img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



W Polsce czy za granicą?

wszystko ma swoje plusy i minusy. wiadomo - np. w Niemczech dostajemy większe pieniądze, ale jesteśmy z dala od rodziny. chcialam spytać was, co myślicie: lepiej pracować w Polsce czy za granicą? gdzie lepiej się odnajdujecie?

Reklama

Praca opiekunki w Polsce - aktualne tematy :

#1 2019-06-10 01:12:36

fridka
New member
Zarejestrowany: 2019-06-10
Posty: 4

W Polsce czy za granicą?

wszystko ma swoje plusy i minusy. wiadomo - np. w Niemczech dostajemy większe pieniądze, ale jesteśmy z dala od rodziny.
chcialam spytać was, co myślicie: lepiej pracować w Polsce czy za granicą? gdzie lepiej się odnajdujecie?

Offline

 

#2 2019-06-12 16:05:10

JanaKal
New member
Zarejestrowany: 2019-06-12
Posty: 4

Re: W Polsce czy za granicą?

Teraz to myslę,że za granicą.

Offline

 

#3 2019-06-19 16:39:53

AgataDab
Member
Zarejestrowany: 2019-06-19
Posty: 10

Re: W Polsce czy za granicą?

Zagranica.

Offline

 

#4 2019-06-21 23:23:16

paniusiabogusia01
Member
Zarejestrowany: 2017-11-15
Posty: 466

Re: W Polsce czy za granicą?

Polskie zarobki to śmiech na sali nie mówiąc o braku poszanowania dla zawodu opiekunki. Za to w de jak jeżdżę od dłuższego czasu z laxo to nie miałam żadnej nieprzyjemnej sytuacji czy traktowania jak człowiek gorszej kategorii przez rodzine pdp nie mówiąc o stawkach bo to oczywiste.

Offline

 

#5 2020-03-01 22:24:34

Julian
New member
Od: Southwest Germany
Zarejestrowany: 2020-03-01
Posty: 3

Re: W Polsce czy za granicą?

Drodzy przyjaciele,

Jestem nowy na tym forum. Szukam opiekuna dla mojej mamy, więc jest to prośba bezpośrednio od członka rodziny w południowo-zachodnich Niemczech w pięknym mieście między Stuttgartem a Monachium.
Administrator: daj mi znać, jeśli jest to właściwy wątek.
Moja mama ma 88 lat, kiedyś była pisarką. Doznała udaru mózgu z połowiczością połowiczną po lewej stronie. Nadal jest bystra i mądra, a momenty nierealne. Mówi biegle po angielsku i francusku (i niemiecku) i uwielbia rozmawiać i czytać.
Ona waży 54 kg. Inne choroby: utrata krótkotrwałej pamięci, czasami nietrzymanie moczu, ale rozpoznaje, kiedy musi iść do łazienki (przy pomocy wózka inwalidzkiego lub toalety, ograniczona ruchliwość). Ona je sama, myje twarz, sama myje zęby i pomaga mi się ubierać.
Jej przyjaciółka odwiedza ją codziennie przez większość dnia, ma samochód, robi zakupy i gotuje. Nowoczesny piękny apartament z pokojem gościnnym i dostępem do Internetu znajduje się kilka kroków od centrum miasta, uroczego, zabytkowego miasteczka średniej wielkości ze wszystkimi sklepami, piekarniami, restauracjami itp.

Wymagania: Kobieta-opiekunka (stałe stanowisko lub zmiana z innym opiekunem), dobra znajomość języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego. Absolutny niepalący. Doświadczony w opiece. Powinien być cierpliwy, z empatią i wyrozumiałością wobec pacjentów po udarze. Przebieranie się, łazienka i higiena, prysznic pod prysznicem, zabranie jej do terapeuty lub do kawiarni, mobilizowanie i ćwiczenia chodzenia i używania lewej ręki. Nie wymaga prawa jazdy. Gotowanie nie jest konieczne, ale z pewnością nie mogła odmówić wielkiemu Bigosowi. Moja mama śpi w nocy, musi iść do łazienki o 6 rano, idzie spać około 19:30. Chociaż w nocy nie ma nic do zrobienia, wymagane jest zameldowanie się w niej (czuwanie). Zabranie jej do łóżka / z łóżka na noc i popołudniową drzemkę. Dostępne od zaraz.

Wynagrodzenie: 1400 EUR netto miesięcznie, składki rentowe płacone od średniej krajowej, ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby w Niemczech (EKUZ), legalna praca, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.
Proszę o e-mail po więcej szczegółów.

Offline

 

#6 2020-03-17 08:30:16

Isabella1989
New member
Zarejestrowany: 2020-03-17
Posty: 1

Re: W Polsce czy za granicą?

Pewnie, że każda z nas chciałaby pracować w Polsce i być blisko swojej rodziny. Niestety, dopóki zarobki w Polsce się nie zmienią, mało kto będzie mógł sobie pozwolić na to, aby tutaj zostać i pracować.

pozdrawiam z Niemiec,
www

Ostatnio edytowany przez Isabella1989 (2020-03-17 08:30:47)

Offline

 

#7 2020-07-26 17:13:10

Trela22
New member
Zarejestrowany: 2020-07-26
Posty: 8

Re: W Polsce czy za granicą?

zależy jakie masz życie w Polsce, jeśli nic Cię tutaj nie trzyma to radzę wyjechać i pracować za granicą

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Gdzie szukacie ofert pracy w opiece w Polsce? - A z ciekawości.... bo wiem, że marne pieniądze (tak czytam co piszecie), ale gdzie można szukać ewentualnie ofert pracy przy opiece w Polsce? Jakieś agencje mają też takie oferty? Bo wiadomo, że czasem jeśli nie słaby język, to trzymają nas w kraju inne rzeczy (dzieci, sprawy rodzinne, choroby wśród najbliższych itd...

Tęsknota za rodziną w Polsce - jak sobie poradzić ? - Tęsknota za rodziną to chyba największa bolączka opiekunek. Wyjeżdzamy czasem nawet na kilka miesięcy za granicę i możemy w tym czasie zapomnieć o zobaczeniu naszych bliskich na żywo, spotkaniu się z nimi...

Zakupy za granicą:) - Cześć:) Na co wydajecie pieniążki za granicą?:) Nie chodzi mi o jedzenie itp. Ja zawsze wydaję majątek na ciuchy w Niemczech, bo są tam o wiele tańsze...

Czy warto pracować jako opiekunka osób starszych w Polsce ? - Właśnie czy warto? Zarobki są jakie są, żenująco niskie, to fakt. Ale pewnie jak ktoś ma powołanie to tej pracy, to nawet w Polsce satysfakcje zdobędą...

Doświadczenie zdobyte w Polsce ma znaczenie dla rodziny niemieckiej? - Witam, znam dobrze język niemiecki, ale nie mam doświadczenia w Niemczech. Niestety nie mogę znaleźć pracy na terenie Niemiec, bo ponoć mam kiepskie doświadczenie...

Stopka forum