słownik.: opiekunka-agencja, agencja-opiekunka ;)

Cos z przymrużeniem oka.Jak w kazdej branży tez i w naszej sa czarne owce ,po obu stronach, niestety.Niestety trzeba od czasu do czasu przetłumaczyć co druga strona ma na mysli...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2013-11-03 13:47:08

pfleger
Member

słownik.: opiekunka-agencja, agencja-opiekunka ;)

Cos z przymrużeniem oka.Jak w kazdej branży tez i w  naszej sa  czarne owce ,po obu stronach, niestety.Niestety trzeba od czasu  do czasu przetłumaczyć co druga strona ma na mysli.
Przyklad
Opiekunka :
znam podstawy niemieckiego - znam wszystkie niemieckie slowa uzyte w serialu "stawka wieksza niz zycie" i "czterej pancerni i pies.
Agencja:
Pan z lekkim zanikiem pamięci-Dziadek pakuje sie trzy razy dzienie chcąc jechac do domu, zyje w roku 1936.

Macie kolejne propozycje? Moze cos z wlasnego doswiadczenia?

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-11-03 13:51:07)

#2 2013-11-03 16:56:11

amelia
Przyjaciel Forum

Re: słownik.: opiekunka-agencja, agencja-opiekunka ;)

Może to być ciekawy wątek i mam nadzieję, że się rozwinie.....

sporadyczne wstawanie w nocy   ---  tylko pięć razy na noc

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-11-03 16:57:48)

#3 2013-11-03 17:00:44

simona1961
Member

Agencja informuje: Babcia po zawale.

Opiekunka stwierdza naocznie: babcia po udarze, a to kompletnie zmienia zakres opieki.

#4 2013-11-03 17:10:25

amelia
Przyjaciel Forum

jestem uczciwą opiekunką---- tylko mam lepkie rączki

#5 2013-11-03 18:06:15

urszula47
Member

Agencja"babcia bardzo mila bez demencji,prosze zaopatrzyc sie w klapki jak na basen,czy ma pani alergie na siersc?"/Babcia mila,tylko trzeba ja co drugi dzien kapac pod prysznicem i robic opatrunki na zagrzybialy brzuch/120kg/plus pomoc przy wstawaniu ,tudziez spacery raz z nia wozkiem inwalidzkim,raz z psem .Z ostatnim 3 razy dziennie.

#6 2013-11-03 18:06:37

pannaanna666
Member
Od: Dom-Esch

A->O
To jest dokladny opis podopiecznej.

znaczy tez:

To co wydawalo sie rodzinie (bo jestem na swojej Stelli, jako pierwsza)

#7 2013-11-03 18:42:21

amelia
Przyjaciel Forum

pannaanna666 napisał:

A->O

znaczy tez:

Albo ja jestem "niekumata" albo ty roztargniona?

Absolutnie tego nie rozumiem, nie wiem o co ci "biega"?

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-11-03 18:43:31)

#8 2013-11-03 20:11:29

Gabi55
Member

Agencja: starsza pani samodzielna, chodząca, sympatyczna -potrzebuje niewielkiej pomocy bo jest po zamaniu obojczyka.
Na miejscu: starsza pani po świeżo wszczepieniu sztucznego stawu biodrowego z komplikacjami po narkozie (zbieranie wody i ogromna inkontynencja).

#9 2013-11-03 20:39:21

jakniew
Member

Agencja: pan z demencją, inkontynencja, porusza się z pomocą opiekunki, pani jest w szpitalu i będzie tam długo
Opiekunka zastaje: pana leżącego w łóżku, pani jest w domu bo dawno wróciła ze szpitala i wymaga czynności od opiekunki nie mniejszej niż pan. Opiekunka staje w przedpokoju jak wryta, na twarzy pobladła.

#10 2013-11-04 00:23:06

niepoprawnakrysia
Member

jakniew napisał:

Agencja: pan z demencją, inkontynencja, porusza się z pomocą opiekunki, pani jest w szpitalu i będzie tam długo
Opiekunka zastaje: pana leżącego w łóżku, pani jest w domu bo dawno wróciła ze szpitala i wymaga czynności od opiekunki nie mniejszej niż pan. Opiekunka staje w przedpokoju jak wryta, na twarzy pobladła.

Dokładnie  tak miałam jak pojechałam na zlecenie do miejscowości nad morzem (celowo pomijam nazwę miejscowości). W trakcie pierwszego tygodnia okazało się ,że było wiele jeszcze innych niemiłych niespodzianek. Z czasem okazało się , że są to mili i sympatyczni ludzie a ja sama przedłużyłam u nich pobyt z dobrej i nie przymusowej woli ( ale te dobre nasze wzajemne kontakty wypracowałam ciężkim wysiłkiem fizyczno-psychicznym ) .  Teraz jestem gdzie indziej a tamte małżeństwo pisze do mnie meile z prośba o powrót do nich. Wróciłabym gdyby nie to, że nie mogę się dogadać z "agenturką" . 
Początki na sztelach często są trudne  sad

Ostatnio edytowany przez niepoprawnakrysia (2013-11-04 00:25:10)

#11 2013-11-04 06:16:25

jakniew
Member

niepoprawnakrysia napisał:

jakniew napisał:

Dokładnie  tak miałam jak pojechałam na zlecenie do miejscowości nad morzem (celowo pomijam nazwę miejscowości). W trakcie pierwszego tygodnia okazało się ,że było wiele jeszcze innych niemiłych niespodzianek. Z czasem okazało się , że są to mili i sympatyczni ludzie a ja sama przedłużyłam u nich pobyt z dobrej i nie przymusowej woli ( ale te dobre nasze wzajemne kontakty wypracowałam ciężkim wysiłkiem fizyczno-psychicznym ) .  Teraz jestem gdzie indziej a tamte małżeństwo pisze do mnie meile z prośba o powrót do nich. Wróciłabym gdyby nie to, że nie mogę się dogadać z "agenturką" . 
Początki na sztelach często są trudne  sad

Przykład który opisałam nie dotyczył mnie, ale innej opiekunki, czego byłam świadkiem.

#12 2013-11-04 07:22:02

Tosia
Member

Agencja- wstawanie 3 razy w nocy. Rzeczywistość- co godzinę
Agencja do opiekunki: jest pani w pięknej okolicy około 70 km od Salzburga, polecamy zwiedzenie tej miejscowości a opiekunka była pod Luksemburgiem.

#13 2013-11-04 09:25:57

pannaanna666
Member
Od: Dom-Esch

amelia napisał:

pannaanna666 napisał:

A->O

znaczy tez:

no jestes smile

a chodzilo mi o to ze to co nazwano dokladnym opisem, bylo w sumie tym co sie rodzinie wydawalo smile bo jestem tu pierwsza a rodzina daleko i nie wiedzial nikt "jak to babcia na prawde sobie sama radzila do tej pory"

#14 2013-11-04 09:56:02

amelia
Przyjaciel Forum

pannaanna666 napisał:

amelia napisał:

pannaanna666 napisał:

A->O

znaczy tez:

no jestes smile

a chodzilo mi o to ze to co nazwano dokladnym opisem, bylo w sumie tym co sie rodzinie wydawalo smile bo jestem tu pierwsza a rodzina daleko i nie wiedzial nikt "jak to babcia na prawde sobie sama radzila do tej pory"

smile już kumam!

#15 2013-11-04 14:08:04

kopiejka
New member

zanka

#16 2013-11-04 14:11:24

amelia
Przyjaciel Forum

kopiejka napisał:

zanka

lol...........

#17 2013-11-04 14:57:26

niepoprawnakrysia
Member

Tosia napisał:

Agencja- wstawanie 3 razy w nocy. Rzeczywistość- co godzinę
Agencja do opiekunki: jest pani w pięknej okolicy około 70 km od Salzburga, polecamy zwiedzenie tej miejscowości a opiekunka była pod Luksemburgiem.

Agencja z poczuciem humoru big_smile  ...."polecamy zwiedzenie tej miejscowości "... gdyby nawet była opiekunka te 70km od Salzburga to i tak jest to daleko, często opiekunki mają tylko te 2 godz dziennie wolnego - to niby jak mają przejechać te 70km zwiedzić trochę miasto i wrócić 70km do domu podopiecznej podczas swojego 2 godzinnego wolnego big_smile big_smile big_smile ...

#18 2013-11-04 16:48:20

Tosia
Member

Czasem wpadło trochę wolnego a i córka była w porządku. Pokazała mi ciekawe miejsca oczywiście nie w odległości 70 km od swojego domu. Żałuję, że to nie było koło Salzburga ale opiekunkowe życie przede mną. Mam nadzieję, że  trochę pozwiedzam.

#19 2015-06-23 22:21:45

barbara.b
Member

ja jak słyszę, że jest " świeżo po czymś " odrazu podejmuję decyzję, że to nie dla mnie :-))))

Gabi55 napisał:

Agencja: starsza pani samodzielna, chodząca, sympatyczna -potrzebuje niewielkiej pomocy bo jest po zamaniu obojczyka.
Na miejscu: starsza pani po świeżo wszczepieniu sztucznego stawu biodrowego z komplikacjami po narkozie (zbieranie wody i ogromna inkontynencja).

#20 2015-06-23 23:39:10

kasia63
Member

W rozmowie ze zmienniczką- "babci trzeba tylko troszke pomóc w klo"
Na miejscu -  16 transferów dziennie,mieszkanie ciasne i kompletnie nie dostosowane do potrzeb pacjentki
Pobyt 7 dni i to tylko dlatego ,ze kolejna opiekunka nie miała busa wczesniej

#21 2015-06-24 12:50:22

Basia77
Member

Agencja- pan ma problemy ze słuchem więc nosi aparat słuchowy -w rzeczywistości dziadek aparatu nie nosił , a głuchy był jak pień w związku z  czym  mieliśmy ogromne problemy z komunikacją.

Agencja- Pan porusza się samodzielnie - Rzeczewistość Pan chodził przy pomocy rolatora i to ledwo , ledwo .

W konsekwencji z powodu jeszcze kilku innych  niemiłych czynników pobyt skrócony o połowę.

#22 2015-06-24 19:00:47

barbara.b
Member

odnośnie tych osób chodzących- szukam osoby właśnie chodzącej, co w moim rozumieniu oznacza, że pani chodzi bez pomocy laski i rolatora, czy wózka i nie dlatego, że się wstydzi rolatora tylko, że hyca tak, że poprostu jeszcze nie potrzebuje pomocy. natomiast napotykam bardzo często ogłoszenia " osoba chodząca " a w ogłoszeniu osoba chodząca przy pomocy rolatora. czasami człowiek się natknie nawet na ogłoszenie " osoba chodząca " a w środku ogłoszenia nie tylko przy pomocy rolatora ale nawet wózka " bardzo to dla mnei jest zabawne. no i panie przedstawiające ofertę też tak mówią: pani chodząca, do pomocy rolator- trzeba pomóc przy wstaniu z krzesła, przy chodzeniu... " trochę dla mnie to nielogiczne. praktycznie ktoś faktycznie się czołga ostatkiem sił trzymając się rolatora lub wisząc nam na ramieniu, lub jedynie możliwa jest pomoc przy praktycznie "transferze z fotela na łóżko ". jaki ten język jest przewrotny. faktycznie osoba jeszcze nie leży, ale czy można powiedzieć, że ona chodzi?

a miałam babcie tak ślepą i demencyjną, że jadła jajko w skorupce- wzięła do buzi bo nie widziała co to a żuła bo rozum już nie ten.. a raczej chrupała...

Basia77 napisał:

Agencja- pan ma problemy ze słuchem więc nosi aparat słuchowy -w rzeczywistości dziadek aparatu nie nosił , a głuchy był jak pień w związku z  czym  mieliśmy ogromne problemy z komunikacją.

Agencja- Pan porusza się samodzielnie - Rzeczewistość Pan chodził przy pomocy rolatora i to ledwo , ledwo .

W konsekwencji z powodu jeszcze kilku innych  niemiłych czynników pobyt skrócony o połowę.

#23 2015-06-25 19:31:33

barbara.b
Member

weszłam na ogłoszenia i muszę się poprawić. konkretnie chodzi mi o zwrot " chodząca samodzielnie przy pomocy balkonika ". jeśli przy pomocy kogoś/ czegoś to przecież to nie jest samodzielnie.

#24 2015-06-25 19:51:08

asiątko
Member

hehehe Barbaro racja. Natomiast moja sąsiadka pojechała na takie zlecenie gdzie było napisane że babcia posiada kotka -no kotek był oczywiście aże trzy i do tego jeden stary kocur w osobie konkubenta którym też sie trzeba było opiekować bo od jakiegos czasu mieszkał z babcią. Ale o tym to już agencji nie wspomniano bo po co,przyjedzie młoda zdrowa silna opiekunka i ogarnie wszystko i wszystkich( z tym że stary kocur był nadpobudliwy seksualnie emocjonalnie i alkoholowo chyba babcia zapomniała go poddać kastracji:))

Reklama