Czy oszczędzacie na emerytury

Jak to jest z Wami i z emeryturami? Czy oszczedzacie? Mam wrażenie, ze przez rządzących jest to traktowane bardzo swobodnie.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2019-04-30 06:46:44

Visenna
Member

Czy oszczędzacie na emerytury

Jak to jest z Wami i z emeryturami? Czy oszczedzacie? Mam wrażenie, ze przez rządzących jest to traktowane bardzo swobodnie.

#2 2019-04-30 07:22:54

Eliza
Member

Re: Czy oszczędzacie na emerytury

Moim zdaniem dobre są dwie opcje

IKE to forma dobrowolnego oszczędzania na emeryturę przewidziana w reformie emerytalnej przeprowadzonej na przełomie wieków przez rząd Jerzego Buzka. W założeniu miało stać się trzecim filarem systemu ubezpieczeń społecznych (I i II filarem są obowiązkowe ZUS i OFE). Zachętą do oszczędzania w tym systemie jest zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki, przy założeniu, że pieniądze wypłaca się po 60 roku życia.

Jak również oszczędzanie samodzielnie na kontach oszczędnościowych bo dzięki temu zyskasz oprocentowanie:
https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont … osciowych/

Na tej stronie jest ranking takich ofert.

Ostatnio edytowany przez Eliza (2019-04-30 07:23:00)

#3 2019-05-03 23:04:20

paniusiabogusia01
Member

Oczywiście że oszczędzam smile

#4 2019-06-03 11:45:25

Cori
Member

Visenna napisał:

Bo i jest. Sama mam wiele osób w rodzinie i wielu znajomych, którzy wydają wszystko to co zarobią i nie zastanawiaja sie nad tym co bedzie w przyszłości. Nie jest to moim zdaniem zbyt mądre działanie bo jednak emerytura nie zapowiada nam się w rózowych barwach i dobrze jest samodzielnie na nią oszczędzać. Polecam

pracownicze plany kapitałowe https://www.nn.pl/dla-firmy/ppk.html  - jeśli macie taką możliwość w firmie. Dzieki temu niewielkim kosztem możecie do czasów emerytury zaoszczędzić sobie niezła sumę, na stronie można obliczyć ile zarobicie w ten sposób

w nieruchomościach  - można je wynajmować

jak również na lokatach

Ostatnio edytowany przez Cori (2019-06-07 08:54:44)

Reklama