może samej biuro pośrednictwa pracy opiekunek założyć?5-letnie doświa

pracuję już prawie 5 lat w Niemczech jako opiekunka osób starszych, na różnych formach zatrudnienia, z różnymi chorymi i rodzinami.Głównie w Badenii Wirtembergii i Bawarii...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2013-08-14 17:24:57

Bachura
New member

może samej biuro pośrednictwa pracy opiekunek założyć?5-letnie doświa

pracuję już prawie 5 lat w Niemczech jako opiekunka osób starszych, na różnych formach zatrudnienia, z różnymi chorymi i rodzinami.Głównie w Badenii Wirtembergii i Bawarii.Poznałam dobrze specyfikę pracy od podstaw, ludzi i kraj.Pomyślałam sobie czemu nie spróbować.Mam już działalność gospodarczą założoną, tylko trzeba byłoby rozszerzyć.Certyfikat itd.Może ktoś Was opiekunek ,  opiekunów wpadł na podobny pomysł?To w końcu jakby awans w karierze zawodowej.Muszę dokładnie zorientować się jakie o dokumenty się starać.A może ktoś mi podpowie?Będę wdzięczna... Pozdrawiam.Bachura

#2 2013-08-14 19:13:33

kasia63
Member

Re: może samej biuro pośrednictwa pracy opiekunek założyć?5-letnie doświa

Bachura napisał:

pracuję już prawie 5 lat w Niemczech jako opiekunka osób starszych, na różnych formach zatrudnienia, z różnymi chorymi i rodzinami.Głównie w Badenii Wirtembergii i Bawarii.Poznałam dobrze specyfikę pracy od podstaw, ludzi i kraj.Pomyślałam sobie czemu nie spróbować.Mam już działalność gospodarczą założoną, tylko trzeba byłoby rozszerzyć.Certyfikat itd.Może ktoś Was opiekunek ,  opiekunów wpadł na podobny pomysł?To w końcu jakby awans w karierze zawodowej.Muszę dokładnie zorientować się jakie o dokumenty się starać.A może ktoś mi podpowie?Będę wdzięczna... Pozdrawiam.Bachura

Jak masz kapitał na początek to ok ale jak masz tylko pomysl to za malo.akaoszta sa spor na dziendobry- troche sie interesowałam ....i narazie odpuscilam.

#3 2013-08-14 19:49:10

Bachura
New member

Dzięki za odpowiedź a mogłabyś ciut więcej powiedzieć , jakiego rzędu koszta itd może na maila bamasia@wp.pl  byłabym też wdzięczna

#4 2013-08-14 20:36:36

kasia63
Member

Koszta
-wynajem biura w D,jesli tam zamierzasz działać,jesli w PL biuro możesz miec we własnym domu ale to nieprofesjonalne i mało praktyczne ,no i nie zawsze sa warunki
-współpracownik ,minimum jeden -na terenie D lub PL
- księgowa
-jakis współpracujący prawnik od spraw prawa pracy
-opłaty za prąd,telefony,net,paliwo,pensja współpracowników itd.
Sama wszystkiego nie ogarniesz,nie ma szans.więc tzreba miec wszystko dograne na tip top zanim sie taka firmę otworzy-i co najwazniejsze kontakty w D.
Wszystko do zrobienia ale naprawde z głową.I plan B też trzeba miec w razie niepowodzenia -bo ZUS i Us co miesiąc tzreba opłacic a z zyskami to wiesz jak jest.Raz większe raz mniejsze.No,ale zycze Ci oczywiście powodzenia:)smilesmile

#5 2013-08-14 21:33:37

Bachura
New member

to ja wiem ,że sama nie dam rady , koleżanka w Niemczech otwiera biuro .Tylko te formalne sprawy typu certyfikat , zbudowanie strony internetowej, reklama ,no zobaczymy, zacznę działać a co z tego wyjdzie się okaże.W każdym bądź razie zapotrzebowanie na opiekunki duże w Niemczech.A biuro chcę w Polsce mieć.

#6 2013-08-17 23:38:03

ulka
Member

Bachura napisał:

to ja wiem ,że sama nie dam rady , koleżanka w Niemczech otwiera biuro .Tylko te formalne sprawy typu certyfikat , zbudowanie strony internetowej, reklama ,no zobaczymy, zacznę działać a co z tego wyjdzie się okaże.W każdym bądź razie zapotrzebowanie na opiekunki duże w Niemczech.A biuro chcę w Polsce mieć.

Do odważnych świat należy:) spróbuj!oczątki będą trudne, ale z biegiem czasu wdrążysz się:) ja bym zaryzykowała:)

#7 2013-11-03 17:37:18

marzenkakrk
New member

Witam,zalozylas juz to biuro? Jestem zainteresowana praca jako opiekunka,pozdrawiam.

#8 2013-11-20 15:54:19

kasandra
Member

Mnie osobiscie takie cos przeraza, bo jest to jednak ogromna odpowiedzialnosc. Balabaym sie przede wszystkim ryzyka finansowego, duzej konkurencji no i jeszcze jest to praca z ludzmi w takim sensie, ze z jednej strony rodzina ktora ma rozne widzimisie i różne podejście, a z drugiej strony jest to opiekunka, a tu też można się przejechać. Natomiast do odważnych świat należy - to pierwsze, a drugie kto nie ryzykuje nie pije szampana!!! smile)) Fajnie że sa takie kobitki z pomyslami smile)) powodzenia jeśli się zdecydowałaś

#9 2013-11-21 17:11:10

BORYS
New member

Kobietki co wy wszystkie pi.....cie  piszę o tych paniach które obstają za firmą Helper 24 moja żona pracuje tam ponad pół roku ,ani razu nie miała wypłaty na czas a wypłata ma być do 20-tego tak jest na umowie .Dziś mamy 21-szy i kasy niema .FIRMA CHELPER24 TO BANDA KRĘTACZY,OSZUSTÓW,KOMBINATORÓW. CZYLI PO PROSTU NIKOMU NIE POLECAM KOBIETY NIE BĄDZCIE GŁUPI NIE PRACUJCIE DLA TEJ FIRMY,MOJA ŻONA TEŻ KOŃCZY Z OSZUSTAMI WSPÓŁPRACE.

#10 2013-12-11 13:46:32

bruce741
New member

Sama wszystkiego nie ogarniesz,nie ma szans.więc tzreba miec wszystko dograne na tip top zanim sie taka firmę otworzy-i co najwazniejsze kontakty w D.Wszystko do zrobienia ale naprawde z głową.

Ostatnio edytowany przez bruce741 (2013-12-11 13:47:01)

#11 2014-01-17 20:00:00

Krzychu79
Member

Po pierwsze jako nowa opiekunka ;)na tym forum i w swoim pierwszym poscie tutaj witam wszystkie kolezanki i kolegow (pewnie niewielu:-)
Znwlazlem się tu dlatego, ze trafilem w googlach na post kasi63 i przyznam, ze rozwoj sytuacji z wiadomych powodo mnie interesuje.
Ciekaw jestem czy dazysz do celu, czy może cie tu wystraszyli?
Od siebie dodam, ze strach ma wielkie oczy. Jako minus ktos tu napjsal o ewentualnym braku srodkow, wyliczajac coda niewidy. Zgadzam się z tym, ze trzeba się dobrze przygotowac ale... koszty poczatkowe to oplaty urzedowe jak przy zwyklej dzialalnosci plus ekstra dwie stowki dla marszalka wojewodztwa (jezeli mowimy na prawde o posrednictwie, a nie firmie ktora deleguje pracownika); biuro z wyposazeniem (?!?) nie popadajmy w jakas paranoje, na pewno wiekszosc z was jezdzi z firm ktorych siedzib nie widzialyscie na oczy, a te często są po prostu w domu. Telefon, komputern to już nie jakis luksus i wiekszosc go w domu posiada, wiec nie przesadzajmy z tymi kosztami inwestycji. Ksiegowa, prawnik, może jeszcze sprzataczka big_smile Zycze dziwczynie jak najlepiej ale podejzewam ze na poczatku bedzie miala kilka faktur i umow, ktore zaniesie do biura rachunkowego i zaplaci dwie, trzy stowki na miesiac. Co do pranika potrzebnego do tego, zeby jak robic w mambuko zus i us oraz sama opiekunke/a na skladkach emerytalnych etc to skoro ktos jezdzi tyle lat, to widzial tyle umow, ze wie jak to robic. Tak wiec Kasiu jak masz troche oleju w glowie to z tej strony bym się nie bal.
Dla mnie podstawowe pytanie jesli ten biznes ma funkcjonowac to: z kad brac DZIADKOW big_smile jezeli jak wiekszosc przez niemieckich posrednikow to tracisz okazje na z jednej strony zaproponowanie rodzinie nizszj ceny, a również danoe dobrej opiekunce przyzwoitej kasy. Z reszta te rozliczenia to wlasnie dla mnie wielka niewiadoma, tzn najczesciej wiem ile placi rodzina, a nawet ile ja dostae big_smile ale co dokladnie się dzieje z roznica hymmmm, konia z rzedem... Druga opcja tolapac prywatnie dziadkow na "ulicy", a raczej ich rodziny, ale tu pozostaje imo internet i szcescie...
Jak coś wymyslilas i masz ochote uchylic rabka tajemnicy to prosze napisz :-)
BTW klasyczne wynajmowanie pracownikow - agencja pracy to niestety raczej w Posce. Tu powodem jest wlasnie inwestycja. W pl zgoda marszalka wojewodztwa 200zl, tu zaleznie od landu 40-80tys ojro sad jedyne wyjscie zeby to ominac to jednorazowa sprzedaz pracownika, ale krocia nam nikt na raz nie zabuli a miejscowka spalona ;( n już wiecejnie troje,
pozdrawiam Panie i Pana :-)

#12 2014-01-17 20:14:03

ahha
Member

Krzychu79 napisał:

Po pierwsze jako nowa opiekunka ;)na tym forum i w swoim pierwszym poscie tutaj witam wszystkie kolezanki i kolegow (pewnie niewielu:-)
Znwlazlem się tu dlatego, ze trafilem w googlach na post kasi63 i przyznam, ze rozwoj sytuacji z wiadomych powodo mnie interesuje.
Ciekaw jestem czy dazysz do celu, czy może cie tu wystraszyli?
Od siebie dodam, ze strach ma wielkie oczy. Jako minus ktos tu napjsal o ewentualnym braku srodkow, wyliczajac coda niewidy. Zgadzam się z tym, ze trzeba się dobrze przygotowac ale... koszty poczatkowe to oplaty urzedowe jak przy zwyklej dzialalnosci plus ekstra dwie stowki dla marszalka wojewodztwa (jezeli mowimy na prawde o posrednictwie, a nie firmie ktora deleguje pracownika); biuro z wyposazeniem (?!?) nie popadajmy w jakas paranoje, na pewno wiekszosc z was jezdzi z firm ktorych siedzib nie widzialyscie na oczy, a te często są po prostu w domu. Telefon, komputern to już nie jakis luksus i wiekszosc go w domu posiada, wiec nie przesadzajmy z tymi kosztami inwestycji. Ksiegowa, prawnik, może jeszcze sprzataczka big_smile Zycze dziwczynie jak najlepiej ale podejzewam ze na poczatku bedzie miala kilka faktur i umow, ktore zaniesie do biura rachunkowego i zaplaci dwie, trzy stowki na miesiac. Co do pranika potrzebnego do tego, zeby jak robic w mambuko zus i us oraz sama opiekunke/a na skladkach emerytalnych etc to skoro ktos jezdzi tyle lat, to widzial tyle umow, ze wie jak to robic. Tak wiec Kasiu jak masz troche oleju w glowie to z tej strony bym się nie bal.
Dla mnie podstawowe pytanie jesli ten biznes ma funkcjonowac to: z kad brac DZIADKOW big_smile jezeli jak wiekszosc przez niemieckich posrednikow to tracisz okazje na z jednej strony zaproponowanie rodzinie nizszj ceny, a również danoe dobrej opiekunce przyzwoitej kasy. Z reszta te rozliczenia to wlasnie dla mnie wielka niewiadoma, tzn najczesciej wiem ile placi rodzina, a nawet ile ja dostae big_smile ale co dokladnie się dzieje z roznica hymmmm, konia z rzedem... Druga opcja tolapac prywatnie dziadkow na "ulicy", a raczej ich rodziny, ale tu pozostaje imo internet i szcescie...
Jak coś wymyslilas i masz ochote uchylic rabka tajemnicy to prosze napisz :-)
BTW klasyczne wynajmowanie pracownikow - agencja pracy to niestety raczej w Posce. Tu powodem jest wlasnie inwestycja. W pl zgoda marszalka wojewodztwa 200zl, tu zaleznie od landu 40-80tys ojro sad jedyne wyjscie zeby to ominac to jednorazowa sprzedaz pracownika, ale krocia nam nikt na raz nie zabuli a miejscowka spalona ;( n już wiecejnie troje,
pozdrawiam Panie i Pana :-)

Witamy nową opiekunkę/na big_smileibig_smile na naszym forum smile , a dla któregoż to Pana pozdrowienia bo tych Ci u nas troche jest smileismile

Ostatnio edytowany przez ahha (2014-01-17 20:18:57)

#13 2014-01-17 20:30:51

Krzychu79
Member

to w takim razie się poprawiam:
pozdrawiam Panow,
jednoczesnie nie kryjac zaskoczenia, bo ciagle się spotykam ze stwierdzeniem "to już bys k........ rowy poszedl kopac, a nie za babska robote się bierzesz" big_smile

#14 2014-01-17 20:34:33

ahha
Member

Ani chybi biznes staruszkowy nie wypałił i trzeba roboty w opiece szukac:Di=Dbig_smileibig_smile tak dobrze żarło i zdechło.big_smileibig_smile

#15 2014-02-03 07:45:00

bruce741
New member

Ostatnio edytowany przez bruce741 (2016-01-11 11:27:10)

#16 2014-02-05 19:19:18

amelia
Przyjaciel Forum

rk5210 napisał:

Dom opieki w Smołdzinie "Słoneczko 2" szuka osoby do kontaktu z osobami starszymi z Niemiec, które będą rezydentami w naszym domu. Płacimy w euro. www.smoldzino.com

Co za pustak. Tyle jednakowych postów!

#17 2014-02-05 19:47:47

gosia12369
Member

he he  Amelia nie denerwuj się, jak tyle postów tzn. że płacą 300e na miesiąc smile  bo tu oglaszają się też za darmo.
To co chłopaki  ze Słoneczka?? ile płacicie ?   Oczywiście nie pytam ile bulić będą Niemcy smile  bo tu kwota będzie się lekko różnić.

amelia napisał:

rk5210 napisał:

Dom opieki w Smołdzinie "Słoneczko 2" szuka osoby do kontaktu z osobami starszymi z Niemiec, które będą rezydentami w naszym domu. Płacimy w euro. www.smoldzino.com

#18 2014-02-05 19:55:35

amelia
Przyjaciel Forum

gosia12369 napisał:

he he  Amelia nie denerwuj się, jak tyle postów tzn. że płacą 300e na miesiąc smile  bo tu oglaszają się też za darmo.
To co chłopaki  ze Słoneczka?? ile płacicie ?   Oczywiście nie pytam ile bulić będą Niemcy smile  bo tu kwota będzie się lekko różnić.

amelia napisał:

rk5210 napisał:

big_smile

#19 2014-02-05 20:23:15

Opieeekunka
Member

BORYS napisał:

Kobietki co wy wszystkie pi.....cie  piszę o tych paniach które obstają za firmą Helper 24 moja żona pracuje tam ponad pół roku ,ani razu nie miała wypłaty na czas a wypłata ma być do 20-tego tak jest na umowie .Dziś mamy 21-szy i kasy niema .FIRMA CHELPER24 TO BANDA KRĘTACZY,OSZUSTÓW,KOMBINATORÓW. CZYLI PO PROSTU NIKOMU NIE POLECAM KOBIETY NIE BĄDZCIE GŁUPI NIE PRACUJCIE DLA TEJ FIRMY,MOJA ŻONA TEŻ KOŃCZY Z OSZUSTAMI WSPÓŁPRACE.

To,ze firma powinna wyplacic wynagrodzenie do 20,a 21 jeszcze nie bylo to chyba nie znaczy,ze to sa oszusci.Czasami zdarza sie,ze podaje sie niepoprawny nr konta.Czy pana zona otrzymala w koncu to wynagrodzenie i moze pan nazwac ta firme oszustami czy tez nie???

#20 2014-06-11 08:09:10

Anna5
New member

1 dzień to jeszcze żadna tragedia zwłaszcza że jak są jakieś święta czy coś to przelewy mogą dojść dzień później

opieka nad osobami starszymi warszawa

#21 2014-06-11 12:46:40

ALEX52
Member

Anna5 napisał:

1 dzień to jeszcze żadna tragedia zwłaszcza że jak są jakieś święta czy coś to przelewy mogą dojść dzień później

To powinni wysylac wczesniej jak sa swieta,ja powinnam miec wyplate 15stego a mam zawsze 11stego to sie nazywa sumiennosc,jeszcze nigdy nie mialam pozniej.

#22 2014-06-11 19:39:16

amelia
Przyjaciel Forum

Anna5 napisał:

Co ty paniusiu takie pierdoły opowiadasz?

Reklama