Opiekun w Anglii, live-in.

Witam, czy ktoś może się orientuje, jak wygląda z ofertami pracy live-in dla mężczyzny? Dotychczas jeździłem do Niemiec, ale chciałbym spróbować coś nowego...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2018-11-14 10:02:05

ChrisPL
New member
Zarejestrowany: 2015-09-28
Posty: 7

Opiekun w Anglii, live-in.

Witam, czy ktoś może się orientuje, jak wygląda z ofertami pracy live-in dla mężczyzny?  Dotychczas jeździłem do Niemiec, ale chciałbym spróbować coś nowego.  Wyczytałem na forum, że polecacie firmy Christies Care i Helping Hands.  Czy te firmy zatrudniają mężczyzn?  Jest jeszcze kwestia zarobków, ile w rzeczywistości zarabia się w takiej firmie, brutto/netto.  Ktoś z Was może pracował lub aktualnie pracuje i napisze jak to wygląda.  Każda informacja mnie interesuje.  Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

Offline

 

#2 2018-11-14 12:37:44

Dalia
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 1363

Re: Opiekun w Anglii, live-in.

Chris - oczywiście, że zatrudniają mężczyzn. Są klienci, którzy zawsze mają opiekunów live in mężczyzn. Aplikuj do Helping Hands. I to szybko, przed tym całym Brexitem. wink
Zarobki w HH minimum 500f za tydzień. Jest to stawka brutto oczywiście, ale dopóki nie przekroczysz kwoty wolnej od podatku, nie płacisz. Podwójne stawki za wszystkie bank holidays + 1,5 stawki za 24 grudnia i 31 stycznia + holiday pay. Płacą za całą podróż na terenie UK, food allowance 35f.  Pensja zawsze na czas, firma flexible, mają mnóstwo klientów. Pracuję u nich ponad 4 lata i oceniam ich dobrze.
Jak masz pytania - pytaj. smile

Offline

 

#3 2018-11-14 14:47:23

ChrisPL
New member
Zarejestrowany: 2015-09-28
Posty: 7

Re: Opiekun w Anglii, live-in.

Dziękuję bardzo za odpowiedź, mam jeszcze kilka pytań.  Jak wyglądają pierwsze dni, urządzają jakiś kurs, co z zakwaterowaniem?  Czy po ewentualnym kursie szybko otrzymam pracę?  Interesuje mnie jeszcze sprawa umowy, jestem na samozatrudnieniu?  Anglicy mają w domach internet, czy to we własnym zakresie?

Offline

 

#4 2018-11-14 15:00:21

Dalia
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 1363

Re: Opiekun w Anglii, live-in.

wysyłasz papiery do nich, oni się odzywają, dzwonią i rozmawiają z tobą, jeśli to przejdziesz, wysyłają ci terminy szkoleń, wybierasz sobie termin i jedziesz. smile Zakwaterowanie jest, (jak ja byłam płaciłam 40f za cały tydzień) podobno teraz jest za darmo.
Po szkoleniu czekasz, naprawdę trudno mi powiedzieć kiedy dostaniesz zlecenie. Ja czekałam jakiś tydzień, może nawet krócej.
Tak było w 2014 jak ja się zatrudniałam. Nie wiem, co się zmieniło.
HH zatrudnia na umowę, to nie jest self-employment.
Internet - niestety z tym różnie bywa. W wielu przypadkach jest u klienta, ale niestety zdarzają się miejsca, gdzie go nie ma. sad Dużo zależy od managera i od ciebie. Jak będziesz drążył temat, to często się udaje. Ja tak miałam, powiedziałam, że nie wrócę jeśli nie będzie Neta. Założyli.
Firma jest bardzo flexible, naprawdę, pracujesz jak chcesz i kiedy chcesz.

Offline

 

#5 2018-11-14 23:38:37

ChrisPL
New member
Zarejestrowany: 2015-09-28
Posty: 7

Re: Opiekun w Anglii, live-in.

Dalia - dziękuję bardzo za odpowiedzi i szybką reakcję.  Mogę jechać do Niemiec, język i ludzi znam, bo mieszkałem tam prawie 10 lat, ale naprawdę jestem ciekaw UK, nigdy tam nie byłem.  Jeśli masz Dalia jakieś przemyślenia i porady dla nowicjusza to proszę pisz.  A może są jeszcze może jacyś forumowicze, którzy mogą dorzucić coś do tematu?

Offline

 

#6 2018-11-14 23:44:14

Dalia
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 1363

Re: Opiekun w Anglii, live-in.

Chris - jest wątek na forum Opiekunki UK i tam masz skarbnicę informacji na temat pracy w Anglii jako live in.
Ja nie będę pisać, bo już 100 razy było pisane. Jak masz pytania to pytaj, tak będzie łatwiej. Musisz mieć bardzo dobry angielski i trzymaj się z daleka od polskich pośredników. UK to nie DE - tutaj zupełnie inaczej wygląda ta praca.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

UK live in care czy nursing home - Co wybrać? Jestem w UK od 10 lat, pracowalem w nursing home, residental home, learning disability, dementia,zrobilem NVQ 2 Health and social care, man duże doswiadczenia z zycia i pracy lecz ostatnio trafila mi sie okazja praca live in care za dobre pieniadze i mam dylemat co wybrac? Wiem że całe moje zycie sie zmieni nie wiem czy warto lecz mam juz dosc nacisków z pracy i odpowiedzialnosci gdzie odpowiadasz za 20 osób...

Poszukuje pracy jako opiekun od czerwca - 5o letni opiekun, poszukuje pracy,kilkuletnie doświadczenie,język podstawowy (dobry),prawo jazdy, palący,mogę się opiekować 1 jak i 2 osobami, tylko poważne oferty,kontakt na e-mail, lub tel: +48783880923...

Opiekun/Asystent osób | Carer/Support worker - Aktualnie poszukuję osób chcących przeprowadzić się i pracować w Anglii jako Opiekun (Carer Worker). Warunek to bardzo dobry język angielski...

opiekunka w Anglii live-in czy domy opieki - Witam wszystkich ciepło Jakie sa wasze doświadczenia jesli chodzi o opiekunkę live-in osoby starszej ? Czy jest dużo obowiązków w takiej pracy? Jak wygląda kwestia sprzątania w domu takiej osoby ? Czy na umowie jest coś o tym? Czy jest to praca cięzka fizycznie, chodzi mi o podnoszenie osoby( z łóżka, itp...

Opiekun medyczny studium - Myslicie,że warto jest wybrać się do studium na opiekuna medycznzego? Czy takie wykształcenie coś daje?

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

Polityka Prywatności i Polityka Cookies