Własna działalnośc gospodarcza

chciałabym otworzyc własna działalnośc gospodarcza wkońcu po 6-ciu latach wyjazdów do Niemiec poprzez agencje.Czy któraś z opiekunek mogłaby mi podpowiedziec od czego zacząc,jak długo czeka sie na A-1...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formy pracy: pośrednik, własna działalność, gewerbe - aktualne tematy :

#1 2011-12-28 21:58:58

krysta63
Member

Własna działalnośc gospodarcza

chciałabym otworzyc własna działalnośc gospodarcza wkońcu po 6-ciu latach wyjazdów do Niemiec poprzez agencje.Czy któraś z opiekunek mogłaby mi podpowiedziec od czego zacząc,jak długo czeka sie na A-1.Jak rozliczac się z US, i jeszcze sporo innych pytan miałabym.Dodam,że planuje założyc taka działalnośc za kilka miesięcy.Czy to się opłaca?Czy te opiekunki pracujęce w ten sposób są bardziej zadowolone z takiej formy zatrudnienia?Plusy i minusy-bo napewno takie są.Kto mi podpowie?

#2 2012-11-20 14:47:58

CiociaEla
New member

Re: Własna działalnośc gospodarcza

krysta63 założyłaś już tę własną działalność? Bo widzę że w tym wątku cicho...
Ciekawa jestem czy poradziłaś sobie sama, czy dalej zatrudniasz się jako osoba prywatna. Bo jesli faktycznie "jestes na swoim", to może mogłabyś innym podpowiedzieć jak wyglądają te wszystkie formalności. Myślę, że niejednej z nas by się to przydało. Czekam na odzew. Pozdrawiam serdecznie!

#3 2012-11-20 16:11:09

Maytaya
Member

Dziewczyny, moja dobra kolezanka jezdzi od prawie 2 lat na Dzialalonosci . Sama wyszukuje sobie seniorow poprzez ogloszenia w Internecie, bierze 1200-1500 € / mies. + 100€ dojazd. Oplaca ok 400zl mies. wszystkich oplat zwiazanych z dzialaloscia-

#4 2012-11-20 19:15:16

kasia63
Member

hej Maytaya- tzn ,że twoja kumpela chyba podatku nie płaci.....ja mam też dz.gosp. polska i samych składek ZUS płacę 400złzł,plus 50zł ksiegowosc plus podatku od 400zł wzwyż/w zaleznosci od dochodów.

#5 2012-11-20 19:21:59

Milena65
Member

Maytaya napisał:

Dziewczyny, moja dobra kolezanka jezdzi od prawie 2 lat na Dzialalonosci . Sama wyszukuje sobie seniorow poprzez ogloszenia w Internecie, bierze 1200-1500 € / mies. + 100€ dojazd. Oplaca ok 400zl mies. wszystkich oplat zwiazanych z dzialaloscia-

A podatek??..ksiegowosc?
400 zl to jest ten zanizony zus....ale on jest tylko 2 lata...zaraz wskoczy na normalny..okolo 1000zl

Ile wlasciwie %podatku sie placi...kto podpowie

#6 2012-11-20 20:46:37

kasia63
Member

ja jestem na tzw .ryczałcie 8,5% podatku ,na ksiażce podatkowej jest 19%,VAT to nas opiekunek nie dotyczy jesli tylko te uslugi wykonujemy i nie wystawiamy faktury tylko rachunek uproszczony.Księgowośc czyli obsługa biura rachunkowego ktore mi to wszystko wylicza i pilnuje terminów.ZUS -  tak ,zaniżony mam jeszcze bo to pierwsza moja działalnośc,juz sie martwie ,ze potem bedzie wiekszy.Więc te zaledwie 4 stowki co placi kumpela Matai to nie wiem skad sie takie malusie wzięły?

#7 2012-11-21 10:17:53

triga
New member

Jak dostanie 1000 zł do zapłacenia to już działanośc nie będzie się tak opłacac. Wyjdzie na to samo co miałaby przez agencję. Załózmy że ma to minimum czyli 1200 i od tego odliczcie 1000zł czyli jakieś 250 euro. Zostaje 950E. Kto widział, żeby pracować za takie pieniądze, gdzie trzeba sobie samemu wszystko załatwić, latać po urzędach itd. Gdyby porównać, to przez firmę dla opiekunek dostanie podobne kwoty. Nie życzę źle, ale polskie prawo skutecznie stara się utrudnić nam życie. Pozdrawiam

#8 2012-11-21 11:08:31

Milena65
Member

triga napisał:

Jak dostanie 1000 zł do zapłacenia to już działanośc nie będzie się tak opłacac. Wyjdzie na to samo co miałaby przez agencję. Załózmy że ma to minimum czyli 1200 i od tego odliczcie 1000zł czyli jakieś 250 euro. Zostaje 950E. Kto widział, żeby pracować za takie pieniądze, gdzie trzeba sobie samemu wszystko załatwić, latać po urzędach itd. Gdyby porównać, to przez firmę dla opiekunek dostanie podobne kwoty. Nie życzę źle, ale polskie prawo skutecznie stara się utrudnić nam życie. Pozdrawiam

Triga,ale na wlasnej dzialalnosci nigdy nie bierze sie stell za 1200 euro!!!

1200 powinno zostac na czysto w kieszeni...Minimum to wtedy ma to sens

#9 2012-11-25 09:06:23

namolna
Member

Działalność Gospodarcza
Dodane przez Anna, wt., 11/09/2012 - 16:28

Dziewczyny!! Wszystkie opiekunki!!

UWAGA UWAGA!!!!

JEŚLI MACIE ZAREJESTROWANĄ  DZIAŁALONOŚĆ w POLSCE, a pracujecie TYLKO na terenie Unii Europejskiej - ani jeden grosz, ani jeden rok nie bedzie policzony do Waszej emerytury!! Jestem w trakcie załatwiania tych formalnosci z Zus-em. Trzeba wyrejestrować Działalność, składki będą zwrócone, a te wszystkie Agentury zatrudniajace opiekunki i żądające zarejestrowania własnej działalności pozamykać. Powinny jeszcze zapłacic odszkodowanie Opiekunkom za wprowadzanie w błąd. Mając Działalność trzeba wykonywać prace TAKŻE NA TERENIE KRAJU. wystarczy poprosic w zus-ie o formularz E101. albo o wydanie karty z NFZ. Wtedy wychodzi szydlo z worka i opiekunka zostaje uświadomiona w Zus o swojej niewiedzy. Sa na to odpowiednie przepisy.                                     do p.Anny (działalność gospodarcza)
sabina, pt., 23/11/2012 - 21:08

Pani Aniu, bardzo sie ciesze że ktos jeszcze o tym napisał,TO SZCZERA PRAWDA,ale bardzo trudno to wyjasnic paniom opiekunkom,a własciwie nietrudnop wyjasnic ,ale one nie chca tego zrozumiec.Panie z reguły wiedza lepiej.

Jedyna forma legalnego zatrudnienia (opieka)na terenie Niemiec(po wejsciu Polski do UE) jest umowa o pracę(niepotrzebne jest pozwolenie na pracę)zawarta poniedzy  rodziną a opiekunką.sa z góry ustalone najniższe stawki i czas pracy,np.haushaltshilfe 35.5 godziny tygodniowo,stawki niepamietam.Odprowadzane sa z tytulu tego zatrudnienia :podatki -I grupa podatkowa,ubezpieczenie chorobowe(kwota zalezna od wieku i wynag.brutto),ubezpieczenie społeczne(tez od wieku i wyn.brutto)podatek koscielny(jesli chcesz)ryczałt za lokum(ja miałam 200E) ryczałt za wyzywienie (280 E)przejazd chyba 100,reasumując,przy wynagrodzeniu Netto 1400 e,brutto miałam nieco powyżej 2000Euro.Naturalnie do chorego przyjezdza Diakonia albo inna firma ,do fachowej pielegnacji 1 -3 x dziennie.naturalnie niewykwalifikowana polka(a taka byłam)zatrudniona mogę byc tylko jako haushaltshilfe.Przepraszam za przydługi elaborat,jeszcze raz podkreślam PANI ANIA MA RA

CJE.
www.senioport.pl

Ostatnio edytowany przez namolna (2012-11-25 09:40:49)

#10 2012-11-25 13:54:05

ibiza
New member

Tak, to święta prawda, jeśli chodzi o tę naszą działalność gospodarczą zakładaną w Polsce. Wiele dziewcząt jest nieświadoma tego faktu. Agencje idą na łatwiznę i żądają zupełnie nieprawnie zakładania działalności. PRECZ Z TAKIMI AGENCJAMI!!!  DZIEWCZYNY OPAMIĘTAJCIE SIĘ, BO BĘDZIECIE KIEDYŚ GORZKO ŻAŁOWAĆ!!!

#11 2012-12-03 20:28:11

martinka
New member

kiedy masz własną firmę to niezbędną czynnością, którą musisz wykonać jest rozpoczęcie współpracy z firmą świadczącą usługi księgowe. Pozwoli Ci ona, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, zaoszczędzić czas i pieniądze

#12 2013-08-16 21:33:39

benia69
New member

Przeczytalam na forum o tym, ze jezeli jestes na dzialalnosci, a nie pracujesz w Polsce, to nie zaliczaja ci sie skladki do emerytury, a ze jestem dociekliwa, to napisalam bezposrednio do ZUS w Warszawie. Dzisiaj otrzymalam odpowiedz, cytuje "osoby urodzone po 31.12.1948r. maja wyliczona emeryture wedlug nowych zasad czyli na podstawie skladek zgromadzonych w Polsce w zwiazku z tym jezeli z tytulu prowadzonej dzialalnosci odprowadzane sa skladki do ZUS w Polsce a jest Pani oddelegowana do pracy w Niemczech to skladki te zostana doliczone do emerytury w Polsce". To jest jedna sprawa, druga, jedna z Pan pisze, ze nie moze zawiesic dzialalnosci w Polsce, bo ma niski ZUS, a jak zawiesi to jej przepadnie. Nieprawda, nie przepadnie, po prostu nowy przedsiebiorca placi obnizony ZUS przez okres 24 miesiecy, jezeli w tym czasie zawiesimy dzialalnosc to nalezy tylko pamietac o tym, ze okres zawieszenia wlicza sie do okresu nizszego ZUS-u i tyle, minie 2 lata placimy normalny ZUS. No i wedlug nowych przepisow laczny okres na jaki mozemy zawiesic dzialalnosc to takze 24 miesiace, jesli zawiesimy dzialalnosc, minie 2 lata, a my jej nie odwiesimy, ani nie zlikwidujemy, grozi nam kara grzywny.
Pozdrawiam wszystkie opiekunki, zarowno Panie jak i Panow i zycze milego dnia. Mam nadzieje, ze troche pomoglam, bo sama kiedys szukalam odpowiedzi na te pytania i troche czasu mi to zajelo.

#13 2013-08-16 21:43:36

ulka
Member

benia69 napisał:

Przeczytalam na forum o tym, ze jezeli jestes na dzialalnosci, a nie pracujesz w Polsce, to nie zaliczaja ci sie skladki do emerytury, a ze jestem dociekliwa, to napisalam bezposrednio do ZUS w Warszawie. Dzisiaj otrzymalam odpowiedz, cytuje "osoby urodzone po 31.12.1948r. maja wyliczona emeryture wedlug nowych zasad czyli na podstawie skladek zgromadzonych w Polsce w zwiazku z tym jezeli z tytulu prowadzonej dzialalnosci odprowadzane sa skladki do ZUS w Polsce a jest Pani oddelegowana do pracy w Niemczech to skladki te zostana doliczone do emerytury w Polsce". To jest jedna sprawa, druga, jedna z Pan pisze, ze nie moze zawiesic dzialalnosci w Polsce, bo ma niski ZUS, a jak zawiesi to jej przepadnie. Nieprawda, nie przepadnie, po prostu nowy przedsiebiorca placi obnizony ZUS przez okres 24 miesiecy, jezeli w tym czasie zawiesimy dzialalnosc to nalezy tylko pamietac o tym, ze okres zawieszenia wlicza sie do okresu nizszego ZUS-u i tyle, minie 2 lata placimy normalny ZUS. No i wedlug nowych przepisow laczny okres na jaki mozemy zawiesic dzialalnosc to takze 24 miesiace, jesli zawiesimy dzialalnosc, minie 2 lata, a my jej nie odwiesimy, ani nie zlikwidujemy, grozi nam kara grzywny.
Pozdrawiam wszystkie opiekunki, zarowno Panie jak i Panow i zycze milego dnia. Mam nadzieje, ze troche pomoglam, bo sama kiedys szukalam odpowiedzi na te pytania i troche czasu mi to zajelo.

Witaj benia69- w gronie opiekunek i opiekunów:) dobre wiadomości i bardzo przydatne dla wielu osób, pozdrawiam Cię serdecznie:)

#14 2013-08-16 22:05:23

simona1961
Member

Z własnego doświadczenia podpowiem, że aby się ubiegac o czasowe przeniesienie działalności do kraju unijnego, w naszym przypadku do Niemiec, trzeba prowadzić minimum 2 miesiące działalnosc w Polsce. Występując o druk A1,czyli czasowe przeniesienie działalnosci, a tym samym podlegajac pod ustawodawstwo w Polsce musimy sie wykazać obrotami, czyli przedstawić kilka rachunków na świadczenie usług w kraju. Ja nie miałam zadnego problemu, w ciągu 3 dni otrzymałam druk A1 i od ręki kartę EKUZ. Przepis mówi, że w ciągu roku 25 % działalnosci musi być prowadzone w Polsce, czyli musimy mieć rachunki na świadczenie usług. Ponadto, osoby samodelegujące się mają możliwość odpisania sobie delegacji co na chwile obecną stanowi 49 euro dziennie. Jest jednak warunek, że w umowie, nie może byc zapisu o darmowym wyzywieniu i zamieszkaniu. Ubiegając się o czasowe przeniesienie działalnosci musimy mieć umowę z kontrahentem niemieckim na swiadczenie usług. Idziemy do ZUs z umową, zaświadczeniem o działalnosci, rachunkami za ubiegłe 2 miesiące, numerem regon i nip i składamy wniosek. W ciągu siedmiu dni dostajemy dokument A1, następnie w NFZ pobieramy karte EKUZ i jedziemy do pracy. A1 dostaniemy na czas trwania umowy.

#15 2015-12-03 09:20:23

roksip
Member

A możecie mi polecić jakąś dobra domenę pod własny biznes?
Z góry dzięki za info :-)

#16 2015-12-03 09:24:08

tyluniaxx
Member
Od: Dąbrowa Górnicza

A szukałaś w google?
Nie brakuje tam sprawdzonych namiarów na domeny internetowe.
Wszystko zależy też  jaką chcesz mieć końcówkę  w adresie strony. Poszukaj :-)

#17 2016-03-31 12:01:29

alfreda
Member
Od: Berlin

Szukam porady.
Znajoma planuje ruszyć z takim biznesem jak produkcja zabawek z drewna i poprosiła mnie o pomoc. Nie jestem przekonana o takim pomyśle na biznes i uważam, że powinna skontaktować się z kimś kto się na tym zna- http://teccon.pl/
Z osobami które pomogą usprawnić wszystkie procesy w jej firmie, tak aby koszty zoptymalizować do minimum. Co sądzicie o pomyśle takim na biznes- wypali?
Sam pomysł jest może i ciekawy, tylko czy znajdzie w dobie tabletów klientów na takie zabawki?

#18 2016-03-31 12:32:07

mobilna
Member

alfreda spytaj tylunixx , ona się zna na wszystkich dziedzinach to coś poradzi.
Nie wiesz jak ? Podejdż do lustra i zapytaj big_smile

I łaskawie nie śmiec na kazdym wątku głupawymi reklamami. Tu jest wątek o działalności gospodarczej wiec zabieraj swoje klocki i spadaj bawic się w inne miejsce.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-03-31 21:14:35)

#19 2016-05-19 15:54:17

bruno22
New member

Milena65 napisał:

Maytaya napisał:

A podatek??..ksiegowosc?
400 zl to jest ten zanizony zus....ale on jest tylko 2 lata...zaraz wskoczy na normalny..okolo 1000zl

Ile wlasciwie %podatku sie placi...kto podpowie

Księgowość to 100zl miesięcznie, a zus 465zł, pamiętaj że to potem sobie wpisujesz w koszty i jak przyjdzie placenie podatku dochodowego to nie będzie aż tak duży ;] także to nie jest tak że tracisz to 565 i nic z tego nie masz. Zastanawiam się jeszcze nad spróbowaniem wykonywania usług portalu takiego jakim jest http://www.eurocontract.pl/studnie ponieważ jest to moje hobby, tylko każdy rynek charakteryzuje się innymi zasadami i regułami gry, trzeba się dobrze przygotować do tego od strony metytorycznej. Na dodatek wybudowanie studni nie jest takie łatwe , wiec lepiej poradzić się jakiegoś fachowca.

Ostatnio edytowany przez bruno22 (2017-10-27 14:12:25)

#20 2016-05-20 07:47:15

mobilna
Member

W DE 19% podatku.
Trzeba skasować minimum 2000 zeby jechac na gewerbie.
Po odliczeniu kosztów zostaje 1500 na czysto.

#21 2018-06-07 08:33:44

mijam
Member

Moim zdaniem, założenie własnej działalności gospodarczej, samodzielne rozliczanie się, to w chwili obecnej, jedna z korzystniejszych form podatkowych. Zarówno etat jak i umowa zlecenienie nie jest tak korzystna jak właśnie prowadzenie działalności gospodarczej. Kolejna zaleta działalności gospodarczej, to możliwość odliczenia od podatku różnego rodzaju wydatków, co nie byłoby możliwe w przypadku.
Np kosztów leasingu, pożyczki lub kredytu. Na http://www.finanovacash.pl/ tematyka ta została szerzej opisana.

Ostatnio edytowany przez mijam (2018-06-26 07:09:52)

#22 2018-06-07 14:24:17

paniusiabogusia01
Member

mijam napisał:

Moim zdaniem, założenie własnej działalności gospodarczej, samodzielne rozliczanie się, to w chwili obecnej, jedna z korzystniejszych form podatkowych. Zarówno etat jak i umowa zlecenienie nie jest tak korzystna jak właśnie prowadzenie działalności gospodarczej. Kolejna zaleta działalności gospodarczej, to możliwość odliczenia od podatku różnego rodzaju wydatków, co nie byłoby możliwe w przypadku.

Tylko odpowiedzialność jest dużo większa bo przy 1 osobowej działalności się odpowiada całym majątkiem osobistym

#23 2018-08-01 15:23:12

stanisław.woj
New member

Nie jest do końca tak bo to firma prowadzi księgowość i ona w razie czego odpowiada. Poza tym z wlasnego doświadczenia z żadnymi problemami się nie zetknąłem. Mam gewerbe w Niemczech od bardzo dawna, jestem juz po kilku zwrotach podatku i absolutnie nic się nie dzieje, to najlepszy dowód na to że wszystko jest legalnie.

#24 2018-08-03 19:13:53

Iza7921
New member

stanisław.woj napisał:

Nie jest do końca tak bo to firma prowadzi księgowość i ona w razie czego odpowiada. Poza tym z wlasnego doświadczenia z żadnymi problemami się nie zetknąłem. Mam gewerbe w Niemczech od bardzo dawna, jestem juz po kilku zwrotach podatku i absolutnie nic się nie dzieje, to najlepszy dowód na to że wszystko jest legalnie.

Właśnie czytam fora w celu wypatrzenia czy ktoś już miał założoną działalność i ew w jakim biurze. Rozumiem, że Pana biuro jest solidne a jak się nazywa?

#25 2018-08-06 11:17:00

stanisław.woj
New member

Iza7921 napisał:

stanisław.woj napisał:

Właśnie czytam fora w celu wypatrzenia czy ktoś już miał założoną działalność i ew w jakim biurze. Rozumiem, że Pana biuro jest solidne a jak się nazywa?

Moją Gewerbe prowadzi Carebiuro, dołączyłem bo słyszałem od znajomych pozytywne opinie. Współpracujemy od dawna i nie mam na co narzekać, jestem zadowolony.

#26 2018-10-16 08:57:56

latinka
Member

Własna działalność gospodarcza to z pewnością wyzwanie... To konieczność płacenia ZUS-u. Na początku małego ZUS-su, a w perspektywie czasu dużego ZUSU, który już obecnie wynosi w polskich warunkach niecałe 1200 zł, a z płaconą składką chorobową - jeszcze więcej.
To także konieczność bycia konkurencyjnym - a więc takiego działania, aby koszta prowadzenia działalności gospodarczej nie były zbyt wysokie.

#27 Wczoraj 16:21:05

Bernadeta@Fremda
New member

Drogie Panie, można zarobić o wiele więcej na działalności gospodarczej.
Mamy ofertę na DG:
2600€ dla osób,które mają certyfikat opiekuna i dobrze mówią po niemiecku - jako Pflegedienst
2100€ dla osob z komunikatywnym niemieckim - jako pomoc przy prowadzeniu domu, spacerach, codziennych czynnościach.

Ważne, by mieć prawo jazdy, bo praca jest po 8-9h dziennie.

Jesteście zainteresowane?

Reklama