (w innej walucie) wróciła na nasze konto.

#30 2014-11-18 19:41:59

simona1961
Member

ST napisał:

Moja też tak wygląda ! big_smile big_smile big_smile
Teraz to już w ogóle nie ma żadnego problemu!- zakłada się konto w takim banku, który w swojej ofercie ma również Kantor.  W ramach tego konta otwiera się rachunki w takich walutach, jakimi się chcemy posługiwać. Kupno/sprzedaż walut sprowadza się do przelewania pieniędzy pomiędzy swoimi rachunkami!!!
  Dla całkowitej jasności: mamy konto w Alior-Bank-Kantor.  W ramach tego konta mamy rachunek w PLN i drugi w €.  Firma przelewa nam wynagrodzenie w € na rachunek w €. Chcemy zamienić 500€ na PLN (po kursie lepszym od kantorów stacjonarnych i o wiele lepszym od przeliczeń bankowych). Klikamy więc opcje "sprzedaj" i zaznaczamy 500€. Po zatwierdzeniu znika nam z rachunku 500€ a na drugim rachunku (złotowym) pojawia się nam natychmiast równowartość tych 500€ w PLN smile  - PROSTE!!!
  PS: Jeszcze niedawno, gdy banki nie miały kantorów, trzeba było powiązać swoje konto w banku z kontami jakiegoś (wybranego - np. LIDERWALUT) kantoru i przesyłać tam pieniądze do sprzedaży, a potem czekać (max 1dzień roboczy) żeby równowartość (w innej walucie) wróciła na nasze konto.

No się tak nie rozpędzaj, nie tak natychmiast. Kilkanaście lub kilkadziesiąt minut trzeba poczekać. Wszystko zalezy kiedy sa księgowane przelewy w danym banku.

#31 2014-11-18 19:53:48

jolki
Member

Dzisiejszy kurs w Aliorbanku
EUR   

4,2030 Sprzedaj
    4,2284 Kup

W moim kantorze
Euro    EUR    4.21    4.23

Wiec  wzbieram moj kantor y czystej kalkulacji. Bo sprzedaje.

#32 2014-11-18 20:07:11

copyfield
Member

jolki napisał:

Dzisiejszy kurs w Aliorbanku
EUR   

4,2030 Sprzedaj
    4,2284 Kup

W moim kantorze
Euro    EUR    4.21    4.23

Wiec  wzbieram moj kantor y czystej kalkulacji. Bo sprzedaje.

Tu nie ma "Dzisiejszego kursu" to się zmienia z SEKUNDY NA SEKUNDĘ. Jak sprzedawałem we wrześniu to było 4,17 i zanim nacisnąłem "Akceptuj" było 4,1643 po paru minutach skoczyło na 4,18

#33 2014-11-18 20:15:21

kakadu
Member

Czyli zaszło małe nieporozumienie.Teraz już rozumiem,jakie kantory macie na myśli.
Natomiast ja myślałam o zupełnie innym czymś-bowiem są rzeczywiście jakieś internetowe kantory-nie wchodziłam w to,nie wiem jak to działa,natomiast nie jest powiazane z bankiem,w którym ma się już konto walutowe.I ja o takim właśnie czymś myślałam.Jest taki-np. nazywa się "cinkciarz"-o ile się nie myle.
Te co wy macie-to sa normalne i bezpieczne.

#34 2014-11-19 07:21:53

copyfield
Member

kakadu napisał:

Czyli zaszło małe nieporozumienie.Teraz już rozumiem,jakie kantory macie na myśli.
Natomiast ja myślałam o zupełnie innym czymś-bowiem są rzeczywiście jakieś internetowe kantory-nie wchodziłam w to,nie wiem jak to działa,natomiast nie jest powiazane z bankiem,w którym ma się już konto walutowe.I ja o takim właśnie czymś myślałam.Jest taki-np. nazywa się "cinkciarz"-o ile się nie myle.

Dokładnie, ale możesz zarejestrować się NA PRZYKŁAD w bankowym kantorze alioru nie mając w nim konta. Możesz być w innym banku i TWÓJ bank podajesz jako głowny do odbioru gotówki, przelewu.....itd

#35 2014-11-19 19:09:01

ST
Member

simona1961 napisał:

....No się tak nie rozpędzaj, nie tak natychmiast. Kilkanaście lub kilkadziesiąt minut trzeba poczekać. Wszystko zalezy kiedy sa księgowane przelewy w danym banku.

Robiłem to już wielokrotnie i zawsze miałem natychmiast!  Tu się nic nie księguje, oba rachunki (w € i PLN) są w ramach jednego, mojego konta. System zdejmuje odpowiednią kwotę z jednego i wkłada odpowiednią kwotę na drugie. To jest natychmiast, bez żadnych "przelewów"  smile

#36 2014-11-19 19:24:18

ST
Member

kakadu napisał:

Dobrze myślałaś!- kantor internetowy, taki jak "cinkciarz", "liderwalut" (z którego ja korzystałem bez problemów) i inne, działają samodzielnie, nie są częścią żadnego banku. Odbywa się to w ten sposób, że ze swojego konta robisz przelew na konto tego kantoru. Po zaksięgowaniu (na to się czeka), kantor odsyła Ci należność na twoje konto. - To tak bardzo w skrócie!!!
  A dokładniej: podajesz najpierw do kantoru swoje numery kont: w PLN i walutowe.  I to jest to "powiązanie" twoich kont bankowych z kantorem internetowym. Równocześnie otrzymujesz numery kont (PLN i walutowe) kantoru. Dopiero jak to zrobisz, możesz sprzedawać i kupować walutę (bo dopiero wtedy zarówno Ty jak i kantor wiecie, na jakie konto wysyłać pieniądze!).

#37 2014-11-19 20:09:38

simona1961
Member

ST napisał:

simona1961 napisał:

....No się tak nie rozpędzaj, nie tak natychmiast. Kilkanaście lub kilkadziesiąt minut trzeba poczekać. Wszystko zalezy kiedy sa księgowane przelewy w danym banku.

Robiłem to już wielokrotnie i zawsze miałem natychmiast!  Tu się nic nie księguje, oba rachunki (w € i PLN) są w ramach jednego, mojego konta. System zdejmuje odpowiednią kwotę z jednego i wkłada odpowiednią kwotę na drugie. To jest natychmiast, bez żadnych "przelewów"  smile

No jesli sprzedajesz walute swojemu bankowi to pewnie ze masz od razu kwote na koncie. Ja korzystam z kantoru internetowego, a nie przewalutowania w swoim banku. :Pieknie to opisałes w poscie do Kakadu bodajze.

#38 2014-11-20 23:00:21

ST
Member

simona1961 napisał:

.... jesli sprzedajesz walute swojemu bankowi to pewnie ze masz od razu kwote na koncie..

Tak się da zrobić oczywiście JEDYNIE w przypadku banków, które mają obsługę kantorową i to w tym bankowym KANTORZE zakłada się konto z różnymi rachunkami. Jest to inne konto niż bankowe. (W innym przypadku szło by to po kursie bankowym, czyli najgorszym z możliwych sad ).

#39 2014-11-21 06:49:09

copyfield
Member

Pewien galimatias powstaje bo trzeba rozróżnić przewalutowanie oraz przelew walutowy.
Te pierwsze jest do kitu - bo złodziejski kurs.
Drugie funkcjonuje normalnie. Mając na koncie obojętnie jakiego banku walutę - możesz korzystać z KANTORU internetowego DOWOLNEGO banku.

#40 2014-11-22 19:58:18

ST
Member

copyfield napisał:

...Mając na koncie obojętnie jakiego banku walutę - możesz korzystać z KANTORU internetowego DOWOLNEGO banku.

Zgadza się, ale jeśli się chce "natychmiast" (po kliknięciu opcji "sprzedaj" od razu należność jest na rachunku), to konto trzeba mieć nie w banku, tylko w KANTORZE należącym do banku smile

#41 2014-11-22 20:50:51

copyfield
Member

ST napisał:

copyfield napisał:

...Mając na koncie obojętnie jakiego banku walutę - możesz korzystać z KANTORU internetowego DOWOLNEGO banku.

Zgadza się, ale jeśli się chce "natychmiast" (po kliknięciu opcji "sprzedaj" od razu należność jest na rachunku), to konto trzeba mieć nie w banku, tylko w KANTORZE należącym do banku smile

DOKLADNIE

#42 2014-11-29 22:36:15

krysia58
Member
Od: Stargard Szczecinski

Ja korzystam z kantoria.pl dwa konta w jednym banku 15 minut trwa cała operacja i naprawde zawsze dobry kurs mają.

#43 2015-04-27 00:09:18

Logan
New member

Korzystałam już z kilku, ale jak najbardziej szczerze polecam Amronet.pl. Szybko, tanio, dodatkowe bonusy, np. program partnerski, w ramach którego trochę "grosza" wpadnie.

#44 2016-12-08 10:40:59

mantra
New member

Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z rankingiem najlepszych kantorów internetowych 2016 http://rankingkantorow.pl/, oraz  z opiniami i recenzją innych użytkowników smile

#45 2017-03-24 06:56:18

jagnak
Member

Ogolnie dobra opcja. Wiele razy korzystałam z takiej możliwości wymiany waluty i faktycznie mozna sporo zaoszczędzić. Trzeba jednak dokladnie porównać sobie poszczególne kantory.

No i.... założyć sobie konto walutowe.Z tego co wiem to jedyne darmowe konto walutowe ma obecnie nest bank. Nie ma tam żadnych opłat. W wielu innych bankach takie konta są bardzo drogie.

Ostatnio edytowany przez jagnak (2017-04-03 06:32:47)

#46 2017-03-24 10:42:57

kasia63
Member

jagnak napisał:

Ogolnie dobra opcja. Wiele razy korzystałam z takiej możliwości wymiany waluty i faktycznie mozna sporo zaoszczędzić. Trzeba jednak dokladnie porównać sobie poszczególne kantory.

No i.... założyć sobie konto walutowe.Z tego co wiem to jedyne darmowe konto walutowe ma obecnie nest bank. Nie ma tam żadnych opłat. W wielu innych bankach takie konta są bardzo drogie.

Nieprawda,mam w ALIOR BANKU całkowicie darmowe  konto walutowe.

#47 2017-03-24 19:43:59

squonk
Member

kasia63 napisał:

Otwarcie i prowadzenie może jest darmowe, ale pobierana jest opłata za wydanie karty i miesięczna za kartę, za przelewy i za wypłatę z bankomatów za granicą i innych niż Alior Bank w Polsce. Zresztą czegoś takiego jak całkowicie darmowe konto to nie ma nigdzie, zawsze za coś się płaci, albo zaczyna płacić po jakimś czasie.

#48 2017-03-24 20:16:29

copyfield
Member

squonk napisał:

kasia63 napisał:

Otwarcie i prowadzenie może jest darmowe, ale pobierana jest opłata za wydanie karty i miesięczna za kartę, za przelewy i za wypłatę z bankomatów za granicą i innych niż Alior Bank w Polsce. Zresztą czegoś takiego jak całkowicie darmowe konto to nie ma nigdzie, zawsze za coś się płaci, albo zaczyna płacić po jakimś czasie.

Także mam w Aliorze od pru lat i nic nie płacę. Karty oczywiście nie brałem. Robię transakcje online

#49 2017-08-28 09:40:42

Kułaka
Member

Może i jestem tradycjonalistką, ale korzystanie z kantorów online mnie nie przekonuje.

#50 2017-11-10 14:53:55

Joanna39
New member

ja polecę dobrykantorpl, jak dla mnie do tej pory najkorzystniej z kursem i bezproblemową obsługą całego procesu

#51 2018-02-02 07:55:46

latinka
Member

Sama również wiele razy korzystałam z kantorów internetowych i faktycznie jest o wiele taniej.J est ich wiele chociaż polecałabym korzystać z tych większych. Dzięki temu bedziecie mieli pewnosć,że wszystko będzie ok. Zresztą we wszystkich takich kantorach mają podobne ceny na wymianę kasy....

Pamiętajcie również o tym, że aby korzystać z takiego kantoru trzeba założyć konto walutowe. Polecam tutaj szczególnie konto w nest banku. Nie dość,że wygodnie się z niego korzysta to jeszcze jest to jedno z niewielu całkowicie darmowych kont internetowych.

Ostatnio edytowany przez latinka (2018-02-14 13:49:01)

#52 2018-02-19 13:20:15

opiekunnestbank
New member

Szanowna Pani, dziękuje za wspomnienie o ofercie konta walutowego Nest Konto Waluta. To konto, w którym otrzymuje się wygodny dostęp do swoich środków z dowolnego miejsca na świecie. Wykonując przelewy krajowe i zagraniczne, wypłacając środki z dowolnych bankomatów i płacąc kartą za darmo, unika się kosztów przewalutowania. Otwarcie i prowadzenie Nest Konto Waluta oraz wydanie i używanie pierwszej karty płatniczej oferujemy za 0 zł. W ramach konta otrzymuje się ponadto Kartę Visa, która dostępna jest w trzech walutach (EUR, GBP, USD) oraz akceptowana niemal na całym świecie (z ograniczoną akceptowalnością w krajach europejskich z lokalnymi systemami płatniczymi). Konto można założyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Szczegóły tego konta znaleźć można na stronie banku: nestbank.pl/indywidualny/konta/nest-konto-waluta.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

#53 2018-11-22 13:04:49

Nadi
New member

Jeśli chodzi o e -kantory, to też miałam mieszane uczucia. Ale teraz wymieniam na Amronet i jestem zadowolona. Mają dobre kursy (lepsze niż w kantorach stacjonarnych) fajny program cash back (oszczędza się na prowizji) no i przede wszystkim kantor faktycznie jest bezpieczny.

Reklama

Stopka forum