Szwajcaria :D

Mam pytanie, czy sa tu kobietki pracujace w Szwajcarii.. czytalam ogloszenie agencji zatrudniajacej tam, obietnice placowe sa "PIEKNE" ale czy prawdziwe ? Ja osobiscie niemieckim posluguje sie w mowie i w pismie ale mialabym chyba obawy ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2013-10-14 17:45:16

pannaanna666
Member
Od: Dom-Esch

Szwajcaria :D

Mam pytanie, czy sa tu kobietki pracujace w Szwajcarii.. czytalam ogloszenie agencji zatrudniajacej tam, obietnice placowe sa "PIEKNE" ale czy prawdziwe ?
Ja osobiscie niemieckim posluguje sie w mowie i w pismie ale mialabym chyba obawy ..bo szwajcarskiego nie rozumiem ni w zab, choc lepiej mi idzie czytanie.. dzis tez przy kontrolnym telefoniku z mojej firmy jak u mnie leci ,pan zapytal mnie czy ja w szwajcarii jestem, ale "niestety" jestem tylko na szwajcarskiej granicy .. az korci zapytac czy tam cos nie maja a jesli tak to za jaka stawke.

Pozdrawiam.

#2 2013-11-05 16:13:04

Tina10
New member
Od: Europa

Re: Szwajcaria :D

Witaj ,
ja tez szukam pracy w Szwajcarji , najchetniej w tej wloskojezycznej ( smile ) poniewaz moj wloski jest plynny a niemiecki podstawowy ..... Pytalam w roznych firmach , nikt nie ma tam kontraktow.  Szkoda bo od dawna chce sie tam wybrac.

Pozdrawiam smile

#3 2013-11-12 20:03:31

Lidia
New member

Hallo.Mnie też interesuje ktoś kto pracuje w Szwajcarii.Mam zamiar tam się wybrać w przyszłym roku.Pozdrawiam.

#4 2013-11-18 09:00:01

gingers
New member

Miłe Panie  szukam pracy w Szwajcarii jako opiekunka do osób starszych na okres wakacji ( lipiec -sierpień 2014) bardzo chętnie zastąpię panią która tam pracuje a będzie chciała w tym okresie jechać do domu. Mam kwalifikacje, doświadczenie i dokumenty potwierdzające moje wykształcenie jako opiekunka. Jestem w trakcie nauki języka niemieckiego. Interesuje mnie praca w Bernie lub okolicach ( kanton Argau).Pozdrawiam.

#5 2013-11-27 18:07:47

Lakme
New member

Witam,
ja będę od stycznia w Szwajcarii, w okolicy Zurychu
pozdrawiam!

#6 2013-11-28 17:04:42

lala53
New member

Witaj .... pracuje w Szwajcarii . Zarobki są takie jak piszą ...pozdrawiam

#7 2013-11-29 16:51:35

wampirek
Member
Od: slaskie

Lala53 próbowałam wysłać Ci wiadomość,nie wchodzi....może Ty napisz, Pozdrawiam!

#8 2013-11-29 19:45:04

pannaanna666
Member
Od: Dom-Esch

lala53 napisał:

Witaj .... pracuje w Szwajcarii . Zarobki są takie jak piszą ...pozdrawiam

podaj namiar smile .. napisz cos wiecej, warunki itd?

#9 2013-11-30 09:06:52

kryspinka
Member

no tez chciałabym cos wiedziec na ten temat no ale jak zwykle na forum jak chcesz czegokolwiek sie dowiedziec to i tak nikt Ci nie odpisze po prostu zycie

#10 2013-11-30 09:58:18

Emilka52
Member
Od: Szwajcaria

Nie ma to, jak konkretne pytania ...
Pracuje w Szwajcarii, w Zurichu, od pol roku. Co bys chciala wiedziec, czego nie ma w ogloszeniach firm rekrutujacych do pracy w CH?

kryspinka napisał:

no tez chciałabym cos wiedziec na ten temat no ale jak zwykle na forum jak chcesz czegokolwiek sie dowiedziec to i tak nikt Ci nie odpisze po prostu zycie

#11 2013-11-30 12:19:24

kryspinka
Member

Emilka52 napisał:

Nie ma to, jak konkretne pytania ...
Pracuje w Szwajcarii, w Zurichu, od pol roku. Co bys chciala wiedziec, czego nie ma w ogloszeniach firm rekrutujacych do pracy w CH?

kryspinka napisał:

ja to bym wszystko chciała wiedziec na razie sie nie wybieram ale czy są jakieś konkretne firmy rekrutujące do szwajcarii i jakie warunki zatrudnienia czy to cos podobnego jak w niemczech i oczywiście wysokośc zarobków jak nie możesz napisać na forum co zrozumiem to proszę o mejla dzieki .i sorki ale juz tyle pytań moich pozostało bez odpowiedzi że zaczyna mnie to deczko frustrować.

#12 2013-11-30 13:10:24

Emilka52
Member

Nie wiem, jak dlugo pracujesz w tym fachu i jak szukasz pracy w DE. W kazdym razie firmy, ktore zatrudniaja w CH nie ukrywaja sie i jest je bardzo latwo znalezc.
Co moge Ci napisac - bo nie bede podawac na tacy wszystkiego:
Jest wymagana dobra lub bardzo dobra znajomosc jezyka niemieckiego - w strefie niemieckojezycznej, lub francuskiego albo wloskiego w innych strefach. Po prostu w kazdej strefie jest okreslony jezyk "urzedowy".
Warunki zatrudnienia - w 90 % przypadkow dzialalnosc wlasna w PL lub w DE. Pokazala sie firma, ktora zatrudnia na umowie zlecenia, ale stawki maja po prostu smieszne (850 - 1200 euro/m-c), poziom zarobkow normalnie ksztaltuje sie od 1600 euro w gore, oczywiscie zalezy od stanu podopiecznego.
W moim kontrakcie mam zagwarantowane 2 godz. wolnego dziennie plus 1 dzien wymiennie na 2 x pol dnia w tygodniu. Poniewaz mam w CH konto - rodzina mi placi na konto. A i mam zwrot kosztow przejazdu do wysokosci okreslonej, ale to juz moja "tajemnica" jaka to kwota. Jezdze na 3 miesiace, jade do PL na 2 -3 tygodnie i wracam w to samo miejsce, bo mi sie akurat tu podoba.

#13 2013-11-30 14:57:57

monis
New member

Szukam pracy w Szwajcarii może  słyszałyście coś miłe panie?

#14 2013-12-01 07:47:31

kryspinka
Member

Emilka52 napisał:

Nie wiem, jak dlugo pracujesz w tym fachu i jak szukasz pracy w DE. W kazdym razie firmy, ktore zatrudniaja w CH nie ukrywaja sie i jest je bardzo latwo znalezc.
Co moge Ci napisac - bo nie bede podawac na tacy wszystkiego:
Jest wymagana dobra lub bardzo dobra znajomosc jezyka niemieckiego - w strefie niemieckojezycznej, lub francuskiego albo wloskiego w innych strefach. Po prostu w kazdej strefie jest okreslony jezyk "urzedowy".
Warunki zatrudnienia - w 90 % przypadkow dzialalnosc wlasna w PL lub w DE. Pokazala sie firma, ktora zatrudnia na umowie zlecenia, ale stawki maja po prostu smieszne (850 - 1200 euro/m-c), poziom zarobkow normalnie ksztaltuje sie od 1600 euro w gore, oczywiscie zalezy od stanu podopiecznego.
W moim kontrakcie mam zagwarantowane 2 godz. wolnego dziennie plus 1 dzien wymiennie na 2 x pol dnia w tygodniu. Poniewaz mam w CH konto - rodzina mi placi na konto. A i mam zwrot kosztow przejazdu do wysokosci okreslonej, ale to juz moja "tajemnica" jaka to kwota. Jezdze na 3 miesiace, jade do PL na 2 -3 tygodnie i wracam w to samo miejsce, bo mi sie akurat tu podoba.

dzięki za odpowiedz aczkolwiek jakbys podała nazwę jakiejs agencji sprawdzonej tez nie byłoby żle no ale widze że warunki zbliżone do tego co w Niemczech ,czasem lubię urozmaicenie z językiem niemieckim problemu nie ma z włoskim pewnie po paru dniach też nie no ale jak mówiłam chciałam tylko zapytać bo kto pyta nie błądzi czasem trzeba na zapas coś więcej wiedzieć pozdrawiam

#15 2013-12-01 09:26:07

kakadu
Member

Też mnie to zastanawia,dlaczego na żadnych forach nie ma wypowiedzi opiekunek ze Szwajcarii.Z Austrii zresztą tez.Czy one nie mają takiej potrzeby?A może praca tam jest tak dobra,że nie chcą tego tematu rozpowszechiać?
Przecież sama praca niczym się nie różni.Inne mogą być tylko warunki płacowe(poza rejonem pracy naturalnie).
Co do Szwajcarii-zarabia się tam więcej niż w Niemczech,jak mogę wnioskować z nielicznych wypowiedzi,jakie trafiają się na forach opiekunek.Też mnie to korci,jednak oceniam swoje szanse realnie-a wydaje mi się,że trzeba bardzo dobrze znać jezyk,żeby na tamtym rynku zaistnieć.Ich niemiecki jest zupełnie inny,niż ten,uzywany w DE.Miałam podopiecznego,do którego często zaglądał przyjaciel ze Szwajarii-przysłuchiwałam się ich rozmowom i nie było łatwo.Brzmiało to dla mnie jak nieznany mi dialekt-inne było od normalnego niemieckiego.Ale jako człowiek Szwajcar był przesympatyczny,jego siostra też-bo czasami z siostrą przyjeżdżał.Nie wiem tylko,czy tak mówia Szwajcarzy,czy on stosował dialekt,bo rzecz się działa w okolicach Monachium.

#16 2013-12-01 09:39:37

pfleger
Member

kakadu napisał:

Też mnie to zastanawia,dlaczego na żadnych forach nie ma wypowiedzi opiekunek ze Szwajcarii.Z Austrii zresztą tez.Czy one nie mają takiej potrzeby?A może praca tam jest tak dobra,że nie chcą tego tematu rozpowszechiać?
Przecież sama praca niczym się nie różni.Inne mogą być tylko warunki płacowe(poza rejonem pracy naturalnie).
Co do Szwajcarii-zarabia się tam więcej niż w Niemczech,jak mogę wnioskować z nielicznych wypowiedzi,jakie trafiają się na forach opiekunek.Też mnie to korci,jednak oceniam swoje szanse realnie-a wydaje mi się,że trzeba bardzo dobrze znać jezyk,żeby na tamtym rynku zaistnieć.Ich niemiecki jest zupełnie inny,niż ten,uzywany w DE.Miałam podopiecznego,do którego często zaglądał przyjaciel ze Szwajarii-przysłuchiwałam się ich rozmowom i nie było łatwo.Brzmiało to dla mnie jak nieznany mi dialekt-inne było od normalnego niemieckiego.Ale jako człowiek Szwajcar był przesympatyczny,jego siostra też-bo czasami z siostrą przyjeżdżał.Nie wiem tylko,czy tak mówia Szwajcarzy,czy on stosował dialekt,bo rzecz się działa w okolicach Monachium.

Wydaje mi sie ze 95 % opiekunek pracuje w Niemczech , jesli chodzi o kraje niemiecko jezyczne , reszta w Szwajcarii Austrii..dla tego pewnie malo wpisów.

#17 2013-12-01 10:21:44

kakadu
Member

Pewnie masz racje.Ale skoro niewiele Polek tam jest,to skąd wywodzą się opiekunki Szwajcarów?Bo przecież tam tez są ludzie wymagający opieki.Czyzby tam był inny system?domy starców?eutanazja?opieka we własnym zakresie?

#18 2013-12-01 10:57:56

Emilka52
Member

Rynek szwajcarski jest trudno dostepny, na szczescie. Nie zostal popsuty przez pseudoposrednikow i pseudoagencje.Chociaz, sadzac po ogloszeniu firmy, ktora zatrudnia na umowe zlecenie juz widac poczatki. Zarabia sie wiecej, ale i koszty sa tu inne, zycie jest drozsze, wiec spelnianie wlasnych zachcianek nieco kosztuje. Ja mam bzika pod tytulem "zwiedzanie", wiec w miesiacu sporo mi idzie na bilety wstepu do muzeow, na wystawy.
Nie podam zadnej nazwy agencji - osoby, ktore chca znalezc, znajda, bo to nie jest tajne. Tez mi nikt nie podal na tacy, sama wyszukalam i znalazlam to, co chcialam.
Opieka w CH - raczej, z racji niezbyt duzej ilosci opiekunek zza granicy - starsi ludzie licza na rodziny. Opieka w domach opieki jest straszliwie droga, jest tez odpowiednik niemieckiej Pflegedienst.

kakadu napisał:

Pewnie masz racje.Ale skoro niewiele Polek tam jest,to skąd wywodzą się opiekunki Szwajcarów?Bo przecież tam tez są ludzie wymagający opieki.Czyzby tam był inny system?domy starców?eutanazja?opieka we własnym zakresie?

#19 2013-12-01 11:03:28

Emilka52
Member

Znajomosc jezyka jest tu podstawa. Kazdy Szwajcar posluguje sie biegle jezykiem urzedowym, ale miedzy soba rozmawiaja w dialektach, ktore, w zaleznosci od okolicy sa mieszanka niemieckiego, francuskiego, wloskiego i retoromanskiego.

kakadu napisał:

#20 2013-12-01 11:12:51

pfleger
Member

Emilka52 napisał:

Nie podam zadnej nazwy agencji - osoby, ktore chca znalezc, znajda, bo to nie jest tajne. Tez mi nikt nie podal na tacy, sama wyszukalam i znalazlam to, co chcialam.

To chyba najlepiej oddaje klimat tego watku!.
Drogie panie jak juz piszecie ze pracujecie w Szwajcarii to jak nie chcecie podawać jak zalatwiliscie ta stellę to wklejcie powyższy tekst lub podobny.
Można sobie potem zaoszczędzić tekstów typu" hej daj namiary na firmę...napisz mi na maila jaka to firma...o super tez szukam pracy w Szwajcarii gdzie znalazła ta sztelle"

#21 2013-12-01 11:57:16

kakadu
Member

Wiesz Pfleger,mnie to nie dziwi.Podawawanie namiarów na aktualna agencje,jest tworzeniem sobie konkurencji.Nie wierzę,ze dziewczyny nie podaja na tacy,bo im też nikt nie podał,bardziej skłaniam się do tego właśnie aspektu.Im więcej opiekunek w agencji,tym mniej ofert.A może inne jeszcze lepiej znają jezyk,może mają kierunkowe wykształcenie?

#22 2013-12-01 12:02:20

Emilka52
Member

kakadu napisał:

Wiesz Pfleger,mnie to nie dziwi.Podawawanie namiarów na aktualna agencje,jest tworzeniem sobie konkurencji.Nie wierzę,ze dziewczyny nie podaja na tacy,bo im też nikt nie podał,bardziej skłaniam się do tego właśnie aspektu.Im więcej opiekunek w agencji,tym mniej ofert.A może inne jeszcze lepiej znają jezyk,może mają kierunkowe wykształcenie?

Nie wiem, moze ja mam jakies inne wyobrazenia, ale swego czasu spedzilam w necie dziesiatki godzin na nudnym zajeciu, potocznie zwanym "szukanie informacji". Nie widze powodu, zeby oddawac te wiadomosci, ktore SAMA zdobylam, bo w imie czego? Poza tym, osoby, ktore pisza - a jaka agencja, a sprawdzona i tym podobne, na stracie mozna okreslic jako "niezaradne".
Konkurencja - jak na razie az tak bardzo nie ma sie czego bac z uwagi na to, ze prawie wszystkie agencje wymagaja dzialalnosci gospodarczej, najchetniej niemieckiej. Ile osob jest gotowe spelnic ten warunek???
Zadna z agencji posredniczacych nie zalatwia, nie zaklada dzialanosci niemieckiej ! To trzeba miec na strarcie, a reszta zalezy od opiekunki, co chce osiagnac, co lepiej sie danej osobie oplaca.

Ostatnio edytowany przez Emilka52 (2013-12-01 12:06:19)

#23 2013-12-01 12:18:13

kryspinka
Member

Emilka52 napisał:

kakadu napisał:

Nie wiem, moze ja mam jakies inne wyobrazenia, ale swego czasu spedzilam w necie dziesiatki godzin na nudnym zajeciu, potocznie zwanym "szukanie informacji". Nie widze powodu, zeby oddawac te wiadomosci, ktore SAMA zdobylam, bo w imie czego? Poza tym, osoby, ktore pisza - a jaka agencja, a sprawdzona i tym podobne, na stracie mozna okreslic jako "niezaradne".
Konkurencja - jak na razie az tak bardzo nie ma sie czego bac z uwagi na to, ze prawie wszystkie agencje wymagaja dzialalnosci gospodarczej, najchetniej niemieckiej. Ile osob jest gotowe spelnic ten warunek???
Zadna z agencji posredniczacych nie zalatwia, nie zaklada dzialanosci niemieckiej ! To trzeba miec na strarcie, a reszta zalezy od opiekunki, co chce osiagnac, co lepiej sie danej osobie oplaca.

mnie chodziło własnie żeby dowiedzieć sie na jakiej zasadzie zatrudniają szwajcarskie agencje mnie działalnosc nie interesuje a podejscie takie szukajcie sobie same chyba mija sie z celem tego forum bo tu jakoś nikt zatrudniony w Niemczech nie ukrywa w jakiej agencji pracuje tak więc jeśli nie chcecie podawać żadnych informacji po prostu już lepiej nic nie piszcie jesli to tak bardzo boli ,bo raczej wątpie że nagle wszystkie opiekunki przerzuca sie na Austrie albo Szwajcarie jesli mają juz odpowiedni grunt pod nogami,pytałam z czystej ciekawości lubie zwiedzac nowe kraje tam jeszcze nie byłam ale chyba sobie odpuszczę

#24 2013-12-01 12:27:27

Emilka52
Member

Wiec odnosze wrazenie, ze sie dowiedzialas, na jakiej zasadzie pracuje sie w CH. Dodam, ze nie istnieje cos takiego, jak bezposrednie zatrudnienie przez szwajcarska agencje. Owszem, maja miejsca pracy w opiece calodobowej, tyle, zeby tam sie zalapac, trzeba perfekt znac jezyk w mowie i pismie i miec poreczenie szwajcarskiej rodziny, ale to zupelnie inna bajka. No i dzialalnosc! Lub zalatwiony permit na pobyt i prace, co wiaze sie z odprowadzaniem szwajcarskich oplat socjalnych i tak dalej.

kryspinka napisał:

Emilka52 napisał:

kakadu napisał:

mnie chodziło własnie żeby dowiedzieć sie na jakiej zasadzie zatrudniają szwajcarskie agencje mnie działalnosc nie interesuje a podejscie takie szukajcie sobie same chyba mija sie z celem tego forum bo tu jakoś nikt zatrudniony w Niemczech nie ukrywa w jakiej agencji pracuje tak więc jeśli nie chcecie podawać żadnych informacji po prostu już lepiej nic nie piszcie jesli to tak bardzo boli ,bo raczej wątpie że nagle wszystkie opiekunki przerzuca sie na Austrie albo Szwajcarie jesli mają juz odpowiedni grunt pod nogami,pytałam z czystej ciekawości lubie zwiedzac nowe kraje tam jeszcze nie byłam ale chyba sobie odpuszczę

#25 2013-12-01 16:13:54

gracomea
New member

Witam, jestem tu nowa, interesuje mnie bardzo praca w Szwajcarii, ze względów  finansowych,obecnie pracuję jako opiekunka w Niemczech, zarobki są zbyt niskie, nieadekwatne do wykonywanej pracy i posiadanych przeze mnie kwalifikacji Znam bardzo dobrze niemiecki, mam ukonczony w Niemczech  roczny kurs z certyfikatem opiekunki do osób starszych z rozszerzoną wiedzą  z zakresu demencji. Moze ktoś życzliwy pomoże mi w znalezieniu kontaktu.
Pozdrawiam wszystkich na Forum,
Grażyna

#26 2013-12-03 07:20:39

MagdaM
Member

Emilka52 napisał:

Wiec odnosze wrazenie, ze sie dowiedzialas, na jakiej zasadzie pracuje sie w CH. Dodam, ze nie istnieje cos takiego, jak bezposrednie zatrudnienie przez szwajcarska agencje. Owszem, maja miejsca pracy w opiece calodobowej, tyle, zeby tam sie zalapac, trzeba perfekt znac jezyk w mowie i pismie i miec poreczenie szwajcarskiej rodziny, ale to zupelnie inna bajka. No i dzialalnosc! Lub zalatwiony permit na pobyt i prace, co wiaze sie z odprowadzaniem szwajcarskich oplat socjalnych i tak dalej.

kryspinka napisał:

Emilka52 napisał:

To jakiś nowy rodzaj mentalności, która , całe szczęście, jest mi obca;)- PRIWATE CARE wysyła do Szwajcarii i do Niemiec. Swego czasu była reklama tu na forum. Za pracę w Szwajcarii płacą 2000 euro za miesiąc, tylko aplikować:))))

#27 2013-12-03 11:06:53

Emilka52
Member

Private Care 24:
Placa do 2200 - dyplomowanym opiekunom medycznym.
"Normalnym" - umowa zlecenie od 900 do 1200 euro.
Nie ma zwrotu za przejazd - firma sama oplaca.

MagdaM napisał:

Emilka52 napisał:

kryspinka napisał:

To jakiś nowy rodzaj mentalności, która , całe szczęście, jest mi obca;)- PRIWATE CARE wysyła do Szwajcarii i do Niemiec. Swego czasu była reklama tu na forum. Za pracę w Szwajcarii płacą 2000 euro za miesiąc, tylko aplikować:))))

#28 2013-12-03 16:28:43

momentnapalu
New member

Chciałabym się dowiedzieć, jakie macie wynagrodzenie pracując w Niemczech na 12-14 godzin 6 dni w tygodniu, a jakie może być w Szwajcarii? Bo ja to generalnie mam wrażenie, że mnie trochę w bambuko robią z wypłatą:/

#29 2013-12-03 17:54:50

pfleger
Member

momentnapalu napisał:

Chciałabym się dowiedzieć, jakie macie wynagrodzenie pracując w Niemczech na 12-14 godzin 6 dni w tygodniu, a jakie może być w Szwajcarii? Bo ja to generalnie mam wrażenie, że mnie trochę w bambuko robią z wypłatą:/

6 dni w tygodniu ??? 7dni

#30 2013-12-03 19:21:22

zola
New member

Witam bylam w Szwajcarii i wiem ze tam sa najlepsze stawki ale ja mam slaby niemiecki bylam w kantonie francuskim i to jeszcze w polskiej rodzinie.

#31 2013-12-03 22:13:30

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Emilka52 napisał:

Private Care 24:
Placa do 2200 - dyplomowanym opiekunom medycznym.
"Normalnym" - umowa zlecenie od 900 do 1200 euro.
Nie ma zwrotu za przejazd - firma sama oplaca.

Aplikowałem do Szwajcarii z tej firmy. Jednak najpierw zaproponowali mi dwie osoby - małżeństwo w niemczech jedna sparaliżowana drugi na chodzie za 1200 E. na 3 miesiące. Dopiero poźniej szwajcaria - do języka zastrzeżeń nie mieli

#32 2013-12-05 17:28:14

irmina17
Member

Szwajcaria- dobrze brzmi ale tylko z nazwy. Rynek jest w dużej mierze opanowany przez osoby z byłej Jugosławii ( opiekunki z Bałkanów nie mają skrupułów w opiece nad staruszkami; słyszałam różne mrożące krew w żyłach historie), Słowaczki, Czeszki, i masę Węgierek. Polek jest niewiele. Ja akurat jestem w Zurichu. Moja opinia o tym mieście- jeden wielki burdel. Stary Zurich zachwyca, ale pozostałe dzielnice to istne getto: brud, syf i ubóstwo. Szwajcaria jest potwornie drogim krajem. Szwajcarzy gardzą obcokrajowcami ( znajoma 3 miesiące temu była w Luzern, gdzie na pubie był napis: Polakom, Słowakom, Czechom wstęp wzbroniony, sama też miałam przykry incydent w tramwaju, gdzie napadł na mnie szaleniec, pomogła mi starsza murzynka- motorniczy nawet nie wyjżał co się dzieje), a jeżeli okazują serdeczność -to tylko pozory. Na czarno można zarobić 1400- 2000 franków, ale u Żydów, a i jeszcze doliczyć trzeba kupę strachu, bo jesteś nielegalnie, a kontrolują NON STOP. Jeżeli pracujesz u Żydów, nic tylko pogratulować. Oni już wiedzą jak ci czas urozmaicić.

#33 2013-12-05 18:27:02

Maytaya
Member

irmina17 napisał:

Szwajcaria- dobrze brzmi ale tylko z nazwy. Rynek jest w dużej mierze opanowany przez osoby z byłej Jugosławii ( opiekunki z Bałkanów nie mają skrupułów w opiece nad staruszkami; słyszałam różne mrożące krew w żyłach historie), Słowaczki, Czeszki, i masę Węgierek. Polek jest niewiele. Ja akurat jestem w Zurichu. Moja opinia o tym mieście- jeden wielki burdel. Stary Zurich zachwyca, ale pozostałe dzielnice to istne getto: brud, syf i ubóstwo. Szwajcaria jest potwornie drogim krajem. Szwajcarzy gardzą obcokrajowcami ( znajoma 3 miesiące temu była w Luzern, gdzie na pubie był napis: Polakom, Słowakom, Czechom wstęp wzbroniony, sama też miałam przykry incydent w tramwaju, gdzie napadł na mnie szaleniec, pomogła mi starsza murzynka- motorniczy nawet nie wyjżał co się dzieje), a jeżeli okazują serdeczność -to tylko pozory. Na czarno można zarobić 1400- 2000 franków, ale u Żydów, a i jeszcze doliczyć trzeba kupę strachu, bo jesteś nielegalnie, a kontrolują NON STOP. Jeżeli pracujesz u Żydów, nic tylko pogratulować. Oni już wiedzą jak ci czas urozmaicić.

Jakie sa kary za prace w CH na czarno?

#34 2013-12-05 20:21:28

kasia63
Member

irmina17 napisał:

Opowiadasz jakies bajki,może sama pracowałaś w ten sposób.
Moje kolezanki pracuja w Szwajcarii jak najbardziej legalnie,zarabiaja bdb,za pośrednictwem zarówno polskich jak i szwajcarskich agencji lub na gewerbie,opisuja zycie tam /zapraszam na bliźniacze forum/ i nigdy nie opisywały podobnych historii.Moze Ty miałas po prostu pecha.Nie wiem jakie kary sa za prace na czarno w Szwajcarii,nawet nie sądziłam,że tam da sie tak pracować - w D to jest 50tys euro dla zatrudniającego i 5 tys euro  dla pracownika.....nie warto chyba ryzykować.

#35 2013-12-05 20:48:44

andrea
Member

kasia63 napisał:

irmina17 napisał:

Moje kolezanki pracuja w Szwajcarii jak najbardziej legalnie,zarabiaja bdb,za pośrednictwem zarówno polskich jak i szwajcarskich agencji lub na gewerbie,opisuja zycie tam /zapraszam na bliźniacze forum/ i nigdy nie opisywały podobnych historii.Moze Ty miałas po prostu pecha.Nie wiem jakie kary sa za prace na czarno w Szwajcarii,nawet nie sądziłam,że tam da sie tak pracować - w D to jest 50tys euro dla zatrudniającego i 5 tys euro  dla pracownika.....nie warto chyba ryzykować.

"50 tys euro dla zatrudniających i 5 tys euro dla pracownika..."     ???   chyba coś nie tak

#36 2013-12-05 21:46:32

pfleger
Member

andrea napisał:

kasia63 napisał:

irmina17 napisał:

"50 tys euro dla zatrudniających i 5 tys euro dla pracownika..."     ???   chyba coś nie tak

Kiedys obiło mi sie o uszy ze do 25tys dla pracodawcy i do 5tys pracownika.Do!! 5tys tzn mozna dostac tez 500 euro kary

#37 2013-12-05 23:05:01

Emilka52
Member

irmina17 napisał:

No coz, moze akurat Tobie sie przytrafilo, bywa, tak samo bywaja historie mrozace krew w DE. Polek wcale az tak malo w Szwajcarii nie jest. Byl nie tak dawno film, w ktorym "glowna role" grala p. Bozena Domanska. Co do nas, opiekunek - Szwajcarzy maja bardzo dobre zdanie, jak i zreszta o innych Polakach tu pracujacych rowniez. Jestem tu juz czas dosc dlugi, zeby poznac Zurich i od innych stron rowniez. Jak w kazdym miescie sa dzielnice, gdzie jest bardziej "kolorowo", ale moim zdaniem, do burdelu - to bardzo temu miastu daleko. Ja zarabiam bardzo dobrze i wcale nie na czarno. Na tym innym forum zreszta tez pisza kobiety, ktore pracuja w CH i zadna nie narzeka, ani na traktowanie, ani na warunki pracy, ani na umowy. W swojej umowie mam zagwarantowne wszystko, czego w umowach "niemieckich" nigdy nie bylo i nie bedzie. Pracuje na niemieckiej dzialalnosci. Latem, kiedy byl tu istny nawal turystow, byla Street Parade - nie bylo zadnego problemu. Byla tu czas jakis u mnie moja corka, 16 lat, lazilysmy po miescie, rozmawialysmy po polsku, nie bylo absolutnie ani jednego gestu niecheci, a wrecz przeciwnie, zawsze ludzie chetnie pomagali, jak czegos nie wiedzialysmy.
W rodzinie, u ktorej jestem Polacy sa darzeni ogromna sympatia. Teraz szykuje sie do urlopu swiatecznego i cala dalsza rodzina zwozi mi prezenty, wiec ich sympatia nie jest falszywa. A rodzine poznalam prawie cala, mieszkaja w roznych kantonach, wiele razy jezdzilismy w odwiedziny i zawsze bylam traktowana z wielka sympatia.
Po paru kontraktach w DE moge porownac prace tam i tu. Zdecydowanie praca w CH bardziej mi odpowiada, nikt tu nie usiluje orac we  mnie i szukac sposobu na pracowite zarabianie euro, najlepiej z miotla w tylku.
Tyle na ten temat.

#38 2013-12-05 23:25:56

amelia
Przyjaciel Forum

No i jak jest naprawdę? Wydaje mi się że różnie. Tak jak wszędzie są ludzie i parapety. Zależy na kogo się trafi. Moja siostrzenica niedawno była służbowo w Szwajcarii i powiedziała, że tam nigdy nie pojedzie. Jeździ po Europie nigdzie nie spotkała się z tak niemiłym traktowaniem jak tam.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-12-05 23:26:59)

#39 2013-12-06 09:43:13

kasia63
Member

Jeśli mowa o karach to jest nawet gorzej niż podałam:

http://adwokat-niemcy.net/page8.html

#40 2013-12-06 12:05:54

irmina17
Member

Też mi się wydaje, że miałam pecha. Jednak pomimo zwiedzenia wielu kontynentów, zobaczenia wielu miast, pracy w różnych miejscach na świecie, swoje zdanie na temat Szwajcarii wyrobione mam ( chyba, że jeszcze mnie zaskoczy... pozytywnie- DAJ BOŻE). Co do legalności, no cóż, nikt się nie przyzna, że pracuje na czarno . Podobnie z zarobkami (opiekunki, sprzątaczki), nikt prawdy nie powie ile tak naprawdę zarabia. EMILKA 52 napisała  " Co do nas, opiekunek - Szwajcarzy maja bardzo dobre zdanie, jak i zreszta o innych Polakach tu pracujacych rowniez."- gdyby to była prawda, to byłoby super. Jedna chorwatka (stara wyjadaczka) powiedziała mi tak: " wy Polki jesteście TU jak te Rumunki, za darmo byście pracowały, żeby tylko pracować".

#41 2013-12-06 13:30:14

Emilka52
Member

irmina17 napisał:

Też mi się wydaje, że miałam pecha. Jednak pomimo zwiedzenia wielu kontynentów, zobaczenia wielu miast, pracy w różnych miejscach na świecie, swoje zdanie na temat Szwajcarii wyrobione mam ( chyba, że jeszcze mnie zaskoczy... pozytywnie- DAJ BOŻE). Co do legalności, no cóż, nikt się nie przyzna, że pracuje na czarno . Podobnie z zarobkami (opiekunki, sprzątaczki), nikt prawdy nie powie ile tak naprawdę zarabia. EMILKA 52 napisała  " Co do nas, opiekunek - Szwajcarzy maja bardzo dobre zdanie, jak i zreszta o innych Polakach tu pracujacych rowniez."- gdyby to była prawda, to byłoby super. Jedna chorwatka (stara wyjadaczka) powiedziała mi tak: " wy Polki jesteście TU jak te Rumunki, za darmo byście pracowały, żeby tylko pracować".

Nigdy i nigdzie nie pracowalam na czarno. Jestem dorosla i gdyby tak bylo, to bym napisala, nikt mi za to glowy by nie urwal.
W tej chwili mozna pracowac w DE, CH czy w AT legalnie. Chorwatka - coz, konkurencja?? Nie wydaje mi sie, aby miala bardzo wysokie wynagrodzenie. Osoby, ktore znam legalnie pracujac maja od 1900 CHF do dobrze ponad 3000 CHF (ale na nieco innych zasadach).
Wczoraj rozmawialismy tu o Polakach, pracujacych w CH. Wiedza ogolna jest taka, iz sa dobrze wyksztalceni, wielu robi doktoraty na zaproszenia ETH i Uniwesytetu w Zurichu, pracuje tu wielu specjalistow od IT i bankowosci. Tu, w tym duzym domu wlasciciel zamawial okna plastikowe, nietypowe w PL - jest bardzo zadowolony, przyjechala wraz z oknami ekipa do montazu i wykonane wszystko, jak on mowi: Tip-top. Nie spotkalam sie z porownywaniem polskich opiekunek do Rumunek, a mam caly czas kontakt ze Spitex-em, ktory dalej tu przyjezdza do pewnych czynnosci. Rdzenne Szwajcarki, zawsze milo gawedzimy. Nie wiem, byc moze mam takie szczescie.
Gdybym miala zarabiac kwote porownywalna do pracy w DE, to byloby mi blizej dojezdzac, smiem twierdzic, ze zlecenia same do mnie przychodza, mam w czym wybierac.
Jednak i zarobki i poziom zycia i mozliwosc zwiedzania nie tylko Zurichu, ale i innych miejsc w CH - powoduje, ze jestem tu, a nie w DE.

#42 2013-12-06 14:48:45

irmina17
Member

Do Emilka 52- czy w którymś miejscu napisałam, że pracujesz na czarno? Raczej nie. Założeniem tego wątku jest opisanie: jak  jest w Szwajcarii i jak mniej więcej wygląda tam praca opiekunek bądź sprzątaczek. Każdy pisze pod swoim kątem, pod kątem swoich doświadczeń. Jeżeli TWOJA SZWAJCARIA jest taka słodka i różowa, O.K.. Bądź bardziej wyrozumiała dla tych, którzy póki co ,tego jeszcze  nie doświadczyli.     

P.S. Co do Chorwatki i jej zarobków- zdziwiłabyś się. A i  jeszcze jedno, nigdy nikogo nie traktowałam jako konkurencji.

Ostatnio edytowany przez irmina17 (2013-12-06 14:51:19)

#43 2013-12-06 18:16:09

Emilka52
Member

irmina17 napisał:

Do Emilka 52- czy w którymś miejscu napisałam, że pracujesz na czarno? Raczej nie. Założeniem tego wątku jest opisanie: jak  jest w Szwajcarii i jak mniej więcej wygląda tam praca opiekunek bądź sprzątaczek. Każdy pisze pod swoim kątem, pod kątem swoich doświadczeń. Jeżeli TWOJA SZWAJCARIA jest taka słodka i różowa, O.K.. Bądź bardziej wyrozumiała dla tych, którzy póki co ,tego jeszcze  nie doświadczyli.     

P.S. Co do Chorwatki i jej zarobków- zdziwiłabyś się. A i  jeszcze jedno, nigdy nikogo nie traktowałam jako konkurencji.

Pisalas tylko, ze nikt do tego sie nie przyzna, czyli zakladasz, ze i tak wszyscy klamia ...
Praca sprzataczki, a opiekunki, to dla mnie dosc istotna roznica.
Tak juz calkiem na koniec - to Ty dla Chorwatki jestes konkurencja, a nie ona dla Ciebie, dlatego pozwala sobie na zlosliwosci. Pozdrawiam i zycze lepszego miejsca !

#44 2013-12-06 18:51:55

irmina17
Member

Do Emilka 52   Lepsze miejsce jest moim marzeniem od x - czasu. Pomimo wykształcenia kierunkowego wydaje mi się, że dyskwalifikuje mnie wiek, mam 28 lat (  wiele osób mówi ,że jestem za młoda na opiekę). Póki co dziękuję i  również pozdrawiam.

#45 2013-12-06 20:02:31

Maytaya
Member

irmina17.

Mam 2 kolezanki jedna 27 lat i od 4 llat pracuje w opiece , druga 28 i jezdzi do Opieki juz ponad 3 lata. Ja tez jestem w tym wieku.
Pozatym raz jechalam busem i wracala ze mna 19stoletnia dziewczyna ze sztelli.

a w Promedice przyjmuja od 26 r.z. smile

#46 2013-12-14 22:03:19

irmina17
Member

W sumie sama zaczynałam jak miałam 22 lata, wtedy były to tylko weekendy. Jednak 19 to moim zdaniem za wcześnie ( też nie wiadomo jaka jest sytuacja w domu). Dziewczyna jeszcze ma czas na zmianę pampersów, i tym podobnych rzeczy. Niech korzysta z życia ( w miarę możliwości). W Niemczech jest kilka fabryk, usytuowanych w dużych miastach, gdzie jest masa pracującej młodzieży, studentów. Praca zespołowa, 3 zmiany, śmiech, zabawa. A zarobki - 5dni po 7,5 h, spokojnie po zapłaceniu wszystkiego idzie odłożyć 800 euro.

#47 2013-12-14 22:16:58

simona1961
Member

Ja uważam, że ta praca dla mlodych dziewcząt, kobiet, powinna byc swojego rodzaju trampoliną do lepszej przyszłości. W żadny razie na pewno nie jest to sposób na zycie i na zarabianie. Wiadomo, że pracując jako opiekunka do dzieci zarabiają niewiele, ale jako opiekunki osób starszych już znacznie więcej. Młodzież z terenów wiejskich, czy tez małych miasteczek, jest  bardzo dobrze wychowana i nauczona cięzkiej pracy, więc sprawdzają się wykonując te pracę. O miastowych nie mówię, bo to na ogół zmanierowane towarzystwo, choć oczywiście nie zawsze big_smile
Tak więc, młode kobietki, pracujcie, szlifujcie język, i rozglądajcie się bacznie, jak się urządzić w Niemczech, żeby żyło Wam się dobrze i dostatnio. Zebyście nie musiały rezygnowac z zycia prywatnego ( specyfika pracy w opiece )! Uczcie się, rozwijajcie się, szlifujcie język i za kilka lat odetchniecie pełna piersią, zdobywając normalną pracę i normalne warunki do zycia. Czego oczywiście serdecznie zyczę w szystkim ślicznym młódkom! A, i pamiętajcie, że do odważnych świat nalezy!!!!

#48 2013-12-15 14:16:54

irmina17
Member

Wszystko też zależy na jakie osoby się trafi . Pomocna dłoń w obcym kraju jest na miarę złota. Nie okłamujmy się ,samemu głową muru się nie przebije.            Z tym :młodzież z terenów wiejskich, czy też małych miasteczek, jest  bardzo dobrze wychowana - z lekka się pani  zagalopowała, nie będę sypała przykładami. Wg pani w dużych miastach jest patologia?, czy co? Sama pochodzę z dużego miasta, i prawda jest taka, że rdzenni mieszkańcy albo powyjeżdżali za granicę, albo pokupowali domy na obrzeżach miasta , bądź też za granicą miasta (większe ulgi, itp.). A w mieścię jak mówią starsi, mieszkają sami obcy. No to z kąd tylu obcych- chyba nie z innych dużych miast.

#49 2013-12-15 15:08:03

amelia
Przyjaciel Forum

do irmina17

Nie przesadzaj! Simona nie pisała o patologii.  Przeczytaj jeszcze raz dokładnie post Simony, tylko bez wyolbrzymiania.

Ogólnie zgodzę się też z Simoną. Wyjątki są wszędzie. A ty piszesz o "obcych" ! Myśląc tak jak Ty nasuwa mi się pytanie- ci "obcy", "nie wasi ludzie", to niby co? UFO?

A co do Twojego wieku. Uważam, że wcale nie jesteś za młoda. Jest tutaj wiele dziewczyn młodszych od Ciebie.
To zależy od rodziny, co oni preferują. Nierzadko chcą właśnie takich jak Ty.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-12-15 15:11:09)

#50 2013-12-15 15:58:54

irmina17
Member

Simona1963 zrobiła jednoznaczny podział na: młodzież z terenów wiejskich, małych miasteczek i miastowych . Droga amelio słowo PATOLOGIA  wyszło ODE MNIE w formie zapytania . Co do  " obcych", wyraźnie napisałam, że tak mówią starsi . Co do wieku -młódką nie jestem. Wcześniej napisałam : mam 28 lat,  wiele osób mówi ,że jestem za młoda na opiekę ( wiele -znaczy się nie wszyscy).   

P.S. Jednak najfajniejsze jest to " Myśląc tak jak Ty ..."   BUŹKA

Ostatnio edytowany przez irmina17 (2013-12-15 16:04:37)

#51 2013-12-15 16:15:33

amelia
Przyjaciel Forum

irmina17 napisał:

Simona1963 zrobiła jednoznaczny podział na: młodzież z terenów wiejskich, małych miasteczek i miastowych . Droga amelio słowo PATOLOGIA  wyszło ODE MNIE w formie zapytania . Co do  " obcych", wyraźnie napisałam, że tak mówią starsi . Co do wieku -młódką nie jestem. Wcześniej napisałam : mam 28 lat,  wiele osób mówi ,że jestem za młoda na opiekę ( wiele -znaczy się nie wszyscy).   

P.S. Jednak najfajniejsze jest to " Myśląc tak jak Ty ..."   BUŹKA

Droga irmino, to nie jest podział tylko ocena ze względu na miejsce zamieszkania.
Chyba przyznasz, że młodzież z terenów wiejskich ma mniej możliwości tzw. "wyskokowych". Chociażby brak wielkich dyskotek, mniejszy kontakt z dragami itp. , a więcej pracy i zajęć domowych.

Nie jest i nie musi to być normą i nie wszędzie tak jest. Bywa różnie. My jednak mówimy o większości

Ja wychowywałam się, pracowałam i żyłam  w różnych miejscach i wiem to z obserwacji.

Pozdrawiam cieplutko.

#52 2013-12-15 16:40:53

simona1961
Member

Ja jestem miastowa z urodzenia i zamieszkania, nawet rodziny na wsi nigdy nie miałam i nie mam, ale znam środowisko wiejskie ze względu na moją niegdysiejszą big_smile pracę i na prawdę mam porównanie. Tym bardziej, że sama mam dziecko w wieku już dorosłym wink , ono ma swoich znajomych , przyjaciół i to co napisałam to tylko wniosek z moich obserwacji. Mój syn miał dziewczynę miastową, śliczne, grzeczne i miłe dziecko, ale diabełka za uszami miała. Teraz ma dziewczynę ze wsi i to zupełnie inna bajka. Dziewczyna niezmanierowana, dobrze ułozona i z bardzo duzym szacunkiem do rodziców, czego nie mogłam o poprzedniej powiedzieć. Bardzo lubiłam tamtą i tę tez lubię, ale to zupełnie inny świat.
Wypowiedziałam tylko swoje zdanie, a zmanierowanie to nie to samo co patologia!!!
Bardzo lubię młodzież i proszę się metryki nie czepiać, bo młodzieżą się jest do 35 roku zycia big_smile big_smile big_smile Potem zaczyna się wiek średni big_smile big_smile big_smile
Amen!

#53 2013-12-15 19:38:53

zuza
Member

MagdaM napisał:

Emilka52 napisał:

kryspinka napisał:

arii
wlasnie pisałam w innym watku ze to pic na wode  wysylaja bardzo chętnie do Niemiec natomiast do Szwajcari to już brak ofert dzwoncie do tej firmy to usłyszycie odpowiedz ze sa oferty trzeba przyjechać na miejsce z dokumentami i ze zatrudniają na szwajcarskich warunkach i ta kwota 2tys euro---ha!ha!ha!

czekasz na oferte a oni dzwonią ze najpierw maja w DE wiec jedziesz i czekasz nadal .....no i się nie doczekasz

#54 2014-02-19 22:59:45

cyprys
New member

Witam, kolega Szwajcar poszukuje opekunki do dzieci. Praca w pelni legalna, z mieszkaniem, wymagany dobry niemiecki. Tresc ogloszenia od kolegi: Gesucht: Erfahrene Kinderbetreuerin für unsere Zwillinge (17 Monate alt) in der Umgebung von Basel (Schweiz) mit Deutsch Kenntnissen von Anfang Mai für die nächsten 3-4 Jahre
Was wir bieten: Lohn gemäss Schweizer Standards
100% Stelle ( 42 Std/Woche auf 4 Tage verteilt  plus 1-2 Abende/Monat an Wochenenden)
Eigene möblierte Wohnung im Haus (60m2) mit separatem Eingang
email: timyannanny@gmail.com
Obecna opiekunka z Polski musi wracac do kraju z przyczyn rodzinnych.

#55 2014-03-13 13:58:46

KRYSIA5555
Member

Szukam koleżanki na wspólne spędzanie wolnego czasu w Winterthur,,,,,Szwajcaria........... Jak ktoś jest to proszę o kontakt,,,,,,,,,,,na m-a7@wp.pl,,,,Nie wiem nic o pracy w Szwajcarii, jadę 1-szy raz do tego kraju, Zarobkek kiepski 1000 Eur.......ale pełne ubezpieczenie ze wszystkimi szykanami, tylko po co???????? Resztę napiszę jak wrócę.....

#56 2014-03-13 14:40:30

kryspinka
Member

KRYSIA5555 napisał:

Szukam koleżanki na wspólne spędzanie wolnego czasu w Winterthur,,,,,Szwajcaria........... Jak ktoś jest to proszę o kontakt,,,,,,,,,,,na m-a7@wp.pl,,,,Nie wiem nic o pracy w Szwajcarii, jadę 1-szy raz do tego kraju, Zarobkek kiepski 1000 Eur.......ale pełne ubezpieczenie ze wszystkimi szykanami, tylko po co???????? Resztę napiszę jak wrócę.....

o proszę zmiana klimatu no ale przynajmniej cos innego przezyjesz powodzenia

#57 2014-03-13 15:21:07

amelia
Przyjaciel Forum

KRYSIA5555 napisał:

Krysiu ! Tak daleko? Powodzenia! Będziesz miała neta?

#58 2014-03-14 14:36:50

KRYSIA5555
Member

Nic nie wiem ,,,, dojazd do Winterthur kiepski, tylko Agat tam jezdzi  i to 1 raz w tygodniu, Jadę tylko na 6 tyg,/   od 17.03 do 30.04/ jak bedę miała netta to się odezwie, Dzięki amelce i kryspince za dobre słowa.

#59 2014-03-14 15:33:04

renia1311
Member
Od: ...

KRYSIA5555 napisał:

Nic nie wiem ,,,, dojazd do Winterthur kiepski, tylko Agat tam jezdzi  i to 1 raz w tygodniu, Jadę tylko na 6 tyg,/   od 17.03 do 30.04/ jak bedę miała netta to się odezwie, Dzięki amelce i kryspince za dobre słowa.

Powodzenia smile przecieraj szlaki i napisz jak jest.

#60 2014-03-31 07:31:11

funia
Member

Opiekun/ka seniorki (Szwajcaria)
Miejsce pracy: Szwajcaria Firma: Private Care 24 Termin: 26.04.2014

oferujemy:

zarobki od 850 do 1200 Euro netto w skali miesiąca --------------nic dodac nic ujac

#61 2014-03-31 09:54:09

ulka
Member

funia napisał:

oferujemy:

zarobki od 850 do 1200 Euro netto w skali miesiąca --------------nic dodac nic ujac

To żart na prima a prillis?

#62 2014-03-31 10:32:49

funia
Member

ulka napisał:

funia napisał:

oferujemy:

no jednak to nie zart

tutaj na forum w ofertach pracy umieszczają takie ogłoszenie a na reklamach swoich oferuja 2500fr---- tylko takich ofert nigdy nie było i nie ma

#63 2014-03-31 10:35:00

funia
Member

funia napisał:

ulka napisał:

funia napisał:

oferujemy:

no jednak to nie zart

tutaj na forum w ofertach pracy umieszczają takie ogłoszenie a na reklamach swoich oferuja 2500fr---- tylko takich ofert nigdy nie było i nie ma

Miejsce pracy: Szwajcaria Firma: Private Care 24 Termin: 27.04.2014

Aktualnie potrzebujemy osoby zainteresowanej podjęciem pracy jako: Opiekun/ka do seniora (Szwajcaria) Nr ref.: CAS/28/12 Termin rozpoczęcia: 26.04.2013 na okres min. 2 miesięcy
Opis Stanowiska:Opis stanowiska: Praca polega na towarzyszeniu osobie starszej oraz wspieraniu jej w codziennej egzystencji. Podopieczny to pan w wieku 73 lat (74 kg/170 cm). Pan jest po wylewie krwi do mózgu (w roku 2008), jest częściowo sparaliżowany, ma kłopoty z przełykaniem (szczególnie napojów) i ma upośledzoną zdolność mowy. Cierpi na reumatyzm, nadciśnienie tętnicze i alergię na niektóre leki. Senior ma problemy z poruszaniem się , przemieszcza się z pomocą wózka inwalidzkiego. Zakres obowiązków zazwyczaj obejmuje: • pomoc przy higienie osobistej i korzystaniu z toalety (także higiena intymna), zmiana pampersów • pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu • prowadzenie domu (sprzątanie, zakupy, pranie, prasowanie) itd. • transfer pacjenta z łóżka na wózek • pomiar ciśnienia itp. • towarzyszenie w czasie spacerów i wizyt u lekarza, wsparcie psychiczne • inne czynności w zależności od indywidualnego przypadku Oferujemy:Zapewniamy: • legalne zatrudnienie (umowa zlecenia, ZUS, formularz A1) • bezpłatny dojazd do klienta • zakwaterowanie w domu podopiecznego • ubezpieczenie w NFZ oraz prywatną polisę zdrowotną • ubezpieczenie od szkód rzeczowych i osobowych • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków • zarobki od 850 do 1200 Euro netto w skali miesiąca Wymagania:Wymagania: • gotowość do podjęcia zatrudnienia w charakterze: opiekun/ka seniora na min. 2-3 miesiące • minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego • doświadczenie w opiece nad osobami starszymi

#64 2014-04-29 19:34:48

praca59
Member

Jakie sa stawki w CH bezposrednio przez agencje szwajcarska ? Ktos cos wie? Jestem trzeci rok w Austrii ale chetnie przeniose sie do CH.

#65 2015-10-10 18:00:56

Fiorella
New member

irmina17 napisał:

Cudownie!!!!!

#66 2015-10-13 12:07:34

Monia73
Member

Witam ponownie.Wybieram się do Szwajcarii. Czy może mi ktoś napisać jaki to jest rozsądny zarobek w opiece w Szwajcarii. Nie mam takiego rozeznania między euro a frankiem, i w ogóle między wartością tych franków.
Pozdrawiam

#67 2015-11-24 14:34:37

Aleksandra78
New member

Witam

Szukam dla kolegi opiekunke na 3 miesiäce do niemieckiej szwajcarji. Kolo Zürichu. Keine schwere Pflege und keine schwere Hausarbeit.
Ab sofort. Gute Bezahlung.

Aleksandra

#68 2015-11-24 14:41:00

Aleksandra78
New member

Mieszkam od 6 lat tutaj w szwajcarji, jestem pielegniarkom i jest pieknie tutaj. Ludzie tak jak na calym swiecie sä takie i takie. Ich habe nur gute Erfahrungen gemacht.

pozdrowienia

#69 2015-11-24 15:20:23

amelia
Przyjaciel Forum

Aleksandra78 napisał:

Witam

Szukam dla kolegi opiekunke na 3 miesiäce do niemieckiej szwajcarji. Kolo Zürichu. Keine schwere Pflege und keine schwere Hausarbeit.
Ab sofort. Gute Bezahlung.

Aleksandra

A ile kolega ma lat i na co choruje?, że szuka opiekunki? I czy na pewno chodzi o opiekunkę?

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-11-24 18:10:04)

#70 2015-11-24 17:54:30

iza46
Member

Aleksandra78 napisał:

Mieszkam od 6 lat tutaj w szwajcarji, jestem pielegniarkom i jest pieknie tutaj. Ludzie tak jak na calym swiecie sä takie i takie. Ich habe nur gute Erfahrungen gemacht.

pozdrowienia

Tylko 6lat i juz po polskiemu sie zapomnialo poprawnie pisac.a co to budjet za nastepne 6lat....

Ostatnio edytowany przez iza46 (2015-11-24 18:01:45)

#71 2015-11-24 18:14:54

amelia
Przyjaciel Forum

iza46 napisał:

Aleksandra78 napisał:

pozdrowienia

Tylko 6lat i juz po polskiemu sie zapomnialo poprawnie pisac.a co to budjet za nastepne 6lat....

.....ale po "niemieckiemu" też nie bardzo. Oj,  biedni Polacy! Stoją w rozkroku. W Polsce są nie nasi. W Niemczech  zawsze będą "auslenderami".

Ciężko jest być "nijakim" .

Reklama