męska opiekunka?

Witam Czy mężczyźni mają w ogóle jakiekolwiek szanse w znalezieniu pracy jako opiekunka? CZy za granicą tylko kobiety się liczą... ?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Pomoc Domowa - aktualne tematy :

#1 2012-01-04 16:34:53

jacko29
New member

męska opiekunka?

Witam

Czy mężczyźni mają w ogóle jakiekolwiek szanse w znalezieniu pracy jako opiekunka?  CZy za granicą tylko kobiety się liczą... ?

#2 2012-01-04 21:56:17

Barbara45
Member

Re: męska opiekunka?

Mysle ze szanse masz tylko mniejsze niz kobiety. Jest to sektor w ktorym dominuja kobiety ale niemcy sa przyzwyczajenie do tego ze mezczyzni w niemieckich szpitalach pracuja jako pielegniarki czego w polsce nie ma. Decyzja lezy w reku rodziny. To rdzna wybiera jaka opiekunke chce. Wiec szansa jest na pewno.

#3 2012-01-05 09:34:54

Kamilakoz
Member

Na innym forum widziałam że jest opiekun, ale on to chyba jest jakimś rehabilitantem z wykształceniem. W Niemczech więcej mezczyzn pracuje w szpitalach - tak jak Barbara pisze. Jeśli jestes męzczyzną to możesz próbbować jacko29.

#4 2013-02-08 09:50:13

kasza_manna
New member

Co w przypadku gdy podopiecznym jest mężczyzna, sporych gabarytów, gdzie trzeba dźwignąć? Czy panowie nie nadawali by się w takich przypadkach lepiej? Ja nie wybrzydzam, byłam i u panów i u pań, jak tylko podopieczny jest w porządku to płeć nie ma dla mnie znaczenia. Ale słyszałam, że panie często nie chcą jeździć do panów, albo z powodu złych doświadczeń, albo się krępują, jedna z moich koleżanek ma zazdrosnego męża, który kategorycznie zabronił jej pracować dla mężczyzny:) Myślę, że to stereotyp i , że to szybko się zmieni. Panowie często lepiej, z niechęciom to przyznam, lepiej gotują!

#5 2013-02-09 09:25:46

pfleger
Member

Barbara45 napisał:

Mysle ze szanse masz tylko mniejsze niz kobiety. Jest to sektor w ktorym dominuja kobiety ale niemcy sa przyzwyczajenie do tego ze mezczyzni w niemieckich szpitalach pracuja jako pielegniarki czego w polsce nie ma. Decyzja lezy w reku rodziny. To rdzna wybiera jaka opiekunke chce. Wiec szansa jest na pewno.

Jak juz to faceci pracuja jako pielegniarze nie jako pielegniarki.Jest duzo starszych mezczyzn ktorzy wstydza sie lub nie chca opieki od kobiety,jest wiele powodow.Masz tez duza przewage ,facet ma wieksza przewage nad kobietami,bo z nimi mozna pogadac o pilce,samochodach,dobrym piwie.Tylko do tego wszystkiego trzeba znac jezyk...aha i nie wygladac jak bratt Pitt czy George Clooney czesc meska rodziny ( jezeli Dom jest wielopokoleniowy) moze zaczac sie czuc troche nie pewnie( zazdrosc) wink

#6 2013-02-09 11:38:58

praca59
Member

Poszukuje zmiennika(mezczyzny) do pracy w Austrii.
Wymagania: dobra znajomosc j.niemieckiego,
aktualne zaswiadczenie o niekaralnosci+tlumaczenie
na j.niemiecki,wiek45-60lat,mile widziane doswiadczenie.
Praca od 10.03.2013.Dwa miesiace pracy-dwa miesiace
wolne.Stawka 55,43€ dziennie netto.Rodzina oplaca
koszty dojazdu.
Nie odpowiadam na e-maile bez CV.
CV ze zdjeciem na adres: z.albrecht@op.pl
Skontaktuje sie z wybranymi osobami.Opiekunowie sami ustalaja system pracy.

#7 2013-02-09 13:48:48

vifitek
Member

Witam facetów opiekunów. Jestem mężczyzną w wieku 55lat, już od 2,5 roku pracuję u jednej rodziny jako opiekun ich dziadka. Praca układa się dobrze ale i ja nie chwaląc się jestem w tym dobry. Jeśli uda się facetowi dostać do tej pracy i jest naprawdę dobry w tym co robi i wszechstronny to rodzina to szybko zauważy i doceni.

#8 2013-02-09 14:56:59

pfleger
Member

vifitek napisał:

Witam facetów opiekunów. Jestem mężczyzną w wieku 55lat, już od 2,5 roku pracuję u jednej rodziny jako opiekun ich dziadka. Praca układa się dobrze ale i ja nie chwaląc się jestem w tym dobry. Jeśli uda się facetowi dostać do tej pracy i jest naprawdę dobry w tym co robi i wszechstronny to rodzina to szybko zauważy i doceni.

Dobrze ze sie nie chwalisz!!wink
Nie czesto mozna spotkac opiekuna u rodzin.Choc sam nie wyobrazam sobie zebym mogl mieszkac i pracowac u rodziny.

#9 2013-02-09 17:20:18

vifitek
Member

Oj Polacy (pfleger), tak chwale się i jestem dumy że potrafiłem się podnieść, choć moja ojczyzna  mi w tym nie pomogła i jak widzę dalej nie pomoże, ponieważ oczywiście jakieś przyjęcia do pracy są ale to, za stary albo ,,może gęba" nie wyjściowa a doświadczenie zawodowe jakoś nie bardzo ich interesowało--to moje doświadczenia z chodzenia na rozmowy z pracodawcami. Przebranżowiłem się i z mojej pracy są zadowoleni i doceniają mnie ale nie w Polsce. A mówię Wam że strasznie tęsknię.

#10 2013-02-10 23:24:05

ST
Member

Dla wszystkich zainteresowanych tematem - WĄTEK:  "MĘSKA OPIEKUNKA wink"

#11 2013-02-11 07:16:02

amelia
Przyjaciel Forum

ST napisał:

Dla wszystkich zainteresowanych tematem - WĄTEK:  "MĘSKA OPIEKUNKA wink"

Musi Ci być wesoło kiedy oczka puszczasz?

#12 2013-11-15 08:58:36

kika1985
Member
Od: Gdańsk

Moim zdaniem mają,jeśli opieka nad dziećmi naprawdę Nas interesuje, to nie powinniśmy rezygnować ze swoich marzeń (nie kierujmy się stereotypami), z pewnością najtrudniej będzie przekonać pierwszego klienta...ale ja z pewnością "nie zignorowałabym" męskiej opiekunki.

#13 2014-07-11 09:45:31

pomagajka33
Member

Jeden z moich znajomych kiedy nie mógł znaleźć pracy w swoim zawodzie przez jakiś czas bawi dzieci mojej koleżanki. Małe szkraby były po prostu w niebo wzięte i ogromnie płakały kiedy przestał do nich przychodzić wink

#14 2014-07-16 10:49:34

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

seneka napisał:

Zdarzaja się takie przypadki, ale jest to bardzo sporadyczne zjawisko. W sumie nie wiem czemu, wydaję mi się, że kobiety wzbudzają większe zaufanie. W końcu w naszym kraju nie mówi się o pedofilkach tylko o pedofilach

Sama stwierdziłaś, że w naszym kraju "nie mówi się". Pedofile są tematem bardziej "rajcującym" społeczeństwo - uważa się powszechnie, że kobieta  przecież nic nie zrobi dziecku - w mojej byłej pracy (Dom Dziecka) mielismy "pedofilkę" i PANI musiała się zwolnić. Oczywiście nie było, fleszów, policji i medialnego schow

#15 2014-07-31 08:56:05

toska
New member

Szkoda, że tak rzadko panowie wyjeżdżają. Siłowo mają większe predyspozycje do takiej pracy.

#16 2014-09-15 12:48:10

iza46
Member

Oferta pracy w Niemczech

STAWKI DO 1600 Euro! Pilnie poszukujemy opiekunów-mężczyzn z minimum komunikatywną znajomością niemieckiego na wyjazdy od zaraz (w tej chwili posiadamy jeszcze 22 oferty pracy w całych Niemczech dla mężczyzn na wrzesień - wśród nich krótkie pobyty do 2-6 tygodni lub regularne 2-3 miesięczne i dłuższe).

Wymagane min. 1 rok doświadczenia w opiece w Polsce lub Niemczech!

Oferujemy:

- najwyższe stawki na rynku od 1000 do 1300 Euro na rękę przy komunikatywnej znajomości języka praz 1150-1600 na rękę przy dobrej i bardzo dobrej znajomości języka i terminowe wypłacanie wynagrodzeń
- zwrot kosztów podróży (150 Euro) oraz bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie w domu podopiecznego
- pomoc w znalezieniu transportu „do” i „z” miejsca pracy,
- obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne + dodatkowe ubezpieczenie prywatne w pełni opłacane przez Pracodawcę ( MyCare 24 sp.z o.o.),
-możliwość dopasowania miejsca i warunków pracy do potrzeb i umiejętności Kandydata,
- całodobową opiekę koordynatora w Niemczech i Polsce w sytuacjach kryzysowych,
- sprawdzone oferty pracy,

ZADZWOŃ: 71 72 42 057, 539-943-703 od poniedziałku do piątku od godz.8.00- 17.00. lub prześlij nam swoje zgłoszenie mailem- odpowiadamy na każdy telefon i maila!

http://www.praca-za-granica.pl/o-417374.php

#17 2015-03-01 20:25:42

basia79
New member

Wejdź na stronę my
polacy tam co jakiś czas poszukują mężczyzn do opieki ,pozdrawiam :-)

#18 2015-12-21 13:30:08

tyluniaxx
Member
Od: Dąbrowa Górnicza

W sumie często spotyka się mężczyzn jako pielęgniarzy, to i dlaczego jako opiekunki nie mieli by szansy pracować.
Jeśli szukacie sprzętu medycznego- https://kredos.pl to polecam Wam te namiary.
Ostatnio zamawiałam tam taki Holter ciśnienia ASPEL HOLCARD CR07.

Ostatnio edytowany przez tyluniaxx (2015-12-22 09:28:30)

#19 2015-12-21 14:32:51

mobilna
Member

tyluniaxx napisał:

W sumie często spotyka się mężczyzn jako pielęgniarzy, to i dlaczego jako opiekunki nie mieli by szansy pracować.

Tak tyluniu szukamy sprzętu.
Kupujemy go za zaskórniaki i fundujemy naszym podopiecznym.
Ja na przykład podróżuje na wózku akumulatorowym , doczepiam do niego łózko medyczne i tak sie ciagam autostradą A 2.
Jak mi się nudzi pozycja siedzaca to kładę sie na łozku i jade dalej.
Nie robie przystanków bo klostuhlka mam ze sobą , to jak cos teges to tylko lutnę z wiaderka , bo przy wiekszej predkosci trochę szpryca idzie.

#20 2015-12-21 15:27:11

wernika
Member
Od: Wałbrzych

tyluniaxx napisał:

Ja akurat poszukuje takiego  ciśnieniomierza simple sanity, czy go też tam dostanę?
A może znajdę tam inny sprzęt do ok 100 zł? Chciałabym coś takiego dla siebie i mamy w prezencie :-)
Dla mnie tego typu namiary są bardzo pożądane!

#21 2015-12-21 15:34:18

mobilna
Member

To bez tylunii ani rusz .
Wal prosto do niej i tylko do niej, remont tapety w przedpokoju strzeli gratis.

#22 2020-01-21 17:02:33

daga3ka
New member

będzie im ciężej ze względu na stereotypu. Ale myślę, że jeśli tylko wykażą się swoimi zdolnościami i umiejętnościami, uda im się znaleźć coś sensownego, chociaż pewnie będzie im dużo trudniej niż kobiecie.

Reklama