Wędliny domowej roboty

Dzisiaj pierwszy raz próbuję :D Ciekawe jak wyjdze zrobiłam na razie zalewę i musze przyznać że interesująco poachnie. Do tej pory zajmowałm się tylko pieczeniem mięsa...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2020-05-17 10:20:29

zaroma
Member

Wędliny domowej roboty

Dzisiaj pierwszy raz próbuję big_smile
Ciekawe jak wyjdze  zrobiłam na razie zalewę i musze przyznać że interesująco poachnie.
Do tej pory zajmowałm się tylko pieczeniem mięsa. ale mam wrażenie że upieczone mięso każde smakuje podobnie. No może poza boczusiem

Jak macie jakies wypróbowane przepisy na domową wędlinę to wklejajcie.
Jutor zdam relację z efektów

#2 2020-05-19 13:32:22

cherrie
Member

Re: Wędliny domowej roboty

zaroma napisał:

Dzisiaj pierwszy raz próbuję big_smile
Ciekawe jak wyjdze  zrobiłam na razie zalewę i musze przyznać że interesująco poachnie.
Do tej pory zajmowałm się tylko pieczeniem mięsa. ale mam wrażenie że upieczone mięso każde smakuje podobnie. No może poza boczusiem

Jak macie jakies wypróbowane przepisy na domową wędlinę to wklejajcie.
Jutor zdam relację z efektów

Polecam domowe kiełbasy. Smakują o wiele lepiej niż sklepowe. Wiesz co w nich się znajduje. I co najważniejsze mozesz je zrobic wedlug przepisu, który Tobie smakuje.Sama decydujesz jakie dać tam przyprawy.
Daję idealną moim zdaniem proporcję mięska i tłuszczu
3 kg mięsa wieprzowego - szynka, łopatka, karczek,
1 kg wołowiny lub filetu z indyka,
1 kg boczku i słoniny.

Przyda Ci się na pewno nadziewarka do kiełbas. Jak tutaj https://www.gastropuls.pl/nadziewarki-d … ndi-282090

Ostatnio edytowany przez cherrie (2020-05-22 07:12:21)

Reklama