Dobra firma, a praca na czarno?

Obecnie jest mnóstwo firm oferujących legalne zatrudnienie, dość różnorodne stawki zależne od doświadczenia, wykształcenia. Jakie polecacie oprócz Kid Care? http://kidcare...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Niania Praca - aktualne tematy :

#1 2013-07-26 09:56:09

emilia
Member

Dobra firma, a praca na czarno?

Obecnie jest mnóstwo firm oferujących legalne zatrudnienie, dość różnorodne  stawki zależne od doświadczenia, wykształcenia. Jakie polecacie oprócz Kid Care? http://kidcare.pl/
Dla rodziców bomba, bo nie muszą szukać sami, dają listę wymagań, a ktoś za nich wybiera najlepszego kandydata, sprawdza referencje, i podaje gotową ocenę i wybór najlepszych możliwych opcji. A  jak dla niań?

#2 2013-07-26 09:57:21

emilia
Member

Re: Dobra firma, a praca na czarno?

p.s. Gdzie jest lepiej pracować jako niania w Polsce czy za granicą?

Ostatnio edytowany przez emilia (2013-07-26 09:57:40)

#3 2013-07-29 11:43:32

rodzynka
New member

szukam opiekunki dla mojego rocznego synka, polecacie jakąś firmę która pomoże mi znaleźć nianię?

#4 2013-07-29 12:45:37

urszula47
Member

rodzynka napisał:

szukam opiekunki dla mojego rocznego synka, polecacie jakąś firmę która pomoże mi znaleźć nianię?

Moja znajoma szuka pracy prywatnie w Niemczech.Zna niemiecki i opiekuje sie dzieci.Moze na meila napisz o warunkach?

#5 2013-07-29 15:00:10

betinaa
New member

Polecam firmę KidCare! Jestem bardzo zadowolona z usług.Szukałam opiekunki dla mojego 5-letniego Kubusia- niesamowity smyk, bardzo ruchliwy, szybko się nudzi każdym zajęciem. Zależało mi na osobie z doświadczeniem, po pedagogice, żeby Kuba mógł kreatywnie zarówno bawić się jak i uczyć. Poszukałam w internecie, znalazłam stronę KidCare http://kidcare.pl/  no i spróbowałam. Dałam konkretne wytyczne i oczekiwania, wskazałam również kwotę jaką mogę zapłacić niani. Na podstawie tych informacji firma wybrała kilka kandydatek.  Następnie przedstawiono mi kilka CV, natomiast ostateczne decyzja należała do mnie. Udało się:) Z obecnej opiekunki jestem bardzo zadowolona, a co najważniejsze Kubuś bardzo ją polubił.

Polecam KidCare! Profesjonalna i miała obsługa, szybkie działanie a przede wszystkim zaoszczędzony czas, który firma poświeci za Ciebie na spotkania z kandydatkami, sprawdzanie doświadczenia, wykształcenia i referencji;)))

#6 2013-07-29 23:13:01

ruda
Member

betinaa napisał:

Polecam firmę KidCare! Jestem bardzo zadowolona z usług.Szukałam opiekunki dla mojego 5-letniego Kubusia- niesamowity smyk, bardzo ruchliwy, szybko się nudzi każdym zajęciem. Zależało mi na osobie z doświadczeniem, po pedagogice, żeby Kuba mógł kreatywnie zarówno bawić się jak i uczyć. Poszukałam w internecie, znalazłam stronę KidCare http://kidcare.pl/  no i spróbowałam. Dałam konkretne wytyczne i oczekiwania, wskazałam również kwotę jaką mogę zapłacić niani. Na podstawie tych informacji firma wybrała kilka kandydatek.  Następnie przedstawiono mi kilka CV, natomiast ostateczne decyzja należała do mnie. Udało się:) Z obecnej opiekunki jestem bardzo zadowolona, a co najważniejsze Kubuś bardzo ją polubił.

Polecam KidCare! Profesjonalna i miała obsługa, szybkie działanie a przede wszystkim zaoszczędzony czas, który firma poświeci za Ciebie na spotkania z kandydatkami, sprawdzanie doświadczenia, wykształcenia i referencji;)))

A szczęśliwa "mamusia" spamuje, spamuje, spamuje... Ziew.

#7 2013-07-30 11:19:32

poziomka
Member

Strzał w dziesiątkę Ruda....
A poza tym , rodzice  mający określone wymagania , mogących sobie pozwolić na korzystanie z  usług renomowanych firm   opiekuńczych
( i opłat z tym związanych ! ! )  nie szukają tych firm tutaj ...  Pożądane efekty przyniesie zaprezentowanie się na specjalistycznych portalach .
Opiekunki  z tego forum wyjeżdżają do pracy  po pieniążki na życie ,  więc nie stać je na taki luksus .

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-30 23:25:43)

#8 2013-07-30 15:05:09

betinaa
New member

Mamusia nie spamuje tylko dzieli się doświadczeniem.
Ale widzę Panie bardzo pozytywnie nastawione. Może najpierw warto spróbować a dopiero później wyrabiać opinię??

#9 2013-07-30 23:53:36

poziomka
Member

Jeśli o mnie chodzi, to zwróciłam uwagę, że opiekunek wyjeżdżających do pracy  za granicę nie stać na wynajęcie niani  przez firmę .
I grzecznie zasugerowałam, że pożądane  efekty przyniesie zaprezentowanie się na specjalistycznych  portalach. Rodzice, których stać i którzy szukają takich dobrych firm na pewno chętnie poznają nową.

Co do spamu ,nie spamu.  Tak intuicyjnie zadowolona mama wyczuła,  że akurat tutaj, na tym forum, w gąszczu tematów i w wątku,
który  nawet  w tytule nie wskazuje,  że będzie mowa o  firmie, z której korzysta, zamieściła swoją opinię o niej w krótkim czasie po podaniu jej nazwy ?.
Takie bajki tu już bywały...

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-31 00:00:37)

#10 2013-08-14 16:25:47

bb
New member

Mimo bardzo wielu ogłoszeń opiekunek do dzieci szukających pracy ciężko jest znaleźć dobrą i sprawdzoną opiekunkę. Zwłaszcza dla zapracowanych rodziców, którzy nie mają czasu spotykać się z tuzinem kandydatek żeby choć trochę je poznać.

#11 2013-08-23 11:48:51

niania_mania
New member

Witajcie, chciałabym pracować jako niania. Zależy mi jednak na umowie o pracę, nie chcę pracować na czarno. Nie mam wykształcenia pedagogicznego ani  jakiegoś większego doświadczenia w tym kierunku. Czasami opiekowałam się moim 2letnim siostrzeńcem. Próbowałam w jednej firmie, która zatrudnia opiekunki. Czekałam na oferty prace, które rzekomo miały pojawić się lada moment jednak po 3 miesiącach oczekiwania zrezygnowałam z usług tej firmy. Znam dość dobrze język niemiecki i myślałam o pracy jako niania za granicą.
Dziewczyny doradźcie coś. Jeśli pracujecie jako opiekunki to prywatnie czy przez firmę? Jak znalazłyście pracę?

#12 2013-08-23 11:53:20

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

polecam au pair world wink

#13 2013-08-26 10:58:08

niania_mania
New member

Au pair world to bardziej nauka języka za niewielkie kieszonkowe. Co jeszcze polecacie?

#14 2013-09-09 10:54:30

rodzynka
New member

Poszukiwania opiekunki muszę zacząć od nowa. Poprzednią  opiekunkę znalazłam , zamieszczając ogłoszenie w gazecie. No i zgłosiła się dziewczyna, na pierwszy rzut oka wydawała się w porządku. Miałyśmy ustalony grafik, kiedy miała zajmować się dzieckiem. Ona jednak potrafiła zadzwonić pół godziny przed rozpoczęciem pracy i powiedzieć że nie da rady przyjść. Zostawałam na lodzie. Boję się, że jak już znajdę nową opiekunkę to historia się powtórzy ale nie mam wyjścia...

#15 2013-11-14 20:58:33

kika1985
Member
Od: Gdańsk

Kilka razy pracowałam jako opiekunka do dzieci w kraju, pierwszy raz tuż po skończeniu szkoły średniej, potem w czasie studiów (pedagogika), a potem po ich skończeniu...nigdy nie żałowałam (choć stawki nie są "piorunujące"), i zawsze czułam się usatysfakcjonowana (uśmiech na twarzy dziecka potrafi zdziałać cuda).

#16 2016-12-19 07:23:42

Eliza
Member

Praca na czarno ma więcej wad niż zalet. Podam przykład. Jeżeli ktoś myśli w perspektywie czasu o zaciągnięciu kredytu - nie wiem, na samochód lub pewnie na zakup mieszkania na kredyt, remont itd. to legalna praca, a więc taka która umożliwi nam udowodnienie, że rzeczywiście pracujemy jest niezbędna. Pozostają jeszcze kwestie formalne i zawiłości związane z terminologią. Np to co ma wieksze znaczenie: prowizja czy odsetki - tutaj więcej o tym piszą: http://www.bloombergbusinessweek.pl/art … 96686.html - ale jest to pochodna tego, że pracuje się legalnie.

#17 2016-12-19 16:22:20

Kasia31
Member

moja kolezanka na czarno ma 1700 do reki miesiecznie (malzenstwo) i 180euro za podroz. jezyk slabiutki. przez firme daliby jej pewnie max 1000. Jest bardzo pewna siebie, nie wierzy w kontrole zollu lub tp

#18 2016-12-19 16:25:18

Kasia31
Member

moja kolezanka na czarno ma 1700 do reki miesiecznie (malzenstwo) i 180euro za podroz. jezyk slabiutki. przez firme daliby jej pewnie max 1000. Jest bardzo pewna siebie, nie wierzy w kontrole zollu lub tp

#19 2016-12-19 16:45:16

barbara.b
Member

Kasia31 napisał:

ja się zollu nie boje. w restauracji pracowałam na czarno latami i miałam nawet kontrolę. zoll nie udowodni ci jak długo pracujesz. móisz, ze dopiero co zaczęłaś pracę i płacisz najmniejszą karę. w opiece to nikt ci nic nie udowodni. ale prócz zarobionych pieniędzy nie ma się nic. a w razie jakieś choroby, czy wypadku to dopiero pójdzie kasa. nikomu nic nie życzę, ale miałam juz kilka apizodów, że potrzebowałam lekarza w de i nie ma to jak miec kartę ekuz. a turystycznej też raczej nei wydają w nieskończoność.
a te ubezpieczenia prywatne co się dokupuję to są ubezpieczenia uzupełanijące a nie podstawowe i można sobie w dupę wsadzić.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-12-19 16:46:46)

#20 2016-12-19 22:14:57

zuzanna.gas
New member

Z opiekunkami jest problem, ale niektóre robią innym złą opinię. Ja nie wiem co o tym wszystkim sądzić, ale niektóre opinie to na http://wywoz-gruzu.krakow.pl się tylko i wyłącznie nadają.

Ostatnio edytowany przez zuzanna.gas (2017-01-17 16:00:19)

#21 2016-12-20 07:49:35

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Kasia31 napisał:

Czego się bać??? Robisz układ, że przyjechałaś do swoich znajomych

#22 2017-03-08 20:04:12

dmrak
New member

Ja nie wiem czy takie ryzyko jest opłacalne mimo wszystko

Reklama