opiekunka w Anglii live-in czy domy opieki

Witam wszystkich ciepło Jakie sa wasze doświadczenia jesli chodzi o opiekunkę live-in osoby starszej ? Czy jest dużo obowiązków w takiej pracy? Jak wygląda kwestia sprzątania w domu takiej osoby ? Czy na umowie jest coś o tym? Czy jest to praca cięzka fizycznie, chodzi mi o podnoszenie osoby( z łóżka, itp...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2013-07-16 17:49:26

arad
New member

opiekunka w Anglii live-in czy domy opieki

Witam wszystkich ciepło

Jakie sa wasze doświadczenia jesli chodzi o opiekunkę live-in osoby starszej ? Czy jest dużo obowiązków w takiej pracy? Jak wygląda kwestia sprzątania w domu takiej osoby ? Czy na umowie jest coś o tym? Czy jest to praca cięzka fizycznie, chodzi mi o podnoszenie osoby( z łóżka, itp..) ?

Zastanawiam się czy nie próbować do domu opieki, czy tam jest trudniej? wydaje mi sie że człowiek ma wiecej swobody jak wykona swoja pracę ?

Bedę wdzięczna za odpowiedzi.

#2 2013-07-28 13:42:10

Yagga66
Member

Re: opiekunka w Anglii live-in czy domy opieki

Ja pracuje teraz na live-in więc mogę Ci napisac tylko o tym, ale moja koleżanka pracuje w domu opieki tutaj w UK więc trochę mi juz powiedziała.
Otóż sa plusy i minusy każdej z tych prac jak zwykle - praca na live-in to na pewno większa kasa i większe oszczędności, bo nie płacisz za mieszkanie (w UK horrendalnie drogo jest) ani za jedzenie. Odkładasz mnóstwo pieniędzy. Minus to siedzenie w domu non-stop, w nocy też masz szczęście jak się wyspisz. Czasu dla siebie mało, wciąz biegasz na posyłki, a to jedno przynieść a drugie przekręć w tamtą stronę, a herbatę zrób, a czemu taka słodka, a za gorąca, daj mi do wody zimnej może, oj a teraz za zimna to podgrzej mi w mikrofali  - i tak w kółko.
Jedna babcia to potrafiła mi przez godzinę instrukcje dawać jak mam ustawić szpargały na jej łóżku, bo ona nie sięgała do nich i układałam bez końca chusteczki, i inne pierdy. Ogólnie ludzie są męczący i roszczeniowi ja nie wierzę, że trafisz na takiego klienta,z któym się bedziesz super czuła.Zawsze będzie coś nie tak. No, tylko pieniądze są niezłe i można zacisnąc zęby i przetrzymać do czeku smile
W domu opieki z kolei kończysz zmiane i wychodzisz więc psychicznie lepiej, natomiast pieniądze żadne, nie daj się ziweść że jak zarabiasz 6,19 na godzinę i pracujeszokoło 36 godzin na tydzień, że coś odłożysz. To fabryka niewolników jest, praca dla desperata.
Za pokój w UK zapłacisz około 250-400 f na miesiac w zależności gdzie mieszkasz, znaczy zależy od miasta. Unikaj Londynu bo finansowo nie wyrobisz, pokoje około 70-100 f na tydzień. Do tego jedzenie oszczędnie możesz się zmieścic (kupując w Aldiku) w jakichś 20f na tydz dla siebie. To przelicz sobie czy Ci się opłaca. To będzie życie mniej więcej na poziomie naszej minimalnej w Polsce, ale w Polsce jesteś u siebie i nikt głupich uwag nie robi na temat imigrantów.
Poza tym w domu opieki praca jak w przetwórni, masz 20 osób na zmianie i obrobić wszystkich musisz czyli jest tempo i zapiernicz. Człowiek staje się bezosobowy, nie masz czasu na pogaduchy, na live-in jest czas i na kawke i na ciasteczko z podopiecznym ( w zależności od jego stanu umysłu rzecz jasna). Więcej spokoju na live-in ale też większa presja i uzależnienie od jendej osoby, ale z tym można sobie poradzić pracują np. w systemie 4 tyg pracy, 2 off albo 3 on 3 off czy podobnie i da rade wytrzymać.

#3 2013-08-29 12:53:42

arad
New member

aha dziękuje za info

Ostatnio edytowany przez arad (2014-01-08 19:04:59)

#4 2014-03-17 02:17:24

obedom
New member

wlasnie minal pierwszy miesiac od kiedy wyjechalam i zaczelam prace w domu opieki. Pracuje w Residental Care Home, rezydentow jest 30 wiec nie jest az tak ciezko. Mieszkam na poludniu Anglii w bardzo malutkiej miejscowosci, ale jest tu stacja kolejki i w 25min jestem w duzym miescie
Zarabiam od 6.35 do 6.70 funta na godzine (wyzsze stawki za wieczory i weekendy), tak wiec szalu nie ma. Wyplata jest co 4 tygodnie, na reke ok 950.
Jak narazie pracuje ok. 40-45 godzin tygodniowo.
Jesli chodzi o dom, w którym pracuje to jest dosc dobrze wyposazony w sprzet, bardzo zwracaja tu uwage na to zeby nie nadwyrezyc kregoslupa.
Jesli chodzi o rezydentow to tak jak to z ludzmi bywa, jedni sa ok, a drudzy nie. Plusem jest to, ze po pracy ide do domu i mam swiety spokoj.
Za pokoj place 70 funtow tygodniowo (cena zawiera rachunki)

Przepraszam za brak polskich znakow smile
pozdrawiam

#5 2014-06-03 09:12:45

Anna5
New member

opiekunka moim zdaniem to lepsze rozwiązanie dla osoby chorej gdyż może być w własnym domu.

http://agencjapromyczek.pl/

#6 2014-06-06 18:08:08

Yagga66
Member

zależy.... gdzies  o tym pisałam. Szczerze to lepiej jest być między ludźmi, niż samemu wśród 4 ścian, z opieunka, ktora tylko czeka, żeby czmchnąc do pokoju i mieć swięty spokój. W domu opieki sa ludzie, zawsze jest z kim pogadać, poogladac tv razem, sa wycieczki, rózne aktywności, dzień zlatuje szybko, a w domu jak starsza osoba siedzi tylko i gapi się w tv sama, to raczej męczące jest...

#7 2016-03-16 09:20:29

hnoor0044
New member

To przelicz sobie czy Ci się opłaca. To będzie życie mniej więcej na poziomie naszej minimalnej w Polsce, ale w Polsce jesteś u siebie i nikt głupich uwag nie robi na temat imigrantów.
Poza tym w domu opieki praca jak w przetwórni, masz 20 osób na zmianie i obrobić wszystkich musisz czyli jest tempo i zapiernicz.

Ostatnio edytowany przez hnoor0044 (2016-03-26 07:07:53)

Reklama