img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Praca na umowę niemiecką.

Chciałam się dowiedzieć od Was czy znacie firmy zatrudniające na podstawie umowy o pracę na zasadach niemieckich ? jesteście bardziej zorientowane. Jeśli tak to proszę uprzejmie o informację...

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2013-09-03 13:12:19

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Praca na umowę niemiecką.

Chciałam się dowiedzieć od Was czy znacie firmy zatrudniające na podstawie umowy o pracę na zasadach niemieckich ? jesteście bardziej zorientowane. Jeśli tak to proszę uprzejmie o informację.
I jeszcze jedno czy polskie firmy też mogą zatrudniać w całości na umowę niemiecką ?
Pozdrawiam wszystkich smile

Offline

 

#2 2013-09-03 13:18:20

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Praca na umowę niemiecką.

Joanna.s336 napisał:

Chciałam się dowiedzieć od Was czy znacie firmy zatrudniające na podstawie umowy o pracę na zasadach niemieckich ? jesteście bardziej zorientowane. Jeśli tak to proszę uprzejmie o informację.
I jeszcze jedno czy polskie firmy też mogą zatrudniać w całości na umowę niemiecką ?
Pozdrawiam wszystkich smile

Co masz na mysli? Po 8 euro na godzine,30 dni urlopu płatnego i 40 godzinnego tygodnia pracy ????? :-D

Offline

 

#3 2013-09-03 13:28:56

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Praca na umowę niemiecką.

pfleger napisał:

Co masz na mysli? Po 8 euro na godzine,30 dni urlopu płatnego i 40 godzinnego tygodnia pracy ????? :-D

Otóż chciałabym być zatrudniona na warunkach niemieckich i odprowadzać tutaj czyli w Niemczech podatek , otrzymywać kinder geld, aby mi się lata liczyły do emerytury. Oczywiście bym chciała mieć urlop jak należy , a praca opiekunki wiąże się 24 h pracą o osoby chorej.  Pozdrawiam

Offline

 

#4 2013-09-03 13:28:59

Choco13
Member
Zarejestrowany: 2013-07-26
Posty: 141

Re: Praca na umowę niemiecką.

Wlasnie-tez nie rozumiem tego pytania..Co to znaczy na niemieckich zasadach??

Offline

 

#5 2013-09-03 13:35:15

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Praca na umowę niemiecką.

Joanna.s336 napisał:

pfleger napisał:

Co masz na mysli? Po 8 euro na godzine,30 dni urlopu płatnego i 40 godzinnego tygodnia pracy ????? :-D

Otóż chciałabym być zatrudniona na warunkach niemieckich i odprowadzać tutaj czyli w Niemczech podatek , otrzymywać kinder geld, aby mi się lata liczyły do emerytury. Oczywiście bym chciała mieć urlop jak należy , a praca opiekunki wiąże się 24 h pracą o osoby chorej.  Pozdrawiam

To niestety koncert życzeń. Jak myslisz dlaczego Polki pracuja w Niemczech z polskimi firmami na polskich umowach ?

Offline

 

#6 2013-09-03 13:47:29

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Praca na umowę niemiecką.

pfleger napisał:

To niestety koncert życzeń. Jak myslisz dlaczego Polki pracuja w Niemczech z polskimi firmami na polskich umowach ?

A szkoda, że nie koncert życzeń..... smile  Myślę, że po prostu tym kobietom, osobom pasuje współpraca, praca z polskim pracodawcą. Często jest tak,że wychodzą z założenia, że tylko na "chwilę" przyjechały na 5 czy 6 tygodni i zjeżdźają do Polski. 
Proszę uprzejmie o informację o agencjach niemieckich lub domach starców. Ja szanuję oczywiście, każdego decyzję jedna osoba chce w polskiej agencji, druga w niemieckich a jeszcze inne osoby pracują na czarno.
Pozdrawiam

Offline

 

#7 2013-09-03 13:57:19

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Praca na umowę niemiecką.

Joanna.s336 napisał:

pfleger napisał:

To niestety koncert życzeń. Jak myslisz dlaczego Polki pracuja w Niemczech z polskimi firmami na polskich umowach ?

A szkoda, że nie koncert życzeń..... smile  Myślę, że po prostu tym kobietom, osobom pasuje współpraca, praca z polskim pracodawcą. Często jest tak,że wychodzą z założenia, że tylko na "chwilę" przyjechały na 5 czy 6 tygodni i zjeżdźają do Polski. 
Proszę uprzejmie o informację o agencjach niemieckich lub domach starców. Ja szanuję oczywiście, każdego decyzję jedna osoba chce w polskiej agencji, druga w niemieckich a jeszcze inne osoby pracują na czarno.
Pozdrawiam

No to jaki problem szukaj domu starcow w Niemczech  poszukaj tam mieszkania i juz !!
Polskie opiekunki pracuja na takich umowach bo takie oferty sa na rynku,kazdy by chetnie prqcowal na niemieckich umowach z niemieckimi warunkami i przywilejami.Ameryki nie odkryjesz.

Offline

 

#8 2013-09-03 14:11:28

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Praca na umowę niemiecką.

pfleger napisał:

No to jaki problem szukaj domu starcow w Niemczech  poszukaj tam mieszkania i juz !!
Polskie opiekunki pracuja na takich umowach bo takie oferty sa na rynku,kazdy by chetnie prqcowal na niemieckich umowach z niemieckimi warunkami i przywilejami.Ameryki nie odkryjesz.

Dzięki smile Pozdrawiam

Offline

 

#9 2013-09-03 20:34:55

edek3383
Member
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 16

Re: Praca na umowę niemiecką.

TEZ SZUKAM PRZEZ NIEMIECKA FIRME,, MOZE KTOS COS DORADZI???

Offline

 

#10 2013-09-03 20:40:27

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Praca na umowę niemiecką.

edek3383 napisał:

TEZ SZUKAM PRZEZ NIEMIECKA FIRME,, MOZE KTOS COS DORADZI???

Szukasz, bo myslisz ze tak wiecej zarobisz?
Przeciez wiele tych firm jest niemieckich,maja w Polsce przedstawicielstwo z polskimi umowami.

Juz ktos tu pisal ,NIE PISZ Z DUZYCH LITER!!

Offline

 

#11 2013-09-03 22:07:58

edek3383
Member
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 16

Re: Praca na umowę niemiecką.

nie ze wiecej zarobie tylko w polsce oskubie mnie komornik,,a poza tym jestem tez obywatelem niemieckim.

Offline

 

#12 2013-09-03 22:14:49

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Praca na umowę niemiecką.

edek3383 napisał:

nie ze wiecej zarobie tylko w polsce oskubie mnie komornik,,a poza tym jestem tez obywatelem niemieckim.

W kwestii formalnej, komornik oskubie Cię tylko z podstawy wynagrodzenia, delegacji nie ruszy, to po pierwsze, a po drugie to może lepiej się z nim dogadac, bo i tak nie odpuści.

Offline

 

#13 2013-09-03 22:17:34

edek3383
Member
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 16

Re: Praca na umowę niemiecką.

nie idzie sie dogadac 60% i koniec

Offline

 

#14 2013-09-04 07:51:18

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Praca na umowę niemiecką.

edek3383 napisał:

nie ze wiecej zarobie tylko w polsce oskubie mnie komornik,,a poza tym jestem tez obywatelem niemieckim.

Skoro w Polsce komornik cie ściga a niemiecki paszport w szufladzie,to nie lepiej wyemigrować?

Offline

 

#15 2013-09-04 12:46:08

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Praca na umowę niemiecką.

Simona, pfleger i edek
Zakładam, że jesteście miłymi osobami ale po raz kolejny niestety nie udzieliłaś konkretnej odpowiedzi czy też pomocy dla mnie i  dla Pana Eedeka. Piszemy swoje pytania i wątpliwości aby otrzymać odpowiedź, także jak byś mogła to przeczytaj jeszcze raz nasze pytania. Pozdrawiam smile

Offline

 

#16 2013-09-04 12:50:06

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: Praca na umowę niemiecką.

Ja mam wrażenie, że otrzymaliście odpowiedzi, za jedną nawet podziękowałaś wink.

Offline

 

#17 2013-09-04 12:53:48

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Praca na umowę niemiecką.

Joanna.s336 napisał:

Simona, pfleger i edek
Zakładam, że jesteście miłymi osobami ale po raz kolejny niestety nie udzieliłaś konkretnej odpowiedzi czy też pomocy dla mnie i  dla Pana Eedeka. Piszemy swoje pytania i wątpliwości aby otrzymać odpowiedź, także jak byś mogła to przeczytaj jeszcze raz nasze pytania. Pozdrawiam smile

Napis z konkretnie pytania w punktach.
1.
2.
3.....
I tak dalej,konkretnie postawione pytanie to i odpowiedz będzie....może/pewnie...

Offline

 

#18 2013-09-04 12:59:14

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Praca na umowę niemiecką.

ruda napisał:

Ja mam wrażenie, że otrzymaliście odpowiedzi, za jedną nawet podziękowałaś wink.

Zgadza się smile
Zmierzam do tego aby ktoś z Was konkretnie napisał jak wie z własnego doświadczenia tudzież ze słyszenia o firmach niemieckich smile  Chciałabym móc wybrać  w firmach zajmujących się opieką lub właśnie pracę w domu starców  bo to ważna decyzja. Pozdrawiam.

Offline

 

#19 2013-09-04 13:06:14

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Praca na umowę niemiecką.

Joanna.s336 napisał:

Simona, pfleger i edek
Zakładam, że jesteście miłymi osobami ale po raz kolejny niestety nie udzieliłaś konkretnej odpowiedzi czy też pomocy dla mnie i  dla Pana Eedeka. Piszemy swoje pytania i wątpliwości aby otrzymać odpowiedź, także jak byś mogła to przeczytaj jeszcze raz nasze pytania. Pozdrawiam smile

Sądzę, że jesteśmy miłymi osobami smile, ale nie bardzo rozumiem, na jakie pytanie oczekujesz przynajmniej ode mnie odpowiedzi. Dzielę się róznymi informacjami z forumowiczami, ale pod warunkiem, że sama je posiadam. Na temat niemieckich umów o pracę, firm pośredniczacych w Niemczech nie mam wiedzy , tak samo jak o zatrudnieniu się w DPS, Heimach itd.....  W temacie pomocy dla Pana Edka, to cóż ja moge powiedziec i jak mu pomóc? Jak się ma długi to trzeba je spłacać po prostu i tyle. Miganie się nic nie pomoże, bo to tylko powiększa kwotę wierzytelnosci.

Offline

 

#20 2013-09-04 13:09:28

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Praca na umowę niemiecką.

pfleger napisał:

Joanna.s336 napisał:

Simona, pfleger i edek
Zakładam, że jesteście miłymi osobami ale po raz kolejny niestety nie udzieliłaś konkretnej odpowiedzi czy też pomocy dla mnie i  dla Pana Eedeka. Piszemy swoje pytania i wątpliwości aby otrzymać odpowiedź, także jak byś mogła to przeczytaj jeszcze raz nasze pytania. Pozdrawiam smile

Napis z konkretnie pytania w punktach.
1.
2.
3.....
I tak dalej,konkretnie postawione pytanie to i odpowiedz będzie....może/pewnie...

Proszę  bardzo
1. Znacie firmy zatrudniające na podstawie umowy o pracę na zasadach niemieckich  - czyli nazwa firmy albo namiary na firmę
2. Jak to możliwe opinie firm niemieckich
3. Czy polskie firmy też mogą zatrudniać w całości na umowę niemiecką ?

Dziękuję narazie tyle smile Pozdrawiam

Offline

 

#21 2013-09-04 13:13:56

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Praca na umowę niemiecką.

simona1961 napisał:

Joanna.s336 napisał:

Simona, pfleger i edek
Zakładam, że jesteście miłymi osobami ale po raz kolejny niestety nie udzieliłaś konkretnej odpowiedzi czy też pomocy dla mnie i  dla Pana Eedeka. Piszemy swoje pytania i wątpliwości aby otrzymać odpowiedź, także jak byś mogła to przeczytaj jeszcze raz nasze pytania. Pozdrawiam smile

Sądzę, że jesteśmy miłymi osobami smile, ale nie bardzo rozumiem, na jakie pytanie oczekujesz przynajmniej ode mnie odpowiedzi. Dzielę się róznymi informacjami z forumowiczami, ale pod warunkiem, że sama je posiadam. Na temat niemieckich umów o pracę, firm pośredniczacych w Niemczech nie mam wiedzy , tak samo jak o zatrudnieniu się w DPS, Heimach itd.....  W temacie pomocy dla Pana Edka, to cóż ja moge powiedziec i jak mu pomóc? Jak się ma długi to trzeba je spłacać po prostu i tyle. Miganie się nic nie pomoże, bo to tylko powiększa kwotę wierzytelnosci.

I o to właśnie mi chodziło konkretnie napisałaś dziękuję smile

Offline

 

#22 2013-09-04 13:17:50

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Praca na umowę niemiecką.

Joanna.s336 napisał:

pfleger napisał:

Joanna.s336 napisał:

Simona, pfleger i edek
Zakładam, że jesteście miłymi osobami ale po raz kolejny niestety nie udzieliłaś konkretnej odpowiedzi czy też pomocy dla mnie i  dla Pana Eedeka. Piszemy swoje pytania i wątpliwości aby otrzymać odpowiedź, także jak byś mogła to przeczytaj jeszcze raz nasze pytania. Pozdrawiam smile

Napis z konkretnie pytania w punktach.
1.
2.
3.....
I tak dalej,konkretnie postawione pytanie to i odpowiedz będzie....może/pewnie...

Proszę  bardzo
1. Znacie firmy zatrudniające na podstawie umowy o pracę na zasadach niemieckich  - czyli nazwa firmy albo namiary na firmę
2. Jak to możliwe opinie firm niemieckich
3. Czy polskie firmy też mogą zatrudniać w całości na umowę niemiecką ?

Dziękuję narazie tyle smile Pozdrawiam

1.Nie ,nie znam.
2.brak danych.
3.Mogą ale kto cie zatrudni  według niemieckich zasad ,stawek 8 euro na godzinę ?Licząc po 8godzin dziennie wychodzi 1300 euro do tego ubezpieczenia niemieckie,wszak umowa tez niemiecka wiec muszą być, i juz ma się sumę kolo 2000 euro dla pracodawców.A gdzie zysk dla nich?Lepiej zapłacić komuś na umowie polskiej 1000euro i o wiele mniej na ubezpieczenia.
Teraz wiesz dlaczego znalezienie takiego pracodawcy jest bardzo ciężkie.

Co innego jak byś pojechała do niemiec i pracowała w domu starców,ale do tego temtu musisz kolejne pytania zadać ,w formie punktów.

Offline

 

#23 2013-09-04 13:29:06

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Praca na umowę niemiecką.

Pfleger  tak już wiem, że ciężkie do realizacji dziękuję Ci natomiast w w domu starców to jak czytałam to się tym różni praca pod względem liczby podopiecznych i przypuszczam, że inny zakres obowiązków jest.
Pytanie
1. Pensja by była wyższa ?
2. praca też na okrągło czy są zmiany w domach starców?

Offline

 

#24 2013-09-04 13:43:51

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Praca na umowę niemiecką.

Joanna.s336 napisał:

Pfleger  tak już wiem, że ciężkie do realizacji dziękuję Ci natomiast w w domu starców to jak czytałam to się tym różni praca pod względem liczby podopiecznych i przypuszczam, że inny zakres obowiązków jest.
Pytanie
1. Pensja by była wyższa ?
2. praca też na okrągło czy są zmiany w domach starców?

1.Jako "pomocnik" pierwsza pensja bylaby okolo 1100-1200 po 3 letniej szkoly bylo bby okolo1500 euro w gore.Wszystkie pensje przy pelnym etacie.

2.Trzy zmiany.

Kolejne pytania?

Offline

 

#25 2013-09-04 19:15:53

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Praca na umowę niemiecką.

Pfleger bardzo dziękuję smile , na razie nie mam pytań, pozdrawiam.

Offline

 

#26 2013-09-04 22:16:48

edek3383
Member
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 16

Re: Praca na umowę niemiecką.

tak masz racje lepiej wyjechac.

Offline

 

#27 2013-09-04 22:29:57

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: Praca na umowę niemiecką.

Tu zapytaj:
www

Offline

 

#28 2013-10-15 09:43:14

shatterfly
Member
Od: Kluczbork
Zarejestrowany: 2013-10-11
Posty: 18

Re: Praca na umowę niemiecką.

Jakbyś miała meldunek w Niemczech to możesz szukać pracy przez tamtejszy urząd pracy (Jobcenter jeśli się nie mylę). No i wiadomo im lepszy niemiecki tym większe prawdopodobieństwo, że Cię Niemiec zatrudni. Też mi się marzy w przyszłości tak wyjechać, wiadomo najgorsze początki, ale w dłuższej perspektywie to chociaż się na tą emeryturę niemiecką nazbiera (może tam to będzie nic, ale u nas w kraju to już godnie można za takie pieniądze żyć).
No i warto mieć potłumaczone u przysięgłego dokumenty potwierdzające kwalifikacje, bo domy starców z reguły chcą mieć wykwalifikowaną kadrę (często nie chcą opiekunów, a pielęgniarki), no i doświadczenia trochę w pracy na "akord" - wszak podopiecznych jest wielu.

Offline

 

#29 2014-11-20 16:47:15

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Praca na umowę niemiecką.

Tu wkleje moze sie przyda?http://www.autark-im-alter.de/  niestety strone dopiero robia smile www  dla zamieszkalych w Niemczech moze ok?

Offline

 

#30 2014-11-21 09:52:12

jolki
Member
Zarejestrowany: 2013-11-13
Posty: 427

Re: Praca na umowę niemiecką.

Wczoraj, tak jak powiedziałam w innym wątku, skontaktowałam się z firmą Bravecom. Zatrudniają na umowę niemiecką. Dzisiaj ma do mnie zadzwonić  pani z konkretnymi propozycjami i sprawdzić język.
Pan powiedział, że od 1 stycznia najniższy zarobek będzie wynosił 1200 e netto.
Podobno mają bardzo dużo ofert!
Iza, miałaś rację. Ta firma jest powiązana z Konikiem. Jest to jakaś siostra czy córka, nie wiem dokładnie.
Ja szukam pracy właśnie na niemieckich warunkach. Po 60 m-cach wypracuję sobie 180 e emerytury (ichniejszej renty) + dodatek za 2 dzieci.

Offline

 

#31 2014-11-21 10:57:46

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Praca na umowę niemiecką.

Oby wszystkie firmy tu odprowadzaly skladki i wreszcie nasza pozycja na rynku w tej ciezkiej pracy uleglaby korzystnej zmianie.Dlaczego rodziny nie zatrudnia nas?Bo koszty sa za wysokie i w razie choroby to rodzina musialaby placic za nasze chorobowe.W przypadku firm skonstruuja sobie tak umowe,zeby i wilk byl syty i owca cala.Nawet nasze dzieci beda miec Kindergeld jak znow nie wymysla czegos aby zlikwidowac ten dodatek.Poki co trzeba szukac tej opcji i nie czekac.Dodam tu linka firmy z Zywca,ktos juz skorzystal tu z oferty lol i ma sie dobrze lol  www

Offline

 

#32 2014-11-21 16:54:35

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Praca na umowę niemiecką.

Nie wiem co Konik obiecuje po nowym roku. W tym roku oskładkowane jest 450 euro, na jakich zasadach jest ta reszta nie wiem.
W umowie przedwstępnej podpisuje się coś takiego:

„Strony postanawiają, że w razie uchylenia się od zawarcia umowy (nie podjęcia zlecenia), o której mowa w § 1, strona uchylająca się (przyszły Zleceniobiorca) zapłaci drugiej stronie (firmie Centru Językowe Konik) karę umowną w wysokości wynagrodzenia zasadniczego ustalonego w § 4. W razie podjęcia zlecenia (wyjazdu do pacjenta) i rezygnacji z kontynuacji wykonywania zlecenia, niezależnie od ilości przepracowanych dni (choćby po jednym dniu), pracownik zostaje zwolniony z kary umownej.”


"Pani ....................................... jako przyszły Zleceniobiorca deklaruje:
1.gotowość do pracy, a tym samym wyjazdu do pacjenta na dzień ............................................. r.
2.pełną dyspozycyjność dla Firmy Centrum Językowe Konik przez okres 30 dni,  począwszy od daty wpisanej powyżej, tj. …....................................... r.
3.gotowość podjęcia zlecenia w wyznaczonym przez Firmę Centrum Językowe Konik czasie (wedle powyżej ustalonego przez siebie terminu) i za ustalone wynagrodzenie."

Jak dla mnie to powróz na szyję.

Offline

 

#33 2014-11-21 21:04:37

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Praca na umowę niemiecką.

Treść umowy jest dla mnie niezrozumiała i asekurancka. Nazywają Ciebie przyszłym Zleceniobiorcą  (?!). A może oni kręcą nowe odcinki Powrotu do przyszłości;-))

Przyszły Zleceniobiorco;-)), umowa przedwstępna, która przetrzymuje Ciebie "na smyczy" przez 30 dni a do tego deklaracja gotowości do pracy, pełna dyspozycyjność i gotowość podjęcia zlecenia w wyznaczonym terminie...czytając już jestem gotowa, a nawet ugotowana!

Rozumiem, że firmy zaczęły zabezpieczać się przed ewentualną rezygnacją opiekunki z wyjazdu, ale nie mają prawa ograniczać opiekunek szukających pracy. Taką umowę podobnej treści, ale nie takiej jak ta,  można ewentualnie podpisać aplikując na konkretną ofertę i wtedy poznać bliżej: obowiązki, wynagrodzenie, aktualny Fragebogen. Poza tym jeszcze należy zapoznać się z wzorem umowy właściwej i zastanowić się nad podjęciem zlecenia...w przyszłości;-)).

Offline

 

#34 2014-11-21 21:33:30

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Praca na umowę niemiecką.

Franciszka napisał:

Treść umowy jest dla mnie niezrozumiała i asekurancka. Nazywają Ciebie przyszłym Zleceniobiorcą  (?!). A może oni kręcą nowe odcinki Powrotu do przyszłości;-))

Przyszły Zleceniobiorco;-)), umowa przedwstępna, która przetrzymuje Ciebie "na smyczy" przez 30 dni a do tego deklaracja gotowości do pracy, pełna dyspozycyjność i gotowość podjęcia zlecenia w wyznaczonym terminie...czytając już jestem gotowa, a nawet ugotowana!

Rozumiem, że firmy zaczęły zabezpieczać się przed ewentualną rezygnacją opiekunki z wyjazdu, ale nie mają prawa ograniczać opiekunek szukających pracy. Taką umowę podobnej treści, ale nie takiej jak ta,  można ewentualnie podpisać aplikując na konkretną ofertę i wtedy poznać bliżej: obowiązki, wynagrodzenie, aktualny Fragebogen. Poza tym jeszcze należy zapoznać się z wzorem umowy właściwej i zastanowić się nad podjęciem zlecenia...w przyszłości;-)).

Tak się złozyło, że zawsze byłam pierwsza na stelli i zawsze dobrze trafiłam. Nigdy, przenigdy nie podpisałabym jakiejś przedwstępnej umowy, która zakładałaby na mnie kajdanki! big_smile Jesli firma działa ucziciwie, to nigdy nie zaproponuje czegoś takiego. Pracowałam równiez przez firmę i takie rzeczy nie miały miejsca, ale moja koleżanka była straszona konsekwencjami, mimo iż tylko słownie wyraziła chęc podjęcia współpracy. Oczywiscie skonczyło sie na niczym, ale co sie dziewczyna strachu najadła, to jej. Nie dajcie się dziewczyny ogłupić, te wszystkie zapisy o karach, to o dupe potłuc.

Offline

 

#35 2014-11-21 21:46:09

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Praca na umowę niemiecką.

simona1961 napisał:

Franciszka napisał:

Treść umowy jest dla mnie niezrozumiała i asekurancka. Nazywają Ciebie przyszłym Zleceniobiorcą  (?!). A może oni kręcą nowe odcinki Powrotu do przyszłości;-))

Przyszły Zleceniobiorco;-)), umowa przedwstępna, która przetrzymuje Ciebie "na smyczy" przez 30 dni a do tego deklaracja gotowości do pracy, pełna dyspozycyjność i gotowość podjęcia zlecenia w wyznaczonym terminie...czytając już jestem gotowa, a nawet ugotowana!

Rozumiem, że firmy zaczęły zabezpieczać się przed ewentualną rezygnacją opiekunki z wyjazdu, ale nie mają prawa ograniczać opiekunek szukających pracy. Taką umowę podobnej treści, ale nie takiej jak ta,  można ewentualnie podpisać aplikując na konkretną ofertę i wtedy poznać bliżej: obowiązki, wynagrodzenie, aktualny Fragebogen. Poza tym jeszcze należy zapoznać się z wzorem umowy właściwej i zastanowić się nad podjęciem zlecenia...w przyszłości;-)).

Tak się złozyło, że zawsze byłam pierwsza na stelli i zawsze dobrze trafiłam. Nigdy, przenigdy nie podpisałabym jakiejś przedwstępnej umowy, która zakładałaby na mnie kajdanki! big_smile Jesli firma działa ucziciwie, to nigdy nie zaproponuje czegoś takiego. Pracowałam równiez przez firmę i takie rzeczy nie miały miejsca, ale moja koleżanka była straszona konsekwencjami, mimo iż tylko słownie wyraziła chęc podjęcia współpracy. Oczywiscie skonczyło sie na niczym, ale co sie dziewczyna strachu najadła, to jej. Nie dajcie się dziewczyny ogłupić, te wszystkie zapisy o karach, to o dupe potłuc.

Dokładnie!

Offline

 

#36 2014-11-21 23:10:10

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Praca na umowę niemiecką.

amelia napisał:

simona1961 napisał:

Franciszka napisał:

Treść umowy jest dla mnie niezrozumiała i asekurancka. Nazywają Ciebie przyszłym Zleceniobiorcą  (?!). A może oni kręcą nowe odcinki Powrotu do przyszłości;-))

Przyszły Zleceniobiorco;-)), umowa przedwstępna, która przetrzymuje Ciebie "na smyczy" przez 30 dni a do tego deklaracja gotowości do pracy, pełna dyspozycyjność i gotowość podjęcia zlecenia w wyznaczonym terminie...czytając już jestem gotowa, a nawet ugotowana!

Rozumiem, że firmy zaczęły zabezpieczać się przed ewentualną rezygnacją opiekunki z wyjazdu, ale nie mają prawa ograniczać opiekunek szukających pracy. Taką umowę podobnej treści, ale nie takiej jak ta,  można ewentualnie podpisać aplikując na konkretną ofertę i wtedy poznać bliżej: obowiązki, wynagrodzenie, aktualny Fragebogen. Poza tym jeszcze należy zapoznać się z wzorem umowy właściwej i zastanowić się nad podjęciem zlecenia...w przyszłości;-)).

Tak się złozyło, że zawsze byłam pierwsza na stelli i zawsze dobrze trafiłam. Nigdy, przenigdy nie podpisałabym jakiejś przedwstępnej umowy, która zakładałaby na mnie kajdanki! big_smile Jesli firma działa ucziciwie, to nigdy nie zaproponuje czegoś takiego. Pracowałam równiez przez firmę i takie rzeczy nie miały miejsca, ale moja koleżanka była straszona konsekwencjami, mimo iż tylko słownie wyraziła chęc podjęcia współpracy. Oczywiscie skonczyło sie na niczym, ale co sie dziewczyna strachu najadła, to jej. Nie dajcie się dziewczyny ogłupić, te wszystkie zapisy o karach, to o dupe potłuc.

Dokładnie!

To musi być jakaś dziwna firma? Ja zgłaszając sie dwóch agencji wcale nie kryłam, że zamierzam szukać ofert w jeszcze innej.

Offline

 

#37 2015-02-17 11:57:12

karolina_123
New member
Zarejestrowany: 2015-02-16
Posty: 5

Re: Praca na umowę niemiecką.

Hej,

Spróbuj napisać też na forum na mypolacy.de w tej kwestii. Ktoś może pomoże i doradzi.

Wiem, że jest kilka tematów związanych z umowami niemieckimi itp.
Tutaj też coś znalazłam : www

Pozdrawiam!

Offline

 

#38 2015-06-09 21:08:05

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Praca na umowę niemiecką.

Wklejam tutaj ale nie sprawdzalam tej firmy !!!!!!!!!! www

Offline

 

#39 2015-06-15 10:04:27

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Praca na umowę niemiecką.

Poszukuje opiekunki do starszej kobiety, od 03.07.2015 do 31.08.2015 (dwa miesiace),ewentualnie z mozliwoscia zmiany z poprzedniczka.- Do uzgodnienia.Praca legalna, zatrudnienie na prawie niemieckim z wszystkimi swiadczeniami socjalnymi: ubezpieczenie itd. Oferty z CV prosze kierowac na e-mail: info@betreuung-innerhalb-24h.de Tel: +49(0)7720-941934 Mobil: +49(0)173-8698350 PS. Podstawa: Znajomosc jezyka niemieckiego Doswiadczenie zawodowe. www

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

na czym polega praca opiekunki? - Co sadzicie o pracy opiekunek osób starszych? Czy naprawde to ciezka, niewolnicza praca za marne grosze jak to niektorzy pisza?? to dlaczego tyle osób decyduje się na wyjazd? jestem bardzo ciekawa Waszych opinii moje kolezanki...

Praca opiekunki w Austrii - Niestety nigdy nie pracowałam jako opiekunka w Austrii- do tej pory tylko w Polsce i w Niemczech, ale zastanawiam sie nad tym, żeby wyjechać tam do pracy od maja...

lista agencji pracy zatrudniających tylko na umowę o pracę... - Aby nie dać się oszukać przez pseudo agencje pracy zatrudniające opiekunki tylko na umowy zlecenia,tj...

Praca opiekunki w Niemczech - Jest tu jakaś kobieta, która była w Niemczech i pracowała jako opiekunka? Potrzebuje na szybko dorobić i oczywiście w Polsce nie jest to możliwe, żeby jakąś sensowną pracę znaleźć więc tak myślę o wyjeździe, ale może właśnie zamiast pracy na jakichś farmach, w sadach czy na polu taka forma opiekunki by mi odpowiadała...

praca opiekunki u prywatnej rodziny w polsce - witam, ofert pracy w opiece jest dużo - jednakże te najczęściej dotyczą pracy w opiece socjalnej. a jak sądzicie, jak popularne są oferty pracy prywatne? tzn aby u jakiejś polskiej rodziny prcować? ja niby nie słyszałam o ty, jednaże widziałąm, jak ostatnio mężczyzna przyprowadził babunię do kościoła - 100% pewności, że to jej opiekun był...

Stopka forum