Jak leczyć nadci¶nienie w domu

Od dłuższego czasu mam wysokie ci¶nienie krwi. Biorę leki na obniżenie nadci¶nienia, jednak chciałabym je ograniczyć do minimum. Czy s± jakie¶ naturalne, domowe sposoby na obniżenie ci¶nienia? Kto¶ mi poradził, że na nadci¶nienie dobre s± codzienne spacery półgodzinne...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Opieka seniora - Vademecum - aktualne tematy :

#1 2019-11-06 13:48:06

Jak leczyć nadci¶nienie w domu

Od dłuższego czasu mam wysokie ci¶nienie krwi. Biorę leki na obniżenie nadci¶nienia, jednak chciałabym je ograniczyć do minimum. Czy s± jakie¶ naturalne, domowe sposoby na obniżenie ci¶nienia? Kto¶ mi poradził, że na nadci¶nienie dobre s± codzienne spacery półgodzinne. Wyeliminowałam sól ze swojej diety, jednak chciałabym jeszcze co¶ spróbować. Możecie co¶ doradzić, aby bez leków obniżyć nadci¶nienie?

Artykuł opublikowany przez : zaroma
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2019-11-07 07:28:53

tetti
New member

Re: Jak leczyć nadci¶nienie w domu

Z nadci¶nieniem trzeba walczyć z uwagi na to, ze może byc powodem wielu chorob jak również skutkować wieloma groĽnymi nieprzyjemnosciami. Zmiana diety na bezsoln± to dobry pomysł, więcej ruchu oraz zrzucenie zbędnych kilogramów, jak najbardziej ale to niestety nie wystarczy, trzeba to wspomóc odpowiednim leczeniem farmakologicznym. W przypadku niektórych osób wystarczy zmiana trybu zycia. Jednak większo¶ć powinno brać tabletki.....  W leczeniu nadci¶nienia stosowany jest na przykład ¶rodek Co-Valsacor . Niemniej jego branie warto skonsultować z lekarzem.

Ostatnio edytowany przez tetti (2019-11-07 13:53:08)

#3 2019-11-07 14:27:13

andrea
Member

tetti napisał:

Z nadci¶nieniem trzeba walczyć z uwagi na to, ze może byc powodem wielu chorob jak również skutkować wieloma groĽnymi nieprzyjemnosciami. Zmiana diety na bezsoln± to dobry pomysł, więcej ruchu oraz zrzucenie zbędnych kilogramów, jak najbardziej ale to niestety nie wystarczy, trzeba to wspomóc odpowiednim leczeniem farmakologicznym. W przypadku niektórych osób wystarczy zmiana trybu zycia. Jednak większo¶ć powinno brać tabletki.....  W leczeniu nadci¶nienia stosowany jest na przykład ¶rodek Co-Valsacor . Niemniej jego branie warto skonsultować z lekarzem.

?????

#4 2019-11-13 11:13:40

paniusiabogusia01
Member

Pić ziołowe herbaty, unikać stresu, je¶ć produkty bogate w potas i kwasy omega3

#5 2020-01-15 07:54:59

lekte
New member

Warto zastanowić sie również nad sesjami w komorze hiperbarycznej, które mog± mieć bardzo dobry wpływ na zdrowie. I na nasze serce.

Nie tylko wspomaga jego pracę, ale również niweluje zaburzenia, które mog± w zakresie jego działania powstawać. Tlen odżywia, uelastycznia naczynia krwiono¶ne, rozrzedza krew, minimalizuje nadci¶nienie. Co istotne, osoby, które regularnie korzystaj± z terapii tlenem, s± o wiele mniej narażone na występowania ataku serca oraz miażdżycę.
https://sprzedawacz.pl/zdrowie_uroda/zd … ystac.html

Ostatnio edytowany przez lekte (2020-01-26 11:41:09)

Reklama