Kinder Gelde

Witam Wszystkich cieplutko, dopiero się zarejestrowałam, na tym forum, nie jestem jeszcze na bieżąco. Interesuje mnie, czy ktoś z Was załatwiał już pieniążki na dzieci, przez tę firmę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

HausEngel - opinie o firmie - niemiecka działalność! - aktualne tematy :

#1 2013-09-24 10:03:00

Klara 13
Member

Kinder Gelde

Witam Wszystkich cieplutko, dopiero się zarejestrowałam, na tym forum, nie jestem jeszcze na bieżąco.
Interesuje mnie, czy ktoś z Was załatwiał już pieniążki na dzieci, przez tę firmę.
Jestem trochę rozczarowana, bo czekam już ponad rok, tak naprawdę, to teraz nie wiem, do kogo dzwonić, bo to trochę za długo jak na mój gust.
Pani z Wrocławia ostatnio nawet zasugerowała, że trzeba coś samemu zacząć działać, a ja zapłaciłam w ubiegłym roku w czerwcu 270 euro i nic.
Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji, to proszę o odpowiedź, z góry dziękuję

#2 2013-09-26 16:36:03

Hausengel GmbH
Member

Re: Kinder Gelde

Klara 13 napisał:

Witam Wszystkich cieplutko, dopiero się zarejestrowałam, na tym forum, nie jestem jeszcze na bieżąco.
Interesuje mnie, czy ktoś z Was załatwiał już pieniążki na dzieci, przez tę firmę.
Jestem trochę rozczarowana, bo czekam już ponad rok, tak naprawdę, to teraz nie wiem, do kogo dzwonić, bo to trochę za długo jak na mój gust.
Pani z Wrocławia ostatnio nawet zasugerowała, że trzeba coś samemu zacząć działać, a ja zapłaciłam w ubiegłym roku w czerwcu 270 euro i nic.
Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji, to proszę o odpowiedź, z góry dziękuję

Witam.

Ma Pani racje rok to troche dlugo lecz kazdy przypadek jest indywidualny. Prosze zglosic sie do mnie bezposrednio na meila (krupinski@hausengel.de). Sprawdze Pani przypadek i zglosze sie bezposrednio do Pani.

Pozdrawiam
Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH

Filip Krupinski
www.hausengel.pl
krupinski@hausengel.de

#3 2013-09-27 17:46:52

Klara 13
Member

No cóż Panie Filipie, czekałam i się nie doczekałam, ale jak się czeka 15 miesięcy, to i do poniedziałku dam radę. Może w piątek miał Pan inne rzeczy na głowie i dlatego nie dostałam odpowiedzi na mojego meila.
Tylko trochę szkoda......
Moim zdaniem ktoś o mnie zapomniał i te papiery gdzieś tam leżą i żółkną.....

#4 2013-09-30 10:08:19

Klara 13
Member

Przed chwilką dzwoniłam do Wrocławia. Znowu to samo........ Cierpliwie czekać. Tylko mi się już pomału ta cierpliwość kończy. Zapłaciłam masę pieniędzy, (niejeden emeryt nie ma nawet tego na miesiąc życia, w Polsce).  Tu w DE biurokracja, jest jeszcze gorsza niż w u nas, albo ktoś mnie najnormalniej w świecie olewa. Jeszcze jedno, co mnie zastanawia, w połowie lipca, dostałam pismo z Familienkasse Hessen, że moje papiery odesłano do Sachsen. Dokumenty leżały sobie rok czasu w jednym biurze, żeby potem je odesłać do następnego. Co jest grane?! Jaka gwarancja, że coś nie zginęło po drodze, nie wiem czy to jest robione celowo?
Brak słów na to wszystko. Pani we Wrocławiu, kiedyś nadmieniła, że niejedna sprawa już trafiła do sądu, szkoda że ja tego wszystkiego nie wiedziałam wcześniej, tak że dziewczyny dobrze pomyślcie, zanim zapłacicie pieniążki HE.

#5 2013-09-30 10:41:16

pfleger
Member

Klara 13 napisał:

Przed chwilką dzwoniłam do Wrocławia. Znowu to samo........ Cierpliwie czekać. Tylko mi się już pomału ta cierpliwość kończy. Zapłaciłam masę pieniędzy, (niejeden emeryt nie ma nawet tego na miesiąc życia, w Polsce).  Tu w DE biurokracja, jest jeszcze gorsza niż w u nas, albo ktoś mnie najnormalniej w świecie olewa. Jeszcze jedno, co mnie zastanawia, w połowie lipca, dostałam pismo z Familienkasse Hessen, że moje papiery odesłano do Sachsen. Dokumenty leżały sobie rok czasu w jednym biurze, żeby potem je odesłać do następnego. Co jest grane?! Jaka gwarancja, że coś nie zginęło po drodze, nie wiem czy to jest robione celowo?
Brak słów na to wszystko. Pani we Wrocławiu, kiedyś nadmieniła, że niejedna sprawa już trafiła do sądu, szkoda że ja tego wszystkiego nie wiedziałam wcześniej, tak że dziewczyny dobrze pomyślcie, zanim zapłacicie pieniążki HE.

To ile mieaiecy w sumie czkasz na pieniądze? ..Ile miesiecy?Albo na jakas wiadomsc na piśmie.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-09-30 10:42:12)

#6 2013-09-30 11:22:05

Klara 13
Member

Dostałam odpowiedź od Pana Filipa. Tak jak obiecałam, będę opisywać cały przebieg wydarzeń.
Pieniądze ponoć w 100% poszły na prawnika, i tu HE nie zawiniła.
To sprostowanie, o które prosił Pan Filip.
Pisze Pan, że ktoś mnie pytał, czy wystąpić ze skargą do sądu za spowalnianie przez familienkasse......
Nigdy nikt mnie nie pytał o coś takiego.
Zresztą tak naprawdę, to już jestem gotowa na wszystko, żeby załatwić tę sprawę.
Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg wydarzeń
Pozdrawiam wszystkich

#7 2013-09-30 11:33:19

Klara 13
Member

Pfleger
Na pieniądze czekam już 15 miesięcy

#8 2013-09-30 11:41:12

Klara 13
Member

Przepraszam,  że tak z doskoku, ale ja tutaj pracuję.
Pan Filip napisał mi również, że prawnik jeszcze dzisiaj wyśle pismo, o ponowne rozpatrzenie mojej sprawy, grożąc skargą do sądu.
Dziękuję Panu.
Jak tylko wyniknie coś nowego, to napiszę

#9 2013-10-01 07:23:04

urszula47
Member

Jezeli ktos bedzie potrzebowal porady i zalatwienia Kindergeld znalazlam te firme w Poznaniu.http://www.jober.pl/Poznan/twoje-dzieci-maja-prawo-do-kindergeld--%5B-s-i-l-v-e-r-h-a-n-d-%5D-.htm

#10 2013-10-15 09:39:47

Klara 13
Member

No cóż, minęły kolejne dwa tygodnie i nic.........
Tak jak pisałam, będę pisać o postępach w sprawie, tylko, że nic się nie dzieje, tylko czas mija.
Nie wiem, czy tylko ja taka pechowa jestem.
Liczę na to, że odezwie się tutaj, kto już załatwiał tę sprawę z HE, może trochę mnie pocieszy.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
Pociesza mnie tylko to, że już za 3 tygodnie będę w domciu. Huuuuura!

#11 2013-10-15 10:28:56

iza46
Member

Klara 13 napisał:

No cóż, minęły kolejne dwa tygodnie i nic.........
Tak jak pisałam, będę pisać o postępach w sprawie, tylko, że nic się nie dzieje, tylko czas mija.
Nie wiem, czy tylko ja taka pechowa jestem.
Liczę na to, że odezwie się tutaj, kto już załatwiał tę sprawę z HE, może trochę mnie pocieszy.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
Pociesza mnie tylko to, że już za 3 tygodnie będę w domciu. Huuuuura!

Poczytaj to http://www.euro-punkt.pl/oferta-kinderg … 58,114,258   i to http://ubezpieczen.wordpress.com/rodzin … geld-2013/  nie podpowiem za wiele bo nie korzystam z tego swiadczenia.Podobno wazny jest przychod roczny?sa jakies limity itd ale...sama mozesz zadzwonic do tej familienkasse!wiesz gdzie ona jest jak piszesz wyzej.Maila wyslij z danymi swoimi ,podpytaj kogos z rodziny jak sformulowac pismo.dzialaj !w drugim linku uzyskasz bezplatnie pomoc,przygotuj sobie rozliczenie roczne i wszystko co masz,bo gewerbe prowadzisz,to Twoja firma i Ty odpowiadasz za wszystkie prawne skutki.Nie ufaj firmie,ktora narzuca Ci prace/franczyza/i rozlicza!majac gewerbe sama prawnie odpowiadasz za to.Niewazne co mowi HE ,dowiedz sie o franczyzie u prawnika ,nawet przez internet znajdziesz telefony.Czekasz i radzisz sie nas,a czas leci!!!!!!

#12 2013-10-15 11:10:14

Klara 13
Member

Iza46, bardzo dziękuję, wszystko przeczytałam. Tylko to trochę nie jest tak, jak myślisz. Ja już próbowałam, jak byłam tu poprzednio. Nawet córka babki, u której pracuję, dzwoniła, do mojej prawnik, do Familienkasse, też. Wtedy się okazało, że informacje, jakie dostaję z HE i te po rozmowach córki podopiecznej, wcale się nie zgadzają. To dopiero był, młyn. Zadzwoniłam do Wrocławia, najpierw było "sapanie" i to dosłownie, potem pani stwierdziła, "skoro już sobie same załatwiacie, to po co dzwonicie".  Teraz po tamtej akcji doszłam do wniosku, że jeszcze poczekam, w końcu za coś zapłaciłam, te, niemałe zresztą pieniądze, ktoś się czegoś podjął, ktoś naobiecywał......
Gdybym się czuła na siłach, to od początku sama bym to załatwiała, jednak rozmowa z prawnikiem przez telefon, trochę mnie przerasta, i ktoś to wykorzystuje.

#13 2013-10-15 11:25:01

Klara 13
Member

Przepraszam, że tak z doskoku, ale robię gołąbki na obiad, trochę musiałam pobyć w kuchni. Iza46, tak po mojemu myślę. Gdybym wzięła od kogoś pieniądze, za załatwienie jakiejś sprawy, to tak długo bym pisała, dzwoniła itp, aż bym nie dociągnęła tego do końca.
Tutaj, jak wynika z sytuacji, zostałam odłożona do lamusa.
Piszę, bo ciągle mam nadzieję, że ktoś odpowie..... Na zasadzie "ja też przez tę firmę załatwiałam i dostałam".
Jak na razie, nikt taki się nie odzywa, może Oni tylko pieniądze biorą.

#14 2013-10-15 13:23:19

iza46
Member

Klara 13 napisał:

Przepraszam, że tak z doskoku, ale robię gołąbki na obiad, trochę musiałam pobyć w kuchni. Iza46, tak po mojemu myślę. Gdybym wzięła od kogoś pieniądze, za załatwienie jakiejś sprawy, to tak długo bym pisała, dzwoniła itp, aż bym nie dociągnęła tego do końca.
Tutaj, jak wynika z sytuacji, zostałam odłożona do lamusa.
Piszę, bo ciągle mam nadzieję, że ktoś odpowie..... Na zasadzie "ja też przez tę firmę załatwiałam i dostałam".
Jak na razie, nikt taki się nie odzywa, może Oni tylko pieniądze biorą.

Ja rowniez tak mysle i dlatego zachecalam do dzialania,ale kolezanka juz to zrobila i cale szczescie.Ten strach nas ogranicza i ktos to wykorzystuje .Mam za soba zakladanie konta,sama poradzilam sobie.Jezdze do mojej Krankenkasse pytac np czy robic w Polsce koronke na zeba?Czy tutaj dostane refundacje?Okazuje sie ze wola tutaj doplacic i tu powinno sie leczyc.To tak na marginesie.Z gewerba jeszcze nie mialam do czynienia,ale...nie powierzylabym rozliczania mnie firmie /.ktorych tu pelno /ktora mi szuka zlecen do opieki.Odpowiada ta osoba ,ktora ja prowadzi czyli nie Steuerberater ani jakas agencja tylko opiekunka.Kazda rodzina niemiecka korzysta z uslug Steuerberater  i opiekunka z gewerba tez moze "usmiechnac sie"do rodziny podopiecznego.Kolezance pomogli ,placi za usluge i wie ze nie jest oszukana.

#15 2013-10-15 13:39:41

iza46
Member

Jeszcze jedna strona wazna/oby nieaktualna/http://eurocash-kindergeld.pl/zasilek-rodzinny "cyt.W przypadku pracowników polskich warunkiem otrzymania zasiłku rodzinnego Kindergeld jest aby wnioskodawca (najczęściej jest to ojciec rodziny pracujący w Niemczech):

posiadał na terenie Niemiec swoje miejsce zamieszkania (Wohnsitz)
    wnioskodawca mimo zamieszkania w innym państwie zwykle przebywał na terenie Niemiec (gewöhnlicher Aufenthalt)
    był legalnie zatrudniony w Niemczech i tam odprowadzane są podatki oraz minimum składek socjalnych od jego wynagrodzenia (Sozialversicherung)
    podlegał nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Niemczech tzn. pracował w ciągłości minimum 183 dni w roku. Jeśli okres ten nie został osiągnięty w momencie składania wniosku należy udokumentować fakt półrocznego pobytu przedstawiając np. umowę o pracę która opiewa na czas pól roku lub więcej.

Wnioskodawca może również:

pracować w Niemczech na własny rachunek na podstawie działalności gospodarczej zarejestrowanej w Niemczech (Gewerbeanmeldung) jednakże podlegać ubezpieczeniu społecznemu w Niemczech (Sozialversicherung)"Wynika z tego,ze powinnas placic Sozialversicherung,a HE tego nie robi ,wiec....

#16 2013-10-15 19:11:57

Klara 13
Member

iza46, wielkie dzięki, naprawdę się napracowałaś, doceniam to.
Trochę mnie nastraszyłaś, bo skoro mówisz, że HE nie odprowadza mi Sozialversicherung, to dlaczego wzięli kasę.
Nawet nie chcę pisać jakie wnioski zaczynam wyciągać.
No tak, ale to forum przecież jest po to, aby się dzielić, nie tylko tym co dobre......
Mam nadzieję, że może ktoś to przeczyta i dobrze się zastanowi.

#17 2013-10-21 19:25:40

Klara 13
Member

Aż wierzyć się nie chce, ale w moim temacie ciągle nic......
Naprawdę, nikt z tu zaglądających nie załatwiał pieniędzy na dzieci z HausEngel?
Ja ciągle czekam.

#18 2013-10-21 19:56:42

iza46
Member

Klara 13 napisał:

Aż wierzyć się nie chce, ale w moim temacie ciągle nic......
Naprawdę, nikt z tu zaglądających nie załatwiał pieniędzy na dzieci z HausEngel?
Ja ciągle czekam.

Widze to czarno niestety.HE to banda cwaniakow.Zaraz sie Filip wyloni z ukrycia?Zglos to do instytucji z watku "zgloszenie do Zollamt pracy na czarno"juz oni sie zajma/prawnicy/Twoja sprawa,odzyskasz pieniadze ktore zaplacilas i tyle.Nie dawaj nikomu rozliczac gewerbe!Nie wiem jakie masz zwroty z podatku.ale Steuerberater zrobi Ci papierkowa robote taniej i uczciwiej!

#19 2013-10-23 07:40:46

Klara 13
Member

Coś się ruszyło..
Ponoć następny termin, to koniec tego miesiąca (Familienkasse, ma odpowiedzieć, na pismo prawnika)
Jak się czeka półtora roku, to już tydzień nie robi różnicy.
Będę pisać na bieżąco.
Pozdrawiam i miłego dzionka życzę

#20 2013-11-04 19:27:32

Klara 13
Member

Ja ciągle czekam, dzisiaj jest 4 listopad, a nikt się z firmy nie odezwał, chociaż jak pisałam, ponoć był termin, do końca października.
Ciągle sprawdzam pocztę i nic. Brak słów..........

#21 2013-11-04 19:46:34

pfleger
Member

Klara 13 napisał:

Ja ciągle czekam, dzisiaj jest 4 listopad, a nikt się z firmy nie odezwał, chociaż jak pisałam, ponoć był termin, do końca października.
Ciągle sprawdzam pocztę i nic. Brak słów..........

Znajoma czekala 8 tygodnie jej kolezanka 10 tygodni.Ta druga czekala 8 tygodni po czym zadzwonila do Familienkasse, tam poinformowali ja ze podanie jest w fazie opracowania, po 2 tygodniach wysłali kase.

#22 2013-11-04 22:02:55

Klara 13
Member

pfleger, dziękuję za odpowiedź.
Napisz mi proszę, czy Twoje znajome, to Polki?
Ta sprawa zaczyna mi już coraz bardziej śmierdzieć, niesłowność, niekompetencja.....
Niestety to mi się nasuwa, jak myślę o agencji, z którą współpracuję, już ponad 2 lata.
Gdyby ktoś nie doczytał, JA CZEKAM JUŻ PÓŁTORA ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jest tak, jak czytałam na forach, oni są ok, jak cicho siedzimy, zapierniczamy.......
Ale niestety, jeśli się już bierze pieniądze, to chyba do czegoś zobowiązuje. Zapłaciłam i chcę tę sprawę dociągnąć do końca.

#23 2013-11-05 08:39:06

iza46
Member

Zadzwon do HE i niech powiedza,ktora to Familienkasse.Przeciez mozesz maila do nich napisac,rodzina Ci pomoze mysle?Pewnie aniolki nie placili do tej kasy i teraz zwodza Cie?Wazny jest tez meldunek,czy byl ciagly?Czy wymeldowywali Cie tez?Jak beda uczciwi to oddadza prowizje ,ktora sobie wzieli.Specjalnie bym na to nie liczyla.Wazne sa tez dochody roczne tutaj.Nie czekaj,bo termin minal.

#24 2013-11-05 09:57:48

pfleger
Member

W Niemczech to wygląda tak.Dziecko rodzi się w szpitalu, tam wstępnie rejestrują w komputerze dziecko.Potem odbiera się z urzędu stanu cywilnego dwie kopie aktu urodzenia.Jedną wysyła się do Familienkasse wraz z formularzem który można pobrać z internetu.

Co ja bym na twoim miejscu zrobił?
Pytanie,jesteś w Niemczech?
Jedno co powinnas zrobić to się dowiedzieć do jakiej Familienkasse zostały wysłane twoje dokumenty.Potem juz latwiej:
A)dzwonisz i pytasz się co z twoją sprawą
B)Wysylasz fax do Familienkasse,najlepiej z Niemiec.
C)Wysylasz list polecony z zapytaniem co z twoja sprawą.

Nie wyslal bym zwykłego listu,w przypadku faxu i poleconego masz potwierdzenie ze cos wyslalas.Życzę powodzenia.

#25 2013-11-07 18:11:18

Klara 13
Member

iza45, pfleger, dziękuję za wskazówki. Trochę się nie odzywałam, wczoraj zjeżdżałam do Polski. Teraz piszę już z domciu.
Było zamieszanie, no i musiałam się rodzinką nacieszyć. Chociaż z tym cieszeniem to jeszcze trochę potrwa.
Sprawdzałam przed chwilą pocztę, HE się nie odzywa. Zacznę znowu interweniować, w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam

#26 2013-11-27 20:28:48

Klara 13
Member

Witam wszystkich
Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać, ale w mojej sprawie ciągle nic.
Wczoraj wróciłam, ze szpitala i aż trudno uwierzyć, ale pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam, było sprawdzenie poczty w kompie.
Ta sprawa zaczyna być już dla mnie jakąś paranoją.
Pan Krupiński, ciągle zapewnia i obiecuje. Napisał mi, 19 listopada, że się skontaktuje z prawnikiem, żebym czekała na odpowiedź. Tylko ile można czekać?
Dzisiaj 27 listopad. Strasznie długo się kontaktują...............

#27 2013-11-27 20:32:28

pfleger
Member

Klara 13 napisał:

Witam wszystkich
Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać, ale w mojej sprawie ciągle nic.
Wczoraj wróciłam, ze szpitala i aż trudno uwierzyć, ale pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam, było sprawdzenie poczty w kompie.
Ta sprawa zaczyna być już dla mnie jakąś paranoją.
Pan Krupiński, ciągle zapewnia i obiecuje. Napisał mi, 19 listopada, że się skontaktuje z prawnikiem, żebym czekała na odpowiedź. Tylko ile można czekać?
Dzisiaj 27 listopad. Strasznie długo się kontaktują...............

Ze tak spytam, po co prawnik?

#28 2014-05-19 17:08:53

Klara 13
Member

Witam!
Panie Filipie K. od tygodni próbuję się z Panem skontaktować. Nie odpowiada Pan na mail-e, nie odbiera telefonów.
Może ten post sprawi, że wreszcie Pan przestanie mnie ignorować.......
Przepraszam innych forumowiczów, ale naprawdę mam już dość czekania

#29 2014-05-19 18:49:30

tersa36
Member

Klara 13 napisał:

Witam!
Panie Filipie K. od tygodni próbuję się z Panem skontaktować. Nie odpowiada Pan na mail-e, nie odbiera telefonów.
Może ten post sprawi, że wreszcie Pan przestanie mnie ignorować.......
Przepraszam innych forumowiczów, ale naprawdę mam już dość czekania

Klara 13 napisz do mnie meila, może mogę Ci pomóc, zależy w jakim regionie jesteś. Pozdrawiam

#30 2015-06-29 15:22:18

kurama
New member

ja słyszałam dobre opinie od koleżanek o tej firmie.

#31 2015-06-29 17:37:38

amelia
Przyjaciel Forum

kurama napisał:

Puknij sie.....

#32 2015-06-29 22:33:15

krystynka
Member

amelia napisał:

kurama napisał:

Puknij sie.....

To zabrzmiało dwuznacznie...wink i groźnie wink

#33 2015-06-29 23:28:59

amelia
Przyjaciel Forum

krystynka napisał:

amelia napisał:

kurama napisał:

Puknij sie.....

Dlaczego groźnie ? Zajrzyj co ten stwór chowa w schowku. Ja takich od razu wyczuwam.....

#34 2015-06-30 06:57:11

krystynka
Member

amelia napisał:

krystynka napisał:

amelia napisał:

Puknij sie.....

Dlaczego groźnie ? Zajrzyj co ten stwór chowa w schowku. Ja takich od razu wyczuwam.....

Zajrzałam,zobaczyłam.... wink   Tylko,że ja o tym "pukaniu" .... :)Oj,dobra nie było tematu...

#35 2015-06-30 07:31:06

amelia
Przyjaciel Forum

krystynka napisał:

amelia napisał:

krystynka napisał:

Zajrzałam,zobaczyłam.... wink   Tylko,że ja o tym "pukaniu" .... :)Oj,dobra nie było tematu...

hehehe, big_smile mogłam napisać " wal się" , ale wydawało mi się , że pukanie jest grzeczniejsze. big_smile
No nie? Krystynko?

#36 2015-06-30 08:35:22

krystynka
Member

amelia napisał:

krystynka napisał:

amelia napisał:

hehehe, big_smile mogłam napisać " wal się" , ale wydawało mi się , że pukanie jest grzeczniejsze. big_smile
No nie? Krystynko?

Potwierdzam! smile smile

Reklama