Wyjazd do Niemiec jako opiekunka medyczna z dziećmi -jak to zrobić ?

Witam!! Mam doświadczenie w opiece nad osobami starszymi - przeważnie w terenie . Od marca zaczęłam staż w Ośrodku Opieki Długoterminowej i dlatego od razu zapisałam się na roczną szkołę Opiekuna Medycznego ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2013-08-10 07:33:24

katka36
New member

Wyjazd do Niemiec jako opiekunka medyczna z dziećmi -jak to zrobić ?

Witam!!

Mam doświadczenie w opiece nad osobami starszymi - przeważnie w terenie . Od marca zaczęłam staż w Ośrodku Opieki Długoterminowej i dlatego od razu zapisałam się na roczną szkołę Opiekuna Medycznego  . We wrześniu kończy mi się staż i no i prawdopodobnie mam zapewniona umowę w tym zakładzie na umowę zlecenie jeszcze na 3 miesiące .Co będzie dalej nie wiem . Dziewczyny z pracy namawiają mnie abym starała się o stała pracę w tym zakładzie . I owszem chciałabym tam pracować ale............od jakiegoś czasu te same dziewczyny "siadły " na mnie czemu nie wyjadę do Niemiec do pracy .Mówiły że one by się nie zastanawiały tym bardziej że mam córkę która mieszka na stałe w Niemczech.
Ale tu mam kilka dylematów ,przede wszystkim język - uczyłam się ale nie operowałam nim więc zapomniałam , ale zapisałam się na intensywny kurs niemieckiego we wrześniu .
Następnie agencje które są w Polsce oferują opiekę z zamieszkaniem i wyżywieniem .
Mam 2 niepełnoletnich dzieci i nie mogę ich zostawić a nawet nie mam z kim .
Miałabym z mężem komfortową sytuację  do wyjazdu bo jest hydraulikiem -a tam z tego co wiem jest zapotrzebowanie tez na ten zawód ale z pewnych względów na dzień dzisiejszy jest to raczej nie możliwe ( może później więcej szczegółów na temat mojego męża )

Po ostatnich sytuacjach + namowa moich współpracowników zaczęłam poważnie myśleć o tym wyjeździe  .

Niestety nie wiem od czego zacząć ,gdzie poszukać takiej oferty co i gdzie załatwić itp.

Mam trochę czasu jeszcze na 100% podjęcie decyzji ( kurs niemieckiego,ukończenie szkoły ,stażu itp) ale chciałabym się dowiedzieć już czegoś konkretniejszego ,
Może mi pomożecie smile
Pozdrawiam

#2 2013-08-10 07:52:05

Cebulka
Member

Re: Wyjazd do Niemiec jako opiekunka medyczna z dziećmi -jak to zrobić ?

Katka, wydaje mi się, że przez agencję nie masz szans, żeby coś takiego znaleźć... Moja znajoma pracowała kiedyś na czarno u sparaliżowanej kobiety, która pozwoliła jej na zabranie dziecka (wiek przedszkolny), załatwiła meldunek, miejsce w przedszkolu. To było jeszcze w czasach "przed Unią". Ale nastolatki? Jak sobie to wyobrażasz? Co ze szkołą?

#3 2013-08-10 08:04:27

katka36
New member

No własnie słyszałam że jest to możliwe ,dzieci mam 14 lat i 8 lat . Mówili mi że jak mam umowę to na dzieci dostane 400 euro ,poza tym mają zapewniona szkolę polsko - niemiecką , córka mówiła że że dużo polaków tak robi ale jak ja prosiłam aby się dowiedziała to mówi mi " że jak do tego dojdzie " to będziemy myśleć .Ale ja już za dużo robiłam rzeczy pochopnie i nie mam zamiaru - ponownie popełniać tego błędu.   Nie mam pojęcia czemu nie chce się choćby zorientować - nawet jestem na to wściekła.Na 2 tydzień jadę  do niej po dzieci może coś mi powie.

#4 2013-08-10 08:35:53

iza46
Member

Jak dostaniesz dyplom i nabedziesz praktyki aplikuj do firm ,ktore wysylaja personel medyczny .Polecam stronke www.mypolonia.pl ,no i tu na forum dziewczyny pisaly.Teraz bezdzietnych pielegniarek,opiekunek jest mnostwo/konkurencja/jak nabedziesz stazu w Polsce ,potem "wskoczysz"na etat w Niemczech/wczesniej jezyk!na min B1~/http://www.dw.de/uznawanie-zagranicznych-dyplom%C3%B3w/a-16213683  tu masz telefon dzwon i pytaj.to dluuuga droga,ale...masz siostre w Niemczech i latwiej Ci bedzie!

#5 2013-08-10 13:03:07

katka36
New member

iza46

Dzięki za podpowiedź , na pewno  skorzystam i już ruszyłam trochę z miejsca . Napisałaś "długa droga" nie chcę już teraz  jechać ,nie chce się spalić jak wiele wyjeżdżających Polaków a jak już pisałam dzieci nie chce zostawić .

Na męża nie mam co liczyć bo ten ćmok  już mieszka prawie rok u córki w Niemczech i nie uczyła się niemieckiego , nawet w stopniu podstawowym .Dlatego zaczęłam tak poważnie o wyjeździe .

#6 2013-08-10 15:23:52

pfleger
Member

katka36 napisał:

No własnie słyszałam że jest to możliwe ,dzieci mam 14 lat i 8 lat . Mówili mi że jak mam umowę to na dzieci dostane 400 euro ,poza tym mają zapewniona szkolę polsko - niemiecką , córka mówiła że że dużo polaków tak robi ale jak ja prosiłam aby się dowiedziała to mówi mi " że jak do tego dojdzie " to będziemy myśleć .Ale ja już za dużo robiłam rzeczy pochopnie i nie mam zamiaru - ponownie popełniać tego błędu.   Nie mam pojęcia czemu nie chce się choćby zorientować - nawet jestem na to wściekła.Na 2 tydzień jadę  do niej po dzieci może coś mi powie.

368 euro jest na dwoje dzieci.
Co do szkól polskich w Niemczech:
A sa w Polsce szkoły niemieckie czy rosyjskie.?Albo w Niemczech szkoły tureckie?
Jedynie co słyszałem to sa szkoły dla dzieci w weekend, sobota-niedziela dzieła to ,jako czysta nauka j.polskiego,od poniedzialku-piatku chodzą te dzieci do niemieckich szkól.
Może jest jakieś pokazowe liceum,z oboma jezykami,na granicy polsko niemieckiej??

Reklama