Socjotechniki stosowane przez Promedika 24

Na podstawie rozmów z innymi opiekunkami, zasłyszanych opinii i własnych doświadczeń z firmą Promedika 24 przyszedł mi pomysł na ten post. Odnoszę wrażenie, że ta firma dużo inwestuje w szkolenia swoich pracowników, czyli tzw...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2018-06-03 05:46:20

Sana12345
New member

Socjotechniki stosowane przez Promedika 24

Na podstawie rozmów z innymi opiekunkami, zasłyszanych opinii i własnych doświadczeń z firmą Promedika 24 przyszedł mi pomysł na ten post. Odnoszę wrażenie, że ta firma dużo inwestuje w szkolenia swoich pracowników, czyli tzw. Menagerów Kontraktów, aby manipulować nami opiekunami, czyli "szarą masą roboli" jak im się wydaje.
Chciałabym, żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami lub opowiedzieli jakie sytuacje się wam zdarzyły i jak sobie z nimi poradziliście.Rady te mogą posłużyć innym opiekunom/opiekunkom, na co zwrócić uwagę, kiedy zostaje wam przedstawiona oferta wyjazdowa. Jakie wnioski nasunęły mi się po kilkuletniej współpracy z tą firmą:
1.Presja czasu. Dzwoni do Was MK i przedstawia wam wspaniałą ofertę, tylko musicie się na nią szybko decydować...np. dzwoni do Was w czwartek, a wyjazd planowany jest na poniedziałek. Oferta wydaje się ofertą marzeń...jedziecie właściwie tylko dotrzymać towarzystwa starszej pani, która uwielbia chodzić do teatru i do opery, do dyspozycji opiekuna własny pokój, łazienka, samochód, internet i...czego dusza zapragnie.
Z mojego doświadczenia wynika, że nie należy się spieszyć z przyjmowaniem takich wspaniałych ofert. Menadżerowie Kontraktów tej firmy często po prostu kłamią, żeby złapać naiwną osobę na trefny kontrakt, zatajając istotne informacje o podopiecznym.
2.Zalewanie masą nieistotnych informacji, aby ukryć te niewygodne.
Niedawno przedstawiono mi ofertę opieki nad starszym panem. Oferta z pozoru wydawała się okej. Tylko zamiast powiedzieć mi, że podopieczny cierpi na depresję, że jest mało kontaktowy i porusza się na wózku inwalidzkim(informacja dla mnie ogromnie istotna!!!), pani rozwodziła się nad tym, że jego córka mieszka w Australii, że czuje się winna z tego powodu, że tak daleko od tatusia mieszka, dlatego dodatkowo oprócz opiekunki z Polski, wynajęła mu niemiecka pielęgniarkę, która zabiera go do restauracji i do teatru itepe itede....
3.Wyuczone kwestie...Kiedy jakaś opiekunka skarży się na jakiś kontrakt, często słyszy...że to tylko ona ma taki problem, inne przed nią się nie skarżyły.
Powiem Wam coś, inne też się skarżyły, tylko te informacje są specjalnie tuszowane. Cicho sza. Wszystko jest pięknie.

#2 2018-06-03 21:07:53

ulka
Member

Re: Socjotechniki stosowane przez Promedika 24

Większość odpowiedzi znajdzie Pani na  tym forum smile Troszkę czytania ......... ale  dla chcącego nic trudnego.

#3 2018-06-04 08:48:38

Roxi
New member

Sana12345 napisał:

Na podstawie rozmów z innymi opiekunkami, zasłyszanych opinii i własnych doświadczeń z firmą Promedika 24 przyszedł mi pomysł na ten post. Odnoszę wrażenie, że ta firma dużo inwestuje w szkolenia swoich pracowników, czyli tzw. Menagerów Kontraktów, aby manipulować nami opiekunami, czyli "szarą masą roboli" jak im się wydaje.
Chciałabym, żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami lub opowiedzieli jakie sytuacje się wam zdarzyły i jak sobie z nimi poradziliście.Rady te mogą posłużyć innym opiekunom/opiekunkom, na co zwrócić uwagę, kiedy zostaje wam przedstawiona oferta wyjazdowa. Jakie wnioski nasunęły mi się po kilkuletniej współpracy z tą firmą:
1.Presja czasu. Dzwoni do Was MK i przedstawia wam wspaniałą ofertę, tylko musicie się na nią szybko decydować...np. dzwoni do Was w czwartek, a wyjazd planowany jest na poniedziałek. Oferta wydaje się ofertą marzeń...jedziecie właściwie tylko dotrzymać towarzystwa starszej pani, która uwielbia chodzić do teatru i do opery, do dyspozycji opiekuna własny pokój, łazienka, samochód, internet i...czego dusza zapragnie.
Z mojego doświadczenia wynika, że nie należy się spieszyć z przyjmowaniem takich wspaniałych ofert. Menadżerowie Kontraktów tej firmy często po prostu kłamią, żeby złapać naiwną osobę na trefny kontrakt, zatajając istotne informacje o podopiecznym.
Niedawno przedstawiono mi ofertę opieki nad starszym panem. Oferta z pozoru wydawała się okej. Tylko zamiast powiedzieć mi, że podopieczny cierpi na depresję, że jest mało kontaktowy i porusza się na wózku inwalidzkim(informacja dla mnie ogromnie istotna!!!), pani rozwodziła się nad tym, że jego córka mieszka w Australii, że czuje się winna z tego powodu, że tak daleko od tatusia mieszka, dlatego dodatkowo oprócz opiekunki z Polski, wynajęła mu niemiecka pielęgniarkę, która zabiera go do restauracji i do teatru itepe itede....
3.Wyuczone kwestie...Kiedy jakaś opiekunka skarży się na jakiś kontrakt, często słyszy...że to tylko ona ma taki problem, inne przed nią się nie skarżyły.
Powiem Wam coś, inne też się skarżyły, tylko te informacje są specjalnie tuszowane. Cicho sza. Wszystko jest pięknie.

Napewno jest to po części prawda ale nie przeceniałabym zdolności pracowników z Promedica 24. Mają po prostu doświadczenie w tym co robią.

#4 2018-06-04 11:00:14

krymas48
Member

Mam dobre doświadczenia z tą firmą, ale byłam zatrudniona 2 razy podczas wakacji na umowę zlecenie. To było kilka lat temu. O tym piszę tu

http://nieocenioneopiekunki.com/jak-zna … -starszej/ Nie jest to wpis sponsorowany. smile

#5 2018-06-04 11:05:23

krymas48
Member

Roxi napisał:

Sana12345 napisał:

Napewno jest to po części prawda ale nie przeceniałabym zdolności pracowników z Promedica 24. Mają po prostu doświadczenie w tym co robią.

Przecież zawsze można dać informację zwrotną, że opis nie zgadzał się z rzeczywistością. Nie godzić się na to i szukać innej firmy lub w związku z tym ubiegać się o zmianę miejsca pracy i podopiecznego.

#6 2018-06-04 11:07:34

krymas48
Member

Przecież nie musimy być ofiarami agencji, tylko osobami, chcącymi pracować zgodnie z przedstawionymi warunkami pracy, przedstawionymi przed podpisaniem umowy. Ale pytajmy wcześniej dokładnie o stan podopiecznego i konkretnie prośmy o udzielenie odpowiedzi, jeżeli takiej odpowiedzi nie uzyskujemy.

Ostatnio edytowany przez krymas48 (2018-06-04 11:09:52)

#7 2018-06-04 22:39:32

Sana12345
New member

W sumie ja też miałam dobre doświadczenia z tą firmą...do czasu.Może po prostu miałam szczęście i dobrze trafiałam,zarówno na uczciwego MK,jak i na fajne rodziny i podopiecznych.
Mk jest tak jakby sprzedawcą oferty/kontraktu-musi ją przedstawić w takim świetle,żeby komuś się spodobała,żeby ktoś to kupił!
Dlatego uwidacznia zalety,z ukrywa wady...kontraktu.Tak jak umiejętny sprzedawca w hipermarkecie musi sprzedać towar taki jaki ma.;)Ale czy wy lubicie być nabierani na wspaniałe oferty i niesamowite promocje,a dopiero przy kasie okazuje się,że...ups...no niby coś jest w promocji,ale nie do końca dobrze zrozumieliście jej zasady...
Wyjazd za granicę to bardzo poważna sprawa.Podpisujemy umowę na przebywanie w obcym domu ,z obcą osobą/osobami na długi czas...na wiele tygodni lub nawet miesięcy.Dodatkowym utrudnieniem jest to,że musimy porozumiewać się w obcym języku.Wszystko to wiąże się z ogromnym stresem.
Mnie osobiście ogromnie wkurza,kiedy ktoś mnie oszukuje.Nie interesuje mnie,że jest sprzedawcą i musi sprzedać trefny towar,który ma.Chciałabym wiedzieć jak ustrzec się przed sztuczkami tych nieuczciwych sprzedawców zwanych w firmie Promedika 24 Menadżerami Kontraktów.
Oczywiście,jeśli oszukali mnie w Biedronce...to idę na drugą stronę ulicy i robię zakupy w Lidlu.Rozważam zmianę firmy Promedika 24 na inną,bo nie podoba mi się, jak jestem traktowana i nie lubię być oszukiwana.Tylko,że biznes jest biznes....wszyscy postępują podobnie???

Ostatnio edytowany przez Sana12345 (2018-06-04 22:43:29)

#8 2018-06-04 22:54:45

Sana12345
New member

A z tą zmianą kontraktu na inny,to wie każdy,kto źle trafił...Najszybciej to chyba po tygodniu komuś się udało zmienić,a słyszałam,że w Firmie Promedika 24 czeka się nawet 3 tygodnie, zanim firma łaskawie raczy przenieść opiekuna na inny kontrakt.
Moja znajoma trafiła na podopiecznego,który już w dzień jej przyjazdu próbował ją obmacywać i składał jej propozycje,żeby położyła się z nim do łóżka wieczorem...Firma Promedika 24 zareagowała błyskawicznie !!! -po tygodniu ją zmieniono.
Panie Menadżerki Kontraktów,więcej empatii proszę!!!A gdyby to była wasza mama,ciocia, siostra lub sąsiadka to chciałybyście,żeby siedziała z tym panem,który molestuje seksualnie cały tydzień???
Oczywiście prosić zawsze można,wydzwaniać do MK,na gorącą linię Promediki, tylko kiedy się zostanie wysłuchanym to inna sprawa.

#9 2018-06-04 23:03:31

bozencina50
Member

Ja nie wiem jak jest w promedica 24 ale ostatnio spotkałam się z tym ,że w większych  firmach rozmowy są nagrywane. Jeżeli więc opis Stelle nie zgadza się ze stanem faktycznym zawsze można wypowiedzieć umowę.  Zapis ( ostatnio się z takim spotkałam) mówiący, że w przypadku rezygnacji ze zlecenia skutkuje karą umowna jest sprzeczny z definicją umowy -zlecenie i prawdopodobnie każdy prawnik podważył by go. Niestety firmy bazują na ciężkiej sytuacji opiekunek ,ich nieznajomości prawa ..
Dla mnie jest to obrzydliwe. Ja nie podpisuję umów z takimi straszakami.
Firm jest mnóstwo, pracy w Niemczech jest drugie tyle i nie rozumiem po co pracować z krwiorzercza firmą 🤨

#10 2018-06-04 23:06:29

bozencina50
Member

Acha i jeszcze jedno. Wszystko załatwianie mailami. Nic na gębę. Na wszystko musi być podkładka. Mówię to o sytuacjach kiedy coś złego dzieje się na Stelle.

#11 2018-06-04 23:50:15

bozencina50
Member

Sana12345 napisał:

W sumie ja też miałam dobre doświadczenia z tą firmą...do czasu.Może po prostu miałam szczęście i dobrze trafiałam,zarówno na uczciwego MK,jak i na fajne rodziny i podopiecznych.
Mk jest tak jakby sprzedawcą oferty/kontraktu-musi ją przedstawić w takim świetle,żeby komuś się spodobała,żeby ktoś to kupił!
Dlatego uwidacznia zalety,z ukrywa wady...kontraktu.Tak jak umiejętny sprzedawca w hipermarkecie musi sprzedać towar taki jaki ma.;)Ale czy wy lubicie być nabierani na wspaniałe oferty i niesamowite promocje,a dopiero przy kasie okazuje się,że...ups...no niby coś jest w promocji,ale nie do końca dobrze zrozumieliście jej zasady...
Wyjazd za granicę to bardzo poważna sprawa.Podpisujemy umowę na przebywanie w obcym domu ,z obcą osobą/osobami na długi czas...na wiele tygodni lub nawet miesięcy.Dodatkowym utrudnieniem jest to,że musimy porozumiewać się w obcym języku.Wszystko to wiąże się z ogromnym stresem.
Mnie osobiście ogromnie wkurza,kiedy ktoś mnie oszukuje.Nie interesuje mnie,że jest sprzedawcą i musi sprzedać trefny towar,który ma.Chciałabym wiedzieć jak ustrzec się przed sztuczkami tych nieuczciwych sprzedawców zwanych w firmie Promedika 24 Menadżerami Kontraktów.
Oczywiście,jeśli oszukali mnie w Biedronce...to idę na drugą stronę ulicy i robię zakupy w Lidlu.Rozważam zmianę firmy Promedika 24 na inną,bo nie podoba mi się, jak jestem traktowana i nie lubię być oszukiwana.Tylko,że biznes jest biznes....wszyscy postępują podobnie???

Biznes jest biznes ale  prawo jest prawem .Żyjesz puki co w praworzadnym kraju i zarówno Ciebie jak i agencję obowiązuje prawo. Molestowanie jest zabronione zarówno w Polsce jak i Niemczech . Obywatela UE obowiązuje prawo kraju na terenie ,którego przebywa.
W takim przypadku kategorycznie zadasz zjazdu ( wszystko potwierdzone mailami)  a jak nie to wzywasz policję. Jak myślisz co na to agencją jak przyjedzie policja i okaże się że nie reagowali ?

Ostatnio edytowany przez bozencina50 (2018-06-04 23:50:49)

#12 2018-06-04 23:57:03

bozencina50
Member

Nie bądźmy cielakami. Nie zgadzamy się na takie traktowanie. Czytamy umowy. Nie podpisujemy tych ograniczające naszą wolność. 
Naglaśniajmy wszelkie nieprawidłowości.  Zapoznamy się z definicją umowa-zlecenie.
Nie dajmy się!

#13 2018-06-05 02:07:06

Sana12345
New member

Dzięki bozencina50, właśnie o taką konkretną radę mi chodziło. Właśnie dlatego założyłam ten temat, żebyśmy się wymieniały radami, co zrobić w konkretnej sytuacji. Żebyśmy się nawzajem wspierali/wspierały w walce z nieuczciwymi agencjami, które żerują na naszej niewiedzy, nieznajomości prawa, trudnej sytuacji materialnej czy życiowej. Napiszcie, co się Wam przydarzyło trudnego i jak sobie z tym poradziliście. Wymieniajmy się radami, bo jeżeli my sobie nawzajem nie pomożemy, to nikt nam nie pomoże, a już na pewno nie agencja, która chce na nas zarobić.
Osobiście uważam, że Menadżerowie firmy Promedika24 są świetnie wyszkoleni, tylko nie do tego, co trzeba. Szkoli się ich jak manipulować prostymi ludźmi, którzy potrzebują tej pracy, z takich, czy innych powodów.
Zarabiamy dla tej firmy ogromne pieniądze swoją pracą. Dlaczego więc ta firma nas nie szanuje, nie dba o nas, traktuje jak stado półgłówków, których da się zastraszyć i zmanipulować?
Nie jesteśmy szkolone z prawa jakie obowiązuje na terenie UE, ani co możemy zrobić w sytuacjach trudnych, jak ta, która spotkała moją znajomą.

#14 2018-06-05 02:30:03

Sana12345
New member

Acha, i jeszcze jedno...często trafiamy na kontrakty, gdzie nie ma dostępu do internetu, nie mamy na czym i jak tego maila z wypowiedzeniem umowy -zlecenia napisać. I co wtedy? Moja znajoma dzwoniła jeszcze tego samego dnia na gorącą linię Promedika24.Zgłaszała problem do MK i na tej gorącej linii. Rozmowy na tej gorącej linii są nagrywane. Pomoc ze strony firmy Promedika24 przyszła BŁYSKAWICZNIE !!!-PO TYGODNIU.
Odnoszę wrażenie, że ta cała infolinia istnieje tylko po to, aby chronić interesy tej firmy, a nie dlatego, żeby realnie pomagać opiekunom.
Umiesz liczyć, licz na siebie.

#15 2018-06-05 09:07:03

urszula47
Member

Temat byl walkowany kiedys daaawno http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=853 post Amelii z 10przykazaniami zawsze aktualny.W swojej praktyce mialam pare razy umowe tzw smieciowa zupelnie niezgodna z jakimkolwiek prawem /diety to 3/4 wynagrodzenia a reszta minijoob/.Ale ze wiedziano iz przymknelam oko to i kar zadnych w niej nie bylo .Zaznaczone tylko iz w razie zaniedbania pdp i narazenia jego zdrowia i zycia jest kara.To uwazam ze jest ok.Z tymi zjazdami w razie niezgodnosci to raczej ciezka sprawa ,Mialam teraz rozmowe z firemka ,wszystko chcialy szybko ,referencje zrobienie profilu,akceptacja rodziny w ciagu jednego dnia.Dopytywalam sie o fragebogen i Tagesrythmus ,no i daly mi szczesliwe telefon do zmienniczki .Jak mi opisala ten plan dnia to az mna zatrzeslo wiec zaraz dzwonilam o wypisanie mnie z tego szajsu .Wtedy paniusie zaczely mnie przekonywac o cudownej rodzinie itd i ze juz corka ma moj telefon i bedzie dzwonic.Zadzwonila i glosem dyktatorskim mnie pyta czy gadam po niemiecku....wiec mowie ze tak ,bo ona ma zyczenie aby duzo z mama rozmawiac,a ja mowie ze tez mam zyczenia i nie mam na pismie planu dnia i ustalonego czasu wolnego .Chyba wtedy zapadla cisza w sluchawce i szybko sie pozegnalysmy z coreczka.Potem koordynator po stronie niemieckiej sie odezwal z pretensjami czemu rezygnuje ,wiec mowie ze wymagania maja wysokie i nawet za 1700eur nie biore tego a jak chca aktywizowac to niech ogarna Tagespflege i ergoterapie i fizjoterapie a nie jedna osoba wszystko zalatwiac .Wyslalam podziekowania dla zmienniczki ,ktora wrecz ostrzegala mnie ze to jakies nieporozumienie z ta rodzina i agencja.Pisze dziewczyny abyscie uwazaly na wszystko i uczyc sie jezyka !  https://opiekunkaradzi.pl/temat/6732-py … lwii-timm/

#16 2018-06-05 12:51:49

Sana12345
New member

Dzięki Urszula 47 za informacje. Jak widać, te same tematy powracają  ciągle w nowych odsłonach, a to świadczy o tym, że nic nie zmieniło się na lepsze od lat.
Trochę szkoda,że nie ma stowarzyszenia zrzeszającego opiekunki, działającego w Polsce.

Ostatnio edytowany przez Sana12345 (2018-06-05 12:54:13)

#17 2018-06-05 13:19:12

Sana12345
New member

Rozmowy na gorącej linii Promedika24 są nagrywane... Macie poważny problem ( a tak na pewno jest, skoro szukacie pomocy na całodobowej "pomocowej" infolinii),konsultant was wysłucha, może nawet udzieli dobrej rady, ale przecież nie o dobre rady nam chodzi...tylko o realną pomoc. Często bywa tak, że prędzej pomoc uzyskamy od przypadkowych obcych ludzi, np. sąsiadów podopiecznego, przechodniów, policji niemieckiej, a nie od polskiej firmy pośredniczącej, która nas wpuściła w te maliny. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich nowych, którzy planują dopiero wyjazd...ludzie uczcie się języka!!!
Ale odbiegłam od tematu...chciałam Was spytać, czy wy wiecie, jak długo takie nagrania są przez firmy przechowywane???Czy istnieje jakieś prawo, które nakazuje je przechowywać powiedzmy 5 lat, rok, miesiąc ???
Szczerze wątpię w to, że są przechowywane dłużej niż 48 godzin.
Firma Promedika24  reklamuje się, werbując nowe osoby do pracy, że otrzymacie pomoc indywidualnego opiekuna kontraktu i będziecie mogły zadzwonić na całodobowa infolinię w razie potrzeby. Informacje te sugerują, że agencja ta czuwa nad Waszym bezpieczeństwem dzień i noc, a wyjazd właśnie z tą firmą jest maksymalnie bezpieczny...ale jak jest naprawdę przekonacie się na własnej skórze jak trafi wam się naprawdę feralny kontrakt.
Moja znajoma, którą opisałam wcześniej po powrocie do kraju próbowała złożyć skargę do kierownika regionalnego firmy Promedika24.Zaledwie po miesiącu, nie było żadnych nagrań, nie było nawet najmniejszej wzmianki w systemie komputerowym firmy, o jej sprawie, a kierownik regionalny o niczym nie wiedział. Może dlatego, że nie chciał wiedzieć...

#18 2018-06-05 20:08:28

urszula47
Member

https://2.bp.blogspot.com/-eukfPgiX2iY/U3NrBCGt-GI/AAAAAAAAHAA/zpfLiFGHqew/s1600/420873.jpg

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2018-06-05 20:09:45)

#19 2018-06-05 20:12:15

urszula47
Member

Troche potrolluje bo znika  watek  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2016/04/znowu-sie-spoznie-do-pracy.jpg

#20 2018-06-05 22:18:17

bozencina50
Member

Albo w opiece🤣🤣🤣🤣

#21 2018-06-06 05:23:58

barbara.b
Member

Sana12345 napisał:

Jak ktoś daje się zaślepić taką gadką, sam sobie winny.

#22 2018-06-06 12:41:37

małgorzatka3
New member

szczerze pracuje od niedawna w tej agencji i jakoś niegdy nie poczułam się manipulowana. Widziałam na co się piszę. Przeczytałam umowę. Nigdy też nie czułam się żeby ktoś gorzej mnie traktował, jak jakiegoś podczłowieka. Nie dawno przechodziłam szkolenia i nie odczułam żeby ktoś mnie w jakimś kierunku nakręcał. Chyba niektórzy są przewraźliwieni

#23 2018-06-06 17:02:05

..?eto
Member

małgorzatka3 napisał:

szczerze pracuje od niedawna w tej agencji i jakoś niegdy nie poczułam się manipulowana. Widziałam na co się piszę. Przeczytałam umowę. Nigdy też nie czułam się żeby ktoś gorzej mnie traktował, jak jakiegoś podczłowieka. Nie dawno przechodziłam szkolenia i nie odczułam żeby ktoś mnie w jakimś kierunku nakręcał. Chyba niektórzy są przewraźliwieni

No cóż Promedica nie jest wcale inna, lepsza, gorsza od innych firm , które jeszcze lepiej ludzi wkręcaja jak np; banki wszelkiej, maści sprzedawcy w najprzeróżnejszych branżach, dziennikarze, politycy itd, itp.
Każdy , kto próbóje sprzedać coś komuś stsuje te techniki, a ludzie myślą , że sami dokonują wyborów.
Dokonują jedynie wyboru jak najbardziej korzystnego  z tego co mają do wyboru.
I tyle. Co tu więcej pisać i  ile na te tematy.

#24 2018-06-07 12:02:12

małgorzatka3
New member

..?eto napisał:

małgorzatka3 napisał:

No cóż Promedica nie jest wcale inna, lepsza, gorsza od innych firm , które jeszcze lepiej ludzi wkręcaja jak np; banki wszelkiej, maści sprzedawcy w najprzeróżnejszych branżach, dziennikarze, politycy itd, itp.
Każdy , kto próbóje sprzedać coś komuś stsuje te techniki, a ludzie myślą , że sami dokonują wyborów.
Dokonują jedynie wyboru jak najbardziej korzystnego  z tego co mają do wyboru.
I tyle. Co tu więcej pisać i  ile na te tematy.

Zawsze można nie podpisać umowy, nikt nie stał nade mną i nie mówił "podpisuj, podpisuj". To był mój świadomy i dobrowolny wybór. Ale nie powiem umowę czytałam dokładnie, żeby nie było niespodzianek.

#25 2018-09-03 23:04:46

pełnezaskoczenie
New member

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego ,że jeżdżąc do Anglii nie każdy podopieczny ma internet. W takiej sytuacji Agencja Promedica24 proponuje własny internet który kosztuje 15 funtów za 10 GB jest to jakieś dziesięć obejrzanych filmów na komputerze. Firma odciąga Ci te pieniądze z pensji. Czyli trzeba się liczyć z tym ,że przy niezbyt częstym korzystaniu z internetu który proponuje Ci Agencja Promedica24 musisz wydać 100 funtów miesięcznie.

#26 2018-09-09 22:07:26

Pokrzywdzona2018
New member

1. Faktycznie jest tak ,że jak dzwoni manager z ofertą to przedstawia ją w samych superlatywach. Podopieczna przemiła ,rodzina pomaga, przyjaciele pomagają , sąsiedzi pomagają , wszyscy pomagają i to tyle a reszty dowiesz się na miejscu.
2. Jeżeli manager mówi ,że podopieczny bywa czasem nieprzyjemny , może mówić do Ciebie coś przykrego ale żebyś się nie przejmował bo to wynika z tego ,że podopieczny wie czego chce i jest bardzo silną osobowością to możesz być pewny na 100 % ,że jest agresywny i nie zgadza się na leczenie
3. Zawsze jest tak ,że jak zgłaszamy jakiś problem agencji to zawsze mówią ,że nic o tym nie wiedzieli i nikt im tego nie zgłaszał. Ja zawsze wszystko zgłaszam i zawsze jestem pierwszą osobą która to robi.
4. Nie wydaje mi się żeby to było tak ,że mają doświadczenie w tym co robią bo nowe Panie które przychodzą dopiero uczyć się na managera dzwonią i klepią wyuczone regułki

#27 2018-09-09 22:12:15

Pokrzywdzona2018
New member

Sana12345 napisał:

Acha, i jeszcze jedno...często trafiamy na kontrakty, gdzie nie ma dostępu do internetu, nie mamy na czym i jak tego maila z wypowiedzeniem umowy -zlecenia napisać. I co wtedy? Moja znajoma dzwoniła jeszcze tego samego dnia na gorącą linię Promedika24.Zgłaszała problem do MK i na tej gorącej linii. Rozmowy na tej gorącej linii są nagrywane. Pomoc ze strony firmy Promedika24 przyszła BŁYSKAWICZNIE !!!-PO TYGODNIU.
Odnoszę wrażenie, że ta cała infolinia istnieje tylko po to, aby chronić interesy tej firmy, a nie dlatego, żeby realnie pomagać opiekunom.
Umiesz liczyć, licz na siebie.

Są kontrakty w Anglii gdzie rodzina z podopiecznym nie zgadzają się na zainstalowanie internetu w domu dla opiekunki bo najzwyczajniej w świecie nie chcą za to płacić. W takiej sytuacji agencja przywozi na kontrakt dla opiekunki dla zwany dongle. Jest to urządzenie do mobilnego internetu i raz na miesiąc agencja zobowiązuje się do ładowania internetu 15 GB jeżeli przekroczysz ten limit ( ja przekroczyłam limit w dwa dni) możesz wykupić 10 GB za 15 funtów ale wtedy płacisz za to ze swojej pensji. Tu jest tak ,że jak przekroczysz limit który masz do wykorzystania internet całkowicie Ci wyłącza i nie możesz z niego korzystać. W moim przypadku wygląda to tak ,że w ciągu miesiąca zużywam 100 GB więc łatwo policzyć ,że muszę wydać na nie 150 funtów. Jeżeli jesteś na kontrakcie na którym zarabiasz 1000 funtów a do tego musisz opłacić sobie internet 150 funtów. No chyba ,że nie chcesz ale wtedy nie będziesz używał internetu. To na koniec miesiąca za cztery tygodnie pracy dostaniesz 850 funtów przy dzisiejszym kursie funta 4.79 wychodzi ,że zarabiasz 4071,5

Reklama