UK - Berkeley Home Health (w Polsce rekrutuje Cekal)

Dzień Dobry, Założyłam ten wątek, bo jak sama szukałam opinii o agencji Berkeley Health Home, nie mogłam znaleźć żadnych informacji na polskich forach...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Interkadra - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2018-11-16 15:52:29

ann
New member

UK - Berkeley Home Health (w Polsce rekrutuje Cekal)

Dzień Dobry,

Założyłam ten wątek, bo jak sama szukałam opinii o agencji Berkeley Health Home, nie mogłam znaleźć żadnych informacji na polskich forach.
Jest to agencja do której  w Polsce rekrutuje Cekal (2018), o czym dowiadujemy się zwykle dopiero przed rozmową kwalifikacyjną, a czasami i po niej.
Mam nadzieję, że inne koleżanki i koledzy dołączą do tego wątku.

To była moja pierwsza praca w opiece w Anglii. Ja zdecydowałam się na pracę jaki live-in carer. Gdybym miała zrobić ten krok jeszcze raz - zdecydowałabym się raczej od razu na agencję, która "lepiej płaci" od samego początku.
Pracowałam głównie dla oddziału SouthEast, który ma dobrą opinię wśród opiekunów pracujących dla firmy.

Dlaczego nie polecam Berkeley Home Health:
- chyba najniższe stawki na rynku: około 450 GBP tygodniowo brutto, żeby dostać podwyżkę - najlepiej zmienić firmę wink
- w innych firmach opiekunom z prawem jazdy, chcącym prowadzić auto w Anglii, płaci się więcej - w tej NIE
- jeżeli znasz świetnie angielski, albo/i mieszkałeś/mieszkałaś kilka lat w UK - nie licz na większe zarobki (wielu prywatnych klientów wymaga dobrej/bardzo dobrej znajomości języka i kuchni brytyjskiej co automatycznie powinno przekładać się na lepsze finanse)
- dostajesz zwroty kosztu dojazdu między "placementami" tylko wtedy, kiedy zmieniasz jednego klienta na drugiego TEGO SAMEGO DNIA. Jeśli masz choć jedną noc przerwy - PŁACISZ ZA SWÓJ NOCLEG I ZA PODRÓŻ
- Jeżeli opiekujesz się tylko jedną osobą, ale codziennie odwiedza ją w trakcie lunchu 5-osobowa rodzina - do Twoich obowiązków należy gotowanie im wszystkim.
- Jeżeli opiekujesz się jedną osobą, która mieszka z mężem/ żoną/ synem - przyrządzasz im również posiłki, nawet jeśli mają inne wymagania dietetyczne (oczywiście zawsze można wliczyć ten czas do godzin swojej pracy, przez co mniej czasu możesz poświęcić na inne zadania - ale może to się wiązać z koniecznością "walki o swoje", nie każdy jest na tyle asertywny żeby nie stanowiło to dla niego problemu)

Co jest w porządku:
- kultura pracy i współpracy z menedżerami i biurem - w oddziale Southeast
- wsparcie w kryzysowych sytuacjach - zawsze ktoś jest pod "emergency number" - ale dotyczy to oddziału Southeast. Zdarzyło mi się zadzwonić w weekend pod taki numer w innym oddziale i zostawić wiadomość na sekretarce. Nikt nie oddzwonił...
- no-lifting policy jest dosyć restrykcyjnie przestrzegana - nie musimy obawiać się o nasze kręgosłupy wink
- swoboda wyboru okresów kiedy pracujemy i kiedy mamy wolne (oprócz świąt Bożego Narodzenia hehehe)

Ostatnio edytowany przez ann (2018-11-16 15:58:26)

Reklama