Dziecko chodzi na paluszkach

Aktualnie opiekuję się wnuczką, która uczy sie chodzić i zastanawiam się czy normalne jest to, ze chodzi cały czas na paluszkach. Czy dziecko nie powinno chodzic na podeszwach stóp?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2020-05-25 11:53:42

tetti
Member

Dziecko chodzi na paluszkach

Aktualnie opiekuję się wnuczką, która uczy sie chodzić i zastanawiam się czy normalne jest to, ze chodzi cały czas na paluszkach. Czy dziecko nie powinno chodzic na podeszwach stóp?

#2 2020-05-25 14:14:57

zaroma
Member

Re: Dziecko chodzi na paluszkach

Nie jest to nienormalne, bo wiele dzieci tak chodzi. Najlepiej po prostu obserwować dziecko. W koncu zacznie chodzić na podeszwach stóp. Często jest to wraz z nałożeniem butów do nauki chodzenia.Dobrze jest porozmawiac z pediatrą kiedy dobrze jest takie obuwie nałożyć.
Nawet jeśli zacznie chodzić w 14 miesiącu życia to też będzie w normie rozwojowej. Tak wiec nie ma się co stresować ponad potrzebę....  A na spacery dopóki nie chodzi samodzielnie można zakładać grube skarpety i nie będzie problemu z paluszkami. https://e-butydladzieci.pl/blog/dziecko … na-palcach

Ostatnio edytowany przez zaroma (2020-05-29 07:42:20)

#3 2020-05-25 23:13:19

paniusiabogusia01
Member

Re: Dziecko chodzi na paluszkach

Ile wnuczka ma miesięcy?

Reklama