img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Co to znaczy Minijob?

Witam, czy któraś Pani wyjaśni mi zwrot Minijob, zatrudnienie jako pomoc domowa. Ja znalazłam ofertę prywatnie i Niemiec chce w ten sposób mnie zatrudnić, tylko chyba bez ubezpieczenia? Czy to legalna forma? Niemiec też radzi mi bym wykupiła polskie prywatne ubezpieczenie np...

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2013-08-08 16:29:14

Barba
Member
Zarejestrowany: 2013-05-06
Posty: 22

Co to znaczy Minijob?

Witam,
czy któraś Pani wyjaśni mi zwrot Minijob, zatrudnienie jako pomoc domowa. Ja znalazłam ofertę prywatnie i Niemiec chce w ten sposób mnie zatrudnić, tylko chyba bez ubezpieczenia? Czy to legalna forma? Niemiec też radzi mi bym wykupiła polskie prywatne ubezpieczenie np. Compensę. Ale to ma być ubezpieczenie turystyczne czy jakie? Proszę o wskazówki.

Offline

 

#2 2013-08-08 18:13:22

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Co to znaczy Minijob?

Barba napisał:

Witam,
czy któraś Pani wyjaśni mi zwrot Minijob, zatrudnienie jako pomoc domowa. Ja znalazłam ofertę prywatnie i Niemiec chce w ten sposób mnie zatrudnić, tylko chyba bez ubezpieczenia? Czy to legalna forma? Niemiec też radzi mi bym wykupiła polskie prywatne ubezpieczenie np. Compensę. Ale to ma być ubezpieczenie turystyczne czy jakie? Proszę o wskazówki.

Sprawa byla juz walkowana tutaj pare razy.
Minijob-brak ubezpieczenia,zarabia sie do 450 euro.
Tylko jezeli pracujesz i mieszkasz w Niemczech i  bezposrednio zatrudniona przez Niemca,to chyba musisz Panstwowe obowiazkowe ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne, placic,a to kosztuje.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Minijob za miesiac pracy jak rozliczyc ? - Czesc Dziewczyny ! Dostalam rozliczenie minijob za miesiac pracy na 465euro. Co z tym zrobic ?Czy rozliczyc w PIT czy jakos inaczej ? Pozdrawiam .

Minijob dla opiekunki - Dzien dobry, moja firma oferuje Minijob do 450€/miesiecznie. Prace mozna wykonywac w domu, 8h-10h tygodniowo w zaleznosci od motywacji...

Stopka forum