mala firma, mile panie :)

ja slyszalam duzo o interkadrze :) ponoc nie sa duza firma, ale zalatwiaja tez prace w innych zawodach :) juz od jakiegos czasu zastanawiam sie jak wyjechac do pracy w nieczech w opiece, czy z polska czy z niemiecka firma, czy moze czekac do maja...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Interkadra - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2011-01-05 20:29:07

EwaN.
Member

mala firma, mile panie :)

ja slyszalam duzo o interkadrze smile ponoc nie sa duza firma, ale zalatwiaja tez prace w innych zawodach smile juz od jakiegos czasu zastanawiam sie jak wyjechac do pracy w nieczech w opiece, czy z polska czy z niemiecka firma, czy moze czekac do maja. oni byli pierwsza firma do jakiej zadzwonilam kilka dni temu smile odebrala mila pani, podala mi kilka informacji na temat pracy dla nich, ale szybko odlozylam sluchawke jak chciala sie dowiedziec moje dane sad jeszcze nie moge sie zdecydowac z kim jechac, ale ogolnie wrazenie mile. smile a wy? smile kto pojechal z ta firma do niemiec?

#2 2011-01-08 21:58:42

BabciaAni
Member

Re: mala firma, mile panie :)

ja wlasnie pracuje dla interkadry, przyjechalam na urlop do polski bo urodzila mi sie już druga wnuczka, ogólnie na firme nie moge narzekac, wiadomo ze zawsze beda jakies problemy, ale wyjezdzalem juz z innymi agencjami i interkadra jak dla mnie jest najlepsza.

#3 2011-01-09 09:58:50

Andreas
Member

no, jak pierwszy raz jechalem  do pracy jako opiekun, to kilka Pań powiedzialo, ze jedzie z interkadry, inne nie chcialy sie przyznac, ale ta firma chyba jest ok, skoro ludzie z nimi jezdza....

#4 2011-01-12 02:42:19

EwaN.
Member

hm, no skoro tk polecacie Interkadrę, to chyba do nich zadzwonie smile

#5 2011-10-09 08:50:34

slowackiego9a
New member

Witam drogie Panie! W tym tygodniu mam spotkanie w Interkadrze dotyczące pracy jako opiekunka.Proszę podpowiedzieć mi na co mam zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy o pracę?Na co należy zwrocić uwagę.
Pozdrawiam-Julia

#6 2011-10-10 15:46:25

Barbara45
Member

Na wynagrodzenie i na stan podopiecznego. Bo wszystkie firmy nowym opiekunkom a w szczególności tym co nie znają dobrze języka to wciskają najgorsze oferty pracy bo wiedzą ze im na każdej pracy zależy. Łaski ci nie robią że cie wezmą do pracy wręcz odwrotnie, wiec potargować się trzeba niech dorzucą wiecej kasy albo sprawniejszego podopiecznego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

#7 2011-10-10 18:27:11

slowackiego9a
New member

Dzięki Barbaro za odpowiedz!Język niemiecki znam dobrze,mieszkałam kiedyś w Niemczech.Powiedz proszę jakie stany podopiecznego są najgorsze,to moja pierwsza praca i praktycznie wszystko mogą mi wcisnąć.Ciekawa jestem czy można wybrać miasto lub region Niemiec ?Chciałam również wiedzieć czy brać pracę na dwa miesiące czy też na dłużej?Obawiam się,że chcą mnie tylko na zastępstwo na okres świąteczno-noworoczny.Tylko co potem z dalszą pracą?Przepraszam za takie chaotyczne pytania ale trochę to przeżywam.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

#8 2011-10-11 08:30:09

private care 24
New member

Zapraszamy wszystkie chętne Panie do współpracy z firmą Private Care 24 Sp. z o.o.. Aktualnie poszukujemy Pań do opieki nad seniorami oraz nad dziećmi z komunikatywnym językiem niemieckim, włoskim i francuskim do pracy w Niemczech, Szwajcarii i Francji. Współpracujemy na zasadzie umowy zlecenia. Kontakt: biuro@privatecare24.pl

#9 2011-10-11 10:09:51

Barbara45
Member

slowackiego9a napisał:

Dzięki Barbaro za odpowiedz!Język niemiecki znam dobrze,mieszkałam kiedyś w Niemczech.Powiedz proszę jakie stany podopiecznego są najgorsze,to moja pierwsza praca i praktycznie wszystko mogą mi wcisnąć.Ciekawa jestem czy można wybrać miasto lub region Niemiec ?Chciałam również wiedzieć czy brać pracę na dwa miesiące czy też na dłużej?Obawiam się,że chcą mnie tylko na zastępstwo na okres świąteczno-noworoczny.Tylko co potem z dalszą pracą?Przepraszam za takie chaotyczne pytania ale trochę to przeżywam.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Co do twoich pytań:

1. Stan podopiecznego - najgorzej jak ma demencje i potrafi się samodzielnie poruszać. Wtedy pracujesz na prawde 24 godziny na dobę i musisz uważać by ci podopieczny nie uciekł, domu nie podpalił(załączy piec i zapomni wyłączyć itp.) Do tego takie osoby często nie akceptują opiekunki, potrafią byc agresywne bo nie wiedzą co się dzieje. Znam niestety bardzo wiele niemiłych przypadków od moich znajomych koleżanek op fachu jakie miały problemy.
Jeżeli wcześniej nie opiekowałaś się osobami leżącymi to może to też być dla Ciebie szok ale wszystkiego można się nauczyć jak się taką osobą opiekować itp. Ale na początku nie będzie to łatwe. Ale i tak pacjenci z DEMENCJĄ są najtrudniejsi.

2. NA jak długo wyjechać? - Ja do swojej pierwszej pracy pojechałam na 3 miesiące i dość szybko przedłużyłam do 5 a potem tego żałowałam bo wytrzymać nie mogłam. Nie to żeby praca była taka ciężka ale to było zdecydowanie za długo i już miałam dość(izolacji od znajomych rodziny, normalnego czasu dla siebie). Moja rada jedź najpierw na 2 miesiące a jak będziesz chciała to prawie zawsze możesz przedłużyć. Gorzej jest jak chcesz zjechać do polski wcześniej. Bo firmy niechętnie to widzą bo im się zastępstwa nie chce szukać bądź nie mogą znaleźć itp.

3. Co do zastępstw noworocznych - to dobra okazja na wybranie i poznanie fajnej rodziny/podopiecznego. Ja raz na takie zastępstwo pojechałam na 4 tygodnie i to był dla mnie urlop!!! Poznałam super rodzinkę która miała stałą opiekunkę która co 3 miesiące jechała na 4 tyg. do polski i potrzebowali zastępstwo. Byłam damą do towarzystwa i wypadów do restauracji, wycieczek itp. Płaca super i w ogóle. Do dziś my kontakt. Czasem jak jestem w okolicy to wpadam do nich na kawę.
Warto zdecydować się na takie zastępstwo. Pamiętaj tylko że za święta firma powinna ci lepiej zapłacić ok 100 euro więcej albo w umowie albo do ręki od rodziny. Święta w Niemczech są trudne bo oni tam nie robią wielkiej wigilii jest kolacja trochę jak niedzielny obiad, ciasteczka i to wszystko. Więc na pewno będzie ci smutno. Ale za to są prezenty smile

4. Region, miasto - Tu bywa różnie. Moim zdaniem lepiej wybrać zdrowszego, lepszego podopiecznego gdzieś na wsi niż dementywną złośliwą babcie w centrum miasta do którego byś chciała pojechać. Generalnie ciężko jest wybrać konkretny region lub miasto w niemczech ale nie jest to niemożliwe.

5. O kolejne zlecenia od firmy do pracy po okresie świątecznym się nie martw bo niemców w podeszłym wieku nie brakuje i firmy mają problemy z znalezieniem opiekunek. Więc pracę na pewno dostaniesz.

Pozdrawiam i życze powodzenia.

PS. Co do wynagrodzenia to patrz żebyś na rękę 1000 euro miała. Wszystko poniżej tej kwoty to kpina! Bo rodziny płacą od 1500 - 2000 euro za opiekunkę.

#10 2011-10-11 15:45:42

ewaes
Member

Witam opiekunki.Jutro mam rekrutacje z jezyka .Czy mam szanse na wyjazd do pracy .CHCĘ BARDZO WYJECHAĆ DO NIEMIEC ALE BARDZO SIE BOJĘ,ŻE NIE DAM SOBIE RADY.JAKI JEST CZAS OCZEKIWANIA NA WYJAZD PO REKRUTACJI,MOŻE WIECIE.POZDRAWIAM.

#11 2011-10-11 17:01:34

ewaes
Member

WITAM.MAM PYTANIE,JAK JEST Z ZAŁATWIENIEM PAPIERÓW DO PRACY.CZY TRZEBA JECHAĆ DO FIRMY ,CZY PRZEŚLĄ MAILEM.CO TRZEBA WYPEŁNIĆ POTRZEBNE DO PRACY.

#12 2011-12-13 22:32:40

burkia
New member

Hej jak wygląda ostatnio praca w Interkadrze ? Szukam jakiejś firmy i trafiłam na ich stronkę oferta wygląda bardzo fajnie ale nie wiem jak to jest w praktyce może któraś z Was już jezdziła ostatnio z Interkadra ?

#13 2011-12-21 18:20:42

Mirabelka
Member

ja własnie za 3 tygodnie jadę z tej firmy, jak na razie wszystko zapowiada się całkiem w porządku. Miłe panie, ogólnie cała atmosfera rekrutacji bezproblemowa i przyjemna. To mój pierwszy wyjazd, a Interkadra jako jedna z niewielu firm ma bardzo niewiele negatywnych opinii.

Reklama