Tanie rozmowy telefoniczne z Niemiec do Polski

Witam wszystkich, Mam pytanie do osób, które mogą coś podpowiedzieć w tym temacie - czy ktoś ma sprawdzony sposób na w miarę tanie telefonowanie z Niemiec do Polski? Do tej pory korzystałam z roamingu w Heyah, ale w sumie wychodzi to drogo - w promocji ok...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2012-04-04 12:56:12

nowaopiekunka
New member

Tanie rozmowy telefoniczne z Niemiec do Polski

Witam wszystkich,

Mam pytanie do osób, które mogą coś podpowiedzieć w tym temacie - czy ktoś ma sprawdzony sposób na w miarę tanie telefonowanie z Niemiec do Polski?
Do tej pory korzystałam z roamingu w Heyah, ale w sumie wychodzi to drogo - w promocji ok. 1 zł za minutę połączenia wychodzącego - czy ktoś mógłby polecić coś tańszego?
Z góry dziękuję za pomoc :-)

#2 2012-04-04 13:42:46

kasia63
Member

Re: Tanie rozmowy telefoniczne z Niemiec do Polski

Rozumiem,że pracujesz jako opiekunka w Niemczech.Popros rodzine pacjenta ,zeby w telefonie zrobili opcje COUNRTY FLAT - to kosztuje miesiecznie 3,99euro i do Polski na stacjonarne możesz dzwonic bez ograniczen.Do pozostalych   krajow Unii chyba tez ale nie jestem pewna na 100%.Jesli masz internet to czesc rozmów możesz na Skypie załatwiac,za darmo przeciez całkiem.Ja mam ze sobą polska komorke ale wysylam tylko smsy/w orange/ - 53gr za sms wychodzacy,przychodzacy nic. Nie odbieram jak dzwoni bo sie placi pow.1,70zł!!!!I tez poprosilam o te tania linie do Polski - załozyli bez problemu.Jesli jestes przez agencje to powiedz ze agecja chce miec z toba kontakt.Pozdrawiam.

#3 2012-04-04 13:58:36

nowaopiekunka
New member

Bardzo dziękuję za pomoc i rady - nie wiedziałam o tej opcji Country Flat - porozmawiam na ten temat z rodziną mojej podopiecznej. A czy orientujesz się może, jak tanio dzwonić na komórki? Mam dwie bliskie osoby, do których również chciałabym dzwonić, ale oni mają tylko telefony komórkowe, zaś ta opcja Country Flat dotyczy tylko stacjonarnych... ps. Dostępu do internetu niestety tam nie ma, aby korzystać ze Skype...

Ostatnio edytowany przez nowaopiekunka (2012-04-04 13:59:34)

#4 2012-04-04 14:41:25

krysta63
Member

Używaj prefiksow.np 01067 potem na Pl 0048......ten prefix jest najtanszy.koszt na polska komorka z tel stacjonarnego w Niemczech to  troche ponad 5 centow za min

#5 2012-04-04 17:45:44

kasia63
Member

nowa opiekunka - a masz swojego laptopa?jak masz to niech ci kupia net np w Aldim -39,90 jednorazowo plus doladowanie na 30 dni-10euro.Tylko musisz miec kogos kto ci zainstaluje,wszystkie komendy oczywiscie po niem i jeszcze na infolinie trzeba dzwonic,hula w miare przyzwoicie.Jest jeszcze mozliwosc zrobienia stalewgo łacza - ale to chyba im drozej wychodz,cos ok 38euro/mc.dlatego ja mam ten mobilny net -zainstalowal mi znajomy rodziny pacjenta.Nt polaczen komorkowych nie moge ci niestety pomoc -jak juz pisalalm nie korzystam.Ale sie na pewno znajdzie ktos na forum oblatany w temacie.

#6 2012-04-04 17:51:52

kasia63
Member

A w ogole,dziewczyny i chlopaki -przeciez w dzisiejszych czasach dostep do netu i telefonu to oczywisty standard - domagajmy sie tego!!!!Jestesmy  daleko od bliskich,czesto dlugo - musimy miec komfort kontaktu!!!!!Czesc siedzi cicho,kombinuje jakby tu najtaniej zamiast zadzac oczywistych oczywistosci.Nauczmy naszych parcodawców ,że tak powinno byc.

#7 2012-04-04 19:04:08

jakniew
Member

Kasia, poruszyłaś problem o jakim ja już dawno myślałam. Rodzina raczej u dziadków nie zdecyduje się na założenie stałego  bo to wymaga umowy z operatorem , a wiadomo że bywa tak iż babcia czy dziadek jest, a może ich w każdej chwili nie być. Masz rację, że firmy kierujące nas do pracy powinny zadbać o to, aby było to standardem i przynajmniej rodzina zakupiłaby ten stick w Aldim wraz z kartą. Takim standardem jak telefon, chociaż są rodziny które patrzą krzywym okiem kiedy za często się z niego korzysta, a bywa też że żądają zapłaty za nasze połączenia. Nic nie da tutaj na forum krzyk, aby firmy nam tą sprawę załatwiły, każda z nas niestety musi sama się tego domagać, ale im więcej będzie takich domagających się opiekunek w danej firmie może to odnieść skutek.

#8 2012-04-04 19:49:06

kasia63
Member

jakniew - ja w agencji od razu zaznaczylam ze musze miec obie te rzeczy i agencja do rodziny jeszcze przed wyjazdem zglosila i jest!!!!!!!Chodzi o to zeby sie nie bac walczyc o swoje!!!!!!Gdyby mi kazali placic za telefon to chyba peklabym ze smiechu.Niemcy i tak sporo oczedzaja zatrudniajac polskie opiekunki - niemiecka bierze ok 4000 euro podobno,ale nie wiem czy to plotka czy fakt.

#9 2012-04-05 09:24:46

jakniew
Member

Kasia63

Niemieckim opiekunkom w zachodnich landach muszą płacić 8,50 euro na godzinę a we wschodnich 7,50 euro. Ile to wynosi miesięcznie ławo policzyć, a sumy jakie nam są oferowane wiadomo, że bardzo się różnią od niemieckich płac. Niecertyfikowane opiekunki, tak jak w ogromnej większości my nie możemy być w Niemczech rejestrowane jako opiekunki, bo według niemieckiego prawa nie posiadamy wymagnych przez kwalifikacji to po pierwsze, Niemcy ze względy na wysokie koszty nie chcą zatrudniać niemieckich opiekunek, wolą nas jako tańszą siłę do pracy i aby uniknąć problemów, jesteśmy rejestrowane w Niemczech jako pomoce domowe, gdzie nie są płace regulowane, ani nie ma przez rząd niemiecki wyznaczonej płacy minimalnej dla pomocy domowych. Co do naszych wymagań w sprawie łączności z naszymi rodzinami w Polsce, bardzo dużo zależy od naszych pośredników i ich dobrej woli wobec nas. Z moją firmą było tak, że kiedy poruszyłam tą sprawę to owszem, pomogli tylko w przekazaniu rodzinie, że chcę mieć internet no i skończyło się na tym, że owszem ale za moje pieniądze zakupili stick w Aldim i mi zainstalowali do komputera, a potem co miesiąc z kieszonkowego ( aż 50 euro!!! hahaha ) potrącali mi 15 na załadowanie karty. W umowie miałam też zaznaczone, że za korzystanie przeze mnie z telefonu mam także zwracać pieniądze. Tak więc wygląda rzeczywistość w niektórych miejscach i z niektórymi firmami. Nam zależy na tym aby zarabiać, a im aby jak najmniej nam za pracę dać. Kto wygrywa? oczywiście ten co płaci, a my jesteśmy tym lepsze im mniej się dla siebie domagamy.

#10 2012-04-05 10:25:11

ella
Member

mozemy chciec i rzadac duzo.i oczywiscie nie dawac sie!!!.ale w wielu przypadkach jest to tylko "pobozne zyczenie"bo jesli rodzina sie nie zgodzi to nic nie wskuramy ani my,ani agencja.za internet place sobie sama ,bo jak tu przyszlam takie juz byly warunki ustalone wczesniej z poprzednią opiekuncą,stacjonarnego nie ma bo wlasnie ta sama  opiekunka naciagla taki rachunek dzwoniac do meza do holandi i telefon rodzina odciela..i po krzyku!!! i co wy na to?agencja zaznaczyla jaka jest sytuacja i juz.."biore ta prace albo nie"?i konsekwencje ludzkiej glupoty ponosza inni.wiec niestety nie ma na to regoly ,my moze chcec i zadac..ale skutki tego co osiagniemy to niestety tylko dobra wola rodzin ktore nas zatrudniaja.niestety.

#11 2012-04-05 10:36:06

nowaopiekunka
New member

No wlasnie u mnie jest tak, ze opiekunka, ktora ja podmieniam, mocno naciaga rodzine na rozmowach telefonicznych - podobno dzwoni bardzo duzo i dlugo, za co niestety ona dostaje nagany od rodziny, ja chce tego uniknac, tych nieprzyjemnych slow i wypominania (poniewaz poza tym tematem, rodzina jest mila i moja praca jest przez nich doceniana), dlatego wlasnie sama rozgladam sie za najlepszymi i najtanszymi mozliwosciami rozmow, na internet nie mam co liczyc, dlatego porozmawiam z nimi o opcji Country Flat na stacjonarne, a sama dodatkowo musze poszukac jeszcze jakies dobrej opcji, aby dzwonic na telefony komorkowe z Niemiec do Polski... Nie wiedzialam tez o tych prefiksach, bardzo dziekuje za podpowiedz :-)

#12 2012-04-05 10:56:51

Kamilakoz
Member

Najlepiej korzystać ze skajpa. Wiem, ze nie jest to technicznie proste, ale można zadzwonić telefonem i się umówić na rozmowę na skajpie na daną godzinę.

#13 2012-04-05 12:07:06

kasia63
Member

ella - no wlasnie ,z opowiadan kolezanki to znam,jej zmienniczka naciagnela na komorkowe w polsce i babka telefonu z reki nie wypuszcza -do tego stopnia ze nawet jak do kolezanki dzwonia to sie wscieka ze nie rozmawia po niemiecku!!!!Przechlapane.Netu tez nie ma bo nie i juz.Ja mam szczescie bo jestem w tej rodzinie jako 1sza opiekunka i co agencja wymaga to oni sie dostosowuja.Nawet w kuchni lezy apteczka 1szej pomocy!!!!!!.Pierwsze doladowanie mi sami oplacili - drugie jest od 11.o4,ciekawam czy oplaca tez?
Wracajac do telefonowania - nie robmy kolezankom swinstwa ,bo same na tym stracimy nastepnym razem

#14 2012-04-05 13:13:20

jakniew
Member

ella napisał:

mozemy chciec i rzadac duzo.i oczywiscie nie dawac sie!!!.ale w wielu przypadkach jest to tylko "pobozne zyczenie"bo jesli rodzina sie nie zgodzi to nic nie wskuramy ani my,ani agencja.za internet place sobie sama ,bo jak tu przyszlam takie juz byly warunki ustalone wczesniej z poprzednią opiekuncą,stacjonarnego nie ma bo wlasnie ta sama  opiekunka naciagla taki rachunek dzwoniac do meza do holandi i telefon rodzina odciela..i po krzyku!!! i co wy na to?agencja zaznaczyla jaka jest sytuacja i juz.."biore ta prace albo nie"?i konsekwencje ludzkiej glupoty ponosza inni.wiec niestety nie ma na to regoly ,my moze chcec i zadac..ale skutki tego co osiagniemy to niestety tylko dobra wola rodzin ktore nas zatrudniaja.niestety.

ella masz dużo racji, ale gdyby firmy zadbały o dostęp opiekunek do internetu i potraktowały to jako standard tak, jak dostęp do łazienki, korzystanie z kuchni poza obowiązkowymi czynnościami, poinformowały rodzinę o opcji z tanich rozmów telefonicznych, czy też nawet jako standard uzgodnienie z rodziną limitu , czyli do wysokości pewnej kwoty korzystania z telefonu ileż by to uprościło sprawę i nie byłoby nieporozumień. Opiekunki dla zdrowia psychicznego i spokojnego wypełniania obowiązku musi mieć przecież kontakt z rodziną! Dlaczego te sprawy pozostawia się do załatwiania opiekunkom z rodzinami? Co do mnie, to porozumiałam się z rodziną, że sama opłacę sobie internet a w zamian mogłam dzwonić do rodziny mieszkającej w Niemczech. Oczywiście nie nadużywałam tej możliwości i w ciągu miesiąca dzwoniłam góra 3 razy. Przede mną opiekunka nawydzwaniała co miesiąc do Polski na ok 100 euro, rodzina pokazała mi nawet z tego okresu rachunki za telefon co zaważyło na tym iż z niej zrezygnowali.  Poza tym masz ella rację pisząc, że wszystko zależy od woli samej rodziny.

#15 2012-04-05 14:59:20

ella
Member

jakniew napisał:

ella napisał:

ella masz dużo racji, ale gdyby firmy zadbały o dostęp opiekunek do internetu i potraktowały to jako standard tak, jak dostęp do łazienki, korzystanie z kuchni poza obowiązkowymi czynnościami, poinformowały rodzinę o opcji z tanich rozmów telefonicznych, czy też nawet jako standard uzgodnienie z rodziną limitu , czyli do wysokości pewnej kwoty korzystania z telefonu ileż by to uprościło sprawę i nie byłoby nieporozumień. Opiekunki dla zdrowia psychicznego i spokojnego wypełniania obowiązku musi mieć przecież kontakt z rodziną! Dlaczego te sprawy pozostawia się do załatwiania opiekunkom z rodzinami? Co do mnie, to porozumiałam się z rodziną, że sama opłacę sobie internet a w zamian mogłam dzwonić do rodziny mieszkającej w Niemczech. Oczywiście nie nadużywałam tej możliwości i w ciągu miesiąca dzwoniłam góra 3 razy. Przede mną opiekunka nawydzwaniała co miesiąc do Polski na ok 100 euro, rodzina pokazała mi nawet z tego okresu rachunki za telefon co zaważyło na tym iż z niej zrezygnowali.  Poza tym masz ella rację pisząc, że wszystko zależy od woli samej rodziny.

masz 100% racje..to powinna byc standardem wlasnie ze wzgledu na lepsze samopoczucie psychiczne opiekunki,a to sie automatycznie przeklada na lepsza prace,dobre samopoczucie w pracy to potega:)oby to zrozumieli i niemcy i niektorzy posrednicy, ze to nie sa nasze fanaberiei warto zainwestowac w to.a korzysci sa obopolne,dla wszystkich stron.moze doczekamy tego..zycze nam tego nam wszystkim:)

#16 2012-04-05 15:16:03

jakniew
Member

Myślę, że doczekamy ale tylko wtedy, kiedy każda z nas będzie się tego domagać w firmie, wiadomo że skoro ktoś się o coś nie domaga, to widocznie tego czegoś nie potrzebuje:)

#17 2012-04-05 22:22:38

jakniew
Member

I to jest właśnie to, co powinno zostać uregulowane a nie jak to jest do tej pory: wolna amerykanka:

http://www.senioport.com/pl/node/2030

#18 2012-04-06 09:26:45

Kamilakoz
Member

40 godzinny tydzień pracy? Czyli każdy podopieczny musiałby zatrudniać 3 opiekunki pracujące przy nim na zmiany? Czy dobrze zrozumiałam?

#19 2012-04-07 09:20:40

jakniew
Member

Niekoniecznie. Wystarczy wziąć pod uwagę naliczanie nadgodzin i w razie konieczności nocnych dyżurów. Wystarczy jedna opiekunka.

#20 2012-04-08 11:36:25

kzuza5
Member

Ja kupiłam kartę sim turecką za 20euro działa 1 miesiac: internet,sms tylko nie wiem jak rozmowy bo mam netbooka z orange

#21 2012-05-30 14:18:11

kotek85
New member

Dziewczyny wiecie może jak załatwić sobie internet bezprzewodowy w Niemczech ? Laptopa mam swojego ale zawsze tam gdzie jadę to nie ma internetu ;/

#22 2012-05-30 15:54:32

kasia63
Member

kotek  -poczytaj wczesniejsze posty  -znajdziesz tam info nt netu

#23 2012-05-30 17:10:58

bernadeta
Member

Polecam na rozmowy do Polski na st karte blauword, minuta chyba 5 centow, mozna tez wykupic 500 minut z a9 euro.

#24 2012-06-01 10:05:35

kotek85
New member

bernadeta - a gdzie kartę blauword można kupić ?

#25 2012-06-01 10:18:00

bernadeta
Member

ja kupilam w kawiarence internetowej, ale tez mozna zamowic z internetu, 3 lata temu placilam 9,9 za karte i bylo chyba 9 euro do wygadania, troche oszukuja? na rozliczeniu, czasem "znika" troche euro z konta , ale tak nie narzekam.

#26 2012-06-01 10:19:04

bernadeta
Member

Blauworld, wypadlo mi to L

#27 2013-02-21 10:27:18

czwartek
New member

Polecam bardzo fajny sposób, telefonia halonet. Na polskie numery stacjonarne płacicie tylko 7 groszy, zresztą na niemieckie też.
Sprawa jest prosta jeśli macie stałe łącze internetowe, ale jeśli takiego nie posiadacie to można również korzystać z darmowego Wi-Fi (w każdym MCdonaldzie i wielu restauracjach, hotelach jest często za darmo). Można dzwonić z tabletu, z telefonu komórkowego, z laptopa, możliwości jest całe mnóstwo.
Ja korzystam z tabletu i laptopa i jeśli sygnał internetowy jest w porządku to rozmowy przebiegają bez zakłóceń. Tutaj http://www.halonet.pl/pomoc/krok-po-kroku/ jest to bardzo przystępnie wytłumaczone. Konto zakłada się za darmo i jak się rejestruje to dają 5 minut na testy. Nie ma abonamentu! Więc jeśli coś będzie nie tak, to po testach można zrezygnować.

#28 2013-04-18 00:36:29

Matylda Kwiatkowska
Member

W Halonet minuta do Polski na stacjonarne kosztuje 0,07 zł a na komórki 0,24 zł
http://www.halonet.pl/cennik/
natomiast w Skypie jeśli komuś tak zależy na stacjonarnych, abonament "Polska — bez ograniczeń" kosztuje 22,99 zł miesięcznie
http://www.skype.com/pl/rates/
Zapłacić te 22,99 zł na miesiąc i można gadać na stacjonarki w Polsce bez ograniczeń (oczywiście dobrze byłoby mieć zainstalowany Skype w komórce bo komputera się do kawiarni przecież nie zabierze zresztą nie każdy też wyjeżdżając do Niemiec do pracy na miesiąc czy dwa zabiera ze sobą laptopa). Za 22,99 zł na miesiąc możesz w Halonecie rozmawiać 5,5 godziny czyli 11 minut dziennie a w Skypie bez ograniczeń, więc co się bardziej opłaca? Natomiast jeśli chodzi o dzwonienie na polskie komórki to polecam komunikator na komórki Viber lub oczywiście tradycyjnie Skype. Warunkiem jest że osoba do której dzwonimy też musi mieć ten komunikator zainstalowany w komórce. Wtedy połączenia odbywają się zupełnie za darmo (trzeba mieć pakiet internetowy w komórce bądź znajdować się w sieci wi-fi lub hotspocie).
Tak że moje zdanie jest takie: na stacjonarki abonament Skype za 22,99 zł a na komórki Viber i dzwonienie za darmo bądź też - jeśli ktoś naprawdę dużo dzwoni na polskie komórki tak jak ja - abonament Skype "Polska Połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi" za 114,99 zł miesięcznie (który mam i sprawuje się super).
Muszę dodać w tym miejscu że różnica między Skype'm a Viberem w komórce polega na tym że Viber jest dużo lżejszy niż Skype i nigdy się nie wyłącza. A to oznacza że przez Vibera jesteśmy zawsze osiągalni i każdy może zawsze do nas zadzwonić ( kto posiada również Vibera). Natomiast wyższość Skype'a polega na tym że można go zainstalować na wszystkie komórki, natomiast Vibera z możliwością rozmów tylko na Samsungi i iPhony (na Nokie jest wersja tylko do pisania). Tak że ludziska kupujta Samsungi, instalujta Vibera i gadajta za darmo. Tego Wam oczywiście nikt nie powie bo dla operatorów komórkowych to koniec:
"Skype po latach hegemonii na rynku usług VoIP doczekał się godnego konkurenta, jakim jest Viber ze 140 milionami użytkowników. Co jednak bardziej znamienne to fakt, że każdego dnia około 400 tysięcy nowych użytkowników zaczyna używać tej aplikacji."
Źródło:
http://www.spidersweb.pl/2013/02/skype-viber.html
"Przez Skypa operatorzy nie chcą sprzedawać WP"
Źródło:
http://forum.windows-phone.pl/threads/3 … a%C4%87-WP
"Jedna z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji mobilnej [mowa o WhatsApp] często oskarżana jest o to, że wpływa na niższe zyski operatorów. Użytkownicy, zamiast wysyłania standardowych SMS-ów, przesyłają po prostu wiadomości przez sieć."
Źródło:
http://di.com.pl/news/44596,0,WhatsApp_ … lnych.html
"Viber rozwija się jak szalony!"
Źródło:
http://antyweb.pl/viber-rozwija-sie-jak … AntyWeb%29

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-04-18 01:14:53)

#29 2013-04-18 01:22:56

pfleger
Member

Matylda Kwiatkowska napisał:

W Halonet minuta do Polski na stacjonarne kosztuje 0,07 zł a na komórki 0,24 zł
http://www.halonet.pl/cennik/
natomiast w Skypie...

A Pani znowu to samo...

#30 2013-04-20 08:15:57

Matylda Kwiatkowska
Member

Niekoniecznie. Mam też coś extra:
"Rusza nowy e-operator Muff.pl"
Źródło:
http://media2.pl/telekomunikacja/97712- … rkami.html
Tu ich ceny:
http://muff.pl/cennik
Plusem jest menu w języku polskim, prostota i szybkość obsługi. Oraz to że Muff zabiera w telefonie tylko 1MB a Skype dla porównania 15MB (przez to działa wolniej, czasem się zawiesza i wyłącza, a Muff nie):
http://www.htcforum.pl/showthread.php/1 … m%C3%B3rki
Jakość rozmów to nie wiem (jeszcze). Oraz plusem w porównaniu do innych operatorów VoIP jest to, że nie ma obowiązku posiadania numeru, a co za tym idzie - jego opłacania. W Skypie też tak jest, chcesz numer to nie ma problemu, nie chcesz - to też nie ma. Natomiast z tego co wiem u wszystkich innych operatorów VoIP trzeba wziąć numer i za niego płacić, innego wyjścia nie ma, bo inaczej nie będzie rejestracji. Muff daje numer na miesiąc a po miesiącu jak się go nie wykupi to jak się do kogoś dzwoni pokazuje się brak numeru. Ceny też mają w porządku. Przykładowo za 1 zł rozmawiasz na polskie stacjonarne 25 minut.
Najlepsze jest to że nie trzeba być wybitnie utalentowanym żeby z niego korzystać (jak na przykład przy IPCall - tragedia!). Obsługa w Muff jest prosta jak dla małego dziecka, i po polsku. W zasadzie są tylko 3 możliwości: wybrać numer, historia albo kontakty.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-04-20 10:53:29)

#31 2013-04-20 19:10:08

Walter61
Member

krysta63 napisał:

Używaj prefiksow.np 01067 potem na Pl 0048......ten prefix jest najtanszy.koszt na polska komorka z tel stacjonarnego w Niemczech to  troche ponad 5 centow za min

Prefiksy sie zmieniają, trzeba od czasu do czasu sprawdzać.

tariftip.de

np. teraz nr 01040 za 0,69ct

http://www.tariftip.de/festnetz.html

#32 2013-04-20 19:11:21

Walter61
Member

czwartek napisał:

Polecam bardzo fajny sposób, telefonia halonet. Na polskie numery stacjonarne płacicie tylko 7 groszy, zresztą na niemieckie też.
Sprawa jest prosta jeśli macie stałe łącze internetowe, ale jeśli takiego nie posiadacie to można również korzystać z darmowego Wi-Fi (w każdym MCdonaldzie i wielu restauracjach, hotelach jest często za darmo). Można dzwonić z tabletu, z telefonu komórkowego, z laptopa, możliwości jest całe mnóstwo.
Ja korzystam z tabletu i laptopa i jeśli sygnał internetowy jest w porządku to rozmowy przebiegają bez zakłóceń. Tutaj http://www.halonet.pl/pomoc/krok-po-kroku/ jest to bardzo przystępnie wytłumaczone. Konto zakłada się za darmo i jak się rejestruje to dają 5 minut na testy. Nie ma abonamentu! Więc jeśli coś będzie nie tak, to po testach można zrezygnować.

podobno Lebara najtańsza smile

#33 2013-04-23 13:22:24

Matylda Kwiatkowska
Member

A zresztą HaloNeta nie ma na komórkę a to chyba chodzi o mobilność w tym wszystkim a nie o to żeby się cofać 10 lat wstecz.

Muff przetestowany, jakość rozmów: SUPER. Ja nie wiem jak to możliwe że taka malutka polska firma Muff która dopiero co powstała (chyba 5 miesięcy temu), ma jakość połączenia tysiąc razy lepszą niż Skype na Androidzie (ze Skype'a na Nokii 808 również korzystam i działa trochę lepiej). Sama tego nie rozumiem. Jestem w szoku. Zawsze byłam fanką Skype'a ale teraz to już sama nie wiem, Muff mnie powalił z nóg. I to na wolnym internecie z Aldika. Jeszcze go przetestuję na lejku bo lada dzień mi się moje 5GB skończą. Ale na przykład na lejku o Skypie mogę zapomnieć, a to jest zazwyczaj zawsze ostatni tydzień w miesiącu.

EasyCALL też przetestowany - nie polecam. Chciałam wczoraj doładować konto - nawet tego nie idzie zrobić. Numer 777 (kontakt) nie działa. Strasznie problemowy operator. Jakość rozmów to nie wiem bo do tego nie doszłam i już raczej nie dojdę, na razie mam dość.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-04-26 16:52:49)

#34 2013-05-23 11:15:39

czwartek
New member

A zresztą HaloNeta nie ma na komórkę a to chyba chodzi o mobilność w tym wszystkim a nie o to żeby się cofać 10 lat wstecz.

Halonet też jest i na komórkę i na tablet. Przykład - dla systemu android z halonet można dzwonić przy użyciu programu CSipSimple. Program jest darmowy i bardzo chwalony przez użytkowników. Ja jestem jednym z nich. A to, ze muff ma swój program na temat którego np. na google play (skąd sie go ściąga) są rożne zarówno pozytywne i negatywne opinie, nie stanowi różnicy, oprócz pewnie jednego czy dwóch pól (czyli 10 sekund pracy) mniej do wypełnienia. W pigułce jak omijać roaming: http://www.halonet.pl/promocje/dzwon-bez-roamingu/

Jakość rozmów to nie wiem (jeszcze). Oraz plusem w porównaniu do innych operatorów VoIP jest to, że nie ma obowiązku posiadania numeru, a co za tym idzie - jego opłacania.

Ło matko...w halonet też nie trzeba mieć numeru i można dzwonić. Numer się jednak czasem przydaje. A wydatek jest faktycznie ogromny bo 1 zł za rok smilehttp://www.halonet.pl/pomoc/numer/

Matyldo jeśli chcesz tu uchodzić za eksperta to proszę weryfikuj dokładnie podawane przez Ciebie informacje, albo po prostu nie pisz o czymś, że jest to pewnik jeśli takowym on nie jest. I muff i halonet uważam za dobre rozwiązania. Wybrałem halonet bo jest po prostu dłużej na rynku i dlatego jest pewniejszy jak dla mnie.

Reklama