Szukam pracy jako opiekunka do dziecka w Polskiej rodzinie

Witajcie. Skończyłam teraz studia o kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Chciałabym wyjechać do pracy do Niemiec zaczynając od opieki nad dzieckiem w Polskiej rodzinie i jednocześnie uczyć się języka niemieckiego...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2013-07-05 10:44:45

malgorzata.k89
New member

Szukam pracy jako opiekunka do dziecka w Polskiej rodzinie

Witajcie. Skończyłam teraz studia o kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Chciałabym wyjechać do pracy do Niemiec zaczynając od opieki nad dzieckiem w Polskiej rodzinie i jednocześnie uczyć się języka niemieckiego. Powiedzcie mi proszę czy znając naprawdę same podstawy językowe byłbym wstanie poradzić tam sobie? Gdyż są to naprawdę takie podstawowe słowa. Jeśli chodzi o opiekę, to mam doświadczenie w opiece nad dziećmi, gdyż u nas w rodzinie pełno maluchów, a poza tym pracowałam jako animator imprez dziecięcych. Czy znacie jakieś strony, gdzie zgłaszają się Polskie rodziny i szukają opiekunek? Może macie jakieś namiary? Czytam ogłoszenia na epracazagranica.pl i mypolacy.de i kilka ofert tego typu znalazłam jednak są już nieaktualne. Bardzo zależy mi na wyjeździe i na tym by nauczyć się języka. Dziękuję za każdą pomoc.

#2 2013-07-05 11:40:53

amelia
Przyjaciel Forum

Re: Szukam pracy jako opiekunka do dziecka w Polskiej rodzinie

malgorzata.k89 napisał:

Witajcie. Skończyłam teraz studia o kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Chciałabym wyjechać do pracy do Niemiec zaczynając od opieki nad dzieckiem w Polskiej rodzinie i jednocześnie uczyć się języka niemieckiego. Powiedzcie mi proszę czy znając naprawdę same podstawy językowe byłbym wstanie poradzić tam sobie? Gdyż są to naprawdę takie podstawowe słowa. Jeśli chodzi o opiekę, to mam doświadczenie w opiece nad dziećmi, gdyż u nas w rodzinie pełno maluchów, a poza tym pracowałam jako animator imprez dziecięcych. Czy znacie jakieś strony, gdzie zgłaszają się Polskie rodziny i szukają opiekunek? Może macie jakieś namiary? Czytam ogłoszenia na epracazagranica.pl i mypolacy.de i kilka ofert tego typu znalazłam jednak są już nieaktualne. Bardzo zależy mi na wyjeździe i na tym by nauczyć się języka. Dziękuję za każdą pomoc.

... nie chcę Cię zniechęcać, ale osobiście jakoś trudno mi  sobie wyobrazić opiekę nad nad niemieckim dzieckiem ze słabą znajomością języka. Dziecko szkolne czy przedszkolne należałoby uczyć poprawnego pisania i wysławiania się .

A może w rodzinie polskiej?  Myślę również że zarobki jako opiekunka do dzieci są znacznie niższe.

Gdzieś w necie widziałam ogłoszenia firm szukających opiekunek do dzieci. Jak znajdę , to Ci podrzucę.

Tutaj na tym forum mamy mądre dziewczyny, więc może znają takie firmy.
Czytaj więc forum, a jestem przekonana , że jakieś namiary Ci podrzucą.

Kiedyś , bardzo dawno zaczynając pracę na "exporcie " zaczynałam właśnie jako opiekunka do dzieci, ale uczyłam się niemieckiego w szkole (5lat), choć przyznam, że nie był to najlepszy język , ale potrafiłam dobrze czytać.

Prawdą jest , że przy dzieciach uczymy się lepiej i łatwiej jak przy dorosłych. Są zabawne i wyrażają się prostymi zdaniami.

Ale próbuj! Do odważnych........
Jak znajdziesz firmę, która deleguje opiekunki, to Ci doradzą , sprawdzą niemiecki, przedstawią Twoją osobę rodzinie  i  jeśli rodzina zaakceptuje , to jedź!
Może będziesz musiała trochę czasu poświęcić, aby coś takiego znaleźć ale szanse masz!

#3 2013-07-05 11:49:17

poziomka
Member

Witaj Małgorzato k.89 !

Kiedyś odpisywałam na podobne pytania, ale nie widzę tego.....
Z racji młodego wieku możesz wyjechać jako Au Pair, pensja niezbyt wysoka, ale jest możliwość uczestniczenia w kursach językowych,
opłacanych przez rodzinę, zapewnionych przejazdach, ubezpieczeniu.  W internecie w wakacje jest mnóstwo ogłoszeń tego typu
np.  z firmy :
Prowork,  Koncepcja,   Au Pair Microservis .     AuPair.com - Oferty pracy jako Au Pair w Niemcy - Lista Nr:.1 i inne.

Oferty szukaj też na :
Poloniuszu,  Dobra opieka,   Szukam opiekunki,   Pajęczynie,  forum. gazeta.pl ,    http://happyaupair.pl/, moja niania,
ww. olx.pl,   Gumtree..

Ale najlepiej by było gdybyś  także  na te adresy dała  własne ogłoszenia , to przyspieszy wyniki,  szczególnie teraz, gdy wiele rodzin ma urlopy i potrzebuje nadzoru nad pociechami.
Moja  serdeczna rada: zaznacz uczciwie , że szukasz z racji małej znajomości języka pracy w rodzinie o polskim pochodzeniu, lub polsko-niemieckiej.
W przeciwieństwie do niektórych seniorów, ich wieku i schorzeń, z dziećmi musisz dużo mówić , bawić się i odpowiadać szczególnie maluchom jak wiesz, na setki pytań.
W przypadku decyzji pracy przez firmę, przygotuj  się m. innymi  na ewentualne  testy psychologiczne,  znajomość zabaw  stosownych do wieku,
schorzeń wieku dziecięcego itp zależnie od wymagań danej firmy,  agencji niań.  Często wymagane są  przez firmę lub rodzinę referencje, kurs pierwszej pomocy  oraz aktualne badania lekarskie i zaświadczenie o niekaralności.  Czasem wymagane jest  też prawo jazdy, umiejętności dodatkowe np.  kulinarne, pływanie, zacięcie sportowe,  znajomość innych języków....
Gdybyś szukała takiej  pracy np w Londynie , Polacy i nie tylko dają ogłoszenia na stronie:
  www.  londynek. net
Tu jest ogłoszenie z 2-go może jeszcze aktualne?

http://londynek.net/jobs/Szukamy+opieku … id=757281e

Ja  wyjeżdżałam jako niania do kilku państw z ogłoszeń na  Gumtree,  raz aplikowałam do Podlaskiego Centrum Opieki.

Może coś Ci  się przyda z tych informacji, powodzenia koleżanko !

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-05 23:42:21)

#4 2013-07-05 12:19:48

ahha
Member

malgorzata.k89 napisał:

Witaj Malgorzato czy to musza byc koniecznie Niemcy ? Piszesz ze skonczylas studia wiec pewnie angielski znasz? Jesli tak to polecam Holandie, Szwajcarie, Anglie juz mniej. A mysle jak jak dziewczyny wyzej w polskojezycznej rodzinie nie polecalabym pracy. Wiesz jak to jest do dziecka a potem :gotowaniw,sprzatanie etc. dla wsiech.W angielsko jezycznych zawszde mozesz powiedziec ze nie rozumiesz tak do konca:).Moja corka zaczynala tak przygode w Holandii jako opiekunka do dziecka ale nie w polskiej rodzinie.Byla bardzo zadowolona, potem tam rozpoczela i skonczyla studia.Ze wszystkimi dzieciakami ma po dzis dzien kontakt.W Holandii w j.angielskim porozumiesz sie wszedzie i zaw
sze.Niemeckiego nie znasz to poczatki bylyby trudne.Mysle ze z angielskim o wiele latwiejsze a w Holandii o taka prace wcale nie jest trudno. No ale decyzja nalezy do Ciebie. Pozdrawiam.A tu masz jedna ze stron  int.    http://happyaupair.pl/holandia.html

Ostatnio edytowany przez ahha (2013-07-05 12:44:53)

#5 2013-07-05 16:22:57

malgorzata.k89
New member

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Bo wiecie jak ja sobie myślałam, że mogłabym nawet do tej polskiej rodziny pojechać z samymi podstawami niemieckiego na początek i po prostu tam uczyć się języka poprzez kontakt z innymi ludźmi. Wydaje mi się, że tam będzie mi się łatwiej nauczyć  języka, a przecież oprócz zarabiania pieniędzy to też jest bardzo ważne i dzięki temu mogłabym po jakiś czasie załapać się może gdzieś indziej. W sumie to od czegoś trzeba zacząć zawsze...wydaje mi się, że to nie jest taki zły pomysł.

#6 2013-07-05 16:42:54

simona1961
Member

malgorzata.k89 napisał:

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Bo wiecie jak ja sobie myślałam, że mogłabym nawet do tej polskiej rodziny pojechać z samymi podstawami niemieckiego na początek i po prostu tam uczyć się języka poprzez kontakt z innymi ludźmi. Wydaje mi się, że tam będzie mi się łatwiej nauczyć  języka, a przecież oprócz zarabiania pieniędzy to też jest bardzo ważne i dzięki temu mogłabym po jakiś czasie załapać się może gdzieś indziej. W sumie to od czegoś trzeba zacząć zawsze...wydaje mi się, że to nie jest taki zły pomysł.

Osobiści uważam
, że jest to bardzo dobry pomysł, jesli wiążesz swoją pracę z Niemcami. Mojej kuzynki córka pojechała jako au-pair bez jednego słowa po niemiecku w ustach big_smile dała radę, poszła na kurs niemieckiego opłacony przez rodzinę niemiecką i dodatkowo zarobiła więcej niz w Polsce.  Poza tym znajomosc języka obcego, prędzej czy pózniej zaprocentuje, więc nie wahaj się tylko jedź dziewczyno :smile

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2013-07-05 16:46:32)

#7 2013-07-05 17:45:17

poziomka
Member

Małgorzato,k 89 !

Masz racje, że od czegoś trzeba zacząć , a później można robić kolejne plany, gdy okrzepniesz językowo.
Masz niezbite atuty: odpowiednie wykształcenie , chęci , młody wiek i rozsądne podejście do  pomysłu pracy i nauki .
To prawda , że języka najlepiej się uczy  gdy się go słyszy  w różnych sytuacjach wokół siebie.  A  gdy można do tego skorzystać jak Ci wspomniałam z kursu opłacanego przez rodzinę to już jest super. W przypadku dzieci mówiących także choć trochę  po polsku, to już  zupełnie fajna sprawa, bo one są naszymi nieustannymi nauczycielami.  Udało mi się tak raz jako dojrzałej  niani...
Śmiało  startuj , nie zastanawiaj się, chętnych jest dużo do tej pracy w wakacje !

Przejrzałaś  sobie te oferty z listy nr 1  na :    Au Pair.com   ?

Powodzenia raz jeszcze Ci życzę i szerokich skrzydeł.

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-05 23:37:39)

#8 2013-07-05 18:27:10

Cebulka
Member

Przy pracy z niemowlakami nie potrzebujesz wcale języka. A zanim one zaczną mówić, też już coś będziesz w stanie wydukać:) Ja kiedyś zajmowałam się małą dziewczynką. Zaczęłam u nich pracować, jak miała 5 miesięcy. Mimo, że mówiłam dobrze po niemiecku, z nią jakoś mi fajniej było porozumiewać się po polsku. Jej pierwsze słowo to było nie Mama, Papa czy Oma tylko "daj"smile

Dla rodziny zatrudniającej au pair ważniejsze od poziomu języka jest chyba podejście do dzieci.

#9 2013-07-05 19:06:38

malgorzata.k89
New member

poziomka!

Dziękuje za te wszystkie strony. Kilka znałam, a kilka przejrzałam i będę przeglądać nadal. Jeśli chodzi o stronę Au Pair.com to wszystko  fajnie, tylko, że to są niemieckojęzyczne rodziny (bynajmniej teraz), a ja jednak wolałabym jechać na początek do rodziny polskiej. Świetna sprawa jest właśnie z tymi programami gdzie w zamian za opiekę nad dzieckiem dostaję się wyżywienie, mieszkanie, kieszonkowe i jeszcze opłacony kurs języka. Bardzo chciałabym móc dostać się na takie coś jednak mój język nie jest na tyle dobry by się dogadać z niemiecką rodziną. Musi to więc jednak być rodzina polskojęzyczna i jeśli nawet taka rodzina nie opłacałaby kursu to myślę, że i tak warto jechać i uczyć się na własną rękę.

Dziękuję bardzo smile

#10 2013-07-05 21:54:21

Cebulka
Member

Małgosiu, nie ma co się bać niemieckiej rodziny! Angielski trochę znasz, żeby jakieś podstawowe rzeczy ustalić? Na początku może być stres, ale potem 3 razy szybciej się będziesz uczyć. Jak znam życie pracując u polskiej rodziny będziesz rozmawiać tylko po polsku, a na książki nie będziesz mieć czasu. Na nawiązywanie rozmów z obcymi raczej nie licz. Niemcy to nie jest jakis kontaktowy naród...

#11 2013-07-05 22:22:26

poziomka
Member

Małgosiu.k89 !

Znajdziesz coś dla siebie, zobaczysz.
Przeglądaj oferty, a równocześnie  wyślij swoje ogłoszenia, uda się , jestem pewna !
Jeżeli w liceum lub na studiach miałaś  angielski , tu jest ogłoszenie dla osób z komunikatywnym angielskim lub niemieckim::

http://bydgoszcz.lento.pl/niania-_-opie … 61383.html

Pozdrawiam cieplutko.

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-05 23:40:20)

#12 2013-07-05 22:36:07

kasia63
Member

malgorzata.k89 napisał:

szukaj tez na www.poloniusz.pl
na www.pajęczyna.pl
na www.niania.pl

sama sie ogłos na tych stronach.

#13 2013-07-06 17:59:25

zlota
Member

Witam, ja właśnie jestem tu nowa i w sprawie pracy jako opiekunka do dziecka. Dostałam propozycję prosto z Anglii od Polsko-języcznej rodziny. Mam pytanie , może jest tu Pani która już jest opiekunką albo była , proszę niech napisze mi co właściwie mam ze sobą zabrać? Jak to wygląda od środka ? Jadę po raz pierwszy.

#14 2013-07-06 18:15:14

kasia63
Member

zlota - nie wiem czy na tym forum znajdziesz potrzebne info.Tu głównie skupiają się opiekunki i opiekunowie osób starszych z krajów niemieckojęzycznych.Ale na pewno znajdziesz w necie forach dla opiekunek dziecięcych.
znalazłam cos takiego,sa jeszcze inne -wpisz sobie w wyszukiwarce-opiekunka do dziecka anglia i ci powyskakuja rozne

http://www.polkadot.pl/forum/praca/prac … iecka_w_uk

#15 2013-07-06 19:59:56

poziomka
Member

Złota !

Możesz uściślić o co C i konkretnie chodzi w Twoim pytaniu ? Jeżeli podpowiedź koleżanki o  szukaniu informacji na forum dla niań nie wystarczy,
możliwe, że cokolwiek mogę wyjaśnić, ale nie spodziewaj się, że wszystko.
Pracowałam w Londynie kilka miesięcy jako niania  7 -miesięcznej  dziewczynki w polskiej oddelegowanej  do pracy rodzinie, prywatnie.
Po wstępnej  rozmowie telefonicznej, odbyło się spotkanie z rodziną i dzieckiem  w W-ie, sprawdzenie umiejętności pracy z dzieckiem w tym wieku, referencji, CV,  itp...

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-06 20:05:23)

#16 2013-07-06 21:05:24

zlota
Member

poziomka napisał:

Złota !

Możesz uściślić o co C i konkretnie chodzi w Twoim pytaniu ? Jeżeli podpowiedź koleżanki o  szukaniu informacji na forum dla niań nie wystarczy,
możliwe, że cokolwiek mogę wyjaśnić, ale nie spodziewaj się, że wszystko.
Pracowałam w Londynie kilka miesięcy jako niania  7 -miesięcznej  dziewczynki w polskiej oddelegowanej  do pracy rodzinie, prywatnie.
Po wstępnej  rozmowie telefonicznej, odbyło się spotkanie z rodziną i dzieckiem  w W-ie, sprawdzenie umiejętności pracy z dzieckiem w tym wieku, referencji, CV,  itp...

Witam , poziomka, głównie chodzi mi o to czy rodziny wymagają jakiś specjalny strój ? Jeżeli pozostanę tam na dłużej, a taki jest plan, czy będzie mnie stać na dokupienie sobie odzieży np. zimowej? Byłaś tam 7 miesięcy , to chyba trochę możesz mi powiedzieć jak z tym problemem się uporałaś?

#17 2013-07-06 22:24:11

poziomka
Member

Złota!
   Napisałam , że opiekowałam się  7-miomiesięczną dziewczynką , byłam tam od  marca do lipca , później mama wróciła z dzieckiem do rodziców
do Polski , z powodu problemów z kolejną ciążą. Jeżeli wyjeżdżasz prywatnie, nie z agencji dla niań , a rodzina mieszka już w Anglii  musisz wszystko omówić z rodziną , aby nie było niespodzianek, najlepiej przez Skype!  Powinnaś wiedzieć : na jakich zasadach jesteś zatrudniona , jakich dokumentów od Ciebie oczekują , wykształcenia, umiejętności , jaki masz zakres obowiązków, ile godzin dziennie pracujesz, ile masz wolnego, czy będziesz nagradzana za dodatkowe godziny pracy, jakie warunki zamieszkania, wyżywienia , wynagrodzenia. Powinnaś mieć opłaconą podróż w obie strony, kartę SIM, internet..
W moim przypadku żadna z rodzin nie oczekiwała " munduru służbowego" przy opiece nad dzieckiem , ale jeżeli miałabyś  niemowlę pod opieką ,
trzeba zapytać rodziców czy nie jest uczulone na jakieś materiały np wełnę . Należy unikać w swoich sukienkach , sweterkach guzików, zamków błyskawicznych by nie poranić  takiemu maluszkowi buzi przy noszeniu , bransoletek, wisiorków, długich paznokci.. Dziecko,które raczkuje, biega , jest przedszkolakiem czy uczniem wymaga stosownych zabaw ruchowych , więc wygodne  sportowe ubrania są bardzo wskazane, szczególnie gdy dochodzą dodatkowe zajęcia sportowe, wyjścia na basen itp. Nie piszesz kiedy wyjeżdżasz, na jak długo, jaki wiek dziecka i jaka pensja ,więc na wszystko Ci  nie odpowiem. Gdy wyjechałam w marcu było w  Londynie  zimno, wietrznie, ale bez śniegu, zabrałam tylko jesienną kurtkę, Anglicy chodzili w półbutach, bez czapek.
Kwiecień już był ciepły i następne miesiące coraz cieplejsze . Dużo  jest wilgoci w powietrzu latem , częste są małe, przelotne deszcze, potrzebna porządna kurtka przeciwdeszczowa z kapturem zawsze  w plecaku, ( zniszczyłam 2 parasole  nad Tamizą). Dwa ostatnie święta Bożego Narodzenia byliśmy u  naszych dzieci w Anglii, nie było śniegu, w wigilię niektórzy  Anglicy chodzili nawet w marynarkach !   Przemyśl swój bagaż, nie zabieraj zbyt wiele grubych ubrań, raczej sportowe, do ubrania na " cebulkę". Zależnie jaką linią polecisz sprawdź przepisy, są bardzo rygorystyczne
te dotyczące wagi bagażu, także podręcznego .  Zarobki Au-pair i niań nie są zwykle  oszałamiające  , ja nie chciałam całej kasy  wydać więc ciuszki
w firmowych sklepach  nabywałam ze względu na ceny rzadko, fajne letnie spodnie i kilka T-shirtów   kupiłam w supermarketach , za przyzwoitą sumę  . Pozdrawiam Cię.

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-06 22:45:01)

#18 2013-07-07 12:16:08

ajula
Member

W Anglii jest dużo lumpeksów, jeśli Ci nie przeszkadza noszenie takiej odzieży. Ze względu na bagaż, ja zawsze jeżdżę busami, można wziąć dwie duże torby, jedną podręczną i torebkę. Zazwyczaj bez limitu kilogramów, a jeśli, to 50kg.

#19 2013-07-07 13:32:03

zlota
Member

poziomka napisał:

Złota!
   Napisałam , że opiekowałam się  7-miomiesięczną dziewczynką , byłam tam od  marca do lipca , później mama wróciła z dzieckiem do rodziców
do Polski , z powodu problemów z kolejną ciążą. Jeżeli wyjeżdżasz prywatnie, nie z agencji dla niań , a rodzina mieszka już w Anglii  musisz wszystko omówić z rodziną , aby nie było niespodzianek, najlepiej przez Skype!  Powinnaś wiedzieć : na jakich zasadach jesteś zatrudniona , jakich dokumentów od Ciebie oczekują , wykształcenia, umiejętności , jaki masz zakres obowiązków, ile godzin dziennie pracujesz, ile masz wolnego, czy będziesz nagradzana za dodatkowe godziny pracy, jakie warunki zamieszkania, wyżywienia , wynagrodzenia. Powinnaś mieć opłaconą podróż w obie strony, kartę SIM, internet..
W moim przypadku żadna z rodzin nie oczekiwała " munduru służbowego" przy opiece nad dzieckiem , ale jeżeli miałabyś  niemowlę pod opieką ,
trzeba zapytać rodziców czy nie jest uczulone na jakieś materiały np wełnę . Należy unikać w swoich sukienkach , sweterkach guzików, zamków błyskawicznych by nie poranić  takiemu maluszkowi buzi przy noszeniu , bransoletek, wisiorków, długich paznokci.. Dziecko,które raczkuje, biega , jest przedszkolakiem czy uczniem wymaga stosownych zabaw ruchowych , więc wygodne  sportowe ubrania są bardzo wskazane, szczególnie gdy dochodzą dodatkowe zajęcia sportowe, wyjścia na basen itp. Nie piszesz kiedy wyjeżdżasz, na jak długo, jaki wiek dziecka i jaka pensja ,więc na wszystko Ci  nie odpowiem. Gdy wyjechałam w marcu było w  Londynie  zimno, wietrznie, ale bez śniegu, zabrałam tylko jesienną kurtkę, Anglicy chodzili w półbutach, bez czapek.
Kwiecień już był ciepły i następne miesiące coraz cieplejsze . Dużo  jest wilgoci w powietrzu latem , częste są małe, przelotne deszcze, potrzebna porządna kurtka przeciwdeszczowa z kapturem zawsze  w plecaku, ( zniszczyłam 2 parasole  nad Tamizą). Dwa ostatnie święta Bożego Narodzenia byliśmy u  naszych dzieci w Anglii, nie było śniegu, w wigilię niektórzy  Anglicy chodzili nawet w marynarkach !   Przemyśl swój bagaż, nie zabieraj zbyt wiele grubych ubrań, raczej sportowe, do ubrania na " cebulkę". Zależnie jaką linią polecisz sprawdź przepisy, są bardzo rygorystyczne
te dotyczące wagi bagażu, także podręcznego .  Zarobki Au-pair i niań nie są zwykle  oszałamiające  , ja nie chciałam całej kasy  wydać więc ciuszki
w firmowych sklepach  nabywałam ze względu na ceny rzadko, fajne letnie spodnie i kilka T-shirtów   kupiłam w supermarketach , za przyzwoitą sumę  . Pozdrawiam Cię.

Bardzo dziękuję za odp. ja ma się opiekować dwójką trochę starszych dzieci, 2 i 4 lata , mam jeszcze 3 tygodnie do omówienia wszystkiego. Właśnie też słyszałam że pogoda w Anglii jest dość zmienna i kapryśna i często pada, wezmę to pod uwagę co napisałaś i zaopatrzę się w jakąś kurtkę żeby mieć pod ręką. Absolutnie nie myślę o jakiś zakupach extra , nie jestem nastawiona na wydatki ale raczej na oszczędności a z drugiej strony nie chciałabym zabierać zbyt dużo rzeczy, mam opłacony przelot samolotem więc nie mogę zabrać za dużo.

#20 2013-07-07 13:35:22

zlota
Member

ajula napisał:

W Anglii jest dużo lumpeksów, jeśli Ci nie przeszkadza noszenie takiej odzieży. Ze względu na bagaż, ja zawsze jeżdżę busami, można wziąć dwie duże torby, jedną podręczną i torebkę. Zazwyczaj bez limitu kilogramów, a jeśli, to 50kg.

Witaj , ajula, absolutnie nie mam nic przeciwko lumpeksom, nawet tu w kraju często się w nich ubieram, dobrze że piszesz że jest dużo tych sklepów, nie chcę zabierać zbyt dużo rzeczy , mam przelot samolotem więc nie wchodzi to w rachubę, wyjazd mam za 3 tygodnie , posiedzę tam trochę a pogoda z pewnością się zmieni.

#21 2013-07-07 15:11:57

ANTONIA***
Member

Ja parę słów do Małgosi... Mam obawy, że popsuję Ci resztki niedzieli. Przepraszam...

Dzisiaj byłam na polskiej mszy i później , już na kawie, usłyszałam rozmowę pewnej mamy, która się użalała, że musi wozić dziecko, do polskojęzycznej opiekunki, dość daleko. Jej pierwsze dziecko miało takową ( przed laty ) w sąsiedztwie.
Naturalnie wypytałam ją co i jak. Chodziło o tzw. Tagesmutter. Panią, która prowadzi coś w rodzaju mini przedszkola lub żłobka u siebie w domu. Ma pod opieką 2-4 dzieci - rodzice opłacają symboliczną sumę i przynoszą jedzenie, a lwią część "owej usługi" opłaca miasto. Tagesmutter przechodzą szkolenie ( płacą za nie prywatnie ), muszą mieć wyposażone miaszkania w to i tamto ( nie pytaj, bo dokładnie nie wiem ) i w ten sposób wypełniają braki miejsc w przedszkolach czy żłobkach. I jest rzeczą oczywistą, że finansowo mamom opłaca się lepiej oddać dziecko do takiego malutkiego przedszkola niż brać opiekunkę z Polski.
Dziewczyny z Polski robią również te kursy i nie dość, że mają przy sobie swoje dziecko, to jeszcze zarabiają na tym.
Czy wszystkie miasta prowadzą taką działalność, nie wiem - tak, jak nie wiem, czy wszyscy rodzice korzystają z tego dobrodziejstwa.
Wybij sobie na google hasło Tagesmutter i poczytaj.

Tak czy owak, życzę Ci powodzenia.

#22 2013-07-07 15:21:27

simona1961
Member

zlota napisał:

ajula napisał:

Witaj , ajula, absolutnie nie mam nic przeciwko lumpeksom, nawet tu w kraju często się w nich ubieram, dobrze że piszesz że jest dużo tych sklepów, nie chcę zabierać zbyt dużo rzeczy , mam przelot samolotem więc nie wchodzi to w rachubę, wyjazd mam za 3 tygodnie , posiedzę tam trochę a pogoda z pewnością się zmieni.

Moim zdaniem, osoba, któa jedzie do pracy w delegacje i ma w perspektywie pozostanie na dłużej, czyli doświadczy zmiany pory roku, a tym samym aury, sama chyba powinna wiedziec, co najlepiej zabrac! Czy będąc w domu tez się pytasz co założyć w pochmurny lub dzdzysty dzień? No litości, opiekunka bez względu na to czy opiekuje sie osobą starsza czy dzieckiem powinna być ogarnięta! Podałam Ci link do forum au pair. Jaja sobie z nas robisz czy faktycznie Ty sama opiekunki potrzebujesz???? Jesoooooo, moj syn ma 19 lat, ale ja nie musze mu mówić co ma na wyjazd zabrać, co ma sobie do jedzenia przygotowac  i ze powinien uprasować sobie spodnie!

#23 2013-07-07 17:24:07

zlota
Member

simona1961 napisał:

zlota napisał:

ajula napisał:

Moim zdaniem, osoba, któa jedzie do pracy w delegacje i ma w perspektywie pozostanie na dłużej, czyli doświadczy zmiany pory roku, a tym samym aury, sama chyba powinna wiedziec, co najlepiej zabrac! Czy będąc w domu tez się pytasz co założyć w pochmurny lub dzdzysty dzień? No litości, opiekunka bez względu na to czy opiekuje sie osobą starsza czy dzieckiem powinna być ogarnięta! Podałam Ci link do forum au pair. Jaja sobie z nas robisz czy faktycznie Ty sama opiekunki potrzebujesz???? Jesoooooo, moj syn ma 19 lat, ale ja nie musze mu mówić co ma na wyjazd zabrać, co ma sobie do jedzenia przygotowac  i ze powinien uprasować sobie spodnie!

A po cóż tyle jadu? Jadąc pierwszy raz chcę się dowiedzieć jak najwięcej i uważam że to iż poprzedniczka napisała mi że jest sporo lumpeksów to dla mnie ważna informacja, wiem że przy opiece nad małym dzieckiem ubrania się niszczą i plamią , a nie wyobrażam sobie chodzenia w obcym domu w niedopranych ubraniach, nie wszystko da się sprać , a mogą wystąpić nieoczekiwane sytuacje. Lecąc samolotem nie mogę zabrać zbyt dużo i dlatego pytam. I nie wiem co Twój syn ma tu do rzeczy ? też jedzie opiekować się dziećmi?

#24 2013-07-07 17:59:36

ajula
Member

Hej zlota! Lecąc załóż na siebie najcięższe rzeczy, trochę kijowo,że lecisz latem. Ja kiedyś leciałam w dwóch parach spodni  wink  I torby weź mocne, ale lekkie. Walizka -bagaż podręczny mojej koleżanki waży 3kg, jeśli w sumie bagaż może ważyć 10kg, no to trochę boli. Te 10kg. bagażu podręcznego, oczywiście zależy jakimi liniami będziesz lecieć. A z pogodą, to rzeczywiście,tak jak radziła poziomka, cienka przeciwdeszczowa kurteczka z kapturem i będzie dobrze   cool

Ostatnio edytowany przez ajula (2013-07-07 18:00:48)

#25 2013-07-07 18:10:57

zlota
Member

ajula napisał:

Hej zlota! Lecąc załóż na siebie najcięższe rzeczy, trochę kijowo,że lecisz latem. Ja kiedyś leciałam w dwóch parach spodni  wink  I torby weź mocne, ale lekkie. Walizka -bagaż podręczny mojej koleżanki waży 3kg, jeśli w sumie bagaż może ważyć 10kg, no to trochę boli. Te 10kg. bagażu podręcznego, oczywiście zależy jakimi liniami będziesz lecieć. A z pogodą, to rzeczywiście,tak jak radziła poziomka, cienka przeciwdeszczowa kurteczka z kapturem i będzie dobrze   cool

Dzięki za radę , na to bym nie wpadła , tylko ciekawe jaka będzie pogoda ? żebym się nie ugotowała?

#26 2013-07-07 19:52:51

poziomka
Member

Złota!
Fajny wiek dzieci, z młodszym możesz chodzić na 3 godziny dziennie na play group,  dobra forma dla dzieci i opiekunów, po wypisaniu krótkiej deklaracji
przez rodziców. Przez 3 tygodnie dograsz wszystko z rodziną , także informację przed wyjazdem o pogodzie  ,ewentualnie z internetu.
Aktualnie jest średnio 23 stopnie w dzień,  wiadomo, że pogoda zmienna jest...
Nie zapomnij o podstawowych lekach , np. przeciwgrypowych.
Powodzenia !

#27 2013-07-07 20:31:00

ajula
Member

poziomka napisał:

Złota!
Fajny wiek dzieci, z młodszym możesz chodzić na 3 godziny dziennie na play group,  dobra forma dla dzieci i opiekunów, po wypisaniu krótkiej deklaracji
przez rodziców. Przez 3 tygodnie dograsz wszystko z rodziną , także informację przed wyjazdem o pogodzie  ,ewentualnie z internetu.
Powodzenia !

Masz rację poziomko, że "ulubione" leki można wziąć, a jeśli nie, to w Anglii jest tyle Polskich sklepów,że WSZYSTKO można kupić (jak nie już,to na zamówienie) Oczywiście za odpowiednią cenę, ale w ogóle tzw.życie bardzo w Anglii podrożało. Na przeziębienie i grypę polecam "cold&flu", można kupić w marketach i chyba tam jest najtańszy. Ale na pewno warto wziąć, o ile farbujesz włosy, nasze farby. Ichniejsze wydania, przynajmniej brązy, są hmmm - bez komentarza! Mam, przy okazji pytanie, jak to jest w Niemczech. To znaczy, czy są tam lumpeksy i jak jest z farbami do włosów. Na przykład marka "Garnier" lub "Loreal", są gorsze, czy może lepsze niż w Polsce.

#28 2013-07-08 21:34:05

iweta
Member

ajula napisał:

poziomka napisał:

Złota!
Powodzenia !

Masz rację poziomko, że "ulubione" leki można wziąć, a jeśli nie, to w Anglii jest tyle Polskich sklepów,że WSZYSTKO można kupić (jak nie już,to na zamówienie) Oczywiście za odpowiednią cenę, ale w ogóle tzw.życie bardzo w Anglii podrożało. Na przeziębienie i grypę polecam "cold&flu", można kupić w marketach i chyba tam jest najtańszy. Ale na pewno warto wziąć, o ile farbujesz włosy, nasze farby. Ichniejsze wydania, przynajmniej brązy, są hmmm - bez komentarza! Mam, przy okazji pytanie, jak to jest w Niemczech. To znaczy, czy są tam lumpeksy i jak jest z farbami do włosów. Na przykład marka "Garnier" lub "Loreal", są gorsze, czy może lepsze niż w Polsce.

Witam, jeśli idzie o farby Loreala w Niemczech to kupuję sobie mittel blond, którego w Polsce nie ma. Jest świetny, robię prawie co 3 miesiące. W Polsce robiłam bardzo jasny blond, a raz zrobiłam blond, który był prawie czarny:(.

#29 2013-07-08 21:42:36

iweta
Member

ajula napisał:

poziomka napisał:

Złota!
Powodzenia !

Witam, jeśli idzie o farby Loreala w Niemczech to kupuję sobie mittel blond, którego w Polsce nie ma. Jest świetny, robię prawie co 3 miesiące. W Polsce robiłam bardzo jasny blond, a raz zrobiłam blond, który był prawie czarny:(.

#30 2013-07-09 09:01:15

zlota
Member

iweta napisał:

ajula napisał:

poziomka napisał:

Złota!
Powodzenia !

Dobrze że wspominają Panie o farbach do włosów , ja też farbuję włosy. Chciałam zapytać czy farby dostępne w naszych sklepach są inne niż w Anglii?
Ja np. kupuję najczęściej w "Rosmanie " już nie wiem jak się to pisze? Myślę że w Londynie są te sklepy i chyba jakoś sobie poradzę?

Reklama