Nauka języka niemieckiego

Pracuję jako lektor w firmie, która uczy online bezpłatnie języka niemieckiego i po egzaminie załatwia bezpłatnie legalną prace w Niemczech, przy opiece...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2011-11-30 20:01:08

Nauka języka niemieckiego

Pracuję jako lektor w firmie,  która uczy online bezpłatnie języka niemieckiego i po  egzaminie załatwia bezpłatnie legalną prace w Niemczech, przy opiece. Gdyby ktos był zainteresowany, to proszę napisać. Pozdrawiam smile

Ostatnio edytowany przez Lorrie (2011-11-30 20:02:56)

Artykuł opublikowany przez : Lorrie
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2012

#2 2011-12-02 09:13:46

Kamilakoz
Member

Re: Nauka języka niemieckiego

Chyba każda poważna agencja ma teraz naukę online. A to że załatwiacie bezpłatnie pracę w niemczech to chyba też norma. Ja jutro jadę do Niemiec na 2 miesiące. A z jakiej pan jest firmy?

#3 2012-02-01 13:16:11

danus
New member

jestem zainteresowana tym kursem danus4519@vp.pl
czekam

#4 2012-02-03 17:31:58

annamazurkiewicz
New member

Witam, zapisując się prywatnie na specjalistyczny kurs języka niemieckiego dla opiekunek, co prawda ponosi się koszt, ale za to można aplikować do wielu różnych firm, co zwiększa szansę na fajną ofertę pracy. Poza tym wzbogaca się swoje CV o dyplom ukończenia takiego kursu, również w wersji niemieckiej.Pozdrawiam i  zapraszam. Anna

#5 2012-02-10 15:16:42

IrenaAnna
New member

Lorrie napisał:

Pracuję jako lektor w firmie,  która uczy online bezpłatnie języka niemieckiego i po  egzaminie załatwia bezpłatnie legalną prace w Niemczech, przy opiece. Gdyby ktos był zainteresowany, to proszę napisać. Pozdrawiam smile

Jestem zainteresowana tym kursem i wyjazdem.
irena.wr@gmail.com

Pozdrawiam
Irena

#6 2012-03-08 18:32:14

wampirek
Member
Od: slaskie

Witam  takze jestem zainteresowana kursem,  moj kantakt  ,   polaparuzel@interia.pl   pozdrawiam.

#7 2012-03-09 10:18:42

ella
Member

oj ja tez jestem zainteresowana....moj e-mail....elizabeth_salem@libero.it.   bardzo prosze o kontakt.pozdrawiam

#8 2012-03-18 19:16:50

koti1
New member

Witam!!!!
Ja też jestem zainteresowana kursem j . niemieckiego  mój mail dytrys1@poczta.onet.pl
Uczyłam się sama ale nie idzie mi za bardzo
POZDRAWIAM

#9 2014-04-07 09:31:22

daniel43
New member

Jestem zainteresowany tym kursem i praca a obecnie jestem juz w opiece 43danielm433@gmail.com

#10 2014-04-07 09:44:17

amelia
Przyjaciel Forum

Nie wiem dlaczego nie zgłaszacie chęci uczestniczenia w tym kursie bezpośrednio na meila do Lorrie.
Nie wiem czy ona tutaj w góle zagląda?

#11 2014-04-07 17:22:03

elwira318
New member

Proszę o więcej informacji.

#12 2014-04-07 17:51:38

zuza
Member

amelia napisał:

Nie wiem dlaczego nie zgłaszacie chęci uczestniczenia w tym kursie bezpośrednio na meila do Lorrie.

zobacz amelia z kiedy to jest ta oferta to 2011rok nigdzie zadnych wzmianek komentarz czy ktoś bral wogole udział ???

cos mi się wydaje ze były potrzebne zgłoszenia opiekunek zupełnie na priv --agencja w ten sposób szuka chętnych do pracy--może się myle
     ale ja tak zrozumiałam ten wpis

#13 2014-04-07 18:07:41

amelia
Przyjaciel Forum

zuza napisał:

amelia napisał:

zobacz amelia z kiedy to jest ta oferta to 2011rok nigdzie zadnych wzmianek komentarz czy ktoś bral wogole udział ???

cos mi się wydaje ze były potrzebne zgłoszenia opiekunek zupełnie na priv --agencja w ten sposób szuka chętnych do pracy--może się myle
     ale ja tak zrozumiałam ten wpis

big_smile  może masz rację.     Teraz to już trudno odróżnić, kto jest  kto?
Ja zasugerowałam się ostatnim postem daniela43, a nie popatrzyłam wyżej.

#14 2014-04-24 11:32:15

pfleger
Member

karolina-mr napisał:

bezpłatnie?

serio, również jestem zainteresowana prosze informacje na emaila, bro316nislawem@onet.pl
własnie brak komunikatywnego niemieckiego mnie eliminuje z pracy jako opiekunka w Niemczech, na razie pracowałam tylko w Anglii

o nie:D sama nie zobaczyłam na datę, rzeczywicie rok 2011, dobra nie ma tematu, co do nauki to korzysta ktoś z "kursy 123?" mają tam sporo kursów ale nie wiem czy warto płacić, czy lepiej iść na indywidualne lekcje

Moze na początek książkę do nauki kupic i dobry slownik?! Jak to w prehistorii ludzie robili, tak około roku 1990

#15 2014-04-24 11:39:38

simona1961
Member

pfleger napisał:

karolina-mr napisał:

bezpłatnie?

serio, również jestem zainteresowana prosze informacje na emaila, bro316nislawem@onet.pl
własnie brak komunikatywnego niemieckiego mnie eliminuje z pracy jako opiekunka w Niemczech, na razie pracowałam tylko w Anglii

o nie:D sama nie zobaczyłam na datę, rzeczywicie rok 2011, dobra nie ma tematu, co do nauki to korzysta ktoś z "kursy 123?" mają tam sporo kursów ale nie wiem czy warto płacić, czy lepiej iść na indywidualne lekcje

Moze na początek książkę do nauki kupic i dobry slownik?! Jak to w prehistorii ludzie robili, tak około roku 1990

Oj Pfleger, a nie przyszło Ci do głowy, że są osoby, które muszą mieć lektora do nauki języka? Nie każdy jest w stanie nauczyć się z ksiązki i ze słownika, no chyba, że miał jakieś podstawy w szkole i teraz będzie tylko odświeżał tudzież poglębiał naukę języka niemieckiego.
JA niezmiennie będę polecała www.busu.com. Mozna sobie na prawdę sporo przypomnieć ( wiedza ze szkoły ) i sporo nauczyć, kompletnie za free.
Pozdrawiam Cię Pfleger smile

#16 2014-04-24 12:23:54

pfleger
Member

simona1961 napisał:

pfleger napisał:

karolina-mr napisał:

bezpłatnie?

Oj Pfleger, a nie przyszło Ci do głowy, że są osoby, które muszą mieć lektora do nauki języka? Nie każdy jest w stanie nauczyć się z ksiązki i ze słownika, no chyba, że miał jakieś podstawy w szkole i teraz będzie tylko odświeżał tudzież poglębiał naukę języka niemieckiego.
JA niezmiennie będę polecała www.busu.com. Mozna sobie na prawdę sporo przypomnieć ( wiedza ze szkoły ) i sporo nauczyć, kompletnie za free.

Co da ci lektor ,jak na dzien dobry umiesz 10 słów?

#17 2014-04-24 13:01:51

simona1961
Member

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

pfleger napisał:

Lektor da to, że umozliwi kontakt z zywym językiem, da to, że zaordynuje ilość potrzebnych słowek do nauczenia i da wskazówki , jak dalej się uczyć i czego się uczyć. Opiekunka nie musi umieć rozmawiać o fizyce kwantowej po niemiecku, ale o problemach dnia codziennego podopiecznych, ich egzystencji i potrzebach , owszem!

#18 2014-04-24 19:55:06

ewal8
Member

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

Jeśli mogę swoje trzy grosiki, a nie byłabym sobą, jeśli w tym temacie bym nie wtrąciła wink, to dodam z wieloletniego doświadczenia nauczania i uczenia się, że najlepsze efekty przynosi jednak nauka z lektorem – żadna książka, podręcznik czy słownik nie zastąpi kontaktu z żywym rozmówcą. Najlepsze rezultaty przynosi rozmowa w języku obcym, nawet z błędami, ale mówić trzeba, żeby przełamać tzw. barierę językową. Lektor jest m.in. po to, aby ewentualne błędy poprawić, wytłumaczyć niejasności. Książka czy słownik tego nie zrobią. Samo wkuwanie słówek ze słownika mija się z celem, jeśli nie ma potem okazji wykorzystania nowo poznanych słów w sytuacjach życiowych. Po prostu się je szybko zapomina. Praca z podręcznikiem też jest wskazana jak najbardziej, ale na wyższym etapie wtajemniczenia -  czyli wtedy, kiedy mamy jakieś podstawy.

Zawsze ale to zawsze nauka języka obcego powinna rozpoczynać się od mówienia i rozumienia tego, co się do nas mówi - a do tego potrzebny jest rozmówca. Pozostałe sprawności  językowe czyli czytanie i pisanie są na dalszym planie, choć należy podkreślić, że dla osób chcących posługiwać się  dobrze językiem obcym powinny być również ważne.

Nie na próżno pierwsze rozmowy w językach obcych zaczynają się prawie zawsze od zdania:
Sprechen Sie Deutsch?
Do you speak English?
Parlez-vous français?

Czyli, czy mówisz  po…, a nie piszesz, czytasz wink

#19 2014-04-24 20:13:19

Cebulka
Member

W pełni popieram przedmówczynię. Ja też uczę języka czasami. I mam taką ulubioną pierwszą lekcję: prosty tekst o trzech różnych osobach. Uczący się zaczyna czytać i panikuje- w życiu się tego języka nie nauczy. No i tu wkraczam ja, czyli lektor. Tłumaczę co i jak się wymawia. Poprawiam wymowę. Zadaję pytania do tekstu. Cierpliwie poprawiam błędy. I okazuje się, że można sobie z tym psim językiem poradzić. Nie wyobrażam sobie uczenia się języka ze słownika czy nawet z książki bez lektora.

Podobnie jak Simona polecam busu.com. Jest też podobna społeczność uczących się języka livemocha.com Zaczęłam tam naukę hiszpańskiego. I nie bać się korzystać z rozmów online! Ja na bardzo życzliwych i wyrozumiałych ludzi tam trafiłam:)

#20 2014-04-24 20:27:52

simona1961
Member

Cebulka napisał:

W pełni popieram przedmówczynię. Ja też uczę języka czasami. I mam taką ulubioną pierwszą lekcję: prosty tekst o trzech różnych osobach. Uczący się zaczyna czytać i panikuje- w życiu się tego języka nie nauczy. No i tu wkraczam ja, czyli lektor. Tłumaczę co i jak się wymawia. Poprawiam wymowę. Zadaję pytania do tekstu. Cierpliwie poprawiam błędy. I okazuje się, że można sobie z tym psim językiem poradzić. Nie wyobrażam sobie uczenia się języka ze słownika czy nawet z książki bez lektora.

Podobnie jak Simona polecam busu.com. Jest też podobna społeczność uczących się języka livemocha.com Zaczęłam tam naukę hiszpańskiego. I nie bać się korzystać z rozmów online! Ja na bardzo życzliwych i wyrozumiałych ludzi tam trafiłam:)

Jeszcze jedna zaleta pracy z lektorem big_smile
Lektor = motywacja
90 procent uczących się ma wstręt do książek i do samodzielnej nauki z nich. Lektor to motywacja, nie wspominając o innych zaletach smile
Mam mnóstwo znajomych, co to kupili podręczniki rózne, rózne słowniki w ilosciach hurtowych , a i tak nic z tego nie wychodzi i dalej potrafia sie tylko przedstawic w obcym języku.

#21 2014-04-24 20:31:29

simona1961
Member

Acha i polecam równiez audio fiszki, super sprawa. Wrzucasz sobie na mp3 i ci gada, gada i gada, a ty się uczysz uczysz i uczysz big_smile

#22 2014-04-24 20:44:46

renia1311
Member
Od: ...

simona1961 napisał:

Cebulka napisał:

Jeszcze jedna zaleta pracy z lektorem big_smile
Lektor = motywacja
90 procent uczących się ma wstręt do książek i do samodzielnej nauki z nich. Lektor to motywacja, nie wspominając o innych zaletach smile
Mam mnóstwo znajomych, co to kupili podręczniki rózne, rózne słowniki w ilosciach hurtowych , a i tak nic z tego nie wychodzi i dalej potrafia sie tylko przedstawic w obcym języku.

Zgadzam się, jak ktoś potrafi się zmotywować do samodzielnej nauki - podziwiam i gratuluję! Naprawdę! Ja nie potrafię, nakupowałam różnych materiałów do samodzielnej nauki - podobno niemal cudotwórczych - i nic. Dlatego uczę się z lektorem przez skypa. Motywuje mnie to do przeglądnięcia notatek, słówek. I rozmawiam, na swoim oczywiście poziomie, ale rozmawiam. Buduję zdania...
Ale im głębiej w las tym ciemniej big_smile.

#23 2014-04-24 21:03:11

simona1961
Member

Renia, nie poddawaj się. Zobaczysz , jeszcze chwilka i język ci się rozwiąże. Ja nie miałam kontaktu z niemieckim przez prawie 30 lat, z wyjątkiem pobytu na wczasach zagranicznych w kontekscie zamówienia posiłku, czy drinka, czy też rozmowy o pogodzie. Jak przyjechałam po 30 latach do Niemiec, to niewiele pamiętałam. Po miesiącu język się rozwiązał, (to jednak w głowie siedzi, gdzies głeboko schowane big_smile ) , a jak zaczęłam pracowac z busuu, to az się zdziwiłam ile ja umiem, a nie wiedziałam o tym. Nie umiem tylko pisać, choć 30 lat temu pisałam całkiem nieźle :d W zasadzie to tez nie problem, bo wystarczy duzo czytać niemieckie teksty i samo przyjedzie, ale........nie ma takiej siły, która by mnie do tego zmusiła big_smile big_smile big_smile Tak więc, jeszcze jakiś czas pozostanę półanalfabetką w sensie znajomosci niemieckiego. Natomiast egzamin językowy w firmach zdaję ze śpiewem na ustach big_smile big_smile big_smile, a maglowano mnie swego czasu przez 40 minut big_smile big_smile big_smile

#24 2014-04-24 21:12:23

ruda
Member

Ja od lat chcę zapytać profesjonalisty, jak ogarnąć chaos i bardzo się cieszę, że wreszcie nadarza się okazja wink.

Dziewczyny, mówię po niemiecku, nawet piszę, bo z tym problemów nigdy nie miałam (pamięć wzrokowa), ale jak ogarnąć "dziką" gramatykę?!
Nauczyłam się, jak umiałam big_smile. Mam bardzo duży zasób słów, ale gramatyka leży i kwiczy. Zero zasad, zero rodzajników, mówię "na czuja" i najczęściej źle. Tzn. zrozumiale, ale tragicznie pod względem gramatyki.
Poza tym mam wrażenie, że parę lat temu zatrzymałam się w rozwoju sad. Niemiecki jaki był, taki jest. Starcza i nawet niektórzy chwalą, ale wkurza mnie bardzo, że koleżanka, która pracuje krócej niż ja, buduje lepsze zdania. Zacina się, zastanawia i nie może się wygadać, bo nie ma słownictwa, ale jak już coś poskłada, to aż miło posłuchać smile. Ja na odwrót. Mówię dużo, szybko i w zasadzie na każdy temat, ale jak!? Siąść i płakać sad.

Pomóżcie smile!

#25 2014-04-24 21:24:12

Cebulka
Member

Ruda, tu chyba nie ma innej rady, niż przysiąść nad jakimś dobrym repetytorium i tłuc ćwiczenia. Sprawdzać w kluczu odpowiedzi i analizować popełnione błędy. Uebung macht den Meister:)

#26 2014-04-24 21:30:15

ruda
Member

Ale ja podstaw nie mam sad. Co mi dadzą ćwiczenia?
Nie wiem, z której strony ugryźć problem ;(.

#27 2014-04-25 06:22:32

ewal8
Member

ruda napisał:

(...)

Dziewczyny, mówię po niemiecku, nawet piszę, bo z tym problemów nigdy nie miałam (pamięć wzrokowa), ale jak ogarnąć "dziką" gramatykę?!
Nauczyłam się, jak umiałam big_smile. Mam bardzo duży zasób słów, ale gramatyka leży i kwiczy. Zero zasad, zero rodzajników, mówię "na czuja" i najczęściej źle. Tzn. zrozumiale, ale tragicznie pod względem gramatyki.
Poza tym mam wrażenie, że parę lat temu zatrzymałam się w rozwoju sad. Niemiecki jaki był, taki jest. Starcza i nawet niektórzy chwalą, ale wkurza mnie bardzo, że koleżanka, która pracuje krócej niż ja, buduje lepsze zdania. Zacina się, zastanawia i nie może się wygadać, bo nie ma słownictwa, ale jak już coś poskłada, to aż miło posłuchać smile. Ja na odwrót. Mówię dużo, szybko i w zasadzie na każdy temat, ale jak!? Siąść i płakać sad.

Pomóżcie smile!

Ruda, wydaje mi się, że Twoim przypadku – przy dużym zasobie słownictwa i „własnych” zasadach gramatycznych –  przydałoby  Ci się chociaż częściowe formatowanie dysku big_smile big_smile, a już na pewno jego czyszczenie lub defragmentacja big_smile big_smile

Ty już masz pewne schematy zakorzenione, utrwalone i w Twoim przypadku jedynie praca z lektorem i odpowiednio dobranymi ćwiczeniami gramatycznymi pomogłaby Ci opanować ten chaos. Ty jesteś mądrą dziewczynką i jestem pewna, że dałabyś z tym radę. Kwestia tylko chęci i motywacji. Doskonale znasz gramatykę polską, a to naprawdę duży plus przy opanowywaniu niemieckiej. Poza tym język niemiecki jest bardzo logicznym językiem, czyli mamy wzór, podstawiamy dane i wynik sam wychodzi i to naprawdę jest do opanowania, nawet dla tych, co na matematykę alergię mają smile

Pytasz, z której strony ugryźć problem? Powinnaś zrobić sobie listę rzeczy, z którymi masz problem i powoli się z nimi rozprawiać smile Jak znam życie, zaraz mi napiszesz, że ze wszystkim masz kłopot, bo to takie nasze najczęstsze wytłumaczenia na lenistwo, nazywając rzecz po imieniu.

No więc zacznijmy od tych nieszczęsnych rodzajników:  są pewne zakończenia rzeczowników, które są przypisane danemu rodzajowi. I tak np.
DER – rzeczowniki zakończone na –ing (Hering, Sperling itp.), -ig (Honig, König itp.) itd.

http://deutsch-via-skype.blog.onet.pl/2 … ajnik-der/

Podaję przykładową stronę, gdzie jest to ładnie wytłumaczone, bo nie ma sensu, żebym tu elaborat głosiła i zaśmiecała wątek.

I tak małymi kroczkami do przodu. smile
Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2014-04-25 06:28:15)

Reklama