Seniovita opinie - jak tam się pracuje ?

Hej dziewczyny, Czy któraś z Was współpracowała / współpracuje z firmą SenioVita - Easyjob sp. z o.o. ? Jak tam to wszystko wygląda właśnie znalazłam ogłoszenie i się zastanawiam czy warto im zaufać ? Jaki rodzaj umowy owa firma oferuje ? czy tylko zlecenie ? Jak z wypłatami czy wszystko na czas czy oferty polecane opiekunką zgadzają się z realiami Niemczech ? Ściskam czule, Brysia

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2011-12-31 00:04:19

brysia
New member

Seniovita opinie - jak tam się pracuje ?

Hej dziewczyny,

Czy któraś z Was współpracowała / współpracuje z firmą SenioVita - Easyjob sp. z o.o. ? Jak tam to wszystko wygląda właśnie znalazłam ogłoszenie i się zastanawiam czy warto im zaufać ? Jaki rodzaj umowy owa firma oferuje ? czy tylko zlecenie ? Jak z wypłatami czy wszystko na czas czy oferty polecane opiekunką zgadzają się z realiami Niemczech ?

Ściskam czule,
Brysia

#2 2012-09-06 11:26:48

MartaDerek
New member

Re: Seniovita opinie - jak tam się pracuje ?

hej,
ja wyjeżdżam za pomocą SenioVity i jestem zadowolona. Wypłaty są do 15.tego każdego miesiąca, nie miałam jeszcze przypadku żeby nie weszły terminowo a współpracujemy już prawie 2 lata. Co mnie najbardziej w tej firmie cieszy jest to, że jestem w 100% legalnie zatrudniona. Opłacane są wszystkie składki itd. Teraz jeżdżę od roku do tego samego przypadku, miałam raz sytuację (przed tym rokiem) , że rodzina nie o wszystkim napisała i zastałam trochę inny przypadek niż wcześniej ustalono(nie z winy firmy). Po zgłoszeniu do SenioVity była natychmiastowa reakcja i zmieniono mi zlecenie. Na chwilę obecną, złego słowa powiedzieć nie mogę. Polecam wszystkim dziewczynom tę firmę !

#3 2012-09-21 15:01:06

monalisa.davinci@gmail.co
New member

Dzień dobry
Czy ktoś wie jaką firmą jest  agentura Werner Hauptas Familien- und Seniorenberatung .Otrzymałam ofertę od nich po raz pierwszy,wcześniej wpółpracowałam z inną firmą.

#4 2013-03-27 13:50:40

emilia_czarnota
Member

heeeeeej :-)
nie wiem czy któraś z was pamięta, ale szukałam 6-7tyg. temu na tym forum firmy z którą mogłabym wyjechać no i cóż padło na seniovite :-)
Kilka dni temu wróciłam. Mój wyjazd trwał 5 tygodni. Byłam u Pana 83 lat niedaleko Dortmundu. Wszystko się udało i kurczę, nie było tak źle :-)
spodobała mi się ta praca dziewczyny ! Teraz odpoczynek a ciepło się robi więc nie jest źle ;-)

#5 2013-03-28 10:15:06

Bozenka77m.
New member

Witam serdecznie, miło spotkać kogoś z drużyny ! Napisałam do ciebie na priv z ciekawości mam kilka pytań smile
Co do Seniovity, jest sehr gut !
pozdrawiam

#6 2013-07-05 12:38:08

taka_sobie_ja
Member

Pracowałam kiedyś na jednym zleceniu dla Seniovity. Wynagrodzenie było zawsze na czas z tym, że w 2010 roku z dobrym językiem dostawałam 800 euro ale.....umowa zlecenie i pełne oskładkowanie od pełnej kwoty umowy smile Coś za coś oni wtedy współpracowali z MDT Marcel Modrzyński, który za cholerę nie chiał interweniować jak miałam problem. Aaaaa płacili w  złotówkach

#7 2013-09-04 18:32:53

promyczek49
New member
Od: Kujawy

witam,wyjezdzam z SENIOVITA po raz pierwszy,pracowalam juz w niemczech,jestem opiekunka medyczna,czego moge sie od nich spodziewac,napiszcie,prosze.

#8 2013-10-04 21:05:08

amelia
Przyjaciel Forum

U W A G A   !

http://www.opiekunki-forum.pl/oferty-pracy/2014/

ha, ha, ha...... aja myślałam, że Seniovita, to uczciwa firma  a tu proszę bardzo czarno na białym jak firma kłamie.
1. Facet jest starszy , chyba o jakieś 5 lat albo więcej
2. Nie ma początków demencji tylko zaawansowaną - nie wie gdzie mieszka i jak się nazywa
3. Ucieka z domu i sika do doniczki z kwiatkiem ( jak kotek w piach)  i wiecie jaki zapach się roznosi.
4. W pokoju nie ma ani radia ani telewizora.
5. Baba żałuje jedzenia, zrzęda , awanturuje się bo jej się zegarki przestawiły ale przepraszam nie umie powiedzieć.
6. Dziadzia oddaje do "żłobka" ok.1- 2  razy w tygodniu a opiekunka pucuje chałupę  cały dom .
7. Szykowanie jedzonka dla dwóch, pranie, prasowanie też dla dwóch
8. Od 4 lat żadna opiekunka tam nie wróciła. ( no chyba raz jedna)
9. Dziadek korzystał z mojego kibelka, więc kupiłam środę do dezynfekcji to mi nie oddała , bo powiedziała ze poprzedniczki nie miały i nic nie mówiły.
10. Zakupy robiła sama ( mięsko raz na tydzień  a nawet i na dwa.
Jak mi nawaliło auto , to nie mogli mi z domu na jej konto przysłać pieniędzy. Prosiłam o zaliczkę (200 E) (miałam już prawie miesiąc przepracowany), to mi babsko nie chciało wypłacić, dopiero jak zagroziłam że jutro wyjeżdżam to dostałam. To tylko niektóre mankamenty tej pracy. Było by jeszcze o czym pisać.
Firma nie potrafiła nic pomóc. Mówili, że nic nie mogą zrobić.

Byłam tam i właśnie stamtąd uciekłam ( wypowiedziałam pracę )

Dzięki Ewo-piratko. Bo to Ty wynalazłaś to ogłoszenie i szybciutko skojarzyłaś. Może Cię w dochodzeniówce albo w służbach specjalnych zatrudnią ? big_smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-10-04 22:29:09)

#9 2013-10-04 22:05:20

ewal8
Member

amelia napisał:

U W A G A   !

http://www.opiekunki-forum.pl/oferty-pracy/2014/

ha, ha, ha...... aja myślałam, że Seniovita, to uczciwa firma  a tu proszę bardzo czarno na białym jak firma kłamie.
1. Facet jest starszy , chyba o jakieś 5 lat albo więcej
2. Nie ma początków demencji tylko zaawansowaną - nie wie gdzie mieszka i jak się nazywa
3. Ucieka z domu i sika do doniczki z kwiatkiem ( jak kotek w piach)  i wiecie jaki zapach się roznosi.
4. W pokoju nie ma ani radia ani telewizora.
5. Baba żałuje jedzenia, zrzęda , awanturuje się bo jej się zegarki przestawiły ale przepraszam nie umie powiedzieć.
6. Dziadzia oddaje do "żłobka" ok.1- 2  razy w tygodniu a opiekunka pucuje chałupę  cały dom .
7. Szykowanie jedzonka dla dwóch, pranie, prasowanie też dla dwóch
8. Od 4 lat żadna opiekunka tam nie wróciła. ( no chyba raz jedna)
9. Dziadek korzystał z mojego kibelka, więc kupiłam środę do dezynfekcji to mi nie oddała , bo powiedziała ze poprzedniczki nie miały i nic nie mówiły.
10. Zakupy robiła sama ( mięsko raz na tydzień  a nawet i na dwa.
Jak mi nawaliło auto , to nie mogli mi z domu na jej konto przysłać pieniędzy. Prosiłam o zaliczkę (200 E) (miałam już prawie miesiąc przepracowany), to mi babsko nie chciało wypłacić, dopiero jak zagroziłam że jutro wyjeżdżam to dostałam. To tylko niektóre mankamenty tej pracy. Było by jeszcze o czym pisać.
Firma nie potrafiła nic pomóc. Mówili, że nic nie mogą zrobić.

Byłam tam i właśnie stamtąd uciekłam ( wypowiedziałam pracę )

Dzięki Ewo-piratko. Bo to Ty wynalazłaś teo ogłoszenie i szybciutko skojarzyłaś. Może Cię w dochodzeniówce albo w służbach specjalnych zatrudnią ? big_smile

Amelia, das Vergnügen ist ganz meinerseits wink wink

Może bym jaki sławnym agentem Tomkiem została... big_smile big_smile
Grunt, to nie dać się wpuścić w kanał.

#10 2013-10-05 10:56:13

jakniew
Member

To mi się podoba!!!!smilesmile. Trzeba kłamstwa obwieszczać by zaoszczędzić następnej złapanej na lep kłamstw opiekunce rozczarować i nerwów. Amelio, Tobie należą się słowa podziękowania i uznania za opis pracy w tym miejscu i to co tam przeszłaś. Jak widać firma jest bezwzględna w nastawieniu na swój zysk, kosztem zdrowia psychicznego opiekunki. Poza tym znając faktyczną sytuację od Amelii i to, że nie utrzyma się w tym miejscu żadna opiekunka na dłużej dla nich nie znaczenia, bowiem nie prostują danych w ogłoszeniu. Nic nie mogą zrobić? Owszem gdyby tylko chcieli, ale nie chcą bo stracą klienta a wraz z nim kasę. Rozsądne kobiety, tak jak Amelia, powinny po zweryfikowaniu warunków na miejscu z tym co dostały w informacjach od firmy, złożyć wypowiedzenie. Nie interesuje mnie ta firma, ale dobrze byłoby domagać się w umowie zapisu, że jeśli nie będzie się zgadzać opis miejsca, warunków i stanu pododpiecznego mam możliwość zerwania umowy z firmą w ciągu NAJWYŻEJ 7 dni.

#11 2013-10-05 17:39:34

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

To mi się podoba!!!!smilesmile. Trzeba kłamstwa obwieszczać by zaoszczędzić następnej złapanej na lep kłamstw opiekunce rozczarować i nerwów. Amelio, Tobie należą się słowa podziękowania i uznania za opis pracy w tym miejscu i to co tam przeszłaś. Jak widać firma jest bezwzględna w nastawieniu na swój zysk, kosztem zdrowia psychicznego opiekunki. Poza tym znając faktyczną sytuację od Amelii i to, że nie utrzyma się w tym miejscu żadna opiekunka na dłużej dla nich nie znaczenia, bowiem nie prostują danych w ogłoszeniu. Nic nie mogą zrobić? Owszem gdyby tylko chcieli, ale nie chcą bo stracą klienta a wraz z nim kasę. Rozsądne kobiety, tak jak Amelia, powinny po zweryfikowaniu warunków na miejscu z tym co dostały w informacjach od firmy, złożyć wypowiedzenie. Nie interesuje mnie ta firma, ale dobrze byłoby domagać się w umowie zapisu, że jeśli nie będzie się zgadzać opis miejsca, warunków i stanu pododpiecznego mam możliwość zerwania umowy z firmą w ciągu NAJWYŻEJ 7 dni.

smile  właśnie tak miałam w umowie i wypowiedziałam. Firma nie miała mi tego za złe. Zaproponowali inna pracę ale mi już nie pasował termin.

Może sobie w firmie nagrabiłam ale "nic to" . Prawda jest ważniejsza.
Dzięki Jakniew.

#12 2014-03-25 11:18:34

Liwia_Dobrawska
Member

Ja nadal z nimi jezdze i nie narzekam. Wiadomo, zawsze jest jakieś "ale", ale ogolnie fimę oceniam na 4+.

#13 2014-11-29 15:13:22

666
New member

Seniovita to firma taka jak wszystkie szału nie ma!!!zwykła umowa zlecenie najniższe składki do ZUS bez chorobowego,totalny bałagan w firmie o wszystko trzeba się prosić o kartę EKUZ i druk A1,Wypłata zawsze 15 nie prędzej...panie się zachowują w tej firmie jak by pracowały tam za kare...dla zachęty dadzą Ci 1100 euro na umowie a za miesiąc zrobią aneks do umowy i zejdą do 900euro itd szkoda gadać...wszędzie dobrze gdzie nas nie ma....a zlecenia różne zleży kogo panie polubią-))))

#14 2014-11-29 17:17:42

Tosia
Member

666
Nie kadź. Wiemy dla kogo pracujesz.

#15 2014-11-29 18:08:52

666
New member

Tak to jest prawdę piszesz a tu idiotka pisze że konkurencja itp...uderz w stół a nożyce się odzywają,wiem że prawda boli ale takie są realia z tymi firmami...a zresztą szkoda gadać

#16 2014-11-29 18:17:00

iza46
Member

666 napisał:

Tak to jest prawdę piszesz a tu idiotka pisze że konkurencja itp...uderz w stół a nożyce się odzywają,wiem że prawda boli ale takie są realia z tymi firmami...a zresztą szkoda gadać

spadaj dziadowo to ja agentka z konkurencji Promedici24 !!!!!!!!!!!

#17 2014-11-29 18:27:29

666
New member

TO JESTEŚ STUKNIĘTA W MÓZG,współczuje takiej agentki....prawda boli...nie pracuje  w promedice 24!!!!chora kobieto..tylko piszę prawdę jaka jest rzeczywistość z tymi firmami w tym kraju...bo nadal pracuje w SENIOVITA i piszę prawdę...jak w tej firmie jest...

#18 2015-06-12 18:25:49

novapflege
Member

666 napisał:

Seniovita to firma taka jak wszystkie szału nie ma!!!zwykła umowa zlecenie najniższe składki do ZUS bez chorobowego,totalny bałagan w firmie o wszystko trzeba się prosić o kartę EKUZ i druk A1,Wypłata zawsze 15 nie prędzej...panie się zachowują w tej firmie jak by pracowały tam za kare...dla zachęty dadzą Ci 1100 euro na umowie a za miesiąc zrobią aneks do umowy i zejdą do 900euro itd szkoda gadać...wszędzie dobrze gdzie nas nie ma....a zlecenia różne zleży kogo panie polubią-))))

Zgadzam sie,ze seniovita nie jest krystaliczna.W razie problemow-zganiaja wine na opiekunke.Poza tym,sa przeszkoleni w tzw"praniu mozgu"-z bardzo milej ,elokwentnej pani konsultantka zamienila sie w wiejaca groza czarownice!

#19 2016-06-10 11:12:30

Leonarda
New member

Witam. Pracowałam z Seniovitą ponad 3 lata. Pieniądze wpływały regularnie i czasowo. Jednak z Firmą podpisywane były dwie umowy zlecenie: 1. na "delegowanie do pracy na terenie Niemiec", a 2. na "wykonywanie zadań rekrutacyjnych na terenie Polski" i tutaj po powrocie od podopiecznego należało zorganizować spotkanie z zainteresowanymi paniami i przedstawić im jakie były problemy u podopiecznego - oczywiście całe to spotkanie opisywało się tylko na papierze, żeby Firma miała podkładkę, a nazwiska osób obecnych na spotkaniu brało się z książki telefonicznej. Płacono za tą "pracę" ok. 130 zł. I niestety od tej kwoty były odprowadzane składki do ZUS-u. Jak się później okazało były to kwoty wysokości kilkudziesięciu groszy na fundusz pracy (czyli na otrzymanie "kuroniówki" nie ma szans), i na fundusz emerytalny podobne kwoty (czyli na doliczenie tych lat współpracy do lat składkowych na przyszłą emeryturę - nie ma szans).
Na zleceniach bywało różnie; raz zdarzyła mi się "babcia", która nie spała w nocy i w dzień także. Jak zadzwoniłam do Firmy i powiedziałam o sprawie, to odpowiedziano mi z wielkim zdziwieniem, że oni nic o tym problemie nie wiedzieli (co oczywiście było kłamstwem, bo każda opiekunka która  stamtąd zjeżdżała informowała Firmę o tym problemie).
Obecnie nie wiem jakie umowy podpisuje się w Senovicie, bo zmieniły się przepisy i NIE MOŻNA już podpisywać dwóch umów.
Sądzę, że przed podpisaniem umowy należy zapytać - głośno i wyraźnie - "od jakiej kwoty odprowadzane będą składki do ZUS-u", i może należałoby również nagrać na dyktafonie odpowiedź na to pytanie - żeby nie było później wątpliwości.

#20 2017-12-21 15:30:05

basiabass
New member

dziewczyny, ja akurat nie wspolpracowalam z nimi ale słyszałam różne kwiatki niefajne, to znaczy szczególnie jesli chodzi o zlecenia. nie zdecydowałabym się raczej ;/

#21 2018-04-13 16:39:30

Gosiaczek128_2k
New member

Od kilku miesiecy poslizgi z wyplata jest w umowie 15 to do 15 a nie 16 lub 17 ja tez moze tak do zlecenia podejde mam 4 jechac pojade 6 i ciekawe co powiedza

#22 2018-04-13 19:50:59

..?eto
Member

Gosiaczek128_2k napisał:

Od kilku miesiecy poslizgi z wyplata jest w umowie 15 to do 15 a nie 16 lub 17 ja tez moze tak do zlecenia podejde mam 4 jechac pojade 6 i ciekawe co powiedza

Sprubój, to się dowiesz.lol

#23 2018-04-16 10:24:04

Gosiaczek128_2k
New member

Jakby babcia byla inna to juz bym nie wyjechala z nimi ale mam przemila babcie i bardzo dobre warunki a jak wiadomo nie mozna miec wszystkiego

Reklama