zaufanie wiek

witam czy starsza kobieta, 55 lat ma szanse na zaufanie dobrych ludzi i pracę jako opiekunka?? pozdrawiam, anna

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Polsce - aktualne tematy :

#1 2012-01-07 18:54:09

ann9
New member

zaufanie wiek

witam

czy starsza kobieta, 55 lat ma szanse na zaufanie dobrych ludzi i pracę jako opiekunka??

pozdrawiam, anna

#2 2012-01-08 11:00:29

Kamilakoz
Member

Re: zaufanie wiek

No pewnie że ma. Znam opiekunki nawet ponad 60 tkę.

#3 2012-02-22 18:54:58

ania40
Member

Moja zmienniczka ma 65 lat.Jak słyszałam jest to jej pierwsza stela i ostatnia.

#4 2012-02-23 18:18:03

Barbara45
Member

W tym wieku to Ona niebawem sama będzie opieki wymagać.

#5 2012-02-23 19:16:34

ania40
Member

Nie chciałam tego pisać ale tak po prawdzie to już potrzebuje,nic nie mówie bo posadziła by mnie że chce ja wygryźć.....a daleko mi do tego:)

#6 2012-02-24 18:41:56

edith-1972-1972
Member

Kiedys jak wracalam do domu busikiem zajechalismy po jedna opiekunke.Kiedy podjechalismy pod dom stala tam ze swoja babcia,to nie wiedzielismy kto kim sie opiekuje.Ale tak na serio to znam jedna pania ok.70 i jest super.

#7 2012-04-17 13:40:34

konstancja903
New member

Hej!

Ja też znam wiele kobiet już nie najmłodszych, które są świetnymi opiekunkami, cieszą sie dobrą opinia i są rozchwytywane. Moja znajoma ma 66 lat i jest mobilną, pracowitą opiekunką. Do każdej rodziny jakiej pojedzie nie chcą jej wypuścić z powrotem do domu. Wiek wcale nie jest przeszkodą jeśli jesteście chętne do pracy. Poza tym wiek to też atut- w pewnym wieku mamy tez spore doświadczenie. Poza tym mamy dobry kontakt z podopiecznym, jestesmy bardziej wyrozumiałe, spokojne. Także absolutnie wiek nie jest przeszkoda, jeśli oferta pracy jest odpowiednia. Wiadomo, ciężko, żeby opiekunka w wieku 70 lat podnosiła podopiecznego, ale jest świetna osobą towarzyszącą, pewnie też często doskonale gotuje. Nie warto nikogo przekreślać- pamietajcie!

#8 2012-04-17 15:11:59

Domi
New member

55 lat to jeszcze młody wiek! Rzeczywiście firmy coraz częściej mają oferty z wymogiem wiekowym, ale jak się dobrze poszuka to zawsze coś się znajdzie. Nie ta firma to będzie inna. Mam znajomą, która wyjeżdża do Niemiec jako opiekunka, a ma lat  66. Najważniejsze jest to, że jeździ przez firmy, a nie na czarno, więc takie oferty jednak się trafiają.

#9 2012-04-17 17:05:08

Barbara45
Member

To nie od firmy tylko od rodziny zależy w jakim wieku opiekunki są najbardziej poszukiwane.

#10 2012-05-21 20:47:07

pflegerin87
New member

masz rację Barbara45, to rodzina dyktuje wszystko, a agencja tylko musi sprostać temu co oni nawymyślają. Czasami to się tym Niemcom dziwie, jest przecież tyle wspaniałych opiekunek, którym ciężko zacząć bo rodzinie nie spodoba się np jej zdjęcie hmm koszmar

#11 2012-05-22 10:10:20

Kamilakoz
Member

Dokładnie. A zdjęcie decyduje w głównej mierze dla wielu rodzin.

#12 2012-05-22 17:58:39

Barbara45
Member

pflegerin87 napisał:

masz rację Barbara45, to rodzina dyktuje wszystko, a agencja tylko musi sprostać temu co oni nawymyślają. Czasami to się tym Niemcom dziwie, jest przecież tyle wspaniałych opiekunek, którym ciężko zacząć bo rodzinie nie spodoba się np jej zdjęcie hmm koszmar

Tu chodzi o zaufanie do opiekunki, osoby której się nie zna  a której rodziny powierzają opiekę swoimi bliskimi. Zastanów się jak by to wyglądało gdybyś potrzebowała kogoś do opieki nad swoją mama czy ojcem? Do twojego domu ma przyjechac ktoś całkiem ci obcy, słabo znający twój język ojczysty i bez wykształcenia pielęgniarskiego? A by było ciekawiej to opiekunka np. z Chin albo Tajlandii albo Rosji... Jedyne co rodzina wie o tej opiekunce to jak się nazywa, ile ma lat, jakie ma wykształcenie( z reguły zupełnie nie związane a opieką) doświadczenie które posiada w opiece jest w większości przypadków nieudokumentowane i nie można go potwierdzić( referencje odręcznie wpisane w formularzu przez firmę lub opiekunkę- brak możliwości kontaktu  z poprzednim pracodawcą). I jakieś zdjęcie, może czy ma dzieci i to wszystko.

Na podstawie jednej strony A4 ma rodzina podjąć decyzje jaką opiekunke wybiera. To nie jest łatwa decyzja a szczególnie wtedy gdy rodzina ma już wcześniejsze negatywne doświadczenia z opiekunkami. Bo skąd rodzina ma wiedzieć czy dana opiekunka jest wspaniała czy nie...??? Odpowiedzcie same sobie na to pytanie...

#13 2012-05-22 18:38:29

makola45
Member

Swięta racja.

#14 2012-08-20 19:53:49

zaneta
Member

Myślę, że nie tylko wiek świadczy o dobrej opiekunce. Zależy jakim jest człowiekiem, jaki bagaż doświadczenia... Można mieć i 30-40 lat (kiedy to był?smile) i być beznadziejnym. Siła w nas drogie starsze panie!!!

#15 2012-08-21 10:16:31

Kamilakoz
Member

Zaneta zgadzam się. Nie tylko wiek swiadczy o klasie opiekunki.

#16 2013-04-18 19:49:16

misia59
Member

Kamilakoz napisał:

Jestem żywym przykladem na to,ze jednak starsze to nie znaczy niedolezne malo sprawne fizycznie potrzebujace wkrotce same opieki  wbrew temu co tutaj piszecie kochane Panie
   powiem,ze agencja ktora mnie zatrudnila zdradzila,ze sposrod 4 ofert pań i jednego pana w roznym (znacznie mlodszym) wieku to mnie       rodzinka zaakceptowala mimo,ze zadnych referencji,zadnej praktyki jezyk komunikatywnie -----wiec cos w tym jest ze starsze opiekunki moze bardziej  ciesza sie zaufaniem-- a moze mi po prostu dobrze z oczu patrzy>?????

#17 2013-04-18 20:03:51

pfleger
Member

misia59 napisał:

Kamilakoz napisał:

Jestem żywym przykladem na to,ze jednak starsze to nie znaczy niedolezne malo sprawne fizycznie potrzebujace wkrotce same opieki  wbrew temu co tutaj piszecie kochane Panie

Tylko kto tu tak napisał?!!__nie mogę znaleźć tego fragmentu!!??

#18 2013-04-18 20:05:23

MagdaM
Member

Na pewno tak(w sensie dobrze Ci z oczu, Misiuniu, patrzy:)))). Z samego stylu , w jakim piszesz, widać, że super babeczka z Ciebie! I w ogóle opinii prostaczek do siebie nie przybieraj. Z resztą tamtych pań już tutaj nie ma. A Ty jesteś:)
Przy okazji Ciebie zapytam, bo dziewczyny mają praktykę, jak sobie radzisz na co dzień z niemieckim?Pisałaś, że komunikatywny, więc czy Twój dziadzio nie denerwuje się, że czegoś nie rozumiesz? Tak mi się nasunęło, bo znowu dzwonił jakiś Niemiec i porażka ze mnie wyszła. Na początku rozmowy jeszcze spoko, ale w którymś momencie...koniec. On swoje, ja milczę, bo nie rozumiem:(((. Córka mnie uratowała, ale dół mi pozostał:(

#19 2013-04-18 20:21:06

ahha
Member

misia59 napisał:

Kamilakoz napisał:

powiem,ze agencja ktora mnie zatrudnila zdradzila,ze sposrod 4 ofert pań i jednego pana w roznym (znacznie mlodszym) wieku to mnie       rodzinka zaakceptowala mimo,ze zadnych referencji,zadnej praktyki jezyk komunikatywnie -----wiec cos w tym jest ze starsze opiekunki moze bardziej  ciesza sie zaufaniem-- a moze mi po prostu dobrze z oczu patrzy>?????

=Misiu napewno Ci dobrze z oczu patrzy i fotke jak rodzina zobaczyla to bylo poprostu to a wlasciwie ta osoba  im najbardziej do gustu przypadla.Mlodzi ludzie budza (czesto nieslusznie obawy),ze beda "latac i zycia uzywac.Nie oszukujmy sie ze tacy opiekunowie/nki rowniez sa.To na dluzsza mete zawsze w "praniu wyjdzie"i nie wrozy dobrze.Pewnie do znudzenia juz o tym pisano i mowiono,spotykamy takie osoby w busach,autobusach tipsy zelowe na 5 cm,albo krwisto czerwone czy czarne paznokcie wypolowane niemilosiernie no i jada opiekowac sie starsza osoba a ona biedna jak to zobaczy to dotknac sie nie pozwoli.Nie szydze tutaj i nie mowie o elementarnej czystosci,schludnosci,zadbaniu,ubraniu itp.Kiedys takiej jednej sie spytalam czy jej to w pracy nie przeszkada mowi ze "Flega" przyjedzie i babcie umyje no to sie jej spytalam czy pozwolilaby do siebie lub do swojej mamy podejsc z takimi pazurkami?Nie odpowiedziala ale jakis czas potem ja spodkalam w B.....u jak pieczarki na rynku w mrozny dzien sprzedawala.Niemcy sa wredni wiesz to uslyszalam.A facjata taka jakby z miesiac na mrozie stala.Pamietam jak moja mama  przestraszyla sie tego pekajacego lakieru do poznokci mowiac do mojej corki czy jakiejs choroby skory sie nabawila?Jestem zdania ze we wszystkim jest wskazany umiar.Misia - tak trzymaj.

#20 2013-04-18 20:34:06

misia59
Member

ahha napisał:

misia59 napisał:

Kamilakoz napisał:

=Misiu napewno Ci dobrze z oczu patrzy i fotke jak rodzina zobaczyla to bylo poprostu to a wlasciwie ta osoba  im najbardziej do gustu przypadla.Mlodzi ludzie budza (czesto nieslusznie obawy),ze beda "latac i zycia uzywac.Nie oszukujmy sie ze tacy opiekunowie/nki rowniez sa.To na dluzsza mete zawsze w "praniu wyjdzie"i nie wrozy dobrze.Pewnie do znudzenia juz o tym pisano i mowiono,spotykamy takie osoby w busach,autobusach tipsy zelowe na 5 cm,albo krwisto czerwone czy czarne paznokcie wypolowane niemilosiernie no i jada opiekowac sie starsza osoba a ona biedna jak to zobaczy to dotknac sie nie pozwoli.Nie szydze tutaj i nie mowie o elementarnej czystosci,schludnosci,zadbaniu,ubraniu itp.Kiedys takiej jednej sie spytalam czy jej to w pracy nie przeszkada mowi ze "Flega" przyjedzie i babcie umyje no to sie jej spytalam czy pozwolilaby do siebie lub do swojej mamy podejsc z takimi pazurkami?Nie odpowiedziala ale jakis czas potem ja spodkalam w B.....u jak pieczarki na rynku w mrozny dzien sprzedawala.Niemcy sa wredni wiesz to uslyszalam.A facjata taka jakby z miesiac na mrozie stala.Pamietam jak moja mama  przestraszyla sie tego pekajacego lakieru do poznokci mowiac do mojej corki czy jakiejs choroby skory sie nabawila?Jestem zdania ze we wszystkim jest wskazany umiar.Misia - tak trzymaj.

dziekuje cos w tym jest---ale coraz bardziej mi sie ta opieka podoba--zaluje ze wczesniej sie nie podjelam takiego wyzwania ale coz teraz nadrabiam

milego wieczoru

#21 2013-04-19 06:27:13

ANTONIA***
Member

Misiu, jeżeli miałaś/masz kompleksy z powodu Twojego wieku ( tak naprawdę życie zaczyna się po 60 - jestem żywym przykładem hi,hi,hi...), to się ich najprędzej pozbądź.
W Niemczech wiek emerytalny obowiązuje od 65 roku - niezależnie od zawodu.
Podejrzewam, że Pfeger zaraz nam uświadomi, że są zawody, które pozwalają iść wcześniej, al nie pielgniarki - to wiem na 100 %.

W czerwcu mam 4-6 tygodni zastępstwa i rodzinie nie przeszkadza moje 60 plus. Liczy się coś innego, wierz mi...

Pozdrawiam..

#22 2013-04-19 07:45:07

jakniew
Member

ANTONIA*** napisał:

Misiu, jeżeli miałaś/masz kompleksy z powodu Twojego wieku ( tak naprawdę życie zaczyna się po 60 - jestem żywym przykładem hi,hi,hi...), to się ich najprędzej pozbądź.
Podejrzewam, że Pfeger zaraz nam uświadomi, że są zawody, które pozwalają iść wcześniej, al nie pielgniarki - to wiem na 100 %.

W czerwcu mam 4-6 tygodni zastępstwa i rodzinie nie przeszkadza moje 60 plus. Liczy się coś innego, wierz mi...

Pozdrawiam..

Misiu, mnie w Austrii wymieniała 64-letnia opiekunka. Jeśli jest dobre zdrowie i siły są, nie ma przeszkód do pracy. W domu też musisz sprzątać, gotować, robić zakupy, a i wnukami się zająć. Ileż kobiet po 60-tce zajmuje się u nas starymi i chorymi rodzicami? Więc jak widzisz, nie różnicy w wykonywaniu tej pracy czy to w domach za granicą czy w swoim własnym.

#23 2013-04-19 07:46:07

misia59
Member

ANTONIA*** napisał:

Pozdrawiam..

nie,nie ja nie mam kompleksow -kazdy wiek ma swoje prawa,ale chcialam podkreslic,ze rodzina wybierajac mnie do opieki niekoniecznie wybiera mlodsze czy bardziej doswiadczone opiekunki z referencjami itp chcialam dodac otuchy tym wszystkim paniom,ktore maja podobna sytuacje i sie wahaja

a tak swoja droga ANTONIA milo jak sie spotyka rownolatke--moze zalozymy watek opiekunek ktore beda "chwalily" sie wiekiem doswiadczeniem,iloscia przpracowanych miesiecy w opiece??? itp????

pozdrawiam milego dzionka----oj kawusia pachnie czuje tu i tam

#24 2013-04-19 07:48:37

pfleger
Member

ANTONIA*** napisał:

Pozdrawiam..

Jasne ze pielegniarki ida wczesniej na rente, albo z przyczyn zdrowotnych albo ida wczesniej i dostaja iles tam procent mniejsza emeryture.

Co innego zajmowac sie jest dziadziem czy babcia , a co innego obslugiwac we dwie oddzial z 30 pacjentami.Kolo 60 lat masz albo kolana, biodro albo kręgosłup w gruzach.

Milego dnia zycze.

#25 2013-04-19 08:25:10

ANTONIA***
Member

Oczywiście, że istnieje alternatywa wcześniejszego przejścia na rentę ( emerytur tam nie ma , o ile wiem - renta, to określenie ogólne ), ale z potrąceniami , które są dość duże. Mąż mojej przyjaciółki ( górnik ) , z przyczyn zdrowotnych, musiał/ chciał ( zdrowie jest ważniejsze niż pieniądze ) odejść w wieku 60 lat. Potrącono mu 18 % z przydzielonej mu renty. Nie dostanie ich nigdy. Czyli zamiast , przykładowo 1500 euro - otrzymuje 1230.
Więcej nie wiem... I nie muszę, bo mnie to nie dotyczy.

Niech żyją sześćdziesiątki pus !!!!

#26 2015-06-23 13:29:15

malliska
New member

im starsza jest osoba tym ciężej jest jej komuś nowemu zaufać.

#27 2015-06-23 14:36:41

krystynka
Member

malliska napisał:

im starsza jest osoba tym ciężej jest jej komuś nowemu zaufać.

Przyznam,że nie bardzo rozumiem...Co masz na myśli,możesz rozwinąć ?

#28 2015-06-23 14:42:33

Arekjerzy
Member

O rany......odkopaliscie temat sprzed 2 lat wink

#29 2015-06-23 14:49:09

andrea
Member

Arekjerzy napisał:

temat stary, ale wciąż aktualny

#30 2015-06-23 14:55:06

krystynka
Member

andrea napisał:

Arekjerzy napisał:

temat stary, ale wciąż aktualny

W końcu to o wiek chodzi,tak? ! wink

#31 2015-07-02 15:20:26

kultomn
New member

dokładnie o to

#32 2015-07-02 22:03:21

kamila
Member

hmm...ten temat to szeroki i gleboki....wiadomo kobieta dojrzala wiekowo ma na pewno wiecej doswiadczenia zyciowego, dobrze gotuje, jest spokojniejsza itp...itd...a mlodsze to szybsze, energiczne, .....wszystko ma plusy i minusy smile zalezy na co rodzina stawia , ja bynajmniej nigdy nie mialam problemu ze znalezieniem pracy , raz pamietam jedna Pani bardzo sie cieszyla ze mnie ma , za dwa dni wstydzila nagosci np, bo ja mloda itd.....to raz jej powiedzialam ze kiedy mnie poznala taka bylam sama i zaden krem nie zdzialalby takich cudow odmladzajacych yikes big_smile ...na mnie nikt nigdy nie narzekal -nie robie sobie reklamy i stelli nie szukam jak cos smile

Reklama