chcialabym zacząć pracę jako opiekunka..i mam pytanie

witam, mam 32 lata, znam niemiecki, jestem obowiązkową osobą, chcę pomagać innym w potrzebie, dodam, że mam rodziców w zaawansowanym wieku, ojca po udarze, i też niosę im pomoc, tylko takie mam doświadczenie...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2013-10-05 18:37:04

magosza
New member

chcialabym zacząć pracę jako opiekunka..i mam pytanie

witam,

mam 32 lata, znam niemiecki, jestem obowiązkową osobą, chcę pomagać innym w potrzebie, dodam, że mam rodziców w zaawansowanym wieku, ojca po udarze, i też niosę im pomoc, tylko takie mam doświadczenie..

czy ten brak większego doświadczenia przekreśla szansę wyjazdu?, czy po prostu trafie do rodziny, w której ta starsza osoba ma mnie dotkliwe schorzenia?

mam nadzieję, że ktoś odpowie

pozdrawiam wszystkich

#2 2013-10-05 19:05:40

ewa99
Member

Re: chcialabym zacząć pracę jako opiekunka..i mam pytanie

Duzym plusem jest juz to ,że znasz niemiecki.Doświadczenie zdobędziesz podczas pracy,łatwość w komunikowaniu,uwierz mi jest naprawde ważna.Jeśli chcesz wyjechać przez firmę zapewne będziesz miała swojego koordynatora,który Cię wprowadzi i chyba pomoże w razie problemów.Nie powinnas się zamartwiać,znam dziewczyny,które przyjechały znając zaledwie kilka podstawowych słówek.Głowa do góry!smile

Ostatnio edytowany przez ewa99 (2013-10-05 19:06:35)

#3 2013-10-05 19:59:20

pfleger
Member

magosza napisał:

witam,

mam 32 lata, znam niemiecki, jestem obowiązkową osobą, chcę pomagać innym w potrzebie, dodam, że mam rodziców w zaawansowanym wieku, ojca po udarze, i też niosę im pomoc, tylko takie mam doświadczenie..

czy ten brak większego doświadczenia przekreśla szansę wyjazdu?, czy po prostu trafie do rodziny, w której ta starsza osoba ma mnie dotkliwe schorzenia?

pozdrawiam wszystkich

Masz większe doswiadczenue niz 90% osob ktore wyjeżdża pierwszy raz.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-10-05 19:59:51)

#4 2013-10-05 21:21:32

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

magosza napisał:

witam,

pozdrawiam wszystkich

Masz większe doswiadczenue niz 90% osob ktore wyjeżdża pierwszy raz.

Nie zawsze zgadzam się z Pflegerem ale tym razem muszę mu przyznać rację smile

#5 2013-10-05 21:28:44

magosza
New member

o jaki szybki odzew, cieszę się z tego. To mówicie, że jest szansa. Teraz tylko muszę znaleźć dobre biuro- sprawdzone..z tego co czytam to z tym też może być kłopot, a wasze doświadczenia jakie były jak wyjeżdżaliście po raz pierwszy?.Na co należy zwrócić uwagę?smile,

chciałabym się odnieść do tego,ze wiele  kobiet, które wyjeżda może mniej gadają, ale za to mają np., więcej doświadczenia w opiece, to tez się liczy..

Ostatnio edytowany przez magosza (2013-10-05 21:31:04)

#6 2013-10-05 21:49:05

ewal8
Member

magosza napisał:

o jaki szybki odzew, cieszę się z tego. To mówicie, że jest szansa. Teraz tylko muszę znaleźć dobre biuro- sprawdzone..z tego co czytam to z tym też może być kłopot, a wasze doświadczenia jakie były jak wyjeżdżaliście po raz pierwszy?.Na co należy zwrócić uwagę?smile,

chciałabym się odnieść do tego,ze wiele  kobiet, które wyjeżda może mniej gadają, ale za to mają np., więcej doświadczenia w opiece, to tez się liczy..

Dziewczyno, nie martw się na zapas z tym doświadczeniem. Na pewno uda Ci się wyjechać, bo firmy przede wszystkim na znajomość języka patrzą. Doświadczenie też jest ważne, ale przecież Ty je masz z rodzicami.
Kiedy ja wyjeżdżałam byłam dokładnie w takiej samej sytuacji jak Ty – znajomość języka i tylko i wyłącznie doświadczenie nad dziadkiem po wylewie.  Jedyną rzeczą, na której odbił się ten brak doświadczenia za granicą to mniejsze wynagrodzenie na początek. Ale jak już pojedziesz i się sprawdzisz, to przyjdzie też czas na stawianie wyższych wymagań płacowych. Dasz radę!

#7 2013-10-05 22:01:47

magosza
New member

dziękuje ewal8:). Podniosłaś mnie na duchu tym, że miałaś podobną sytuację.. zacznę działać więc. Jak coś zalatwie to napiszę:)

pozdrawiam i dziękuje wam za wpisy

#8 2013-10-06 18:36:58

ewal8
Member

A jeszcze chciałam Ci powiedzieć, że Ty masz nawet większe doświadczenie na starcie niż ja, bo Ty rodziców masz na co dzień, a ja dziadkiem opiekowałam się z doskoku kilka razy w tygodniu.
Poza tym pamiętaj, że zawsze na początek możesz poprosić o lżejszy przypadek i nie musisz godzić się na pierwszą lepszą ofertę, jeśli czujesz, że mogłabyś sobie nie poradzić.  Bądź też dociekliwa odnośnie stanu zdrowia podopiecznego, bo bardzo często firmy nowym osobom nie zawsze mówią prawdę. Powodzenia!

#9 2013-10-09 10:14:39

marion66
New member

WITAM . JESTEM TU NOWA NA FORUM .MAM PYTANIE DO PAN KTÓRE PRACUJĄ Z FIRMA  PRIVATE CARE 24. CZY FIRMA PŁACI NA CZAS. I JAK WYGLĄDA WSPÓŁ PRACA Z NIMI... MAM ZAMIAR PODPISAC Z NIMI UMOWE DO TEJ PORY PRACOWAŁM Z INNA FIRMA PRIVATE CARE PROPONUJE MI WIĘKSZĄ PLACE. MAM DOŚWAIDECZENIE W OPIECE NA TERENIE NIEMIEC PONAD ROK CZASU NIEMIECKI MOCNY KOMUNIKATYWNY.

POZDRAWIAM SERDECZNIE MARION

#10 2013-10-09 12:45:42

iza46
Member

marion66 napisał:

WITAM . JESTEM TU NOWA NA FORUM .MAM PYTANIE DO PAN KTÓRE PRACUJĄ Z FIRMA  PRIVATE CARE 24. CZY FIRMA PŁACI NA CZAS. I JAK WYGLĄDA WSPÓŁ PRACA Z NIMI... MAM ZAMIAR PODPISAC Z NIMI UMOWE DO TEJ PORY PRACOWAŁM Z INNA FIRMA PRIVATE CARE PROPONUJE MI WIĘKSZĄ PLACE. MAM DOŚWAIDECZENIE W OPIECE NA TERENIE NIEMIEC PONAD ROK CZASU NIEMIECKI MOCNY KOMUNIKATYWNY.

Na tym forum mozesz duzo poczytac o roznych firmach,wpisz w opcie szukaj nazwe firmy .Ja znalazlam  watek o Private Care24"wpisz to "Praca z firma Private Care 24,zabrali mi pieniądze z wypłaty150 Euro!!

#11 2013-10-10 16:08:00

renifer
New member

JESTEM NOWA NA FORUM.MAM PYTANIE CZY KTOS Z WAS MA PRYWATNE OFERTY PROSILA BYM O KONTAKT .ZNAM JEZYK NIEMIECKI .A CO DO OFERTY PRACY I PODANIE NAMIARU TO ZNAM JAK TO FUNKCJONUJE .BEDE WDZIECZNA .POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

Ostatnio edytowany przez renifer (2013-10-10 16:10:05)

#12 2013-10-17 14:17:33

Nusia64
New member

iza46 napisał:

marion66 napisał:

Na tym forum mozesz duzo poczytac o roznych firmach,wpisz w opcie szukaj nazwe firmy .Ja znalazlam  watek o Private Care24"wpisz to "Praca z firma Private Care 24,zabrali mi pieniądze z wypłaty150 Euro!!

Ja mogę polecić firmę Podlaskie Centrum Opiekunek z Białegostoku. Opłacają przejazd, płacą w terminie i jeśli samemu jest się w porządku to nie ma się o co obawiać. Trzeba tylko znać niemiecki i mieć doświadczenie.

#13 2013-10-17 14:22:34

amelia
Przyjaciel Forum

Nusia64 napisał:

iza46 napisał:

marion66 napisał:

Ja mogę polecić firmę Podlaskie Centrum Opiekunek z Białegostoku. Opłacają przejazd, płacą w terminie i jeśli samemu jest się w porządku to nie ma się o co obawiać. Trzeba tylko znać niemiecki i mieć doświadczenie.

A skąd to wszystko wiesz? Jesteś tam zatrudniona jako Pflegekraft czy Biurokraft?

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-10-17 17:17:59)

#14 2013-10-17 17:05:34

MagdaR
New member

Witam w tym wątku! Ja znalazłam stanowisko opiekunki dla małżeństwa, co mieszka w Niemczech dzięki stronię bonumo.pl. Iz językiem nie było problemów, pani Milena i pan Derek są wspaniałe osobki, barzo się cieszę ze swojej pracy.
Zyczę powodzenia!

Ostatnio edytowany przez MagdaR (2013-10-18 16:21:54)

#15 2013-11-20 15:50:21

kasandra
Member

Jak trafisz na dobrą firme to zaproponuja Ci oferte lzejsza na start. Poza tym można sobie zaznaczyć jakie masz preferencje, czy np chcesz osobe lezaca czy nie. Dobry jezyk jest super w sytuacji gdy osoba jest kontaktujaca, potrzebuje bardziej towarzystwa niz opieki. Do osoby sparalizowanej czy takiej z ktora sie nie dogadasz, bardziej przydatne bedzie dosiwadczenie. ale wg mnie to wszystko jest do dogadania z firma. Poza tym zgadzam sie ze jeśli masz doświadczenie w opiece nad rodzicami to jest duzy plus. Niektore firmy biora kogo leci, ale tego Ci nie polecam bo jednak najwazniejsza jest dobra oferta. A do osob lezacych niestety nie kazdy sie nadaje i siadaja nerwy sad((

#16 2014-03-16 21:03:28

anna44
Member

Witam wszystkich mam pytanie na pracy opiekunki znam się bo pracowałam na terenie Polski z osobami starszymi.Mój problem to znajomość Niemieckiego, od koordynatorki otrzymałam wytyczne i tłuke i tłuke ale bardzo wolno mi to idzie.Potrafię się przedstawić coś o sobie opowiedzieć  i znam i kilka zdań pewnie to na dzień dobry nie wystarczy sad   a ja mam przysłowiowy nóż na gardle.Zaczynam się załamywać czy jeszcze ktoś miał problem z językiem i mimo wszystko udało mu się wyjechać.?

#17 2014-03-16 23:17:49

lukrecja
Member

Hej, no właśnie ja mam ten sam problem co Ty uczyłam się sama niemieckiego przez trzy miesiące wkułam ponad tysiąc słówek i zadzwoniłam do Agencji i gdy nastał ten moment gdy miałam coś powiedzieć po niemiecku zrozumiałam, że do niczego nie przydało mi się tych tysiąc słów, już teraz widzę że bez kursu nie potrafię mówić po niemiecku, mimo że znam dużo słów. Zresztą nauka języka to lata, np. angielski uczyłam się prawie sześć lat i wiem, że ten język umiem  pewnie pojadę do jakiegoś kraju anglojęzycznego zamiast do Niemiec:(a tyle czasu poświęciłam na niemiecki, trochę mi szkoda bo nawet polubiłam ten język ale nie uczył mnie nauczyciel germanistyki,  tylko studentka  i nie umiem mówić:( a też  muszę zaraz jechać. Niemcy są blisko ale co z tego jak bez znajomości języka, można przeżyć  koszmar,  jedno co Ci poradzę poszukaj sobie kursu.

Ostatnio edytowany przez lukrecja (2014-03-16 23:29:25)

#18 2014-03-17 09:51:00

anna44
Member

Ja też uczyłam się Angielskiego może nie perfekt ale sobie radzę,NIGDY W ŻYCIU nie pomyślała bym że nie Niemiecki mi się do czegoś przyda.W każdym bądz razie polubiłam Niemiecki ,myślałam raczej o kilku lekcjach korepetycji smile nie wiem jak inni ale ja lubię prace opiekunki jak to moi znajomi mówią chodząca matka Teresa haha I dla tego zależy mi na tej pracy tym bardziej że wynagrodzenie tu w Polsce za tak wyczerpującą pracę to totalna porażka sad

#19 2014-03-17 12:32:42

lukrecja
Member

anna44 napisał:

Ja też uczyłam się Angielskiego może nie perfekt ale sobie radzę,NIGDY W ŻYCIU nie pomyślała bym że nie Niemiecki mi się do czegoś przyda.W każdym bądz razie polubiłam Niemiecki ,myślałam raczej o kilku lekcjach korepetycji smile nie wiem jak inni ale ja lubię prace opiekunki jak to moi znajomi mówią chodząca matka Teresa haha I dla tego zależy mi na tej pracy tym bardziej że wynagrodzenie tu w Polsce za tak wyczerpującą pracę to totalna porażka sad

No tak ale ze słabym niemieckim raczej Agencje nie przyjmują z tego co mi wiadomo, ja się już dużo sama nauczyłam ale  jednak nadal myślę o Anglii w angielskim czuję się jednak "mocniejsza", jest jakaś Agencja która rekrutuje gdy ktoś zna tylko podstawy niemieckiego?? szczerze powiedziawszy nie słyszałam o takiej, może podałabyś mi nazwę tej Agencji u której Ty się starasz o pracę??? bo te do których dzwonię to wszystkie wymagają:  komunikatywny niemiecki jak tak dalej pójdzie to dam sobie na dobre spokój z wyjazdem do Niemiec. Pozdrawiam:)

Ostatnio edytowany przez lukrecja (2014-03-17 12:39:25)

#20 2014-03-17 15:28:07

Sylwia-opiekunka
New member

Z tego co wiem to każda agencja wymaga przynajmniej podstaw Niemieckiego. Nie ma co wierzyć w historie o tym, że ktoś bez znajomości języka był i się dogadał i było ok, to jest nie możliwe. Dlatego dziewczyny uczcie się bo warto! smile
można zawsze skorzystać z jakiegoś kursu

#21 2014-03-17 18:01:09

anna44
Member

Promedika 24 od nich jestem a ja znałam kogoś kto bez języka wyjechał i pracował ,tylko źle skończył brak rozmowy z innymi doprowadziła ja do depresji:(  a co do kursów to takowe są ale odpłatne ,ja jednak zaczynam od jutra korepetycje u emerytowanej nauczycielki j.Niemieckiego nawet względnie tanio sobie liczy Dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki smile

#22 2014-03-17 19:16:47

lukrecja
Member

anna44 napisał:

Promedika 24 od nich jestem a ja znałam kogoś kto bez języka wyjechał i pracował ,tylko źle skończył brak rozmowy z innymi doprowadziła ja do depresji:(  a co do kursów to takowe są ale odpłatne ,ja jednak zaczynam od jutra korepetycje u emerytowanej nauczycielki j.Niemieckiego nawet względnie tanio sobie liczy Dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki smile

Trzymam kciuki:) a czemu nie chcesz jechać do Anglii, skoro znasz angielski jak piszesz???

#23 2014-03-25 09:26:25

anna44
Member

Lukrecjo sama nie wiem sąsiadka która jezdzi do Niemiec od lat, zaszczepiła mnie haha Muszę się pochwalić korepetycje to był dobry pomysł smile wkuwanie gotowych zdań jest ok ale na krótką mete ,Najważniejsza jest gramatyka jak się człowiek czasów na uczy to łatwiej samodzielnie zdania budować .I zaczyna mi się to podobać :)POZDRAWIAM

#24 2014-03-25 11:48:44

Corobić?
New member

Witam smile
jestem tu nowa i, jak większość osób nowych na tym forum, mam nóż na gardle. sad3 miesiące temu  straciłam pracę. Próbuję szukać czegoś na własna rękę, ale w Polsce bez znajomości nie mam szans sad(.
Znam niemiecki na poziomie B1/B2, nie wiem,czy to wystarczy, żeby zostać opiekunką w Niemczech. Doświadczenia w pracy opiekunki nie mam kompletnie żadnego, za wykształcenia jestem mgr rachunkowości tongue. Zamiast nudną studiować rachunkowość, trzeba było wybrać opiekę nad osobą straszą albo rehabilitację. Cóż, mądry Polak po szkodzie. Przeczesałam trochę ten temat, przejrzałam bieżące oferty i mam takie pytania:
- w różnych ofertach spotkałam się z różnymi formami zatrudnienia, a czasami w ogóle brak informacji
mam prośbę: czy któraś z Was, która ma doświadczenie w tej pracy, mogłaby opisać na czym która forma polega i która jest najkorzystniejsza, a której raczej unikać?
- spotkałam się z różnym kwotowo wynagrodzeniem ( np opieka nad jedną osobą - 1300 euro/mc, opieka nad dwiema ( małżeństwo) - 1050 euro/ mc) jak to rozumieć?? Czy w drugim przypadku jest za oboje 1050 czy po 1050 za osobę??
To tak na początek
Pozdrawiam
i życzę wszystkim miłego dnia

#25 2014-03-25 12:11:35

kryspinka
Member

oferta płacowa zawsze jest za całosc tak wiec z jedej strony nie opłaca brac sie dwóch osób bo wiecej pracy a z drugiej strony zawsze jest szansa że się sobą zajmia a wtedy Ty masz czas czas dla siebie nie musisz towarzyszyc cały czas jak przy jednej.komunikatywny jezyk wystarczy jak najbardziej ,doswiadczenia nabierzesz nie nastawiaj sie na zbyt wysokie zarobki na poczatek.umowy przewaznie sa takie na czas nieokreslony z firmą i jak wyjezdzasz do pracy to zlecenie.cięzko znależć inną forme zatrudnienia.

#26 2014-03-25 20:34:47

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Corobić? napisał:

Witam smile
jestem tu nowa i, jak większość osób nowych na tym forum, mam nóż na gardle. sad3 miesiące temu  straciłam pracę. Próbuję szukać czegoś na własna rękę, ale w Polsce bez znajomości nie mam szans sad(.
Znam niemiecki na poziomie B1/B2, nie wiem,czy to wystarczy, żeby zostać opiekunką w Niemczech. Doświadczenia w pracy opiekunki nie mam kompletnie żadnego, za wykształcenia jestem mgr rachunkowości tongue. Zamiast nudną studiować rachunkowość, trzeba było wybrać opiekę nad osobą straszą albo rehabilitację. Cóż, mądry Polak po szkodzie. Przeczesałam trochę ten temat, przejrzałam bieżące oferty i mam takie pytania:
- w różnych ofertach spotkałam się z różnymi formami zatrudnienia, a czasami w ogóle brak informacji
mam prośbę: czy któraś z Was, która ma doświadczenie w tej pracy, mogłaby opisać na czym która forma polega i która jest najkorzystniejsza, a której raczej unikać?
- spotkałam się z różnym kwotowo wynagrodzeniem ( np opieka nad jedną osobą - 1300 euro/mc, opieka nad dwiema ( małżeństwo) - 1050 euro/ mc) jak to rozumieć?? Czy w drugim przypadku jest za oboje 1050 czy po 1050 za osobę??
To tak na początek
Pozdrawiam

Witam kolejnego magistra

#27 2014-03-25 20:55:05

zuza
Member

copyfield napisał:

Corobić? napisał:

Witam smile
To tak na początek
Pozdrawiam

Witam kolejnego magistra

z dyplomami to nas tu więcej choć przyznam się ze nie ujawniałam tego w cv do mojej agencji--po co? zawsze gorzej patrza
     ze to niby nie umiemy rekoma pracować, ze pewnie nie jesteśmy tak przygotowane do tej posługi

#28 2014-03-25 21:38:24

anulka andzia
Member

zuza napisał:

copyfield napisał:

Corobić? napisał:

Witam smile
To tak na początek
Pozdrawiam

Witam kolejnego magistra

z dyplomami to nas tu więcej choć przyznam się ze nie ujawniałam tego w cv do mojej agencji--po co? zawsze gorzej patrza
     ze to niby nie umiemy rekoma pracować, ze pewnie nie jesteśmy tak przygotowane do tej posługi

Witaj zuzia...
dokładnie tak ...tych wykształconych tutaj w Niemczech dużo.....
pytałaś o wynagrodzenie....oj chciało by się by kwota przy małżeństwie była liczona razy dwa.....niestety za małżeństwo zawsze podają jedną kwotę i to jest za pracę przy obojgu....wynagrodzenie (jego wysokość) zależy od stanu podopiecznych....zwykle jedno z nich jest sprawniesze i często pomaga przy małżonku....
zaś co do znajomości języka to wystarczająco jeśli znasz na poziomie B1...czytaj dokładnie oferty i jeśli coś jest niejasne to nie bój się zadawać pytań...
powodzenie i pozdrawiam

#29 2014-03-27 21:02:07

Corobić?
New member

Dzięki za wsparcie. Nie ukrywam, że boję się wyjechać, bo, jakby nie patrzeć, jest to podroż w nieznane. Przeczytałam to mnóstwo wpisów na forum i włos mi się zjeżył. Robiłam wielkie oczy, gdy czytałam, że opiekunka pojechała w kompletnie niesprawdzone miejsce, do domu, w którym było potwornie zimno, a do tego jeszcze wszędzie daleko i brak samochodu sad
Przeraża mnie to, że nie mam bladego pojęcia na temat fachowej opieki nad osobą niedołężną. Osoba starsza ale sprawna,chodząca, w miarę komunikująca się to nie to samo co osoba leżąca, robiąca pod siebie, sama zagubiona w sytuacji, w której się znalazła. Obawiam się, że sama empatia nie wystarczy sad.  Znalazłam ogłoszenie w gazecie w sprawie zatrudnienia opiekunek w DE i był podany niemiecki numer telefonu. Koleżanka z Frankfurtu zadzwoniła tam i szczęka jej opadła. Powiedziała, że to Polacy, zatrudniają na działalność i dają 900 euro.  Podobno prawie połowę z tego trzeba oddać na opłaty, to wygląda, że pracuje się  za 400-450 euro sad
Czy macie jakieś doświadczenie w takiej formie zatrudnienia?? Jak to jest z tą Gewerbą??
Pocieszam się, że pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy....
Pozdrawiam serdecznie

#30 2014-03-27 22:36:54

DanusiaS
Member

Corobić? napisał:

Dzięki za wsparcie. Nie ukrywam, że boję się wyjechać, bo, jakby nie patrzeć, jest to podroż w nieznane. Przeczytałam to mnóstwo wpisów na forum i włos mi się zjeżył. Robiłam wielkie oczy, gdy czytałam, że opiekunka pojechała w kompletnie niesprawdzone miejsce, do domu, w którym było potwornie zimno, a do tego jeszcze wszędzie daleko i brak samochodu sad
Przeraża mnie to, że nie mam bladego pojęcia na temat fachowej opieki nad osobą niedołężną. Osoba starsza ale sprawna,chodząca, w miarę komunikująca się to nie to samo co osoba leżąca, robiąca pod siebie, sama zagubiona w sytuacji, w której się znalazła. Obawiam się, że sama empatia nie wystarczy sad.  Znalazłam ogłoszenie w gazecie w sprawie zatrudnienia opiekunek w DE i był podany niemiecki numer telefonu. Koleżanka z Frankfurtu zadzwoniła tam i szczęka jej opadła. Powiedziała, że to Polacy, zatrudniają na działalność i dają 900 euro.  Podobno prawie połowę z tego trzeba oddać na opłaty, to wygląda, że pracuje się  za 400-450 euro sad
Czy macie jakieś doświadczenie w takiej formie zatrudnienia?? Jak to jest z tą Gewerbą??
Pocieszam się, że pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy....
Pozdrawiam serdecznie

Znam to z autopsji .Pierwszy mój wyjazd to była totalna porażka .Dziś dzięki forum dużo się nauczyłam ,a przede wszystkim pytam jak mam wątpliwości
Życze wytrwałości i na pewno dasz radę . smile

#31 2014-03-28 09:16:14

copyfield
Member

Jeszcze wrócę do "magistrów" - Agencjom to z mojego doświadczenia wsio rawno - spotkałem się jedynie z rodzinami, które niechętnie patrzyły na "magistrów" z polski.
Bedąc w jednej rodzince - tak dla jaj powiedziałem do synka córki - " ucz się mały ucz, jak będziesz miał wyniki - to może opiekunem zostaniesz" > Po tych słowach przy stole zapadła cisza, nie było żądnego śmiechu...nic, no comment

#32 2014-03-28 18:12:54

Corobić?
New member

Z kim najchętniej współpracujecie? U mnie jest biuro Promedica24, po przeczytaniu o nich opinii na forum, to raczej nie skorzystam   hmm. Koleżanka jest teraz koło Hannoveru z biura z Bytomia, AJ partners chyba. Czy ktoś jeździł już z nimi?

#33 2014-03-29 22:42:37

ewa99
Member

babetty66 napisał:

Witam:-), kochane dziewczyny szukam w trybie super pilnym dobrej opiekunki do 85 letniej pani z demencją, dobre miejsce, super rodzina (pomocni i b.mili ludzie), dobre warunki pracy, legalnie na umowę zlecenia. Praca jest od 1.04 w okolicach Hannoveru, na jeden miesiąc. Wymagania dla opiekunki: miła, cierpliwa, uczciwa, z minimum komunikatywnym/dobrym językiem niemieckim. Osoby poważnie zainteresowane proszę o kontakt pod numerami telefonów: +48500379053, +49 15792316020, fest.niem. 05351 1279798, pozdrawiam Beata.

A co to znaczy na "umowe-zlecenie"?(gewerbe czy minijobs?)

#34 2014-03-30 07:36:44

copyfield
Member

ewa99 napisał:

babetty66 napisał:

Witam:-), kochane dziewczyny szukam w trybie super pilnym dobrej opiekunki do 85 letniej pani z demencją, dobre miejsce, super rodzina (pomocni i b.mili ludzie), dobre warunki pracy, legalnie na umowę zlecenia. Praca jest od 1.04 w okolicach Hannoveru, na jeden miesiąc. Wymagania dla opiekunki: miła, cierpliwa, uczciwa, z minimum komunikatywnym/dobrym językiem niemieckim. Osoby poważnie zainteresowane proszę o kontakt pod numerami telefonów: +48500379053, +49 15792316020, fest.niem. 05351 1279798, pozdrawiam Beata.

A co to znaczy na "umowe-zlecenie"?(gewerbe czy minijobs?)

Zadne Gewerbe czy inne...po prostu umowa "śmieciowa" w zasadzie powinna być zakazana lecz funkcjonuje. Dostajesz zlecenie i działasz

#35 2014-04-06 22:54:02

żonaHamleta
New member

Ale nie ma co się przejmować doświadczeniem,w każdej pracy jest inaczej, jedna rodzina będzie mówiła co ma Pani do roboty, a inna nie.Z myciem, jedzeniem podopiecznych tez jest różnie,gorzej jak Pani trafi na osobę która nie jest podatna na nic,doświadczenie wtedy nie pomaga.Czasem można liczyć na interwencję rodziny, jednak nie zawsze.Tam trzeba liczyć tylko na siebie .Doświadczenie to rzecz złudna,ja tez pojechałam bez doświadczenia, kartoflankę niemiecką robiłam z głowy, bo nie wiedziałam o jaka chodzi smile), jakiś zielony sos też.Weźmie Pani z internetu przepisy, albo poszuka Pani na sosach np.Knorr, niektórzy podopieczni jedzą tylko po swojemu, nie chcą zmian w smaku,w każdym domu i w każdym landzie każdy ma swój własny sposób. Więc nie ma co się martwić, gdyby Pani poszła do kuchni na kucharza wtedy musi pani umieć, a tu nie jest pani specjalistką właściwie od niczego,firmy przyjmują bez doświadczenia i często osoba z doświadczeniem zarabia tyle samo co i bez.Moja koleżanka była raz i dostała pracę po tygodniu.Po prostu trzeba złożyć aplikację do kilku agencji i tyle.

#36 2014-04-06 23:15:54

żonaHamleta
New member

Poza tym ,czasem praca przy osobach leżących jest lepsza niż przy chodzących,zależy jakie są wymagania rodziny i ile ktoś waży właściwie nic na 100% nie zapewni Pani jakiejś psychicznej stabilizacji, musi Pani dobrać sobie PDP aby odpowiadała też Pani wadze i sile, wiele osób trzeba dźwigać i to nie raz dziennie, ale wiele razy,często zdarzają się oferty z nocnym wstawaniem, wart się tez zastanowić podpisując umowę czy da się radę. Z transferami też nie musi być łatwo,miałam pracę w której najpierw przestawiałam szafkę,krzesła i łóżko z ważącą 85kg babcią,przy transferze przy takim ciężarze bywa ciężko, trzeba być  z tyłu i z przodu,uważać aby nie połamać komuś ręki czy nogi.Dlatego właśnie warto wziąć pod uwagę kilka agencji,bo wtedy ma Pani bardziej otwartą drogę.Ale tez pracując przy osobach komunikatywnych nie zawsze jest łatwo psychicznie, więc praktycznie trzeba liczyć na szczęście oraz jakąś gwiazdkę szczęścia od agencji.

#37 2014-04-17 12:45:53

maranini
Member

Ja też uważam, że nie można się od razu decydować na pierwszą lepszą pracę czy agencje. Najlepiej jest trochę poszukać, pointeresować i racjonalnie ocenić czy da się rade.

#38 2014-06-10 16:14:07

Opiekunka1990
Member

kontakt napisał:

LEGALNA PRACA W NIEMCZECH PRZY OSOBACH STARSZYCH.

Firma Pflege-Care oferuje pracę dla opiekunek/opiekunów przy osobach starszych na terenie Niemiec. Organizujemy tylko legalne wyjazdy w oparciu o umowę o pracę.

Oferujemy tylko jasne zasady i warunki:
    Umowa o pracę,
    Formularz A1,
    Ubezpieczeniową kartę EKUZ,
    Darmowy transport na miejsce pracy,
    Brak opłat i prowizji,
    Stały kontakt z biurem podczas pracy za granicą
    zarobki od 800 do 1300 euro netto miesięcznie (ustalane indywidualnie z każdym kandydatem/ką)

Zapraszamy wszystkich do kontaktu. Mile widziane doświadczenie oraz niemiecki na poziomie komunikatywnym.Więcej na www.pflege-care.com

umowa o prace mi pasuje.

#39 2014-10-31 21:13:47

kajka91
Member

Właśnie: jak to jest w przypadku braku takiego konkretnego doświadczenia? Czy to zależy od agencji, podopiecznego? przed wyjazdem macie na przykład kontakt z rodziną osoby, którą będziecie się opiekować? A pośrednicy preferują tych z udokumentowanym już doświadczeniem? Pewnie tak, ale czy brak takiego doświadczenia mnie na przykład skreśla?

Reklama