Zatrudnienie przez rodzinę niemiecką.

Jakie są wymagania dla osób zainteresowanych zatrudnieniem bezpośrednio przez rodzinę niemiecką?? Można te informacje zebrać tutaj w jednym waątku. Z tego co udało mi się wyczytać, + to rodziny szukają osób na dłużej niż 2/3 miesiące, a więc DŁUŻSZY OKRES PRACY Ale co jest dla nich ważniejsze: praktyka poświadczona referencjami czy np...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formy pracy: pośrednik, własna działalność, gewerbe - aktualne tematy :

#1 2013-07-07 17:41:46

promyk
Member
Od: woj. łódzkie

Zatrudnienie przez rodzinę niemiecką.

Jakie są wymagania dla osób zainteresowanych zatrudnieniem bezpośrednio przez rodzinę niemiecką??
Można te informacje zebrać tutaj w jednym waątku.
Z tego co udało mi się wyczytać,
+ to rodziny szukają osób na dłużej niż 2/3 miesiące, a więc DŁUŻSZY OKRES PRACY
Ale co jest dla nich ważniejsze: praktyka poświadczona referencjami czy np.: dyplom opiekuna medycznego i sporo mniej praktyki??
Ja nie dam rady zrobić i obszernej praktyki w DPS i szkoły na opiekuna, muszę wybrać, a zależy mi właśnie na zatrudnieniu bezpośrednio
u rodziny niemieckiej,ze względu na wyższe zarobki po prostu.

Jakie stawki w takim zatrudnieniu są "normalne"??
Przeglądając oferty widziałam, że stawki zaczynają się od 7 euro/godzina do 15e/godzina. A to przecież bardzo dużo miesięcznie by wyszło.
Rodzina powinna ubezpieczyć czy powinno się to zrobić samemu?
Ktoś może tak pracuje i mógłby nieco naświetlić?

#2 2013-07-07 17:55:19

ella
Member

Re: Zatrudnienie przez rodzinę niemiecką.

no wlasnie.tez bede zatrudniona u rodziny na niemieckie papiery,z meldunkiem,ubezpieczeniem....i nie wiem nic na ten temat.takze chetnie poczytam jesli ktoras z was kolezanki ma wiedze i bylaby chetna opisac z czym to sie je.

#3 2013-07-07 18:01:44

simona1961
Member

promyk napisał:

Jakie są wymagania dla osób zainteresowanych zatrudnieniem bezpośrednio przez rodzinę niemiecką??
+ to rodziny szukają osób na dłużej niż 2/3 miesiące, a więc DŁUŻSZY OKRES PRACY
Ale co jest dla nich ważniejsze: praktyka poświadczona referencjami czy np.: dyplom opiekuna medycznego i sporo mniej praktyki??
Ja nie dam rady zrobić i obszernej praktyki w DPS i szkoły na opiekuna, muszę wybrać, a zależy mi właśnie na zatrudnieniu bezpośrednio

Przeglądając oferty widziałam, że stawki zaczynają się od 7 euro/godzina do 15e/godzina. A to przecież bardzo dużo miesięcznie by wyszło.

Brutto moja droga, to sa stawki brutto. Na rękę wychodzi znacznie mniej. Przy zatrudnieniu przez rodzinę wynagrodzenie waha się między 1200 a 1500 euro na rękę. Tak przynajmniej mają płacone moje koleżanki.

#4 2013-07-07 18:41:21

ruda
Member

Jest na ten temat sporo informacji na forum, ale fakt, że są bardzo porozrzucane. "Wina" konstrukcji forum i braku moderatora.

#5 2013-07-07 19:11:31

iza46
Member

promyk napisał:

Juz jest watek"zatrudnienie przez rodzine niemiecka?"tak zatytulowany.NASZ DYPLOMY NIE SA UZNAWANE W NIEMCZECH.Mozesz pracowac na etacie u rodziny jako Haushaltshilfe ,warunek dobry jezyk niemiecki,prawo jazdy/czesto wymagane/doswiadczenie.Wertuj strone med3.de czasem proponuja mlodym osobom meldunek i zatrudnienie ,ale mozesz trafic zle,to ryzyko.Nie zatrudni Cie rodzina jako wykwalifikowana opiekunke nawet z uznanym dyplomem,gdyz to po prostu drogi interes.

#6 2013-07-07 19:23:37

iza46
Member

ella napisał:

no wlasnie.tez bede zatrudniona u rodziny na niemieckie papiery,z meldunkiem,ubezpieczeniem....i nie wiem nic na ten temat.takze chetnie poczytam jesli ktoras z was kolezanki ma wiedze i bylaby chetna opisac z czym to sie je.

Jezeli na pelny etat,to wiaze sie to z dlugimi pobytami.Ale po roku juz masz prawo do zasilku z Arbeitsamtu /nie wiem jak jest gdy wymeldujesz sie ale podpytac mozna/,po 5 latach emerytura extra w Niemczech naliczona/nieduza ale jednak/,Kindergeld tez jest .Wedlug mnie to najlepsza opcja pracy jak nie masz rodziny jeszcze w Polsce,albo dorosle dzieci.Nie wspomne o pelnym ubezpieczeniu na ktore tutaj wszedzie Cie przyjma i krotkich terminach do specjalistow.Chodze tu  do ortopedy,dentysty,ginekologa i jestem baardzo zadowolona .Zdiagnozowano tez lekka cukrzyce i jestem pod kontrola.Pamietaj o polisie jednak na wypadek odpukac...Wykupilam w Pzu za 60 zl/mies  na 15 tys zlotych.

#7 2013-07-07 19:58:52

ruda
Member

Aby otrzymywać zasiłek musi się być zameldowanym w Niemczech i gotowym do podjęcia pracy. Wiem z innego forum smile.

Kwestię częstszych wyjazdów do Polski też można jakoś rozwiązać, ale wtedy trzeba mieć wyjątkowo wyrozumiałe szefostwo wink.

Iza, długo już tak pracujesz? Ja dwa lata.

#8 2013-07-07 22:45:27

iza46
Member

ruda napisał:

Aby otrzymywać zasiłek musi się być zameldowanym w Niemczech i gotowym do podjęcia pracy. Wiem z innego forum smile.

Kwestię częstszych wyjazdów do Polski też można jakoś rozwiązać, ale wtedy trzeba mieć wyjątkowo wyrozumiałe szefostwo wink.

Iza, długo już tak pracujesz? Ja dwa lata.

Dopiero pol roku,mieszkam z kuzynka i Minijoob plus dorywcze prace.Wiec urlopu platnego nie mam ale duuzo wolnego tak.

#9 2013-07-08 10:27:24

ella
Member

iza46 napisał:

ella napisał:

Jezeli na pelny etat,to wiaze sie to z dlugimi pobytami.Ale po roku juz masz prawo do zasilku z Arbeitsamtu /nie wiem jak jest gdy wymeldujesz sie ale podpytac mozna/,po 5 latach emerytura extra w Niemczech naliczona/nieduza ale jednak/,Kindergeld tez jest .Wedlug mnie to najlepsza opcja pracy jak nie masz rodziny jeszcze w Polsce,albo dorosle dzieci.Nie wspomne o pelnym ubezpieczeniu na ktore tutaj wszedzie Cie przyjma i krotkich terminach do specjalistow.Chodze tu  do ortopedy,dentysty,ginekologa i jestem baardzo zadowolona .Zdiagnozowano tez lekka cukrzyce i jestem pod kontrola.Pamietaj o polisie jednak na wypadek odpukac...Wykupilam w Pzu za 60 zl/mies  na 15 tys zlotych.

no wlasnie jestem dlugodystansowcem,dzieci mam dorosle(23,21)ustawione,wiec czas pomyslec o czyms dla siebie zeby zapewnic sobie jakakolwiek emeryture,na to wlasnie chce postawic.w polsce po 13 latach pracy w banku nie spodziewam sie cudow10 lat jako opiekunka w Itali,a 2ostatnie lata zmarnowalam na "umowy zlecenia" z polskimi agencjami.dostalam oferte na niemieckie papiery wiec chce to wykorzystac do oporu.tym bardziej ze sama rodzina wyszla z taka propozycja i oni beda oplacac wszystko ,aleeeee..z tego co wiem to kwota od ktorej nie odporowadza sie podatku tutaj to 8200 na rok..a powyzej juz bede musiala rozliczac sie z tutejszym urzedem skarbowym.

#10 2013-07-08 11:28:39

iza46
Member

Kiedys spotkalam kilka polek pracujacych na pelny etat u rodziny,mialy na koniec roku ok 400eur Weinachtsgeld i nie slyszalam aby musialy doplacac cos do Finanzamtu.Moze ktos z forum ma namiary na dobrego Steuerberatera?ja mam Minijoob,wiec nie osiagam tego minimum do opodatkowania.

#11 2013-07-08 12:58:55

ruda
Member

Ellu, ja rozliczenie podatku mam, można powiedzieć, w pakiecie, za to nigdy nie dostałam ekstra kasy na święta, więc pewnie finansowo się to równoważy wink.
Może poproś rodzinę, żeby rozliczał Cię ich doradca podatkowy? Nie musiałabyś szukać i miałabyś pewność, że człowiek się postara.
Rozliczać się musisz, ale dopłacać na pewno nie będziesz. Ja za pierwszy rok pracy dostałam całkiem sympatyczny zwrot podatku, niestety, w tym roku najprawdopodobniej nie dostanę nic, albo niewiele.
Zbieraj rachunki za wyjazdy do domu, jeśli opłacasz mieszkanie w Polsce i masz na to umowę/rachunki to też możesz podać doradcy i policzą Ci to do zwrotu.

#12 2013-07-08 13:33:28

ella
Member

ruda napisał:

Ellu, ja rozliczenie podatku mam, można powiedzieć, w pakiecie, za to nigdy nie dostałam ekstra kasy na święta, więc pewnie finansowo się to równoważy wink.
Może poproś rodzinę, żeby rozliczał Cię ich doradca podatkowy? Nie musiałabyś szukać i miałabyś pewność, że człowiek się postara.
Rozliczać się musisz, ale dopłacać na pewno nie będziesz. Ja za pierwszy rok pracy dostałam całkiem sympatyczny zwrot podatku, niestety, w tym roku najprawdopodobniej nie dostanę nic, albo niewiele.
Zbieraj rachunki za wyjazdy do domu, jeśli opłacasz mieszkanie w Polsce i masz na to umowę/rachunki to też możesz podać doradcy i policzą Ci to do zwrotu.

wszytsko okaze sie w najblizszym tygodniu.i bede mogla napisac cos wam wiecej.na dzien dzisiejszy wiem ze bedzie mi rozliczenia robic syn (a raczej jego ksiegowa)facet prowadzi 2 firmy wiec to juz zapowiedzial ze o to mam sie nie martwic.1200na reke co miesiac,i boje sie ze skoro nie moge przekroczyc tego 8200,to na zdrowy rozsadek za 11 miesiecy pracy przekrocze to,nie ma bata....ale dam sobie na wstrzymanie do przyszlego tygodnia i wtedy bede wiedziec co i jak.i jak to ma sie w praktyce.a rachunki mam,jak najbardziej smile

#13 2013-07-08 14:39:20

ruda
Member

Ellu, no przecież piszę, że nie będziesz mieć dopłaty! Musisz się rozliczyć z urzędem podatkowym, to jedyny obowiązek po przekroczeniu kwoty 8200.

#14 2013-07-08 18:42:31

Maytaya
Member

A jaki ten zasilek dla bezrobotnych po roku pracy ? Jakie wymogi trzeba spelnic. Prosze o odpowiedzi kto tam cos wiecej wie smile

#15 2013-07-08 18:52:39

ruda
Member

Mniej więcej 80% tego, co zarabiało się netto. Są w necie przeliczniki, trzeba tylko poszukać smile.

#16 2013-07-09 21:24:11

promyk
Member
Od: woj. łódzkie

Zamieszczam podsumowanie dotychczas zebranych informacji.
Informacje dalej wymagają doprecyzowania, ale rysuje sie już jakiś obraz. Doprecyzowania- np.: ile to jest dłuższy okres,
czy do otrzymania zasiłku trzeba i pracować i być zameldowanym od roku, czy wystarczy to pierwsze, a zameldowanie może być krócej?
jak to jest z tym minijob? itp.
Znaki zapytania to tam gdzie coś nie wynika jednoznacznie z dyskusji w tym wątku i jeśli ktoś coś wie, to niech da znać.

Zatrudnienie bezpośrednio u rodziny- WYMAGANIA:

KONIECZNIE:
* komunikatywny niemiecki ( B1 i wyżej)
* doświadczenie w opiece
* możliwość pracy przez dłuższy okres czasu

NAJLEPIEJ:
*dobry niemiecki (B2 i wyżej)
* referencje poświadczające zdobyte doświadczenie
* prawo jazdy

ZAROBKI I FORMALNOŚCI:

WYNAGRODZENIE NETTO:
*1200e-1500e/miesiąc  (<< przy jednej osobie??)

FORMALNOŚCI:
* rodzina zatrudnia na umowę o pracę (?) jako Haushaltshilfe
* istnieje możliwość zatrudnienia przez rodzinę na tzwn.minijob, bo tak wychodzi Niemcom
   taniej, oficjalnie zarabiamy wtedy mniej
* rodzina zatrudniająca opłaca ubezpieczenie zdrowotne (?)
* przy oficjalnym dochodzie rocznym powyżej 8200e trzeba się rozliczać z Niemiecką skarbówką

CO NIE JEST AUTOMATYCZNIE HONOROWANE I RACZEJ SIĘ NIE PRZYDA:
* Polski dyplom OM

ZATRUDNIENIE U RODZINY PLUSY I MINUSY:

PLUSY:
* wyższe zarobki
* większa możliwość wybadania rodziny przed podpisaniem umowy,
   bezpośredni kontakt, nie przez agencję
* możliwość obópólnego dostosowania umowy i ustalenie warunków wdł. potrzeb

MINUSY:
* brak wsparcia ze strony agencji jeśli źle trafimy, jesteśmy zdani na siebie
* nie ma odprowdzanych składek do Polski, nie pracujemy na polską emeryturę (?)

PLUSY ZATRUDNIENIA W NIEMCZECH:
* po rocznym zatrudnieniu i zameldowaniu w Niemczech, jeśli wykazuje się gotowość
   podjęcia pracy przysługuje prawo do zasiłku w wysokości ok.80% wynagrodzenia netto
* po 5 latach pracy ma sie już wypracowaną niewielką emeryturę w Niemczech
* można dostać zwrot podatku od rachunków mieszkaniowych płaconych w Polsce
*dobra opieka medyczna na ubezpieczenie i krótkie terminy do specjalistów

STRONY Z OFERTAMI ZATRUDNIENIA BEZPOŚREDNIO U RODZIN NIEMIECKICH:
* med3.de

Ostatnio edytowany przez promyk (2013-07-09 21:27:17)

#17 2013-07-09 21:53:45

ANTONIA***
Member

Czy wiadomo komuś z Was ile wynosi taka niemiecka renta po przepracowaniu 60 miesięcy ?

#18 2013-07-09 22:36:11

ruda
Member

Promyku, widzę, że drążysz temat wink.

Odpowiem na to, na co, jak mi się wydaje, potrafię odpowiedzieć.

Nikt Cię nie zatrudni w Niemczech bez zameldowania, więc sytuacja, że legalnie pracujesz dłużej niż trwa zameldowanie, nie może się zdarzyć.
Rodzina płaci obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.
Składki są odprowadzane w Niemczech.

Jeśli chodzi o minusy, to raczej nikt nie zatrudni Cię od razu na etat. Jest coś takiego jak okres próbny, więc jest czas na to, aby obie strony przekonały się, czy coś z tego będzie, czy nie. Uprzedzę nasuwające się pytanie: nie wiem, jak regulowane są formalności związane z tym okresem (zameldowanie, umowa?). Nie mam pojęcia, bo ja pracowałam u rodziny prawie rok zanim zatrudnili mnie na etat.

Na temat minjob się nie wypowiadam, bo nie mam bladego pojęcia jak się to kręci i też z ciekawością będę czekała na informacje.

#19 2013-07-09 22:47:31

pfleger
Member

ANTONIA*** napisał:

Czy wiadomo komuś z Was ile wynosi taka niemiecka renta po przepracowaniu 60 miesięcy ?

Pewnie z 1000 euro. wink

25000 euro dochodu na rok i placone wszystkie skladki, to po 25 latach dostanie sie jakies 500-600 euro

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-07-09 22:48:31)

#20 2013-07-09 23:37:16

kakadu
Member

Nie masz racji Pfleger.
Niestey wyrzuciłam i z głowy i z poczty komputerowej,wiec nie mogę wkleić na dowód.
Temat renty niemieckiej też mnie interesował,wiec zwróciłam się z pytanien(i polecam  taką drogę) do niemieckiego ubezpieczyciela-z reklam przweijajacych mi się na kompie.Z tego co pamiętam-w wieku ponad 50-jest to kwota niewielka-uzależniona od wysokości składki.Im mniej ja płacę,tym i mniej dostane.Przy czym ważne jest też,przez ile lat deklaruje opłacanie składek.Powiem tak-ja,majac 50 lat,zadeklarowałam,że będę opłacać składki przez lat 10 w minimalnej wysokości.Kalkukacja,jaka otrzymałam,pokazała,że mogę liczyć na rentę w wysokości ok 50 euro miesięcznie.Bo z racji wieku,nie będę długo składek opłacać.Czyli-jak ktoś po 50-ce jest,raczej się nie opłaca.Jak ktoś młody jest-jak najbardziej.
Nie wiem tylko jednego na pewno-czy łatwo można się z umowy płacenia składek wykręcić-bo z tego co wiem-to niestety,nie jest łatwo.A pamiętać trzeba,że możesz zachorować-i co wtedy?Pracy nie ma,a składki płacić trzeba.Na urlop do domu jedziesz-nie pracujesz-a składki co miesiąc płacić trzeba.Generalnie zapamiętałóam sobie,ze w moim wieku,płacąm minimalne stawki-to się nie opłaca-i tyle.A okres minimalny,wymagany do uprawnień,to 5 lat.
To,że Pfleger nie ma racji dotyczy tej części pierwszej,gdzie on pisze o 1000 euro.Co do drugiej części-nie mam pojęcia i nie wypowiadam się.

Ostatnio edytowany przez kakadu (2013-07-09 23:40:23)

#21 2013-07-09 23:46:51

pfleger
Member

Po sumie 1000 euro jest taki znaczek " ;-)"  Pozdrawiam.

#22 2013-07-09 23:50:20

jogi45
Member

A jak się ma zatrudnienie w Niemczech do renty w Polsce? Np ileś lat pracujemy w Polsce, potem kilka lat w Niemczech i wracamy do Polski na emeryturę. Czy okres zatrudnienia w Niemczech (w Unii) liczy się do tzw lat pracy ? Czy każdy miesiąć przepracowany na umowie niemieckiej daje mam jakiś niemiecki cent do emerytury?

#23 2013-07-09 23:57:20

kakadu
Member

Pfleger-znaczek widziałam,inaczej odczytałam jego znaczenie.Nie ma tragedii,prawda?
Co do lat zaliczanych do polskiej emerytury-wszystkie udokumentowane okresy się liczą.I to nie tylko jako lata do emerytury.Jeśli udokumentujesz,ile zarabiałaś-będzie to też uwzględnione,ale jak ZUS to przelicza,tego nie wiem.

#24 2013-07-10 00:23:20

pfleger
Member

kakadu napisał:

Pfleger-znaczek widziałam,inaczej odczytałam jego znaczenie.Nie ma tragedii,prawda?
Co do lat zaliczanych do polskiej emerytury-wszystkie udokumentowane okresy się liczą.I to nie tylko jako lata do emerytury.Jeśli udokumentujesz,ile zarabiałaś-będzie to też uwzględnione,ale jak ZUS to przelicza,tego nie wiem.

NIe ma :-)

#25 2013-07-10 07:16:28

ANTONIA***
Member

Witaj, Pfleger ( dawno nie widziany/słyszany/czytany...)

Pytanie, które zadałam jest z rzędu tych podstępnych: ile można uzyskać renty ( niemieckiej ) za przepracowane 5 lat ? Myślę, że około 50 euro, bo na pewno nie więcej - nie ma się co łudzić.
Piszę TYLKO o 5 latach. Moja przyjaciółka 22 lata pracowała w Polsce i 20 tutaj w Niemczech ( zarabiała około 2000 tysięcy netto miesięcznie ) - jej renta 1198 euro. Zazdroszczą jej prawie wszyscy. To duża renta...
Stać ją na wiele...

Pozdrawiam - u mnie upałów ciąg dalszy.

#26 2013-07-10 09:31:18

pfleger
Member

promyk napisał:

Informacje dalej wymagają doprecyzowania, ale rysuje sie już jakiś obraz. Doprecyzowania- np.: ile to jest dłuższy okres,
czy do otrzymania zasiłku trzeba i pracować i być zameldowanym od roku, czy wystarczy to pierwsze, a zameldowanie może być krócej?
Znaki zapytania to tam gdzie coś nie wynika jednoznacznie z dyskusji w tym wątku i jeśli ktoś coś wie, to niech da znać.

KONIECZNIE:
* doświadczenie w opiece

NAJLEPIEJ:
* prawo jazdy

ZAROBKI I FORMALNOŚCI:

WYNAGRODZENIE NETTO:

FORMALNOŚCI:
* istnieje możliwość zatrudnienia przez rodzinę na tzwn.minijob, bo tak wychodzi Niemcom
* przy oficjalnym dochodzie rocznym powyżej 8200e trzeba się rozliczać z Niemiecką skarbówką

* Polski dyplom OM

PLUSY:
* wyższe zarobki

MINUSY:

* po rocznym zatrudnieniu i zameldowaniu w Niemczech, jeśli wykazuje się gotowość
   podjęcia pracy przysługuje prawo do zasiłku w wysokości ok.80% wynagrodzenia netto

Mialem sie wiecej tu nie udzielac,ale jak czytam takie rzeczy to musze cos od siebie dopisac.

Co do Plusów:
Jezeli pracujesz w Niemczech i masz minijob to po roku nie dostaniesz i tak rzadnego zasiłku. Rodzina placi do 450 euro wyplaty plus pewna sume oplat i tyle.

Co do tych 80% zasilku od zarobku to tez trochę dla mnie dziwna liczba.Przy miesięcznej pensji 2000 brutto dostaje sie 800 euro na rękę minus podatek.Chodz przy dzisiejszym niskim bezrobociu po paru tygodniach znajdą ci oferte albo  1 euro job.Jak nie przyjmiesz oferty to minus 30% zasiłku.

Co do emerytury to w sumie dla osob po 50 wyjdzie to samo,placisz skladki w Niemczech to logiczną rzeczą nie płacisz w Polsce,po tych 5 latach w Niemczech dostaniesz grosze ktore zostana dodane do polskiej emerytury

Co do dobrej opieki medycznej to majac mini job to po prostu ,nie jestes ubezpieczona zdrowotnie,prywatnie kosztuje takie ubezpieczenie 160 euro.

Majac umowe z rodziną na zasadzie Pracodawca----> zatrudniony pracownik,masz pewnie wedlug niemieckich przepisów w niej napisane jak dlugi jest czas wypowiedzenia  od paru tygodni do 7 miesiecy, co nie jest bezznaczenia jak stan zdrowia pacjenta sie pogorszy czy z przyczyn prywatnych musimy wrócić do Polski.Co dla niemieckiej rodziny pewnie jest tez nie jest bez znaczenia.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-07-10 09:32:16)

#27 2013-07-10 10:18:21

urszula47
Member

Promyku!Kilka znajomych pracuje na Minijoob/we Wloszech tez tak kombinowaly rodziny/,maja ubezpieczenia w panstwowych kasach chorych.Taki jest wymog w Niemczech,ze jak masz meldunek to do 3 miesiecy mozesz byc turystycznie i nie musisz miec ubezpieczenia niemieckiego.Maja sciagane z konta ok 155 euro na Kranke i Pflegeversicherung,karta Ekuz jest na rewersie Versicherungskarte.Co z tego maja?ubezpieczenie korzystniejsze tutaj,bo korzystaja z opieki medycznej w Niemczech.Renteversicherung tez niektore rodziny placa,jak chca kombinowac to ich problem,wiec te prywatne TYLKO ubezpieczenia to nieprawda.

#28 2013-07-10 11:06:06

ANTONIA***
Member

Otóż to, Urszula ! Owe opłaty - nikt o nich nie myśli...

Przyjeżdżają panie z Polski, zahaczą się tutaj na krócej lub dłużej, tu albo tam, usłyszą to i owo , i faszerują nas niesprawdzonymi, bez pokrycia, informacjami.
Jeszcze w sprawie tej "dużej" renty po przepracowaniu 5 lat - od każdej renty niemieckiej odlicza się około 150 euro ( a może i więcej ) na Krankenversicherung und Pflegeversicherung. Czyli, nie będzie to aż 50 euro, tylko nieco mniej.
I po co to samemu się zachłystywać i robić apetyt innym. Cool bleiben, Leute !

PS. Krótkie terminy u specjalistów !!! Goch, w którym obecnie przebywam , to niewielkie masteczko i jeżeli ma specjalistów, to po jednym z "każdej branży" - 37 000 tys.mieszkańców.
Synowa mojej babci czeka na wizytę u kardiologa 9 ( tak, tak dziewięć ) miesięcy. U ortopedy, jak ma szczęście 6 tygodni.
Promyk, zaprzestaj wreszcie teoretyzować, proszę.

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-07-10 11:11:12)

#29 2013-07-10 11:38:52

kasia63
Member

Zgadzam się z Antonią - może to się nam wydaje,że tu tak wszystko fajnie,zycie łatwiejsze,spokojniejsze itd ale to tylko teoria i nasze obserwacje powierzchowne bardzo.Prawda jest nieco inna.A jesli juz ktoś chce przekazywać na forum informacje niech to będa konkrety z własnego doswiadczenia a nie wyssnane diabli wiedzą skąd teorie ,które nijak do rzeczywistości nie przystają.Po co w głowach mącić innym????

#30 2013-07-10 11:56:37

iza46
Member

Dodam troche od siebie z autopsji.Pracowalam kilka miesiecy na Minijoob,rodzina mi oplacala Krankevers. i Pflegevers./dziecko moje dorosle jest upowaznione do w razie W Pflegegeld ,europejski akt urodzenia musilalm dostarczyc/,teraz mozna jak pisze Urszula odprowadzac skladki na Renteversicherung/styczen 2013/.Pracodawca nie ma obowiazku placic ZADNYCH SKLADEK I UBEZPIECZENIA!/Rodziny lubia jednak miec "przykrywke"i na pollegalnie zatrudniaja pomoc domowa z Polski ,Czech,Slowacji itd.Dojda Rumunki,Bulgarki .U mnie w Bonn jest mnostwo praxis i termin do ortopedy/po sasiedzku/1 tydzien,dentysta tez.A musieli mi dopasowac termin.Jestem baaardzo zadowolona ,lecze stare kosci.Lepiej na biezaco kontrolowac swoje zdrowie,wiec czekam kiedy Unia zabroni pracowac "legalnym"opiekunkom na podlych ubezpieczeniach stosowanym przez wiele firm.Znam kilka dziewczyn na rentach polskich pracujacych przez legalne polskie firmy!Dlatego napisalam w nawiasie.Tych osob byloby mi szkoda.Ech nikomu w sumie niedogodzi:(

#31 2013-07-10 12:04:45

urszula47
Member

kasia63 napisał:

Zgadzam się z Antonią - może to się nam wydaje,że tu tak wszystko fajnie,zycie łatwiejsze,spokojniejsze itd ale to tylko teoria i nasze obserwacje powierzchowne bardzo.Prawda jest nieco inna.A jesli juz ktoś chce przekazywać na forum informacje niech to będa konkrety z własnego doswiadczenia a nie wyssnane diabli wiedzą skąd teorie ,które nijak do rzeczywistości nie przystają.Po co w głowach mącić innym????

Oj,dziewczyny !Znam te osoby/moje dwie kuzynki,kobieta z busa tez pokazala mi karte swoja a bylo to 5 lat temu i lepsze relacje miedzy ludzmi byly/.Co to sie dzieje?Kazdy chce drugiemu dowalic?Ja mam tez podpisac Minijoob i sie ciesze z tego,dograne juz wszystko ,zmienniczka nie miala nawet Ekuz tylko polise Warty.Ponoc da sie ja w prywatnej kasie ubezpieczyc,jak panstwowa sie nie zgodzi

#32 2013-07-10 15:41:52

kasia63
Member

Urszula47 - mój post nie był skierowany do Ciebie!!!!!!!!!!

#33 2013-07-10 18:48:11

ruda
Member

To napisz do kogo, bo ja np. myślę, że do mnie. Jeśli tak, to gdzie napisałam nieprawdę?

Kasiu, może na przyszłość zwracaj się do konkretnych osób dokładnie pokazując, gdzie się mylą, a nie rzucaj takich uwag "w powietrze" hmm.

#34 2013-07-10 19:20:45

kasia63
Member

Oczywiście ,że nie do Ciebie!!!!!!Dopisałam tylko to co wczesniej pisała Antonia -chodzi o teoretyzowanie.Coś Ty taka nadwrażliwa!!!!!!Jak ktos podaje info z własnego doswiadczenia to ja to b. cenię i mam zaufanie a te teksty ,ze tam ktos coś ,gdzies- to to jest właśnie teoretyzowanie i DOKŁADNIE o to mi chodziło!!!!!!!!

#35 2013-07-10 20:02:33

ruda
Member

Rozumiem.

Nie jestem nadwrażliwa tylko prosiłam o sprecyzowanie. Dziękuję smile.

#36 2013-07-10 20:11:01

kasia63
Member

Proszę:)smile:)Nerwusie:)smilesmile

#37 2013-07-10 21:10:15

ewal8
Member

pfleger napisał:

(...)
Mialem sie wiecej tu nie udzielac,ale jak czytam takie rzeczy to musze cos od siebie dopisac.

(...)

Pfleger, a Ty co taki podbuzowany?  Ty nie strzelaj focha, tylko się tu udzielaj w myśl słów:
„Alpagi łyk
I dyskusje po świt
(...)
Ktoś dostał w nos
To popłakał się ktoś
Coś działo się”
big_smile big_smile

Wiedzę masz rozległą w dziedzinie opieki i nie tylko, więc na pewno wiele dziewczyn korzysta z Twoich porad.

#38 2013-08-04 11:04:45

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

pfleger napisał:

(...)

(...)

Pfleger, a Ty co taki podbuzowany?  Ty nie strzelaj focha, tylko się tu udzielaj w myśl słów:
„Alpagi łyk
I dyskusje po świt
(...)
Ktoś dostał w nos
To popłakał się ktoś
Coś działo się”
big_smile big_smile

Wiedzę masz rozległą w dziedzinie opieki i nie tylko, więc na pewno wiele dziewczyn korzysta z Twoich porad.

No właśnie popieram Ewę!   To że mamy odmienne zdania, albo z  czymś się nie zgadzamy, to
nie znaczy, że mamy  zabierać zabawki ......

Dawaj! ....... pisz!.....bez Ciebie będzie szaro i nudno!......big_smile

#39 2013-08-08 16:48:52

Barba
Member

iza46 napisał:

Kiedys spotkalam kilka polek pracujacych na pelny etat u rodziny,mialy na koniec roku ok 400eur Weinachtsgeld i nie slyszalam aby musialy doplacac cos do Finanzamtu.Moze ktos z forum ma namiary na dobrego Steuerberatera?ja mam Minijoob,wiec nie osiagam tego minimum do opodatkowania.

Czy mogłaby Pani napisać na czym polega Minijob? jeśli Pani może to proszę na mail pisac, dziękuję

#40 2013-08-09 16:13:01

ella
Member

pfleger napisał:

promyk napisał:

KONIECZNIE:
* doświadczenie w opiece

NAJLEPIEJ:
* prawo jazdy

ZAROBKI I FORMALNOŚCI:

WYNAGRODZENIE NETTO:

FORMALNOŚCI:

* Polski dyplom OM

PLUSY:
* wyższe zarobki

MINUSY:

Co do Plusów:
Jezeli pracujesz w Niemczech i masz minijob to po roku nie dostaniesz i tak rzadnego zasiłku. Rodzina placi do 450 euro wyplaty plus pewna sume oplat i tyle.

Co do tych 80% zasilku od zarobku to tez trochę dla mnie dziwna liczba.Przy miesięcznej pensji 2000 brutto dostaje sie 800 euro na rękę minus podatek.Chodz przy dzisiejszym niskim bezrobociu po paru tygodniach znajdą ci oferte albo  1 euro job.Jak nie przyjmiesz oferty to minus 30% zasiłku.

Co do emerytury to w sumie dla osob po 50 wyjdzie to samo,placisz skladki w Niemczech to logiczną rzeczą nie płacisz w Polsce,po tych 5 latach w Niemczech dostaniesz grosze ktore zostana dodane do polskiej emerytury

Co do dobrej opieki medycznej to majac mini job to po prostu ,nie jestes ubezpieczona zdrowotnie,prywatnie kosztuje takie ubezpieczenie 160 euro.

Majac umowe z rodziną na zasadzie Pracodawca----> zatrudniony pracownik,masz pewnie wedlug niemieckich przepisów w niej napisane jak dlugi jest czas wypowiedzenia  od paru tygodni do 7 miesiecy, co nie jest bezznaczenia jak stan zdrowia pacjenta sie pogorszy czy z przyczyn prywatnych musimy wrócić do Polski.Co dla niemieckiej rodziny pewnie jest tez nie jest bez znaczenia.

Pfleger...nie ma czegos takiego jak 2000 brutto przy naszej pracy,caly czas mowa o minijob-400(basiss)..i to od tej kwoty jest80% zasilku..smile

#41 2014-03-19 12:07:21

ewa99
Member

A może ktos na forum wie jak wygląda sprawa z zameldowaniem?Podobno można mieć dwa?byłam i jestem zatrudniona ( i zameldowana!) u rodziny ale niczego nie zgłaszałam u nas w PL,mam dzieci teraz mam lekkiego stracha czy nie może to byc uznane np.przez mojego ex,że je porzuciłam????Co 2 miesiące albo 6 tygodni i tak jestem z nimi tez tyle samo a czasami dłuzej.Czy nie powinnam w tym wypadku zacząć pracować na czarno:-( Qurcze,sami komplikujemy sobie życie,miało być łatwo i kolorowo....

#42 2014-03-19 13:42:07

gosia12369
Member

w niemczech możesz mieć i pięć adresów zameldowania ale jedno powinno być to główne gdzie przychodzi korespondencja. Ja nie zrezygnowałam z zameldowania w polsce  i w niemczech tez jestem zameldowana.

ewa99 napisał:

A może ktos na forum wie jak wygląda sprawa z zameldowaniem?Podobno można mieć dwa?byłam i jestem zatrudniona ( i zameldowana!) u rodziny ale niczego nie zgłaszałam u nas w PL,mam dzieci teraz mam lekkiego stracha czy nie może to byc uznane np.przez mojego ex,że je porzuciłam????Co 2 miesiące albo 6 tygodni i tak jestem z nimi tez tyle samo a czasami dłuzej.Czy nie powinnam w tym wypadku zacząć pracować na czarno:-( Qurcze,sami komplikujemy sobie życie,miało być łatwo i kolorowo....

Reklama