Zastrzyki

Drogie Opiekunki i Opiekunowie, Ciekawi mnie jak podchodzicie do kwestii robienia zastrzykow, czy jest to w ramach podawania lekow, czy tez liczycie taka usluge osobno...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2018-05-31 09:24:49

Edy
New member

Zastrzyki

Drogie Opiekunki i Opiekunowie,

Ciekawi mnie jak podchodzicie do kwestii robienia zastrzykow, czy jest to w ramach podawania lekow, czy tez liczycie taka usluge osobno. Mam na mysli zastrzyk podskorny - taki jak insulina - ktory normalnie pacjent sam sobie robi. Ale chory na Parkinsona, czy Alzheimera juz niestety nie jest w stanie.

z gory dziekuje i pozdrawiam
E

#2 2018-06-03 16:03:17

kasia63
Member

Re: Zastrzyki

Drogie Opiekunki i Opiekunowie,

Ciekawi mnie jak podchodzicie do kwestii robienia zastrzykow, czy jest to w ramach podawania lekow, czy tez liczycie taka usluge osobno. Mam na mysli zastrzyk podskorny - taki jak insulina - ktory normalnie pacjent sam sobie robi. Ale chory na Parkinsona, czy Alzheimera juz niestety nie jest w stanie.

z gory dziekuje i pozdrawiam

Pracując jako opiekunki a włąściwie pomoce domowe z funkcją opiekunczą,bez ukończonych niemeickich szkół kierunkowych NIE MAMY PRAWA podawać żadnych zastrzyków!!!!Ani ,oczywiście obowiązku.Nawet za dodatkową opłatą!NEVER.

#3 2018-06-04 11:35:25

Edy
New member

dziekuje Kasia.
tak slyszalam, ze w Niemczech to jest bardzo jasno i restrykcyjnie uregulowane, a jak to wyglada w Polsce?

#4 2018-06-08 16:55:40

paniusiabogusia01
Member

W Polsce nie wiem jak to wygląda ale w DE jak jestem na szteli to trzymam się tylko tego zakresu obowiązków co mam na umowie z laxo wpisane i żadne robienie zastrzyków ani mycie okien nie wchodzi w grę chociaż czasem rodzina by chciała żeby coś dodatkowo wykonywać to trzeba twardo obstawać przy swoim. Raz koordynatorka musiała interweniować u rodziny i wyjasnim im, że nie ja jestem od zastrzyków. Wszystko załatwili, także w razie czego trzeba uderzać do koordynatorów.

Reklama

Stopka forum