Upały!!!

Jak radzicie sobie z upałami + niskie ciśnienie? Kawa nie pomaga, wentylator ani tyle :) Macie jakieś sposoby, żeby przetrwać te afrykańskie temperatury w powiązaniu z niskim ciśnieniem?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2013-08-06 15:49:01

ewal8
Member

Upały!!!

Jak radzicie sobie z upałami + niskie ciśnienie?
Kawa nie pomaga, wentylator ani tyle smile

Macie jakieś sposoby, żeby przetrwać te afrykańskie temperatury w powiązaniu z niskim ciśnieniem?

#2 2013-08-06 16:06:19

poziomka
Member

Re: Upały!!!

Trudno coś radzić Ewuniu, ja  na przykład zamykam okna i  rolety opuszczam do popołudnia. Wentylator, mokre prześcieradła na drzwiach,
chłodne natryski , zmywanie podłóg. Gotuję w nocy coś jednogarnkowego na dwa dni., Dzbanek herbaty miętowej z lodem i cytryną, rano kawa,
po południu lampka koniaku ( na zlecenie kardiologa na niskie ciśnienie),ale ja teraz jestem w domu, to łatwiej zaplanować zakupy raniutko,
a spacer późnym wieczorem dopiero. . Jeśli wierzyć prognozom to  podobno nadchodzi ochłodzenie? !

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-08-06 16:10:09)

#3 2013-08-06 16:07:35

urszula47
Member

Wchodze kilka razy pod chlodny prysznic ,lekko sie ubieram ,rolety zaslaniam i wentylator miesza troche to powietrze,wazne aby okna byly otwarte tam gdzie chlod jest a te z goracym powietrzem zamknac

#4 2013-08-06 16:41:27

ewal8
Member

Dzięki dziewczyny, większość Waszych sposobów wykorzystuję z powodzeniem. Na upał trochę pomaga, z ciśnieniem gorzej. Dzisiaj mam 80/60. Zazwyczaj radzę sobie z takim samopoczuciem bieganiem, grą w piłkę albo rowerem. Ale przy tych upałach, chyba bym ducha wyzionęła.
Nic, idę sobie łyknąć czwartą kawę i byle do wieczora smile

Poziomko, u nas to ochłodzenie dopiero od soboty... niestety sad

#5 2013-08-06 16:52:37

iza46
Member

Coca Cola lub Pepsi tez maja kofeine ,a ta podnosi cisnienie.Ja mam niskie i skoro swit kawa dosc mocna ,chlodna./potem zakupy rano i wietrzenie domu skoro swit!Pozniej zaslaniac okna i te mokre reczniki czy poszewki faktycznie Poziomko sa dobre!Ewa jak jestes w domu to juz PLUS!!!mnie sie nie chce jezdzic do babc:(goraco caly czas ,nawet o 21 ej!Dzis juz chlodniej i deszcze bedzie padac ufff!

#6 2013-08-06 18:16:35

pfleger
Member

ewal8 napisał:

Dzięki dziewczyny, większość Waszych sposobów wykorzystuję z powodzeniem. Na upał trochę pomaga, z ciśnieniem gorzej. Dzisiaj mam 80/60. Zazwyczaj radzę sobie z takim samopoczuciem bieganiem, grą w piłkę albo rowerem. Ale przy tych upałach, chyba bym ducha wyzionęła.
Nic, idę sobie łyknąć czwartą kawę i byle do wieczora smile

Poziomko, u nas to ochłodzenie dopiero od soboty... niestety sad

Biegac mozna o 6 rano jest jeszcze chłodno. Co do kawy  to tak sobie pomoze,picie wody i soków mi pomaga.A jak sie poce to do potraw dodaję troche wiecej soli.No i jak niskie ciśnienie to przy lezeniu na kanapie pod nogi 2 poduszki zeby troche wspomóc krążenie.
W sumie jest pare sportów domowych ktore można nawet w taki upał uprawiać. .ba! nawet sprawia większą frajde wink

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-08-06 18:17:34)

#7 2013-08-06 19:33:15

amelia
Przyjaciel Forum

Słyszałam ( i nawet praktykowałam) przy upałach na kłopoty z "Kreislauf" - lamka szampana , może  być sekt.
A jednym że sposobów na podwyższenie ciśnienia - mała lampka koniaku.

Uwaga! nie wskazane dla AA. big_smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-08-06 19:33:30)

#8 2013-08-06 20:51:24

ewal8
Member

pfleger napisał:

Biegac mozna o 6 rano jest jeszcze chłodno. Co do kawy  to tak sobie pomoze,picie wody i soków mi pomaga.A jak sie poce to do potraw dodaję troche wiecej soli.No i jak niskie ciśnienie to przy lezeniu na kanapie pod nogi 2 poduszki zeby troche wspomóc krążenie.
W sumie jest pare sportów domowych ktore można nawet w taki upał uprawiać. .ba! nawet sprawia większą frajde wink

A jakież Ty to sporty domowe masz na myśli miły kolego? To przymrużone oko mi podpowiada, ze raczej nie myślisz o zmywaniu naczyń, odkurzaniu, zmianie pościeli czy  praniu. big_smile Te czynności nie sprawiają mi za bardzo frajdy nawet w normalnych warunkach pogodowych, a co dopiero przy takich upałach.  Zresztą, to co pewnie masz na myśli, przy upałach też mi nie odpowiada. tongue Zdecydowanie wolę pobiegać. smile

Amelia, o koniaku też mi kiedyś lekarz mówił, ale ja bym w 100 % w alkoholizm popadła, bo ja mocno niskociśnieniowiec jestem i musiałabym ciągle tę terapię stosować. big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2013-08-06 21:07:41)

#9 2013-08-06 21:11:23

wampirek
Member
Od: slaskie

Wupały radze sobie jeszcze w ten sposób że  mokrą bluzeczke zakładam i mocze czubek głowy-włosy,mnie wtedy jest chłodniej,i taka mokra wyruszam na rowerek w pauzie,nie opuszczam dnia żeby nie wyjechać,no i przy okazji opalę sie troche-ciśnienie najniższe mam nieraz111 na70,ne jest chyba żle,ogólnie nie przeszkadzają mi upały,od dziś nieco chłodniej i  dziadkowi lepiej...

#10 2013-08-06 21:14:57

ulka
Member

A u mnie burza   i leje od 2 godzin:)smile Od  jutra Kochani chłodniej!!!! Co do upałów? Jak jest zima to wszyscy narzekamy , że za zimno:) jak jest lato i bardzo gorąco - to też fatalnie:)  nikomu się nie dogodzi:) ja jeżdże się kąpać - biorę 2- 3x dziennie prysznic - bardzo dużo piję wody i tylko owoce i do tego kefi.

#11 2013-08-06 21:15:58

pfleger
Member

ewal8 napisał:

pfleger napisał:

A jakież Ty to sporty domowe masz na myśli miły kolego? To przymrużone oko mi podpowiada, ze raczej nie myślisz o zmywaniu naczyń, odkurzaniu, zmianie pościeli czy  praniu. Te czynności nie sprawiają mi za bardzo frajdy nawet w normalnych warunkach pogodowych, a co dopiero przy takich upałach.  Zresztą, to co pewnie masz na myśli, przy upałach też mi nie odpowiada. Zdecydowanie wolę pobiegać. smile

Amelia, o koniaku też mi kiedyś lekarz mówił, ale ja bym w 100 % w alkoholizm popadła, bo ja mocno niskociśnieniowiec jestem i musiałabym ciągle tę terapię stosować. big_smile big_smile

Niskie ciśnienie nie jest chorobą,dopuki sie nie ma zwrotów glowy,super zmeczonym itd.
Mialem na mysli np konsole,od wii ,PlayStation itd. Maja dosyc akcesoriów . https://www.youtube.com/watch?v=s9ybHdd … ata_player

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-08-06 21:16:46)

#12 2013-08-06 21:48:27

ewal8
Member

pfleger napisał:

Mialem na mysli np konsole,od wii ,PlayStation itd. Maja dosyc akcesoriów . https://www.youtube.com/watch?v=s9ybHdd … ata_player

Dokładnie to samo miałam na myśli big_smile big_smile big_smile, ale dalej będę upierać się przy swoim, że wolę pobiegać w realu big_smile big_smile Na xbox bawię się późną jesienią i zimą, żeby z formy nie wypaść.

Co do niskiego ciśnienia to już dawno zauważyłam, że jakoś lekarze bagatelizują te sprawy. Jeden mi powiedział, że teoretycznie przy takim ciśnieniu powinnam już dawno kwiatki od spodu wąchać, ale skoro jeszcze żyję, to znaczy, ze taka moja uroda i również poradził koniak. Taki dowcipniś był wink

#13 2013-08-06 21:53:07

poziomka
Member

Ulka !

Podmuchaj trochę, może ten deszcz dalej się przemieści i innych też szybciej  ochłodzi?
- A tak na poważnie, to masz rację, narzekamy na pogodę w ciągu roku, ale to jeszcze nie takie groźne, jak narzekanie na wszystko, co wiele osób robi.  Najbiedniejsi są chyba jednak chorzy, szczególnie  w takie upały, wróciłam  wieczorem z odwiedzin w klinice na kardiochirurgii, wygląd tych ludzi w upale , po operacjach, jest okropnie  przygnębiający...

Ewuniu!
Nadzieją na ochłodzenie uraczyła mnie sąsiadka, ale o piątku nie powiedziała,   a może i dobrze.. Pomyślmy, że jutro już środa !
Co do Twojego ciśnienia spróbować możesz akupresury, ja w nią wierzę.  W tłocznym autobusie czasem stosuję ćw 2  z  podanej listy.
  Tu znajdziesz kilka wskazówek, a na końcu nawet  jedną " szczególną".

polki.pl/zdrowie i psychologia_zdrowie_artykul,8092256.html? print=1

Nie zawsze mi się link otwiera, wiec dolączam fragment tego artykułu:
...."Akupresura pobudza energię
Według medycyny Wschodu, uciskanie określonych punktów pobudza krążenie krwi. Jak to robić?
1. Uciskaj palcami wskazującymi „punkt energii” położony w zagłębieniu z przodu małżowiny ucha.
2. Uciskaj kciukiem jednej ręki punkty położone w obniżeniu między kciukiem a palcem wskazującym drugiej dłoni.
3. Co 1 sek. uciskaj kciukiem punkty na nadgarstkach obu rąk, położone 2 cm od nasady dłoni.
4. Uciskaj punkt na lewej ręce, pośrodku między łokciem a zagłębieniem ramienia.

Trzy dobre rady dla niskociśnieniowców
Bierz chłodny, a potem ciepły (nie gorący) prysznic po wstaniu z łóżka. Woda nie powinna być zimna, wystarczy, jeśli jest trochę chłodniejsza od ciała. Możesz też nacierać nogi letnią wodą z solą (od dołu do góry).

Pij zioła. Pomoże ci napar z głogu (40 g), jemioły (30 g) i tasznika (30 g). Wsyp 2 łyżeczki zmieszanych ziół do szklanki chłodnej wody. Pozostaw na noc. Rano podgrzej (nie doprowadzaj do wrzenia) i wypij.

Kochaj się. Miłosne igraszki z ukochanym to doskonały sposób na podniesienie ciśnienia krwi."

Aleksandra Barcikowska

Można też punktowo uciskać czubkiem palca miejsce tuż pod przegrodą nosa ( około minuty).

Pozdrowionka

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-08-06 23:50:58)

#14 2013-08-06 22:39:28

pfleger
Member

ewal8 napisał:

pfleger napisał:

Dokładnie to samo miałam na myśli big_smile big_smile big_smile, ale dalej będę upierać się przy swoim, że wolę pobiegać w realu big_smile big_smile Na xbox bawię się późną jesienią i zimą, żeby z formy nie wypaść.

Co do niskiego ciśnienia to już dawno zauważyłam, że jakoś lekarze bagatelizują te sprawy. Jeden mi powiedział, że teoretycznie przy takim ciśnieniu powinnam już dawno kwiatki od spodu wąchać, ale skoro jeszcze żyję, to znaczy, ze taka moja uroda i również poradził koniak. Taki dowcipniś był wink

A co złego w niskim ciśnieniu?"Pompa "działa wolniej,nie jest przeciążona,"rury" transportujace krew nie narażone na szybsze zużycie poprzez wysokie ciśnienie krwi...bedziesz 120 lat zyla...mozesz spokojnie do 80 lat jako opiekunka pracować wink

#15 2013-08-06 23:00:55

simona1961
Member

pfleger napisał:

ewal8 napisał:

pfleger napisał:

A co złego w niskim ciśnieniu?"Pompa "działa wolniej,nie jest przeciążona,"rury" transportujace krew nie narażone na szybsze zużycie poprzez wysokie ciśnienie krwi...bedziesz 120 lat zyla...mozesz spokojnie do 80 lat jako opiekunka pracować wink

A w niskim cisnieniu jest to złego, że mozna dostac zapaści, czego osobiscie doświadczyłam. Na szczęscie mnie odratowano, ale teraz jak pomyslę o tym to dopiero mi cisnienie idzie w górę!

#16 2013-08-07 09:51:28

ewal8
Member

pfleger napisał:

Ty też z tych żartownisiów smile
Żeby była jasność – nie należę do osób rozczulających się nad swoim zdrowiem, wiele rzeczy bagatelizuję na zasadzie samo przyszło samo pójdzie, a do lekarza chodzę tylko na badania okresowe do pracy, no i jak wszystkie domowe sposoby zawiodą, ale to się rzadko zdarza.
Pewnie, że lepiej jest mieć niskie ciśnienie niż wysokie, ale ciągłe  niskie tez nie jest dobre - pisze o tym Simona.

Co do długości życia jednego jestem pewna – na pewno będę żyła do śmierci i ani jednego dnia dłużej. smile smile, choć dziękuję Ci bardzo za diagnozy i prognozy wink

Dzięki również za wszystkie rady.
Poziomko, chciałbym poznać zdanie kogoś, komu ten ostatni szczególny punkt pomógł big_smile, bo mnie jak ciśnienie spada mocno, to mi się ręką nie chce ruszyć a co dopiero …. big_smile
Pozdrawiam

#17 2013-08-07 11:18:42

poziomka
Member

Ewuniu!

No,  za 60 lat  to Ci uwierzę , ale nie teraz w takim wieku !
A co do zdania tych, którym ostatni punkt pomógł, temat otwarty. Myślę, że wielu, co potwierdzają nie tylko lekarze , seksuolodzy...
Ale dla mnie ten temat jest zbyt osobisty, więc  będę cichutko tym razem.

#18 2013-08-07 14:46:42

ewal8
Member

poziomka napisał:

No to pomilczmy Poziomko razem big_smile big_smile
Może niech odezwą się cudownie ozdrowieni tym sposobem wink

#19 2013-08-07 14:52:05

pfleger
Member

ewal8 napisał:

poziomka napisał:

No to pomilczmy Poziomko razem big_smile big_smile
Może niech odezwą się cudownie ozdrowieni tym sposobem wink

No to poczekamy we troje. .choc u mnie nie znosne 23 stopnie wiaterek i słońca brak smile

Reklama