dopuszczalny czas pracy w roku

Witam , mam pytanie czy wiecie ile dokładnie dni możemy przepracowac w czasie roku . Wiem ,że około pól roku potem prawdopodobnie naliczany jest jakis podatek - nam czy firmie zatrudniającej nas ? Widziłam juz wczesiej gdzies posty na ten temat ale niestety nie odnalazłam ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2013-11-17 18:28:55

misia1967
Member

dopuszczalny czas pracy w roku

Witam , mam pytanie czy wiecie ile dokładnie dni możemy przepracowac w czasie roku .  Wiem ,że około pól roku potem prawdopodobnie naliczany jest jakis podatek - nam czy firmie zatrudniającej nas ?  Widziłam juz wczesiej gdzies posty na ten temat ale niestety nie odnalazłam . Z góry dziękuje i przepraszam , jeśli poruszam juz dodany wątek . POZDRAWIAM

#2 2014-07-02 11:26:37

anmar
Member

Re: dopuszczalny czas pracy w roku

Podbijam temat do góry, też jestem zainteresowana. Pierwszą umowę miałam na dwa miesiące, drugą na miesiąc, trzecią dostałam na pół roku. Wszystkie w tym samym miejscu i bez dnia przerwy.

#3 2014-07-02 16:03:43

pfleger
Member

anmar napisał:

Podbijam temat do góry, też jestem zainteresowana. Pierwszą umowę miałam na dwa miesiące, drugą na miesiąc, trzecią dostałam na pół roku. Wszystkie w tym samym miejscu i bez dnia przerwy.

http://europa.eu/youreurope/citizens/wo … dex_pl.htm

#4 2014-09-07 21:03:09

Lilkaa
Member

O ile dobrze zrozumiałam (w dziale podatki) to mogę pracować krócej niż 6 miesięcy w roku,aby nie podlegać podwójnemu opodatkowaniu.Więc jeżeli nie mam dodatkowych dochodów w kraju a agencja płaci np.800 euro miesięcznie to nie jest,to zbyt opłacalne.

#5 2014-09-07 21:30:33

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Lilkaa napisał:

O ile dobrze zrozumiałam (w dziale podatki) to mogę pracować krócej niż 6 miesięcy w roku,aby nie podlegać podwójnemu opodatkowaniu.Więc jeżeli nie mam dodatkowych dochodów w kraju a agencja płaci np.800 euro miesięcznie to nie jest,to zbyt opłacalne.

Nie jest to dokładna liczba te 6 miesięcy. Ja np. nie rozliczam się w PL tylko w niemczech. Polskiemu US zapodałem że jestem- niemieckim rezydentem podatkowym.
Meldunek (podwójny) PL i DE, numer identyfikcji podatkowej niemiec ale najważniejsze dla fiskusa jest stwierdzenie, gdzie znajduje się twoje " centrum życiowe" czyli gdzie odbieraz listy, masz swój stały kąt.....etc...
Podatków w niemczech nie płacisz do kwoty przychodu na dany rok w tym było coś 8300 Euro czy coś kole tego.

#6 2014-09-07 21:45:50

pietre
Member

Czarna magia. Podłączam się do tematu. Przypuśćmy, że wyjeżdżam do DE jako opiekun z polskiej agencji, gdzie udało mi się podpisać umowę o pracę. Jak długo mogę pracować w DE na takiej umowie? Czy jest jakiś limit? A jaka jest różnica, jeśli mam umowę zlecenie? Co do zlecenia, to zrozumiałem, że mogę pracować 2 lata i potem muszę mieć przerwę min. 2 miesiące.

#7 2014-09-08 01:47:22

Lilkaa
Member

http://www.finanzamt.pl/index.php?optio … Itemid=123

Myśle,że tutaj jest dość jasno to wytłumaczone.Wychodzi na to,że ubezpieczenie społeczne jest na 2 lata, a podatek po pół roku jest podwójnie opodatkowany i nie ma tu znaczenia rodzaj umowy.

Taki wyjazd z agencji jest raczej opłacalny dla osób ,które mają jakis dochód stały typu emerytura ,zasiłek przedemerytalny...
Nie jestem pewna ale umowa o pracę jest chyba za każdym razem rozwiązywana po powrocie do kraju.Natomiast  na zleceniu (to wiem na pewno) składki są odprowadzane od kwot np. 100zł. chodzi o zachowanie ciągłości w ubezpieczeni. Na pewno to inaczej wygląda ,jeżeli meldunek jest w Niemczech,ale z drugiej strony nie kazdy ma taką możliwość.

#8 2014-09-08 02:08:38

Mary Poppins
Member

Lilkaa napisał:

http://www.finanzamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1510:legalne-delegowanie-opiekunek-do-niemiec-&catid=66:opieka-&Itemid=123

Myśle,że tutaj jest dość jasno to wytłumaczone.Wychodzi na to,że ubezpieczenie społeczne jest na 2 lata, a podatek po pół roku jest podwójnie opodatkowany i nie ma tu znaczenia rodzaj umowy.

Taki wyjazd z agencji jest raczej opłacalny dla osób ,które mają jakis dochód stały typu emerytura ,zasiłek przedemerytalny...
Nie jestem pewna ale umowa o pracę jest chyba za każdym razem rozwiązywana po powrocie do kraju.Natomiast  na zleceniu (to wiem na pewno) składki są odprowadzane od kwot np. 100zł. chodzi o zachowanie ciągłości w ubezpieczeni. Na pewno to inaczej wygląda ,jeżeli meldunek jest w Niemczech,ale z drugiej strony nie kazdy ma taką możliwość.

Lilkaa dzięki za link .Ja to zielona w tych tematach jestem, a to b. cenna uwaga i dobrze ze ktoś podbił wątek:) Wiem kiedy bede wracać do Polski i na szczescie nie przkroczę półrocznego pobytu.."zbraknie " kilka dni wink

#9 2014-09-08 06:23:05

Kazimiera
New member

Ile zarabiacie w pracę w świeta? Czy z was ktoś zostaje w święta 2014 roku?

#10 2014-09-08 07:11:11

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Kazimiera napisał:

za wigilie nic za pierwszy i drugi dzień oraz za sylwka po 50E dodatkowo czyli razem 150

#11 2014-09-08 08:17:26

barbara.b
Member

a ja czytałam, ze za boze narodzenie nalezy się 200 a za wielkanoc 100.

copyfield napisał:

Kazimiera napisał:

za wigilie nic za pierwszy i drugi dzień oraz za sylwka po 50E dodatkowo czyli razem 150

#12 2014-09-08 08:52:21

amelia
Przyjaciel Forum

Kwestię Świąt należy dogadywać wcześniej z firmą. Zazwyczaj firmy biorą od rodzin dodatkową kasę ale nie kwapią się z wypłatą. Jeżeli nie ustaliliśmy wcześniej tej kkwestii, to jesteśmy na przegranej. Mogą wypłacić albo nie. Tylko w umowie o pracę tę kwestię reguluje kodex pracy. Nie wiem jakie obecnie są zapisy w KP.  Firmy płacą różnie . Z tego co mi wiadomo to najniższa jest 50 E albo 100% wcześniej ustalonej dziennej stawki Czy przeliczonej na dniówkę proporcjonalnie do miesięcznego wynagrodzenia.

Oczywiście słyszałam o 500 E premii za święta le to rodzina płaciła na czarno.Tutaj jest dobrowolność.

#13 2014-09-08 09:18:39

kasia63
Member

Byłam kiedyś z firmy na Wielkanoc i dostałam za 2 dni świąt podwójna dniówkę za każdy dzień ,miałam w umowie taki zapis.

#14 2014-09-08 09:23:12

kasia63
Member

Lilkaa napisał:

Nie ma juz podwójnego opodatkowania -rozliczasz się w jednym kraju  i to Ty decydujesz w którym chcesz.W ciągu roku w D można przepracować o ile nic sie nie pozmieniało 183 dni.Ale pewna na 100%nie jestem bo miałąm przerwę w DZ.gosp.

#15 2014-09-08 09:54:13

barbara.b
Member

moja firma za boże narodzenie płaci 200 euro. córka podopiecznej sama się żaliła, że firma ją jeszcze naciągnęła w grudniu na 200 euro dla opiekunki. pomyślałam sobie " ty świnio " sama sobie pracuj na święta to zobaczysz za to te 200 euro. i tak przyeczytałam, że tyle się płaci i będe tyle wymagała. jak ty nie chcesz to sobie pracuj za normalną stawkę.

malagosia napisał:

barbara.b napisał:

a ja czytałam, ze za boze narodzenie nalezy się 200 a za wielkanoc 100.

copyfield napisał:

Tak,a za Dzień Świra płacą 500€uro.
Barbara z której Ty choinki kobieto się urwałaś ???

#16 2014-09-08 09:58:57

barbara.b
Member

dokładnie tak czytałam, że 50 to jest minimum za dzien świąteczny a płacą do 100 nawet. można też plus procent 50 dniówki. zależy jak leży. a w boże narodzenie masz dwa dni świąteczne, więc minimum to 100 a można tez i za 200. dlaczego miała bym za minimum robić?? ja zawsze za maximum :-))) na zakupach od dwóch tygodni ciągne na minimum i mi wystarczy. niech mi moją kasę chociaż płacą normalną jak babce na jedzenie żałują.

copyfield napisał:

Kazimiera napisał:

#17 2014-09-08 10:04:01

pietre
Member

Też tak to zrozumiałem, tylko czy to się tyczy zarówno umowy o pracę, jak i umowy zlecenia?

#18 2014-09-08 12:07:10

Mary Poppins
Member

Ja wyjechałam z firmy, umowa zlecenie i moja firma płaci za grudzien i styczen ..(o ile są pełne miesiące przepracowane) po 90 e za kazdy.Ja się o tym nie przekonam , bo wczesniej zjezdżam. Nie chcę Swiąt spedzac z dala od rodziny.

#19 2014-09-08 13:26:11

ALEX52
Member

barbara.b napisał:

dokładnie tak czytałam, że 50 to jest minimum za dzien świąteczny a płacą do 100 nawet. można też plus procent 50 dniówki. zależy jak leży. a w boże narodzenie masz dwa dni świąteczne, więc minimum to 100 a można tez i za 200. dlaczego miała bym za minimum robić?? ja zawsze za maximum :-))) na zakupach od dwóch tygodni ciągne na minimum i mi wystarczy. niech mi moją kasę chociaż płacą normalną jak babce na jedzenie żałują.

copyfield napisał:

Kazimiera napisał:

Ja tez dostaje 150 za swieta.

#20 2014-09-08 14:33:17

Lilkaa
Member

Mary Poppins nie ma sprawy.
Sami musimy się informować i pomagać sobie.Jak to się mówi ,w grupie zawsze raźniej.
Dobrze,że jest to forum.

Ewidentnie zarobki są na żenująco niskim poziomie.Nikt nie jest zainteresowany,aby to zmienić ani rząd polski a tymbardziej agencje wiadomo o co chodzi.
W urzędach pracy nawet wojewódzkich nikt nie informuje o podatkach ,ubezpieczeniach ,nie ma  jakichkolwiek szkoleń.Tak wygląda przeciwdziałanie bezrobociu.
Podpisuję się pod każdym kto napisał że jest to wyzysk i niewolnictwo,trudno to inaczej nazwać.

Dopiero w czwartej agencji miałam propozycję wyjazdu za 1000 euro (to miał byc pierwszy wyjazd)
Po pół roku pracy w D wyjde na to samo ,gdy będę pracowała przez rok w kraju na najniższej krajowej plus 500zł.zaliczki alimentacyjnej na dziecko i dodatkiem mieszkaniowym.

Tak nam nasze państow dogodziło,że bez kombinacji trudno się wybić.
Dziekuje za wszystkie (oprócz mącicieli,że też im się chce powinni dobrze spojrzeć w lustro)
bezcenne wpisy.
Może kiedyś....

Reklama