Kłótnie w rodzinie! Jak reagować?

Jestem opiekunką od kilku miesięcy tej samej starszej Pani. Ma sześcioro dzieci, którzy są podzieleni na dwa obozy. Jedni pomagają <Oni mnie zatrudnili> Drudzy kontrolują i krytykują wszystko co tamci zdecydują...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Opieka seniora - Vademecum - aktualne tematy :

#1 2013-10-25 09:59:45

Kłótnie w rodzinie! Jak reagować?

Jestem opiekunką od kilku miesięcy tej samej starszej Pani. Ma sześcioro dzieci, którzy są podzieleni na dwa obozy. Jedni pomagają <Oni mnie zatrudnili> Drudzy kontrolują i krytykują wszystko co tamci zdecydują. No i oczywiście w tym wszystkim jestem ja. Ci drudzy robią mi niespodziewane wizyty <łącznie z wejściem przez taras cichaczem> podsłuchują, podglądają no i zwracają uwagę. Zarzucają mi, że Babia za często leży w ciągu dnia <ma 92 lata i porusza się na wózku>, że powinnam dawać do jedzenia wszystko tłuste, ponieważ chudnie itd. Robią mi uwagi, że wszystko robię źle no i oczywiście dzwonią do tych pierwszych z uwagami. Ja jestem już zestresowana. Staram się nie kłaść Babci do łóżka w ciągu dnia, nawet gdy mnie o to prosi. Od rana do wieczora chodzę i patrzę w okno czy znowu nie ma nagonki. Ostatnio Babcia nic nie jadła i nic nie piła no i trafiła do szpitala na kroplówki. Aż boję się pomyśleć co będzie jak tamci się dowiedzą.
Może ktoś miał podobny problem? Chętnie poczytam dobre rady

Artykuł opublikowany przez : jotka
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2013-11-01 10:37:43

kika1985
Member
Od: Gdańsk

Re: Kłótnie w rodzinie! Jak reagować?

Ja myślę, że nie powinnaś się opowiadać po żadnej ze stron, możesz wyrazić swój pogląd na daną sprawę (ale na spokojnie, bez nerwów, nie unosząc się), ale tylko wówczas, gdy zostaniesz o to poproszona (nie rozpoczynaj sama dyskusji). Nie wchodź w żadną rodzinną kłótnie, bo może się to obrócić przeciwko Tobie (nie tylko możesz stracić pracę, ale także wyjść na wścibską osobę, a opinia o Tobie pójdzie w świat...)

#3 2013-12-17 22:40:22

ania33
New member

A nie ma wsród nich wszystkich ani jednej osoby, która mogłaby pomóc? Z która mogłabys porozmawiać? To może przecież odbić sie negatywnie na zdrowiu babci, im chyba powinno na jej dobru zależeć...

#4 2013-12-17 23:01:43

amelia
Przyjaciel Forum

Ja bym zapytała z kim mam rozmawiać i kogo słuchać. Niech wyznaczą jedną osobę do kontaktu z Tobą a resztę niech między sobą sami uzgadniają.
Gdyby ktokolwiek inny dawał Ci jakieś polecenia, to mów, ze nie jesteś w stanie wykonać poleceń wydawanych przez kilka osób.

#5 2013-12-17 23:21:39

mar
Member

amelia napisał:

Ja bym zapytała z kim mam rozmawiać i kogo słuchać. Niech wyznaczą jedną osobę do kontaktu z Tobą a resztę niech między sobą sami uzgadniają.
Gdyby ktokolwiek inny dawał Ci jakieś polecenia, to mów, ze nie jesteś w stanie wykonać poleceń wydawanych przez kilka osób.

Zgadzam się. Musi być jakaś konkretna osoba decyzyjna. Wtedy wszystko bedzie jasne smile

#6 2013-12-18 01:45:35

niepoprawnakrysia
Member

jotka napisał:

Jestem opiekunką od kilku miesięcy tej samej starszej Pani. Ma sześcioro dzieci, którzy są podzieleni na dwa obozy. Jedni pomagają <Oni mnie zatrudnili> Drudzy kontrolują i krytykują wszystko co tamci zdecydują. No i oczywiście w tym wszystkim jestem ja. Ci drudzy robią mi niespodziewane wizyty <łącznie z wejściem przez taras cichaczem> podsłuchują, podglądają no i zwracają uwagę. Zarzucają mi, że Babia za często leży w ciągu dnia <ma 92 lata i porusza się na wózku>, że powinnam dawać do jedzenia wszystko tłuste, ponieważ chudnie itd. Robią mi uwagi, że wszystko robię źle no i oczywiście dzwonią do tych pierwszych z uwagami. Ja jestem już zestresowana. Staram się nie kłaść Babci do łóżka w ciągu dnia, nawet gdy mnie o to prosi. Od rana do wieczora chodzę i patrzę w okno czy znowu nie ma nagonki. Ostatnio Babcia nic nie jadła i nic nie piła no i trafiła do szpitala na kroplówki. Aż boję się pomyśleć co będzie jak tamci się dowiedzą.
Może ktoś miał podobny problem? Chętnie poczytam dobre rady

Jotka
Przecież ty masz tylko jedna osobę, z która powinnaś uzgadniać sprawy związane z twoja podopieczną . Jest to ta osoba , która podpisała umowę z twoja agencją. W umowie masz zapewne zaznaczoną tą osobę jako: zleceniodawca lub osoba kontaktowa z dopiskiem , kto to jest :brat, siostra, córka, syn, zięć itp. lub opiekun prawny. Ale zawsze jest to tylko jedna osoba, nawet nie współmałżonek tej osoby  wink . Każdej następnej możesz spokojnie powiedzieć ,że nie będziesz z nią dyskutować i nie będziesz z każdą z oddzielna uzgadniać jednej i tej samej rzeczy. Ja zawsze podkreślam ,że jest tylko jeden zleceniodawca i jeżeli w rodzinie są podzielone zdania co do sposobu opieki to mają uzgodnić to między sobą a później "osoba kontaktowa" niech mi to przekaże. I jeszcze coś, tak naprawdę to oni nie mogą ci wydawać codziennie poleceń. Takie zachowanie z ich strony  zamienia twoją umowę zlecenie na umowę o pracę, bo takie ich zachowanie do tego prowadzi. Zapytaj więc twoja agencje , czy chce abyś po powrocie wystąpiła o przekwalifikowanie twojej umowy smile . Korzyści byłyby oczywiste dla ciebie: chociażby urlop który agencja musiałaby ci zapłacić itd... Więc jeżeli agencja nie chce abyś przekwalifikowała swoja umowę ( a uwierz mi, to jest naprawdę bardzo prosta czynność ) to niech agencja dopilnuje aby osoby nie mające podpisanego kontraktu z nią nie wpływały na sposób w jaki wykonujesz swoja umowę zlecenie. Jak zorganizujesz opiekę nad osoba starsza to jest twój problem , oczywiście wszystko zgodnie musi być z ogólnie przyjętymi normami i zaleceniami lekarskimi.
I tak już całkiem prywatnie od siebie to dodam, że położyłabym podopieczna przynajmniej 2xdziennie aby sobie odpoczęła. Raz po śniadaniu i raz jako drzemkę poobiednią. 92 letnia osoba  aby funkcjonowała w miarę prawidłowo potrzebuje przerw na odpoczynek i regenerację . Taka jest prawda!!! Nie męcz podopiecznej tylko pozwalaj jej odpocząć, niech bidulka nie odczuwa na własnej skórze "rozgrywek rodzinnych".
Więcej wiary w siebie wink i nie pozwalaj sobie aby tobą dyrygowano. Jesteś zleceniobiorcą , nie zapominaj o tym!!!
Poczytaj sobie jaka jest różnica między zleceniobiorcą z umowy zlecenie a regularnym pracownikiem z umowy o prace.

pozdrawiam

#7 2014-07-31 11:41:03

Majeczka
Member

Myślę, że powinnaś  "słuchać się" osoby, która cię zatrudniła tudzież która podpisała umowę z agencją. Szczera rozmowa powinna wszystko wyjaśnić, bo przecież nie możesz dostawać sprzecznych sygnałów i je wypełniać. Głowa do góry! smile

#8 2014-09-01 16:34:02

Mariaa
Member

Racja, nie bój się upomnieć o swoje. Skoro ktoś podpisał umowę, to ustalił warunki Twojej pracy i z pewnością zależy mu na odpowiedniej opiece nad babcią, jej odpoczynku i nie braniu udziału w konflikcie. A jak ktoś nie zadbał o opiekę dla babci, to nie powinien się wtrącać.

#9 2014-09-01 18:37:02

ALEX52
Member

Mariaa napisał:

Racja, nie bój się upomnieć o swoje. Skoro ktoś podpisał umowę, to ustalił warunki Twojej pracy i z pewnością zależy mu na odpowiedniej opiece nad babcią, jej odpoczynku i nie braniu udziału w konflikcie. A jak ktoś nie zadbał o opiekę dla babci, to nie powinien się wtrącać.

A moze trzeba najpierw zobaczyc z ktorego roku jest ten post i nie odpowiadac na stare,zarejestrowalas sie i lecisz jak strzala piszesz we wszystkich tematach .hahaha

#10 2014-09-02 17:32:13

DanusiaS
Member

ALEX52 napisał:

Mariaa napisał:

A moze trzeba najpierw zobaczyc z ktorego roku jest ten post i nie odpowiadac na stare,zarejestrowalas sie i lecisz jak strzala piszesz we wszystkich tematach .hahaha

Otóż to Alex no ale to forum już daleko odbiegło od zamierzonego celu " Nieść pomoc opiekunkom " a nie wyśmiewanie i karcenie każdej nie wygodnej wypowiedzi .... ....

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-09-02 17:33:46)

#11 2014-09-02 17:46:20

rozeta19
Member

DanusiaS napisał:

ALEX52 napisał:

Mariaa napisał:

Otóż to Alex no ale to forum już daleko odbiegło od zamierzonego celu " Nieść pomoc opiekunkom " a nie wyśmiewanie i karcenie każdej nie wygodnej wypowiedzi .... ....

Brakuje tu osoby, która zajmowała się porządkowaniem tych wszystkich wpisów i po prostu usuwaniem nie potrzebnych uwag, które często są zwykłymi złośliwościami i nie w noszą żadnych przydatnych informacji

#12 2014-09-08 23:01:01

Ryba
New member

tak kłótnie to duży problem a może ktoś mi poradzi co mam zarobić jak jestem świadkiem przemocy fizycznej dotkliwego pobicia starego ojca albo matki przez ich jedyna córkę. Nieraz boję się że sama mogę od niej dostać nieraz już dała mi do zrozumienia że to jest możliwe. Zawiadomiłam agenturę o takim zachowaniu córki a oni odpowiedzieli mi że przemoc domowa w Niemczech to normalne. Moi podopieczni są przez własną córkę zastraszani,bici, bez prawa do własnego życia i własnych zachowań. Nawet gotować dla nich nie mogę bo w domu będzie para i zapachy a tego córka sobie nie życzy, dziadkowie jedzą codziennie gotowe jedzenie kupione w sklepie na plastikowych tackach i odgrzewane w mikrofali, pija jedynie wodę z kranu i między posiłkami a jest ich trzy śniadanie obiad i kolacja nie jedzą nic albo po bananie i to wszystko. Babcia sama chodzi to w nocy jak córka idzie do siebie wstaje i wyjada chrupki do mleka. Często brakuje chleba, na zakupy jeździmy raz w tygodniu i córka nie pozwala kupić większej ilości chleba bo mówi że będzie niedobry ostatnio zaczęłam zamrażać chleb ale tylko patrzeć jak mi go wyrzuci do kosza każde dnia boimy się co jej strzeli do głowy bez powodu po prostu wchodzi i krzyczy, wyłącza telewizor każe rodzicom robić coś innego podczas gdy oni potrzebują tylko spokoju. Szkoda mi tych dziadków bo to bardzo sympatyczni ludzie i nie sprawiają dużego problemu problemem natomiast jest ich córka która znęca się nad nimi psychicznie i fizycznie

#13 2014-09-08 23:18:22

jolki
Member

Ryba napisał:

tak kłótnie to duży problem a może ktoś mi poradzi co mam zarobić jak jestem świadkiem przemocy fizycznej dotkliwego pobicia starego ojca albo matki przez ich jedyna córkę. Nieraz boję się że sama mogę od niej dostać nieraz już dała mi do zrozumienia że to jest możliwe. Zawiadomiłam agenturę o takim zachowaniu córki a oni odpowiedzieli mi że przemoc domowa w Niemczech to normalne. Moi podopieczni są przez własną córkę zastraszani,bici, bez prawa do własnego życia i własnych zachowań. Nawet gotować dla nich nie mogę bo w domu będzie para i zapachy a tego córka sobie nie życzy, dziadkowie jedzą codziennie gotowe jedzenie kupione w sklepie na plastikowych tackach i odgrzewane w mikrofali, pija jedynie wodę z kranu i między posiłkami a jest ich trzy śniadanie obiad i kolacja nie jedzą nic albo po bananie i to wszystko. Babcia sama chodzi to w nocy jak córka idzie do siebie wstaje i wyjada chrupki do mleka. Często brakuje chleba, na zakupy jeździmy raz w tygodniu i córka nie pozwala kupić większej ilości chleba bo mówi że będzie niedobry ostatnio zaczęłam zamrażać chleb ale tylko patrzeć jak mi go wyrzuci do kosza każde dnia boimy się co jej strzeli do głowy bez powodu po prostu wchodzi i krzyczy, wyłącza telewizor każe rodzicom robić coś innego podczas gdy oni potrzebują tylko spokoju. Szkoda mi tych dziadków bo to bardzo sympatyczni ludzie i nie sprawiają dużego problemu problemem natomiast jest ich córka która znęca się nad nimi psychicznie i fizycznie

Uciekaj z tego domu dziewczyno!
Córka nadaje się do psychiatryka. Agencja tym bardziej.
Mówię Ci, tej pracy jest dużo, a zdrowie masz tylko jedno.
Trzymaj sie i pisz, będzie Ci łatwiej, wiem po sobie.

#14 2014-09-08 23:24:19

koralik
Member

jolki napisał:

Ryba napisał:

Uciekaj z tego domu dziewczyno!
Córka nadaje się do psychiatryka. Agencja tym bardziej.
Mówię Ci, tej pracy jest dużo, a zdrowie masz tylko jedno.
Trzymaj sie i pisz, będzie Ci łatwiej, wiem po sobie.

to chyba jest coś nie tak, wyliczają kasę na żarcie a biorą opiekunkę?   jaka przemoc domowa w Niemczech?
ale sory jak się mylę, to uciekaj czym prędzej

#15 2014-09-08 23:31:28

iza46
Member

To samo mialam napisac co wyzej:)wiesz ile Ci przysluguje na wyzywienie jezeli pracujesz jako tzw Haushaltshilfe i opiekujesz sie starsza osoba?229eur miesiecznie/samo Twoje jedzenie/.Jezeli chcesz zostac tam to Twoja sprawa,ale poczytaj ten watek http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=1361  jest tam podany adres do Berlina do p.Timm ,ona zajmie sie "ustawieniem"tej corki .Ponagrywaj te krzyki jak masz aparat czy komorke.Dowody zawsze Ci sie moga przydac.Najpierw zapytaj corki"Was ist los mit Dir?Wizu bist Du agressiv?Jak bedzie glupio sie smiac lub zlekcewazy napisz meila do Berlina.Jezeli jestes prywatnie,zakoncz te gehenne .Nie musisz na to patrzec i nie powinnas nawet!Nie boj sie zglosic sprawy ,mow ze mialas miec umowe z rodzina i nic nie dostalas.Oni odpowiadaja za to,ze Cie trzymaja na czarno.Pisze o tym,choc nie wiem jak jest.Masz prawo pracowac legalnie i tak mow.Ups!Nie doczytalam Twojego posta ,wiec uwazam ze sprawe nalezy zglosic wyzej i to niezwlocznie podajac adres,telefony do tej rodziny.Bedzie odzew z pewnoscia ,odpowiednie sluzby zajma sie tym problemem.Zrobisz jak uwazasz.

Ostatnio edytowany przez iza46 (2014-09-08 23:43:26)

#16 2014-09-09 12:05:59

Ryba
New member

Iza ja pracuje legalnie przez agencje mam umowę i wszystkie ubezpieczenia to nie jest praca na czarno. Ostatnio po kilku akcjach kiedy szarpała dziadka z głęboka demencją który był tak przestraszony jak dziecko kiedy nie rozumnie o co chodzi, zaczęła mnie wysyłać na spacer z psem, kiedy wracałam to było już po wszystkim ale dziadek chociaż ma demencję wszystko mi opowiedział bo był bardzo przestraszony. Córka uderzyła w twarz matkę za to że spała na fotelu i nie słyszała jak ona ją wołała. Teraz przede mną stara się ukrywać swoją agresję ale ja tylko czekam kiedy znowu wybuchnie. Nie rozumiem tej kobiety i nawet nie chcę tego zrozumieć to sprawa raczej dla psychiatry ale mam już tego dosyć zwijam się z tąd, dzięki za radę. A i jeszcze coś zakupy robimy raz na tydzień i jak wyda 130 euro na 4 osoby i psa dużego labradora to jest awantura i ciągle mi przygaduje że za dużo wydaje i że ona ma już tego dosyć a właściwie nic u dziadków nie robi tylko przychodzi i rozwala nam cały plan dnia i destabilizuje sytuację. Szkoda gadać to trzeba zobaczyć. Jestem przygnębiona w Polsce już bym to zgłosiła do opieki społecznej za znęcanie się psychiczne i fizyczne ale tutaj boje się nawet pomyśleć o czymś taki. Chyba że jak zakończę tu pracę i wrócę do Polski to wtedy mogę to zgłosić. Obawiam się też o własne bezpieczeństwo nawet w nocy.

#17 2014-09-09 13:22:00

krystynka
Member

Ryba napisał:

Iza ja pracuje legalnie przez agencje mam umowę i wszystkie ubezpieczenia to nie jest praca na czarno. Ostatnio po kilku akcjach kiedy szarpała dziadka z głęboka demencją który był tak przestraszony jak dziecko kiedy nie rozumnie o co chodzi, zaczęła mnie wysyłać na spacer z psem, kiedy wracałam to było już po wszystkim ale dziadek chociaż ma demencję wszystko mi opowiedział bo był bardzo przestraszony. Córka uderzyła w twarz matkę za to że spała na fotelu i nie słyszała jak ona ją wołała. Teraz przede mną stara się ukrywać swoją agresję ale ja tylko czekam kiedy znowu wybuchnie. Nie rozumiem tej kobiety i nawet nie chcę tego zrozumieć to sprawa raczej dla psychiatry ale mam już tego dosyć zwijam się z tąd, dzięki za radę. A i jeszcze coś zakupy robimy raz na tydzień i jak wyda 130 euro na 4 osoby i psa dużego labradora to jest awantura i ciągle mi przygaduje że za dużo wydaje i że ona ma już tego dosyć a właściwie nic u dziadków nie robi tylko przychodzi i rozwala nam cały plan dnia i destabilizuje sytuację. Szkoda gadać to trzeba zobaczyć. Jestem przygnębiona w Polsce już bym to zgłosiła do opieki społecznej za znęcanie się psychiczne i fizyczne ale tutaj boje się nawet pomyśleć o czymś taki. Chyba że jak zakończę tu pracę i wrócę do Polski to wtedy mogę to zgłosić. Obawiam się też o własne bezpieczeństwo nawet w nocy.

Zwijaj manele i to jak najszybciej...Nie zapomnij powiadomić agencji,najlepiej mailowo (czytaj wątek Private Care 24). W tej chwili możesz jeszcze zadzwonić  pod ten numer:   
Biuro Poradni Projektu „Uczciwe Zasady Mobilności” w Berlinie
Dr. Sylwia Timm
Keithstraße 1 – 3
10787 Berlin
Tel.: (+49) 030 - 21 01 64 37
Fax: (+49) 030 - 21 24 01 16
E-Mail: sylwia.timm@bfw.eu.com
Web: www.faire-mobilitaet.de
Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do czwartku – od 10:00 do 13:00

lub po uprzednim uzgodnieniu terminu

Tu otrzymasz porade i radzę Tobie nie zwlekaj !

Ostatnio edytowany przez krystynka (2014-09-09 13:23:57)

#18 2014-09-09 13:42:14

iza46
Member

Poogladaj jak firmy maja w du..ach opiekunki ,nawet Niemcy trabia o tym.http://www.youtube.com/watch?v=7Samn6qKKSo

#19 2014-09-09 18:31:13

krystynka
Member

iza46 napisał:

Poogladaj jak firmy maja w du..ach opiekunki ,nawet Niemcy trabia o tym.http://www.youtube.com/watch?v=7Samn6qKKSo

I na tym się skończyło... Firmy nadal działają bez zmian...

#20 2014-09-09 23:15:06

Ryba
New member

Dzięki za rady Krystynka nie wiedziałam co mam zrobić i jak się zachować teraz wiem że przeczucie mnie nie myliło muszę się z tąd zwijać i to jak najszybciej. Pozdrawiam serdecznie

#21 2014-09-10 07:44:56

krystynka
Member

Ryba napisał:

Dzięki za rady Krystynka nie wiedziałam co mam zrobić i jak się zachować teraz wiem że przeczucie mnie nie myliło muszę się z tąd zwijać i to jak najszybciej. Pozdrawiam serdecznie

Ja również pozdrawiam,życzę najlepszego.Trzymaj się!

#22 2014-09-10 09:50:04

barbara.b
Member

moja babcia też przysypiała sobie za dnia przy tv, córka uważała, że nie powinnam jej pozwalać, bo potem nie może spać w nocy. pomyślałam, że ma rację. tyle tylko, że babcia nei spała i w dzień i w nocy. dopiero jak wykończona nocą w dzień pozwalałam jej przysypiać w nadziei, że też się zdrzemnę babcia zaczęła mi sypiać w nocy. z tego wynika, że ludzie starsi potrzebują więcej snu. teraz babcia za dnia drzemie mi przed tv i się cieszę, że odpoczywa. wieczorami mniej szaleje jak jest wypoczęta. no ale to różnie może być. mi się jednak wydaje, że nie ma sensu, żeby człowiek się męczył jak jest zmęczony. zdrowy człowiek jak jest zmęczony też się zdrzemnie.
to że każdy z dzieci się wtrąca faktycznie może być uciążliwe. sposobów na opiekę jest tyle ile jest ludzi i nigdy nikomu nie dogodzisz. weź ich wszystkich pozbieraj na raz plus podopieczną i ustalcie razem jak masz się nią opiekować, przy czym twoje zdanie też jest ważne. jeśli coś robisz i chcesz dalej tak robić to to uzasadnij. to ty z babcią jesteś dzień i noc i ty wiesz najlepiej czego ona potrzebuje. a jak ci ktoś wchodzi po cichaczu balkonem to się śmiej i powiedz im, żeby puknęli się w głowę... a nie przejmujesz się tym. musisz być pewna siebie i tego co robisz. powiedz, że masz doświadczenie, wiesz co robisz i nie potrzebujesz kontroli, albo mają do ciebie zaufanie albo nie a jak nie mają to się zastanowisz, czy chcesz pracować dla ludzi, którzy ci nie ufają. ja miałam problem z babcią. trochę może dlatego, że jest chora na demencję a trochę może mnie testowała. twardo robiłam dalej to co robię i się nią nie przejmowałam. babcia zobaczyła, że się nie dam manipulować, że wiem co robię i przestała kombinować. pokazać, że się jest silnym to najważniejsze. jak będziesz się nimi przejmować i oni będą to widzieć to cię zawsze będą kontrolować, krytykować i męczyć. także wątpliwości zostaw na wieczór jak jesteś sama a przy nich bądź silna i pewna siebie.

krystynka napisał:

Ryba napisał:

#23 2014-09-10 10:24:05

krystynka
Member

barbara.b napisał:

moja babcia też przysypiała sobie za dnia przy tv, córka uważała, że nie powinnam jej pozwalać, bo potem nie może spać w nocy. pomyślałam, że ma rację. tyle tylko, że babcia nei spała i w dzień i w nocy. dopiero jak wykończona nocą w dzień pozwalałam jej przysypiać w nadziei, że też się zdrzemnę babcia zaczęła mi sypiać w nocy. z tego wynika, że ludzie starsi potrzebują więcej snu. teraz babcia za dnia drzemie mi przed tv i się cieszę, że odpoczywa. wieczorami mniej szaleje jak jest wypoczęta. no ale to różnie może być. mi się jednak wydaje, że nie ma sensu, żeby człowiek się męczył jak jest zmęczony. zdrowy człowiek jak jest zmęczony też się zdrzemnie.
to że każdy z dzieci się wtrąca faktycznie może być uciążliwe. sposobów na opiekę jest tyle ile jest ludzi i nigdy nikomu nie dogodzisz. weź ich wszystkich pozbieraj na raz plus podopieczną i ustalcie razem jak masz się nią opiekować, przy czym twoje zdanie też jest ważne. jeśli coś robisz i chcesz dalej tak robić to to uzasadnij. to ty z babcią jesteś dzień i noc i ty wiesz najlepiej czego ona potrzebuje. a jak ci ktoś wchodzi po cichaczu balkonem to się śmiej i powiedz im, żeby puknęli się w głowę... a nie przejmujesz się tym. musisz być pewna siebie i tego co robisz. powiedz, że masz doświadczenie, wiesz co robisz i nie potrzebujesz kontroli, albo mają do ciebie zaufanie albo nie a jak nie mają to się zastanowisz, czy chcesz pracować dla ludzi, którzy ci nie ufają. ja miałam problem z babcią. trochę może dlatego, że jest chora na demencję a trochę może mnie testowała. twardo robiłam dalej to co robię i się nią nie przejmowałam. babcia zobaczyła, że się nie dam manipulować, że wiem co robię i przestała kombinować. pokazać, że się jest silnym to najważniejsze. jak będziesz się nimi przejmować i oni będą to widzieć to cię zawsze będą kontrolować, krytykować i męczyć. także wątpliwości zostaw na wieczór jak jesteś sama a przy nich bądź silna i pewna siebie.

krystynka napisał:

Ryba napisał:

O czym ty mówisz i komu odpowiadasz,bo nie rozumiem?!

#24 2014-09-10 11:36:23

barbara.b
Member

co to za agencja, co mówi, że przemoc domowa jest normalna w de. ja bym od razu zadzwoniła na policję.

#25 2014-09-10 11:38:42

barbara.b
Member

odpowiadałam jotce. dzieci podopiecznej się wtrącają, śledzą i kontrolują. coś nie tak napisałam?

krystynka napisał:

barbara.b napisał:

krystynka napisał:

#26 2014-09-10 11:41:00

barbara.b
Member

ale faktycznie podpiełam się pod zły post :-)))) sorki

barbara.b napisał:

odpowiadałam jotce. dzieci podopiecznej się wtrącają, śledzą i kontrolują. coś nie tak napisałam?

krystynka napisał:

barbara.b napisał:

#27 2014-09-10 16:45:02

Mary Poppins
Member

barbara.b napisał:

krystynka napisał:

barbara.b napisał:

Puknij się barbara.b w głowę:D
Jak dalej nie rozumiesz to zobacz z jaka datą jest post , na który dałas odp. Myslisz , że jest dalej aktualny ? heheh

#28 2014-09-10 22:12:21

barbara.b
Member

mary poppins, ty to się chyba za dużo pukałaś w głowę, bo mało co w niej zostało. i co z tego, że post jest stary? forum jest otwarte i jak nie jotka to może ktoś inny będzie miał podobny problem. co z tego, że odpowiedziałam na stary post? moja informacja była więcej warta niż twoja, że mam się puknąć. a może ciebie musi ktoś puknąć. za dużo agresji....

Mary Poppins napisał:

barbara.b napisał:

krystynka napisał:

Puknij się barbara.b w głowę:D
Jak dalej nie rozumiesz to zobacz z jaka datą jest post , na który dałas odp. Myslisz , że jest dalej aktualny ? heheh

#29 2015-08-25 11:20:48

Ryba
New member

mam pytanie, czy ktoś zna firmę Europacare24 z Krakowa adres. Rynek główny 6. oferują umowę o pracę dla opiekunek i składki od średniej krajowej. Trochę to za dobre warunki nie wiem co o tym myśleć proszę o opinie o tej firmie

#30 2015-08-25 12:13:30

urszula47
Member

Ryba napisał:

mam pytanie, czy ktoś zna firmę Europacare24 z Krakowa adres. Rynek główny 6. oferują umowę o pracę dla opiekunek i składki od średniej krajowej. Trochę to za dobre warunki nie wiem co o tym myśleć proszę o opinie o tej firmie

Moge w imieniu mojej kuzynki potwierdzic ze firma odprowadzala jej skladki od sredniej ale teraz powiedzieli ze przechodza na nizsze.Moze jej juz nie chca? Warto sprawdzic u zrodla smile dostac sie tam nie jest ponoc latwo ,przebieraja w opiekunkach.

#31 2015-08-25 14:17:15

ewal8
Member

Ryba napisał:

Trzy lata temu, kiedy zaczynałam moją przygodę z opieką, byłam na pierwszym moim zleceniu z tą firmą. Faktycznie składki były od średniej krajowej, wypłacano ekwiwalent za urlop, zwracano koszty badań lekarskich. W tym roku zaraz na początku wakacji, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu (bo w sumie minęły trzy lata jak u nich nie pracuję) otrzymałam telefon z firmy, czy nie zechciałabym znowu na wakacje z nimi pojechać. Odmówiłam, bo byłam już na stelli. O teraźniejsze warunki zatrudnienia niestety nie podpytałam, bo nie byłam zainteresowana.
Faktycznie nie zatrudniają ze słabym językiem, w firmie osobiście musiałam się stawić na rozmowie kwalifikacyjnej, która trwała dosyć długo, z tego największa część w języku niemieckim. Ofertę dostałam od ręki, stan podopiecznej w zasadzie zgadzał się z informacjami otrzymanymi od firmy. Piszę w zasadzie, bo powiedziano mi, że podopieczna ma trudny charakter, natomiast na miejscu okazało się, że to nie charakter, ale charakterek big_smile big_smile big_smile, czyli upierdliwiec na maksa.
W sumie miło wspominam współpracę i gdybym teraz nie miała tak jak mam, to kto wie, czy nie podjęłabym z nimi na nowo współpracy.

#32 2015-08-25 18:09:50

barbara.b
Member

ryba, ja też mam od nich ofertę właśnie. na necie znalazłam kilka osób, które chwalą tą firmą. żadnych drastycznych, negatywnych wypowiedzi o nich nie słyszałam. głównie panie sobie chwaliły, że oferty zgadzają się z rzeczywistością i że panie w biurze w razie problemów reagują.. i faktycznie pani jakaś normalna i się z nią normalnie rozmawia jak człowiek z człowiekiem. co nie w każdej agencji jest na porządku dziennym. na weekend odmówiłam przyjęcia jakieś spontanicznej, nagłej oferty. wczoraj zaproponowano mi kolejną. ale chyba rodzina ma szczególne wymagania i może się okazać, że rodzina mnie nie będzie chciała. bo mam za szczupłą głowę w porównaniu do mojej wagi.  well.  jak już wszystko gra to się właśnie wagi można uczepić :-))))) zobaczymy. mieli dzwonić, ale może to już ty właśnie dostałaś " moją " ofertę. jutro do nich zadzwonię i powiem, że jak się rodzina zastanawia to dziękuję rodzinie i poszukam coś innego. albo się kogoś chce, albo nie. w sumie to się od razu wie.

Ryba napisał:

#33 2015-09-01 14:40:17

kajka91
Member

A czy o firmie ProCare coś możecie powiedzieć? Znam tylko opinię mojej znajomej, ale nie jestem przekonana do końca, wolałabym usłyszeć więcej opinii na jej temat. Macie z nią jakieś doświadczenia?

#34 2015-09-01 15:22:27

Mariaa
Member

Ja wyjechałam z nimi i polecam! Choć jest dużo formalności, w sumie to więcej niż w każdej innej, ale jak to się później okazało z korzyścią dla mnie- nie było żadnych "nieprzewidzianych" sytuacji. Fakt, na początku irytowało mnie, że tyle zachodu jest z wyjazdem, ale przynajmniej potem czułam się bezpieczniej jak już wyjechałam.

#35 2015-09-02 11:59:40

Madzia
Member

No właśnie- czytałam o ProCare24 różna opinie. Ale zastanawiam się jak jest naprawdę. Mariaa możesz napisać coś więcej? Jak było później, jak potoczyła się dalsza współpraca? Nadal jestem sceptyczna co do takiej formy pracy, ale że póki co nie znalazłam alternatywy, to radzę się Was. Piszcie!

#36 2016-04-29 08:28:00

alfreda
Member
Od: Berlin

Najlepiej wyjechać sobie gdzieś. Ja zazwyczaj tak robiłam w swoim domu rodzinnym.
Teraz mam w tym celu taki sprawdzony nocleg w Lublinie smile
To chyba najlepsze rozwiązanie, aby burzę przeczekać.

#37 2016-04-29 09:24:12

mobilna
Member

Rozumiem że zostawiamy kontrakt i kłucaca się rodzine i jedziemy do Lublina ?
Kto jedzie ? Babcia ? Dziadek ? My ? Rodzina nasza ? Może rodzina podopiecznych ?

#38 2016-04-29 17:45:24

kasia63
Member

mobilna napisał:

Rozumiem że zostawiamy kontrakt i kłucaca się rodzine i jedziemy do Lublina ?
Kto jedzie ? Babcia ? Dziadek ? My ? Rodzina nasza ? Może rodzina podopiecznych ?

Wyśpi się Alfreda cudownie w Lublinie na myjkach parowych, podłożywszy po strudzony czerep durny dziecięce butki na obcasach:)smile

Reklama