Ile tutaj prawdy, a ile hipokryzji?

http://sao.org.pl/news/4/adv.html

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2013-08-13 20:09:01

jakniew
Member

Ile tutaj prawdy, a ile hipokryzji?

http://sao.org.pl/news/4/adv.html

#2 2013-08-13 20:46:56

ella
Member

Re: Ile tutaj prawdy, a ile hipokryzji?

bla bla bla.....to caly moj komentarz

#3 2013-08-13 20:47:32

niepoprawnakrysia
Member

SAO  to nic innego jak klub wzajemnej adoracji big_smile Zebrało  się parę Agencji , które wzajemnie się popierają i zwalczają zarazem inna konkurencję, często i gęsto te inne Agencje maja ciut, ciut  lepsze oferty dla opiekunek  ( co nie znaczy , że są to super oferty, oj nie, nie po prostu  są to oferty lepsze od ofert PR24  wink   itp. agencji ). SAO wymienia się opiekunkami i informacjami o nich, a bardzo często tez jest , że osoby z Rad Nadzorczych jednych większych agencji   są też członkami Rad Nadzorczych innych Agencji wchodzących w skład SAO.

SAO ma tylko jeden tak naprawdę cel do osiągnięcia: " Zawładnąć rynkiem zajmującym się opieką osób starszych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii itd... i wycisnąć z opiekunek ile się da "... To co można znaleźć na ich stronach to czysta hipokryzja .....

Proszę tylko zobaczyć jakie same "Asy" należą do SAO  big_smile big_smile big_smile

#4 2013-08-13 20:53:12

ST
Member

Jakiś cel stworzenia takiej strony internetowej musiał być, bo to jednak kosztuje...  Tak myślę, że może agencje zrobiły "ściepę" i wspólnymi siłami zapłacili jakiemuś informatykowi wink
  PS Oczywiście tekst też powstał "wspólnymi agencyjnymi siłami", bo żaden informatyk by tego nie wymyślił wink

#5 2013-08-13 22:22:48

jakniew
Member

ST napisał:

Jakiś cel stworzenia takiej strony internetowej musiał być, bo to jednak kosztuje...  Tak myślę, że może agencje zrobiły "ściepę" i wspólnymi siłami zapłacili jakiemuś informatykowi wink
  PS Oczywiście tekst też powstał "wspólnymi agencyjnymi siłami", bo żaden informatyk by tego nie wymyślił wink

ST oni się stowarzyszyli. SAO to tylko komórka która ma pod sobą opiekunki, a rekin to SAZ.

#6 2013-08-14 14:54:08

ST
Member

Tak...... Do niedawna, gdy legalna praca za granicą prawie nie istniała, jakiekolwiek usługi dla osób starszych w PL były nieopłacalne, gdyż ta część polskiego społeczeństwa była i nadal jest tak biedna, że nie ma nawet na podstawowe potrzeby życiowe.  Inaczej na Zachodzie - tutaj seniorzy to najbogatsi ludzie, którzy dysponują majątkiem zbieranym przez całe życie.  Większość ofert, reklam, TV itp. skierowanych jest właśnie do nich, bo TU SĄ pieniądze!  Z JEDNYM wyjątkiem - opieki 24h przez poświęcającą się temu osobę.  Po prostu takich osób prawie nie ma i dlatego Polska i inne kraje 3go Świata mają pole do popisu!!! - jest praca i są pieniądze!!!  I są olbrzymie!!! perspektywy - tych starych, majętnych ludzi ciągle przybywa, a oni te pieniądze składali właśnie po to, by teraz nimi płacić za swoją opiekę! smile  Dlatego jak grzyby po deszczu powstawały ostatnio kolejne firmy chcące mieć udział w tym "torcie".  Wcześniej były prywatne opiekunki, które przetarły szlaki.  Teraz naturalną koleją rzeczy firmy się będą zrzeszać, powstaną duże konsorcja i będzie to cały "Opiekuńczy Przemysł" który niedługo pobije inne gałęzie przemysłu i dopóki Polakom (i podobnym narodom) nie będzie się tak dobrze wiodło jak zagranicznym seniorom, to ten "Przemysł" będzie jednym z najpotężniejszych wink

#7 2013-08-14 16:27:39

jakniew
Member

ST napisał:

Tak...... Do niedawna, gdy legalna praca za granicą prawie nie istniała, jakiekolwiek usługi dla osób starszych w PL były nieopłacalne, gdyż ta część polskiego społeczeństwa była i nadal jest tak biedna, że nie ma nawet na podstawowe potrzeby życiowe.  Inaczej na Zachodzie - tutaj seniorzy to najbogatsi ludzie, którzy dysponują majątkiem zbieranym przez całe życie.  Większość ofert, reklam, TV itp. skierowanych jest właśnie do nich, bo TU SĄ pieniądze!  Z JEDNYM wyjątkiem - opieki 24h przez poświęcającą się temu osobę.  Po prostu takich osób prawie nie ma i dlatego Polska i inne kraje 3go Świata mają pole do popisu!!! - jest praca i są pieniądze!!!  I są olbrzymie!!! perspektywy - tych starych, majętnych ludzi ciągle przybywa, a oni te pieniądze składali właśnie po to, by teraz nimi płacić za swoją opiekę! smile  Dlatego jak grzyby po deszczu powstawały ostatnio kolejne firmy chcące mieć udział w tym "torcie".  Wcześniej były prywatne opiekunki, które przetarły szlaki.  Teraz naturalną koleją rzeczy firmy się będą zrzeszać, powstaną duże konsorcja i będzie to cały "Opiekuńczy Przemysł" który niedługo pobije inne gałęzie przemysłu i dopóki Polakom (i podobnym narodom) nie będzie się tak dobrze wiodło jak zagranicznym seniorom, to ten "Przemysł" będzie jednym z najpotężniejszych wink

Polakom wieść się dobrze, czyli na takim poziomie jak Niemcom nie będzie. W Niemczech od lat system ubezpieczenia emerytalnego był i jest taki, że do podstawowych składek można sobie podwyższyć kwotę. Wiem o tym, bo mam rodzinę tam bliską rodzinę. Poza tym socjal jest dla starych ludzi na takim poziomie, że nikt z nich nie bieduje i biedować nie będzie ( w porównaniu z naszym krajem ). Jakie nędzne są u nas dodatki opiekuńcze dla osób starszych to jest godne pożałowania. Co do zrzeszania się firm, po prostu stać ich na to finansowo. Dorobili się już tyle na pracy oddelegowanych ludzi do pracy za granicą, że mogą coraz bardziej na swojej pozycji umacniać.

#8 2013-08-14 17:53:20

pfleger
Member

ST napisał:

Tak...... Do niedawna, gdy legalna praca za granicą prawie nie istniała, jakiekolwiek usługi dla osób starszych w PL były nieopłacalne, gdyż ta część polskiego społeczeństwa była i nadal jest tak biedna, że nie ma nawet na podstawowe potrzeby życiowe.  Inaczej na Zachodzie - tutaj seniorzy to najbogatsi ludzie, którzy dysponują majątkiem zbieranym przez całe życie.

Raczej nie sa najbogaci.Jezeli co drugi ma rente mniejsza od zasilku dla bezrobotnych? http://m.welt.de/article.do?id=wirtscha … s-Hartz-IV

tez nie tak wielu jak wszyscy mysla dorobilo sie domu czy innej willi podczas swojej pracy zawodowej.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-08-14 17:54:04)

#9 2013-08-14 18:31:18

jakniew
Member

pfleger napisał:

ST napisał:

Tak...... Do niedawna, gdy legalna praca za granicą prawie nie istniała, jakiekolwiek usługi dla osób starszych w PL były nieopłacalne, gdyż ta część polskiego społeczeństwa była i nadal jest tak biedna, że nie ma nawet na podstawowe potrzeby życiowe.  Inaczej na Zachodzie - tutaj seniorzy to najbogatsi ludzie, którzy dysponują majątkiem zbieranym przez całe życie.

Raczej nie sa najbogaci.Jezeli co drugi ma rente mniejsza od zasilku dla bezrobotnych? http://m.welt.de/article.do?id=wirtscha … s-Hartz-IV

tez nie tak wielu jak wszyscy mysla dorobilo sie domu czy innej willi podczas swojej pracy zawodowej.

Nie, nie wszyscy tak myślą jak piszesz. Nie dorabiali się luksusów, ale odkładali pieniądze na godne życie w starości.

#10 2013-08-14 20:26:00

ST
Member

Oni to mają zakodowane w genach! wink - bezdyskusyjnie należy robić (postępować) tak JAK NALEŻY.  Jedną z takich wytycznych jest oszczędzanie pieniędzy na starość - po prostu TAK TRZEBA robić i oni wszyscy tak robią wink  Oczywiście bogaci oszczędzają (składają na emeryturę) dużo więcej, ale jeśli ująć to %-owo, to pewnie wyjdzie na to samo (biedny odłoży tak samo 10-15% swoich zarobków). 
PS - a to moje obserwacje w tym temacie:
1: mimo że nikt nie ukradnie starego roweru, Niemiec zawsze zapina go jakimś zamkiem.  Jestem przekonany, że nie robi tego ze strachu przed kradzieżą, ale że TAK SIĘ POWINNO robić (zostawiając rower trzeba go zabezpieczyć) wink
2: jak Niemiec jednak złamie jakiś przepis (np. będzie jechał na rowerze zamiast go prowadzić w strefie ruchu jedynie pieszego), to gdy go ktoś na tym przyłapie, to nawet nie przyjdzie mu do głowy by się wytłumaczyć, tylko płaci "Strafe" bo TAK NALEŻY wink
3: Na łące koło lasu stoi stara, pusta, drewniana buda.  Jakby ją kopnąć, to się rozleci.  Ale w drzwiach jest sprawny i zamknięty zamek!!!  Bo drzwi NALEŻY ZAMYKAĆ wink

Ostatnio edytowany przez ST (2013-08-14 20:31:30)

#11 2013-08-14 20:54:47

simona1961
Member

ST napisał:

Oni to mają zakodowane w genach! wink - bezdyskusyjnie należy robić (postępować) tak JAK NALEŻY.  Jedną z takich wytycznych jest oszczędzanie pieniędzy na starość - po prostu TAK TRZEBA robić i oni wszyscy tak robią wink  Oczywiście bogaci oszczędzają (składają na emeryturę) dużo więcej, ale jeśli ująć to %-owo, to pewnie wyjdzie na to samo (biedny odłoży tak samo 10-15% swoich zarobków). 
PS - a to moje obserwacje w tym temacie:
1: mimo że nikt nie ukradnie starego roweru, Niemiec zawsze zapina go jakimś zamkiem.  Jestem przekonany, że nie robi tego ze strachu przed kradzieżą, ale że TAK SIĘ POWINNO robić (zostawiając rower trzeba go zabezpieczyć) wink
2: jak Niemiec jednak złamie jakiś przepis (np. będzie jechał na rowerze zamiast go prowadzić w strefie ruchu jedynie pieszego), to gdy go ktoś na tym przyłapie, to nawet nie przyjdzie mu do głowy by się wytłumaczyć, tylko płaci "Strafe" bo TAK NALEŻY wink
3: Na łące koło lasu stoi stara, pusta, drewniana buda.  Jakby ją kopnąć, to się rozleci.  Ale w drzwiach jest sprawny i zamknięty zamek!!!  Bo drzwi NALEŻY ZAMYKAĆ wink

A to zupełnie odwrotnie niż u nas w Polsce:
1. Oj tam stary rower, a kto by go chciał - efekt - rower ukradziony
2. O matko kochana, panie policjancie, no przecież ja nie wiedziałam, ja nie chciałam, ja biedna jestem itd........
3. Oj tam, a kto mi tu przyjdzie - efekt - spalona, zdewastowana drewniana buda i jeszcze trzeba to posprzątac

Ja jednak wolę zdecydowanie niemiecki Ordnung muss sein! big_smile

#12 2013-08-14 21:43:53

jakniew
Member

Z tym Ordnung muss sein to sprawa dyskusyjna. Niemcy pilnują tego, na czym mogliby stracić, nawet jeśli dana rzecz to praktycznie ruina. Jednak czy do końca są aż tak praworządni? Tam gdzie ich obowiązują przepisy , tam się podporządkowują bo nieprzestrzeganie grozi karą. Tam gdzie mogą się czuć bezkarni już tego Ordnungu w nich nie ma.

Tutaj jeden z przykładów Ordnungu:    http://www.dw.de/niemcy-planowane-zaost … a-17017021

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-08-14 21:55:22)

#13 2013-08-14 22:07:36

pfleger
Member

jakniew napisał:

Z tym Ordnung muss sein to sprawa dyskusyjna. Niemcy pilnują tego, na czym mogliby stracić, nawet jeśli dana rzecz to praktycznie ruina. Jednak czy do końca są aż tak praworządni? Tam gdzie ich obowiązują przepisy , tam się podporządkowują bo nieprzestrzeganie grozi karą. Tam gdzie mogą się czuć bezkarni już tego Ordnungu w nich nie ma.

Duisburg ostatnio stal sie popularny wsrod emigrantow z Bułgarii i Rumunii,ciekawy reportaz Spiegel  https://www.youtube.com/watch?v=L3Nfox2 … ata_player

Reklama