Kurs opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych

Zapisy do dnia 31.10.2013 Rozpoczęcie zajęć: listopad 2013* Czas trwania: 60 godzin System zajęć: od poniedziałku do piątku, (2-3 razy w tygodniu), w godzinach popołudniowych możliwość zorganizowania grup porannych Adresaci kursu : wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat i mają predyspozycje psychofizyczne do wykonywania zawodu opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych osoby pracujące z osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi chcące podnieść swoje kwalifikacje Cel kursu: przygotowanie do pracy w zawodzie opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych w domu podopiecznego, domach pomocy społecznej, zakładach pielęgnacyjnych, domach seniorów, domach dla bezdomnych Zagadnienia programowe: rola i zadania opiekuna choroby wieku podeszłego , obserwacja chorego , pomiar i analiza parametrów ochrona przed zakażeniem, dezynfekcja , sterylizacja zasady prawidłowego żywienia ludzi chorych , starszych i niepełnosprawnych fizjologiczne i psychologiczne aspekty starzenia się postawa wobec uczuć i sposobu zachowania pielęgnowanej osoby profilaktyka odleżyn oraz skutków długotrwałego unieruchomienia problemy opieki chorych niepełnosprawnych pielęgnacja chorych w podeszłym wieku proces rehabilitacji pierwsza pomoc w geriatrii opieka nad umierającym i towarzyszenie śmierci wybrane zagadnienia farmakoterapii Wymagane dokumenty: karta zgłoszeniowa kserokopia dowodu osobistego kserokopia świadectwa ukończonej szkoły średniej potwierdzenie wpłaty I raty w kwocie 150 zł...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2013-10-23 15:12:51

Kurs opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych

Zapisy do dnia 31.10.2013

Rozpoczęcie zajęć: listopad 2013*

Czas trwania: 60 godzin

System zajęć:

od poniedziałku do piątku, (2-3 razy w tygodniu), w godzinach popołudniowych
możliwość zorganizowania grup porannych

Adresaci kursu :

wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat i mają predyspozycje psychofizyczne do wykonywania zawodu opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych
osoby pracujące z osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi  chcące podnieść swoje kwalifikacje

Cel kursu:

przygotowanie do pracy w zawodzie opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych w domu podopiecznego, domach pomocy społecznej, zakładach pielęgnacyjnych, domach seniorów, domach dla bezdomnych

Zagadnienia programowe:

rola i zadania  opiekuna
choroby wieku podeszłego , obserwacja chorego , pomiar i analiza parametrów
ochrona przed zakażeniem, dezynfekcja , sterylizacja
zasady prawidłowego żywienia ludzi chorych , starszych i niepełnosprawnych
fizjologiczne i psychologiczne aspekty starzenia się
postawa wobec uczuć i sposobu zachowania pielęgnowanej osoby
profilaktyka odleżyn oraz skutków długotrwałego unieruchomienia
problemy opieki chorych niepełnosprawnych
pielęgnacja chorych w podeszłym wieku
proces rehabilitacji
pierwsza pomoc w geriatrii
opieka nad umierającym i towarzyszenie śmierci
wybrane zagadnienia farmakoterapii

Wymagane dokumenty:

karta zgłoszeniowa
kserokopia dowodu osobistego
kserokopia świadectwa ukończonej szkoły średniej
potwierdzenie wpłaty I raty w kwocie 150 zł. w siedzibie firmy lub na konto SKK
Termin rozpoczęcia zajęć: planowane rozpoczęcie zajęć - koniec sierpnia.

Wpłata na konto:

SKK Sp. z o.o.
Bank Zachodni WBK I Oddział w Bydgoszczy nr 85 1090 1072 0000 0001 0168 0198.
w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko, kurs i miasto kształcenia:
(np. Jan Kowalski/Kurs języka migowego/Toruń)

Informacje dodatkowe:

oferta dla firm! przy grupach powyżej 5 osób negocjujemy ceny.
dla stałych Klientów i Słuchaczy SKK 10% zniżki.
wystawiamy zaświadczenia o ukończeniu kursu według wzoru MEN, honorowane przez wszystkie firmy i urzędy w krajach Unii Europejskiej.

*SKK zastrzega sobie prawo do zmiany terminu rozpoczęcia zajęć

Artykuł opublikowany przez : basia44
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2013-11-01 10:39:34

kika1985
Member
Od: Gdańsk

Re: Kurs opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych

A co myślicie o tym, że na rynku są obecne osoby, które nie przeszły przez taki kurs? Powołanie, powołaniem...ale bez odpowiedniego przygotowania "nie wróżę sukcesu", zbyt często na Naszej drodze będą pojawiać się problemy (z którymi nie będziemy w stanie sobie poradzić).

#3 2013-11-01 10:54:42

jakniew
Member

kika1985 napisał:

A co myślicie o tym, że na rynku są obecne osoby, które nie przeszły przez taki kurs? Powołanie, powołaniem...ale bez odpowiedniego przygotowania "nie wróżę sukcesu", zbyt często na Naszej drodze będą pojawiać się problemy (z którymi nie będziemy w stanie sobie poradzić).

Skończyłam taki kurs i na nie wiele się przydał. Co Stelle to inny przypadek, a poza tym w umowach nas nie dotyczą funkcje medyczne, a to co trzeba przeczytam w internecie, czy obejrzę na youtube. Dzięki filmowi instrukcyjnemu jak posługiwać się podnoszeniem chorego za pomocą specjalnej windy nie miałam problemu z obsłużeniem tego sprzętu, a na kursie tego nie uczą. Najwięcej nauczyłam się na Stellach. Teraz wiem, że pieniądze które na ten kurs wydałam, było wyrzuceniem ich. Papierkiem jakim dostałam a zapłaciłam na dokładkę tłumaczenie na niemiecki mogę sobie tyłek tutaj podetrzeć.

#4 2013-12-01 00:28:47

polnischeengel
New member

Witam!

Jestem autorką podręcznika języka niemieckiego dla opiekunek prowadzącą również kursy na tych materiałach. Podręcznik sprawdzony w praktyce. Dzięki tej publikacji poznasz język typowy dla pracy opiekunki.Książkę można nabyć na allegro wpisując: niemiecki dla opiekunek.
Z pewnością ta książka pomoże Wam ukierunkować swoją naukę.
Powodzenia w nauce!

Reklama