Atopowe zapalenie skóry

Hej, od jakiegoś czasu mam atopowe zapalenie skóry na powiekach (spowodowane alergią). Dostałam sterydy, powieki już nie swędzą, ale dalej są czerwone...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Opieka seniora - Vademecum - aktualne tematy :

#1 2020-11-19 09:07:51

Atopowe zapalenie skóry

Hej, od jakiegoś czasu mam atopowe zapalenie skóry na powiekach (spowodowane alergią). Dostałam sterydy, powieki już nie swędzą, ale dalej są czerwone. Czy ktoś z Was ma może podobny problem? Jak sobie z tym radzicie?

Artykuł opublikowany przez : lekte
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2020-11-19 10:49:08

zaroma
Member

Re: Atopowe zapalenie skóry

Coś takiego często wraca, a wiadomo, że maści że sterydami nie można używać zbyt długo i po jakims czasie od otwarcia trzeba wyrzucić. Polecam masło shea, czyste, najlepiej nierafinowane ale i takie może być. Smarujesz powieki jak nawraca i oczywiście rezygnujesz z makijażu całkowicie wtedy. Tego masła możńa używać też na egzemę na dłoniach, wszystkie podrażnione miejsca, suche usta. Polecam. Można spróbować też lanolinę (lanomaść). Wspomagająco maść z konopią: https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/m … 100ml.html - zawiera mieszankę oleju z oliwek, oleju z konopi siewnych oraz ekstraktu z kwiatów konopi. Krem zawiera również naturalne olejki eteryczne z mięty, cytryny oraz lawendy. Składnikiem bazowym jest wazelina medyczna.

Ostatnio edytowany przez zaroma (2020-11-19 10:49:14)

Reklama