koszty dla firmy?

Witam Czy my placimy cos dla firmy jak ona nam posredniczy w zalatwianiu pracy? pozdrawiam

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

HausEngel - opinie o firmie - niemiecka działalność! - aktualne tematy :

#1 2012-01-04 16:55:09

jacko29
New member

koszty dla firmy?

Witam

Czy my placimy cos dla firmy jak ona nam posredniczy w zalatwianiu pracy?

pozdrawiam

#2 2012-01-04 21:51:47

Barbara45
Member

Re: koszty dla firmy?

Nie firmie paci rodzina. Jezeli firma pobiera oplaty za znalezienie pracy to znaczy ze cos jest nie do konca uczciwa bo zgodnie z polskim prawem nie wolno pobierac zadnych oplat.

#3 2012-01-13 10:10:23

Hausengel GmbH
Member

Barbara45 napisał:

Nie firmie paci rodzina. Jezeli firma pobiera oplaty za znalezienie pracy to znaczy ze cos jest nie do konca uczciwa bo zgodnie z polskim prawem nie wolno pobierac zadnych oplat.

Witam. ma Pani racje jezeli chodzi o polskie firmy. Patrzac na Hausengel jednak tak nie jest. Hausengel to niemiecka firma i placa jej opiekunki. (nie tylko za posrednictwo ale tez za szereg uslug ktore firma oferuje.) Rejestracja, meldunki, szukanie zlecen, wszelka pomoc w razie jakichkolwiek problemow, gwarancja zlecen, korrespondencja z urzedami, ubezpieczenia, rozliczenie na terenie niemiec itd itp.)

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

#4 2012-03-26 23:17:07

jakniew
Member

#5 2012-03-27 08:40:28

Barbara45
Member

To bardzo cenna informacja dla wielu osób. Dzięki za podanie tego linka smile

#6 2012-03-28 13:27:23

KRYSIA5555
Member

no fajnie, firmy doradcze, pomocnicze, ale czemu na podanej przez ciebie stronie/jakniew/ nie ma min. zarobków na godz. czy na miesiąc???// w Niemczech zawsze były stawki min. wyznaczane przez rząd np. -min. stawka na godz. w takiej czy takiej branży
                                                                                           - min. czynsz za dany standart mieszkania  itd,
nie będziemy wiedzieć czy mamy prawidłowe stawki bez podstawowej informacji tzn. jaka stawka min. czy ktoś to wie? powodzenia

#7 2012-03-28 17:04:27

Barbara45
Member

Od czerwca zeszłego roku obowiązują następujące minimalne stawki za godzinę w tzw. Pflegebereich:

W Landach wschodnich (dawnych DDR) 7,50 euro za godzinę brutto
W Landach zachodnich 8,50 euro brutto za godzinę

Ale uwaga !!! Te stawki obowiązują tylko wtedy jeżeli w umowie znajduje się zapis o wykonywaniu czynności opiekuńczych. Jeżeli go nie ma to nie ma też stawki minimalnej, czyli wolna amerykanka.
Trochę sobie poczytałam tu i uwdzie na ten temat i polskie firmy łamią prawo gdy w umowie nie jest zawarte że wykonują czynności pielęgnacyjno- opiekuńcze. Wykonywane czynności są zapisane jako pomoc domowa a nie opieka i pielęgnacja pacjenta.

#8 2012-03-29 07:24:34

KRYSIA5555
Member

DZięki BASIU45   !!!!!!!!!!!! Ty jestes lepsza niż encyklopedia!!!!!!!!!!!!!

#9 2012-03-29 09:01:03

jakniew
Member

Szukam i czytam wszelkie informacje dotyczące pracy opiekunek. Owszem, polskie firmy zawierają umowy z nami, o świadczenie usług opiekuńczych. Pytanie tylko, a jak to wygląda dalej? Pod jaką nazwą polskie firmy pośredniczące zawierają umowy z niemieckimi pracodawcami? Tego nie jesteśmy w stanie osobiście sprawdzić. Z informacji oficjalnych wiem, że firmy niemieckie nie mogą nas według prawa niemieckiego zarejestrować jako opiekunki do osób starszych ponieważ nie spełniamy wymogów, taką możliwość mają tylko dyplomowane pielęgniarki lub opiekunki doświadczone, czyli dyplomowane z wykształceniem w tym kierunku. Nas firmy niemieckie rejestrują jako pomoce domowe. Dlatego też nie podlegamy tzw. płacy minimalnej jaka jest w Niemczech. Najbardziej przykre jest to, iż wiele firm czyli agencji pośrednictwa pracy nas oszukuje i na naszej pracy się dorabia. Prawodawca polski nie przewidział aby unormować płace minimalne dla opiekunek czy też innych pracowników wyjeżdżając za pośrednictwem do pracy za granicę. U nas pod tym względem jest wolna amerykanka.
Jest tylko jedna ustawa dotycząca usług agencji pośredniczących i jakże ogólna. Z doświadczenia swojego teraz wiem, że firma pobiera jednak co miesiąc sowitą opłatę z mojej pracy, która to ukrywa przez siebie opracowanymi widełkami płac, które różnią z tymi jakie pośrednik niemiecki zamieszcza na swojej stronie www. Uzależnia to od znajomości języka niemieckiego, ale według ich opinii. Poniżej wklejam zapis ustawy.

Zgodnie z art. 85 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz. 1001, z późn. zm.), agencja pośrednictwa kierująca do pracy za granicą ma obowiązek zawarcia z osobą kierowaną do pracy umowę o kierowanie do pracy za granicą zawierającą następujące informacje:
dane zagranicznego pracodawcy,
okres zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej,
rodzaj oraz warunki pracy i wynagradzania, a także przysługujące osobie kierowanej do pracy świadczenia socjalne,
warunki ubezpieczenia społecznego oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób tropikalnych,
obowiązki i uprawnienia osoby kierowanej do pracy oraz agencji pośrednictwa pracy,
zakres odpowiedzialności cywilnej stron w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy zawartej między agencją pośrednictwa pracy a obywatelem polskim, w tym stronę pokrywającą koszty dojazdu i powrotu osoby skierowanej do pracy w przypadku niewywiązania się pracodawcy zagranicznego z warunków umowy oraz tryb dochodzenia związanych z tym roszczeń,
kwoty należne agencji pośrednictwa pracy z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za granicą poniesione na: dojazd i powrót osoby skierowanej, wydawanie wizy, badania lekarskie i tłumaczenie dokumentów,
informację o trybie i warunkach dopuszczania cudzoziemców do rynku pracy w państwie wykonywania pracy.
Za co agencje pośrednictwa pracy mogą pobierać opłaty:
Zgodnie z art. 85 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ze zmianami, dozwolone jest pobieranie od osób opłat z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za granicą, tj. kosztów poniesionych na: dojazd i powrót osoby skierowanej, wydawanie wizy, badania lekarskie i tłumaczenie dokumentów - pod warunkiem wyspecyfikowania tych opłat w umowie zawartej z osoba kierowaną do pracy za granicą.
Za co agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać opłat:
Agencja pośrednictwa do pracy za granicą pracy od osób, dla których poszukuje zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, nie może pobierać opłat innych niż wyszczególnione powyżej, tj. opłat z tytułu: dojazdu i powrotu osoby skierowanej, wydawania wizy, badań lekarskich i tłumaczenia dokumentów.
Od osób kierowanych do pracy za granicę zabronione jest pobieranie przedpłat, kaucji oraz opłat z tytułu wyszukiwania i wskazania pracodawcy zagranicznego, w szczególności: opłat eksploatacyjnych, wynagrodzenia pracowników, opłat z tytułu wynajmu lokalu, wyjazdów pracowników agencji, rekrutacji, usług pocztowo-telekomunikacyjnych, druków, reklamy i ogłoszeń prasowych.
Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

#10 2012-03-29 09:05:38

Anka Rose
Member

Hausengel GmbH napisał:

Barbara45 napisał:

Witam. ma Pani racje jezeli chodzi o polskie firmy. Patrzac na Hausengel jednak tak nie jest. Hausengel to niemiecka firma i placa jej opiekunki. (nie tylko za posrednictwo ale tez za szereg uslug ktore firma oferuje.) Rejestracja, meldunki, szukanie zlecen, wszelka pomoc w razie jakichkolwiek problemow, gwarancja zlecen, korrespondencja z urzedami, ubezpieczenia, rozliczenie na terenie niemiec itd itp.)

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

To ja chyba wolę jednak polskie firmy, bo też mają ten sam pakiet świadczeń dla opiekunek, za co płaci rodzina niemiecka, a nie ja ze swojej kieszeni. Mam nadzieję że dobrze zrozumiałam Pana post ale ja bym nie chciała żeby firma pobierała jeszcze z moich pieniędzy jakieś opłaty za coś co mam gwarantowane w polskiej firmie i za co płacić nie muszę.

#11 2012-03-29 10:44:14

jakniew
Member

Hausengel GmbH napisał:

Barbara45 napisał:

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

Do Pana Filipa Krupinskiego

Reklamuje Pan swoją firmę, a chciałabym wiedzieć jak i pewnie pozostałe opiekunki ile pobieracie od opiekunek euro za swoje usługi? W czym jesteście bardziej konkurencyjni dla firm polskich?

#12 2012-03-30 16:07:26

Hausengel GmbH
Member

jakniew napisał:

Hausengel GmbH napisał:

Barbara45 napisał:

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

Reklamuje Pan swoją firmę, a chciałabym wiedzieć jak i pewnie pozostałe opiekunki ile pobieracie od opiekunek euro za swoje usługi? W czym jesteście bardziej konkurencyjni dla firm polskich?

Witam. Na ten temat juz wieeele razy pisalem, ale dobrze bede sie staral w skrocie. 1. To nie jest moja firma, tylko jestem odpowiedzialny za kilka jej oddzialow. Koszty wspolpracy z Hausengel to miesiecznie (tylko kiedy ma sie aktualne zlecenie u rodziny) 570 EURO. Firma Hausengel jest tutaj Franchyzodawca. W Pakiecie oferujemy: rejestracja dzialalnosci gosp. w Niemczech, prowadzenie ksiegowosci i rachunkowosci, dbamy o numer skarbowy i identyfikacyjny, meldunek u zleceniodawcy, rozliczamy Panie w urzedzie skarbowym tu w Niemczech z tej ze dzialalnosci, w pakiecie jest tez przedstawiciel (jest ich 14!) ktory zawiezie bezposrednio do przedtem przez opiekunke wybranego zleceniodawce(czyli rodzine) i pozostanie tam tak dlugo ile trzeba zeby rodzina i opiekunka sie zapoznali (nawet kilka godzin jak trzeba) w pakiecie sa tez 2 ubezpiecznia(tak jak juz czesto mowilem te ktore musza co najmniej byc czyli ubezpieczenie zdrowotne od naglego wypadku - i prosze tego nie mylic z ubezp. turystycznym, i ubezp. od odpowiedzialnosci cywilno prawnej. Ponadto utrzymujemy kontakt ze wszystkimi urzedami tak jak meldunkowy, obcokrajowcow, skarbowym, policja i zollem jak trzeba. Prowadzimy szkolenia, i posiadamy 2 telefony od naglych wypadkow ktore funkcjonuja 24 h na dobe tez w soboty i niedziele. Ponadto jestesmy rowniez od tego zeby szukac WAM zlecenia. Kazda opiekunka wspolpracujaca z nami nie musi sie o nic martwic. Panie sa na wlasnej dzialalnosci gospodarczej i maja wolna reke we wszystkim. Panie wybieraja zlecenie (lub zadne jezeli nie chce narazie zadnego) Panie decyduja ile chca zarabiac, jak dlugo trwa umowa, gdzie pracuja itp. Jezeli przedtem ustalone zlecenie sie rozni na miejscu Panie decyduja i maja prawo bezposrednio ze swoim zleceniodawca (rodzina) rozmawiac/negocjowac(oczywiscie tez zrezygnowac). Kazde przez firme Hausengel przedstawione zlecenie zaczyna sie od 1670 EUR. (Opiekunki od lat z nami wspolpracujace wynegocjonowaly nawet 2500 E u swoich zleceniodawcow (rodzin))Koszty franczyzobiorcy (opiekunki/opiekuna) to miesiecznie 570 EUR. (tylko wtedy kiedy jest zlecenie) I odpowiadajac na pytanie Pani wyzej to powiem ze wspolpracujac z Hausengel maja Panie od 250 EUR wiecej na reke niz od firmy was zatrudniajacej w Polsce. (bo tam zarobki sa od 800 - 1000 E - patrz oferty w internecie)Jezeli chodzi o skladki. Nascie razy wyliczalem oplacalnosc takich skladek w Niemczech jezeli mowimi o osobach pracujacych tutaj 5,10,15 lat. Wybaczy Pani ale musi poszukac moje wypowiedzi na ten temat. Wybacza Panie ze nie bede odpowiadal na zaczepki. nawet na te ponizej pasa. Moj czas mi jest za drogi na takie cos. Aktualnie wspolpracuje z nami 750 rodzin i tym samym 1500 opiekunek i opiekunow. i prawie 90% zglaszajacych sie do nas zainteresowanych to osoby oplecone. Odpowiadajac na pytanie w czym jestesmy lepsi od polskiej konkurencji... Poza tym ze wspolpraca z nami to wspolpraca legalna?: no moze tym ze nie widzimy innych firm jako konkurencja! ZADNA firma nie oferuje takiej swobody wyboru pracy(zlecenia), wygody fizycznej i psychicznej i pewnosci prawnej. Pozdrawiam Hausengel - Filip Krupinski krupinski@hausengel.de (p.s. tak naprawde jest to wycinek tego co oferujemy. - W celu uzyskania dalszych informacji prosze o kontakt do wroclawia, poznania lub tu do nas do centrali.)

#13 2012-03-30 22:44:48

Barbara45
Member

A co ze stawką minimalną przewidzianą w opiece???? Opiekunki pracują za grosze bo inaczej nie można tego nazwać!!!

" Kazde przez firme Hausengel przedstawione zlecenie zaczyna sie od 1670 EUR." 

24godz/7 dni w tygodniu przy stawce minimalnej powinno dać kwotę ponad 5000 euro brutto.... W rzeczywistości było by znacznie więcej.

Oczywiście mogą negocjować wynagrodzenie tak tak.....

"(Opiekunki od lat z nami wspolpracujace wynegocjonowaly nawet 2500 E u swoich zleceniodawcow (rodzin)"

Śmieszne warunki i żenujące. Kobiety decydujące się na taką współprace nie mają pojęcia jak cenna jest ich praca i są wykorzystywane jako tania siła robocza. Pielęgniarka lub opiekunka otwierająca własną działalność gospodarczą w Niemczech dostanie dostanie dużo wyższe stawki pracując na godziny u swoich pacjentów i nie musi pracować 24godz. 7 dni w tygodniu!!!!
Oczywiście musi zapłacić za wynajem mieszkania i wyżywienia samodzielnie ale to nie są takie ogromne koszty(ok 500euro miesięcznie za mieszkanie i ok 200 euro na jedzenie dla jednej osoby wystarczy)

#14 2012-03-31 11:22:11

fkir
New member

Barbaro ale odpowiedź sobie na jedno podstaowe pytanie czy większość opiekunek ma kwalifiakcje które pozwalają im twierdzić iż są profesjonalistakami (pielegniarki itd.) ?
Z praktyki wynika że nie ale nie w tym rzecz jężeli rodzina niemiecka miałaby płacić 5000 EURO to już dawno skorzystała by z agencji niemieckiej najczęściej klient chce płacić właśnie góra 1600 - 1700 Euro a i zdażają się tacy którzy chcą dać tylko 1400 i nie mówię tu o masakrycznych przypadkach tylko czasem wyłącznie gotowaniu , spacerach itd. Od lat wiedzę że opiekunki chciałby dostawać nie wiadomo ile za swoją pracę ale po pierwsze już widać podejście zaciagania opiekunek z innych krajów (rumunia itd.) a po drugie gdzie niewykwalifikowaana opiekuneka dostanie taką kasę w Polsce ? no sorry ale że jedzie przez agencje to chociaż niemiec sądzi że jest profesjonalistką także zejdzmy na ziemie....

#15 2012-03-31 14:09:35

Barbara45
Member

Tak się składa że ja wyjeżdżając do niemiec jako opiekunka miałam potrzebne kwalifikacje. Skończyłam 2-letnią szkołę Opiekunka w DPS i pracowałam 2 lata w Polsce w zawodzie w domu pomocy społecznej a nie opiekując się własną wyimaginowaną babcią lub dziadkiem. Ponadto posiadam bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 udokumentowaną certyfikatem niemieckim( dla tych co się nie orientują jest 6 poziomów A1, A2, B1, B2, C1 i C2 - C2 jest to najwyższy stopień znajomości języka na poziomie języka ojczystego) Mimo to dostawałam 1100 euro brutto. Ile z tego zostawało do ręki łatwo się domyślić.

Pielęgniarki z 20 letnim stażem w szpitalu pracujące jako opiekunki za 900 euro brutto poniżej swoich kwalifikacji zawodowych też spotykałam. Te stawki które są proponowane są niegodne. Gdyby taka opiekunka poszukała sobie pracy w niemczech nie u rodziny 24/7 tylko normalnie zarobiłaby znacznie więcej. Tylko takie osoby często się boją samodzielnie szukać pracy, nie wiedzą gdzie, nie znają realiów niemieckich  i nie wiedzą co się im należy również ze strony państwa niemieckiego. I dlatego są wykorzystywane.

Inną stroną medalu jest fakt że niejednokrotnie niemiecka rodzina nie ma środków finansowych by zapłacić za opiekę min. 5000 euro miesięcznie. Te 5000 euro najpierw trzeba mieć by je wydać.

#16 2012-03-31 14:17:35

Barbara45
Member

Dodam tylko że pielęgniarka z 20 letnim stażem zarabiała co najmniej ok 3000 euro brutto( tak plus minus zależy od regionu, we wschodnich niemczech oczywiście mniej) i nawet po odliczeniu kosztów utrzymania i mieszkania wyszła by lepiej na tym niż z firmą.
Opiekunka dostanie niecałe 2000 euro brutto pracując 39 godzin w tygodniu. Plus dodatki jakie jej się należą za pracę w niedziele, święta, i po godz. 20 tej. Niecałe 2,78 dodatkowo do każdej przepracowanej godziny. ( Np. jedna przepracowana niedziela 8 x 2,78 = 22,24 euro )

TO jest znacznie więcej niż pracując u rodziny.  Dodatkowo należy się Kindergeld gdy ma się dzieci ok 180 euro na każde dziecko.

#17 2012-03-31 14:24:01

Barbara45
Member

A propo opiekunek z rumuni. To przyjeżdzaja kobiety które nie potrafią obsługiwać żalezka i deski do prasowania, zmywarki czy pralki!!!! Nie tylko nie potrafiły obsługiwać ale nawet odmawiały używania tych sprzętów gospodarstwa domowego. Niemcom jeżyły się włosy na głowie bo te  kobiety z rumunii prały pranie ręcznie i nie tylko swoje ale i podopieczych.
Na pewno nie wszytkie tak robiły ale słyszałam podobne historie kilkakrotnie. Wielu rezygnowała potem z takich tanich opiekunek i zatrudniali na nowo Polki.

#18 2012-03-31 16:23:22

fkir
New member

Barbara45 napisał:

Tak się składa że ja wyjeżdżając do niemiec jako opiekunka miałam potrzebne kwalifikacje. Skończyłam 2-letnią szkołę Opiekunka w DPS i pracowałam 2 lata w Polsce w zawodzie w domu pomocy społecznej a nie opiekując się własną wyimaginowaną babcią lub dziadkiem. Ponadto posiadam bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 udokumentowaną certyfikatem niemieckim( dla tych co się nie orientują jest 6 poziomów A1, A2, B1, B2, C1 i C2 - C2 jest to najwyższy stopień znajomości języka na poziomie języka ojczystego) Mimo to dostawałam 1100 euro brutto. Ile z tego zostawało do ręki łatwo się domyślić.

Pielęgniarki z 20 letnim stażem w szpitalu pracujące jako opiekunki za 900 euro brutto poniżej swoich kwalifikacji zawodowych też spotykałam. Te stawki które są proponowane są niegodne. Gdyby taka opiekunka poszukała sobie pracy w niemczech nie u rodziny 24/7 tylko normalnie zarobiłaby znacznie więcej. Tylko takie osoby często się boją samodzielnie szukać pracy, nie wiedzą gdzie, nie znają realiów niemieckich  i nie wiedzą co się im należy również ze strony państwa niemieckiego. I dlatego są wykorzystywane.

Inną stroną medalu jest fakt że niejednokrotnie niemiecka rodzina nie ma środków finansowych by zapłacić za opiekę min. 5000 euro miesięcznie. Te 5000 euro najpierw trzeba mieć by je wydać.

Ale jak dobrze wiesz takich ofert na rynku niemieckim nie na 24 godziny jest mało i Niemcy nie chcą z tego korzystać chcą mieć swoją opiekunkę na 24h i tyle bo to wygodniejsze i tańsze. I nie oszukujmy się dostać robotę na godziny nie jest tak łatwo jak przez agencje. Moim zdaniem jak opiekunka dostaje teraz 1000 Euro na rękę w agenci nie do złego przypadku to nie ma co widziwiać zresztą i tak większość z nich robi to raz na jakiś czas a nie ciągle tak jak Ty.

#19 2012-03-31 16:51:25

Barbara45
Member

Takich ofert jest i to w cholerę!!!!! W dowolnym Pflegeheim lub szpitalu jak wyślesz papiery i masz kwalifikacje do podjęcia takiej pracy + język dostaniesz pracę od zaraz i to z pocałowaniem ręki. Wszędzie!!!! Niektóre duże szpitale mają nawet własne mieszkania lub pokoje do wynajęcia tak ze koszty utrzymania nawet w dużych miastach są stosunkowo niskie.

Wiesz ile osób mnie już pytało jak taką robotę załatwić i się na stałe przenieść do Niemiec??? Odpowiem ci że bardzo dużo. Niestety w wielu przypadkach przeszkodą jest język, brak potrzebnych kwalifikacji lub strach przed nieznanym i podjęciem ryzyka. Ja mogę tylko dać ludziom wskazówki, podpowiedzieć gdzie szukać, jak szukać, na co zwracać trzeba uwagę. Mogę nawet przejrzeć podanie i poprawić błędy itp. Ale pracę zainteresowana osoba musi załatwić sobie sama. JA nie prowadzę firmy pośredniczącej w szukaniu pracy i nie mam na takie sprawy czasu.
Wiem że rynek niemiecki ma wiele ofert pracy w tym sektorze. Nawet dla sprzątaczki w szpitalu jest robota(stawki niestety gorsze bo ok 1500 euro brutto). Tylko trzeba "złapać byka za rogi", nie bać się i do przodu!

A co do wygody dla niemców w zatrudnianiu Opiekunki na 24/7 to znacznie łatwiej i wygodniej jest oddać starszą osobę do Altesheimu tylko koszty są inne bo zapłacic trzeba minimum 3500 euro miesięcznie. Tyle kosztuje opieka 24/7 w niemczech. Opiekunka z Polski za 1500 czy 1600 to taniocha!!!
A że w Polsce jest bieda i ludzie pracują za grosze nie oznacza że można im płacić grosze również za granicą.

#20 2012-04-01 09:58:15

ella
Member

fkir napisał:

Barbara45 napisał:

Ale jak dobrze wiesz takich ofert na rynku niemieckim nie na 24 godziny jest mało i Niemcy nie chcą z tego korzystać chcą mieć swoją opiekunkę na 24h i tyle bo to wygodniejsze i tańsze. I nie oszukujmy się dostać robotę na godziny nie jest tak łatwo jak przez agencje. Moim zdaniem jak opiekunka dostaje teraz 1000 Euro na rękę w agenci nie do złego przypadku to nie ma co widziwiać zresztą i tak większość z nich robi to raz na jakiś czas a nie ciągle tak jak Ty.

bravooooo!!!pana/pani  ostatnie zdanie dosłownie połamało mi nadgarstki!!!smile).i tu sie ukazał w calej krasie szacunek jaki pan/pani posiada dla ludzi z ktorych posrednicy czerpia korzysci..i do duuuuuze!!gratuluje tak elokwentnej wypowiedzi,naprawde na poziomie!tylko nie wiem czy mam sie smiac czy tylko powikawac z pozalowaniem glowa."nie ma co wydziwiac"!!????!większosc z NICH"!!??...jedyne co moge teraz zrobic to przytoczyc pewien cytat"nie warto polemizowac z id.....ą,bo sciagnie cię do swojego poziomu i pobije doswiadczeniem"zycze powodzenia

#21 2012-04-15 20:20:53

TeDe
New member

Barbaro45

jak można z Tobą się skontaktować???? nie umiem znaleść prywatnych wiadomości albo maili.

#22 2012-04-15 21:31:52

Barbara45
Member

Witaj na Forum!!!

mój e-mail davidgarrett@wp.pl

#23 2012-08-24 16:35:22

Kordis
New member

Jeżeli mogę wtrącić to śmiem wątpić w czystość i legalność. Ustawa o działalności gospodarczej i jej charakterystyce wyklucza prowadzenie działalności i świadczenie usług tylko jednemu zleceniodawcy. Taka sytuacja podlega pod samozatrudnienie i jest wykroczeniem zarówno w Polsce jak ina terenie Niemiec. Nie piszę tego z racji reprezentowania interesów firmy pośredniczącej w wysyłaniu Opiekunek do pracy w Niemczech, gdyż jak to Pan Filip ładnie określił - "nie widzimy innych firm jako konkurencja". Jednakże prowadząc od kilku lat taki rodzaj działalności wielokrotnie urzędy podważały słuszność samozatrudnienia i świadczenia usług opiekuńczych tylko u jednego podopiecznego. Jednakże wybór należy do każdej z Pań osobiście.

Tak dla informacji podam także stawki jakie obecnie proponujemy osobom zainteresowanym podjęciem pracy w Niemczech:
Są to kwoty od 900 do 1300 (istnieje możliwość wyższego wynagrodzenia, które jest uzależnione od stopnia opieki nad podopiecznym) euro netto gdzie 900 euro jest przy minimalnej znajomości j. niemieckiego.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą firmą:
Jesteśmy między innymi na: http://www.facebook.com/pages/Kordis-Ag … ref=stream i http://www.goldenline.pl/praca/oferta/205638 ;

oczywiście zapraszam na naszą oficjalną stronę www.kordis.pl
oraz pod numerem telefonu: 95 783 3051

Z Poważaniem
Karol Wojteczek

#24 2012-08-24 21:10:22

jolka55
Member

Witam Pana.Czyli stawki  jakie Pan proponuje są jak we wszystkich innych agencjach.Tylko,że tą górną granicą 1300e a nawet 1200e to naprawdę rzadkość.Zazwyczaj jest to 1000-1100e z komunikatywnym językiem.
I oczywiście jak wszędzie-umowa-zlecenie.
także nic nowego.
pozdrawiam

#25 2012-08-28 09:44:03

Hausengel GmbH
Member

Kordis napisał:

Jeżeli mogę wtrącić to śmiem wątpić w czystość i legalność. Ustawa o działalności gospodarczej i jej charakterystyce wyklucza prowadzenie działalności i świadczenie usług tylko jednemu zleceniodawcy. Taka sytuacja podlega pod samozatrudnienie i jest wykroczeniem zarówno w Polsce jak ina terenie Niemiec. Nie piszę tego z racji reprezentowania interesów firmy pośredniczącej w wysyłaniu Opiekunek do pracy w Niemczech, gdyż jak to Pan Filip ładnie określił - "nie widzimy innych firm jako konkurencja". Jednakże prowadząc od kilku lat taki rodzaj działalności wielokrotnie urzędy podważały słuszność samozatrudnienia i świadczenia usług opiekuńczych tylko u jednego podopiecznego. Jednakże wybór należy do każdej z Pań osobiście.

Tak dla informacji podam także stawki jakie obecnie proponujemy osobom zainteresowanym podjęciem pracy w Niemczech:
Są to kwoty od 900 do 1300 (istnieje możliwość wyższego wynagrodzenia, które jest uzależnione od stopnia opieki nad podopiecznym) euro netto gdzie 900 euro jest przy minimalnej znajomości j. niemieckiego.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą firmą:
Jesteśmy między innymi na: http://www.facebook.com/pages/Kordis-Ag … ref=stream i http://www.goldenline.pl/praca/oferta/205638 ;

oczywiście zapraszam na naszą oficjalną stronę www.kordis.pl
oraz pod numerem telefonu: 95 783 3051

Z Poważaniem
Karol Wojteczek

Szanowny Panie,

w bardzo lagodny sposob insynuuje Pan ....a na koniec reklamuje..
Oczywiscie znam cel i mnie to nie dziwi. Dziwi mnie natomiast fakt iz pozwala Pan sobie na takie cos nie znajac faktow ktore maja miejsce w Hausengel...

Pragne Pana poinformowac iz wszystkie z Hausengel wspolpracujace opiekunki, przez Pana wykazane wymogi, i tez wszystkie inne, spelniaja. Potwierdzily to wszystkie z Hausengel ( i z samodzielnymi opiekunkami) wspolpracujace urzedy i nie znam ani jednej sprawy podwazajacej ten fakt.

Firmie ktora ma sie za "mloda i nowoczesna", moge taki tani chwyt wybaczyc.
Powodzenia.

Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH
Filip Krupinski

http://www.facebook.com/Hausengel
www.hausengel.de
krupinski@hausengel.de

Ostatnio edytowany przez Hausengel GmbH (2012-08-28 09:45:06)

#26 2015-09-11 21:47:14

robin1405
New member

Barbara45 napisał:

Jeśli wystawiasz rachunek dodajesz do tego MWSt 19% ??czy jest to zwolnione??

Czy jest ktoś który podesłać by mi taka umowę która zawiera się z rodzina? Niestety w firmie robią tajemnice z tego a nie mogę przecież w ciemno przyjechać setki km. i z przymusu ja podpisać.
email:   robin1405@webn.pl

#27 2015-09-11 22:17:43

robin1405
New member

Umowa w Hausengel GmbH i u rodziny. Legalnie czy nie ?

wiele tutaj opisywane jest na temat problemow ale czy pracując w tej firmie nie ma umowy?

Własnie chciałem podjąć prace w HE i telefonicznie dowiedziałem się ze są dwie umowy tj. z firma HE i rodzina. Niestety żądnej z tych umów nie mogę dostać wcześniej na email robią z tego jakąś tajemnice a wymagają żebym przyjechał wiele km. i 1-2 dni przed rozpoczęciem pracy ja podpisał.

Wiec zapytam czy nie mógł by mi ktoś takiej umowy ma email podesłać? W szczególności tej z rodzina bo od nich w sumie się dostaje wynagrodzenie.>>  robin1405@webn.pl

2. Zameldowanie Gewerby. Z tego co wiem to potrzebne jest zameldowanie w Niemczech. Wiec gdzie oni meldują tych ludzi?? U siebie w firmie czy u podopiecznych??

3. Legalność- również na tym forum wyczytałem ze Gewerba jest nie legalna, wiec dla czego ta w Hausengel GmbH jest legalna? bo tego nie rozumie.

#28 2015-09-11 22:33:27

barbara.b
Member

jak ktoś już wyżej napisał- jak się firmie pośredniczącej płaci za pośrednictwo i szereg innych usług to cos jest z tą firmą nie tak. nie podejmuje się współpracy z taką firmą. miło wiedzieć na przyszłość jak by się hausengel zgłosiło! i to w niemczech już takie dziadostwo? że jeszcze tym się nikt nie zainteresował...

Hausengel GmbH napisał:

Barbara45 napisał:

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

#29 2015-09-11 22:45:36

barbara.b
Member

heheheh co za frajer. jedyną rzecz, którą robicie dodatkowo w odróżnieniu od innych firm to zakładanie działalności i rozliczanie z urzędem skarbowym. z tym, że normalna niemiecka firma zatrudnia na umowę o pracę i nie zakłada ani nie każe zakładać działalności. rozliczacie z urzędem skarbowym z pewnościa nie dlatego, że tacy przyjażni jesteście dla opiekunek tylko niezłe matactwo jest z pewnością przy tym rozliczaniu. świadczyć może przy tym np. kolejna informcja, że jesteście z wieloma instytucjami w kontakcie np. z zollamtem w razie potrzeby.- przepraszam bardzo, ale jeśli byście zatrudniali tak jak trzeba to nie było by problemu z zallamtem. do tego ubezpieczenie od nagłych wypadków? a co z podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym? sam sobie gościu antyreklamę napisał z wiarą, że na ciemnotę trafi. i jak tam? ciemnota wali drzwiami i oknami? firmy niemieckie zatrudniają na umowę o pracę. po co kombinować? chyba tylko dla większego zysku. zameldowanie miałam u podopiecznej. numer podatkowy dostaje się przy zameldowaniu. czyli opiekunki płacą wam za coś co jest w innych firmach za darmo plus za scheingewerbe. z dworca też zawsze odbierają albo rodzina albo firma i wiezie do podopiecznego. jeszcze się z tym nie spotkałam, żeby opiekunka z jakiegoś dworca np. we frankfurcie musiała szukać połączenia na jakieś zadupie.

Hausengel GmbH napisał:

jakniew napisał:

Hausengel GmbH napisał:

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

Witam. Na ten temat juz wieeele razy pisalem, ale dobrze bede sie staral w skrocie. 1. To nie jest moja firma, tylko jestem odpowiedzialny za kilka jej oddzialow. Koszty wspolpracy z Hausengel to miesiecznie (tylko kiedy ma sie aktualne zlecenie u rodziny) 570 EURO. Firma Hausengel jest tutaj Franchyzodawca. W Pakiecie oferujemy: rejestracja dzialalnosci gosp. w Niemczech, prowadzenie ksiegowosci i rachunkowosci, dbamy o numer skarbowy i identyfikacyjny, meldunek u zleceniodawcy, rozliczamy Panie w urzedzie skarbowym tu w Niemczech z tej ze dzialalnosci, w pakiecie jest tez przedstawiciel (jest ich 14!) ktory zawiezie bezposrednio do przedtem przez opiekunke wybranego zleceniodawce(czyli rodzine) i pozostanie tam tak dlugo ile trzeba zeby rodzina i opiekunka sie zapoznali (nawet kilka godzin jak trzeba) w pakiecie sa tez 2 ubezpiecznia(tak jak juz czesto mowilem te ktore musza co najmniej byc czyli ubezpieczenie zdrowotne od naglego wypadku - i prosze tego nie mylic z ubezp. turystycznym, i ubezp. od odpowiedzialnosci cywilno prawnej. Ponadto utrzymujemy kontakt ze wszystkimi urzedami tak jak meldunkowy, obcokrajowcow, skarbowym, policja i zollem jak trzeba. Prowadzimy szkolenia, i posiadamy 2 telefony od naglych wypadkow ktore funkcjonuja 24 h na dobe tez w soboty i niedziele. Ponadto jestesmy rowniez od tego zeby szukac WAM zlecenia. Kazda opiekunka wspolpracujaca z nami nie musi sie o nic martwic. Panie sa na wlasnej dzialalnosci gospodarczej i maja wolna reke we wszystkim. Panie wybieraja zlecenie (lub zadne jezeli nie chce narazie zadnego) Panie decyduja ile chca zarabiac, jak dlugo trwa umowa, gdzie pracuja itp. Jezeli przedtem ustalone zlecenie sie rozni na miejscu Panie decyduja i maja prawo bezposrednio ze swoim zleceniodawca (rodzina) rozmawiac/negocjowac(oczywiscie tez zrezygnowac). Kazde przez firme Hausengel przedstawione zlecenie zaczyna sie od 1670 EUR. (Opiekunki od lat z nami wspolpracujace wynegocjonowaly nawet 2500 E u swoich zleceniodawcow (rodzin))Koszty franczyzobiorcy (opiekunki/opiekuna) to miesiecznie 570 EUR. (tylko wtedy kiedy jest zlecenie) I odpowiadajac na pytanie Pani wyzej to powiem ze wspolpracujac z Hausengel maja Panie od 250 EUR wiecej na reke niz od firmy was zatrudniajacej w Polsce. (bo tam zarobki sa od 800 - 1000 E - patrz oferty w internecie)Jezeli chodzi o skladki. Nascie razy wyliczalem oplacalnosc takich skladek w Niemczech jezeli mowimi o osobach pracujacych tutaj 5,10,15 lat. Wybaczy Pani ale musi poszukac moje wypowiedzi na ten temat. Wybacza Panie ze nie bede odpowiadal na zaczepki. nawet na te ponizej pasa. Moj czas mi jest za drogi na takie cos. Aktualnie wspolpracuje z nami 750 rodzin i tym samym 1500 opiekunek i opiekunow. i prawie 90% zglaszajacych sie do nas zainteresowanych to osoby oplecone. Odpowiadajac na pytanie w czym jestesmy lepsi od polskiej konkurencji... Poza tym ze wspolpraca z nami to wspolpraca legalna?: no moze tym ze nie widzimy innych firm jako konkurencja! ZADNA firma nie oferuje takiej swobody wyboru pracy(zlecenia), wygody fizycznej i psychicznej i pewnosci prawnej. Pozdrawiam Hausengel - Filip Krupinski krupinski@hausengel.de (p.s. tak naprawde jest to wycinek tego co oferujemy. - W celu uzyskania dalszych informacji prosze o kontakt do wroclawia, poznania lub tu do nas do centrali.)

#30 2015-09-11 22:49:43

barbara.b
Member

hahah najśmieszniejsze jest zdanie, że firma hausengel szuka opiekunką zlecenia i opiekunki o nic nie muszą się martwić. rewelacja. inne firmy podpisują umowe z opiekunkami i opiekunki same sobie szukają zlecenia ;-))))))) nie wiem, czy mężczyzna może być aż tak głupi. jak by nie było nazwiska pomyślała bym, że to jakaś dziunia. jak czytam filip krupiński..- może to jakieś dziecko, co właśnie praktyki odbywa?

Hausengel GmbH napisał:

jakniew napisał:

Hausengel GmbH napisał:

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

#31 2015-09-11 23:01:45

barbara.b
Member

daj sobie spokój z tą firmą. to dziadostwo. jak się zakłada gewerbę to się pracuje samemu a nie dla firmy. jak zakładasz gewerbę i pracujesz dla dla firmy to jest to scheingewerbe- nielegalne, karalne. umowa z rodziną plus umowa z firmą? dziwne, bardzo dziwne, ubezpieczenie zastanawiające, bo gość napisał, że od nagłych wypadków a normalnie powinno się mieć podstawowe ubezpieczenie zdrowotne ewentualnie kartę ekuz jak się pracuje dla polskiej firmy, która w sumie w niemczech od nagłych wypadków jednak w polsce z ubezpieczeniem od polskiej firmy możesz najnormlaniej w świecie korzystać z usług lekarza nie tylko w nagłych wypadkach. pracując jednak dla niemieckiej firmy ubezpieczenie zdrowotne to podstawa i nie żadne od nagłych wypadków!
to już wiele firm polskich z umową nawet zlecenie są więcej warte niż ta firma. do tego jest coraz więcej firm niemieckich zatrudniających na umowę o pracę. w życiu nie dała bym komuś założyć działalności i rozliczać się z urzędem skarbowym w moim imieniu. przecież z takim upowaznieniem oni takiego gówna mogą człowiekowi narobić a po latach odezwie się np. urząd skarbowy i trzeba będzie kazał płacić zaległą kasę. mało takich historii na necie? albo, gdy się rezygnuje ze współpracy z taką firmą? wszystko jedno, gdzie by cię zameldowali, czy u podopiecznego, czy u siebie. to nie jest normalna forma współpracy. jakoś się migają od odpowiedzialności ale jak widać kontak z policją, zallamtem... normalne firmy raczej nie mają takiej potrzeby. każde zdanie tego człowieka to wręcz antyreklama dla kogoś kto ma odrobinę pojęcia.

robin1405 napisał:

Umowa w Hausengel GmbH i u rodziny. Legalnie czy nie ?

wiele tutaj opisywane jest na temat problemow ale czy pracując w tej firmie nie ma umowy?

Własnie chciałem podjąć prace w HE i telefonicznie dowiedziałem się ze są dwie umowy tj. z firma HE i rodzina. Niestety żądnej z tych umów nie mogę dostać wcześniej na email robią z tego jakąś tajemnice a wymagają żebym przyjechał wiele km. i 1-2 dni przed rozpoczęciem pracy ja podpisał.

Wiec zapytam czy nie mógł by mi ktoś takiej umowy ma email podesłać? W szczególności tej z rodzina bo od nich w sumie się dostaje wynagrodzenie.>>  robin1405@webn.pl

2. Zameldowanie Gewerby. Z tego co wiem to potrzebne jest zameldowanie w Niemczech. Wiec gdzie oni meldują tych ludzi?? U siebie w firmie czy u podopiecznych??

3. Legalność- również na tym forum wyczytałem ze Gewerba jest nie legalna, wiec dla czego ta w Hausengel GmbH jest legalna? bo tego nie rozumie.

#32 2015-09-11 23:12:56

barbara.b
Member

pan z wrocławia. firma niemiecka. pożal się boże. jedna umowa jest z rodziną, bo jesteś na gewerbie w związku z tym twoim pracodawcą jest podopieczny lub jego rodzina. - ta umowa prawnie więc jest bez zarzutu i jest to umowa, która jest potrzebna w razie kontroli. więc tą umową bym się aż tak bardzo nie przejmowała. jest to nawet może rarytas jakiego można pozazdrościć. biorąc jednak pod uwagę, że ktoś ma gewerbę bardzo interesujące jest jak wygląda umowa z firmą. fakt, że nie wysyłają wzoru umowy osobom zainteresowanym już o tym świadczy, że nie grają czysto. w życiu się nie spotkałam z czymś takim, że umowy by mi firma nie przysłała.

#33 2015-09-11 23:20:34

barbara.b
Member

pewnie ta umowa z firmą jest tak samo zabawna jak "antyreklama" którą pan krupiński umieścił na opiekunki pl
- np. mowa w nim o haraczu za znalezienie zlecenia, o opłacie za załatwienie zameldowania ( swoją drogą jeśli się jest zameldowanym gdzie indziej niż się mieszka, czyli nie u podopiecznego to też można mieć z tego powodu problemy- i co firma w umowie pisze, że opłaty popiera za załatwienie zameldowania? ) i co jeszcze jest w umowie... że zakładają gewerbę i rozliczają się z urzędem podatkowym... a to może ta druga umowa to nie jest z hausengel tylko z jakimś biurem rachunkowym :-))))

#34 2015-09-12 08:52:18

barbara.b
Member

poza tym umowę z rodziną podpisujesz pewnie dopiero na miejscu no bo jak wcześniej? ciekawa jestem co za ludzie wyjeżdżają z tą firmą. a firma reklamuje się, że jest firmą niemiecką. no cóż. jakiś haczyk trzeba zarzucić...

#35 2015-09-16 19:35:25

robin1405
New member

Hausengel GmbH napisał:

Barbara45 napisał:

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

Witam Panie Krupinski, jestem w kontakcie z wasza firma i jestem zainteresowany współpraca jednak pracownice waszej firmy nie chce czy jak mówią nie maja wzoru z umowy która zawieram z podopiecznym. Ta umowę jednak chce zobaczyć zanim zdecyduje się podjąć prace. Uważam ze ona własnie jest najważniejszą by praca była legalna.
Ogólnie wszystkie testy przeszlem u was pozytywnie nawet ofertę pracy bym miał jednak  ukrywacie dokumenty które chyba powinny być jawne.
Jak mogę prosić o przesłanie wzoru umowy który zawieram z pod opiekunem to proszę o przesłanie jej na : robin1405@webn.pl

#36 2015-09-16 20:00:01

amelia
Przyjaciel Forum

robin1405 napisał:

Hausengel GmbH napisał:

Barbara45 napisał:

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

Witam Panie Krupinski, jestem w kontakcie z wasza firma i jestem zainteresowany współpraca jednak pracownice waszej firmy nie chce czy jak mówią nie maja wzoru z umowy która zawieram z podopiecznym. Ta umowę jednak chce zobaczyć zanim zdecyduje się podjąć prace. Uważam ze ona własnie jest najważniejszą by praca była legalna.
Ogólnie wszystkie testy przeszlem u was pozytywnie nawet ofertę pracy bym miał jednak  ukrywacie dokumenty które chyba powinny być jawne.
Jak mogę prosić o przesłanie wzoru umowy który zawieram z pod opiekunem to proszę o przesłanie jej na : robin1405@webn.pl

Hehehe, a co Cię tak zebrało na współpracę z tą firmą? Jeśli kombinują to trzeba ich zignorować. Już tyle złego tutaj o tej firmie było powiedziane, że choćby mi obiecali 5 tyś ojro , to bym się bała z nimi współpracować.

#37 2015-09-17 16:49:54

barbara.b
Member

człowiek się produkuje a tu taki głupek poczytał poczytał i pisze do drugiego głupka, że chce z nim współpracować. scheinselbstsaendlichkeit- forma zatrudnienia jaką oferuje ta firma jest nielegalna!

#38 2015-09-17 21:52:49

robin1405
New member

amelia napisał:

robin1405 napisał:

Hausengel GmbH napisał:

Pozdrawiam
Firma Hausengel
Filip Krupinski

Hehehe, a co Cię tak zebrało na współpracę z tą firmą? Jeśli kombinują to trzeba ich zignorować. Już tyle złego tutaj o tej firmie było powiedziane, że choćby mi obiecali 5 tyś ojro , to bym się bała z nimi współpracować.

Ludzie wiele piszą, i wiele głupot. Oni proponują legalna prace choć na działalność ale dopracowany system. Znasz inne firmy co robią to legalnie??

#39 2015-09-17 22:38:16

amelia
Przyjaciel Forum

robin1405 napisał:

amelia napisał:

robin1405 napisał:

Ludzie wiele piszą, i wiele głupot. Oni proponują legalna prace choć na działalność ale dopracowany system. Znasz inne firmy co robią to legalnie??

Tyle złego co o tej firmie i o PR nie było o żadnej firmie powiedziane.  To mało?
A skąd  mam wiedzieć , czy Ty nie piszesz głupot?

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-09-17 22:39:14)

#40 2015-09-17 22:57:33

robin1405
New member

amelia napisał:

robin1405 napisał:

amelia napisał:

Tyle złego co o tej firmie i o PR nie było o żadnej firmie powiedziane.  To mało?

no ja na pewno nie, bo jeszcze nie mam o czym pisać. Trudno wypowiadać sie na ich temat jeśli tam jeszcze nie pracowałem. A zamierzam, jednak chce porostu poznać umowę podpisywana z rodzina i jakoś nikt nie chce tego użyczyć choć przecież  dane osobowe można wymazać.

#41 2015-09-17 23:37:42

amelia
Przyjaciel Forum

robin1405 napisał:

amelia napisał:

robin1405 napisał:

no ja na pewno nie, bo jeszcze nie mam o czym pisać. Trudno wypowiadać sie na ich temat jeśli tam jeszcze nie pracowałem. A zamierzam, jednak chce porostu poznać umowę podpisywana z rodzina i jakoś nikt nie chce tego użyczyć choć przecież  dane osobowe można wymazać.

Ja zapytałam skąd ja mam to wiedzieć?

Ja też nie pracowałam, bo odpadli w negocjacjach, ale znam osoby , które tam pracowały, jednak na forum nie wszystko można pisać.

Jeśli chodzi o umowę firmy z rodziną , to daruj sobie. Jeszcze nigdy nie słyszałam o takich praktykach.

Realne jednak jest domaganie się od firmy Fragebogen rodziny niemieckiej, kontakt z poprzednią opiekunką i kontakt z rodziną niemiecką.
Jeśli firma nie chce tego udostępnić, to znaczy, że kombinuje jak oszukać opiekunkę. Dla mnie taka postawa jest nie do przyjęcia.

Tak naprawdę, to nie potrzebna jest mi umowa firmy z rodziną. Ja oświadczam firmie czego nie będę robić Np. myć okien, wstawać w nocy, dźwigać. Wszelkie uzgodnienia robię pocztą elektroniczną i archiwizuję ( tak w razie "W").

A w sumie to każdy wyjazd wiąże się z pewnym ryzykiem, więc  w razie nie wypalenia planu A, trzeba mieć przygotowany plan B albo jeszcze następne do Z  big_smile.

#42 2015-09-18 05:35:48

robin1405
New member

amelia napisał:

robin1405 napisał:

amelia napisał:

Ja zapytałam skąd ja mam to wiedzieć?

Ja też nie pracowałam, bo odpadli w negocjacjach, ale znam osoby , które tam pracowały, jednak na forum nie wszystko można pisać.

Jeśli chodzi o umowę firmy z rodziną , to daruj sobie. Jeszcze nigdy nie słyszałam o takich praktykach.

Realne jednak jest domaganie się od firmy Fragebogen rodziny niemieckiej, kontakt z poprzednią opiekunką i kontakt z rodziną niemiecką.
Jeśli firma nie chce tego udostępnić, to znaczy, że kombinuje jak oszukać opiekunkę. Dla mnie taka postawa jest nie do przyjęcia.

Tak naprawdę, to nie potrzebna jest mi umowa firmy z rodziną. Ja oświadczam firmie czego nie będę robić Np. myć okien, wstawać w nocy, dźwigać. Wszelkie uzgodnienia robię pocztą elektroniczną i archiwizuję ( tak w razie "W").

A w sumie to każdy wyjazd wiąże się z pewnym ryzykiem, więc  w razie nie wypalenia planu A, trzeba mieć przygotowany plan B albo jeszcze następne do Z  big_smile.

Widze ze chyba nie wszyscy maja pojecie o przepisach prawnych. Umowa ogólnie nie jest potrzebna jednak praca jako opiekunka /opiekun jest w 90% nie legalna w Niemczech w takich formach jak to sie odbywa.
I tak krotko,
na czarno i prywatnie- NIE LEGALNE
prywatna umowa z rodzina- NIE LEGALNE . Pracujący musi mieć status pracowania a ludzie prywatni nie mogą funkcjonować jak firma.
oddelegowanie - jeśli ktoś jest zatrudniony 2 min. przed wyjazdem do DE to jet to nie legalne,  to stanowią przepisy Polskie.
działalność/Gewerba - w zależności od wykonywania i zleceń . Tu jest własnie knaktus. Inaczej jak jest złe ułożona działalność to jest nie legalna.

Wiec Frenchice możne być własnie legalne. A ja nie mam ochoty na problemy. Zoll lata i szuka, a najlepszym informatorem jest zawsze sąsiad czy nasz rodak w Niemczech.

Nie bronie tutaj Hausengel ale oni ile płacą tyle płacą ale proponują legalna działalność.  Lub zna ktoś inne podobne firmy

#43 2015-09-18 09:30:14

amelia
Przyjaciel Forum

A Ty jesteś robin czy rabin. Mam wątpliwości , gdyż odpowiadając na moje posty nie trzymasz się tematu. ( tak na odwrót)  Nie mam ochoty z Tobą dyskutować. Skoro jesteś zorientowany w e wszystkich prawnych kruczkach , to po co zadajesz pytania ? Z Twojej dyskusji wywnioskowałam że jesteś naganiaczem HE a jeśli nawet nie, to na pewno dasz radę zatrudniając się u nich!  ciauu!

Reklama