Odparzenia pod biustem jak leczyć , jak zapobiegać

Moja podopieczna ma odparzenia pod biustem. Przytyła, ma dość duży biust który opiera się na brzuchu. Ubiera się sama, dość ciepło a staniki ma raczej ze sztywnych koronkowych tkanin...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Opieka seniora - Vademecum - aktualne tematy :

#1 2013-06-23 14:41:09

Odparzenia pod biustem jak leczyć , jak zapobiegać

Moja podopieczna ma odparzenia pod biustem. Przytyła, ma dość duży biust który opiera się na brzuchu. Ubiera się sama, dość ciepło a staniki ma raczej ze sztywnych koronkowych tkanin. Używa maści Nystatyna, od wielu lat. Chciałabym zaproponować coś innego. Ale co, ma ktoś doświadczenie w tych sprawach? Kiedyś na czerwone plamy zwiastujące odleżyny stosowałam wyciąg z rumianka, to się chyba nazywało PC30, czy mogę to stosować? Możecie mi pomóc? Zmiana stanika nie wchodzi w grę, chyba że byłby to prezent bo "w tym wieku szkoda pieniędzy na nowy" tak twierdzi babcia

Artykuł opublikowany przez : jogi45
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2013-06-23 15:05:19

ewal8
Member

Re: Odparzenia pod biustem jak leczyć , jak zapobiegać

Jogi45, ja polecam Sudocrem - czyni cuda smile
Mojej mamie zrobiły się na brzuchu odparzenia. Dwa razy konkretnie posmarowałam i po odparzeniach.

Dziecko moje bardzo lubi oblizywać wargi, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Idzie do szkoły normalnie wyglądając a wieczorem wygląda jak clown - dookoła usta zaczerwienione od nosa pod brodę. Też smaruję sudocremem i na rano wygląda jak człowiek smile

Tylko nie wiem, czy w DE jest dostępny. U nas można ten sudocrem kupić bez recepty.

#3 2013-06-23 15:27:13

iza46
Member

Polecam masc Mirfulan/niestety czuc ja tranem/ale wszelkie zaczerwienienia od pampersow,zaniedbana skora po szpitalu itd znikaja bardzo szybko.Wklejam  ulotke SUDOCREM" Sudocrem zawiera kilkanaście składników:

- lanolina hipoalergiczna - pomaga w utrzymaniu prawidłowej wilgotności skóry
- tlenek cynku - środek ściągający, który zmniejsza utratę płynu tkankowego
- benzoesan benzylu i cynamonian benzylu – należą do składników balsamu peruwiańskiego, powszechnie uznanego za jego właściwości lecznicze
- alkohol benzylowy - o właściwościach miejscowo znieczulających, zmniejsza ból miejscowy i podrażnienie. Działa również jako środek antyseptyczny / antybakteryjny i jest odpowiedzialny za ochronę przed bakteryjnymi czynnikami skażającymi.

Zalecane środki ostrożności
Nie należy dopuszczać do kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. Produkt przeznaczony jest tylko do użytku zewnętrznego.

Sposób użycia:
Preparat powinno się stosować na umytą i osuszoną skórę. Cienką warstwą kremu należy pokryć narażone miejsce i powtarzać czynność w miarę potrzeby. Regularne stosowanie, nawet po ustąpieniu dolegliwości, zapewnia skuteczną profilaktykę."  W aptekach niemieckich tez jest np." SUDOCREM Creme
Creme, 60 Gramm
Kyberg Pharma Vertriebs GmbH "za okolo 3 euro                                                       
MIRFULAN Salbe, 50 Gramm, N2
Recordati Pharma GmbH       cena okolo 7 euro Polecam strone  www.medpex.de

Ostatnio edytowany przez iza46 (2013-06-23 15:30:26)

#4 2013-06-23 16:12:59

ANTONIA***
Member

Witaj, Jogi...

Lekarz poleciłby Ci (tzn. babci ) Panthenol - ratiopharm- Wundbalsam.
Czasami, jeżeli miejsca są tylko zaczerwienione , wystarczy zwykły puder dla niemowląt.
Panthenol - polecam - jest niezawodny. Popytaj w aptece.

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-06-23 16:14:33)

#5 2013-06-23 21:04:09

jogi45
Member

Dzięki. Sudokrem może pomóc choć nie sądzę że od razu. Cena 3 euro jest do przyjęcia przez babcie. Ona jeszcze nie ma do mnie zaufania i nie wiem czy zdecyduje się zmienić maść na coś innego. Jeszcze dzisiaj spróbuję z mąką ziemniaczaną. Najdalej jutro rano powinno się udać bo choć jest samodzielna to przy ubieraniu potrzebuje czasem pomocy no i sama każe się oglądać czy nie ma odparzeń. Nie ma tu nikogo kto mógłby mi pomóc babcie przekonać więc muszę liczyć tylko na to że mi zaufa.
Myślałam też o polskim Linomagu ale sudocrem chyba skuteczniejszy.

#6 2013-06-23 23:30:22

kasia63
Member

Sama mam ten klopot dość często.Mi pomaga tylko Alantan albo mąka ziemniaczana -na całkiem suchą skórę.Po kremach się paprze i pęka skóra ,poza tym nieładnie pachnie delikatnie mówiąc.

#7 2013-06-24 08:23:35

dfg12
New member

najlepiej sudocrem

#8 2013-06-24 16:40:21

honey969
New member

Najlepiej sudocream lub zasypką na odparzenia

#9 2013-06-24 17:07:57

Magnolia
Member

Bepanthen albo coś podobnego { nie pamietam dokładnie} stosowałam u mojej podopiecznej na ranki. Szybko leczyła ta maść. Zasypki nie polecam bo się grudki robią  powiększają się ranki.

#10 2013-10-14 13:15:34

momus7
Member

Pod biust stosowałam takie cienkie serwetki kosmetyczne,z kartonika.Bez kremu ,bo tylko się paprało i śmierdziało.
Babka miała  110 kg wagi,Sucho musi mieć ,a te serwetki można zmieniać ile trzeba.
Najgorzej było w upalne dni,żywe rany.
Trochę też miałam maści ,na receptę -z kortyzonem.Taka niebieska tubeczka,26 eu kosztuje.
Błyskawicznie goiło ale lekarz nie chciał dać więcej po podobno są efekty uboczne.
Po Bephanten tylko się pogorszyło. Sudokrem jest sprawdzony,odleżyny,odparzenia.

Ostatnio edytowany przez momus7 (2013-10-14 13:17:09)

#11 2013-12-05 09:21:51

Jolanta1308
New member

Witam ! stosuje na takie odparzenie Sudokrem/krem/ i octenisept/w płynie na odparzone miejsca/.Ustepije po kilku dniach.

#12 2013-12-14 00:15:25

colorincare
New member

Sudocrem oczywiście powinien pomóc. Można też stosować Bepanthenol albo tańszy alantan plus maść, które dodatkowo natłuszczają- stosuje się je przy odparzeniach pieluszkowych u dzieci. Ale pomaga też na małe ranki i zaczerwienienie u osób starszych. Nie może Pani zapomnieć żeby dbać o higienę u seniora. Miejsca pod piersiami należy przemywać przed każdym użyciem maści - a koniecznie rano  i wieczorem. Dobry pomysł to serwetki kosmetyczne bo odparzenia powstają jak skóra dotyka skóry, serwetki można zastąpić jałową gazą np. na noc - ale ona się przesuwa. Szczerze odradzam eksperymenty z ziołami i maściami - zwłaszcza tymi na receptę. Mąka ziemniaczana - jeśli są rany nie będzie przepuszczać powietrza - może sprawdziłaby się przy profilaktyce ale nie na rany. Ewentualnie można spróbować przecierać zaczerwienienia rivanolem.

#13 2013-12-14 11:53:30

kasia63
Member

Swoje wyleczyłam wreszcie przy pomocy prudru do stóp/tak ,tak do stóp!!!/z dodatkiem wyciągu z drzewa herbacianego - i to w ciągu niecalych dwóch tygodni!!!mam spokój:)Taki puder zaproponował mi pani w aptece w PL.Nie mogłam sobie z tym poradzić ,kremy i maście nie pomagały,rany miaąłm paskudne,co sie zamknęły to z powrotem,troche pomagała mąka ziemniaczana ale na krótkow  sumie i dopiero ten puder:)Może nie pachnie za ciekawie ale wazne ze efekt jest pozytywny!

#14 2018-04-23 09:36:05

kulik
Member

hej,
trzeba DZIAŁAĆ zanim zaczną się odparzenia, odpowiednie nawilżenie skóry i na szybkie gojenie pomaga sok z aloesu -   https://duoaloes.pl/sok-aloesowy tutaj możecie o nim poczytać i dowiedzieć się ciekawostek korzystają z niego miliony osób od wielu lat to sprawdzony i złoty środek smile

Ostatnio edytowany przez kulik (2018-04-23 09:36:18)

#15 2018-04-24 14:53:41

lopryperta
New member

Dokładnie - odparzenia ciężko wyleczyć sad Moja babcia tak miała i musiała trafić aż do szpitala, bandażowali jej ciało co 2 dni.

Sprawdź, jak zrobić test na rzeżączkę!

Ostatnio edytowany przez lopryperta (2018-04-27 14:52:41)

#16 2018-04-24 18:30:40

barbara.b
Member

Raczej nie nawilżyć skóre a osuszyć. Próbowałabym nepanten lub jak ktoś pisał sudocrem, ale nie przesadzać. No i zmianę stanika. Albo bandażowanie pod piersią, tak by piersi nie ocierały się o brzuch, nie pociły przy tym i nie odparzały. Albo cokolwiek tam podłożyć. Bawełnianą koszulkę, jeśli podopiecznej szkoda na nowości. Ale to raczej zadanie pflegedienstu i lekarza. Wszystko to, co przepisuje lekarz, może aplikować i stosować jedynie pflegedienst. Ja właśnie poinformowałam podopieczną, że nie jestem upoważniona do przyklejania plastrów. Nawet nie wiem na co. Po trzech dniach zeszłam i myślę "przykleję, co mi tam". Kobieta jednak jest na tyle świadoma i boi się, że będzie musiała zamówić pflegedienst do podawania tabletek (też miałam krótką i burzliwą dyskusję) oraz dwa razy w tygodniu do przyklejania plastra. Muszę poruszyć ten temat z firmą. Ale mi się nie chce. Dostałam wyższą stawkę, dwie połówki dnia wolnego i jeszcze zacznę o tych plastrach. Nie chcę, by rodzina się przestraszyła. Dopiero od stycznia mają opiekunki i jak widać nikt nie zagrzał zbyt długo miejsca. Czekam na Caritas, który przychodzi chyba w czwartki. Może najpierw do nich zagadam. Czułabym się lepiej, gdyby przychodzili codziennie.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2018-04-24 18:34:38)

#17 2018-04-26 10:30:40

mijam
Member

Zdecydowanie warto jest skórę osuszać. Wilgotne środowisko sprawia,ze odparzenia powstają o wiele szybciej. Inne powody to:

kiepskiej jakości syntetyczna bielizna
źle dobrane biustonosze
Oczywiście również zastosowanie sudocremu. Raz na dzien powinno wystarczyć. Sporo innych dobrych kremów jest w Cefarmie; https://www.cefarm24.pl/na-odparzenia.html

Niestety ale często kiedy jest duży biust to trudno tego uniknać.

Ostatnio edytowany przez mijam (2018-05-02 11:07:45)

#18 2018-04-26 16:54:39

kasia_nowacka
Member

też uważam, że Panthenol może pomoc. Sudocrem też jest dobry tyle, że trzebaby było użyć coś nawilżającego po tym, bo strasznie wysusza.

#19 2018-04-26 23:49:06

..?eto
Member

kasia_nowacka napisał:

też uważam, że Panthenol może pomoc. Sudocrem też jest dobry tyle, że trzebaby było użyć coś nawilżającego po tym, bo strasznie wysusza.

Jest jedna niezawodna i wypóbowana maśćna te sprawy Ringenblumen  salbe, a najlepsza jest ta tłusta na w takich plastikowych pojemnikach po 1 euro z drobnym haczykiem .
Zawsze pomogła i na pachwiny, odleżyny itp. Niezawodna .
Można równolegle , na przemiennie zastosować od czasu do czasu zwykłą , najzwyklejszą maść cynkową.
Pozdrawiam

#20 2018-09-26 14:24:57

jagnak
Member

Dobra maść zdziała duzo. Ze swojej strony polecam maść Cud krem. Nie wiem czy można dostać gdzieś w sklepach stacjonarnych, ale jest do zamówienia przez internet. Krem jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji skory narażonej na otarcia czy odparzenia. Bardzo wydajny swoją drogą, moim zdaniem o wiele bardziej wydajny niż popularny sudocrem.
https://over-clean.pl/produkt/cud-krem- … cja-skory/
Pamiętajcie jednak,ze ważna jest tutaj regularność. Bez znaczenia na to jaki preparat sobie kupicie, jeśli nie będziecie go stosowali regularnie, jego działanie nie będzie dobre. Poza tym liczy się tutaj również odpowienia higiena i stosowanie talku.

Dobrze jest kupić wygodna bieliznę, które będzie podtrzymywała biust, a jednocześnie nie będzie obciskała,

Ostatnio edytowany przez jagnak (2018-10-01 07:17:30)

#21 2018-09-26 16:28:05

gosia12369
Member

to forum już umarło, nawet ta maść nie pomoże, maść na HEMORIODY też nie pomoże.  Kiedyś były tu fajne dyskusje, kłótnie a teraz masakra, jakieś tematy torebek, maści, pieluch i hugo jeszcze wie co tam ktoś na siłe da, byleby mieć więcej postów na liczniku.

jagnak napisał:

Dobra maść zdziała duzo. Ze swojej strony polecam maść Cud krem. Nie wiem czy można dostać gdzieś w sklepach stacjonarnych, ale jest do zamówienia przez internet. Krem jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji skory narażonej na otarcia czy odparzenia. Bardzo wydajny swoją drogą, moim zdaniem o wiele bardziej wydajny niż popularny sudocrem.

Pamiętajcie jednak,ze ważna jest tutaj regularność. Bez znaczenia na to jaki preparat sobie kupicie, jeśli nie będziecie go stosowali regularnie, jego działanie nie będzie dobre. Poza tym liczy się tutaj również odpowienia higiena i stosowanie talku.

Dobrze jest kupić wygodna bieliznę, które będzie podtrzymywała biust, a jednocześnie nie będzie obciskała,

Reklama