WG (Wohngemeinschaft)

Czy ktoś wie jak to działa ? Mam poważną propozycję pracy w takiej wspólnocie, ale w ogóle nie wiem o co tam "biega". Wiem tylko tyle że jest tam trzy podopieczne...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formy pracy: pośrednik, własna działalność, gewerbe - aktualne tematy :

#1 2013-08-04 10:59:17

amelia
Przyjaciel Forum

WG (Wohngemeinschaft)

Czy ktoś wie jak to działa ? Mam poważną  propozycję pracy w takiej wspólnocie, ale w ogóle nie wiem o co tam "biega".
Wiem tylko tyle że jest tam trzy podopieczne.  To jest praca beż pośredników.

Zwracam się więc z prośbą do tych   z Was, którzy cokolwiek wiedzą na ten temat. Nie wiem czy warto w ogóle sobie tym głowę zawracać.

Z góry dziękuję za każde "info" .

#2 2013-08-04 12:37:49

pfleger
Member

Re: WG (Wohngemeinschaft)

amelia napisał:

Czy ktoś wie jak to działa ? Mam poważną  propozycję pracy w takiej wspólnocie, ale w ogóle nie wiem o co tam "biega".

Zwracam się więc z prośbą do tych   z Was, którzy cokolwiek wiedzą na ten temat. Nie wiem czy warto w ogóle sobie tym głowę zawracać.

Wszystko zalezy jakich sie ma podopiecznych.
Po prostu w wiekszym mieszkaniu mieszkaja 3-4 starsze osoby i opiekunka.Albo opiekunka przychodzi na caly dzien albo na godziny,w zaleznosci od tego w jakiej kondycji sa podopieczni.
Pomagasz w gotowaniu ,zakupy,organizowaniu dnia troche jako typowa opiekunka.Czesto w takim WG sa starsze osoby dosyc samodzielni i potrzebuja tylko troche pomocnej dloni.Jak juz pisalem zalezy jakich masz podopiecznych.Sa tez WG tylko z osobami co maja demenz.

Popytaj co to za osoby ,musza ci konkretnie powiedziec bez owijania w bawelne.

#3 2013-08-04 12:50:44

urszula47
Member

Kiedys czesto pojawialo sie ogloszenie do prywatnego domu starosci kolo Koblenz.Ale ok15 podopiecznych,polka miala gotowac,spacery i higiena ciala tychze osob.horror!za 300eur tygodniowo,pewnie na czarno?

#4 2013-08-04 13:33:05

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

amelia napisał:

Po prostu w wiekszym mieszkaniu mieszkaja 3-4 starsze osoby i opiekunka.Albo opiekunka przychodzi na caly dzien albo na godziny,w zaleznosci od tego w jakiej kondycji sa podopieczni.
Pomagasz w gotowaniu ,zakupy,organizowaniu dnia troche jako typowa opiekunka.Czesto w takim WG sa starsze osoby dosyc samodzielni i potrzebuja tylko troche pomocnej dloni.Jak juz pisalem zalezy jakich masz podopiecznych.Sa tez WG tylko z osobami co maja demenz.

Dzięki za odpowiedź. Na razie wysłałam im 10 pytań i czekam na odpowiedź. To będzie w okolicach Hagen. Podobno chodzące osoby.
Czekam na odpowiedźi. Kobieta jest akurat w podróży więc może jutro.
Pozdro.

#5 2013-08-04 13:42:16

pfleger
Member

amelia napisał:

pfleger napisał:

amelia napisał:

Dzięki za odpowiedź. Na razie wysłałam im 10 pytań i czekam na odpowiedź. To będzie w okolicach Hagen. Podobno chodzące osoby.
Pozdro.

Nie mialo to byc juz kiedys Hagen?

#6 2013-08-04 13:55:31

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

amelia napisał:

pfleger napisał:

Pozdro.

Nie mialo to byc juz kiedys Hagen?

big_smile

Kurcze spostrzegawczy jesteś i  sklerozy jeszcze nie masz. 
Nie jest to całkiem to samo ale ta sama osoba chce mnie zatrudnić.
Wówczas miało to być tylko do jej matki. Teraz zorganizowała ( albo ktoś zorganizował) to WG. Już mi wtedy wspominała, że coś takiego chce zrobić, no chyba jej się udało. Przypomniała sobie o mnie, choć jej wówczas bardzo dosadnie powiedziałam co o tym zajściu myślę.
Teraz kobieta mnie bardzo przeprasza i wyjaśnia jakie miała wówczas kłopoty, po stracie ojca i brata .
Ja się nie napalam, nie chciałam jeszcze wyjeżdżać, ale jak by było to coś fajnego to może spróbuję ponegocjować.

#7 2013-08-04 14:14:25

simona1961
Member

Amelio, jesli to nie tajemnica, to napisz proszę, jakie jest proponowane wynagrodzenie za te pracę? W końcu do obsługi jest kilka osób , w sensie czynnosci pielęgnacyjnych. Ideałem byłoby , dla mnie przynajmniej 2500 euro na rękę, choc nie wiem czy zdecydowałabym się na coś takiego. Jesli pacjenci są mobilni i zdrowi na umysle to ok, ale jesli trafią się 3 szalejące demencje?

#8 2013-08-04 14:19:59

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

Amelio, jesli to nie tajemnica, to napisz proszę, jakie jest proponowane wynagrodzenie za te pracę? W końcu do obsługi jest kilka osób , w sensie czynnosci pielęgnacyjnych. Ideałem byłoby , dla mnie przynajmniej 2500 euro na rękę, choc nie wiem czy zdecydowałabym się na coś takiego. Jesli pacjenci są mobilni i zdrowi na umysle to ok, ale jesli trafią się 3 szalejące demencje?

Nie znam jeszcze szczegółów, ani formy zatrudnienia . Sprawa jest w powijakach. To dopiero początki. Napisałam pytania i czekam na odpowiedź.
Jedyne co uzgodniłam to ewentualny termin mojego wyjazdu.
Wiem jeszcze, że będą prawdopodobnie potrzebować jeszcze jakieś osoby, bądź jakąś osobę.
... a i jeszcze, że codziennie wieczorem przychodzi Pflegedinst.

Trochę sceptycznie do tego podchodzę, ale czas pokaże.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-08-04 14:22:34)

#9 2013-08-04 14:27:34

simona1961
Member

amelia napisał:

simona1961 napisał:

Nie znam jeszcze szczegółów, ani formy zatrudnienia . Sprawa jest w powijakach. To dopiero początki. Napisałam pytania i czekam na odpowiedź.
Wiem jeszcze, że będą prawdopodobnie potrzebować jeszcze jakieś osoby, bądź jakąś osobę.

No ciekawe jak to się potoczy. Wiesz, może wcale nie będzie źle. Może w takim domu opiekunka ma wiecej luzu w sensie normalnych wyjść poza dom, spotkań, kawek z kolezankami itd? Mój tok myslenia rokuje normalnością w tej nienormalnej pracy. Niestety to pewnie byłoby mozliwe tylko przy zdrowych umysłowo pacjentach.

#10 2013-08-04 15:22:30

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

amelia napisał:

simona1961 napisał:

No ciekawe jak to się potoczy. Wiesz, może wcale nie będzie źle. Może w takim domu opiekunka ma wiecej luzu w sensie normalnych wyjść poza dom, spotkań, kawek z kolezankami itd? Mój tok myslenia rokuje normalnością w tej nienormalnej pracy. Niestety to pewnie byłoby mozliwe tylko przy zdrowych umysłowo pacjentach.

"Pażiwiom , uwidim".....   big_smile

#11 2013-08-04 19:18:47

ulka
Member

amelia napisał:

Witaj amelia- miałam kiedyś propozycję takiej pracy - 3 osoby do opieki od 7 rano do 22 cały dom na głowie  w tym dwie osoby z bardzo dużą demnecją . trzecia sparaliżowana- w moim przypadku proponowali mi 1900 euro na mc  - w tym????? toaleta ranna i wieczorna - nie wspomnę  o zmianie pampersów u wszystkich 3 osób w ciągu dnia........zrezygnowałam - z tego co wiem to pracuje tam  obecnie rumunka za 1500 na mc.
Zanim podejmiesz  decyzje dokładnie ustal warunki umowy - ZASADY! I WYNAGRODZENIE!!!!Powodzenia Ci życzę:)smile

#12 2013-08-04 20:00:27

adaśq
Member

No to jak wypali, to będę miał z kim na kawę pójść smile Co Ty na to Amelia???

#13 2013-08-04 21:33:59

ulka
Member

adaśq napisał:

Amelia:) nono smile

adaśq- strasznie jestem ciekawa jakim jesteś Adasiem smile

#14 2013-08-04 22:03:10

kasia63
Member

amelia napisał:

Znajoma pracuje w podobnej wspolnocie w Szwajcarii - mieszka w mieszkaniu z innymi opiekunkami -ma pod opieka 7 podopiecznych-pracuje od 9do 17-jezdzi do nich ,zakupy ,gotowanie ,kapiele,inne takie -cieżko,bo rozsiani po całym mieście ale ma wolne niedziele i 2600euro na czysto -legalnie wszystko,urlop ma tak jakos dziwnie bo 1tydzien co 3 mce ale moze go zsumowac.Dawno z nia nie gadałam ,moge podpytac,jakby co.Firma jest czysto szwajcarska ,jezyk musi byc perfect ale nie znam nazwy.

#15 2013-08-04 23:10:48

amelia
Przyjaciel Forum

adaśq napisał:

oooo! byłoby fajnie. Ja jednak mam wrażenie, ze nic z tego nie wyjdzie. Jak będę miała więcej danych, to będzie można zaplanować.

Myślę, że w ciągu 2-3 dni otrzymam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania (konkrety).

Dzięki Wam kochani za pomoc, zainteresowanie i podpowiedzi. smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-08-04 23:12:26)

#16 2013-08-05 11:37:04

adaśq
Member

ulka napisał:

adaśq napisał:

Ula jak jesteś tak bardzo ciekawa, to zapraszam na kawę smile

#17 2013-08-05 13:03:19

ulka
Member

adaśq napisał:

ulka napisał:

adaśq napisał:

Ula jak jesteś tak bardzo ciekawa, to zapraszam na kawę smile

Będę miała na uwadze Twoją propozycję:) Milego  dnia!

#18 2013-08-31 09:16:41

swistak
Member

amelia napisał:

adaśq napisał:

oooo! byłoby fajnie. Ja jednak mam wrażenie, ze nic z tego nie wyjdzie. Jak będę miała więcej danych, to będzie można zaplanować.

Myślę, że w ciągu 2-3 dni otrzymam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania (konkrety).

hej amelia  masz juz jakies wiesci??????             troche czasu minelo--moze juz tam pracujesz to napisz jak to jest z ta praca???

#19 2013-08-31 11:14:28

amelia
Przyjaciel Forum

swistak napisał:

amelia napisał:

adaśq napisał:

hej amelia  masz juz jakies wiesci??????             troche czasu minelo--moze juz tam pracujesz to napisz jak to jest z ta praca???

Witam. smile  Jestem jeszcze w domku ale wyjazd zaplanowany na 10-12 wrzesień oczywiście tego roku. Praca nowa. Kiel. Znam zmienniczkę, wiec myślę, że mnie nie wpuszcza w maliny? wink

A z tamtą w Hagen nic nie wyszło ( zresztą tak przewidywałam). Jak napisałam kobiecie 12 podstawowych pytań , to do dziś czekam na odpowiedź . hehehe...... Wyraźnie czeka na nieświadomą opiekunkę, która o nic nie będzie pytać i robić za konia.

#20 2013-08-31 18:33:42

swistak
Member

amelia napisał:

[
Witam. smile  Jestem jeszcze w domku ale wyjazd zaplanowany na 10-12 wrzesień oczywiście tego roku. Praca nowa. Kiel. Znam zmienniczkę, wiec myślę, że mnie nie wpuszcza w maliny? wink

A z tamtą w Hagen nic nie wyszło ( zresztą tak przewidywałam). Jak napisałam kobiecie 12 podstawowych pytań , to do dziś czekam na odpowiedź . hehehe...... Wyraźnie czeka na nieświadomą opiekunkę, która o nic nie będzie pytać i robić za konia.

nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo, mysle ze czekaja na jelenia  smile

#21 2013-08-31 18:59:42

amelia
Przyjaciel Forum

swistak napisał:

amelia napisał:

[

Tak świstaczku, tylko nie wiedzą, że jelenie są pod ochroną big_smile...

#22 2013-08-31 19:04:27

swistak
Member

amelia napisał:

swistak napisał:

amelia napisał:

[

heheheh i coraz mniej     smile

#23 2013-08-31 19:05:41

swistak
Member

swistak napisał:

amelia napisał:

swistak napisał:

heheheh i coraz mniej     smile

i mysle ze dzieki temu forum naiwnych znalezc to rzadkosc

#24 2013-08-31 19:07:04

swistak
Member

a nie wiecie kolezanki gdzie jest ST  ???????????????     cos go nie widze na forum

#25 2013-08-31 21:23:34

amelia
Przyjaciel Forum

swistak napisał:

a nie wiecie kolezanki gdzie jest ST  ???????????????     cos go nie widze na forum

Ma chyba złe dni. On już pół roku na wygnaniu. Chyba się trochę wypalił. Mam nadzieję, że minie mu chandra i wróci do nas.
Hallo! ST! Pozdrawiamy Cię ! Jesteśmy z Tobą ! Na dobre i złe! Nie poddawaj się! Odezwij się choć od czasu do czasu!

#26 2013-08-31 22:01:18

ahha
Member

swistak napisał:

Witaj ponownie Swistaku a Ty po urlopku?Dawno Cie tu nie bylo!! Faktycznie ST od dluzszego czasu nic a nic nie pisze.Szkoda bo fajnie smile pisze mozna sie posmiac czasami, moze mu sie ten bezterminowy konkrakt skonczyl co nie daj Boze ? Paziwiom uwidim .

A moze przestraszyl sie wirusow co tu fruwaja z prawa na lewa jak pisza na innym forum ? smilesmilesmile

Ostatnio edytowany przez ahha (2013-08-31 22:03:14)

#27 2013-09-01 09:03:35

ewal8
Member

ahha napisał:

[

A moze przestraszyl sie wirusow co tu fruwaja z prawa na lewa jak pisza na innym forum ? smilesmilesmile

Bardzo rozbawiło mnie to, jak przeczytałam tam, że na naszym forum grasuje sfora wirusów i trojanów wszelakiej maści, którą tropią i blokują programy antywirusowe tamtych użytkowniczek.
Niby nie wchodzą na stronę, a im blokuje. Mało tego, są doskonale zorientowane , o czym tutaj piszemy. To tak jak z muzyką disco polo – zarzekanie, że nie słuchamy, ale doskonale słowa znamy. Cos jakby niekonsekwencja…

Od dłuższego czasu odinstalowany mam  program antywirusowy i teoretycznie komp mój nie jest niczym chroniony, ale średnio raz na kilka tygodni instaluję na przemian różne antywirusy i skanuje pod kątem niebezpieczeństw i oprócz jakichś rookitów o minimalnym zagrożeniu niczego mi nie wykrywa.
Poza tym jakiś czas temu próbowałam pracować z jakimś zainstalowanym  antywirusowym programem, który był tak czuły, że na co drugiej otwieranej stronie, wyświetlał komunikat, że mogą być potencjalne zagrożenia…
Więc ja myślę, że po prostu jest to wyolbrzymianie, a sądząc po frekwencji tam być może i troszkę zazdrość… wink

#28 2013-09-01 10:16:38

swistak
Member

ahha napisał:

swistak napisał:

Witaj ponownie Swistaku a Ty po urlopku?Dawno Cie tu nie bylo!! Faktycznie ST od dluzszego czasu nic a nic nie pisze.Szkoda bo fajnie smile pisze mozna sie posmiac czasami, moze mu sie ten bezterminowy konkrakt skonczyl co nie daj Boze ? Paziwiom uwidim .

no witaj ahha........niestety po urlopie mialam wrocic 10 sierpnia ale przedluzylam sobie urlopik, teraz musze powalczyc chwile -  do polowy listopada
   nadrabiam zaleglosci w czytaniu chociaz nieraz bardzo nuda wieje....wiele nowych opiekunek - wynika z tego ze agencje maja rece pelne roboty

a co z tymi wirusami????--nie jestem jeszcze w temacie?

#29 2013-09-01 10:33:46

niepoprawnakrysia
Member

ewal8 napisał:

ahha napisał:

[

Bardzo rozbawiło mnie to, jak przeczytałam tam, że na naszym forum grasuje sfora wirusów i trojanów wszelakiej maści, którą tropią i blokują programy antywirusowe tamtych użytkowniczek.
Niby nie wchodzą na stronę, a im blokuje. Mało tego, są doskonale zorientowane , o czym tutaj piszemy. To tak jak z muzyką disco polo – zarzekanie, że nie słuchamy, ale doskonale słowa znamy. Cos jakby niekonsekwencja…

Od dłuższego czasu odinstalowany mam  program antywirusowy i teoretycznie komp mój nie jest niczym chroniony, ale średnio raz na kilka tygodni instaluję na przemian różne antywirusy i skanuje pod kątem niebezpieczeństw i oprócz jakichś rookitów o minimalnym zagrożeniu niczego mi nie wykrywa.
Poza tym jakiś czas temu próbowałam pracować z jakimś zainstalowanym  antywirusowym programem, który był tak czuły, że na co drugiej otwieranej stronie, wyświetlał komunikat, że mogą być potencjalne zagrożenia…
Więc ja myślę, że po prostu jest to wyolbrzymianie, a sądząc po frekwencji tam być może i troszkę zazdrość… wink

ewal8
Z twojej wypowiedzi na temat wirusów wnioskuję, że masz bardzo małą wiedzę w tym temacie. Może lepiej więc bądź autorytetem w " j. niemieckim" a temat wirusów i zabezpieczeń zostaw fachowcom wink . Twoja wypowiedź o rookitnikach i braku porządnego programu antywirusowego sugeruje innym forumowiczom , że takie postępowanie jest bezpieczne - niestety, taka wypowiedź jest BŁĘDNA I SZKODLIWA!!!.  Jeszcze nie daj boże  ktoś Cię posłucha w tym temacie i  postąpi tak jak ty sugerujesz sad
Podstawą bezpiecznego korzystania z sieci internetowej jest prawidłowe zabezpieczenie własnego komputera co najmniej 2 RÓŻNYMI PROGRAMAMI , KTÓRE SIĘ UZUPEŁNIAJĄ !!!

pozdrawiam

#30 2013-09-01 17:49:26

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

niepoprawnakrysia napisał:

Podstawą bezpiecznego korzystania z sieci internetowej jest prawidłowe zabezpieczenie własnego komputera co najmniej 2 RÓŻNYMI PROGRAMAMI , KTÓRE SIĘ UZUPEŁNIAJĄ !!!

pozdrawiam

Oczywiście że podstawą są opragramowania antivir- to jest wersja "książkowa" o 2 programach. Na "Naszym" forum nie spotkałem jeszcze żadnych trojanów nie mówiąc o czymś groźniejszym.
Weź jednak pod uwagę, iż każdy program spowalnia działanie łącza netowego - jak masz 2 to masz cosik extra szybkiego. Ja tu na obrzeżach Hamburga dostaje 2Mb wysyłane 0,5 Mb - a więc jak sama widzisz nie powala to na kolana. Korzystając np. z Ipla oglądając seriale muszę wyłączyć na pewien czas antivira - to samo robię korzystając z fejsa czy komunikatorów.
Później komp zostaje przeskanowany to obowiązkowo
pozdr

#31 2013-09-01 18:10:58

simona1961
Member

Bez przesady, mam zwykłego Avasta i jak do tej pory od prawie lat 9 nie przyplątał mi się zaden wirus. Niepoprawna Krysiu, zawsze z dużym zdumieniem czytam Twoje posty, a szczególnie te , które traktują o podawaniu firm do sądu itd...... Czy myslisz, że zwykła opiekunka ma czas, pieniądze i silę na takie walki sądowe? Myślisz, że stać ją na adwokata???? Dla mnie to zwykłe pieniactwo, bo 99 % opiekunek i tak nie pójdzie do sądu.
W temacie wirusów , antywirusów jak sadzę też jesteś autorytetem? Siła jest w nas !

#32 2013-09-01 19:19:59

pfleger
Member

simona1961 napisał:

Bez przesady, mam zwykłego Avasta i jak do tej pory od prawie lat 9 nie przyplątał mi się zaden wirus. Niepoprawna Krysiu, zawsze z dużym zdumieniem czytam Twoje posty, a szczególnie te , które traktują o podawaniu firm do sądu itd...... Czy myslisz, że zwykła opiekunka ma czas, pieniądze i silę na takie walki sądowe? Myślisz, że stać ją na adwokata???? Dla mnie to zwykłe pieniactwo, bo 99 % opiekunek i tak nie pójdzie do sądu.
W temacie wirusów , antywirusów jak sadzę też jesteś autorytetem? Siła jest w nas !

big_smile szach mat!

#33 2013-09-01 19:27:54

ewal8
Member

ewal8
Z twojej wypowiedzi na temat wirusów wnioskuję, że masz bardzo małą wiedzę w tym temacie. Może lepiej więc bądź autorytetem w " j. niemieckim" a temat wirusów i zabezpieczeń zostaw fachowcom wink . Twoja wypowiedź o rookitnikach i braku porządnego programu antywirusowego sugeruje innym forumowiczom , że takie postępowanie jest bezpieczne - niestety, taka wypowiedź jest BŁĘDNA I SZKODLIWA!!!.  Jeszcze nie daj boże  ktoś Cię posłucha w tym temacie i  postąpi tak jak ty sugerujesz sad

pozdrawiam

Niepoprawna Krysiu, naprawdę nie musisz się martwić o moją wiedzę z dziedziny informatyki, bo doskonale sobie i w tym temacie radzę i już niejednokrotnie naprawiłam i ulepszyłam sobie swojego sprzęcika. I naprawdę nie  obawiam się żadnych wirusów ani trojanów ani innego badziewia, bo jestem sobie w stanie bez pomocy fachowców „pełną gęba” poradzić.  W najgorszym wypadku pozostaje format, ale to już ostateczność.
W moim dawnym miejscu pracy nawet moi koledzy informatycy po 3 semestrach big_smile big_smile korzystali z mojej wiedzy, że tak nieskromnie powiem.  Więc naprawdę zbyteczna troska. wink
Absolutnie nikogo nie namawiałam do niekorzystania z antywirusów, bo ja też z nich korzystam w miarę przede wszystkim ochoty i wolnego czasu.
A jeśli chodzi o moją wcześniejszą  wypowiedź, to chyba nie zrozumiałaś jej sensu, albo nie czytałaś na innym forum, tego co grozi tutaj wchodzącym wg wyimaginowanej wyobraźni niektórych straszących lub głębokiej wiary w ostrzeżenia generowane przez różne programy antywirusowe.
Każdy robi jak uważa. Ja się tam nie boję, ani wirusów, ani tym bardziej uszczypliwości. wink
I również pozdrawiam.

#34 2013-09-01 21:16:54

ahha
Member

ewal8 napisał:

ewal8

pozdrawiam

Niepoprawna Krysiu, naprawdę nie musisz się martwić o moją wiedzę z dziedziny informatyki, bo doskonale sobie i w tym temacie radzę i już niejednokrotnie naprawiłam i ulepszyłam sobie swojego sprzęcika. I naprawdę nie  obawiam się żadnych wirusów ani trojanów ani innego badziewia, bo jestem sobie w stanie bez pomocy fachowców „pełną gęba” poradzić.  W najgorszym wypadku pozostaje format, ale to już ostateczność.
W moim dawnym miejscu pracy nawet moi koledzy informatycy po 3 semestrach big_smile big_smile korzystali z mojej wiedzy, że tak nieskromnie powiem.  Więc naprawdę zbyteczna troska. wink
Absolutnie nikogo nie namawiałam do niekorzystania z antywirusów, bo ja też z nich korzystam w miarę przede wszystkim ochoty i wolnego czasu.
A jeśli chodzi o moją wcześniejszą  wypowiedź, to chyba nie zrozumiałaś jej sensu, albo nie czytałaś na innym forum, tego co grozi tutaj wchodzącym wg wyimaginowanej wyobraźni niektórych straszących lub głębokiej wiary w ostrzeżenia generowane przez różne programy antywirusowe.
Każdy robi jak uważa. Ja się tam nie boję, ani wirusów, ani tym bardziej uszczypliwości. wink
I również pozdrawiam.

Dnia 1 wrzesnia roku pamietnego  lol Bingo Ewa smile

Ostatnio edytowany przez ahha (2013-09-01 21:18:47)

#35 2013-09-01 21:53:44

niepoprawnakrysia
Member

Ktoś wspomniał,że ma Avasta i on nie wykrył żadnych wirusów smile . Problem w tym, że Avast jest tak słabym programem antywirusowym , przepuszcza wiele a więc bardzo mało wykryje - to oczywiste, co nie znaczy że komputer nie jest np. w danym momencie zainfekowany.  Wystarczy po Avascie przeskanować porządnym programem i niejedna opiekunka będzie zaskoczona raportem jaki wygeneruje Antiwirusowy program. Nie będę podawać nazw , bo nie moim celem jest reklamowanie jakiegokolwiek programu. Rozumiem też, że programy obciążają laptopy ale można zastosować na pewne okresy tzw. działanie w chmurze i na pewno jest to lepsze wyjście niż chwilowe wyłączanie  no i należy przy wyborze programu sprawdzić jakim będzie obciążeniem dla systemu. Sama wiem jak jest , jak się ma do dyspozycji słaba prędkość, czasami i mnie się zdarza ,że korzystam z WebSticku i nie zawsze jest dobry zasięg.
Nie moim celem było też robienie z siebie specjalisty w jakimkolwiek temacie ale podważanie informacji jakie podałam : sprawy sądowe, umowy itd. ... raczej mnie zadziwia. Osobiście zawsze jestem zadowolona , że ktoś coś poda o czym sama nie wiem, po to są te fora . Do rozmów, do wymiany poglądów, do przekazywania ciekawych informacji i zapewne również do wzajemnej adoracji wink
No chyba, że te informacje kwestjonuje ktoś z "agenturek" - tutaj bym się nie zdziwiła bo informacje uderzają właśnie w "agenturki" i ich działalność.. 

No ale te akurat  forum jest własnością "agenturek " więc krytyką mojego wpisu raczej nie powinnam być zaskoczona. big_smile
pozdrawiam i miłej spokojnej nocki życzę. Sama też jestem teraz  w pracy , też jestem od jakiegoś czasu opiekunką i znam bardzo dobrze prawdziwe bolączki opiekunek  sad

#36 2013-09-02 07:43:14

ANTONIA***
Member

Do niepoprawnejkrysi...

Bardzo przepraszam, ale nie jestem żadną "agenturką" ...A  tak w ogóle to co masz na myśli używając tego terminu ? Proszę,  napisz jaśniej, bo nie wiem czy mam się czuć zaszczyconą, czy urażoną .
A czy profil jest naszą własnością ? Skąd ten wniosek ?

Pozdrawiam...

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-09-02 07:45:30)

#37 2013-09-02 08:59:58

swistak
Member

temat wirusów i zabezpieczeń zostaw fachowcom wink . Twoja wypowiedź o rookitnikach i braku porządnego programu antywirusowego sugeruje innym forumowiczom , że takie postępowanie jest bezpieczne - niestety, taka wypowiedź jest BŁĘDNA I SZKODLIWA!!!.  Jeszcze nie daj boże  ktoś Cię posłucha w tym temacie i  postąpi tak jak ty sugerujesz sad

pozdrawiam

cos malo konsekwentna ta niepoprawna - krysia "zostaw fachowcom"

a moze jest fachowcem w tej dziedzinie???? --tylko co tutaj robi? opiekuje sie za 1110e zamiast w swoim fachu kasowac 3krotnie wiecej??

ja korzystam z avasta juz kilka dobrych lat i nie zamienie go na inny program

ewal8 jaka u ciebie pogoda?u mnie sie zachmurzylo i pachnie jesienia   smile

#38 2013-09-02 20:46:07

ewal8
Member

swistak napisał:

Hej świstaku, u mnie w sercu i w duszy jeszcze lato gra wink, a za oknem zimno jak diabli.

A co do tego kasowania 3 razy tyle to bez przesady, aż takiej wiedzy w temacie  to nie posiadam. wink big_smile, ale akurat wirusów się nie boję i radzę sobie, choć... po wczorajszej wycieczce w deszczowej aurze jakiś malutki chyba się do mnie przypalętał  wink smile  wink

Gdybym się  za radą koleżanki podwójnie zabezpieczyła wink nie czułabym się teraz pod „zdechłym Azorkiem”. big_smile
Ale nic tam, przeprowadzę całościowy skan po fakcie. wink Może zadziała - w przypadku kompa zawsze działa. wink

#39 2013-09-02 20:52:51

ruda
Member

Ha, ha, Ewa, mnie "podwójne zabezpieczenie" to kompletnie z czym innym się kojarzy, ale jak to Niemcy mówią: "Die Gedanken sind frei" big_smile

Życzę zdrowia, jeszcze za wcześnie na łapanie jesiennych wirusów wink.

#40 2013-09-02 21:02:41

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

swistak napisał:

Hej świstaku, u mnie w sercu i w duszy jeszcze lato gra wink, a za oknem zimno jak diabli.

A co do tego kasowania 3 razy tyle to bez przesady, aż takiej wiedzy w temacie  to nie posiadam. wink big_smile, ale akurat wirusów się nie boję i radzę sobie, choć... po wczorajszej wycieczce w deszczowej aurze jakiś malutki chyba się do mnie przypalętał  wink smile  wink

Gdybym się  za radą koleżanki podwójnie zabezpieczyła wink nie czułabym się teraz pod „zdechłym Azorkiem”. big_smile
Ale nic tam, przeprowadzę całościowy skan po fakcie. wink Może zadziała - w przypadku kompa zawsze działa. wink

Ja mam sprawdzone (i Tobie też polecam)  podwójne działanie na wirusa: rum-ianek. Rum wypić, Janek wy..pie i po grypie. big_smile
A gdyby w razie czego nie pomogło to mam w zapasie wszelkiego rodzaju  nalewki i do łózia.

pzdr

#41 2013-09-02 23:03:49

krystyna5
Member

oj Amelia rum to może by sie jeszcze znalazł ale o Janka bardzo trudno trzeba sie przerzucic na inne gerety

#42 2013-09-02 23:31:42

amelia
Przyjaciel Forum

krystyna5 napisał:

oj Amelia rum to może by sie jeszcze znalazł ale o Janka bardzo trudno trzeba sie przerzucic na inne gerety

hehe... a ja zapobiegliwa , jak tylko Janka znalazłam, to zaraz do ołtarza z nim..... i męczy się chłopina już ponad 40 lat........big_smile

#43 2013-09-05 21:52:39

ewal8
Member

ruda napisał:

Ha, ha, Ewa, mnie "podwójne zabezpieczenie" to kompletnie z czym innym się kojarzy, ale jak to Niemcy mówią: "Die Gedanken sind frei" big_smile

Życzę zdrowia, jeszcze za wcześnie na łapanie jesiennych wirusów wink.

Oj Ruda, powinnaś wiedzieć, jak zwłaszcza TE  wirusy potrafią być niebezpieczne big_smile Czasem nawet podwójne zabezpieczenie nie pomoże big_smile big_smile
A jak się zastosuje terapię polecaną przez Amelię, to mogą ze zdwojoną siłą zaatakować. big_smile big_smile

Dzięki za życzenia zdrowia – to był tylko chwilowy spadek formy … wink

Reklama

Stopka forum