agencja pracy w Polsce wysylajaca ludzi do Niemiec

Witam zostalam oszukana przez firme BMS adomat w szczecinie,nie polecam absolutnie w poniedzialek ide do inspekcji pracy bede musiala sie sadzic, moj mail bgarncarek@wp...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2012-03-10 13:50:39

beata25
New member

agencja pracy w Polsce wysylajaca ludzi do Niemiec

Witam zostalam oszukana przez firme BMS adomat w szczecinie,nie polecam absolutnie w poniedzialek ide do inspekcji pracy bede musiala sie sadzic, moj mail bgarncarek@wp.pl

#2 2012-04-03 19:59:35

wampirek
Member
Od: slaskie

Re: agencja pracy w Polsce wysylajaca ludzi do Niemiec

czy wygralas z Nimi?

#3 2012-04-04 09:51:51

Kamilakoz
Member

Chyba za wcześnie jeszcze by coś wiedzieć. Zobacz kiedy koleżanka założyła temat.

#4 2012-04-05 22:50:36

jakniew
Member

#5 2012-04-06 09:28:02

Barbara45
Member

jakniew napisał:

Ciekawy artykuł. Co Wy na to?

http://www.dps.pl/domy/index.php?rob=swiat&id=495

Ten Artykuł ma już kilka lat ale nadal jak najbardziej aktualny. Poszukałam w internecie i znalazłam stronę od agencji Wernera Huptas

http://www.pflegefachkraefte.de/polski.html

#6 2012-04-06 16:14:13

Dorcia2
Member

Barbara45 napisał:

jakniew napisał:

Ciekawy artykuł. Co Wy na to?

http://www.dps.pl/domy/index.php?rob=swiat&id=495

Ten Artykuł ma już kilka lat ale nadal jak najbardziej aktualny. Poszukałam w internecie i znalazłam stronę od agencji Wernera Huptas

http://www.pflegefachkraefte.de/polski.html

A może ktoś z tej firmy już wyjeżdżał to może coś więcej nam naświetlić.....Może zadzwonię ,bo teraz jestem w Niemczech. Ciekawe czy ktoś się wypowie?

#7 2012-04-08 22:32:19

jakniew
Member

#8 2012-04-09 08:20:47

ella
Member

artykul jest z 11 lipaca 2011..a do tej pory widzialam tylko 2 komentarze..a co nawazniejsze w tak cennych informacjach dla nas jako opiekunek nie ma numeru telefonu.wlasnie o niego porprosilam w komentarzu.ale watpie zeby był jakikolwiek odzew:((trzeba bedzie szukac na wlasna rekę..artykol ciekawy,obiecujacy i pelen nadzieji...ale co dalej?oby zrobili z tym porzadek.mozliwe ze kiedys bedzie to zaltwione.bo wychodza im z niemiec duuuuze pieniadze od ktorych nie sa odprowadzane podatki w niemczech a rzad i panstwo na tym traci i to duzo..wiedz chyba tylko z tego powodu zaczna dzialac i oby to zrobili w jak najkrotszym czasie.jest nadzieja dziewczyny..ale czy my doczekamy tych czasow?

#9 2012-04-09 09:27:20

Barbara45
Member

Pflegeeinrichtungen

Gabriele Feld-Fritz
Tel.: 030/6956-1860
e-Mail: gabriele.feld-fritz@verdi.de

Verdi to związek zawodowy w Niemczech tak jak w Polsce Solidarność itp.
Tak się składa że ja też do Verdi należę smile
Pozdrawiam

#10 2012-04-09 10:01:31

ella
Member

big_smilebig_smile,basia ja po cichu mialam nadzieje ze bedziesz wiedziec,ale juz nie chcialm cie meczyc,bo po kazda informacje do "basi"smile))..ale super ze napisalas..dzieki stokrotne.

#11 2012-04-09 12:31:38

jakniew
Member

#12 2012-04-10 10:32:14

jakniew
Member

Znalazłam kolejną i zwięzłą informację na temat zatrudniania opiekunek w Niemczech przez pośredniczące agencje w Polsce. Dlaczego nie otrzymujemy minimalnej płacy jaka obowiązuje w Niemczech? To jasne, nasze zatrudnienie w Niemczech jest legalne, ponieważ tam jesteśmy rejestrowane jako pomoce domowe gdzie nie obowiązuje płaca minimalna. Proszę bardzo, zgadzam się na pracę jako pomoc skoro nie mam według prawa niemieckiego kwalifikacji jako opiekunka do osób starszych. Dlaczego więc agencje wprowadzają nas w błąd? Czyż nie lepiej byłoby jasno określić, że nie możecie panie być oficjalnie w  Niemczech zatrudnione jako opiekunki z braku kwalifikacji obowiązujących w Niemczech i nie wg tego prawa nie obowiązuje zapłata w minimalnej stawce 8,50 euro/h ( w zachodnich landach ) i 7,50 euro/h (we wschodnich ). Mimo tego pracodawca użytkownik do którego jesteśmy skierowani ustala z polskim pośrednikiem płacę dla nas. Z kolei pośrednicy w Polsce ustalają własne widełki płac i własne regulacje tylko po to, aby z płacy przeznaczonej dla nas przez pracodawcę użytkownika ukroić dla siebie jak najwięcej. Nawet jak w moim przypadku do ustalania niebotycznie wysokich kar za wyjawnienie pracodawcy użytkownikowi jakie pieniądze za naszą pracę wypłaca agencja.

Nam oczywiście bardzo zależy na tej pracy bo jest to bardzo często jedyne źródło utrzymania siebie i swojej rodziny ale dlaczego nas agencje oszukują umowami o pracę jako opiekunka gdy w rzeczywistości jesteśmy rejestrowane jako pomoce domowe ?

Wklejam poniżej dotyczący nas fragment artykułu

Prawo do minimalnego wynagrodzenia mają pracownicy z Polski pracujący w Niemczech bez względu na posiadane przez nich kwalifikacje i bez względu na to, gdzie pracodawca prowadzi działalność – w kraju czy za granicą. Płaca minimalna nie obowiązuje natomiast osób uczących się, praktykantów i pomocy domowych.

Pracodawca ma obowiązek stosować minimalne stawki wynagrodzenia w odniesieniu do pracowników sprawujących nad osobami starszymi niezbędną opiekę podstawową, w szczególności obejmującą wszystkie czynności dotyczące higieny ciała, przygotowania i podania posiłków, towarzyszenia przy poruszaniu się i wyjściach do toalety, pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu. Zatem o przyznaniu stawki minimalnej nie decyduje nazwa zawodu, lecz faktycznie wykonywane czynności.

Często w praktyce, aby nie stosować przepisów o minimalnym wynagrodzeniu, pracodawcy zmieniają nazwę stanowiska pracy z „opiekunka osoby starszej” na „pomoc domową”, która nie jest objęta minimalną stawką. Ponadto po wprowadzeniu stawek minimalnych niektóre firmy wymagały od rodzin korzystających z usług jej pracowników pisemnego oświadczenia, że opiekunki, które u nich pracują, nie pielęgnują, tylko pomagają w gospodarstwie domowym. Powyższe praktyki są nielegalne i zagrożone sankcjami przewidzianymi przez prawo.

Źródło: kadry.infor.pl

#13 2012-04-10 12:45:36

ella
Member

i jakie wnoski?????????????..dziewczyny,powiem wam jedno..im wiecej czytam tego,tym bardziej jestem glupia!!!!!....okazuje sie ze nasza praca to jeden wielki kant i przekret!!!!!!!!!!!!!Bozeee..ty widzisz i nie grzmisz:(((

#14 2012-04-10 13:50:04

jakniew
Member

ella, nie nasza jest kantem i przekrętem, my pracujemy solidnie , czego świadectwem jest zadowolenie rodzin niemieckich i podopiecznych.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2012-04-10 13:53:38)

#15 2012-04-10 14:46:27

ella
Member

jakniew napisał:

ella, nie nasza jest kantem i przekrętem, my pracujemy solidnie , czego świadectwem jest zadowolenie rodzin niemieckich i podopiecznych.

tak jakniewe..mialam na mysli te agencje i ich hasła .."legalna praca".praca opiekunki osob starszych!!!!dlaczego nie napisza wprost;/;/..zatrudnimy pomoce domowe!no to jest jakias parodia...albo lepiej tragedia z komedia.zatrudniaja nas jako opiekunki,z tym ze nie mozemy pracowac jako opiekunki bo nie mamy odpowiedznich kfalifikacji...ale przy zatrudnieniu najczestrze pytanie jakie pada to"czy ma pani doswiadczenie w opiece"...a potem i tak wykonujemy prace opiekunek ,ktorej nie mozemy wykonywac bo jest to nie zgodne z prawem w niemczech..ale zarobki mamy jako pomoce domowe!!!!!!!!!!!!!!czy o czym zapomnialam?????????

#16 2012-04-10 15:10:06

jakniew
Member

Wynagrodzenie dla pośrednika nie może wynieść więcej niż 2.000 euro, a przy pośrednictwie dla opiekunek nie więcej niż 150 euro. Umowa przewi -dująca wynagrodzenie dla pośrednika wyższe niż ustalone limity jest z mocy prawa nie ważna!

Taki jest prawny limit dla agencji w Niemczech. Ten tekst wzięłam z poradnika dla osób wyjeżdżających do pracy w Niemczech opracowanego przez:

Poradnik przygotowany do publikacji przez
Państwową Inspekcję Pracy – Główny Inspektorat Pracy
Warszawa

Teraz pytanie, czy ten limit dotyczy też polskich pośredników.

#17 2012-09-25 12:36:10

Danuta48
New member

Do firmy BMS Adomat trafiłam poprzez przypadkowo poznaną panią, która z powodzeniem pracuje tam od kilku lat. Jestem kobietą po czterdziestce, z dużym doświadczeniem przy opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Współpraca z firmą układa mi się dobrze. Kontrakty, które podpisuję zgadzają się z rzeczywistością. Jest rzeczą naturalną, że osoby starsze chorują przez co w trakcie trwania kontraktu zmienia się zakres obowiązków. W tej pracy nie ma czegoś takiego jak 8 godzinny dzien pracy ponieważ chory na ogół wymaga całodobowiej opieki ze względu na ciągle zmieniający się stan zdrowia. Jest to praca wymagająca cierpliwości i zaangażowania. Trzeba lubić pomagać i angażować się całym sercem. Bywaj dni kiedy jest lżej, a bywaja też dni kiedy trzeba poświęcić choremu więcej uwagi. Z mojego wieloletniego doświadczenia kiedy pracowałam na zmiane z osobami w moim wieku i bardzo młodymi (np. dziewczyna 23 lata) mogę stwierdzić, że rodziny szybko rezygnowały z młodych dziewczyn ponieważ nie dawały sobie rady z toaletą osoby chorej i obowiązkami domowymi (np. gotowaniem) co w tej pracy jest podstawą. Mile widzianę są podstawowe wiadomości z medycyny, aby móc odpowiednio zareagować kiedy np. chory ma problemy z ciśniemiem, z cukrem (chodzy na cukrzyce). Jesteśmy odpowiedzialni za czyjeś zdrowie, a nawet życie. 

Pani Sylwia, która przyjmowała mnie do pracy w firmie BMS jest osobą bardzo ciepłą i sympatyczną, zawsze służy radą, w trakcie mojego pobytu w pracy zawsze dzwoni sprawdzając czy wszytsko jest w porządku. Za swoją prace zawsze byłam i jestem wynagradzana tak jak jest w umowie. Nasz współpraca przebiega bez problemów,
Polecam tą firmę osobom, które chcą dobrze pracować bo za dobrą pracę w tej firmie jest również dobre wynagrodzenie, na które osobiście nie narzekam.

Pozdrawiam
Danuta48

#18 2012-09-25 13:48:36

simona1961
Member

Danuta48 napisał:

Do firmy BMS Adomat trafiłam poprzez przypadkowo poznaną panią, która z powodzeniem pracuje tam od kilku lat. Jestem kobietą po czterdziestce, z dużym doświadczeniem przy opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Współpraca z firmą układa mi się dobrze. Kontrakty, które podpisuję zgadzają się z rzeczywistością. Jest rzeczą naturalną, że osoby starsze chorują przez co w trakcie trwania kontraktu zmienia się zakres obowiązków. W tej pracy nie ma czegoś takiego jak 8 godzinny dzien pracy ponieważ chory na ogół wymaga całodobowiej opieki ze względu na ciągle zmieniający się stan zdrowia. Jest to praca wymagająca cierpliwości i zaangażowania. Trzeba lubić pomagać i angażować się całym sercem. Bywaj dni kiedy jest lżej, a bywaja też dni kiedy trzeba poświęcić choremu więcej uwagi. Z mojego wieloletniego doświadczenia kiedy pracowałam na zmiane z osobami w moim wieku i bardzo młodymi (np. dziewczyna 23 lata) mogę stwierdzić, że rodziny szybko rezygnowały z młodych dziewczyn ponieważ nie dawały sobie rady z toaletą osoby chorej i obowiązkami domowymi (np. gotowaniem) co w tej pracy jest podstawą. Mile widzianę są podstawowe wiadomości z medycyny, aby móc odpowiednio zareagować kiedy np. chory ma problemy z ciśniemiem, z cukrem (chodzy na cukrzyce). Jesteśmy odpowiedzialni za czyjeś zdrowie, a nawet życie. 

Pani Sylwia, która przyjmowała mnie do pracy w firmie BMS jest osobą bardzo ciepłą i sympatyczną, zawsze służy radą, w trakcie mojego pobytu w pracy zawsze dzwoni sprawdzając czy wszytsko jest w porządku. Za swoją prace zawsze byłam i jestem wynagradzana tak jak jest w umowie. Nasz współpraca przebiega bez problemów,
Polecam tą firmę osobom, które chcą dobrze pracować bo za dobrą pracę w tej firmie jest również dobre wynagrodzenie, na które osobiście nie narzekam.

Pozdrawiam
Danuta48

Łubu dubu. Łubu dubu.........

Wklejam dla równowagi, co by ta laurka powyżej była może troszkę bardziej czytelna smile

Zwróćcie uwage na date wklejonego postu!

Nowy
    Użytkownicy zarejestrowani
    Pip
    1 postów

Napisano 10 marzec 2012 - 13:38
ok istnieja uczciwe agencje pracy,slyszalam o takich ale ja trafilam na OSZUSTWO,firma BMS adomat miszczaca sie w szczecinie na ulicy kopernika,zajmujaca sie rekrutacja do pracy w niemczech jako opiekunki do osob starszych oszukuje,zostalam oklamana ze jade do zdrowej osoby ktora wymaga pomocy przy sprzataniu gotowaniu zakupach itd,a okazalo sie ze osoba starsza byla chora musialam pomagac jej wstawac pomagac przy toalecie itd,oprocz tego jechalam z przekonaniem wpojonym przez BMS adomat ze jest to praca 5 dni w tygodniu po 8 godzin okazalo sie ze dyzur 24 godzinny,do tego zamiast okolo 800euro na reke za miesiac dostalam 600 euro na reke,wyobrazacie sobie 600euro za 24 godzinny dyzur przy chorej osobie,zaznaczam ze drugiej wyplaty za luty nie dostalam,bo agencja wykreca sie klopotami z biurami rachunkowymi!!!!!!!w poniedzialek ide do inspekcji pracy nie zostawie tak tego przestrzegam BMS adomat w szczecinie to jawne oszustwo.moj mail bgarncarek@wp.pl

Odpowiedz
    Zgłoszenie Zgłoś do usunięcia

#19 2012-09-25 15:17:51

iza46
Member

simona1961 napisał:

Danuta48 napisał:

Pozdrawiam
Danuta48

Łubu dubu. Łubu dubu.........

Wklejam dla równowagi, co by ta laurka powyżej była może troszkę bardziej czytelna smile

Zwróćcie uwage na date wklejonego postu!

Nowy
    Użytkownicy zarejestrowani
    Pip
    1 postów

Napisano 10 marzec 2012 - 13:38
ok istnieja uczciwe agencje pracy,slyszalam o takich ale ja trafilam na OSZUSTWO,firma BMS adomat miszczaca sie w szczecinie na ulicy kopernika,zajmujaca sie rekrutacja do pracy w niemczech jako opiekunki do osob starszych oszukuje,zostalam oklamana ze jade do zdrowej osoby ktora wymaga pomocy przy sprzataniu gotowaniu zakupach itd,a okazalo sie ze osoba starsza byla chora musialam pomagac jej wstawac pomagac przy toalecie itd,oprocz tego jechalam z przekonaniem wpojonym przez BMS adomat ze jest to praca 5 dni w tygodniu po 8 godzin okazalo sie ze dyzur 24 godzinny,do tego zamiast okolo 800euro na reke za miesiac dostalam 600 euro na reke,wyobrazacie sobie 600euro za 24 godzinny dyzur przy chorej osobie,zaznaczam ze drugiej wyplaty za luty nie dostalam,bo agencja wykreca sie klopotami z biurami rachunkowymi!!!!!!!w poniedzialek ide do inspekcji pracy nie zostawie tak tego przestrzegam BMS adomat w szczecinie to jawne oszustwo.moj mail bgarncarek@wp.pl

Odpowiedz
    Zgłoszenie Zgłoś do usunięcia

Bylam osobiscie w tej firmie i pytalam o prace .Powiedziano mi,ze na umowe zlecenie moge sie zatrudnic lub gewerbe .Mnie interesowalo to drugie ,ale jak przemyslalam i ponownie zglosilam sie to powiedziano mi,ze niestety nie moga mnie tak zatrudnic.Kreca caly czas i szukaja nowego narybku ,pewnie i tu na forum:)

#20 2012-09-25 18:34:47

ahha
Member

Mamo

Danuta48 napisał:

Pozdrawiam
Danuta48

mamo CHWALA NAS .to Ty mnie a Ja Was.Tylko i wylacznie 48 latki  do cieplej,sympatycznej zawsze slyzacej rada Pani Sylwii,Teraz niektore firmu zalecaja swoim pracownikom-opiekunkom werbowaniwe nowych z  napiwkiem 50 e.Och i ach.

#21 2012-09-25 20:01:02

bernadeta
Member

Hallo, za polecenie nowej opiekunki  dostanę w mojej firmie całe 100 euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zapraszam więc do Promedici 24, znana firma napewno??????
Czasem się irytuję, stan zdrowia podopiecznego odbiega też czasem od  przedstawionego przed wyjazdem, też jest kilka sympatycznych i co równie ważne kompetentnych pań w Warszawie, ale dla równowagi  i parę średnio miłych, jedna koleżanka chwali współpracę, druga skłonna jest mnie co najmniej powiesić!!!!

I tak to jest z tym polecaniem.
Pozdrawiam

#22 2014-06-06 22:02:32

iza46
Member

Znalazlam info gdzie ewentualnie mozna sprawdzic,ze agencja ma zezwolenie na wysylanie pracownika za granice/nie wiem czy dotyczy tez zleceniobiorcow?/"""" Działanie agencji bez zezwolenia obwarowane jest kara do 25 tys euro.Proszę się zapoznać się z Arbeitnehmerueberlassungsgetz - AUG. Wymagane zezwolenie wydaje Regionaldirektion Bundesagentur fuer Arbeit Josef-Gockel-Str 7 Duesseldorf.
Wymogi stawiane w procedurze nie podlegaja indywidualnemu negocjowaniu.
Polska agencja wysyłająca pracownika zobowiązana jest przy zawieraniu umowy poinformować go w formie pisemnej o przysługujących prawach pracowniczych Tekst tej informacji jest ściśle określony przez Federalna Agencje Pracy.
Agencja polska musi złozyć:
- wyciąg z KRS
-wyciąg z ZUS i US
- Zaświadzenie z banku,że posiada wolne środki na jedną wysyłana osobe w wysokości min 2 tys euro
-wzory umów z pracownikami i niemieckim agencjami
Dokumenty musza być przetłumaczone na język niemiecki przez tłumacza przysięgłego."""""Josef-Gockeln-Straße 7
40474 Düsseldorf, Nordrhein-Westfalen
Deutschland
Postanschrift:Postfach 10 10 40, 40001 Düsseldorf
Telefon: +49 211 4306-0
Fax: +49 211 4306-377
Nordrhein-Westfalen@arbeitsagentur.de  Mysle,ze rodziny chcace podwazyc legalnosc agencji moga sobie tam zadzwonic:)

#23 2014-06-10 19:57:31

SuperTata
New member

Do Iza46 i reszty. Ogarnijcie się trochę, nie znacie się ani krzty na prawie. "Zezwolenie na wysyłanie za granicę".....śmiech na sali co wy wypisujecie. Nie wiem czy działa na tym forum jakiś moderator, ale przeglądając wpisy - 50% to stek bzdur i to w każdym temacie. Na innym forum blokowane są rozmowy na tematy poszczególnych firm, bo nie są one wpisane do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia.... bez komentarza.

#24 2014-06-10 20:14:46

amelia
Przyjaciel Forum

SuperTata napisał:

Do Iza46 i reszty. Ogarnijcie się trochę, nie znacie się ani krzty na prawie. "Zezwolenie na wysyłanie za granicę".....śmiech na sali co wy wypisujecie. Nie wiem czy działa na tym forum jakiś moderator, ale przeglądając wpisy - 50% to stek bzdur i to w każdym temacie. Na innym forum blokowane są rozmowy na tematy poszczególnych firm, bo nie są one wpisane do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia.... bez komentarza.

A ty wyskoczyłeś jak Filip..... To nie jest forum dla prawników tylko dla opiekunek. Udzielamy sobie porad jak umiemy. Jeśli pozjadałeś rozumy to możesz nam doradzić a nie wyśmiewać. Rzeczowa dyskusja jest nam potrzebna ale nie popisy . ( Popisywać to się możesz w cyrku)

A co do forum i moderatora , to sobie załóż i  forum i tam pilnuj porządku.

Może i jakieś szkoły to ty kończyłeś, bo pisać umiesz, ale kultury to cię  w tych szkołach nie nauczyli.  Należało by nas pozdrowić, przedstawić się a nie tak  ni z gruchy........... strzelasz a nie nabijasz.

Coś ci się chyba styki palą. Może sexu za mało ? Są na to różne sposoby . Ogarnij się !

#25 2014-06-10 22:18:30

urszula47
Member

www.dw.de/polskie-opiekunki-w-niemczech … /a-6121877 tez ciekawy artykul z Deutsche Welle

#26 2015-09-14 15:12:10

halina11
New member

bgarncarek@wp.pl nie wiem skad  takie informacje wypisuje ale ja pracuje w firmie BMS ze Szczecina od 3 lat i jak na razie otrzymuje pieniadze na czas i jestem zadowolona. Prace mam legalna i bede objeta  emerytura niemiecka,  nie otrzymalam jeszcze nigdy takiej oferty, by miec mozliwosc otrzymania niemieckiej emerytury. Polecam prace w tej firmie Halina S.

#27 2015-09-14 16:53:35

amelia
Przyjaciel Forum

halina11 napisał:

bgarncarek@wp.pl nie wiem skad  takie informacje wypisuje ale ja pracuje w firmie BMS ze Szczecina od 3 lat i jak na razie otrzymuje pieniadze na czas i jestem zadowolona. Prace mam legalna i bede objeta  emerytura niemiecka,  nie otrzymalam jeszcze nigdy takiej oferty, by miec mozliwosc otrzymania niemieckiej emerytury. Polecam prace w tej firmie Halina S.

No proszę jaka wiarygodna reklama! Daruj sobie!

Reklama