Pies czy kot dla seniorów?

Witajcie, zastanawiam sięnad możliwością zaadoptowania jakiegoś zwierzaka przez moich podopiecznych. To starsze małżeństwo, schorowane, ale mobline. Poruszają sięsamodzielnie po mieszkaniu, a problem mają ze sprawnością manualną wymagającą szczegółowości i dokładności czyli np...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Psychologia starości podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2020-09-15 11:17:37

PaniKonstancja
New member

Pies czy kot dla seniorów?

Witajcie,

zastanawiam sięnad możliwością zaadoptowania jakiegoś zwierzaka przez moich podopiecznych. To starsze małżeństwo, schorowane, ale mobline. Poruszają sięsamodzielnie po mieszkaniu, a problem mają ze sprawnością manualną wymagającą szczegółowości i dokładności czyli np. krojeniem warzyw. Opieka nad psem czy kotem wchodzi w zakres ich możliwości, a wiem że po cichu marzą o futrzastym kompanie. Będziemy szukać dorosłego psa albo kota bo jednak szczeniak może być zbyt trudny do opanowania. Tylko zastanawiam się właśnie czy to ma być pies czy jednak kot? Czy ktoś z Was ma może doświadczenie w temacie opieki nad zwierzetami przez osoby starsze i potrafiłby coś doradzić?

Reklama

Podobne tematy :

Prezent dla seniorów - Tak jak w temacie dokładnie za miesiąc dziadkowie mają 60-tą rocznice ślubu i zupełnie nie wiemy co im kupić oczywiście nic nie potrzebują...

Oferta pracy - Opiekun/ka Seniorów w Niemczech - Witam serdecznie, Poszukuję osób chętnych do pracy przy opiece w Niemczech. Zarobki: 1100 - 1400 Euro netto/msc + premie My zadbamy o: - Legalną umowę (ZUS-odprowadzana od średniej krajowej) - Bezpłatne zakwaterowanie - Bezpłatne wyżywienie - Bezpłatny transport - Ubezpieczenie (formularz A1 i karta EKUZ) - Ciągłość umowy - Pracę zgodną z Twoimi predyspozycjami - Stały kontakt z koordynatorem z Polski Praca w opiece jest pracą specyficzną i odpowiedzialną, dlatego poszukujemy osób, które charakteryzują się ciepłem i empatią w stosunku do podopiecznych...

Niedowaga u seniorów - Witam Was drogie forumowiczki. Od miesiaca zajmuje się taką starsza babcią. W DE oczywiście. Nie jest to moja pierwsza podopieczna, ale chyba przy niej pierwszy raz spotkałam się z niedowagą u starszej osoby...

Pies ze sztuczną szczęką - Kojarzycie reklamę Pedigree ze sztuczną szczęką? Ale się uśmiałam! Słuchajcie, pies mojego podopiecznego zwinął mu zęby z nocnego stoliczka, które ten zostawił wieczorem o tak! Pokładałam się ze śmiechu, jak go zobaczylam z tymi zębami w pysku! :):):):):) Dziadek się zezłościł, ale potem śmiał razem ze mną...

Przepisy na potrawy z kurczaka dla seniorów - Cześć. Raczej nie gotuję czerwonego mięsa-zazwyczaj tylko drób. Tak samo prywatnie w domu, jak i podopiecznym...

Stopka forum