Moja pierwsza praca na opiece

Kochane koleżanki, Od ponad 5 lat wyjeżdżam do Niemiec za chlebem. Raz jest lepiej, raz jest gorzej - pamietam swój pierwszy raz na opiece, miało być bezproblemowo...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2020-02-01 13:18:00

wiesia62
New member

Moja pierwsza praca na opiece

Kochane koleżanki,
Od ponad 5 lat wyjeżdżam do Niemiec za chlebem. Raz jest lepiej, raz jest gorzej - pamietam swój pierwszy raz na opiece, miało być bezproblemowo. Wytrzymałam dwa miesiące, wróciłam bez pieniędzy. Rodzina traktowała mnie jak pomoc domową, w zasadzie niewolnika. Pośrednik, który skierował mnie do pracy przestał odbierać ode mnie telefony, przestał odpisywać na maile. Ogólnie dramat, nawet na jedzenie nie miałam, przyznaję ze wstydem podbierałam z kuchni od gospodarzy, bo jak miałam przeżyć?
Na moje pytania o wypłatę czy zaliczkę, kierowano mnie do pośrednika, który ciągle mówił jutro, jutro, za tydzień. W końcu zamówiłam busa i spierd*****m,  2h po moim wyjeździe zaczęły się telefony i sms'y od rodziny, że jak tak można, obetną mi pensję (hahah), zwolnią dyscyplinarnie i takie tam ... nie odpisywałam bo nie było po co.
Każdy dzień pracy dokumentowałam, robiłam też zdjęcia - na wszelki wypadek. Po zjeździe do PL zaczęłam szukać pomocy. Jestem z Zabrza, więc wiadomo szukałam na Śląsku, w końcu należały mi się pieniądze za 2 miesiące. Trafiłam na firmę z Gliwic biuro borsuk, zajmują się podatkami, ale pomagają załatwiać także inne sprawy. W biurze powiedziano mi, że może być ciężko i lepiej się nie nastawiać. Podpisałam jakieś papiery i cisza. Cisza przez prawie 5 miesięcy. Zapomniałam już o tamtej stelli, byłam na innej normalniejszej. Któregoś dnia sms - aby zadzwonić do nich do biura w Polsce - odzyskałam pieniądze, o których zapomniałam.
Jakby ktoś potrzebował pomocy to podaje ich stronę www.holandia.org W sumie nie zapłaciłam jakoś specjalnie dużo w stosunku do tego co odzyskałam. Przede wszystkim spokój, no i oczywiście pieniądze na które zapracowałam... Należaly mi się. W biurze powiedzieli mi, że takich przypadków jak mój jest więcej. Jeśli ktoś miał podobnie, nie załamujcie się, może Wam też się uda odzyskać.

Ostatnio edytowany przez wiesia62 (2020-02-01 13:26:23)

#2 2020-02-01 16:12:28

Olina
Member

Re: Moja pierwsza praca na opiece

A czy któraś z Was szukała zatrudnienia w charakterze opiekunki, przeglądając takie anonse ?
Z tego co zauważyłam, pojawiając się tam oferty są bardzo różnorodne, wobec czego może i przeglądanie takie portalu jak pokato.pl warto wziąć pod uwagę. Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowany przez Olina (2020-02-01 16:13:01)

#3 2020-02-27 11:59:04

paniusiabogusia01
Member

Olina napisał:

A czy któraś z Was szukała zatrudnienia w charakterze opiekunki, przeglądając takie anonse ?
Z tego co zauważyłam, pojawiając się tam oferty są bardzo różnorodne, wobec czego może i przeglądanie takie portalu jak pokato.pl warto wziąć pod uwagę. Co o tym myślicie?

Jestem w zawodzie od kilku ładnych lat a od dłuższego czasu współpracuje z jedną agencją Laxo Care a to dlatego że nie wysyłają na miny i dobrze płacą a czasem nawet wpadnie fajna premia.

#4 2020-03-01 09:17:43

Iwona Pestka
New member

A propos anonsów, serdecznie zapraszam do współpracy jako opiekunka w Fundacji Jesteśmy z Tobą. Miejsce pracy: w ich domu, na terenie Gdańska. Ilość godzin dopasowana do oczekiwań kandydata/kandydatki/-ki. 726 176 500

#5 2020-03-01 09:22:16

Iwona Pestka
New member

Zapraszam serdecznie do współpracy jako opiekunka! Fundacja Jesteśmy z Tobą świadczy usługi dla osób starszych w ich domu, na terenie Gdańska. Zapraszam do kontaktu, 726 176 500

#6 2020-03-01 19:57:01

Julian
New member
Od: Southwest Germany

Drodzy przyjaciele,

Jestem nowy na tym forum. Szukam opiekuna dla mojej mamy, więc jest to prośba bezpośrednio od członka rodziny w południowo-zachodnich Niemczech w pięknym mieście między Stuttgartem a Monachium.
Administrator: daj mi znać, jeśli jest to właściwy wątek.
Moja mama ma 88 lat, kiedyś była pisarką. Doznała udaru mózgu z połowiczością połowiczną po lewej stronie. Nadal jest bystra i mądra, a momenty nierealne. Mówi biegle po angielsku i francusku (i niemiecku) i uwielbia rozmawiać i czytać.
Ona waży 54 kg. Inne choroby: utrata krótkotrwałej pamięci, czasami nietrzymanie moczu, ale rozpoznaje, kiedy musi iść do łazienki (przy pomocy wózka inwalidzkiego lub toalety, ograniczona ruchliwość). Ona je sama, myje twarz, sama myje zęby i pomaga mi się ubierać.
Jej przyjaciółka odwiedza ją codziennie przez większość dnia, ma samochód, robi zakupy i gotuje. Nowoczesny piękny apartament z pokojem gościnnym i dostępem do Internetu znajduje się kilka kroków od centrum miasta, uroczego, zabytkowego miasteczka średniej wielkości ze wszystkimi sklepami, piekarniami, restauracjami itp.

Wymagania: Kobieta-opiekunka (stałe stanowisko lub zmiana z innym opiekunem), dobra znajomość języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego. Absolutny niepalący. Doświadczony w opiece. Powinien być cierpliwy, z empatią i wyrozumiałością wobec pacjentów po udarze. Przebieranie się, łazienka i higiena, prysznic pod prysznicem, zabranie jej do terapeuty lub do kawiarni, mobilizowanie i ćwiczenia chodzenia i używania lewej ręki. Nie wymaga prawa jazdy. Gotowanie nie jest konieczne, ale z pewnością nie mogła odmówić wielkiemu Bigosowi. Moja mama śpi w nocy, musi iść do łazienki o 6 rano, idzie spać około 19:30. Chociaż w nocy nie ma nic do zrobienia, wymagane jest zameldowanie się w niej (czuwanie). Zabranie jej do łóżka / z łóżka na noc i popołudniową drzemkę. Dostępne od zaraz.

Wynagrodzenie: 1400 EUR netto miesięcznie, składki rentowe płacone od średniej krajowej, ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby w Niemczech (EKUZ), legalna praca, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.
Proszę o e-mail po więcej szczegółów.

Reklama