Telefon/ smartfon na dwie karty SIM

Potrzebuję telefon na dwie karty SIM. Czy któraś z Was używa? Jak się sprawuje faktycznie w normalnym użytkowaniu? Byłam na kilku forach tel-tech i sama nie wiem co zrobić...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2013-08-08 12:27:06

Tercja
Member

Telefon/ smartfon na dwie karty SIM

Potrzebuję telefon na dwie karty SIM. Czy któraś z Was używa? Jak się sprawuje faktycznie w normalnym użytkowaniu? Byłam na kilku forach tel-tech i sama nie wiem co zrobić. Chodzić z dwoma czy zakupić jeden nowy.
Co polecacie a od którego trzymać się z dala.
Na e-bay.de zauważyłam  też chińskie smartfony ale nie mają opinii od użytkowników ( telefony oczywiście). Cena chińczyka ok 160 eur.
O polskim nowym Modecom Xino Z46x4 też nie ma wiarygodnych opinii.

#2 2013-08-08 13:08:15

amelia
Przyjaciel Forum

Re: Telefon/ smartfon na dwie karty SIM

Tercja napisał:

Potrzebuję telefon na dwie karty SIM. Czy któraś z Was używa? Jak się sprawuje faktycznie w normalnym użytkowaniu? Byłam na kilku forach tel-tech i sama nie wiem co zrobić. Chodzić z dwoma czy zakupić jeden nowy.
Na e-bay.de zauważyłam  też chińskie smartfony ale nie mają opinii od użytkowników ( telefony oczywiście). Cena chińczyka ok 160 eur.

Nie wiem czy elefon na dwie karty by Ci odpowiadał. Ostatnio pytałam w sklepie , to sprzedawca powiedział, że podczas używania (rozmowy) z jednej karty , druga jest blokowana. Mi to nie odpowiada. Ja noszę 2 telefony.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-08-08 13:49:20)

#3 2013-08-08 14:35:13

pfleger
Member

Tercja napisał:

http://www.euro.com.pl/telefony-komorko … tml#opinie 450zl,duzy wyswietlacz dobry na neta.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sma … morki.aspx nowy 220 zl,czyli 55 euro

#4 2013-08-23 10:17:48

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

Ja mam alcatela na 2 karty i jest beznadziejny.
Jak wrócę do polski kupię drugi telefon, i wezmę stary i będę chodzić z dwoma.
Nie polecam.
Ja w tej chwili mogę tylko dzwonić, smsów pisać już nie mogę. Szybko się psują.

#5 2013-08-23 12:50:16

Gabi55
Member

Od 2 lat mam Nokię X1 na 2 karty (żaden smartfon, lecz zwykła komórka) i jestem bardzo zadowolona. Nie psuje się, z niczym nie ma problemu.
Przyjaciółka ma nowszy model Nokia C2 -również sobie chwali.
Oba są bez simlooka, kupione w podobnej cenie: 200 zł (ja w PL, ona w DE: 49,90e).

Rzeczywiście podczas rozmowy 2ga karta SIM jest blokowana, ale mnie to nie przeszkadza bo jak rozmawiać równocześnie na 2 telef.? -aż takiej potrzeby nie mam smile    Natychmiast po zakończeniu rozmowy 2ga karta się włącza ....i jesli ktoś w tym czasie próbował się dodzwonić -sygnalizuje o tym.

Jeśli ktoś potrzebuje komórkę do rozmów i sms-ów (a nie jakieś cudeńko z wodotryskami) - polecam!

Odnośnie kłopotów z pisaniem smsów: niekoniecznie jest to wina komórki, często karty SIM lub sieci (roamingu?).
Przed 3 laty miałam podobny problem (stara komórka na 1 kartę) ....nagle podczas pobytu ustała możliwość wysyłania sms-ów, mogłam rozmawiać, odbierać sms, pisać je, ale wysyłać niemożliwe. Byłam wściekła, bo miałam mnóstwo terminowych rozliczeń/przelewów, a mój bank żądał potwierdzenia smsem każdej transakcji. Skontaktowałam się z operatorem mojej sieci: oczywiście zwalili na komórkę (aparat), co nie było prawdą, bo przekładałam kartę SIM do komórek znajomych ....było to samo; kazali mi przeczyścić kartę SIM microfibrą -to samo! No więc stwierdzono, że po przyjeździe mam się zgłosić do wymiany karty (bezpłatnie). Z chwilą przekroczenia granicy nadawanie smsów znów zaczęło działać!!! Pomimo to zgłosiłam się do salonu - nie widzieli potrzeby wymiany!
Przy następnym wyjeździe: z chwilą przekroczenia granicy znów przestało działać wysyłanie smsów, a po kilku dniach pobytu karta wogóle przestała działać!!! -zostałam praktycznie bez polskiej komórki (rodzina kupiła mi nową kartę SIM i dosłała listem.....ale to zupełnie nowy numer telefonu wink  ).
Po powrocie w końcu wyrobiono mi dublikat starej karty -niestety wszystkie dane na niej zapisane (kontakty, smsy itd) straciłam.
Dlatego, jeśli coś się dzieje warto jak najszybciej przekopiować do pamięci aparatu, lub chociażby spisać (jak się dzieje coś z komórką -odwrotnie: natychmiast przekopiować na kartę SIM).

Tobie Marcelinko -jeśli mogę doradzić- przełóż kartę  SIM do innego aparatu i spróbuj napisać sms-a.....będziesz wiedziała czy to wina karty, czy komórki.

Ostatnio edytowany przez Gabi55 (2013-08-23 13:04:58)

#6 2013-09-11 20:31:59

opiekunka na zastępstwo
Member

jesli moge polecic to polecam: NOKIA 206 DUAL SIM. Komórka nie smartfon. Wytrzymała, poręczna, bardzo dlugo trzyma bateria, dobry aparat foto, i najwazniejsze- mozłiwośc uzyca 2 kart sim. Posiadam taki model i naprawde polecam. jesli ktos ceni długą zywotność bateriii łatwośc obsługi a do tego miec zawsze przy sobie 2 numery.

#7 2016-03-28 06:41:59

hnoor0055
New member

dzięki za wszystko

Ostatnio edytowany przez hnoor0055 (2016-04-05 09:20:54)

Reklama