Jak dbamy o nasze zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

Może ten wątek poświecimy na recepty, wskazówki jak żyć zdrowo i nie chorować. Co Wy na to ? Zacznę od siebie i mojej zmiany - wyzdrowienia....... 5 lat temu moje zdrowie runęło w gruzach...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2013-08-16 22:21:12

ulka
Member

Jak dbamy o nasze zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

Może ten wątek poświecimy na recepty, wskazówki jak żyć zdrowo i nie chorować. Co Wy na to ?
Zacznę od siebie i mojej zmiany - wyzdrowienia.......

5 lat temu moje zdrowie runęło w gruzach.....waga ponad 98kg  wysokie ciśnienie , problemy z nogami sercem , początek cukrzycy.
Nie mogłam już na siebie patrzeć. Brak tchu, przy najmniejszym wysiłku i ta waga!
Przez przypadek jadąc w autobusie jedna Pani drugiej Pani opowiadała o oczyszczaniu organizmu z toksyn a dokładnie o oczyszczaniu okrężnicy.
Po powrocie do domu zaczęłam szukać informacji w internecie  i tak trawiłam na jedną z pozycji Tombaka - temat  lewatywa.
Na drugi dzień zakupiłam wlewnik w aptece i tak zaczęła się moja przygoda z lewatywą.
Zrobiłam wszystko dokładnie według wskazówek z książki, po miesiącu oczyszczanie wątrąby - nerek itd.
Zmieniłam całkowicie styl jedzenia, odrzuciłam wszystko co niezdrowe , zaczęłm jeść  owoce  full jarzyn i pić bardzo dużo wody.
Moja waga spadała regularnie, odzyskiwałam siły i wiarę w siebie. Po 4 miesiącach schudłam do 65 kg:) wzrost 172.
Tę metodę ( lewatywę) stosuję cały czas, obecnie  1x w tygodniu .
Chodzę na basen, jeżdże dużo na rolkach, chodzę po górach.
Od 5 miesiący ćwiczę  także jogę. Zyję i mam się świetnie, nie choruję , nie łapię infekcji.
Tego i Wam Kochani życzę smile Zdrówka na każdy dzień.

#2 2013-08-16 22:26:23

simona1961
Member

Re: Jak dbamy o nasze zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

ulka napisał:

Może ten wątek poświecimy na recepty, wskazówki jak żyć zdrowo i nie chorować. Co Wy na to ?

5 lat temu moje zdrowie runęło w gruzach.....waga ponad 98kg  wysokie ciśnienie , problemy z nogami sercem , początek cukrzycy.
Nie mogłam już na siebie patrzeć. Brak tchu, przy najmniejszym wysiłku i ta waga!
Przez przypadek jadąc w autobusie jedna Pani drugiej Pani opowiadała o oczyszczaniu organizmu z toksyn a dokładnie o oczyszczaniu okrężnicy.
Po powrocie do domu zaczęłam szukać informacji w internecie  i tak trawiłam na jedną z pozycji Tombaka - temat  lewatywa.
Na drugi dzień zakupiłam wlewnik w aptece i tak zaczęła się moja przygoda z lewatywą.
Zrobiłam wszystko dokładnie według wskazówek z książki, po miesiącu oczyszczanie wątrąby - nerek itd.
Zmieniłam całkowicie styl jedzenia, odrzuciłam wszystko co niezdrowe , zaczęłm jeść  owoce  full jarzyn i pić bardzo dużo wody.
Moja waga spadała regularnie, odzyskiwałam siły i wiarę w siebie. Po 4 miesiącach schudłam do 65 kg:) wzrost 172.
Od 5 miesiący ćwiczę  także jogę. Zyję i mam się świetnie, nie choruję , nie łapię infekcji.

Jakież to optymistyczne w tej naszej nienormalnej pracy smile Biorę z Ciebie przykład smile Z perspektywy lat , w ciągu których pracuję jako opiekunka, stwierdzam, że trzeba sobie jakos zorganizowac zycie  na wyjeżdzie, inaczej grozi nam depresja smile

#3 2013-08-16 22:29:20

ruda
Member

ulka napisał:

Sobie poczytałam, bo żyłam w nieświadomości, że taki Tombak jest na świecie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Tombak

Ale co kto lubi big_smile.

#4 2013-08-16 22:33:10

ruda
Member

Simona, a ja myślałam, że Ty preferujesz inne wlewy wink.

#5 2013-08-16 22:36:04

simona1961
Member

ruda napisał:

Simona, a ja myślałam, że Ty preferujesz inne wlewy wink.

No wiesz, wlewy bywają różne i różne jest ich działanie :d Jednakowoż człowiek składa sie przeciez w większości z wody, bez względu czy jest to H20 w czystej postaci czy tez woda ognista. Ale moje radio pięknie gra, no ja pierniczę, zaczynam nogami przebierac w rytmie salsy big_smile big_smile big_smile oczywiscie LA a nie tej Twojej big_smile big_smile big_smile

#6 2013-08-16 22:44:22

ruda
Member

To jedź do LA, a nie do Cali big_smile tongue.

#7 2013-08-16 22:49:31

simona1961
Member

ruda napisał:

To jedź do LA, a nie do Cali big_smile tongue.

Oczywiście, że pojade, na 55 urodziny zatancze salsę na Kubie big_smile big_smile big_smile

#8 2013-08-16 22:50:31

ruda
Member

Trzymam kciuki big_smile!

#9 2013-08-17 10:48:24

poziomka
Member

Do zaleceń   Tombaka  stosuje się od lat kilka mich znajomych i  krewna męża.Gdy ją zobaczyliśmy po wielu latach nieobecności w kraju byliśmy ogromnie zaskoczeni. Jej wiek stanął w miejscu. Zeszczuplała, wygląda rewelacyjnie. Jest kosmetyczką, ale jak twierdzi zasługą wyglądu i wspaniałego samopoczucia jest zupełna zmiana odżywiania, zalecenia Tombaka,
dr Dąbrowskiej, oczyszczanie organizmu, joga, ruch,sen,dbanie zarówno o ciało jak i duszę i koniecznie wygospodarowanie dla siebie czasu na  choćby przyziemne malutkie przyjemności. Prywatnie preferuje też  proste,domowe maseczki, toniki,którymi mnie zainteresowała.Cudowna sprawa, bo jak nie ma czau na 30 minut relaksu,  z maseczką na buzi też coś można robić w zaciszu domowym gdy nie ma
nikogo . Skutek widoczny, a  budżet nie nadszarpnięty.
Leczenie lewatywą znane jest od wieków na całym świecie. Ale musimy pamiętać, że kolonoterapii czy głębokiej lewatywy nie można stosować u wszystkich osób !
Kogo zainteresuje leczenie tą metodą, przeciwwskazania, książki  o zdrowiu, oczyszczaniu, głodówkach leczniczych i nie tylko,
zachęcam by zajrzeć tutaj, myślę,że warto:

http://ulecz-sie-sam.blogspot.com/p/lewatywa.html

Aktualnie czytam polecany:        Plan wypłukiwania tłuszczu 
  Ann Louise Gittleman
Wydawnictwo K. E Liber

Niby znane zagadnienia, ale przedstawione nieco inaczej.

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-08-17 10:50:59)

#10 2013-08-17 12:01:18

ulka
Member

poziomka napisał:

Do zaleceń   Tombaka  stosuje się od lat kilka mich znajomych i  krewna męża.Gdy ją zobaczyliśmy po wielu latach nieobecności w kraju byliśmy ogromnie zaskoczeni. Jej wiek stanął w miejscu. Zeszczuplała, wygląda rewelacyjnie. Jest kosmetyczką, ale jak twierdzi zasługą wyglądu i wspaniałego samopoczucia jest zupełna zmiana odżywiania, zalecenia Tombaka,
dr Dąbrowskiej, oczyszczanie organizmu, joga, ruch,sen,dbanie zarówno o ciało jak i duszę i koniecznie wygospodarowanie dla siebie czasu na  choćby przyziemne malutkie przyjemności. Prywatnie preferuje też  proste,domowe maseczki, toniki,którymi mnie zainteresowała.Cudowna sprawa, bo jak nie ma czau na 30 minut relaksu,  z maseczką na buzi też coś można robić w zaciszu domowym gdy nie ma
nikogo . Skutek widoczny, a  budżet nie nadszarpnięty.
Leczenie lewatywą znane jest od wieków na całym świecie. Ale musimy pamiętać, że kolonoterapii czy głębokiej lewatywy nie można stosować u wszystkich osób !
Kogo zainteresuje leczenie tą metodą, przeciwwskazania, książki  o zdrowiu, oczyszczaniu, głodówkach leczniczych i nie tylko,
zachęcam by zajrzeć tutaj, myślę,że warto:

http://ulecz-sie-sam.blogspot.com/p/lewatywa.html

Aktualnie czytam polecany:        Plan wypłukiwania tłuszczu 
  Ann Louise Gittleman
Wydawnictwo K. E Liber

Niby znane zagadnienia, ale przedstawione nieco inaczej.

Muzę Ci powiedzieć że obecnie  nie wyobrażam sobie inaczej jeść - prowadzić innego trybu życia. Czuję się super nie choruję i wyglądam o 15 lat młodziej:) Tombak  uratował mi życie , nie lekarze - nie full tabletek które zażywałam - ale całkowita zmiana życia i totalne oczyszczenie organizmu .
A ta pozycja którą podałaś jest  bardzo dobra,trzeba tylko chcieć zmienić swoje życie  i mieć motywację.A jak wiadomo wszystko zaczyna się w naszej głowie, w naszej podświadomości.

#11 2013-08-17 16:03:49

poziomka
Member

Ulka ,cieszy mnie Twoja radykalna poprawa zdrowia i trybu życia, tak trzymać i  tylko tak !
I masz 100% racji,  że.." wszystko zaczyna się w naszej głowie, w naszej podświadomości". Bez tego efekty  wszystkiego są krótkotrwałe lub żadne, także
te  dotyczące zdrowia.  Budujące są te wszystkie wyniki  ludzi ,którzy jak Ty zmienili nawyki żywieniowe na stałe i osiągnęli  poprawę zdrowia stosując się do
wskazań profesora Michała Tombaka czy dr Dąbrowskiej, albo dr Edyty Biernat-Kałuży, która też siebie tak leczy z doskonałym wynikiem.To przekonuje.
http://www.youtube.com/watch?v=9-kafePoe4c
Ja stopniowo zmieniam swe nawyki żywieniowe,  na razie " raczkuję" w tym temacie, chcę poeksperymentować  bo mnie to ciekawi, a poza tym  warto.
Miłego dnia!

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-08-17 16:05:08)

#12 2013-09-24 10:14:35

karolinek
New member

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to staram się dużo ćwiczyć... lubię ćwiczenia z piłką, bo nie trzeba nigdzie wychodzić, można je wykonać we własnym domu, a są bardzo przyjemne i dobrze wpływają na moją kondycję. Oprócz tego staram się dużo czytać... to ważne mi pomagało, kiedy odnajdowałam w tych historiach jakąś cząstkę własnego życia.

#13 2013-09-24 11:32:13

niepoprawnakrysia
Member

poziomka napisał:

Ulka ,cieszy mnie Twoja radykalna poprawa zdrowia i trybu życia, tak trzymać i  tylko tak !
I masz 100% racji,  że.." wszystko zaczyna się w naszej głowie, w naszej podświadomości". Bez tego efekty  wszystkiego są krótkotrwałe lub żadne, także
te  dotyczące zdrowia.  Budujące są te wszystkie wyniki  ludzi ,którzy jak Ty zmienili nawyki żywieniowe na stałe i osiągnęli  poprawę zdrowia stosując się do
wskazań profesora Michała Tombaka czy dr Dąbrowskiej, albo dr Edyty Biernat-Kałuży, która też siebie tak leczy z doskonałym wynikiem.To przekonuje.
http://www.youtube.com/watch?v=9-kafePoe4c
Ja stopniowo zmieniam swe nawyki żywieniowe,  na razie " raczkuję" w tym temacie, chcę poeksperymentować  bo mnie to ciekawi, a poza tym  warto.
Miłego dnia!

Coś na temat profesora Michała Tombaka

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7411

Zanim zaczniemy jakąkolwiek dietę rozeznajmy się lepiej w temacie , nie zaszkodzi tez porozmawiać z własnym lekarzem. Nie jestem przeciwniczką diet ale tych rozsądnych  ( często chorując na różne choroby musimy je przecież stosować ) i  jestem jak najbardziej za zdrową żywnością.

A tak na marginesie - dieta cud nie istnieje w realu, istnieje tylko w naszych głowach  big_smile

i jeszcze coś do poczytania :

http://www.tonieprzejdzie.pl/2011/09/12 … -za-nic-2/

http://www.tonieprzejdzie.pl/2011/08/10 … -za-nic-1/

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez niepoprawnakrysia (2013-09-24 11:38:40)

Reklama